بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-27-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

کفاشیان: چه اشکالی دارد برزیل را ببریم؟

بازیکنان ما برای ارائه یک بازی خوب و تماشاگر پسند به مصاف برزیل خواهند رفت و تلاش می کنند نتیجه خوبی بگیرند. اصلا چه اشکالی دارد که ما خوب بازی کنیم و برزیل را هم ببریم؟

سایت گل- رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با ابراز خرسندی از برگزاری دیدار با تیم ملی برزیل گفت: دیدار با چنین تیم هایی آینده فوتبال ایران را تضمیمن می کند و ملی پوشان را به خودباوری می رساند.

علی کفاشیان ضمن تایید خبر برگزاری دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و برزیل در روز 15 مهرماه گفت: از حدود یک ماه پیش مذاکرات و رایزنی های لازم برای برگزاری یک دیدار بزرگ با یکی از قدرت های برتر فوتبال دنیا را آغاز کردیم که در نهایت با برزیلی ها به توافق رسیدیم.

طبیعتا برگزاری چنین دیدارهایی برای فوتبال کشورمان هزینه هایی نیز به دنبال داشت که باید تلاش می کردیم تا منابع درآمدزایی برای این بازی را هم فراهم کنیم.

کفاشیان در ادامه با تاکید بر اینکه فوتبال ایران برای پیشرفت به چنین دیدارهایی نیاز دارد گفت: ما برای آنکه بتوانیم خود را به فوتبال روز دنیا نزدیک کنیم باید برگزاری بازی با تیم های بزرگ را در دستور کارمان قرار دهیم. قطعا برگزاری بازی با تیم هایی مثل برزیل آینده فوتبال ایران را تضمین خواهد کرد و باعث بالا رفتن انگیزه و اعتماد به نفس بازیکنان تیم ملی می شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از نتیجه این دیدار چیست؟ گفت: طبیعتا در این مثل سایر دیدارهای تدارکاتی برد و باخت خیلی مهم نیست. اما تیم ملی ما نباید خودش را از پیش بازنده بداند.

اگر ما مثل دیدار برابر کره جنوبی بازی کنیم می توانیم عملکرد خوبی برابر برزیل داشته باشیم. بازیکنان ما برای ارائه یک بازی خوب و تماشاگر پسند به مصاف برزیل خواهند رفت و تلاش می کنند نتیجه خوبی بگیرند. اصلا چه اشکالی دارد که ما خوب بازی کنیم و برزیل را هم ببریم؟ فوتبال ما پتانسیل بالایی دارد و باید تلاش کنیم بازی آبرومندی را به نمایش بگذاریم.

براساس توافق مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان با برزیل، تیم های ملی فوتبال دو کشور قرار است روز 15 مهرماه در ابوظبی امارات به مصاف یکدیگر بروند.

قدیمی 09-29-2010
shokofe آواتار ها

بازگشت میلاد با یک سوپر گل دیگر

این تنها شکل ممکن ضربه زدن برای گل کردن توپ بود؛ چرا که مدافع عمانی روی خط دروازه قرار داشت

سایت گل- ستاره استقلال و لیگ دهم بازگشتش به تیم ملی را با یک سوپر گل دیگر جشن گرفت.
میلاد میداودی که در اردوی ارمنستان و سفر تیم ملی به شرق آسیا غایب بود؛ در بازی برابر عمان با همان سبک خاص خودش سوپر گل دیگری به ثمر رساند تا بازگشتش به تیم ملی را چنین جشن بگیرد.

مهاجم خوش استیل خوزستانی که در مسابقه ایران و عمان همانند تیم باشگاهی اش در گوش راست بازی می کرد؛ در دقیقه 17 و پس از آن که پاس عمقی وی به کریم انصاری فرد توسط محمد الهویدی سنگربان عمانی دفع شد؛ توپ را از راه دور بسان یک ضربه ایستگاهی و با شوتی کات دار و تماشایی به گوشه بالای سمت راست دروازه عمان فرستاد. این تنها شکل ممکن ضربه زدن برای گل کردن توپ بود؛ چرا که مدافع عمانی روی خط دروازه قرار داشت.

