بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-02-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر

منم اطلاع چندانی ندارم
اما هر خبر جدیدی بگیرم براتون اینجا میزارم

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-04-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض استاندار كرمانشاه: مردم كشورمان در نوروز 91 چهره دیگری را از بیستون خواهند دید

استاندار كرمانشاه:

مردم كشورمان در نوروز 91 چهره دیگری را از بیستون خواهند دید

كرمانشاه - استاندار كرمانشاه روز شنبه در حاشیه بازدید از محوطه تاریخی بیستون و اجرای عملیات طرح جامع ساماندهی این مكان تاریخی، گفت: هموطنان و گردشگرانی كه در ایام نوروز 91 به كرمانشاه سفر خواهند كرد، چهره دیگری را از بیستون مشاهده خواهند كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید دادوش هاشمی به همراه اعضای كارگروه گردشگری و تنی چند از مدیران استان با حضور در محوطه تاریخی بیستون، از روند اجرای طرح ساماندهی این مجموعه بازدید و در جریان آخرین مراحل اجرای طرح قرار گرفت.

وی در این بازدید از روند ساماندهی سراب بیستون، ایجاد مسیر راه شاهی، ایجاد سرویسهای بهداشتی در محوطه و دیگر اقدامات انجام شده این مجموعه بازدید به عمل آورد و از نزدیك در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت.

در ادامه این بازدید، استاندار و هیات همراه در محل كاروان سرای شاه عباسی حضور یافتند و علاوه بر بازدید از این مكان تاریخی و گردشگری جلسه كارگروه گردشگری استان را در این مكان برگزار كردند.

در این جلسه هاشمی محوطه تاریخی بیستون را متمایز از تمام آثار باستانی استان و یكی از بی نظیریترین آثار تاریخی و باستانی در كشور و خاورمیانه دانست و گفت: بیستون به عنوان یكی از اماكنی كه هر ساله یكی از پربازدید كننده ترین مكانهای گردشگری كشور محسوب می شود، نیازمند توجه بیشتری بود كه خوشبختانه مدتی است كار ساماندهی آن آغاز شده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به این مسئله كه كار ساماندهی محوطه تاریخی بیستون تا عید نوروز 91 به اتمام برسد، خاطرنشان كرد: ساماندهی این اثر كم نظیر تاریخی به افزایش حضور گردشگران و ماندگاری آنها در استان كمك شایانی می كند و باید زودتر از اینها ساماندهی آن انجام می شد.

هاشمی با تاكید براینكه افزایش مدت ماندگاری توریسم و گردشگر در استان، باید هدف اصلی ما در بخش گردگشری باشد، افزود: ماندگاری مسافران و گردشگران در استان به رشد و توسعه اقتصادی استان كمك زیادی می كند و باید به سمتی حركت كنیم كه گردشگران را مجاب به اقامت چند روزه در استان نماییم.

وی با اعلام اینكه در طرح ساماندهی مجموعه بیستون هیچ گونه محدودیت اعتباری نداریم، سرعت بخشی در عملیات طرح ساماندهی این مجموعه تاریخی را خواستار شد و گفت: هرچه سریعتر كار ساماندهی این مجموعه به اتمام برسد به نفع استان است.

استاندار كرمانشاه در ادامه در خصوص كاروانسرای شاه عباسی بیستون نیز، اظهار داشت: باید مدیریت این كاروانسرا را به بخش خصوصی واگذار كرد و آن را به یك منطقه ویژه گردشگری در سطح منطقه تبدیل كنیم.

هاشمی همچنین بر احداث پارك جنگلی بیستون و ساماندهی دیگر جاذبه های گردشگری استان نظیر طاق بستان و غار قوری قلعه تاكید كرد.
در این جلسه در خصوص احداث پارك جنگلی بیستون به مساحت 180 هكتار نیز بحث و تبادل نظر شد.

سفر استاندار و هیات همراه كه حدود پنج ساعت طول كشید، حاشیه هایی به همراه داشت از جمله آنكه خبرنگاران استان كه با دعوت اداره كل روابط عمومی استانداری، هاشمی را در این سفر همراهی می كردند، مورد بی مهری مسوولان میراث فرهنگی قرار گرفتند به نحوی كه آنها، جلسه را به نشانه اعتراض ترك كردند ولی با درخواست استاندار، حاضر به شركت در جلسه شدند و مدیر كل میراث فرهنگی استان نیز از اصحاب رسانه عذرخواهی كرد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-04-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نوآوری محققین حفظ نباتات استان كرمانشاه: استفاده از تفاله چغندر بجای سموم در مبارزه با آفت موش مغان جواب داد

نوآوری محققین حفظ نباتات استان كرمانشاه:

استفاده از تفاله چغندر بجای سموم در مبارزه با آفت موش مغان جواب داد

كرمانشاه - برای اولین بار در كشور، كارشناسان تحقیقاتی حفظ نباتات جهاد كشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب توانستند با بهره گیری از تفاله چغندر قند، ضمن حذف سموم شیمیایی، آفت موش مغان را كنترل نمایند.

