بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام جهانی فوتبال world cup

جام جهانی فوتبال world cup مسائل مربوط به جام جهانی فوتبال

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان جام جهانی 2010 کدام کشور است ؟
آلمان 5 8.33%
آرژانتین 21 35.00%
ایتالیا 9 15.00%
برزیل 8 13.33%
فرانسه 1 1.67%
انگلیس 2 3.33%
اسپانیا 8 13.33%
هلند 5 8.33%
اروگوئه 0 0%
مکزیک 1 1.67%
رأی دهندگان: 60. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

/همگام با جام‌جهاني2010-‌آفريقاي‌جنوبي/
اسپانيا و پرتغال در فكر تلافي، سوئيس و شيلي در انديشه تحقق صعود

خبرگزاري فارس: قهرمان شكست خورده اروپا براي تلافي باخت در بازي اول، مقابل هندوراس به دنبال پيروزي است.

به گزارش خبرگزاري فارس فردا شب تيم اسپانيا كه دو سال قبل در رقابت‌هاي يورو 2008 به مقام نخست رسيد و چهارشنبه هفته گذشته مقابل سوئيس با وجود تلاش فراوان باخت يك بر صفر را در گروه هشتم تجربه كرد،‌ خواهان تلافي و جبران مقابل هندوراس است.

در اين تاريخ سوئيسي‌ها به رهبري اوتمار هيتسفلد با سه امتياز اندوخته بدنبال غلبه بر شيلي هستند كه اين تيم نيز توسط مارچلو بيلسا، مربي بزرگ آرژانتيني، بردي ديگر را جست‌وجو مي‌كند. تيم پيروز اين ميدان از شانس بسيار خوبي براي صعود از گروه برخوردار خواهد شد.

همچنين پرتغال پس از تساوي روز نخست با ساحل‌عاج مقابل كره شمالي قرار خواهد گرفت كه بازي تحسين برانگيزي برابر برزيل داشت.

برنامه زماني اين پيكارها به شرح زير است:

ساعت 16: پرتغال - كره شمالي،‌ ورزشگاه گرين پوينت كيپ تاون

ساعت 18
‌سوئيس- شيلي، ورزشگاه نلسون ماندلا پورت اليزابت

ساعت 23: اسپانيا- هندوراس، ورزشگاه اليس‌پارك ژوهانسبورگ
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

/همگام با جام جهاني 2010- آفريقاي جنوبي/
تغيير موضع مطبوعات يونان در قبال ره‌هاگل

خبرگزاري فارس: در پي كسب پيروزي تيم ملي يونان برابر نيجريه رسانه‌هاي يوناني در مورد انتقاد از سرمربي تيم ملي اين كشور تغيير موضع دادند.

به گزارش خبرگزاري فارس، روزنامه‌هاي يونان كه بخاطر باخت روز نخست تيم اين كشور برابر كره‌جنوبي اوتوره‌هاگل، سرمربي‌ آلماني‌شان را مورد حمله شديد قرار دادند، پس از كسب پيروزي مقابل نيجريه، تغيير موضع داده و از مربي 71 ساله حمايت كردند.

روزنامه تانيا نوشت: با استفاده از زيركي ره‌هاگل پيروزي تاريخي اينچنين به دست آمد.
روزنامه پليتيكا كه بيشتر به مطالب سياسي مي‌پردازد، تيتر زد: ره‌هاگل تيم را از زمين بلند كرد و به پيروزي رساند.
روزنامه آتنيازورديه نيز نوشت: با درايت ره‌هاگل و درخشش سايتادريس و جاريستاس اكنون به ادامه جام اميدوار هستيم.
تيم يونان پس از باخت از كره جنوبي و كسب برد مقابل حريف آفريقايي با سه امتياز شانس صعود به دور يك هشتم نهايي را دارا است.

قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

/همگام با جام جهاني 2010 - آفريقاي جنوبي/
هشدار وزارت بهداشت اسپانيا در مورد عينك‌هاي پلاستيكي چيني

خبرگزاري فارس: وزارت بهداشت كشور اسپانيا با صدور بيانيه‌اي در مورد عينك‌ها و محصولات بهداشتي آلوده و غير استاندارد در آفريقاي جنوبي هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا اسپانيا، كالاهاي چيني از طريق دستفروشان به سنگفرش خيابان‌ها تبديل شده و با قيمت نازل به فروش مي‌رسد اما در اين ميان برخي محصولات پلاستيكي چيني با موادي كاملا غير بهداشتي و بعضا بازيافتي عرضه شده كه براي پوست دست و صورت به شدت مضر و در طولاني مدت سرطان‌زا است.

عينك‌هاي پلاستيكي جديدي طي چند روز گذشته در كنار ورزشگاه‌هاي آفريقاي جنوبي به فروش مي‌رسد كه به شدت براي پوست صورت مضر بوده و گردشگران آنها را به خاطر قيمت پايينشان خريداري كنند تا در همرنگ بودن با ساير هواداران سهيم باشند.

