بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-22-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Cool توسعه همکاری فدراسیون فوتبال ایران و آلمان/ تلاش برای دیدار با ژرمن‌ها

دبیرکل فدراسیون فوتبال از توسعه همکاری‌های فدراسیون‌های فوتبال ایران و آلمان و امضای تفاهم نامه مشترک در این زمینه بین روسای فدراسیون‌های دو کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

مهدی محمد نبی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اعلام این خبر افزود: در دیداری که با "کلادیا روت" نماینده مجلس آلمان و "زیلکه ریکن" مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال آلمان داشتم، توسعه و تقویت همکاری بین فدراسیون‌های فوتبال ایران و آلمان در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی، اعزام مربی به آلمان، برگزاری دوره‌های پیشرفته مربیگری زیر نظر مدرسان صاحبنام آلمانی و انجام دیدارهای دوستانه در سطح تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال مردان و زنان مورد تاکید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به توافقات مقدماتی بزودی روابط فدراسیون‌های فوتبال دو کشور در تمامی رده‌های مختلف تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال افزایش خواهد یافت.

نبی با تاکید بر اینکه مناسبات و روابط مطلوبی بین فدراسیون‌های فوتبال دو کشور حاکم است و نماینده مجلس آلمان نیز بر این موضوع تاکید داشت، تصریح کرد: در این دیدار مقرر شد بزودی تفاهم‌نامه همکاری رسمی بین روسای فدراسیون‌های فوتبال ایران و آلمان امضا شود تا سطح همکاری‌ها در موارد توافق شده ارتقاء یابد.

وی با اشاره به علاقمندی دو کشور برای برگزاری دیدار بین تیم‌های ملی فوتبال ایران و آلمان یادآور شد: پیشنهاد برگزاری این دیدار در ملاقات رئیس کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس ایران و نمایندگان مجلس آلمان مطرح شد که مورد استقبال فدراسیون فوتبال قرار گرفت و طی نامه‌ای بطور رسمی درخواست کشورمان را برای برگزاری این مسابقه در تهران اعلام کردیم و مقرر شد نمایندگان مجلس آلمان پیگیری‌های لازم را از طریق فدراسیون فوتبال آلمان انجام دهند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد در صورت فراهم شدن شرایط لازم این دیدار حداقل ظرف یکسال آینده بین تیم‌های ملی فوتبال دو کشور در تهران یا آلمان برگزار شود.

منبع: مهر
30/7/89
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 10-23-2010
ramin abi آواتار ها
ramin abi ramin abi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 80

26 سپاس در 7 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نبي:براي ديدار با ژرمن‌ها تلاش مي كنيم

دبيرکل فدراسيون فوتبال از توسعه همکاري‌هاي فدراسيون‌هاي فوتبال ايران و آلمان و امضاي تفاهم نامه مشترک در اين زمينه بين روساي فدراسيون‌هاي دو کشور در آينده‌اي نزديک خبر داد.

مهدی محمد نبی ، ضمن اعلام این خبر افزود: در دیداری که با "کلادیا روت" نماینده مجلس آلمان و "زیلکه ریکن" مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال آلمان داشتم، توسعه و تقویت همکاری بین فدراسیون‌های فوتبال ایران و آلمان در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی، اعزام مربی به آلمان، برگزاری دوره‌های پیشرفته مربیگری زیر نظر مدرسان صاحبنام آلمانی و انجام دیدارهای دوستانه در سطح تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال مردان و زنان مورد تاکید قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با توجه به توافقات مقدماتی بزودی روابط فدراسیون‌های فوتبال دو کشور در تمامی رده‌های مختلف تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال افزایش خواهد یافت.
نبی با تاکید بر اینکه مناسبات و روابط مطلوبی بین فدراسیون‌های فوتبال دو کشور حاکم است و نماینده مجلس آلمان نیز بر این موضوع تاکید داشت، تصریح کرد: در این دیدار مقرر شد بزودی تفاهم‌نامه همکاری رسمی بین روسای فدراسیون‌های فوتبال ایران و آلمان امضا شود تا سطح همکاری‌ها در موارد توافق شده ارتقاء یابد.
وی با اشاره به علاقمندی دو کشور برای برگزاری دیدار بین تیم‌های ملی فوتبال ایران و آلمان یادآور شد: پیشنهاد برگزاری این دیدار در ملاقات رئیس کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس ایران و نمایندگان مجلس آلمان مطرح شد که مورد استقبال فدراسیون فوتبال قرار گرفت و طی نامه‌ای بطور رسمی درخواست کشورمان را برای برگزاری این مسابقه در تهران اعلام کردیم و مقرر شد نمایندگان مجلس آلمان پیگیری‌های لازم را از طریق فدراسیون فوتبال آلمان انجام دهند.
دبیرکل فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد در صورت فراهم شدن شرایط لازم این دیدار حداقل ظرف یکسال آینده بین تیم‌های ملی فوتبال دو کشور در تهران یا آلمان برگزار شود.
قدیمی 10-23-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض کسب يکي از رتبه‌هاي پنجم تا هشتم در گوانگجو/ آرامش بر فوتبال حاکم است

کسب يکي از رتبه‌هاي پنجم تا هشتم در گوانگجو/ آرامش بر فوتبال حاکم است

رئيس سازمان تربيت بدني با بيان اينکه کاروان ورزش ايران مي تواند يکي از رتبه‌هاي پنجم تا هشتم بازي‌هاي آسيايي 2010 را از آن خود کند، گفت: اين امر محقق مي شود در صورتيکه تلاش‌هاي انجام شده مثبت باشد و نسبت به ديگران بيشتر کار کرده باشيم.