میداودی بعد از اخراج محمد نوری در دقیقه 47 با کارت قرمز؛ به دستور قطبی به یک هافبک-مهاجم تبدیل شد تا ضمن پر کردن جای خالی نوری؛ بعنوان زوج انصاری فرد و سپس اولادی در خط حمله ایفای نقش کند.

با این جابجایی بود که حرکات در عمق میلاد و کارهای ترکیبی اش با سایر بازیکنان کاملا به چشم آمد تا مشخص شود اگر مربیان باشگاهی این بازیکن مثل دیدار استقلال و سپاهان از او در پست اصلی اش استفاده کنند؛ می تواند ضمن درخشش و گلزنی بیشتر در استقلال به مهاجم اول تیم ملی نیز تبدیل شود.

بعد از دیدار پنجم شهریور ماه امسال مقابل سپاهان و کشیدگی رباط داخلی زانویش؛ میلاد میداودی برای نخستین بار بود که یک بازی 90 دقیقه ای را تجربه می کرد اما نشان داد که به روزهای اوج قبل از مصدومیت نزدیک شده است. میلاد که اولین بازی ملی را در سال 2007 انجام داده؛ چهارمین گل ملی اش را برابر عمان به ثمر رساند.

میداودی تا کنون 10 بار بعنوان بازیکن ثابت و 12 بار بعنوان بازیکن تعویضی با پیراهن تیم ملی در برابر تیم های ملی مختلف بازی کرده تا رقم بازی های ملی اش به عدد 22 برسد. این رقم و تعداد گل های زده میلاد با توجه به میزان آمادگی و تجربه ای که کسب کرده؛ می تواند به سرعت افزایش یافته و آینده خط حمله تیم ملی را از وجود یک مهاجم خلاق و گلزن تضمین کند.

قدیمی 09-29-2010
shokofe آواتار ها

افشین قطبی: از محرومیت بازیکنان اصلی جلوگیری کردم

«من در حال ساختن یک تیم کامل برای مسابقات جام ملت های آسیا هستم و جوان های مستعدی که شما از آن ها صحبت کردید؛ آینده سازان تیم ملی ایران هستند که شاهد درخشش آنان در جام ملت ها خواهید بود.»

سایت گل- پس از خاتمه مسابقه ایران و عمان؛ افشین قطبی و کلود لروی به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش سایت گل؛ برخورد گرم و دوستانه این دو مربی ایرانی و فرانسوی با یکدیگر، تعجب خبرن
گاران و سئوال آنان در این خصوص را بدنبال داشت که قطبی توضیح داد: «از سال 2002 با کلود لروی آشنایی دارم و هشت سال است که دوست هستیم.»

افشین قطبی که با زبان انگلیسی با خبرنگاران صحبت می کرد؛ در خصوص بازی مقابل عمان گفت: «هر دو تیم خوب و دونده بازی کردند.

من در این مسابقه به هفت بازیکن اصلی بازی با بحرین استراحت دادم، چرا که می ترسیدم برخی از آنان کارت زرد بگیرند و برای مراحل بالاتر با مشکل روبرو شویم.»

قطبی در خصوص درخشش بهتر برخی از بازیکنان جایگزین توضیح داد: «من در حال ساختن یک تیم کامل برای مسابقات جام ملت های آسیا هستم و جوان های مستعدی که شما از آن ها صحبت کردید؛ آینده سازان تیم ملی ایران هستند که شاهد درخشش آنان در جام ملت ها خواهید بود.»

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سئوال که آیا برگزاری بازی ایران و برزیل قطعی شده است یا خیر؛ گفت: «بله. تیم ما بعد از خاتمه این مسابقات راهی کشور امارات متحده عربی خواهد شد تا در ابوظبی با تیم ملی برزیل روبرو شود. این یک بازی رویایی برای فوتبالدوستان ایران و تمام منطقه خواهد بود. شما هم اگر به ابوظبی بیایید، حتما از تماشای این مسابقه لذت خواهید برد.»

قدیمی 09-29-2010
shokofe آواتار ها

ایران 2- عمان 2 ؛ توقف شاگردان قطبی مقابل گربه سیاه جدید!