وزارت بهداشت اسپانيا در بيانيه خود ضمن هشدار به فيفا آورده است: بعيد مي دانيم اين فرضيه اشتباه باشد كه فيفا تنها كنترل كننده داخل ورزشگاه نيست و بايد به حواشي فوتبال نيز توجه داشته باشد. برخي كالاهاي مضر چيني با كيفيتي غيراستاندارد به فروش مي‌رسند كه باعث آسيب ديدگي پوست مي‌شوند.

به تازگي ووووزلاهايي با آرم‌هاي جعلي ساخت چين نيز پيدا شده كه با نوع اصلي و البته چيني خود تفاوت داشته و با قيمت كمتري به فروش مي‌رسد كه آنها نيز بسيار مضر توصيف شده‌اند.

قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

مارادونا:من همجنس گرا نیستم!!

دیه‌گو مارادونا در نشست خبری پس از بازی آرژانتین و کره جنوبی حرفی زد که باعث شد خبرنگاران شگفت‌زده شوند.این وجه دیگری از شخصیت غیرقابل پیش بینی اوست ، چیزی که کنفرانسهای مطبوعاتی اش را تبدیل به شلوغ ترین و پرطرفدارترین می کند.

از او پرسیده شد چرا بازیکنانش را در آغوش می‌گیرد و بر گونه آنها بوسه می‌زند و اوبا خنده و شوخی پاسخ داد: «طبعا من از نظر کلی من به جنس مخالف گرایش دارم و مطمئن باشید که من هم‌جنس‌گرا نشده‌ام، اما دوست دارم هنگامی که بازیکنان مانند امروز عالی بازی می‌کنند از آنها قدردانی کنم. نمایش آنها و نتیجه دلپذیر بود و آنها کارشان را خوب انجام دادند.

احتمال حضور دروگبا در ترکیب اصلی مقابل برزیل

سون گوران اریکسون، سرمربی تیم ملی ساحل عاج در صحبتهایی اعلام کرده که ستاره شماره یک تیمش ممکن است دیدار یکشنبه شب این تیم مقابل برزیل را از ابتدا آغاز کند.

در جریان دیدار دوستانه ساحل عاج مقابل ژاپن که پیش از آغاز رقابتهای جام جهانی برگزار شد، دروگبا دچار شکستگی استخوان دست شد و از همین رو شک و شبهات فراوانی در مورد حضور او در این رقابتها وجود داشت. هر چند که اوضاع او تدریجا بهبود یافت و در نهایت با استفاده از محافظ برای دقایقی در دیدار تیمش مقابل پرتغال روانه میدان شد.

اریکسون در صحبتهایی به اسکای سپورتس گفت:« تعجب آور نیست که دیدیه دروگبا را در ترکیب اصلی تیم ما مقابل برزیل ببینید. او 25 دقیقه در دیدار مقابل پرتغال به میدان رفت و همه چیز برایش خوب بود.»

دیدار اول پرتغال در رقابتهای گروهی با تساوی بدون گل مقابل ساحل عاج به پایان رسید و برزیل در اولین دیدارش به زحمت با نتیجه 1-2 از سد کره شمالی گذشت.

دومنک:هیچ حرفی برای گفتن ندارم

تیم ملی فرانسه پنجشنبه شب با نتیجه 0-2 مغلوب مکزیک شد و عملکرد ضعیف خروسها در این دیدار باعث شد که آنها در طول نیمه دوم این بازی حتی یکبار هم نتوانند خود را به دروازه مکزیک نزدیک کنند و در طول نود دقیقه تیم ضعیفتر میدان بودند.

در پایان این دیدار نیز ریموند دومنک،سرمربی فرانسه در پاسخ به سوالی در مورد دلیل شکست خروسها مقابل مکزیک، کلمه کم آورده بود.

دومنک در گفتگو با تی اف وان گفت:«هیچ حرفی ندارم. واقعا ناامید کننده است. ما نتوانستیم بالانس بازی را به دست بگیریم.اگر ما توضیحی در این رابطه داشتیم، قطعا مشکلی نیز وجود نداشت، چرا که قادر به حل کردن آن بودیم.»

سرمربی ناکام فرانسوی ادامه داد:« ما قصد و اهداف بسیار خوبی داشتیم که به ثمر ننشست. این ناکامی بسیار بزرگی است. من مثل تمام تماشاچی ها هستم و نمی دانم باید به بازیکنانم چه بگویم.ما فقط به یک معجزه نیاز داریم و در بازی آخر دست کم برای اعاده حیثیتمان بازی خواهیم کرد. دست کم می بایست در بازی آخر حرفی برای گفتن داشته باشیم»

فرانسه و آفریقای جنوبی هر یک با یک امتیاز در قعر جدول گروه آ قرار دارند و در دیدار پایانی گروه مقابل هم قرار خواهند گرفت. از سوی دیگر اروگوئه و مکزیک با 4 امتیاز از دو دیدار خود،درآخرین دیدارشان به مصاف هم خواهند رفت و یک تساوی کافی است تا موجبات صعود هر دو تیم فراهم آید.

مسی: وو ووزلا، دلیل به ثمر رسیدن گل کره

لیونل مسی ، ستاره جوان تیم ملی آرژانتین در صحبتهایی اعلام کرد که صدای بوقهای وو ووزلا، باعث اشتباه مارتین دمیچلیس و دریافت گل از کره جنوبی شده است.