علی سعیدلو در حاشیه بازدید از اردوی تیم وزنه‌برداری معلولان ایران با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهارداشت: مطلعید که در عرصه ورزش اتفاق بزرگی پیش رو داریم به نام بازی‌های آسیایی. این بازی‌ها امتحان خوبی است برای شناخت ظرفیت‌ها و توانایی‌های ما و همچنین کارهایی که در ورزش انجام شده است.
وی ادامه داد: در این فرصت من از اردوها و فدراسیون‌های مختلف ورزشی بازدید کرده‌ام. بچه‌های قهرمان ایران در همه رشته‌ها در تلاش هستند تا در این پیکارها عنوانی شایسته نام ایران کسب کنند. امروز هم فرصتی دست داد تا دیداری داشته باشیم با بچه‌هایی که خود را برای بازی‌های پاراآسیایی آماده می‌کنند.
رئیس سازمان تربیت بدنی با اشاره به برگزاری نخستین دوره بازی‌های پاراآسیایی گوانگجو گفت: باید به همه اردوهای معلولان هم مانند دیگر ورزشکاران سر بزنیم. امروز توفیق شد در کنار برو بچه‌های وزنه‎برداری حضور پیدا کنیم. اعتقاد دارم کاری که این ورزشکاران با وزنه‌های سنگین می‌کنند به راحتی میسر نیست و انسان از اراده قوی و همت مضاعف آنها متعجب می‌شود.
معاون رئیس جمهور در امور ورزش با طرح این موضوع که "من از مقاومت و اراده ورزشکاران معلول درس می‎گیرم"، تصریح کرد: وضعیت و آمادگی ورزشکاران معلول خیلی خوب است. اطمینان دارم کاروان "محرم" (عنوان کاروان ورزشی ایران در نخستین دوره بازی‌های پارآسیایی) موفقیت‌های گذشته ورزش ایران در بخش جانبازان و معلولان را تکرار خواهد کرد.
در ادامه این گفتگو که در محل آکادمی ملی المپیک انجام شد، از سعیدلو پرسید شد:" با جمع‎بندی که از شرایط فدراسیون‌ها و تیم‎های ورزشی اعزامی به بازی‌های آسیایی گوانگجو داشته‌اید، فکر می‌کنید، کاروان ورزشی ایران بتواند در گوانگجو عنوان ششمی دوحه را تکرار کرده و یا حتی به رده‎ای بالاتر صعود کند؟"
رئیس سازمان تربیت بدنی در پاسخ به این پرسش اظهارداشت: همانطور که می‌دانید در دوره گذشته کاوران ورزشی ایران عنوان ششم آسیا را کسب کرد. طی این مدت تلاش‌های گسترده‌ای شده تا این عنوان تکرار شود و حتی رتبه‌ای بالاتر از دوره قبل کسب کنیم.
وی با تاکید بر اینکه ملاک رده‎بندی کشورها در رده‎بندی نهایی بازی‌های آسیایی مدال طلایی است که کسب می‎کنند، افزود: براساس یک روال معمول چندین ساله، کشوری که در دوره گذشته بازی‌های آسیایی عنوان چهارم را به خود اختصاص داده چیزی در حدود 25 مدال طلا کسب کرده و این در حالی است که ورزشکاران ایرانی تنها موفق به دستیابی به 11 مدال طلا از بازی‌های آسیایی دوحه شدند. این نشان می‌دهد که تعداد مدال طلای کشور چهارم تا کشور ششم به اندازه دو برابر است.
رئیس سازمان تربیت بدنی خاطر نشان کرد: اینکه پیش از این بحث شده در بازی‌های آسیایی گوانگجو کاروان ورزشی ایران رتبه چهارم را کسب می‌کند نمی دانم با کار کارشناسی این موضوع مطرح شده تا صرفا امیدواری بوده است اما من اعتقاد دارم می‌‍شود به این عنوان رسید و می‌‍توانیم روزی 11 مدال طلای خود را 25 مدال کنیم اما رسیدن به این جایگاه نیازمند تلاش بیشتر و صرف زمان است.
وی افزود: برای رسیدن به یک مدال طلا افراد زیادی زحمت می‎کشند. دستیابی به مدال طلای بازی‌های آسیایی به راحتی ممکن نیست. باید برنامه‌ریزی کنیم و علم و دانش را به ظرفیت‌های جسمی و بدنی ورزشکار خود چاشنی کنیم تا موفقیت‌های ما در میادین ورزشی بیشتر از قبل شود.
سعیدلو با بیان اینکه کشور چهارم دوره گذشته بازی‌های آسیایی تلاش می‌کند تعداد 25 مدال طلای دوره گذشته خود را افزایش دهد و این یک امر طبیعی است، اظهارداشت: رسیدن به رتبه چهارم بازی‌های آسیایی دور از دسترس نیست و می‌توانیم با یک برنامه ریزی چند ساله به این هدف برسیم. حتی با کار حساب شده و برنامه محور این توانایی را داریم که برای کسب رتبه‌های سوم و بالاتر بازی‌های آسیایی با دیگر کشورها رقابت کنیم.
