بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام جهانی فوتبال world cup

جام جهانی فوتبال world cup مسائل مربوط به جام جهانی فوتبال

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان جام جهانی 2010 کدام کشور است ؟
آلمان 5 8.33%
آرژانتین 21 35.00%
ایتالیا 9 15.00%
برزیل 8 13.33%
فرانسه 1 1.67%
انگلیس 2 3.33%
اسپانیا 8 13.33%
هلند 5 8.33%
اروگوئه 0 0%
مکزیک 1 1.67%
رأی دهندگان: 60. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-01-2010
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خط دفاعي برزيل‌ بسيار خوب، به غايت بد!
آسوشتیدپرس گزارش داد؛ در مورد تيم فعلي برزيل همواره اين تعريف و تمجيد شنيده شده كه صاحب يكي از بهترين خطوط دفاعي سال‌هاي اخير در فوتبال اين كشور است و با زوج قديمي و آشناي لوسيو و ژوان در مركز خود و همچنين مايكون و باستوس در دو سمت و البته جوليو سزار درون دروازه، صاحب توان مضاعفي است كه معمولا فقط در خط حمله زرد و آبي‌پوشان رويت شده است.

در عين حال سله‌سائو در هر يك از دو ديدار نخست خود در جام‌جهاني امسال، يك گل بد و آسان خورد كه تذكري بر اين حقيقت بود كه چنين سهل‌انگاري‌هايي مي‌تواند در مراحل بعدي براي زرد و آبي‌پوشان بسيار گران تمام شود. لوسيو كاپيتان و ستون اصلي دفاعي برزيل مي‌گويد: «هر دو گل حريفان در شرايطي به‌دست آمد كه ما گل‌هاي خود را زده و بردمان را قطعي كرده بوديم. به اين سبب اعتقاد دارم نبايد از اين اتفاقات يك تراژدي درست كرد. البته قبول دارم كه بايد تا سر حد امكان از هر اشتباهي پرهيز و به گونه‌اي عمل كرد كه در ديدارهاي بعدي از اين لغزش‌ها مبرا بمانيم.»

از نظر لوسيو كه مثل مايكون و جوليو سزار (ساير عناصر شاخص خط دفاعي برزيل) فصلي طلايي را با اينترميلان سپري كرده است، مهم‌ترين فصل و مقطع رقابت‌ها مرحله حذفي است كه از شنبه 5 تير آغاز شد، زيرا اگر در مرحله گروهي مي‌شد گل خورد و حتي باخت و صعود كرد اما در مرحله حذفي فرصتي براي اشتباه نيست و سله‌سائو در اين مرحله بايد هوشيارتر باشد.

لوسيو كه مدافع پيشين باير لوركوزن و بايرن مونيخ است، همچنين مي‌گويد: «بعد از دو گلي كه در دو ديدار نخست خورديم، جلسات و صحبت‌هايي با يكديگر داشتيم. در اين جلسات من و ساير مدافعان و دروازه‌بانان تيم‌مان درباره اين كه چگونه بايد باشيم، صحبت كرديم. راه‌هايي را براي پرهيز از تكرار اين قضيه در نظر گرفته و تدابيري را آغاز كرده‌ايم اما در فوتبال هيچ چيز مشخص و قطعي نيست و بخصوص در مراحل حذفي جام‌هاي جهاني هر چيزي متصور و مقدور است.»

لوسيو با احتساب مسابقه 4 تير برزيل با پرتغال در واپسين روز رقابت‌هاي گروه هفتم جام‌جهاني 2010 تا به‌حال 15 بازي در ادوار نهايي جام‌هاي جهاني انجام داده و به اين ترتيب با عبور از سد «په‌له» افسانه‌اي در رده ششم جدول دارندگان بيشترين بازي در جام‌هاي جهاني در اردوي سله‌سائو قرار مي‌گيرد.

اين در حالي است كه كافو مدافع راست تيم فاتح جام‌جهاني 1994 و كاپيتان تيم قهرمان جام 2002 با 20 بازي درصدر اين جدول قرار دارد.