در حالی که تنها ثانیه هایی تا پایان نیمه اول بازی باقی مانده بود، دمیچلیس توپ را از یکی دیگر از بازیکنان آرژانتینی دریافت کرد ولی لی چونگ یونگ از پشت سر دمیچلیس از راه رسید و با ربودن توپ از مقابل او، تک گل کره را به ثمررساند. مسی معتقد است که بازیکنان به خاطر سرو صدای بیش از حد، قادر به صحبت کردن با هم نیستند.

مسی در گفتگویی که درروزنامه اسپورت منتشر شد، گفت:« تو اصلا نمی توانی هیچ چیزی را بشنوی، دقیقا مثل آن روز... همان که در مورد میچو (دمیچلیس) دیدید.. همه ما از همه طرف فریاد می زدیم تا به او هشدار دهیم ولی او صدای هیچ یک از ما را نشنید.من به همین ترتیب، چند توپ را از دست دادم..چرا که به خاطر صدای بلند وو ووزلاها، نمی توانی صدای دیگری را بشنوی.»

مسی در ادامه صحبتهایش به این نکته اشاره کرد که اصلا نگران گل نزدنش دررقابتهای جام جهانی نیست و گفت که تا زمانی که تیمش به پیروزی می رسد، او خوشحال و راضی خواهد بود.

مسی ادامه داد:« گلها از راه می رسند و این اصلا مشکل جدی ای نیست. من چند شانس گلزنی داشتم که از دست رفت.من برای پیروزی تیمم خوشحالم..چرا که ما توپ را در اختیار داشتیم و توانستیم بازی را تحت کنترل خود درآوریم...ما بسیار خوب بازی کردیم و 4 گل به ثمر رساندیم. امسال باید جام جهانی آرژانتین باشد.»

قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

بوفون امیدوار به بهبود تا فینال

جیانلوئیجی بوفون،سنگربان تیم ملی ایتالیا در صحبتهایی ابراز امیدواری کرده تا بتواند به زودی بهبودیافته و بتواند بار دیگر در رقابتهای این دوره جام جهانی به زمین مسابقه بیاید.

بوفون مطمئن است که آتزوری می تواند به مراحل نهایی جام جهانی برسد.

شنیده می شود که دیسک کمر بوفون عود کرده و همین موضوع او را از همراهی تیمش بازخواهد داشت. البته خود بوفون امیدهای فراوانی دارد تا بتواند به سرعت به روزهای اوجش بازگردد.این در حالی است که پزشکان آتزوری از اعلام تاریخ دقیقی در مورد زمان بازگشت بوفون سرباز زده است.

بوفون در صحبتهایی به گاتزتا دلوسپورت گفت:« امیدوارم که بتوانم به زمین بازگردم، هر چند که کار سختی خواهد بود..ولی من این کار را برای ایتالیا انجام خواهم داد..می خواهم به فینال برسیم.»

البته شایعاتی به گوش می رسد که بوفون آماده بازگشت به ایتالیاست تا بتواند برروی بهبودش تمرکز کند ولی خود بوفون در صحبتهایی اعلام کرده که می خواهد در آفریقای جنوبی بماند و در نزدیکی اردوی تیمش باشد.

او در بخش پایانی صحبتهایش گفت:« هرگز به ایتالیا نه نمی گویم.. مگر آنکه آنها مرا بیرون بیندازند.»

ردنپ: برزیل آن قدرها بزرگ نیست، انگلیس می‌تواند قهرمان جام شود

هری ردنپ مربی تاتنهام اعتقاد دارد که برزیل را بیش از حد بزرگ کرده‌اند و انگلیس هرگز فرصتی به این خوبی برای قهرمانی در جام جهانی نداشته است.

برزیل پس از شکست شگفت‌انگیز اسپانیا در روز نخست، مدعی اصلی قهرمانی به شمار می‌رود اما ردنپ گفته انگلیس فرصت خوبی برای قهرمانی در پیش رو دارد: «هرگز فرصتی از این بهتر نصیب ما نمی‌شود. بازیکنان خوبی داریم و زمان قهرمانی ما فرارسیده. جام جهانی 1970 را به یاد دارم که به برزیل در دور اول نگاه می‌کردیم و حیرت‌زده می‌شدیم. هرگز چنان فوتبالی را دیگر نخواهید دید و باورکردنی نبود. انگلیس آن سال تیم خوبی داشت. آلمانی‌ها هم قوی بودند. اما حالا که به جام 2010 می‌نگرید از خود می‌پرسید کدام تیم خوب بازی می‌کند؟»

مربی تاتنهام ادامه می‌دهد: «بی‌دلیل برزیل را بزرگ کرده‌ایم. همه فکر می‌کنیم آنها خیلی رویایی هستند اما الانو در لیگ برتر نتوانست جایی داشته باشد و روبینیو را هم منچسترسیتی به تیم‌های دیگر داد. ژیلبرتو سیلوا در آرسنال بازیکن بزرگی بود، اما آرسن ونگر حس کرد زمان رفتن او رسیده. ژیلبرتو، مدافع چپ سابق تاتنهام هم در این تیم حضور دارد. به نظرم او در تاتنهام دو بار به میدان رفت! گاهی این آدم‌ها را بیش از حد بزرگ می‌کنیم و فکر می‌کنم تیم ما عالی است.»

