بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام جهانی فوتبال world cup

جام جهانی فوتبال world cup مسائل مربوط به جام جهانی فوتبال

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان جام جهانی 2010 کدام کشور است ؟
آلمان 5 8.33%
آرژانتین 21 35.00%
ایتالیا 9 15.00%
برزیل 8 13.33%
فرانسه 1 1.67%
انگلیس 2 3.33%
اسپانیا 8 13.33%
هلند 5 8.33%
اروگوئه 0 0%
مکزیک 1 1.67%
رأی دهندگان: 60. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-24-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

پاراگوئه 3نیوزلند1

ایتالیا2- اسلواکی1

هلند2 کامرون1

دانمارک2 ژاپن0

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-24-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

پاراگوئه1-0 نیوزلند

ایتالیا1-0 اسلواکی0

هلند 2-0 کامرون

دانمارک 2-1 ژاپن
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 06-24-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

جملات روز: 24 ژوئن –پتی: رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه را با لگد بیرون کنید

اظهارات افراد در مورد یادآوری خاطره ها، تعریف و تمجیدها و طعنه ها...اینها جواهرات مطبوعات ورزشی هستند. مروری بر جمله های برگزیده روز بیست و چهارم ژوئن می اندازیم.

* دیه گو آرماندو مارادونا پیش از ورود مارتین پالرمو به زمین مسابقه، دردقیقه 80 بازی مقابل یونان:« با جان و دل به زمین برو و بجنگ..فقط ده دقیقه دقت داری.»

* مارتین پالرمو در مورد گلی که مقابل یونان به ثمر رساند:« گاهی وقتها پالرمو، خود پالرمو را هم سورپرایز می کند.»

* جونگ مو، سرمربی کره جنوبی پس از پایان دیدار تیمش مقابل نیجریه با تساوی 2-2:«فکر می کردیم که اگر گل اول را بخوریم کارمان بسیار سخت می شود ..وقتی هم که گل اول را خوردیم، شرایط برایمان سخت شد.»

* والدو پونسه، مدافع تیم ملی شیلی در تمجید از شیوه اعمال فشار تیمش برتیمهای حریف:«به نظر ما، مهاجمان تیمهای حریف بسیار خسته و درهم مقابل ما می رسند.»

* امانوئل پتی، ستاره سابق تیم ملی فرانسه در مورد رئیس فدراسیون فوتبال این کشور:«اگر او نمی خواهد استعفا دهد، باید با اردنگی از جایگاهش او را کنار انداخت.»
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 06-24-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

چند خبر از حاشیه جام جهانی 2010

براساس اعلام كمیته داوران فیفا ، تیم داوری الغمدی عربستانی ، حسن كامرانی فر از ایران و المرزوقی از امارات تا پایان جام جهانی قضاوتی نخواهد داشت.

به گفته سخنگوی كاخ الیزه ، ساركوزی رییس جمهور فرانسه قرار است در جلسه ای با تیری آنری مهاجم با سابقه این تیم مشكلات تیم ملی فرانسه را در جام جهانی پیگیری كند . همچنین گفته میشود به زودی كمیته ای در فرانسه برای بررسی دلایل شكست تحقیر آمیز فرانسه در جام جهانی تشكیل خواهد شد .
...
رادومیر آنتیچ سرمربی تیم ملی فوتبال صربستان درپی شكست تیمش مقابل استرالیا گفت : ما شایسته حضور در دور دوم بودیم اما داور با گرفتن یك آفساید اشتباه این بخت را از ما گرفت ، هرچند مهاجمان ما نیز در گلزنی خوب عمل نكردند . فوتبال همین است و جزئیات كوچك برنده را مشخص می كنند.
...
ماتیاژ كك - سرمربی تیم اسلوونی پس از باخت به انگلیس گفت : متاسفانه حذف شدیم اما هنوز هم قادر به هضم ماجرا نیستم چون ما بخت صعود به دور بعد را داشتیم . زمانی كه متوجه شدم امریكا در ثانیه‌های پایانی گل زده - به معنای بی‌رحم بودن فوتبال پی بردم.
...
باب برادلی - سرمربی تیم آمریكا نیز پس از صعود در ثانیه های پایانی گفت : سرشار از خوشحالی هستم و احساس غرور می‌كنم.
...
و ..... رباح سعدان - سرمربی تیم الجزایر گفت : با غرور حذف شدیم و سر خود را بالا گرفتیم. هدف اصلی ما رضایت مردم بود و تصور می‌كنم با خیالی آسوده به كشورمان برگردیم چرا كه به هر حال در حد خود خوب بازی كردیم.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 06-24-2010
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