ششمین دوره جام غرب آسیا- سه شنبه 6 مهر 1389- استادیوم ملک عبدالله امان

تماشاگر: 3000 نفر

کارت زرد: میداودی

اخراج: محمد نوری(47)

ایران:
ابراهیم میرزاپور(کاپیتان)، خسرو حیدری، هادی عقیلی(23- آندارنیک تیموریان)، جلال حسینی، هاشم بیک زاده، حنیف عمران زاده، فرزاد آشوبی(84- ایمان مبعلی)، محمد نوری، میلاد زنیدپور،میلاد میداودی، کریم انصاری فرد(55- مهرداد اولادی)

شرح بازی:
تیم ملی با کسب یک امتیاز از بازی مقابل عمان 4 امتیازی شد و به بازی نیمه نهایی رسید، اما افشین قطبی حالا متوجه شده است که بین نفرات اصلی و ذخیره تیمش فاصله زیادی وجود دارد که این موضوع کار او را در جام ملتهای آسیا سخت خواهد کرد. تیم ملی در دومین بازی خود در غرب آسیا نمایش دلپذیری نداشت و مقابل تیمی متوقف شد که در چند سال اخیر حریف دندان گردی برای ایران بوده است، اما همین تیم در بازی اول به بحرینی باخته بود که از ایران 3 گل خورده بود! بهر حال ایران در دو بازی اخیر خود مقابل عمان به نتیجه ای بهتر از 2-2 دست نیافته و می توانیم این تیم را به لقب گربه سیاه تیم ملی ایران مفتخر کنیم!

تیم ملی در بازی مقابل عمان با 8 تغییر نسبت به بازی قبل به میدان آمد که مهم ترین آنها حضور ابراهیم میرزاپور پس از مدتها در درون دروازه بود. حضور حنیف عمران زاده نیز در خط هافبک عجیب بود که پس از مصدومیت عقیلی، این بازیکن به خط دفاع رفت و تیموریان جایگزین او در خط میانی شد.

تیم ملی در 15 دقیقه اول بازی تحت تاثیر تیم عمان بود و در این زمان بود که روی یک ضد حمله میداودی صاحب توپ شد که در نهایت با ضربه این بازیکن ایران به گل رسید. ناهماهنگی بازیکنان در این بازی کاملا به چشم می آمد تا اینکه عمان در دقایق پایانی نیمه اول به گل تساوی رسید و بلافاصله گل دوم را نیز به ایران زد.

نیمه دوم با یک اتفاق مهم برای ایران آغاز شد. محمد نوری با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا حرکت بچگانه این بازیکن تیم ملی را 10 نفره کند. اما دقایقی بعد شوت زیبای تیموریان بازی را به تساوی کشاند و پس از این گل بود که جو سردی بر بازی حاکم شد و هیچ صحنه جذابی حادث نشد. عمان سعی در کنترل بازی و حفظ نتیجه داشت و تلاش ملی پوشان نیز برای رسیدن به دروازه عمان کافی نبود.

بطور کلی تیم ملی در بازی مقابل عمان نمایش خیلی خوبی نداشت و البته نباید فراموش کنیم که تغییرات زیادی در ترکیب تیم ملی و همچنین 10 نفره شدن در نیمه دوم تاثیر زیادی بر نمایش نه چندان خوب شاگردان قطبی داشت.

شرح گل ها:
دقیقه 16 (1-0): پاس عمقی میداودی به انصاری فرد رسید که این بازیکن نتوانست از سد دروازه بان عمان بگذرد و توپ برگشتی از سوی دروازه بان عمان را میداودی با یک شوت از راه دور وارد دروازه عمان کرد.

دقیقه42 (1-1): اسامه حدید با یک پاس عمقی از میانه میدان در محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد و در میان سه مدافع ایران با یک ضربه محکم دروازه تیم ملی را گشود و بازی را به تساوی کشاند.

دقیقه 1+45(1-2): بلافاصله بعد از گل تساوی، این بار یعقوب عبدالکریم در میان دو مدافع میانی ایران صاحب توپ شد و با یک ضربه روپا برای دومین بار میرزاپور را تسلیم کرد. روی این گل اشتباه عمران زاده و میرزاپور محرز بود.

دقیقه 53(2-2): پاس زنیدپور و شوت زیبای آندرانیک تیموریان از پشت محوطه جریمه درون دروازه عمان قرار گرفت و بازی به تساوی کشیده شد.