این خبر را مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی استان كرمانشاه در حاشیه همایش روز جهانی بدون سم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اعلام كرد.

سید افشین صفوی، گفت: كارشناسان ما در این روش موفق شدند، آفت موش مغان را تا 94 درصد بدون استفاده از هیچ گونه سموم شیمیایی كنترل نمایند.

وی گفت: این روش از مرحله آزمایشی و پایلوت فراتر رفته و می توان آن را در سطح كشور هم بعنوان یكی از روشهای مبارزه با آفت مذكور بكار گرفت.

وی همچنین از موفقیت كارشناسان و محققین استان در مبارزه با دو نوع آفت دیگر بنامهای 'شب پره مینوز گوجه فرنگی و مگس میوه مدیترانه' بدون بهره گیری از سموم و با استفاده از روشهای جایگزین و بیولوژیك خبر داد.
وی البته استفاده از سموم قارچ كش در هنگام كشت برای مقابله با بیماری سیاهك را هنوز یكی از موثرترین روشها اعلام كرد و گفت: با این حال روشهای بیولوژیك در این خصوص هم می توانند جوابدهی لازم را داشته باشند

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-04-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بیش از سه هزار كلاس درس تا پایان امسال دراستان كرمانشاه هوشمند می شود

مدیر كل آموزش و پرورش كرمانشاه:

بیش از سه هزار كلاس درس تا پایان امسال دراستان كرمانشاه هوشمند می شود

كرمانشاه - مدیر كل آموزش و پرورش استان كرمانشاه گفت: تا پایان امسال طبق برنامه ریزیهای به عمل آمده، سه هزار و 44 كلاس درس با اولویت مدارس شاهد، نمونه دولتی و غیر انتفاعی باید در استان هوشمند شوند كه امیدواریم موفق به انجام این كار بشویم.

گزارش خبرنگار ایرنا، جلال امینی روز یكشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان كه در سالن جلسات استانداری كرمانشاه برگزار شد، بر هوشمند سازی مدارس استان تاكید كرد و گفت: انجام این كار در ارتقای سطح كیفی مدارس بسیار تاثیرگذار بوده و باعث می شود دانش آموزان بهتر مطالب درسی را فرا گیرند.

وی بیان اینكه به طور میانگین 10 كلاس در هر مدرسه برای هوشمند سازی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: با احتساب هزینه 40 میلیون ریالی برای اجرای این طرح در هر كلاس، هر مدرسه به 400 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.

امینی افزود: در طرح هوشمند سازی كلاسهای درس، بساط تخته سیاه و تخته وایت برد برچیده و به جای آن دانش آموزان بوسیله وسایل صوتی و تصویری آخرین مطالب درسی را فرا خواهند گرفت.

مدیر كل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به برنامه های در دست اقدام این اداره كل، اجرای طرح 'همگام با قرآن' ویژه مقطع راهنمایی و طرح 'نهضت ملی حفظ قرآن كریم (نهضت نور) ' ویژه تمام مقاطع تحصیلی را از جمله این برنامه ها عنوان كرد.

امینی همچنین توزیع شیر در مدارس را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش استان اعلام كرد و گفت: مقدمات انجام این كار انجام و در آینده ای نزدیك توزیع شیر در پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی آغاز خواهد شد.

وی همچنین از اعزام 15 هزار دانش آموز پسر كرمانشاهی به مناطق عملیاتی جنوب كشور در غالب كاروانهای راهیان نور در چند روز اخیر خبر داد و گفت: كار اعزام دختران دانش آموز نیز پس از ایام سوگواری امام حسین (ع) در دستور كار قرار دارد.

این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود به طرح ثابت شدن مدارس در گروه صبح اشاره كرد و گفت: بررسیها نشان داده كه دانش آموزان، صبح ها از یادگیری بهتری برخوردارند و به همین دلیل ما نیز تلاش می كنیم تا بتوانیم تمام مدارس خود در تمامی مقاطع را به این سمت پیش ببریم.