بنابراين براي لوسيو حتي اگر برزيل قهرمان اين پيكارها هم بشود امكان رسيدن به كافو در اين دوره وجود ندارد و براي اين مهم بايد تا جام 2014 صبر كند. جامي كه البته او به سبب 36 ساله بودن در آن زمان به احتمال قوي جايي در تيم كشورش نخواهد داشت!

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-01-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

يک کارشناس فيفا: برزيلي ها را در فينال ببينيد
گابريل کالدرون کارشناس فيفا و از بازيکنان سابق آرژانتين که اکنون هم سرمربي تيم فوتبال الاتحاد عربستان است، اعلام کرد که برزيلي ها به خوبي درس خود را مي دانند و به همين خاطر بدون شک در فينال جام 2010 حضور خواهند داشت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني فيفا، کالدرون در همين خصوص گفت: "من در دو جام جهاني در مقابل برزيل حاضر بودم ابتدا در جام جهاني 82 و بعد هم در جام جهاني 90 و به خوبي به ياد دارم که با تيمي پر از مهاجم و قدرت تهاجمي بالا روبه رو شده بوديم."

برزيلي ها در جام جهاني 1982 در اسپانيا، بهترين تيم حاضر در رقابت ها بودند و در جام جهاني 90 در ايتاليا در مرحله يک هشتم نيز بار ديگر با تيم آرژانتين در مقابل آنها قرار گرفتم و به خوبي به ياد دارم مثل طوفان بودند و بايد اعتراف کنم که به مراتب بهتر از ما نيز بودند.

وي در ادامه افزود: برزيلي ها در آن دوره از رقابت ها به حدي خوب بودند که سرمربي تيم ما کارلوس بيلاردو در بين دو نيمه تنها چيزي که به بازيکنان گفت اين بود: "خواهش مي کنم اجازه ندهيد که توپ دست زردپوشان بيافتد.

به هرحال در نيمه دوم آرژانتين موفق شد تا گل هاي ديه گو مارادونا و کلوديو کاني گيا بازي را ازآن خود کند و برزيلي ها را به رغم شايستگي به خانه بفرستد.

کالدرون در ادامه افزود: من همه اين خاطرات را فقط به يک دليل تعريف کردم و آن هم اينکه برزيلي ها درس خود را ديگر ياد گرفته اند و آنها در اين دوره از رقابت ها تيمي را با بهترين سيستم دفاعي روانه ميدان کرده و در عين حال قدرت حمله و تهاجمي خود را نيز حفظ کرده اند.

وي در ادامه تصريح کرد: برزيلي ها همانند دونگا دفاع مي کنند و همانند برزيل حمله مي کنند.

کالدرون در پايان خاطر نشان کرد: سبک بازي برزيلي ها به نوعي است که شما خيال مي کنيد در مقابل آنان بر بازي سوار هستيد و هنگاميکه از اين بابت به شما اطمينان کامل دست داد، در اين لحظه است که آنان از هر روزنه اي براي نفوذ استفاده مي کنند و بازي را از دست حريف خارج مي کنند و به همين خاطر است که من به جرات مي گويم آنها عزم خود را جزم کرده اند تا در فينال اين دوره از رقابت ها حضور داشته باشند و هيچ شکي در اين خصوص وجود ندارد.

قدیمی 07-01-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام

برزیل2-1 هلند
غنا 1-0 اوروگوئه
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 07-01-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

هلند 2
برزيل 1

اروگوئه1
غنا 2
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 07-02-2010
vinny آواتار ها
vinny vinny آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 0
در ماه گذشته یکبار از ایشان سپاسگزاری شده

يه پا فينال برزيل. از اون سمت هم آلمان
قدیمی 07-02-2010
asora asora آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 0
در ماه گذشته 2 بار در 1 پست سپاسگزاری شده

برزيل 2 - هلند 1
غنا 2 - اوروگوئه 1
قدیمی 07-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

گزارش کامل از کنفرانس مطبوعاتی دونگا:فیفا پول بلیط کرایوف را می دهد!