سعیدلو در ادامه صراحتا به جایگاه ورزش ایران در بازی‌های آسیایی گوانگجو اشاره کرد و گفت: در این دوره اگر تلاش‌های ما مثبت باشد و نسبت به دیگران بیشتر کار کرده باشیم، می‌توانیم یکی از رتبه‌های پنجم تا هشتم را به خود اختصاص دهیم. اگرچه فاصله رتبه‌های کشورهای پنجم تا هشتم و نهم به بالا فقط در یک مدال طلاست. بین ما و کشور چهارم در رده بندی مدالی بازی‌های آسیایی فاصله دوبرابری در مدال طلاست اما از رده پنجم به بالا اختلاف‌ها با یک یا دو مدال طلاست که اگر خوب برنامه ریزی کنیم و ورزشکاران‌مان هم آماده باشند می‌توانیم با مدیریت حساب شده حتی یک رده در بازی‌های آسیایی جلو برویم. اما اینکه چهارم شویم نیاز به یک برنامه ریزی پنج ساله، سرمایه گذاری، استعدادیابی و ... دارد.
وی با ابراز اطمینان از اینکه تعداد و رنگ مدال‌های کاروان ورزشی ایران در گوانگجو نسبت به قطر بهتر خواهد بود، در خصوص پاداش مدال‌آوران بازی‌های آسیایی گفت: بچه‌های ما برای سالم سازی روح و جسم خود کار می‌کنند و برای دل‌شان ورزش می‌کنند. این برای خوشحالی مردم کافی است اما بالاخره ما هم که مسئول برنامه ریزی ورزش هستیم باید برای آنها هم پاداش مناسب در نظر بگیریم.
سعیدلو افزود: پیش از این فاصله‌ای بین جوایز مدال‌آوران آسیایی با پارا آسیایی و پارالمپیک بود که ما آن را یکسان کرده‌ایم. نسبت به گذشته هم میزان جوایز ورزشکاران مدال‌آور دو برابر شده و هم برای ورزشکاران سالم و معلول این جوایز یکسان شده است. در عین حال احساس کردیم مشکل ورزشکاران ما مسکن است به همین خاطر تصمیم گرفتیم به ورزشکاران طلایی بازی‌های آسیایی یک مسکن هدیه کنیم.
خبرنگاری از سعیدلو در خصوص حضور رئیس جمهوری ایران در مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی گوانگجو پرسید، که وی در پاسخ به این پرسش خاطرنشان کرد: حتما برای حضور در مراسم افتتاحیه پاراآسیایی از آقای رئیس جمهور دعوت می‌کنیم. با توجه به علاقه‌ای که آقای رئیس جمهور به ورزش معلولان دارند، قطعا اگر برنامه‌های کاری ایشان اجازه دهند در مراسم افتتاحیه پاراآسیایی گوانگجو شرکت خواهند کرد. ما هم به گونه‌ای برنامه ریزی می‎کنیم که آقای رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه این بازی‌ها حضور پیدا کنند.
رئیس سازمان تربیت بدنی سال خوبی را برای ورزش ایران پیش بینی کرد و با ابراز امیدواری از درخشش ورزشکاران کشورمان در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی گوانگجو گفت: امیدوارم روزهای خوبی در آبان و آذر داشته باشیم و این دوماه، ماه‌های بیادماندنی برای ورزش ایران شود.
سعیدلو همچنین مدعی شد در ورزش ایران رویه کار کردن آرام است و کارها با آرامش دنبال می‌شود و در این خصوص افزود: روز پنجشنبه ملاقاتی داشتم با بازیکنان تیم فوتبال نوجوانان ایران. همانطور که می‌دانید تیم نوجوانان ایران در دوره گذشته قهرمان آسیا شده است و بازیکنان این تیم قدری نگران بودند که شاید نتوانند این عنوان را تکرار کنند. من به آنها تاکید کردم، نگران نباشند. ورزش همین است. اصل ورزش جوانمردی است، ورزش کردن با روحیه آرام و ادب است، خصوصا برای ما ایرانی‌ها که در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم و یکی از اهداف‌مان از ورزش کردن می تواند تبلیغ افکار و ایده‌های انسانی باشد. من به بازیکنان تیم نوجوانان ایران گفتم مدال یک درجه است، شما تلاش کنید و اطمینان دارم که می‌توانید در آسیا موفق شوید، تیمی که چنین اخلاقی دارد، حتما موفق می شود.
معاون رئیس جمهور با ابراز رضایت از شرایط حاکم بر فوتبال کشور گفت: امروز در فوتبال ایران آرامش حاکم شده است و می‌بینید لیگ امسال با روحیه و جوانمردانه در حال برگزاری است و کمتر شاهد مشکلات حاشیه ای بوده‌ایم.
وی در خاتمه ضمن تبریک از بابت موفقیت تیم فوتبال ذوب آهن در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: یکی دو ساعت قبل از بازی با مسئولان باشگاه ذوب آهن در عربستان صحبت کردم و به آنها قول جایزه هم دادم که اگر به دیدار نهایی برسند به هرکدام از بازیکنان این تیم یک دستگاه خودرو اهدا خواهیم کرد. امیدوارم این تیم در دیدار نهایی نیز به پیروزی دست یابد و یکبار دیگر افتخار قهرمانی آسیا نصیب فوتبال ایران شود.