اتفاق ویژه:
تیم ملی پس از 7 برد پیاپی بالاخره در هشتمین بازی اش در سال 2010 متوقف شد تا قطبی به رکورد 8 برد پیاپی تیم ملی با علی دایی نرسد. ضمن آنکه این دومین تساوی متوالی 2-2 تیم ملی ایران مقابل عمان بود.

بهترین بازیکن: آندرانیک تیموریان علاوه بر گل با ارزشی که زد، در میانه میدان نیز بهترین بازیکن ایران بود و به خصوص در نیمه دوم که تیم ملی 10 نفره شد تلاش خوبی داشت.

قدیمی 10-02-2010
shokofe آواتار ها

زمان آبادي: دادکان پيشنهاد برزيل را رد کرد

تيم ملي فوتبال ايران در حالي روز پنجشنبه مقابل برزيل قرار مي گيرد که غلامحسين زمان آبادي سخنگوي سابق فدراسيون فوتبال از پيشنهاد برزيلي ها به تيم ملي قبل از بازي هاي جام جهاني 2006 خبر مي دهد. زمان آبادي در گفت وگو با سايت گل در خصوص اين موضوع مي گويد:«من اعتقادي به بازي با برزيل ندارم.

حتي در زمان رياست آقاي دادکان در فدراسيون فوتبال، برزيلي ها به امارات آمدند و آن زمان به فدراسيون فوتبال ايران پيشنهاد يک بازي دوستانه را دادند. البته دادکان اين پيشنهاد را رد کرد چون او معتقد بود که اين مسابقه دو حالت بيشتر ندارد.

يا اينکه ما با اختلاف گل به برزيل مي بازيم و اين شخصيت تيم ملي را پايين مي آورد يا اينکه آنها يک بازي نمايشي را به نمايش مي گذاشتند و از لحاظ فني هم چيزي عايد ما نمي شد.»
زمان آبادي ادامه مي دهد:«آن زمان برزيل براي انجام اين بازي يک ونيم ميليون دلار از ايران مي خواست اما فدراسيون راضي نبود که چنين پولي را به برزيل بدهد. الان هم معتقدم بازي با برزيل به درد ما نمي خورد و ما بايد با تيم هايي بازي کنيم که هم تراز خودمان هستند.»

قدیمی 10-02-2010
shokofe آواتار ها

امروز و فردا انجام مي شود؛ بليت فروشي ديدار ايران و برزيل

عباس ترابيان رييس کميته بين الملل فدراسيون فوتبال در گفت وگو با ايسنا، در خصوص شايعاتي که پيرامون آغاز بليت فروشي ديدار دوستانه تيم هاي ملي ايران و برزيل مطرح شده است، اظهار کرد: هنوز مشخص نيست که بليت فروشي از چه زماني شروع خواهد شد و من نمي دانم که اين خبر را چگونه اعلام کرده اند. جالب اينجاست که در خبر خود قيمت بليت ها را نيز اعلام کرده اند.

وي افزود: به هر حال فدراسيون فوتبال ايران نيز يک طرف قضيه است و آنها اين موضوع را به ما اعلام مي کنند اما هنوز که چيزي به ما نگفته اند. من فکر مي کنم بليت فروشي از روز شنبه يا يک شنبه آغاز مي شود. خود من نيز يک شنبه براي پيگيري کارهاي مربوط به بازي به امارات مي روم.

ترابيان با اشاره به اين که تاکنون ايراني هاي زيادي چه در اروپا و چه در آمريکا براي ديدن اين بازي ابراز علاقه کرده اند، گفت: پس از آن که محل بازي از استاديوم الجزيره به استاديوم بن زايد ابوظبي تغيير کرد، امکان حضور بيشتر تماشاگران نيز فراهم شد. چرا که گنجايش ورزشگاه بن زايد 44 هزار نفر است و ما خيلي خوشبين هستيم که تماشاگران ايراني ورزشگاه را پر کنند. ضمن اين که تعداد زيادي از اروپا و آمريکا درصدد هستند که طي روزهاي آينده به امارات بيايند و بازي را از نزديک تماشا کنند.

