بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-26-2010
آناهیتا الهه آبها آواتار ها
آناهیتا الهه آبها آناهیتا الهه آبها آنلاین نیست.
مدیر تالار کرمانشاه

سپاسها: : 6,194

3,940 سپاس در 933 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام منالی عزیز خاسین؟
امروز یه سوتی گرفتم از یکی از او آدما که خیلی ادعاشان میشه تو تاکسی بودیم یه پسره گفت میدان شهناز راننده هم وایساد پسره تا سوار شدخانومه گفت پسرم میدان شهناز مال دوره شاه بوده اسم الانشه بگو ناسلامتی دوران انقلابه پسرم گفت باشه جاج خانوم ای دفعه میگم میدان غدیر وقتی رسیدیم همو حاج خانوم گفت آقای راننده بی زحمت دور میدان شهناز پیادم کن !!!

از اونجایی که از گل خیلی خوشم میاد ای گلم تقدیم میکنم به همشهری های عزیزم و البته آقا مهدی که درسته همشهری مان نیست ولی دوستمان که هست
زرداش برای آقایون عزیز بقیه اش هم تقدیم به خانوم های گل ای فایل پیوستشم هستش آش با جاشما که بخیل نیستیم بقیه هم ببینن کیف کنن

تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 17241z.jpg‏ (54.6 کیلو بایت, 26 نمایش)

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-26-2010
باران.ف آواتار ها
باران.ف باران.ف آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 115

78 سپاس در 20 نوشته ایشان در یکماه اخیر

دمت گرم آناهیتا گیان...تاره ای چیه مامان من هنوز به میدان مصدق میگه میدان شاه...
بچه ها من امسال هنوز آش عباسعلی نخوردم..دلتان برام بسوزه
قدیمی 08-27-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

هاهاها اناهیتا گل زرده از کسی که تنفر داشته باشن بشش میدن گیانت در بچود یه چه کاریگه ؟

هاهاهاها من به خاطر همین مسائله که دیه سی چل ساله شوال لی نپوشیدم
اقا منم معضل دارم با شوال لی دیه نمیگم چه .
تازه دیروز میان مصدق یه پسره دیدم هیکلش هشت برابر من و بابام بود
در دکان چارلی وایساده بود به طور نمایشی البته وایساده بود همه ببینن.
از لای گوشش تا نزدیک شانش تاتو کرده بود نقش و نگار انداخته بود
گفتم عکس بگیرم خو مکندم آشباسلی فایده نره هی میام تعریف مکنم براتان.

قدیمی 08-27-2010
باران.ف آواتار ها
باران.ف باران.ف آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 115

78 سپاس در 20 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خبر خوش...من امشب هم آشهواسلی و آش رشته وحلیم رو با هم خوردم..میدانین چه بود یکی از اقوام ما فوت کرده بود وما هم تلپ بودیم رو سرشان ودیه وقت نکردیم آش و ماش بخوریم اما امشب که خانه بودیم یه دوست گلی دارم عزیز .همش خریده بود اورد خانمان از نوع تند و ساده و جاتان خالی...

قدیمی 08-28-2010
nimajon nimajon آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر

طرزلباس پوشیدن در جامعه تا حدی شخصی است واین حد راهم فرهنگ یک جامعه تعیین میکنه ایا پوشیدن شلوار کشی بصورتی که نصف شورت وناف فرد معلومه در خیابان کرمانشاه شخصی است ایا لباسهای تمام بدننما و.... شخصی است نه ما هنوز این فرهنگ دراین شهر نداریم که لباس پوشیدن دیگران برایمان مهم نباشه ایا دختر خانمی که با ظاهر غیر معمول درخیابان میاد در امان خواهد بود یا تابلو میشه و یه لشکر پسر دنبالشن بامتلکهای جورواجور..........بنابراین در کرمانشاه (یونس عزیز)طرزلباس پوشیدن شخصی نیست