منبع : سايت www.football3.ir

89/8/1
قدیمی 10-24-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

كفاشيان: هيچ صحبتي درباره تغيير قطبي انجام نشده است

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: تاکنون صحبتي راجع به تغيير و تعويض کادر فني تيم ملي نشده و از قطبي حمايت کامل انجام خواهيم داد.

علي کفاشيان درباره سفر به مالزي اظهار داشت: مانند دوره‌هاي گذشته، در رده‌هاي بالا قرار داريم. البته مشکلاتي در ساختار ورزشگاه‌ها داريم که بايد آنها را برطرف کنيم.
وي ادامه داد: براي سال آينده بايد تمام تلاش خود را انجام دهيم تا نقاط ضعف را برطرف کنيم. تمامي باشگاه ها بايد استاندارد شوند. اين برنامه‌ها به سود فوتبال ايران است. مي‌توانيم با دقت و برنامه به رده‌هاي بالاي فوتبال اسيا راه يابيم.
رئيس فدراسيون در مورد صعود ذوب‌آهن به فينال ليگ قهرمانان آسيا، عنوان کرد: صعود ذوب‌آهن نشان دهنده بالا رفتن سطح کيفي ليگ است. باشگاه‌هاي ايران لياقت حضور در فينال ليگ قهرمانان آسيا را دارند. بايد خود را باور کنيم که به استاندارهاي بالا رسيده‌ايم و در سال‌هاي آينده پيشرفت بيشتري داشته باشيم.
کفاشيان افزود: ما حتي پيشنهاد برگزاري فينال ليگ قهرمانان را داديم. AFC از بين ما، ژاپن و کره‌جنوبي، ژاپن را به عنوان ميزبان معرفي کرد. شايستگي ذوب‌آهن نشان‌دهنده زحمات آنها است. به بن‌همام اعلام کرده‌ايم که مي‌توانيم در هر مسابقه‌اي ميزبان شويم و هر رقابتي را برگزار کنيم.
رئيس فدراسيون فوتبال درباره حضور محمدرضا خلعتبري، مهاجم ذوب‌آهن در تيم اميد تصريح کرد: با اميرحسين پيرواني جلسه داشتم. به او گفتم که ذوب‌آهن را مانند تيم ملي بدانيد و با آنها هماهنگ باشيد و تصميمي را اتخاذ کنيد که به سود ذوب‌آهن است.
وي با اشاره به صحبت منصور ابراهيم‌زاده، سرمربي ذوب‌آهن، مبني بر اينکه مردم درباره حضور خلعتبري در تيم اميد تصميم بگيرند، تاکيد کرد: مطرح کردن اين صحبت‌ها صحيح نيست. 2 مربي بايد با يکديگر جلسه برگزار کنند و تصميم نهايي را بگيرند. پيرواني هم اعلام کرده شرايط ذوب‌آهن برايم مهم است. معتقديم ذوب‌آهن بايد با تمام نيرهاي خود در ديدار پاياني حاضر شود.
کفاشيان در پاسخ به اينکه وضعيت افشين قطبي در تيم ملي پس از جام ملت‌ها چگونه است، يادآور شد: پس از جلسه کميته فني نيز گفتم که اکنون فقط به فکر جام ملت‌ها هستيم و تمام حمايت خود را انجام مي‌دهيم و پس از جام ملت‌ها تصميم‌گيري خواهيم کرد. برخي رسانه‌ها مسائلي را مطرح کردند؛ اما نبايد به آنها توجه کنيم. بايد فقط حمايت از تيم ملي را در دستور کار قرار دهيم.
رئيس فدراسيون فوتبال خاطر نشان ساخت: به هيچ عنوان به فکر تعويض يا تغيير در کادر فني تيم ملي نيستيم. تا کنون هيچ صحبتي نيز در اين زمينه انجام نداده‌ايم.
وي درباره صحبت حبيب کاشاني، سرپرست باشگاه پرسپوليس مبني بر اينکه کرانچار را براي تيم ملي پيشنهاد داده بود، عنوان کرد: چنين موضوعي يادم نيست؛ هرچند هر پيشنهادي را بررسي و نظرات افراد مختلف را دريافت مي‌کنيم.
کفاشيان درباره مذاکره با مسئولان آلماني براي برگزاري ديدار دوستانه با اين تيم، گفت: اطلاعي از اين موضوع ندارم. البته گروه فرهنگي بانوان آلماني زماني که مالزي بودم، به ايران سفر کردند و شايد مذاکرات با آنها بوده است.
وي در خصوص سفر به سوئيس براي اجلاس فيفا و مطرح کردن بحث يک ميليون دلار ايران که بلوکه شده است اظهار داشت: موضوع بلوکه شدن پول ايران به فيفا ارتباطي ندارد. جلسه‌اي را جداگانه با بانک مرکزي و مسئولان فدراسيون برگزار کرده‌ايم تا بتوانيم آن را از راه‌هاي قانوني پيگيري کنيم.
کفاشيان ادامه داد: کميته‌هاي مختلف در اين اجلاس تشکيل مي‌شود. من نيز که عضو کميته فوتسال و فوتبال ساحلي هستم، شرکت خواهم کرد. پيشنهادهايي از جمله جدايي کميته فوتبال ساحلي از فوتسال و ميزباني ايران براي جام جهاني فوتسال دارم.
وي راجع به متن استعفاي صفايي فراهاني از عضويت در کميته‌هاي اجرايي و مسابقات AFC تصريح کرد: اين استعفا خيلي وقت رخ داده بود. انتخابات جديد اين کميته 2 ماه آينده برگزار خواهد شد و بايد تلاش کنيم تا ايران صاحب کرسي شود. اگر ايران در اين کميته‌ها کرسي نداشته باشد، جايگا‌هش ضعيف مي‌شود.

89/8/2

قدیمی 10-28-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض قطبي: ملي پوشان فوتبال ايران لياقت قهرماني در آسيا را دارند

قطبي: ملي پوشان فوتبال ايران لياقت قهرماني در آسيا را دارند

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در نامه‌اي خطاب به مسوولان، مردم ، هواداران و رسانه‌هاي کشور اعلام کرد: بي‌شک ملي پوشان فوتبال ايران لياقت قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا را دارند.