ترس برزیلی ها از اسپانیا

شکست عجیب اسپانیا مقابل سوییس نه تنها باعث نگرانی طرفداران این تیم شده، بلکه در آن سوی اقیانوس اطلس هم دغدغه‌های فراوانی را برانگیخته. این نتیجه به علاوه نمایش خوب شیلی مقابل هندوراس باعث شده رسانه‌های برزیلی از نبرد دو تیم مدعی در مرحله یک‌هشتم نهایی بترسند.

لئوناردو استابیلی، خبرنگار شبکه رادیویی CBN گفته که شکست اسپانیا احتمال دوم شدن آنها در گروه H را بیشتر می‌کند و آنها باید هر دو بازی بعدی خود را ببرند.

در این صورت، و در صورتی که برزیل انتظارات را در مرحله مقدماتی برآورده کند، دو تیم در مرحله‌ای بسیار زودتر از آن چه که انتظار می‌رفت به دیدار هم می‌روند.

او می‌گوید: «سقوط غیرمنتظره اسپانیا از زاویه دید برزیلی‌ها اصلا خبر خوبی نیست، چون احتمال زیادی وجود دارد در همان مرحله یک‌هشتم ما به مصاف هم برویم و کسی نمی‌داند در آن مرحله چه خواهد شد.»

اما تنها استابیلی نگران نیست و شبکه Sport TV هم از دونگا خواسته یک چشمش به اسپانیا باشد: «آنها رقیب احتمالی ما در دور بعد هستند». نمایش دو تیم هم با دقت فراوان آنالیز شده و نتیجه این شده که هر دو تیم مانند هم بازی کرده‌اند، اما اسپانیا مقابل سوییس که قدرتمندتر از کره شمالی بود بدشانس بود.

ایگواین: پیروزی مهمتر از گلزنی ام بود

گونسالو ایگواین، زننده سه گل از چهارگل تیم ملی آرژانتین در دیدار پنجشنبه شب تیمش در پایان این دیدار در صحبتهایی گفت:« پیش از آنکه بخواهی به کسب عنوان برترین گلزن فکر کنی، باید به تیمت فکر کنی.. ما روز پنجشنبه فرصتهایی که در دیدار پیشین موفق به بهره گیری از آنها نشده بودیم را مبدل به گل کردیم.بازی را تحت کنترل خود در آوردیم و سریعا به آنچه می خواستیم رسیدیم.»

ستاره جوان آلبی سلسته ادامه داد:« از پیروزی تیممان بسیار خوشحالم.پیروزی بسیار ارزشمندی بود که عملا به ما اجازه صعود به دور بعد را خواهد داد.همه ما ازنتیجه این بازی بسیار راضی هستیم، برای گلها و برای اینکه تیممان بازی خوبی را به نمایش گذاشت.»

ایگواین در ادامه صحبتهایش به این نکته اشاره کرد که بالانس تیمش بسیار مثبت و خوب است، چرا که سفید و آبی پوشان پس از دریافت گل از کره بسیار خوب واکنش نشان دادند. ولی در عین حال هشدار داد:« نباید خونسرد و ریلکس باشیم . اکنون در جام جهانی هستیم و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.باید همین طور به تمرکزمان ادامه دهیم.»

قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

یاس و ناامیدی در رختکن سه شیرها؛ دفو: هواداران حق دارند

بازیکنان تیم ملی انگلیس در صحبتهایی نسبت به تساوی ناامید کننده تیمشان مقابل الجزایر و واکنش هواداران سه شیرها نسبت به این نتیجه ضعیف به صحبت پرداختند.

گرث بری، در صحبتهایی در این رابطه گفت:« هواداران تیم ما راه زیادی را آمده اند و شایسته نمایش بهتری بودند.آنها از ما می خواهند که گلزنی کرده و به پیروزی برسیم. واکنش ما بسیار ضعیف بود و این هم نتیجه ای بود که به دست آمد.»

او معتقد است که انگلیس می بایست مقابل اسلوونی نمایش به مراتب بهتری را به اجرا بگذارد:«ما زیاد حمله نکردیم..می بایست مقابل اسلوونی گلزنی کرده و به پیروزی برسیم.»

استیون جرارد هم با اعتراف به نمایش ضعیف تیمش گفت:« ما زیاد خوب نبودیم.نمی دانم چرا ..ما باید این نمایشمان را مجددا تماشا کنیم. می بایست تیمهایی مثل الجزایر را شکست می دادیم..این دیداری از دیدارهای مرحله نهایی جام جهانی است و باید به عملکردمان دقت کنیم..من اصلا از بازی تیم راضی نبودم و بازی بهتری می خواهم. »

جرامین دفو هم که به جای امیل هسکی وارد زمین مسابقه شده بود از هواداران انگلیسی خواست که در دیدار بعدی به حمایت از سه شیرها بپردازند. او گفت:« هو کردن بخشی از بازی است. می توان درک کرد که وقتی هواداران هزاران کلیومتر را برای حمایت تیم سفر کرده اند، از تماشای چنین بازیهایی ناامید می شوند ولی مهمترین نکته این است که آنها پشت ما باشند.»