يكـ روز , يكــ اخبــار " جـام جهـاني 2010 آفريقـا » 22 ژوئـن !
وربيك: به حرفم گوش دهند، صربستـان را مي‌بريم .

پيم وربيک اظهار داشت: به بازيکنانم در جلسه‌ تئوري که داشتيم گفتم چنانچه در ديدار با صربستـان به حرف‌هاي من گوش فرا دهند قادر به شکست صربستـان هستيم.

اين مربي هلندي که در بازي اول تيمش مقابل آلمان به خاطر باخت 4 بر صفر متحمل انتقادات زيادي شد و حتي تهديد به استعفا کرد، توانست تيمش را در ديدار دوم مقابل تيم ملي فوتبال غنا با ارائه بازي قابل قبول به تساوي يک بر يک برساند. اين نتيجه در حالي ثبت شد که تيم او حتي يک بازيکن کمتر داشت.

وربيک که پس از جام جهاني هدايت تيم ملي جوانان مراکش را بر عهده خواهد گرفت، افزود: اگر تمام خواسته‌هاي من در بازي با غنا مورد توجه و اجراي بازيکنان قرار مي‌گرفت، حتما برنده از زمين خارج مي‌شديم.

چا: برنده بازي با نيجريه مي‌شويم

بوم کون‌چا اظهار داشت: با وجود باخت 4 بر يک از آرژانتين، باور دارم بازيکنان‌مان بازي خوبي برابر حريف پرقدرت آمريکاي‌‌جنوبي داشتند. اگر در لحظات پس از گلي که زديم، دقت بيشتري مي‌کرديم بازهم به گل مي‌رسيديم و نتيجه الان کاملا متفاوت بود.
ستاره دهه هفتاد و هشتاد کره‌اي‌ها افزود: به نظرم ما قادر هستيم با 6 امتياز از گروه خود صعود کنيم.

اين چهره57 ساله که فرزندش دوري چا هم اکنون در تيم ملي بازي مي‌کند و يکي از 23 بازيکن تيم خاور‌دوري محسوب مي‌شود، ادامه داد: روحيه و خودباوري نزد بازيکنان ما زياد است. با توجه به برد 2 بر صفر روز اول مقابل يونان قادر هستيم بازي سوم را به نفع خود تمام کرده و راهي دور يک هشتم نهايي شويم.
مصاف کره‌جنوبي و نيجريه ساعت 23 امشب انجام خواهد شد.

سرمربي تيم پرتغال: نمايش فوق العاده اي بود

تيم پرتغال در بازي با تيم کره شمالي توانست با نتيجه پر گل 7 بر 0 از سد اين تيم عبور کند.
"کارلوس کويروش" بعد از بازي گفت: نمايش فوق العاده اي بود و گل هاي زيبايي به ثمر رسيد. ما به لحظاتي مثل اين نياز داشتيم تا انگيزه و اعتماد به نفسمان بالاتر برود.
وي با وجود اين برد پر گل در مورد شانس پرتغال در مراحل بعدي کمي با احتياط صحبت کرد و افزود: هنوز چيزي را نبرده ايم. بايد به صعود به مراحل بعدي فکر کنيم و براي هر بازي آماده شويم.
اين مربي که در ترکيب تيم پرتغال مقابل کره شمالي نسبت به بازي با ساحل عاج چهار تغيير ايجاد کرده بود، اظهار داشت: با توجه به نوع بازي کره اي ها که در ديدارهاي دوستانه و همچنين مقابل برزيل ديده بوديم، بايد اين گونه بازي مي کرديم. اما مهمترين چيز اين بود که بازيکنان نهايت تلاش خود را براي تيم انجام دادند.