به نقل از سازمان تربيت بدني، افشين قطبي در نامه خود آورده است: درهفته‌هاي اخير مجددا حرف و حديث‌هاي جديدي درباره تيم ملي فوتبال در جامعه مطرح شده است. به اعتقاد قطبي، اين موضوع تکرار يک داستان قديمي است چرا که هر زمان که تيم ملي فوتبال در آرامش قرار گرفته و به روزهاي حساس و بازي‌هاي رسمي نزديک مي‌شود، اينگونه بحث‌ها مطرح و باعث از بين رفتن آرامش تيم مي‌شود.
وي يادآور شد: امروز که کمتر از ‪ ۷۰‬روز به آغاز بازي‌هاي جام ملتهاي آسيا مانده، غرور ملي حکم مي‌کند که همگي يکدل و يکصدا و از صميم قلب بخواهيم و بکوشيم که تيم ملي فوتبال ايران درآسيا موفق شود.
چرا که موفقيت اين تيم متعلق به يک شخص نيست، اين موفقيت متعلق به همه ايرانيان است اگر با نگاهي کارشناسانه بازي‌هاي تيم ملي فوتبال بررسي شود ، متوجه خواهيد شد که در طول يکسال اخير در نحوه بازي اين تيم تحول ايجاد شده است که براي ايجاد اين تحول لازم بوده است به روش‌هاي روز جهاني توجه شود. به گفته وي، پايه‌هايي در روند بازي تيم ملي فوتبال بوجود آمده است که مي‌تواند آغاز شکوفايي بيشتر تيم ملي باشد، امروز تيم ملي فوتبال ايران هويت خود را پيدا کرده است.
قطبي خاطرنشان کرد: تيم ملي با سازماندهي، سرعت بخشيدن در طول بازي، انگيزه و اجراي تاکتيک‌هاي مختلف، فوتبال قابل قبولي را به نمايش مي گذارد.
وي افزود: در تيم ملي فوتبال امروز کادر فني، تدارکات، گروه پزشکي و بازيکنان و آنهايي که اين تيم را دربيرون زمين پشتيباني مي‌کنند بصورت يک خانواده فکر مي‌کنند. در اين تيم هيچکس من نيست. همه ما هستند و اين امر رمز موفقيت است.
قطبي در ادامه اضافه کرده است : يقينا اين تيم بدون ضعف و ايراد نيست، هنوز مشکلات فني مشاهده مي‌شود مشکلاتي که گريبانگير فوتبال ايران است.
وي ابراز اميدواري کرد که در آينده نزديک با انجام مسابقات و اردوهاي مختلف تا پيش از جام ملت ها، نواقص مدنظر رفع شود.
سرمربي تيم ملي در ادامه تاکيد کرده که در طول يک سال گذشته سعي شد انتخاب بازيکنان براي بازي در تيم ملي با معيارهاي خاص صورت گيرد.
وي عشق به پيراهن ملي، توانمندي براساس ويژگي‌هاي بين‌المللي و شخصيت اجتماعي را از جمله اين معيارها عنوان کرد.
قطبي ابراز اميدواري کرد که اين بازيکنان با جديت و لياقت خود، جام ملت هاي آسيا را به مردم هديه کنند.
سرمربي تيم ملي در ادامه نامه اورده است : در شرايط کنوني با احتساب اردو قبل از جام ملت‌ها فقط ‪ ۶۰‬روز به آغاز مسابقات داريم بنابراين بايد بيشتر به اصل هدف فکر کنيم و همدل، همرنگ سعي و کوشش خود را دوچندان نماييم تا آرزوي ديرينه ملت را محقق کنيم.
وي در ادامه نامه خود از توجهات خاص و حمايت‌هاي علي سعيدلو رييس سازمان تربيت بدني تشکر کرد و تاکيد کرد که وي همواره يار و ياور تيم ملي فوتبال ايران بوده و اين نگاه رييس دستگاه ورزش باعث رشد و ارتقاء ورزش ايران شده است.
قطبي در بخش ديگري از نامه خود آورده است: عملکرد تيم ملي فوتبال ايران در يکسال گذشته بيانگر تلاش و رشد فوتبال ملي است که به همت تک تک مسوولان فدراسيون فوتبال، مربيان باشگاه ها، بازيکنان فوتبال، اصحاب رسانه و مردم حاصل شده است.
قطبي در خصوص ماندن يا نماندن خود پس از پايان مسابقات جام ملت‌هاي آسيا گفت: بهتر مي‌بينم فرد ديگري سکان رهبري تيم ملي ايران را به عهده بگيرد.
وي گفت: از اين رو شفاها موضوع را به اطلاع مسوولان فدراسيون رساندم، با اين اميد که حرکت روبه جلوي ايجاد شده در تيم ملي روند خود را حفظ کند.
وي با بيان اينکه هدف اصلي سربلندي ايران است، اظهار داشت: در اين خصوص بايد مسوولان فدراسيون تصميم‌گيري کنند.

مسابقات فوتبال جام ملتهاي اسيا دي و بهمن ماه امسال در دوحه مرکز قطر برگزار مي‌شود و تيم ملي ايران با عراق ، کره شمالي و امارات همگروه است

89/8/6

قدیمی 11-09-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

ایران 4- ترکمنستان 1: آغاز امیدوار کننده امیدها

تیم ملی امید در اولین بازی خود در بازیهای آسیایی 2010 مقابل ترکمنستان بازی امیدوار کننده ای را به نمایش گذاشت و علاوه بر زدن 4 گل چندین فرصت گلزنی را نیز از دست داد. با این بازی حالا به تیم امید بیشتر امیدوار شدیم

دوشنبه 17 آبان 1389- استادیوم یونیورسیتی تاون- گوانگجو
تماشاگر: 3 هزار نفر
داور: علی شعبان(کویت)
کارت زرد: عشوری، رضایی، کامیابی نیا، انصاری فرد(ایران) سویانوف، بولیان(ترکمنستان)
اخراج: مینگازوف(85)