سایت گل- دونگا سرمربی برزیل ساعتی پیش در مصاحبه با خبرنگاران جملاتی آکنده از طنز به سوالات و البته انتقادات پاسخ داد:

درباره زمین بازی
هنوز فرصت دیدن زمین را نداشته‌ام. دو نکته مهم درباره بازی وجود دارد: زمین و توپ. امیدوارم که زمین برای بازی بازیکنان خوب باشد. اگر زمین خوب باشد بازیکنان می‌توانند کفش‌ها را بپوشند و به میدان بروند. این که بتوانیم در زمین قدم بزنیم کافی نیست. بازیکنان برزیلی دوست دارند به زمین بروند و توپ را در آن به حرکت درآورند. راه رفتن با کفش تنیس و پوشیدن کفش فوتبال با هم فرق دارد.

درباره اشتباهات
همه ما اشتباه می‌کنیم. حتی کارهایی که انجام دادم را شاید می‌شد به روش بهتری انجام داد. یک اشتباه من که دیگر تکرارش نمی‌کنم خواندن مطبوعات بود. من دیگر هیچ روزنامه‌ای نمی‌خوانم!

درباره رقیبان
وقتی رقیب برای بازی کردن به میدان می آید، مسابقه بهتری برگزار می‌شود. اگر فضا برای بازی داشته باشیم دیدار بهتر خواهد شد.
درباره کرایوف (که گفته بود حاضر نیست برای تماشای بازی برزیل پول بلیط بدهد)
چندین بازی هست که او می‌تواند تماشا کند. او می‌تواند هر دیداری را که دوست داشت انتخاب کند. بی‌تردید فیفا به او بلیط می‌دهد و او نیازی ندارد پول بلیط را از جیبش بپردازد. من هم پولی برای بلیطها نمی‌پردازم. من کار ارزان‌تر را انجام می‌دهم، در خانه می‌مانم و بازی‌ها را از تلویزیون می‌بینم!

درباره بهبود الانو (که گفته می‌شد پزشک تیم در تشخیص مشکل او اشتباه کرده)
یک نفر در برزیل، می‌نشیند و گزارشی می‌نویسد بدون آن که بداند چه اتفاقی افتاده. روند بهبود او طبیعی است. باید از پزشک تیم دفاع کنیم؛ او تجربه بسیاری دارد. فیزیوتراپ هم همین طور، بسیاری از بازیکنان به برزیل مسافرت می‌کنند تا با کمک او بهبود یابند.

درباره فلیپه ملو
او حالش خوب است و خوب تمرین کرده. مشکل الانو جدی تر است و باید درمان ویژه‌ای روی او انجام شود و می بایست مدت بیشتری منتظر بماند. پیش‌بینی دقیقی نداریم، اما امیدوارم هر چه سریع‌تر برگردد.

جابولانی و باد
جابولانی مانند توپی است که چرم دور آن را باز کرده‌اند و تنها با قسمت داخلی آن بازی می‌کنند. اگر باد بوزد بازی کمی مشکل‌تر خواهد شد.

درباره آن ضربه پنالتی مقابل هلند که در جام 1998 گل کرد
آن ضربه تاییدی مجدد برای ضربه سال 1994 در فینال بود. اگر آن را از دست می‌دادم، همه می‌گفتند در سال 1994 خوش‌شانس بوده‌ام. در آن بازی باید اتفاقاتی که در سال 1994 می‌افتاد را دوباره تایید می‌کردیم. در جام 98 قهرمان نشدیم چون دیدارهای بسیار سختی داشتیم. خوشحال بودیم که در جام 98 دوباره با هلند بازی کردیم، آن بازی واقعا تماشایی بود.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )

ویرایش توسط Omid7 : 07-02-2010 در ساعت 09:42 AM
قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