امینی با بیان اینكه، هم اكنون 93 درصد مدارس ابتدایی، 60 درصد مدارس راهنمایی و 51 درصد مدارس متوسطه استان ثابت گروه صبح هستند، اظهار داشت: در مقطع دبستان وضعیت خوبی داریم اما در مقاطع راهنمایی و متوسطه از میانگین كشوری پایین تر هستیم و باید با ایجاد فضاهای آموزشی جدید این عقب افتادگی را جبران كنیم.

در ادامه این جلسه مدیر مدارس عشایری استان نیز تعداد مدارس عشایری سطح استان را 438 مدرسه اعلام كرد و گفت: 388 مدرسه از این تعداد را مدارس ابتدایی، 39 مدرسه را مدارس راهنمایی و 11 مدرسه را تیز مدارس مقطع متوسطه تشكیل می دهند.

قاسمی جمعیت دانش آموزان عشایری استان را 9 هزار و 511 دانش آموز اعلام كرد.

وی افزود: شهرستان ثلاث باباجانی با دو هزار و 958 دانش آموز بیشترین و شهرستان صحنه نیز با 34 دانش آموز، كمترین دانش آموزان عشایری را در اختیار دارند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-04-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 93 تیم امدادی در محورهای ارتباطی استان كرمانشاه مستقر شدند

فرمانده نیروی انتظامی كرمانشاه:

93 تیم امدادی در محورهای ارتباطی استان كرمانشاه مستقر شدند

كرمانشاه - فرمانده نیروی انتظامی استان كرمانشاه روز یكشنبه همزمان با رزمایش نیروهای امداد رسان در طرح زمستانی گفت: 93 تیم پلیس راه از امروز در محورهای ارتباطی بخصوص مناطق برفگیر و صعب العبور استان كرمانشاه مستقر شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ' سردار كریم كشوری ' در جمع خبرنگاران افزود: هدف از اجرای این طرح، پوشش و حضور پررنگ پلیس در محورهای مواصلاتی بویژه گردنه های برفگیر استان است و آنها با انگیزه تمام در تمام ساعات شبانه روز در این محورها حضور خواهند داشت.

وی گفت: اجرای مقررات و قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی از وظایف مهم این نیروها خواهد بود و در امور امدادی هم با هلال احمر، اداره راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه ها و اورژانس مشاركت خواهند كرد.

فرمانده پلیس راه استان كرمانشاه نیز گفت: تمام تلاش ما در این طرح این است كه بتوانیم مانع ایجاد مشكلات برای رانندگان شویم و تا جایی كه بتوانیم سعی خواهیم كرد كه از وقوع حوادث ناگوار با كمك آنها جلوگیری كنیم.

سرهنگ خسرو كوثری فر با اشاره به دو مرحله ای بودن این طرح، مرحله دوم آن را رسیدگی به تخلفات رانندگان خاطی و خطرساز برای دیگر رانندگان در فصل زمستان ذكر كرد و افزود: از ابتدای ماه آینده قانون جدید جرایم رانندگی را هم به مرحله اجرا خواهیم گذاشت كه در این قانون جرایمی از یك میلیون ریال تا دو میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی گفت: امیدواریم كه این جرایم سنگین فقط حكم بازدارندگی را داشته باشد و تمامی سعی ما این است كه با اجرای این قانون مانع وقوع حوادث ناگوار رانندگی شویم.

وی همچنین اظهار امیدواری كرد؛ كه با رعایت قوانین جدید هیچ یك از رانندگان مشمول این جرایم سنگین نشوند و چنانچه رانندگانی هم مرتكب تخلف شوند، همكاران ما با قاطعیت هرچه تمامتر با آنها برخورد خواهند كرد.

كوثری فرد در خصوص اینكه خطوط سفید و علایم هشدار دهنده جاده ای تا حدود زیادی مشكل دارند، گفت: با راهكارهایی كه با اداره كل راه و ترابری در نظر گرفته ایم به زودی این مشكلات مرتفع خواهد شد تا رانندگان بتوانند با اطمینان خاطر بخصوص در شبهای بارانی كه در جاده دید كمی وجود دارد و این علایم كمك شایانی به رانندگان می كند به رانندگی خود ادامه دهند و مشكلی برای آنها پیش نیاید.

طرح زمستانی نیروهای امداد رسان استان كرمانشاه از امروز شروع و تا 20 اسفند سال جاری ادامه خواهد داشت و به فراخور شرایط جوی امكان ادامه آن وجود دارد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-09-2011
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض انفجار شهرک دادگستری کرمانشاه را لرزاند

انفجار شهرک دادگستری کرمانشاه را لرزاند

صبح امروز انفجار چند کپسول 11 کیلویی گاز، شهرک دادگستری کرمانشاه را به لرزه درآورد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز با آتش گرفتن تعدادی کپسول 11 کیلویی گاز در انبار یک منزل مسکونی در شهرک دادگستری کرمانشاه، انفجاری شدید در این منزل به وقوع پیوست.