ویرایش توسط Younes : 08-28-2010 در ساعت 06:27 PM
قدیمی 08-28-2010
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nimajon نمایش پست ها
طرزلباس پوشیدن در جامعه تا حدی شخصی است واین حد راهم فرهنگ یک جامعه تعیین میکنه ایا پوشیدن شلوار کشی بصورتی که نصف شورت وناف فرد معلومه در خیابان کرمانشاه شخصی است ایا لباسهای تمام بدننما و.... شخصی است نه ما هنوز این فرهنگ دراین شهر نداریم که لباس پوشیدن دیگران برایمان مهم نباشه ایا دختر خانمی که با ظاهر غیر معمول درخیابان میاد در امان خواهد بود یا تابلو میشه و یه لشکر پسر دنبالشن بامتلکهای جورواجور..........بنابراین در کرمانشاه (یونس عزیز)طرزلباس پوشیدن شخصی نیست
ببین دوست عزیز. بحث این که فرهنگ یه چیزی وجود داره یا نداره یه طرف، بحث حقوق شهروندی یه طرف دیگه.
یه سوال: شما به چه حقی می تونی به یکی بگی فلان لباس رو نپوش؟
فقط قانون می تونه این حق رو به شما بده که اگر قانونی این حق رو داد به نظر من خلاف حقوق شهروندیه و باید عوض بشه.
قدیمی 08-28-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb

نقل قول:
نوشته اصلی توسط younes نمایش پست ها
ببین دوست عزیز. بحث این که فرهنگ یه چیزی وجود داره یا نداره یه طرف، بحث حقوق شهروندی یه طرف دیگه.
یه سوال: شما به چه حقی می تونی به یکی بگی فلان لباس رو نپوش؟
فقط قانون می تونه این حق رو به شما بده که اگر قانونی این حق رو داد به نظر من خلاف حقوق شهروندیه و باید عوض بشه.
یونس جان کسی نمی تونه این حق رو داشته باشه قانونا
قانون نوع پوشش اسلامی رو مشخص کرده که خیلی جاهاش ایراد دارد. در موردش بحث است بدلایلی که شاید بدانید.
ولی در جامعه ما چیزی بنام عرف داریم که یجور قانون نانوشته است و بسته به شرایط فرق میکنه. مثلا مراسمات سنگین و کمر شکن در خیلی از جاهای ایران بخصوص در عزا داری که کم کم داره با توجه به اقتضای روز تغییراتی میکنه. جایی که فعلا هستم اینجوری بود که جلسات متعددی سران قبایل و بزرگان گرفتند و مراسم رو ساده تر کردند.
در مورد لباس هم همینجوری مثلا یکی با شلوارک و رکابی بیاد تو خیابون کسی نباید کاری بکنه؟ یا موارد دیگه ای که دوس ندارم به جزئیات اشاره کنم.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 08-28-2010
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهدی نمایش پست ها
یونس جان کسی نمی تونه این حق رو داشته باشه قانونا
قانون نوع پوشش اسلامی رو مشخص کرده که خیلی جاهاش ایراد دارد. در موردش بحث است بدلایلی که شاید بدانید.
ولی در جامعه ما چیزی بنام عرف داریم که یجور قانون نانوشته است و بسته به شرایط فرق میکنه. مثلا مراسمات سنگین و کمر شکن در خیلی از جاهای ایران بخصوص در عزا داری که کم کم داره با توجه به اقتضای روز تغییراتی میکنه. جایی که فعلا هستم اینجوری بود که جلسات متعددی سران قبایل و بزرگان گرفتند و مراسم رو ساده تر کردند.
در مورد لباس هم همینجوری مثلا یکی با شلوارک و رکابی بیاد تو خیابون کسی نباید کاری بکنه؟ یا موارد دیگه ای که دوس ندارم به جزئیات اشاره کنم.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