ایران:
سید مهدی رحمتی(کاپیتان)، حمیدرضا علی عسگری، رضا طلبه، جلال حسینی، احسان حاج صفی، سینا عشوری، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، آرش افشین(75- مسعود ابراهیم زاده)، غلامرضا رضایی(89- مهدی دغاغله)، کریم انصاری فرد(86- ایمان موسوی)
سرمربی: غلامحسین پیروانی

ترکمنستان:
رحمان بردی علیانوف، همیت کومکوف، شهرت سایانوف، ماکسیم بلیه(کاپیتان)، الیاس مینهاریوف، ارسلان مراد امانوف، المان تقی اف(46- روسلان مینگازوف)، سردار گلدیف، گوانچ هانگلیدف(81- امیدجان آستانوف)، امیر قربانی، الکساندر بولیان
سرمربی: کمیل مینگازوف

شرح گل:
دقیقه27 (1- 0): سانتر کریم انصاری فرد از راست با ضربه سر جلال حسینی در دروازه ترکمنستان قرار گرفت تا اولین گل ایران در بازیهای آسیایی 2010 به ثمر برسد.
دقیقه50 ( 1-1): پاس عرضی الکساندر بولیان در محوطه جریمه به گوانچ هانگلیدوف رسید و این بازیکن در میان مدافعان تماشاگر ایران با ضربه ای آرام دروازه رحمتی را گشود.

دقیقه 61 ( 2-1): با پرتاب اوت بلند توسط حاج صفی توپ در محوطه جریمه زیر پای حسینی افتاد و مدافع پیش تاخته ایران با ضربه ای محکم دروازه ترکمنستان را برای بار دوم گشود.

دقیقه 85 (3-1): پاس کوتاه محسن مسلمان در محوطه جریمه به کریم انصاری فرد رسید و این بازیکن با پای چپ برای سومین بار دروازه ترکمنستان را باز کرد.
دقیقه 4+90( 4-1): مهدی دغاغله در محوطه جریمه ترکمنستان روی یک پاس عمقی صاحب توپ شد و با ضربه چیپ گل چهارم تیم ملی امید را به ثمر رساند.

بهترین بازیکن: سید جلال حسینی مدافع باتجربه تیم ملی امید با زدن 2 گل نقش مهمی در پیروزی ایران در اولین بازیش داشت.

اتفاق ویژه: تیم ملی امید با امیدواری بازیهای آسیایی را آغاز کرد. بازیکنان تیم امید به خصوص در نیمه دوم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و علاوه بر زدن 4 گل چند بار نیز تیر دروازه ترکمنستان را به لرزه در آوردند تا غلام پیروانی به تیمش امیدوار شود. ضمن آنکه نباید از کیفیت پایین پخش تلویزیونی این بازی گذشته که به خصوص در نیمه اول اعصاب خرد کن بود.

قدیمی 11-17-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb فوتبال ایران پنج پله سقوط کرد/ تداوم صدرنشینی اسپانیا

تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی فوتبال امروز اعلام شد که در آن تیم کشورمان با پنج پله سقوط نسبت به ماه گذشته عنوان شصت و ششم دنیا را در اختیار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، سایت فدراسیون جهانی فوتبال امروز چهارشنبه آخرین رده بندی تیم‌های فوتبال دنیا که مربوط به ماده نوامبر می شود را اعلام کرد. در این رده بندی تیم ملی فوتبال ایران با 479 امتیاز رتبه شصت و ششم دنیا و چهارم آسیا را در اختیار دارد. تیم ملی فوتبال ایران در ماه گذشته میلادی با 501 امتیاز شصت و یکمین تیم دنیا بود.

در حال حاضر بهترین تیم آسیا، استرالیاست که با 853 امتیاز سکوی بیستم دنیا و نخست آسیا را در اختیار دارد. این تیم در رده بندی جهانی با کشورمان به اندازه 46 پله اختلاف دارد. اسپانیا در آخرین رده بندی فیفا همچنان با 1920 امتیاز سکوی نخست را در اختیار دارد و بالاتر از تیم‌های هلند، برزیل و آلمان ایستاده است.

رده بندی پنج تیم برتر آسیا به این شرح است:
1- استرالیا 853 امتیاز(بیستم دنیا)
2- ژاپن 781 امتیاز (سی‌ام دنیا)
3- کره جنوبی 653 امتیاز (سی و نهم دنیا - با یک پله صعود)
4- ایران 479 امتیاز(شصت و ششم دنیا - با پنج پله سقوط)
5- عربستان سعودی 461 امتیاز (شصت و هشتم دنیا - با سه پله صعود)

رده بندی 10 تیم برتر جهان به این شرح است:
1- اسپانیا 1920 امتیاز
2- هلند 1718 امتیاز
3- برزیل 1493 امتیاز
4- آلمان 1489 امتیاز
5- آرژانتین 1353 امتیاز
6- انگلستان 1250 امتیاز
7- اروگوئه 1174 امتیاز
8- پرتغال 1102 امتیاز
9- کرواسی 1098 امتیاز
10- مصر 1047 امتیاز

منبع : خبرگزاري مهر
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 01-29-2011
shokofe آواتار ها

مهدوي كيا: دل بستن به ستاره ها تا جايي جواب مي دهد/نبايد خودمان را گول بزنيم

وعده و وعید که زیاد بود و در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد. آن از جام جهانی ، این هم جام ملتها. همه چیز فوتبال ما مثل گذشته بود و تغییری هم ایجاد نشد. همان مشکلات قدیمی را داشتیم و داریم.