عباس ترابيان در ادامه با اطمينان از تلاش صدا و سيما براي پخش بازي ايران و برزيل ياد کرد و اضافه کرد: به يقين صدا و سيما در پي اين است که اين بازي را براي مردم ايران پخش کند و قيمت حق پخش نيز آن قدرها بالا نيست و مطمئنا صدا و سيماي ما از پس آن برمي آيد.

پيش از اين در خبرها آمده بود که بليت هاي اين بازي، در سه قيمت متفاوت و به ارزش 50 ، 100 و 150 درهم فروخته مي شود

قدیمی 10-02-2010
shokofe آواتار ها

اميدهاي ايران مالزي را شکست دادند

تيم فوتبال اميد در دومين ديدار خود در تورنمنت ويتنام به مصاف تيم اميد مالزي رفت و در پايان موفق شد حريف خود را با نتيجه 2 برصفر شکست دهد.

در اين ديدار که در حضور 10 هزار تماشاگر ويتنامي برگزار شد، گل هاي تيم فوتبال اميد ايران را ايمان موسوي و آرش افشين در دقايق 42 و 75 به ثمر رساندند.اتفاق ويژه ديدار ايران و مالزي گرماي بيش از حد و هواي شرجي شهرهوشي مينه بود که باعث شد بازيکنان تيم ايران در نيمه دوم پيراهن هاي خود را عوض کنند.

تيم فوتبال اميد کشورمان امروز در سومين و آخرين ديدار خود در اين تورنمنت به مصاف تيم ويتنام ميزبان رقابت ها خواهد رفت که به نظر مي رسد اين ديدار قهرمان تورنمنت چهارجانبه ويتنام را مشخص خواهد کرد. براي تيم قهرمان اين تورنمنت 20 هزار دلار پاداش در نظر گرفته شده است.

قدیمی 10-02-2010
shokofe آواتار ها

2 بازیکن بزرگسال در فهرست بازیکنان کویت

اگرچه کویت با تیم دوم خود در جام غرب آسیا شرکت کرده است، اما حداقل 9 بازیکن این تیم طی سال گذشته در ترکیب تیم ملی اصلی کویت به میدان رفته اند.

سایت گل- تیم ملی زیر 23 سال کویت که به فینال مسابقات فوتبال غرب آسیا رسیده؛ برای بازی مقابل ایران 2 بازیکن بزرگسال در ترکیب خواهد داشت. به گزارش سایت گل؛ کویت تنها تیمی بود که با نفرات زیر 23 سال گام به رقابت های غرب آسیا گذاشت.

البته 9 بازیکن از فهرست 25 نفره تیم ملی اصلی این کشور حضور دارند. نواف الخالدی، احمد عبدالغفور، فهد العنزی، محمد سند، مساعد ندا، یوسف ناصر سلیمان، جراح االعتیقی، حسین الموسوی و عبدالله البریکی بازیکنان تیم ملی کویت هستند که به همراه تیم ب این کشور در جام غرب آسیا شرکت کرده اند. اکثر این بازیکنان در بازیهای تیم ملی کویت در سال گذشته به میدان رفته اند.

این تیم را فقط 3 بازیکن بزرگسال نیز همراهی می کردند که با اخراج مساعد ندی العنزی در بازی نیمه نهایی؛ این مدافع باتجربه از حضور در مقابل ایران محروم شد.

آبی پوشان کویت در شرایطی فینال را برابر ایران برگزار خواهند کرد که احمد سعد الرشیدی مدافع 27 ساله و جراح العتیقی هافبک 29 ساله این تیم؛ بازیکنان زیر 23 سال کویت را همراهی می کنند.

قدیمی 10-02-2010
shokofe آواتار ها

كفاشيان: دادگاه 220 ميليون از حساب فدارسيون به مصطفوي داد/ اين پول چطور از گلويش پايين خواهد رفت! /از مصطفوي شكايت كرديم

ما اعتراض داريم و حتي از مصطفوي شكايت هم كرديم. من اصلا فكر نمي‌كنم كه او از جيبش هزينه كرده باشد. بخشي از اين پولي كه از حساب فدارسيون به مصطفوي داده شده مربوط به حقوق كارمندان است و من نمي‌دانم اين پول چطور از گلويش پايين خواهد رفت. بايد به او تبريك گفت و مصطفوي را تحسين كرد كه 12،13 سال پيش از جيب خودش خرج كرده و حالا يادش افتاده كه طلبش را بگيرد