هيتسفلد: داور باعث شد امتياز نگيريم

اوتمار هيتسفلد پس از بازي با شيلي که منجر به باخت يک بر صفر شاگردانش شد، لب به شکايت گشود و اظهار داشت: اين حرف من نيست بلکه همه کارشناسان و همکاران‌ آن را نيز تاييد مي‌کنند که در يک دوره جام‌جهاني بهترين داوران بايد حضور داشته باشند؛ حتي داوراني که در ليگ هاي بزرگ فعال هستند نه اين که داوراني که در حاشيه هستند فرصت حضور بيابند.

اين مربي بزرگ با بيان اين جملات عملکرد خليل الغمدي،‌داور عربستاني بازي يارانش که يکي از کمک‌هايش حسن کامراني‌فر از ايران بود، را زير سئوال برد.
وي معتقد است در بازي روز گذشته داور در لحظه دريافت گل و همچنين اخراج بازيکن تيم او، دچار اشتباه شد.

در اين ديدار که در حضور 34 هزار نفر در ورزشگاه نلسون ماندلا انجام گرفت، مارکوس گونزالس در دقيقه 75 براي شيلي تک گل بازي را زد که مورد پذيرش داور قرار گرفت. اين در حالي است که بنا به اعلام کارشناسان داوري، حسن کامراني‌فر همانند ديدار مکزيک و فرانسه در بازي ديروز هم به خوبي پرچم زد و در لحظه گل شيلي به درستي عمل کرد.

داور عربستاني دردقيقه 31 والون بهرامي،‌بازيکن سوئيس را از زمين اخراج کرد و به سه بازيکن تيم اروپايي و شش بازيکن تيم برنده کارت زرد نشان داد.

هيتسفلد در اين باره گفت: نحوه قضاوت کادر داوري منطبق با اصول و قوانين موجود نبود. ازدست داور بسيار عصباني هستم. چون باعث بي‌امتياز شدن تيم من شد.حالا با اين نتيجه ما 4 روز فرصت داريم تا به اوضاع و احوال خود سرو سامان ببخشيم. من به آينده تيمم بسيار خوش‌بين هستم و معتقدم مقابل هندوراس مي‌توانيم خوب نتيجه بگيريم.
سوئيس اينک با 3 امتياز بخاطر برد مقابل اسپانيا از شرايط قابل توجهي براي صعود برخوردار است.

ويا: شكست مقابل سوئيس ما را هم‌قسم كرد

داويد ويا پس از ديدار اسپانيا برابر هندوراس که به برتري 2 بر صفر نماينده اروپا انجاميد اظهار داشت: شکست در بازي اول باعث شد که احساس خطر کنيم. قبل از بازي هم قسم شديم که شکست بازي برابر سوئيس را جبران کنيم که خوشبختانه اين اتفاق رخ داد.
وي افزود: خوشحالم که 2 گل براي اسپانيا زدم اما ناراحتم که پنالتي را خراب کردم. در طول زندگي ورزشي ام پنالتي هاي زيادي زدم که تبديل به گل شد اما نمي دانم چرا ضربه ام به بيرون رفت. اين پنالتي از دست رفته روي عملکردم تاثير بدي گذاشت و در طول بازي فکر مي کردم اگر گل مي شد هت تريک کرده بودم.
ويا در پايان گفت: اينجا جام جهاني است و مسابقات روز به روز سخت تر مي شود. اميدواريم با پيروزي در بازي آينده گام مهمي براي موفقيت در دور دوم برداريم.