بر اساس این گزارش، آتش سوزی ناشی از این انفجار پس از تلاش بی وقفه 6 ماشین آتش‌نشانی و تلاش یک ساعته نیروهای امدادی مهار شد.

خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشته است.

منبع: مهر
17/9/90
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

4 کاربر زیر از مهدی سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 12-13-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دانشجوی كرمانشاهی درمسابقه های سراسری قرآن و عترت برتر كشوری شد

دانشجوی كرمانشاهی درمسابقه های سراسری قرآن و عترت برتر كشوری شد

كرمانشاه - ثمین كرم دانشجوی رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد كرمانشاه در مسابقه ترتیل قرآن و عترت دانشگاه های كشور توانست رتبه برتر را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين دوره از مسابقه ها دانشجوياني از واحدها و مراكز مناطق مختلف دانشگاه آزاد اسلامي در شهر مقدس مشهد شركت داشتند.

ثمين كرم، پيشتر حايز مقامهايي در سطوح مختلف استاني، منطقه اي و كشوري در زمينه قرآن و عترت شده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-13-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سرعت وزش باد در قصرشیرین به هفت متر بر ثانیه رسید

سرعت وزش باد در قصرشیرین به هفت متر بر ثانیه رسید

قصرشیرین - رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: وزش باد كه از ساعات اولیه صبح امروز (شنبه) شهرستان مرزی قصرشیرین را فرا گرفته هم اكنون با سرعت هفت متر بر ثانیه معادل 180 كیلومتر در ساعت در حال وزیدن است.

'حيدر چوپاني' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين وضعيت تا اواخر وقت فردا يكشنبه 20 آذر ماه ادامه خواهد داشت ضمن اينكه هم اكنون آسمان قصرشيرين ابري است و بارش پراكنده و خفيف باران در ساعات پاياني امروز در اين شهرستان دور از انتظار نخواهد بود.

وي تصريح كرد: حداكثر دماي هواي امروز قصرشيرين به 18 درجه سلسيوس بالاي صفر مي رسد در حاليكه حداقل دماي شب گذشته در اين شهرستان 4/3 درجه سلسيوس بالاي صفر گزارش شده است.

وي اظهار داشت: رطوبت موجود در هوا 15 نيز در اين ساعت (11 صبح) 30 درصد گزارش شده است.

قصرشيرين در غرب استان كرمانشاه بيش از 24 هزار نفر جمعيت و 186 كيلومتر مرز مشترك با عراق دارد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-13-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض روند برخورد قانونی با متكدیان در سطح شهر كرمانشاه از سر گرفته می شود

معاون استاندار كرمانشاه خبر داد:

روند برخورد قانونی با متكدیان در سطح شهر كرمانشاه از سر گرفته می شود

كرمانشاه - معاون سیاسی و امنیتی استانداری كرمانشاه گفت: پس از تشكیل جلسه ستاد ساماندهی متكدیان طی هفته جاری، روند برخورد قانونی با متكدیان حرفه ای و غیرحرفه ای در سطح شهرستان كرمانشاه همچون گذشته از سر گرفته می شود.

'جلال منكرسي ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از چندي پيش با تعطيلي تنها محل نگهداري متكديان مركز استان (اردوگاه چشمه سفيد)، شاهد ويلان شدن افراد بي خانمان و متكدياني شده ايم كه به وفور مي توان نمونه هاي زيادي از آنان را در سطح كرمانشاه مشاهده كرد.

وي افزود: حضور افراد متكدي در سطح شهر كه برخي از آنها نيز ظاهر بسيار نامناسب و حتي زننده اي دارند به هيچ عنوان به صلاح كلانشهر كرمانشاه نيست و چهره اين كلانشهر را بسيار زشت مي كند.

منكرسي تصريح كرد: در اين راستا ، در نزديكترين جلسه ستاد ساماندهي متكديان كه به احتمال زياد طي هفته جاري در كرمانشاه برگزار خواهد شد، دستور بازگشايي اردوگاه چشمه سفيد و روند جمع آوري و برخورد قانوني با متكديان به دستگاههاي مربوطه ابلاغ خواهد شد.

وي افزود: همچنين در جلسه پيشين اين ستاد، دستورات لازم براي ساماندهي متكديان به شهرداري، فرمانداري و ساير دستگاههاي مربوطه ابلاغ گرديد.