سايت گل ـ‌ داريوش مصطفوي رئيس سابق فدراسيون فوتبال مدعي شده كه زمان رياست‌اش در اين فدراسيون مبلغ حدود 220ميليون تومان از جيبش هزينه كرده است او پس از سال‌ها شكايت كرد و نكته جالب اينجاست كه دادگاه حق را به سود داد و 220 ميليون تومان هم از حساب فدارسيون برداشته شد تا مصطفوي خيلي راحت طلبش را بگيرد. گويا اين موضوع واكنش فدراسيون را هم در پي داشته و علي كفاشيان از شكايت فدراسيون فوتبال عليه مصطفوي خبر مي‌دهد. گفت‌وگوي اختصاصي سايت گل را با كفاشيان مي‌خوانيد.

*آقاي كفاشيان، ادعاي مصطفوي مبني بر طلب 220 ميليون تومان از فدراسيون صحت دارد؟
من نمي‌دانم كه چه بگويم. ايشان به دادگاه شكايت كرد و رأي هم به سود او صادر شد و پولش را هم گرفت.

*يعني شما پولش را داديد؟
خير، دادگاه حكم داد و از حساب فدارسيون برداشتند و طلب مصطفوي را دادند.

*حالا به نظر شما او از جيبش براي فدراسيون خرج كرده است؟
من بعيد مي‌دانم مصطفوي از جيبش خرج كرده باشد. اصلا اين چه معنايي دارد كه رئيس فدراسيون از جيبش هزينه كند. همه چيز در فدراسيون مشخص است و اين حركت خيلي بي‌معني است.

*شما هم خيلي راحت قبول كرديد كه طلب مصطفوي پرداخته شود؟
ما اعتراض داريم و حتي از مصطفوي شكايت هم كرديم. من اصلا فكر نمي‌كنم كه او از جيبش هزينه كرده باشد. بخشي از اين پولي كه از حساب فدارسيون به مصطفوي داده شده مربوط به حقوق كارمندان است و من نمي‌دانم اين پول چطور از گلويش پايين خواهد رفت. بايد به او تبريك گفت و مصطفوي را تحسين كرد كه 12،13 سال پيش از جيب خودش خرج كرده و حالا يادش افتاده كه طلبش را بگيرد.

*او خيلي زود شكايت كرد و خيلي زود هم به پولش رسيد. اين تعجب‌آور نيست؟
من واقعا نمي‌دانم كه چه بگويم ولي همانطور گفتم شكايت كرديم و عقب‌نشيني هم نمي‌كنيم.

*بحث محروميت تيم فوتبال بانوان صحت دارد؟
كدام محروميت؟

*مي‌گويند تيم بانوان قبل از المپيك سنگاپور پيراهني كه را قرار بوده از آن استفاده كند را به فيفا نشان داده ولي در مسابقات از پيراهن ديگري استفاده كرده است. به همين دليل فيفا قرار است تيم بانوان را محروم كند.
اين خبر اصلا صحت ندارد. البته فيفا به پيراهن تيم بانوان ايراد گرفت و تذكر هم داد و قرار شد ايرادها برطرف شود ولي بحث محروميت در كار نيست.

*از بازي ايران برزيل چه خبر؟
خبر خاصي نيست!‌

*مي‌گويند مسئولان فوتبال امارات از برگزاري اين ديدار اظهار بي‌اطلاعي كرده‌اند؟
خير،‌ ما به فدراسيون فوتبال امارات نامه زديم و آنها به طور كامل در جريان هستند. اين ديدار پنجشنبه ساعت 9 شب برگزار خواهد شد.

*مثل اينكه كاكا ستاره معروف برزيل در بازي غايب است؟
بله، مثل اينكه غايب است. ولي آنها ستاره‌هاي ديگري هم دارند كه مقابل ايران بازي خواهند كرد.

*در مسابقه شانسي براي برد داريم؟
ما هميشه مقابل تيم‌هاي سرشناس خوب بازي كرده‌ايم. اگر مثل بازي با كره باشيم برزيل را اذيت خواهيم كرد.