وین رونی هو شد؛ واکنش رونی مقابل دوربینها

پس از تساوی بدون گل انگلیس مقابل الجزایر که نتیجه ای ناامید کننده برای تیم کاپلو محسوب می شد، هواداران انگلیسی که به شدت از نحوه بازی کردن تیمشان عصبانی بودند؛به هوکردن تیم ملی انگلیس و وین رونی پرداختند

رونی که در دقایق پایانی بازی بسیار عصبی به نظر می رسید نیز در واکنش به ناراحتی و خشم هواداران سه شیرها در مقابل یکی از دوربینهای تلویزیونی گفت:« جالب است که هواداران تیمتان شما را هو می کنند ..نه؟؟ آنها واقعا وفادار هستند»

شدت ناراحتی هواداران انگلیسی درحدی بود که یکی از آنها با فرار از دست نیروهای امنیتی ورزشگاه، خود را به رختکن انگلیس و دیوید بکام رساند ولی نیروهای امنیتی تیم ملی انگلیس او را بلافاصله از آنجا دور کردند

البته سخنگوی اردوی انگلیسی ها در صحبتهایی اعلام کرد که این هوادار با فرار از دست نیروهای امنیتی خود را به رختکن انگلیس رسانده و در همین راستا شکایتی را به مسئولان فیفا ارائه خواهد کرد.

این هوادار پس از به صدا درآمدن سوت پایانی بازی به زمین مسابقه آمده و خود را به تونل رختکن رساند و البته نیروهای امنیتی تیم ملی انگلیس بلافاصله او را از آنجا دور کردند ولی مشخص نیتس که آیا او دستگیر شده است یا نه.

این اتفاق بار دیگر امنیت بازیکنان در ورزشگاه های افریقای جنوبی را زیر سوال برد..ورزشگاه کیپ تاون زیر نظر هزاران نیروی پلیس بود ولی باز هم حضور این نیروهانتوانست از ورود هوادار خشن انگلیسی به تونل رختکن جلوگیری کند.

بوفون در یک قدمی اتاق عمل

طبق گزارش منتشره در توتوسپورت، جیانلوئیجی بوفون، سنگربان تیم ملی ایتالیا پس از بازگشت از آفریقای جنوبی، می بایست مورد عمل جراحی قرار بگیرد تا دیسک عود کرده کمرش را مورد درمان قرار دهد.

بوفون پیش از دیدار تیمش مقابل پاراگوئه در جریان وارم آپ دچار مصدومیت شد و بسیار بعید به نظر می رسد که بتواند در دیدار دیگری در رقابتهای جام جهانی در دروازه آتزوری قرار بگیرد.این در حالی است که خود او امیدهای فراوانی داشت تا بتواند برای بار دیگر در این رقابتها برای تیمش به میدان برود.

بوفون زمانی که لا ناتزیوناله از آفریقای جنوبی به ایتالیا بازگردد، کمرش را به تیغ جراحان خواهد سپرد و طبق پیش بینی های انجام شده دست کم برای چهار ماه پس از این عمل جراحی از میادین ورزشی به دور خواهد بود و بدین ترتیب مسئولان یوونتوس نیز می بایست به دنبال جانشین مناسبی برای او باشند.

پزشکان بینکونری نیز عملکرد پزشکان آتزوری را به شدت زیرنظر گرفته و در جریان روند درمانی بوفون قرار می گیرند.

روز یکشنبه تیم ملی ایتالیا مقابل نیوزیلند به میدان خواهد رفت.
قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

انلکا:من به دومنک نگفتم حرام زاده

نیکلا آنلکا، بازیکن تیم ملی فرانسه پذیرفت تا اردوی تیم ملی کشورش در آفریقای جنوبی را ترک کند . آنلکا در صحبتهایی جرو بحث با ریموند دومنک ، سرمربی خروسها در بین دو نیمه دیدار دو تیم فرانسه و اروگوئه را پذیرفت ولی اعلام کرد که هرگز به مربی تیمش توهین نکرده و او را "حرامزاده "نخوانده است.

آنلکا در گفتگوی اختصاصی با روزنامه اکیپ گفت:« من دوست دارم شفاف سازی کنم که واژگانی که در مطبوعات منعکس شده، کلمات من نیست. من جر و بحث شدیدی با مربی تیم داشتم ولی این ماجرایی بود که در رختکن میان من و مربی تیم و در مقابل تمام بازیکنان تیم رخ داد. هرگز این صحبتها نباید از رختکن تیم خارج می شد. نمی دانم این مسائل و مطرح کردن این صحبتها برای چه کسی می تواند مفید باشد.»

ستاره فرانسوی باشگاه چلسی ادامه داد:« هدف و خواسته من به آشوب کشیدن اردوی تیم ملی فرانسه نبود، چرا که من احترام فراوانی برای اردوی تیمم قائلم. اخراجم از اردوی تیم را می پذیرم و آرزوی بهترینها را برای آبی پوشان در آفریقای جنوبی دارم. من احترام زیادی برای تیم ملی فرانسه و تمام هم تیمی هایم، بدون استثنا ، قائل هستم و به همین دلیل ترجیح می دهم که فعلا صحبتی نکنم.»

قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

جیمز، مسن ترین بازیکن تاریخ جام‌جهانی

دیوید جیمز، دروازه‌بان تیم ملی انگلیس با حضور در دروازه تیمش در دیدار مقابل الجزایر، مسن‌ترین بازیکن حاضر در تاریخ رقابت‌های جام‌جهانی لقب گرفت.
جیمز که متولد سال 1970 است، در جریان دیدار تیمش مقابل الجزایر 39 سال و 321 روز سن داشت و بدین ترتیب رکورد آنخل لابرونا، مهاجم تیم ملی آرژانتین را که در جام‌جهانی 1958 با 39 سال و 256 روز سن در زمین مسابقه حاضر شد و عنوان مسن‌ترین بازیکن تاریخ جام‌جهانی را در اختیار داشت پشت سر گذاشت. جیمز با حضور در این دیدار پنجاهیمن بازی ملی‌اش را برای سه شیرها انجام داد. البته این اولین باری نیست که جیمز در رقابت‌های جام‌جهانی حاضر می‌شود. او در جام‌های جهانی 2002 و 2006 نیز به تیم ملی کشورش دعوت شده بود و گاف بزرگ رابرت گرین در دیدار اول انگلیس مقابل آمریکا باعث شد که جیمز در دومین دیدار سه شیرها درون دروازه قرار بگیرد.
××××××××××××××××××××××××× ××××××××××××××××××××××××× ×××××××××
لام، امیدوار به دیدار مقابل غنا

فیلیپ لام، کاپیتان تیم ملی آلمان در پایان دیدار تیمش مقابل صربستان، نسبت به صعود تیمش به مرحله یک هشتم پایانی رقابت‌های جام‌جهانی بسیار خوشبین بود.
لام در اینباره گفت: «هنوز نکات مثبتی وجود دارد و ما هنوز شانس رسیدن به مرحله بعدی رقابت‌ها را داریم. اکنون باید دیدار فینالی را مقابل غنا برگزار کنیم و باید کاملا خود را برای این دیدار آماده سازیم و مطمئنم که می‌توانیم موفق باشیم.» کاپیتان تیم ملی آلمان ادامه داد: «ما پس از دو کارت زردی که به کلوزه داده شد، بسیار خوب بازی کردیم و حتی شانس‌های متعددی برای گلزنی داشتیم که این مرا نسبت به آینده خوشبین می‌کند.» البته لام در ادامه زبان به انتقاد از اوندیانو ماینکو، داور اسپانیایی این دیدار گشود که هفت کارت زرد و یک کارت قرمز در این دیدار به بازیکنان نشان داد و اعلام کرد که پس از این شکست احساس ناامیدی در کمپ آلمانی‌ها حکمفرمایی می‌کرد ولی او همچنان نسبت به صعود تیمش به دور بعد خوشبین است. او در مورد نحوه قضاوت داور این میدان گفت: «اصلا انتظار چنین عملکردی از داور مسابقه نداشتم. اصلا فکرش را هم نمی‌کردیم که یک بازیکن پس از سه خطا در میانه میدان می‌تواند اخراج شود. اوضاع در اردوی تیم ما چندان خوب نیست. ولی ما بازیکنان باتجربه تر، باید به جوانترها انگیزه بدهیم. ما تیمی هستیم که می‌تواند گل بزند. تیمی که می‌تواند بجنگد و به همین دلیل امیدوارم.»
××××××××××××××××××××××××× ××××××××××××××××××××××××× ××××
مربی الجزایر: فکر می‌کردم انگلیس بهتر از اینهاست

رباح سعدان، سرمربی تیم ملی الجزایر پس از تساوی بدون گل الجزایر مقابل انگلیس اعلام کرد که پیش از آغاز این دیدار فکر می‌کرده انگلیسی‌ها به مراتب بهتر از این هستند.
سعدان در رابطه با دیدار دیشب گفت: «ما بازی خودمان را با پاس‌های کوتاه و پرقدرت نشان دادیم و کاملا واضح بود که انگلیسی‌ها در لحظات آرمانی‌شان نیستند و روز، روز آنها نبود.» پس از پایان دور دوم رقابت‌ها در این گروه، اسلوونی با 4 امتیاز در صدر جدول است. آمریکا و انگلیس دو امتیازی هستند و الجزایر با تنها یک امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

دانيل بازيکن برتر جدال وايکينگ‌ها با شيران رام‌نشدني

دانيل شب گذشته در مصاف وايکينگ‌ها با شيران رام نشدني قاره آفريقا توانست از ابتداي بازي تيمش را به حرکت و تلاش از عقب زمين وادارد.
اين مدافع پرتلاش و 25 ساله که در ليگ برتر حضور دارد، پس از آنکه در دقيقه 10 دروازه يارانش با گل ساموئل اتوئو باز شد، رهبري تيم شمال اروپا را برعهده گرفت بطوريکه روي دو گل نيکلاس بنتر در دقيقه 33 و دنيس رم‌دال در دقيقه 61 نقش بسزايي داشت.
اين بازي در حضور 38.074 نفر در ورزشگاه لوفتوس ورسفيلد شهر پرتوريا از گروه پنجم انجام شد.