يک مدافع آرژانتين : عملکرد جان تري در برابر آلمان مايه شرمساري بود
اين در حالي است که دميکليس که تيمش روز شنبه در مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني با آلمان روبرو خواهد شد خود پس از اشتباهي که در ديدار با کره جنوبي کرد و با اين اشتباه خود يک گل به اين تيم در مرحله گروهي هديه داد ، مورد حمله مطبوعات آرژانتين قرار گرفته بود.
ولي اين مدافع بايرن مونيخ مي گويد که وي توجه به انتقادها ندارد و معتقد است که عملکرد ضعيف تري در ديدار با آلمان در مرحله يک هشتم نهايي که به شکست تحقير آميز اين تيم با نتيجه چهار بر يک انجاميد صرفا مايه شرمساري بود.
دميکليس در يک کنفرانس مطبوعاتي قبل از مسابقه گفت :" من قوي هستم ولي کسي نيستم که بتواند جور و جفايي را که در حقش مي شود، تحمل کند و لذا هر انتقادي را که از من مي شود، نمي خوانم . "
وي افزود :" من مي دانم که هر وقت تيم خوب بازي مي کند هميشه کساني هستند که دبنال نقطه ضعف مي گردند براي مثال من ، ولي من مي دانم که مي توانم بر اين لحظات بد و ناخوشايند غلبه کنم و اين را با گلزني خود در ديدار با يونان نشان دادم . "
دمکليس گفت :" با توجه به نحوه بازي تري در برابر آلمان ، اگر من جاي تري بودم قادر به بازگشت به کشورم نبودم . "

قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

انتقاد ديگر پله از مارادونا
وي در کيپ تاون گفت که مارادونا به دليل مشکلات و مسائل زندگي فردي خود نمي تواند مربي خوبي براي تيم ملي کشورش باشد.
وي هفته گذشته نيز گفته بود که مارادونا از سر بيکاري و کسب درامد به فوتبال و مربي گري تيم ملي کشورش رو آورده بود که آن اظهارات انتقاد شديد مارادونا را نيز به همراه آورده بود.
په له به اعتياد سرمربي تيم آرژانتين به کوکايين اشاره کرد و گفت: کسي که خود به چنين مغصل رفتاري و اخلاق اجتماعي مبتلا است نمي تواند رهبر خوبي براي تيم ملي کشورش باشد.
گفتني است په له 69 ساله اين اظهارات را پيشتر در گفت وگو با نشريه آلماني "11 فقونده" نيز بر زبان آورده بود درحالي که تيم ملي آرژانتين فردا در نخستين بازي يک چهارم نهايي جام جهاني 2010 در کيپ تاون به مصاف تيم ملي آلمان مي رود.

قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

سرمربي هلند : فوتبال سراسر تهاجمي منسوخ شده است
" برت فان مارويک " روز پنجشنبه گفت : تيمي که به نوعي " فوتبال کامل " بازي مي کند که در دهه 1970 از سوي تيمهاي هلندي ارائه مي شد و طي آن تمام بازيکنان به سرعت تغيير پست مي دادند و موقع حمله با هم به سمت دروازه حريف مي تاختند اين روزها شانس چنداني براي فتج جام جهاني ندارد.
هلند به رغم پيروزي در هر چهار ديدار خود در جام جهاني افريقاي جنوبي و رسيدن به مرحله يک چهارم نهايي براي ديدار جمعه با برزيل قهرمان پنج دوره جام جهاني ، به دليل عدم درخشش در اين بازيها مورد انتقاد قرار گرفته است .
ولي فان مارويک گفت : روش تهاجمي تيمهاي هلندي که به فينال دو جام جهاني 1974 و 1978 رسيدند متعلق به يک دوران متفاوت بوده و اکنون حريفان آماده تر سازمان يافته تر هستند.
وي اظهار داشت :" ما توانستيم طي بيست يا سي سال فوتبال بسيار خوبي ارائه دهيم و آن فوتبال کامل بود . من حتي فوتبال سامباي برزيل را نيز به ياد دارم ولي ورزش و فوتبال نيز تغيير مي کنند. "
البته تيمهاي هلندي هرگز نتوانستند با ارائه فوتبال کامل فاتح جام جهاني شوند . در سال 1974 ، تيم الهام گرفته از يوهان کرويف در فينال از آلمان شکست خورد. چهار سال بعد هلند بدون کرويف نيز با شکست از آرژانتين در کسب قهرماني ناکام ماند.

پاسخ

برچسب ها
komodo, واکا واکا, وحدت افریقا, world cup 2010, دانلود

کاربران در حال دیدن موضوع: 4 نفر (0 عضو و 4 مهمان)