قدیمی 06-24-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

"روبن" مقابل کامرون به میدان می رود

روبن روز دوشنبه در ژوهانسبورگ در جمع خبرنگاران گفت: در روزهای اخیر به صورت عادی و بدون ترس تمرین کرده ام. اکنون برای رسیدن به آمادگی کامل به حضور در مسابقات نیاز دارم. برت فان مارویک مربی هلند روز یکشنبه با بیان اینکه روبن هنوز به آمادگی صد در صد نرسیده است، از تعیین تاریخ بازگشت این بازیکن به میادین خودداری کرد. روبن که دو هفته پیش در آمستردام در جریان یک مسابقه دوستانه مقابل مجارستان مصدوم شد، انتظار برای بازی در این جام جهانی دو هزار و ده را به ویژه از لحاظ روحی سخت توصیف کرد.

تیم ملی هلند که در صدر گروه e قرار دارد و حضور خود را در مرحله یک هشتم نهایی قطعی کرده است، سومین مسابقه خود را روز پنجشنبه در مقابل کامرون برگزار می کند.

بازگشت پیرلو به تمرینات تیم ملی ایتالیا

آندرا پیرلو بازیکن خط میانی تیم ملی فوتبال ایتالیا روز دوشنبه برای اولین بار از زمان آغاز جام جهانی دو هزار و ده آفریقای جنوبی به صورت کامل در تمرینات این تیم شرکت کرد و احتمالا در دیدار آخر تیمش در مرحله گروهی که پنجشنبه برابر اسلواکی برگزار می شود حضور خواهد داشت. پیرلو به دلیل مصدومیت در دو دیدار گذشته تیم ملی ایتالیا که برابر پاراگوئه و نیوزیلند برگزار شده و هر دو دیدار به تساوی یک یک انجامیده بود در بازی حضور نداشت.

مارچلو لیپی سرمربی تیم ملی ایتالیا امیدوار است این بازیکن که در قهرمانی این تیم در جام جهانی دو هزار و شش آلمان نیز موثر بوده است در بازی روز پنجشنبه حضور داشته باشد. پیروزی ایتالیا برابر اسلواکی صعود این تیم را به مرحله یک هشتم پایانی جام جهانی تضمین خواهد کرد اما مساوی در این دیدار اسلواکی را راهی مرحله بعد خواهد کرد.

قدیمی 06-24-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

فابیانو: نیازی به دیدن گلهایم ندارم

لوئیس فابیانو، تاکنون 27 گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده است.او که در رقابتهای جام کنفدراسیونها نیز یکی از کلیدی ترین مهره های دونگا بوده، در مرحله مقدماتی جام جهانی نیز گلهای ارزشمندی را برای زردپوشان به ثمر رساند و آخرین باری که برای برزیل گلزنی کرده بود، پنجم سپتامبر سال گذشته و در دیدار تیمش مقابل آرژانتین بود که با برتری 1-3 سلسائو به پایان رسید.

فابیانو در جام جهانی نیز یکی از ستاره های برزیل بود و گلهای مهمی را برای تیمش به ثمررساند..فابیانو که در دیدار مقابل ساحل عاج گل زیبایی را وارد دروازه تیم حریف نمود، در این رابطه گفت:« توپ نمی خواست وارد دروازه شود ولی من برای گلزنی پافشاری کردم، چون می دانستم که در هرلحظه ای ممکن است گل از راه برسد و زمانی که یک گل از راه رسید، گلهای بعدی هم آمدند.اکنون دیگرنیازی به تماشای گلهایم ندارم.»

این ستاره برزیلی قطعا یکی از کاندیدهای کسب عنوان برترین گلزن رقابتهای جام جهانی است و معتقد است که گلی که وارد دروازه ساحل عاج نمود، یکی از زیباترین گلهای کارنامه ورزشی اش بوده است.. فابیانو ادامه داد:« گلم مثل یک نقاشی بود..من توپ را با شانه هایم کنترل کردم ولی خطای هند غیرعمدی بود.»

کاسیاس: شیلی، فینال ماست؛ صحبتهای ستاره های اسپانیا

اسپانیابا پیروزی مقابل هندوراس سه امتیازی شد و اکنون برای صعود به مرحله یک هشتم پایانی فقط و فقط به پیروزی مقابل شیلی نیاز دارد.