*مي‌گويند نقش روابط سياسي خيلي بيشتر از نقش فدراسيون در برگزاري اين مسابقه بوده است. نظر شما چيست؟
ما نمي‌توانيم اندازه‌گيري كنيم و بگوييم نقش چه كسي بيشتر بوده ولي مطمئنا مسائل سياسي نقش داشته است.

*تكليف بازي با اسپانيا،‌مصر و تركيه به كجا رسيد؟
فعلا كه بحثي در مورد بازي با اسپانيا نيست و اين موضوع را براي سال آينده پيگيري خواهيم كرد ولي به تركيه و مصر پيشنهاد داديم و منتظر جواب هستيم.

قدیمی 10-05-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

در آستانه بازی با برزیل؛ 10 بازی بزرگ دوستانه تاریخ تیم ملی ایران

سایت گل- تیم ملی ایران پنج شنبه شب در شهر ابوظبی در یک دیدار دوستانه تاریخی به مصاف برزیل می رود. به یقین این بزرگترین بازی تاریخ تیم ملی در سالیلن اخیر است که در سالهای گذشته کمتر با حریفان سرشناس و نامدار روبرو شده است. اما اگرچه این یکی از بزرگترین بازی های دوستانه تاریخ تیم ملی ایران است، اما ایران در طول تاریخ خود بازیهای دوستانه مهم دیگری نیز با تیمهای سرشناس و قدرتمند دنیا نیز برگزار کرده است. سایت گل در آستانه بازی دوستانه تیم ملی مقابل برزیل 10 بازی مهم و دوستانه تیم ملی را بررسی کرده است:

1.ایران صفر – المان 2(1383)

تیم ملی المان با تمام ستارگانش برای انجام بازی دوستانه به تهران امد. این بازی در روز 18 مهر و در حضور بیش از 100 هزار تماشاگر در ازادی انجام شد و المان 2- صفر به پیروزی رسید. دیدن چهره ها هایی مثل بالاک، لام، لمن، کلوزه، شواین اشتایگر، دایسلر، اشنایدر، پودولسکی و ... در ورزشگاه آزادی برای تماشاگران عجیب نبود. از این بازی خاطره انگیز صحنه دریبل بالاک توسط کریمی در ذهن فوتبال دوستان باقی مانده است.

2. ایران 1- آرژانتین 1 (1356)

باشگاه رئال مادرید برای جشن 75 سالگی اش از تیم ملی ایران برای حضور در یک تورنمنت چهارجانبه دعوت کرد. ایران و آرژانتین روز 2 فروردین در استادیوم سانتیاگو برنابئو و در حضور 50 هزار تماشاگر روبروی هم قرار گرفتند. ارژانتینی ها در دقیقه 14 توسط دانیل برتونی به گل رسیدند و از این لحظه به بعد ترس ایران فرو ریخت و در نهایت توسط محمد صادقی به گل تساوی دست یافت اگرچه ایران در ضربات پنالتی باخت، اما این بازی یکی از به یاد ماندنی ترین بازیهای تاریخ فوتبال ایران است. در ترکیب تیم سزار منوتی بازیکنان سرشناسی چون برتونی و اسوالدو اردیلس بازی می کردند که یک سال بعد قهرمان جهان شدند.

3. ایران 1- فرانسه 2 (1357)

تیم ملی ایران برای آمادگی جهت حضور در جام جهانی اردوی تدارکاتی خود را در فرانسه برپا کرد. در این اردو یک بازی دوستانه با تیم فرانسه انجام داد که این تیم نیز اماده حضور در جام جهانی می شد. بازی در شهر تولوز برگزار شد و در ترکیب فرانسه بازیکنان بزرگی چون هنری میشل، برنارد لاکومبه و دومنیک باتنی حضور داشتند. میشل هیدالگو نیز هدایت این تیم را بر عهده داشت. این بازی را فرانسه 2-1 برد و حسن روشن تک گل ایران را به ثمر رساند.