اولسن: در ديدار اسطوره‌‌هاي دفاعي برنده شديم

‌مورتن اولسن اظهار داشت: باور دارم مصاف ما و کامروني‌ها يک نبرد و جنگ واقعي ميان اسطوره‌هاي خط دفاعي دو تيم بود. البته با اشتباه عجيبي که مرتکب شديم، زمينه را ايجاد کرديم تا آنان يک بر صفر از ما جلو افتند.

وي که شب گذشته تيمش در بازي دوم گروه پنجم به پيروزي 2 بر يک رسيد و براي صعود تا حدي زياد پس از باخت 2 بر صفر روز اول از هلند اميدوار شد، افزود: پس از دريافت به بازي برگشتيم و کيفيت کار خوبي ارائه کرديم.خوشحالم اين اتفاق در تيم افتاد.

اولسن ادامه داد: ما برنده شديم و الان اميدوار به صعود هستيم؛ اما بايد در بازي رو به جلو شرايط بهتري پيدا کنيم.
همين نکته که برنده اين بازي شديم و اميدواري براي صعود داريم، بسيار ارزشمند و مهم است.

ديدار پاياني وايکينگ‌هاي دانمارک برابر ژاپن ديگر مدعي صعود از قاره آسيا انجام خواهد شد.

فيفا هم خبر فرار سه بازيکن تيم کره شمالي را تکذيب کرد

به گزارش روز يکشنبه خبرنگار کار گروه جام جهاني از پرتوريا، اغلب رسانه هاي غربي طي سه روز گذشته در گزارش هايي به بررسي شايعات مطرح شده در باره فرار سه تن از بازيکنان تيم ملي کره شمالي از اردوي اين تيم در آفريقاي جنوبي پرداختند.
اين رسانه ها در مطالب خود بيشتر به توجيهات سياسي، اقتصادي و بعضا ايدئولوژيکي موضوع پرداخته و سعي در تخريب موقعيت و روحيه بازيکنان اين تيم و آن کشور داشتند.
سخنگوي فيفا با رد چنين شايعاتي اعلام کرد که در صورت صحت اين موضوع رابط ورزشي ما با تيم کره شمالي، اولين فردي بود که از اين موضوع مطلع مي شد او تاکنون چنين گزارشي را اعلام نکرده است.

عذرخواهي روني از هواداران تيم ملي فوتبال انگليس

روني هنگام ترک زمين ورزشگاه در کيپ تاون ناراحتي خود را نشان داد و جلوي يک دوربين تلويزيوني گفت :" جالب است که بايد شاهد هواداران خودتان باشيد که شما را هو مي کنند . "
ولي اين ستاره منچستر يونايتد پس از اين انتقاد خود مايل بود سابقه آن را پاک کند. "
روني گفت :" من مثل هرکس ديگر در مورد انگليس احساساتي هستم . شب گذشته ناگهان حرفهاي تندي در يک لحظه زدم که ناشي از ناراحتي از عملکرد ما و همچنين نتيجه بازي بود. "
وي افزود :" اکنون مهمترين چيز قرار گرفتن مجدد در کنار هم به طور مثبت و تلاش براي کسب پيروزي در ديدار چهارشنبه است . براي انجام اين کار بازيکنان بيش از همه به حمايت هواداران احتياج دارند. "
روني افزود :" من به نوبه خود بابت هرگونه اهانت ناشي از اقدامي که در پايان بازي انجام داده ام، پوزش مي خواهم . "
انگليس براي تضمين صعود خود از گروه سه و قرار گرفتن در جمع 16 تيم نهايي جام جهاني بايد بر اسلووني پيروز شود.

دونگا: نبايد از بازي هوايي ساحل عاج غافل شد

کارلوس دونگا، در بخش اول صحبتهایش با آنالیز ساحل عاج، حریف بعدی تیمش گفت:« در این جام جهانی می بینیم که تیمهایی که توپ را در اختیار ندارند روبه عقب حرکت می کنند و ساحل عاج هم چنین رویه ای را پیش می گیرد. ما باید بسیار موثر و کاربردی ظاهر شویم، چرا که ممکن است شانس زیادی برای گلزنی نداشته باشیم.»

سرمربی زردپوشان برزیل درادامه در مورد اخباری که در مورد مصدومیت سیلوا منتشر شده،گفت:« نمی دانم که چه کسی گفته که ژیلبرتو سیلوا مصدوم است.به نظر من کسی که این خبر را منتشر کرده باید از هواداران تیم عذرخواهی کند.چند روز پیش نوبت ژولیو سسار بود و اکنون نوبت به ژیلبرتو سیلوا رسیده است؟همه دیدند که سیلوا در جلسات تمرینی تیم کاملا آماده بود.»
دونگا بار دیگر در مورد مصاف تیمش مقابل ساحل عاج گفت:« برخوردهای فیزیکی ما در مقابل ساحل عاج به نحو دیگری خواهد بود.باید حواسمان به بازی هوایی این تیم باشد. ساحل عاج تیمی منسجم است که مربی جدیدی را برروی نیمکت خود می بیند. قطعا آنها بیشتر از کره شمالی برروی دروازه ما حمله خواهند کرد.اریکسون درفیورنتینا مربی من بود.او همیشه تیمش را کاملا آماده می کند و پیش بینی اینکه او چطور کار خواهد کرد بسیار سخت است. مقابل پرتغال دیدیم که او تیم خوبی را روانه میدان ساخت که بازی زیبایی را به نمایش گذاشتند.»