در پایان دیداردوشنبه شب ماتادورها مقابل هندوراس،ایکر کاسیاس با ابراز رضایت از نمایش تیمش در این دیدار، به این نکته اشاره کرد که مهمترین نکته برای تیمش کسب نتیجه پیروزی مقابل هندوراس بود و گفت:« مهمترین نکته برای ما پیروزی مقابل هندوراس بود، چرا که در غیراین صورت می بایست با رقابتهای جام جهانی خداحافظی می کردیم. اکنون باید تمام فکر و ذکرمان را برروی دیدار مقابل شیلی متمرکز کنیم، چرا که این دیدار برای ما حکم فینالی زودهنگام را دارد.»

کاسیاس در ادامه صحبتهایش با آنالیز دو دیدار تیمش مقابل سوئیس و هندوراس گفت:« مقابل سوئیس مثل دیدار مقابل هندوراس بازی کردیم .مقابل سوئیس هم فرصتهای متعددی داشتیم ولی نتوانستیم به گل برسیم ولی در دیدار مقابل هندوراس گلها از راه رسیدند.»

او دربخش پایانی صحبتهایش با اشاره به کسب سه امتیاز دیدار مقابل هندوراس گفت:« تیم ما پس از ناکامی در دیدار اول، ذهنیت پیروزی طلبانه اش را بازیافت و اکنون می بایست با روحیه و انگیزه بیشتری به مصاف شیلی برویم.»

* بیسنته دل بوسکه در مورد این پیروزی گفت:« مهمترین نکته پیروزی مقابل هندوراس بود و اکنون می بایست روند مشابهی را مقابل شیلی نیز پیش بگیریم.»

داوید ویا، زننده هر دو گل ماتادورها در این دیدار گفت:« به آنچه دنبالش بودیم دست یافتیم، اکنون سرنوشت ما به خودمان بسته است.»

* سرخیو بوسکتس هم با ابراز خوش بینی نسبت به آینده تیمش گفت:« ما به خودمان اطمینان داریم، می دانستیم که آنچه مقابل سوئیس رخ داد، یک حادثه بود. بازی خوبی را مقابل هندوراس به نمایش گذاشتیم و در نیمه دوم رفت و برگشتهای زیادی را شاهد بودیم ولی به پیروزی رسیدیم و اکنون دیدار مقابل شیلی به منزله یک دیدار حذفی خواهد بود.»

* فرناندو تورس :« دو گل ویا سه امتیاز را به ما هدیه داد.اکنون می بایست مقابل شیلی به برتری برسیم.»

*خسوس ناباس با اشاره به پیروزی ارزشمند تیمش مقابل هندوراس و نیاز پیروزی مقابل شیلی گفت:« صعودمان به دور بعدی رقابتهای جام جهانی در دستان خودمان است و باید به هر ترتیبی که شده راه را برای صعود به مرحله بعد هموار کرد.»

* سرخیو راموس، از کلیدهای پیروزی مقابل شیلی می گوید:« باید راندمان کاری مان را در به ثمر رساندن گل افزایش داد.»

قدیمی 06-24-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

کاپلو: تری اشتباه بسیار بزرگی کرده است

پس از آن که جان تری از ناآرامی در اردوی انگلیس خبر داد، فابیو کاپلو به این بازیکن تاخت و گفت حرف‌های او اشتباه بسیار بزرگی بوده است.

