بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام جهانی فوتبال world cup

جام جهانی فوتبال world cup مسائل مربوط به جام جهانی فوتبال

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان جام جهانی 2010 کدام کشور است ؟
آلمان 5 8.33%
آرژانتین 21 35.00%
ایتالیا 9 15.00%
برزیل 8 13.33%
فرانسه 1 1.67%
انگلیس 2 3.33%
اسپانیا 8 13.33%
هلند 5 8.33%
اروگوئه 0 0%
مکزیک 1 1.67%
رأی دهندگان: 60. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

ویرایش توسط Omid7 : 07-02-2010 در ساعت 11:03 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

ویرایش توسط Omid7 : 07-02-2010 در ساعت 11:04 PM
قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

ویرایش توسط Omid7 : 07-02-2010 در ساعت 11:05 PM
قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

ویرایش توسط Omid7 : 07-02-2010 در ساعت 11:06 PM
قدیمی 07-02-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

ویرایش توسط Omid7 : 07-02-2010 در ساعت 11:06 PM
قدیمی 07-03-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

جام در خارج از اروپا به اروپا نميرهآلمان هم نميتونه آرژانتينو ببره چون بچه هاي آرژانتين با دلشون بازي ميكنن . ولي ديشب واقن از هلند خوشم اومد. امشب هم آرژانتين مي بره ويه پاي فينال هم هستشك نكنيد.
قدیمی 07-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

یادداشت ویژه ازحذف برزیل -مرثيه‌اي براي يك رويا

سال2010 هم براي عاشقان فوتبال شاعرانه، رنگ افسوس به خود گرفت. شايد اگر شكست مقابل هلند هم رخ نمي‌داد در مراحل بالاتر شكست بزرگ‌تري در انتظار تيم شكننده دونگا بود

سایت گل - همه‌چيز در 37دقيقه اتفاق افتاد و تمام روياهاي برزيل و هوادارانش را بر باد داد. ششمين قهرماني جوگوبونيتو، درخشش جام قهرماني بر روي دستان لوسيو و بوسه‌هاي فابيانو بر كفش طلاي آقاي‌گلي، تصاوير محوي از روياهاي يك ملت بود كه در همان چند دقيقه نفرين‌شده به خاك سپرده شد.

معروف است كه در برزيل تنها 200ميليون علاقه‌مند فوتبال وجود دارد، چراكه جمعيت اين كشور بيش از اين نيست! براي مردمي كه هر نتيجه‌اي جز قهرماني جهان را يك شكست مي‌دانند، چشيدن طعم حسرت در جام‌هاي جهاني اتفاق جديدي نيست. اتفاقي كه در 10جام اخير 8بار براي عاشقان جوگوبونيتو، رخ داده است. امروز، «حسرت» نام كوچك تمام برزيلي‌هاست.

این برزیل دوست نداشتنی

بازگشت طلايي‌پوشان به خانه اما، اين‌بار تلخ‌تر از هميشه بود. هرچند شكست در مرحله يك‌چهارم نهايي اتفاق جديدي براي برزيلي‌ها نيست و جام قبلي هم درست در همين مرحله براي قهرمان هميشگي جام ژول‌ريمه به پايان رسيد اما اين شكست طعم متفاوتي از تمام ناكامي‌هاي 30سال اخير داشت.

اگر برزيل رويايي تله‌سانتانا در دهه80 با ارائه زيباترين بازي‌ها و سيراب كردن عاشقان جوگوبونيتو حذف مي‌شد، اگر حذف در جام86 با شكست برابر فرانسه در يكي از جذاب‌ترين بازي‌هاي تاريخ جام اتفاق افتاد، اگر خداحافظي با جام90 را اعجوبه‌اي چون مارادونا پايه‌ريزي كرد و اگر شكست مقابل فرانسه2006 با هنرنمايي زيدان در خاطرات ثبت شد تا برزيلي‌ها دلخوش باشند كه به كم كسي نباخته‌اند، در عوض اين بار تيم دونگا رقيب آنچناني در مقابل نداشت و تنها و تنها به خودش باخت. اسفبار است حذف قهرمان 5دوره جام‌جهاني برابر تيمي كه در طول يك‌ساعت اول بازي و حتي تا زمان گل دوم و برتري‌اش، حتي يك موقعيت جدي گل هم خلق نكرده ‌بود!