مهدی مهدوی‌کیا از وقتی از تیم ملی خداحافظی کرده، زیاد در مورد فوتبال ملی حرف نزده. ولی شرایط فعلی فوتبال ایران او را هم نگران آینده کرده؛ آینده‌ای که از نظر مهدوی‌کیا، با ادامه روند فعلی تیره خواهد بود. او آینده فوتبال ایران را روشن نمی‌داند.
آن‌قدر نسبت به روند فعلی فوتبال انتقاد دارد که معتقد است اگر همین روند ادامه داشته باشد، فوتبال ایران به جایی می‌رسد که پیروزی، آروزی اهالی آن می‌شود.

بازی های تیم ملی چطور بود؟
دو بازی اول را ترکیه بودیم و ندیدم. بازی با امارت را دیدم، تیم داشت خوب و روان بازی می کرد. ولی ما در نتیجه گیری برابر کره همان مشکل همیشگی را داشتیم.

چه مشکلی؟
ما فوتبال خوبی بازی نکردیم. موقعیت های زیادی نداشتیم.

خیلی ها می گویند ترسو بودیم..
این بستگی به تاکتیک سرمربی تیم دارد. متاسفانه در این بازی سه هافبک دفاعی داشتیم. قطبی در خیلی از بازی‌ها از آن استفاده می کرد و خیلی روی این تاکتیک اصرار داشت. تو بازی حساس با کره هم از همین سیستم استفاده کردیم که باعث می شد خیلی دیر به 18 حریف برسیم و در حمله هم به خاطر این تاکتیک نفرات دیر اضافه می شدند.

سرمربی کره قبل از بازی گفته بود که ایران می خواهد بازی را به پنالتی بکشاند و وقت تلف می کند...
اینجوری هم نبود. ولی ما چون سه هافبک دفاعی داشتیم برای رسیدن به دروازه حریف مشکل داشتیم. کاش دو هافبک دفاعی در زمین می گذاشتیم و یکی از هافبک ها مهاجم کاذب می شد تا راحت تر به دروازه حریف برسیم.

خیلی از قطبی انتقاد می شود و می گویند او فقط وعده می داده که محقق نشدند؟
وعده و وعید که زیاد بود و در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد. آن از جام جهانی ، این هم جام ملتها. همه چیز فوتبال ما مثل گذشته بود و تغییری هم ایجاد نشد. همان مشکلات قدیمی را داشتیم و داریم. قبل از شروع مسابقات ، بازی تدارکاتی خوب نداریم، موقع شروع بازی‌ها حاشیه‌ها به راه می افتند. این بار هم مسئله مربی خارجی و رفتن قطبی به تیم ژاپنی بود. بعد هم نتیجه نمی گیریم می‌افتیم به حرف زدن درباره علت ها بعد هم همه چیز فراموش می‌شود و دوباره همان آش است و همان کاسه. دوباره همان در جا زدن فوتبال است. باید بپذیریم که فوتبال مان از شرقی ها جا مانده. اگر به این نتیجه برسیم که فوتبال درجه یک نیستیم شاید به یک جایی برسیم ولی همیشه فکر می کنیم مثل گذشته است که هر تیمی را راحت می بردیم. خودمان را گول می زنیم ، مردم را امیدوار می کنیم و آخرش هم فاصله مان بیشتر و بیشتر می شود و در نتیجه گیری هيچي.

خودت فکر می کردی در جام ملتها چه کاری می کنیم؟
از گروه که باید صعود می کردیم چون توان ذاتی مان این قدر هم کم نیست. اگر قرار بود صعود نکنیم که اصلا بهتر بود نرویم به بازی ها اما نباید همه چیز را نادیده بگیریم. انصافا در مرحله مقدماتی 3 برد خوب داشتیم و تنها 9 امتیازی بودیم. با این وجود همیشه یک چهارم خیلی مهم و کلیدی بوده است. به طوری که اگر این مرحله را رد کنی موفق لقب می گیری اما اگر اینجا حذف شوی ، ناکام هستی.

این بار هم دل به خرافات بسته بودیم که ببریم!
فوتبال خرافات نیست ، فوتبال یک نبرد مردانه است. هرکس هوشیار تر باشد می برد. کره بهتر از ما بود. مگر ندیدید استرالیا چه بلایی سر ازبکستان آورد؟ مگر خرافات جلوی 6 گل را می گیرد؟

موج انتقادات علیه قطبی خیلی شدید است؟
من کاری با شخص ندارم و هیچ وقت درباره اشخاص حرف نزدم. اینجا اما اتفاقی افتاده. مربی قبل از جام ملتها تکلیفش را مشخص کرده بود و می دانست که دارد می رود. این وسط مقصر کسانی هستند که این شرایط را به وجود می آورند و حالا ما می گوییم او وعده داد ، اگر این طور بود چرا ما پای این وعده ها ایستادیم. تا حالا در این باره حرفی نزدم چون می گفتم قبل از جام ملتها تیم آرامش می خواهد. این دو سال را نگاه کنید . ما جام جهانی را از دست دادیم ، این هم جام ملتها. قطبی قشنگ حرف می زد اما در عمل نتایجی که رقم می خورد بر خلاف قولی بود که به مردم می دادند. همان اتفاقاتی که قبلا افتاده بود ، باز هم افتاد. یک وقت هایی می بازی اما زیبا بازی کردی. اما این بار باختیم و بد هم بازی کرده بودیم. قطبی رفت سراغ تیم جدیدش و ما ماندیم با 4 سال عقب ماندگی.