تری گفته بود که بازیکنان باید در جلسه‌ای که قرار بود برگزار شود همه چیز را بگویند. او همچنین گفته بود تیم حس مبارزه و اشتیاق را ندارد. اما کاپلو گفته که جلسه برگزار شده و هیچ بازیکنی دغدغه خاصی بیان نکرده: «هیچ کس درباره مشکلات با من صحبت نکرد. در اتاق من همیشه باز است و اگر بازیکنی بخواهد صحبت کند، می‌تواند به داخل بیاید و حرف بزند. در هر جلسه از کاپیتان می‌پرسم: مشکلی هست؟ می‌خواهی چیزی بگویی؟ او هم می‌گوید هیچ چیز. آن وقت جان تری می‌آید و این حرف‌ها را می‌زند. نمی‌دانم چرا او این حرف‌ها را زد. وقتی قرار است حرف بزنید باید آن را خصوصی بگویید، نه در رسانه‌ها. این اشتباه بزرگی است، خیلی خیلی بزرگ.»
مربی ایتالیایی گفته چند بازیکنش ناراحت هستند، اما باید کل تیم را در نظر گرفت: «احتمالا یک یا دو نفر خوشحال نباشند، اما اکثر بازیکنان مشکلی ندارند. یک بازیکن در قیاس با تمام بازیکنان دیگر چندان مهم نیست. گروه مهم‌تر است و به همین دلیل مشکلی وجود ندارد. ما برای جام جهانی آمده‌ایم، نه برای تعطیلات.»
تری در نشست خبری گفته بود جو کول باید مقابل اسلوونی بازی کند، چرا که او و وین رونی تنها بازیکنانی هستند که می‌توانند جریان بازی را دیکته کنند. کاپلو حاضر نشد در این بحث شرکت کند: «جو کول یکی از 23 بازیکن ماست. وقتی درباره یک بازیکن حرف می‌زنید، باید احترام بازیکنانی که در دیدارهای قبلی و پیش از او بازی کرده‌اند را هم نگه دارید. این مهم‌ترین چیز است که به دیگر بازیکنان احترام بگذارید.»
انگلیس باید تیم اروپای شرقی را ببرد و کاپلو می‌گوید: «پس از این دیدار دیگر هیچ فرصتی نخواهیم داشت. باید ببریم. نتایج ما خوب نبوده، اما من روحیه صحیح را هم در 90 دقیقه در میان بازیکنان ندیدم و تنها 5 یا 6 دقیقه آن را دیدم. امیدوارم در بازی بعدی روحیه‌ای که در مرحله مقدماتی می‌دیدیم برگردد. این مساله روحی است. وقتی زیر فشار بزرگی هستید، گاهی پاهایتان طبیعی کار نمی‌کند. به عنوان بازیکن برای من این اتفاق افتاده بود، اما به نظرم تیم ما چهارشنبه آماده است.»
او می‌گوید فشاری پس از دو تساوی ناامیدکننده مقابل آمریکا و الجزایر حس نمی‌کند: «آن قدر قوی هستم که با فشار کنار بیایم. هیچ مشکلی وجود ندارد. سخت می‌کوشم و همه چیز را آماده می‌کن و این مهم است. هر روز صبح به آینه می‌نگرم و از خود می‌پرسم آیا همه چیز را مطالعه کرده و همه کارها را انجام داده‌ام یا نه، و پاسخ مثبت است. به همین دلیل انتقادات را می‌پذیرم. نمی‌دانم چه نتیجه‌ای می‌گیریم اما نتیجه مهم‌ترین چیز است.»

قدیمی 06-24-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

لاگربک: می‌خواهیم نشان دهیم نیجریه چقدر قدرتمند است

نیجریه به شدت نیاز دارد هر سه امتیاز دیدار مقابل کره جنوبی را بگیرد تا بلکه بتواند به دور بعد راه یابد. لارس لاگربک، مربی نیجریه گفته آنها آماده ثابت کردن ارزش خود هستند: «هرگز چنین چیزی را تجربه نکرده بودم، این که از دو بازی دو باخت داشته باشید و همچنان بتوانید صعود کنید. البته این مساله به ما کمک بسیاری کرده که روی کار خود تمرکز کنیم. بی‌صبرانه منتظر بازی هستیم و می‌خواهیم نشان دهیم نیجریه چه قدرتی دارد. به نظر بتوانیم مقابل کره جنوبی نمایش خیلی خوبی داشته باشیم.»

او درباره حریف می‌گوید: «آنها بسیار می‌دوند و مهارت‌های فنی بالایی دارند و سریع هم هستند. آنها به فکر حمله هستند. یک نقطه ضعفشان را پیدا کرده‌ام که شاید تنها ایرادی باشد که می‌توانم به بازی آنها بگیرم. این که اگر توپ را در وضعیت خوبی بگیرید و بسیار سریع حرکت کنید آنها سازمان‌دهی‌شان را از دست می‌دهند. سبک بازی آنها مناسب ماست و به همین دلیل دیدی مثبت دارم. در هر حال بازی جذابی پیش روست و امیدوارم هر دو تیم تهاجمی بازی کنند.»