يك اتوگل و يك ضربه ايستگاهي باعث برتري 2-1 تيمي شد كه در همان 10دقيقه ابتدايي بازي عقب افتاد و بسيار خوش‌شانس بود كه تا پايان نيمه اول تعداد گل‌هاي خورده‌اش سه‌برابر نشد. هلند، آن چند موقعيت گل را هم بعد از گل دومش خلق كرد، درست وقتي كه برزيل به‌يكباره همه‌چيز را از دست رفته ديد و كاملا عصبي شد. برزيل به تيمي باخت كه براي انجام «فوتبال» در ميدان مسابقه تنها يك بازيكن افتان و خيزان داشت؛ بازيكني به‌نام «آرين‌روبن».

نه برزیلی ، نه اروپایی

ياد كردن از ضعف‌هاي بي‌شمار هلند البته براي پوشاندن كاستي‌هاي برزيل نيست. تيم دونگا نه برزيلي بسته شده بود و نه اروپايي بازي مي‌كرد. نه ستاره بزرگي مثل رونالدينيو را با خود به آفريقا آورده ‌بود و نه خط دفاع قدرتمندي داشت كه هواداران خود را به پيروزي با حداقل گل دلخوش كند؛ و مهم‌تر اين‌كه فاقد آن روحيه برتري‌جويي بود كه از مواد اوليه و لازمه قهرماني در چنين تورنمنت بزرگي است.

تيمي كه به‌خاطر داريم وقتي در جام‌جهاني2002 و درست در همين مرحله يك‌چهارم نهايي، با گل مايكل‌اوون در نيمه اول از انگليس عقب افتاد، هرگز نشانه‌اي از شكست بر چهره بازيكنانش ديده نمي‌شد. تيمي كه ريوالدو، رونالدو و رونالدينيو را در ميدان و اسكولاري را روي نيمكت داشت، نه‌فقط با تكيه بر اين‌ها، كه با تكيه بر روحيه‌اي كه در وجود تمامي يارانش موج مي‌زد اطمينان از پيروزي را حتي در لحظاتي كه از حريف عقب بود به خود و هوادارانش القا مي‌كرد. اين تفاوت قهرمان جام2002 با تيمي بود كه امروز در راه بازگشت به آمريكاي جنوبي است.

اين‌چنين بود كه آن تيم حتي با دروازه‌بان متوسطي چون ماركوس به جام قهرماني رسيد و اين تيم با يكي از بهترين دروازه‌بانان حال حاضر جهان، با سرافكندگي محض به خانه بازگشت. راستي چرا ژوليو سزار به‌جاي لمس دستكش طلايي2010، كله بي‌موي فيليپه ملو را در مشت گرفت؟

ایکاش ...

برزيل باخت، از بس كه حذف شد! سال2010 هم براي عاشقان فوتبال شاعرانه، رنگ افسوس به خود گرفت. شايد اگر شكست مقابل هلند هم رخ نمي‌داد در مراحل بالاتر شكست بزرگ‌تري در انتظار تيم شكننده دونگا بود، اما خاطره بازي 11تير براي برزيلي‌ها هميشه با يك حسرت بزرگ تداعي خواهد شد: «اي‌كاش فيليپه ملو 20دقيقه زودتر از بازي اخراج شده بود؛ پيش از آن‌كه در دقيقه نحس53، دروازه ژوليوسزار را باز كرده و ناجي نارنجي‌ها لقب بگيرد»!
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 07-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مارادونا: خدا مي خواهد كه آرژانتين به فينال برسد

سرمربي آلبي سلسته هنوز در مورد زوج خط دفاعي تيمش تصميم گيري نكرده است

سايت گل- ديه گو مارادونا، سرمربي تيم ملي آرژانتين، در مصاحبه با شبكه تلويزيوني "چنل 13" گفت كه مطمئن است آرژانتين به فينال جام جهاني خواهد رسيد چون خدا مي خواهد.

او خطاب به طرفداران تيم ملي آرژانتين گفت:" خيال تان راحت باشيد. ما به فينال خواهيم رسيد. اگر خدا بخواهد، به فينال خواهيم رسيد. و خدا اين را مي خواهد."

مارادونا در مورد تركيب خط دفاعي آرژانتين در بازي روز شنبه در مقابل آلمان گفت:" دميكليس در تركيب اصلي قرار دارد. اما در مورد زوج او هنوز تصميم گيري نكرده ايم. بورديسو يا ساموئل؟ بايد بيشتر بررسي كنيم."

آرژانتين در يكي از حساس ترين ديدارهاي اين مرحله به مصاف آلمان خواهد رفت؛ ديداري كه تكرار رويارويي دو تيم در جام جهاني قبل است. دو تيم در سال 2006 به تساوي 1-1 رسيدند و در نهايت شاگردان كلينزمن با درخشش ينس لمن در ضربات پنالتي پيروز شدند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 07-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

دونگا از مربیگری برزیل استعفا کرد

دونگا پس از حذف برزیل در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی 2010 از سمت خود به عنوان سرمربی این تیم استعفا کرد.