4. ایران صفر – شوروی 1(1357)

تیم ملی ایران پس از تجربه اولین جام جهانی، از تیم قدرتمند شوروری که در المپیک 1976 صاحب مدال برنز شده بود، برای یک بازی دوستانه به تهران دعوت کرد. بازی در روز 15 شهریور 57 در آزادی برگزار شد و داور این بازی دوستانه نیز از المان بود. در ترکیب تیم نیکیتا سیمونیان بازیکنان سرشناسی چون اولگ بلوخین، والری گازایف و لئونید بوریاک حضور داشتند. در این بازی که اخرین بازی تیم ملی ایران قبل از انقلاب بود، شوروی 1- صفر به پیروزی رسید.

5. ایران صفر – دانمارک صفر (1378)

این بازی هم یکی از بازیهای خاطره انگیز تیم ملی است که اکثر علاقه مندان ان را به یاد دارند. ایران روز 18 مهر 78 در کپنهاگ به مصاف دانمارک رفت و با وجود حملات فراوان دانمارک، هادی طباطبایی دروازه ایران را بسته نگه داشت تا از سوی رسانه ها به لقب شیر کپنهاگ مفتخر شود! همه بازیکنان سرشناس دانمارک مثل پیتر اشمایکل، ابه ساند، توماس هلوگ، استیگ توفتینگ و سورن کولدینگ در این بازی حاضر بودند.

6. ایران صفر- کرواسی 2 (1377)

میرسلاو بلاژویج و برانکو برای اولین بار در این بازی دوستانه با فوتبال ایران اشنا شدند. تیم ملی ایران پس از 20 سال برای اولین بار در خاک اروپا به مصاف یک تیم اروپایی رفت. این بازی باعث شد تا ترس ایران از رویارویی با یوگسلاوی در جام جهانی بریزد و یک بازی درخشان مقابل این تیم به نمایش بگذارد. یاران داور شوکر در این بازی دوستانه با دو گل پیروز شدند و کرواسی یک ماه بعد در جام جهانی مقام سوم را کسب کرد.

7. ایران صفر- یوگسلاوی صفر (1357)

تیم ملی که اماده اولین حضورش در جام جهانی می شد، از یوگسلاوی که تیم چهارم اروپا بود و در آن زمان یکی از قدرتهای برتر این قاره محسوب می شد، برای یک بازی دوستانه در روز 16 فروردین ماه دعوت کرد. در این بازی بازیکنانی چون ایوان کاتالینچ، جمال حاجی، سافت سوسیچ، انته رایکوویچ در ترکیب تیم یوگسلاوی بودند و تساوی مقابل این تیم نتیجه خوبی برای ایران بود.

8. ایران صفر- چکسلواکی 1 (1353)

در آذرماه 1353، تیم ملی چکسلواکی برای انجام یک بازی دوستانه به تهران امد و در ورزشگاه تازه تاسیس ازادی مقابل ایران قرار گرفت که حدود 3 ماه پیش قهرمان بازیهای اسیایی شده بود. چکسلواکی در دهه هفتاد تیم قدرتمندی در فوتبال اروپا بود و دو سال بعد از این بازی دوستانه، در جام ملتهای اروپا قهرمان شد. در روزی که به دلیل سرمای هوا تماشاگر کمی به ازادی امده بود، ایران این بازی را به چکسلواکی باخت.

9. ایران 4- اسلواکی 3 (1380)

این یک بازی تاریخی برای فوتبال ایران بود، چرا که تیم ملی برای اولین بار بود که در خاک یک کشور اروپایی موفق به پیروزی می شد. اسلواکی که این روزها تیم قدرتمندی در فوتبال اروپاست و در جام جهانی 2010 حاضر بود ، در ان روزها تیم متوسطی در اروپا بود. ستاره این بازی نیز علی کریمی بود که با هت تریک خود یک پیروزی تاریخی را برای ایران رقم زد.

10. ایران 1- مجارستان 2 (1354)

در روزهای گرم مرداد ماه 1354، تیم ملی مجارستان که دارنده عنوان چهارمی اروپا بود، برای انجام بازی دوستانه به تهران دعوت شد. مجارها که چند دهه قبل قدرت اول فوتبال اروپا بودند، در دهه هفتاد نیز تیم قدرتمندی بودند و دو سال قبل از این بازی در جام ملتهای اروپا چهارم شده بودند. این بازی دوستانه 2-1 به نفع تیم چهارم اروپا خاتمه یافت و غلامحسین مظلومی تک گل ایران را زد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
پاسخ

برچسب ها
تيم ملي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)