قدیمی 06-24-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

دومنک با پریه را دست نداد

ریموند دومنک، سرمربی تیم ملی فرانسه، خداحافظی جالبی با نیمکت مربی گری تیمش نداشت. او در آخرین دیداری که برروی نیمکت تیم ملی فرانسه قرارداشت، هدایت تیمش مقابل آفریقای جنوبی را عهده دار بود و تیمش دراین دیدار مغلوب میزبان جام جهانی شد و خروسها از مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی حذف شدند.

بدتر از آن، رفتار زشت و نادرست سرمربی خروسها بود. در پایان این دیدار کارلوس آلبرتو پریه را، سرمربی تیم ملی آفریقای جنوبی برای دست دادن به نزد ریموند دومنک رفت ولی دومنک از دست دادن با این مربی برزیلی امتناع ورزید و در ادامه تنش کوچکی میان این دو نفر رخ داد.

مربی برزیلی از مربی فرانسوی توضیح خواست ولی دومنک توضیحی را ارائه نداد.در کنفرانس خبری پایانی بازی نیز خبرنگاران از دومنک در این رابطه توضیح خواستند و مربی فرانسه پاسخی برای این سوال نداشت. در حالی که خبرنگاران در این رابطه سوال کردند، دومنک گفت:« سوال دیگری نیست؟» و مجبور شد تا در مقابل مقاومت خبرنگاران سه بار این جمله راتکرار کند.

دومنك در كنفرانس مطبوعاتي: فرانسه نمرده است

ريمون دومنك سرمربي تيم ملي فرانسه حالا بار سنگيني از نفرت هموطنانش را به دوش خواهد كشيد. فرانسه در بازي امروز يك تيم مستاصل و درمانده بود كه بعد از دست دادن انرژي مثبت خود با وجود اميدهايي كه براي صعود داشت موفق به كسب امتياز در اين بازي نشد با اين حال ريموند دومنك از نمايش تيم ده نفره‌اش تقدير كرد.

او در پايان چند سال كار با تيم ملي فرانسه با خاطراتي تلخ تيم ملي را ترك مي‌كند.

دومنك گفت:« بازيكنان من در آخرين بازي با غرور جنگيدن و اين همان چيزي بود كه او مي‌خواست:«آنها بزرگي قلب‌هايشان را نشان دادند حقيقاً‌ جنگيدن و با روحيه و غرور نمايش دادند، اين همان چيزي بود كه من دنبالش مي‌گشتم.»

او همچنين خطاب به هواداران گفت:«ما انرژي بسياري را به هدر داديم حالا زمان مقصر پيدا كردن نيست. يك جمله براي مردم فرانسه؟ فقط مي‌توانم بگويم كه بسيار غمگينم. اين تيم پتانسيل بزرگي داشت و من براي جانشين خودم آرزوي موفقيت مي‌كنم.»

او ادامه:«من عاشق تيم فرانسه هستم اين تيم نمرده است و تا ابد ادامه خواهد داد.»

اما در حالي كه دومنك سعي مي‌كرد دل مردم فرانسه را به دست بياورد بسياري از هواداران فرانسه در اين بازي آفريقاي جنوبي را تشويق كردند، آنها بعد از گل‌هاي بافانا بافان يك صدا به تشويق اين تيم پرداختند و بازيكنان تيم ملي كشورشان را مسخره كردند. اين بدترين پايان ممكن براي نايب قهرمان دوره گذشته بود كه هرگز اين فاجعه را از ياد نخواهد برد حالا همه منتظر ادامه مجادلات هستند تا حقيقت اصلي از زير آب بيرون بيايد.

پاسخ

برچسب ها
komodo, واکا واکا, وحدت افریقا, world cup 2010, دانلود

کاربران در حال دیدن موضوع: 6 نفر (0 عضو و 6 مهمان)