خب هر کس نظری داره دیگه. من از لحاظ نظری قائل به عرف نیستم. یعنی برام معنا نداره. تو عمل هم تا جایی که بتونم بر اساس عقل و استفاده از خرد جمعی بشر عمل می کنم. مثلا همین عزاداری ها. من پدر بزرگم فوت شد فقط یکی دو روز رفتم تو مراسم اونم به خاطر دل داری به اقوام بود. کلی فوش بهم دادن ولی خب برام مهم نبود.
آخه عرف یعنی چی؟ وقتی خیلی از معیار های عرف خلاف عقلانیته چه طور میشه ازش دفاع کرد؟ نمیگم چیز خوب نداره ولی خب اگه ما می خایم معیاری برا عمل انتخاب کنیم چرا نریم سراغ معیار مستحکم تری؟
در مورد لباس:
آیا میشه گفت چه لباسی خوبه و چه لباسی بد؟
آیا اصلا خوب و بد وجود داره؟
اگه وجود داره نسبیه یا مطلق؟
حالا اگه نظرتون اینه که میشه گفت مثلا فلان لباس پوشیدنش خوب نیست، آیا می تونین دیگران رو مجبور کنین که از نظر تو تبعیت کنن؟ این اجبار تا کجا می تونه پیش بره؟
من حرفم اینه که هر کسی خودش عقل داره و حق داره شیوه زندگیش رو انتخاب کنه، همه هم در ابراز عقیده باید آزاد باشن. نه حقیقت مطلقی وجود داره که بخایم دیگران رو مجبور به تبعیت ازش بکنیم،(اگه وجود داشته باشه هم نمیشه بهش رسید. خواستین دلیل فلسفی اش رو هم بهتون میگم.) نه کسی میتونه ادعا کنه بقیه باید ازش اطاعت کنن. هر کس نظر خودش رو بگه هرکی خواست پند می گیره هر کس هم خواست پند نمی گیره.
قدیمی 08-28-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb

نقل قول:
نوشته اصلی توسط younes نمایش پست ها
خب هر کس نظری داره دیگه. من از لحاظ نظری قائل به عرف نیستم. یعنی برام معنا نداره. تو عمل هم تا جایی که بتونم بر اساس عقل و استفاده از خرد جمعی بشر عمل می کنم. مثلا همین عزاداری ها. من پدر بزرگم فوت شد فقط یکی دو روز رفتم تو مراسم اونم به خاطر دل داری به اقوام بود. کلی فوش بهم دادن ولی خب برام مهم نبود.
آخه عرف یعنی چی؟ وقتی خیلی از معیار های عرف خلاف عقلانیته چه طور میشه ازش دفاع کرد؟ نمیگم چیز خوب نداره ولی خب اگه ما می خایم معیاری برا عمل انتخاب کنیم چرا نریم سراغ معیار مستحکم تری؟
در مورد لباس:
آیا میشه گفت چه لباسی خوبه و چه لباسی بد؟
آیا اصلا خوب و بد وجود داره؟
اگه وجود داره نسبیه یا مطلق؟
حالا اگه نظرتون اینه که میشه گفت مثلا فلان لباس پوشیدنش خوب نیست، آیا می تونین دیگران رو مجبور کنین که از نظر تو تبعیت کنن؟ این اجبار تا کجا می تونه پیش بره؟
من حرفم اینه که هر کسی خودش عقل داره و حق داره شیوه زندگیش رو انتخاب کنه، همه هم در ابراز عقیده باید آزاد باشن. نه حقیقت مطلقی وجود داره که بخایم دیگران رو مجبور به تبعیت ازش بکنیم،(اگه وجود داشته باشه هم نمیشه بهش رسید. خواستین دلیل فلسفی اش رو هم بهتون میگم.) نه کسی میتونه ادعا کنه بقیه باید ازش اطاعت کنن. هر کس نظر خودش رو بگه هرکی خواست پند می گیره هر کس هم خواست پند نمی گیره.
خب از حرفات مشخص شد منظورمو نتونستم درست بیان کنم.
بهتر است ی تاپیک زده بشه در این مورد بحث بشه ریزتر و جزئی تر
برا اینکه تاپیک منحرف نشه دیگه چیزی نمی نویسم
بابا یکم کردی بنویسید فکر کنم اومدم کرمانشاه خاطرات زنده بشه
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 08-28-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض عکس کرمانشاه

هاهاهاها شما ها بحث کنین منم میخونم .
یونس جان م هواته دارم فقط وقت نمکنم تفنگ بتقانم رو به ای مهدی و بقیه ی بچه ها
تو بتقان منم میام به وقتش
در عوض م رفتم امرو براتان عععسسسسسک گرفتم ااا تو خیابان .

ای نمایشگایی هست میدان مصدق مال میراث فرهنگیه هر دقه یه چیزی میاره
از اونجا عکس گرفتم .

نمونه ای از مراسم عاشورا تیکه ای از کاشیکاری تکیه ی معاون الملک

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 8 نفر (0 عضو و 8 مهمان)