منكرسي در ادامه نامناسب بودن شرايط نگهداري متكديان در اردوگاه چشمه سفيد را علت اصلي تعطيلي اين مركز از حدود يكماه پيش عنوان كرد و گفت: با اقداماتي كه شهرداري كرمانشاه به تازگي در خصوص ساماندهي اين اردوگاه انجام داده، به احتمال زياد دستور بازگشايي اين مركز در هفته جاري اعلام خواهد شد.

مسوول اردوگاه چشمه سفيد كرمانشاه نيز در اين باره گفت: اين اردوگاه داراي 11 بند است كه پس از اعلام تعطيلي، بازسازي لازم براي بهبود شرايط نگهداري متكديان در آن صورت گرفته است.

' بهمن حيدري ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در هفته گذشته، نمايندگاني از سوي فرمانداري از اردوگاه بازسازي شده بازديد كردند و قرار شد نتيجه ملاحظات خود را بصورت مكتوب به معاونت سياسي امنيتي استاندار كرمانشاه اطلاع دهند.

وي تصريح كرد: ما نيز به شدت، منتظر دستور بازگشايي اين مركز و جمع آوري متكديان در سطح شهر هستيم.

گفتني است با تعطيلي تنها محل نگهداري متكديان مركز استان ، مردم كرمانشاه هر روز شاهد سرگرداني افراد بي خانمان و متكدياني هستند كه به وفور در سطح شهر پرسه مي زنند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-13-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض رییس پلیس راه كرمانشاه: نرخ جرایم تخلفات رانندگی تا 10 برابر افزایش یافت

رییس پلیس راه كرمانشاه:

نرخ جرایم تخلفات رانندگی تا 10 برابر افزایش یافت

كرمانشاه - رییس پلیس راه استان كرمانشاه با اشاره به اجرای مرحله دوم قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از دی ماه امسال و افزایش چهار تا 10 برابری نرخ جرایم تخلفات رانندگی به نرخهای جدید برخی از مهمترین تخلفات رانندگی اشاره كرد.

به گزارش ايرنا، سرهنگ ' خسرو كوثري ' روز شنبه در جمع خبرنگاران كرمانشاه با اشاره به اينكه جرايم تخلفات رانندگي در سه سطح كلان شهرها ، شهرستانها و روستاها تعريف شده است، گفت: جريمه رانندگي در حالت مستي و مصرف داروهاي روان گردان يا افيوني در كلان شهرها دو ميليون ريال و در ساير شهرها يك ميليون ريال، هرگونه حركات نمايشي يك ميليون تا 900 هزار ريال، سبقت غيرمجاز يك ميليون تا 900 هزار ريال و عبور از چراغ قرمز يك ميليون تا 900 هزار ريال مي باشد.

وي ادامه داد: حركت مارپيچ يك ميليون تا 900 هزار ريال، حركت با دنده عقب در آزاد راهها و بزرگراهها يك ميليون تا 900 هزار ريال، تجاوز از سرعت مجاز (بيش از 30 تا 50 كيلومتر در ساعت) 400 تا 500 هزار ريال، عبور از محل ورود ممنوع 200 تا 500 هزار ريال، تجاوز به چپ از محور راه 400 تا 500 هزار ريال، دور زدن در محل ممنوع 400 تا 500 هزار ريال و عبور وسايل نقليه از پياده رو 200 تا 500 هزار ريال جريمه دارد.

سرهنگ كوثري همچنين، نرخ جريمه استفاده از تلفن همراه در سرعت بالاي 60 كيلومتر 400 تا 500 هزار ريال و در سرعت كمتر از 60 كيلومتر 200 تا 300 هزار ريال، نقص فني 400 تا 500 هزار ريال، رانندگي با وسايل نقليه عمومي بيش از ساعت مجاز، 400 تا 500 هزار ريال، در آغوش داشتن اطفال در حين رانندگي 400 تا 500 هزار ريال، استفاده از شيشه دودي 300 تا 500 هزار ريال و توقف دوبله در محل ايستادن ممنوع را 400 تا 500 هزار ريال عنوان كرد.

وي افزود: عدم رعايت مقررات حمل بار 400 تا 500 هزار ريال، نداشتن پلاك جلو و عقب يا ناخوانا بودن آن 400 هزار ريال، عدم استفاده از كلاه ايمني توسط راننده يا سرنشين موتور سيكلت 300 هزار ريال، عدم استفاده از كمربند ايمني توسط راننده يا سرنشين در آزادراهها، بزرگ راهها و جاده ها 200 تا 300 هزار ريال و توقف دوبله در معابر 200 تا 300 هزار ريال جريمه خواهد داشت.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)