الان هم از نکونام و شجاعی ایراد می گیرند...
دو بازی اول را که ندیدم ولی جلوی کره ما یک مشکل کلی داشتیم و نه فردی. تیم ملی ، ملی است نه نفری و فردی. زمانی هم که ما اروپا بودیم و به تیم ملی می آمدیم اگر تیم نتیجه نمی گرفت همین داستان ها برای ما تکرار می شد ، فوتبال یک بازی دسته جمعی است . شاید کاپیتان کره که یار منچستر است نتوانست همان بازی هایی را در تیم ملی انجام دهد که در منچستر انجام می دهد اما کره به مشکل نمی خورد. ما باید منطقی باشیم و با دلیل حرف بزنیم. دل بستن به ستاره ها تا یک جایی جواب می دهد. فوتبال ما سال 96 کره را 6 بر 2 برد سال 2004 هم 4 بر 3 بردیم اما قرار نیست همیشه این اتفاقات بیفتد.

قدیمی 01-29-2011
shokofe آواتار ها

کعبی : افشین قطبی و برخی از خبرنگاران از من خواستند که برای دعوت به تیم ملی به آنها پول بدهم!

قطبی بازوبند کاپیتانی را از من گرفت و می خواست آن را به آندرانیک تیموریان بدهد به این دلیل که حسین کعبی در تیم ملی حامی نداشت. شاید آندرانیک بهتر از هر کس دیگری بداند من راجع به چی صحبت می کنم

مانطور که در چند روز گذشته شاهد بودیم بعد از باخت تیم ملی همه آنهایی که به نوعی دل خوشی از قطبی نداشته به عناوین مختلف با رسانه ها صحبت کرده و مجالی پیدا کرده اند تا از او انتقام بگیرند. یکی از این مخالفان سرسخت، حسین کعبی است.

این بازیکن که با حضور قطبی ابتدا از بازوبند کاپیتانی و سپس از تیم ملی جدا شد در برنامه ای زنده در رادیو حسابی از خجالت سرمربی سابق تیم ملی درآمده است.
به گزارش گل کعبی در مصاحبه ای در رادیو ادعاهای زیادی را مطرح کرده که شاید پی گیری آنها بتواند دردسرهایی برای این بازیکن استیل آذین ایجاد کند. کعبی در قسمتی از حرفهایش به پیشنهادهای بی شرمانه ای که به او شده ! اشاره کرده و می گوید:« افشین قطبی و برخی از خبرنگاران از من خواستند که برای دعوت به تیم ملی باید به آنها پول بدهم!

او ادامه داد: افشین قطبی بازوبند کاپیتانی را از من گرفت و می خواست آن را به آندرانیک تیموریان بدهد به این دلیل که حسین کعبی در تیم ملی حامی نداشت. شاید آندرانیک بهتر از هر کس دیگری بداند من راجع به چی صحبت می کنم.»
کعبی ادامه می دهد:« قطبی در مراسم ختم پدرم به من گفت برای این که روی خبرنگاران را کم کنم تو را به تیم ملی دعوت خواهم کرد اما در لیست بعدی هیچ نامی از من نبود. بعد از آن پیشنهادات زیادی به من شد اما من گفتم که اشتباه گرفته اند و من با 93 بازی ملی به کسی باج نمی دهم.»

این بازیکن در پایان با اشاره به این که می تواند نام خبرنگار مذکور را مطرح کند می گوید:« من از آقای شریفی خواستم تا من را با آقای قطبی رودر رو کند اما این کار را انجام نداد. همچنین به او گفتم می توانم نام آن خبرنگار را به او بگویم اما ایشان اصلا پی گیری نکرده و فقط من را جریمه کردند.

به هر حال مربیان سیاه باز همانند قطبی به درد فوتبال ما می خورند. تیمی که نه جام جهانی رفت و نه در جام ملت ها چیزی شد و همین طوری لنگ در هوا مانده!!»
این عین صحبت های حسین کعبی در مصاحبه با یک رسانه همگانی بود که در آن خبرنگاران را به فساد متهم کرد.آیا فردا رسانه های ایرانی به این مصاحبه واکنش نشان می دهند؟

قدیمی 09-21-2011
hossein آواتار ها
hossein hossein آنلاین نیست.
مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 7,693

7,279 سپاس در 3,383 نوشته ایشان در یکماه اخیر
hossein به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض ایران سه پله در رده‌بندی فیفا صعود کرد

فوتبال ایران در تازه ترین رده بندی اعلام شده از سوی فیفا سه پله صعود کرد و این در حالی است که اسپانیا بار دیگر به صدر فوتبال جهان بازگشت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، فوتبال ایران با سه پله صعود نسبت به رده بندی ماه گذشته با 576 امتیاز در رده پنجاهم تیم‌های جهان قرار گرفته است. ژاپن همچون ماه‌های گذشته با 924 امتیاز برترین تیم آسیایی است و تیم‌های استرالیا (882 امتیاز) و کره جنوبی (749 امتیاز) در رده‌های دوم و سوم رده بندی تیم‌های آسیایی قرار دارند. ایران در آسیا چهارم است.
برپایه گزارش سایت فیفا، اسپانیا که ماه گذشته پس از مدت های طولانی جای خود را به هلند در صدر رده بندی داده بود بار دیگر با 1065 امتیاز به جایگاه پیشین خود بازگشت.
هلند با 1571 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و آلمان (1290)، اروگوئه (1184) و پرتغال (1158) در رده‌های سوم تا پنجم رده بندی قرار دارند. ایتالیا، برزیل ، انگلستان، کرواسی و آرژانتین نیز رده‌های ششم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

گذشته و آینده آنچنان سخت از دو طرف فشار وارد میكنند

كه دیگر جایی برای حال باقی نمی ماند...
پاسخ

برچسب ها
تيم ملي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)