او درمورد سبک بازی مورد علاقه اش گفت:« ارائه یک بازی گروهی زیبایی بازی را بیشتر خواهد کرد. در بسکتبال همه از دفاعهای تیم تمجید می کنند ..باید بگویم که فوتبال تهاجمی نمرده است ولی تیمی که من دوست دارم، تیمی است که در کنار حمله و دفاع خوب، جام قهرمانی را هم کسب کند.برزیل هم سیستم تعریف شده ای دارد.دروگبا بازیکن مهمی است و باید مراقب او باشیم ولی حضور او در زمین مسابقه، شیوه بازی ما را تغییر نخواهد داد»

دونگا در مورد مسئولیت مربی گری تیم ملی گفت:« مربی گری تیم ملی به خاطر فشار بالایش، کاربسیار سختی است. جنجال ها بیش از عملکرد تیمها طرفدار دارند. کسی که مربی تیمی است، می بایست درک کند که اولین و مهمترین بخش کار،تمرکز برروی تیمش است و بقیه چیزها در اولویت بعدی هستند.در تیم ما حتی وقتی پیروز هم می شوی، مشکلاتی وجود دارد. این با توجه به فرهنگ ما طبیعی است.ما همیشه می گوئیم که فوتبال تغییر کرده است ولی آیا شیوه فکری ما هم تغییر یافته؟ همه بازیکنان در اروپا بازی می کنند و شرایط خوبی برای رشد کردن دارند. همه با سیستم تمرینات آشنا هستند.ما هر چه بیشتربا هم تمرین می کنیم، تیم پیشرفت بیشتری می کند .»

مربی برزیل در مورد تیم حریف ادامه داد:« بازیکنان ساحل عاج سعی خواهند کرد که از فاکتور سرعتشان که یکی از توانایی های آنهاست نهایت بهره را ببرند.ولی ما هم بازیکنان باکیفیتی را داریم که می توانیم سرنوشت بازی را تغییر دهیم.مهمترین نکته این است که تیم ما برروی پیروزی و موفقیت در تورنمنت تمرکز کرده است. در جلسات تمرینی ما مشخص است که بازیکنان تا چه حد به تیم متعهد هستند»

دونگا در مورد شرایط کاکا گفت:« ما برنامه خاصی را برای کاکا تعریف کرده ایم و او در حال رشد و پیشرفت است. البته کاملا قابل پیش بینی بود که او نمی تواند برای نود دقیقه بازی کند. ولی تدریجا به روزهای اوجش بازمی گردد »

او در مورد مارادونا گفت:« بسیار خوب است که مارادونا به مربی گری می پردازد. او یکی از شخصیتهای دنیای فوتبال است و می تواند تجربیاتش را به شاگردانش منتقل کند. »
مربی تیم ملی برزیل در صحبتهایی در مورد محافظ دست دروگبا گفت:« ما جلسه ای تکنیکی در این رابطه داشتیم.. دروگبا در بازی مقابل پرتغال هم از محافظی برای دستش استفاده کرد و ما سوال خواهیم کرد که آیا تکه های فلز در این محافظ به کار رفته است یا نه...چرا که وجود فلز در این محافظ مجاز نیست.
قدیمی 06-20-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

/همگام با جام‌جهاني 2010- آفريقاي‌جنوبي/
دفو: موضع مطبوعات عليه انگليس خصمانه است

خبرگزاري فارس: بازيكن تيم تاتنهام گفت: مطبوعات انگليس عليه تيم ملي موضع كاملا خصمانه‌اي دارند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه نويه‌زورخرسايتونگ، جرمين دفو اظهار داشت: از روزي كه وارد آفريقا‌ي‌جنوبي شديم‌، تاكنون مطبوعات كشورم عليه تيم ملي موضع شديدي گرفته و رفتاري خصمانه اي داشته‌اند. از اين همه جو تشنج تعجب مي‌كنم و از خود سئوال مي‌كنم چرا بايد چنين وضعيتي وجود داشته باشد.

اين بازيكن كه تيمش در دو بازي ابتدايي جام جهاني يك بر يك مقابل انگليس و بدون گل برابر الجزاير متوقف شد، افزود: شما نگاه كنيد مدعياني همچون فرانسه و آلمان نيز در اين جام، خوب نتيجه نگرفته‌اند؛ ولي رسانه‌هايشان تا اين حد با آنها برخورد شديد نداشتند. حتي شنيدم پس از باخت آلمان‌ها از اسلووني، رسانه‌ها به ياري تيم كشورشان آمدند اما چنين وضعيتي در مورد تيم ما به چشم نمي خورد. من از اين وضعيت واقعا متاسف هستم.
پاسخ

برچسب ها
komodo, واکا واکا, وحدت افریقا, world cup 2010, دانلود

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)