تیم فوتبال برزیل جمعه شب در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی 2010 با نتیجه 2 بر یک مقابل هلند شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. این در حالی است که "سلسائو" به عنوان یکی از اصلی ترین بخت های قهرمانی این دوره از رقابت ها مطرح بود.

سرمربی برزیل در نشست خبری پایان بازی با بیان اینکه از سمت خود کناره گیری کرده ، تاکید کرد از ابتدا تصمیم داشت پس از پایان این رقابت ها از مربیگری برزیل استعفا کند.

دونگا اظهار داشت: بی هیچ شک و تردیدی، من مربی برزیل هستم و مسئولیت اصلی باخت به گردن من است. وقتی من کارم را با برزیل در سال 2006 آغاز می کردم همه می دانستند که برای چهار سال اینجا هستم؛ اما این شکست غم انگیز و مشکل است. چراکه هیچکس آماده باختن نبود.

دونگا تیم فوتبال برزیل را به عنوان قهرمانی کوپا آمه ریکا و جام کنفدراسیون ها رسانده بود.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 07-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

گفت و گوي جنجالي پله درمورد مارادونا / آقای معتاد که بیش از نصف عمرش را به استعمال مواد مخدر سپری کرده نمی‌تواند مربی خوبی باشد

پله می‌گوید: «مارادونا که بیش از نصف عمرش را به استعمال مواد مخدر سپری کرده چیزی در سرش نمانده که در لحظات حساس به بازیکنانش بگوید.»

او دست بردار نیست. جنگ بر سر اینکه چه کسی محبوب‌تر است ادامه دارد.

پله که در ایام جهانی غیر از فوتبال دیدن و مصاحبه کردن کار خاص دیگری ندارد یکبار دیگر به مارادونا تاخت. او در کمتر از 24 ساعت در 2 مصاحبه مختلف علیه دیه گو حرف زد.
پس از اینکه در مصاحبه‌ای با دیلی میل، او گفته بود تیم مارادونا را مسی هدایت می‌کند، اسطوره سابق فوتبال جهان در آستانه بازی حساس آلمان و آرژانتین به سراغ رسانه‌های آلمانی رفت تا هم پیمان با آنها علیه ماردونا حرف بزند.

پله در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده مارادونا به دلیل مشکلاتی که پیش از این در زندگی شخصی‌اش داشته نمی‌تواند سرمربی خوبی باشد. پله که پیش از این گفته بود مارادونا تنها به دلیل نیاز مالی هدایت تیم ملی آرژانتین را قبول کرده این بار اعتیاد مارادونا به کوکائین را پیش کشید و گفت این پیشینه مارادونا تاثیر بدی روی تیم می‌گذارد.

آرژانتین تا به حال هر 4 بازی‌اش را در جام جهانی با پیروزی پشت سر گذاشته و در یکی از حساس‌ترین دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی به مصاف آلمان قدرتمند خواهد رفت.

پله در گفت‌وگو با مجله آلمانی فروند گفت: «مارادونا مربی خوبی نیست چرا که زندگی عجیب و غریب او تاثیری منفی روی تیم ملی آرژانتین خواهد گذاشت. آقای معتاد که بیش از نصف عمرش را به استعمال مواد مخدر سپری کرده نمی‌تواند مربی خوبی باشد. او چیزی در سرش نمانده که در لحظات حساس به بازیکنانش بگوید.»

جنگ لفظی این دو پس از این شروع شد که دیه گو، پله را موجودی فسیل شده خواند که فقط پیش‌بینی‌های خنده‌دار می‌کند و وقتش رسیده که او را به موزه منتقل کنند. این دو از زمانی که فیفا پله را به عنوان بزرگترین بازیکن تاریخ جهان و دیه گو را به عنوان ستاره ادوار فوتبال از نظر مردم انتخاب کرد با یکدیگر مدام در جنگ لفظی هستند. دیه گو می‌خواهد قهرمان جهان شود و پله می‌ترسد رسیدن مارادونا به فینال برای او گران تمام شود. به همین دلیل است که مدام سعی می‌کند آرامش فکری مارادونا را به هم بریزد.

در آستانه بازی حساس حذفی دو تیم آلمان و آرژانتین، پله معتقد است آلمان برنده بازی بزرگ می‌شود و به خبرنگار آلمانی می‌گوید: «این تیم آلمان با بازیکنان جوانش بسیار چشم نواز بازی می‌کند. آنها با اقتدار انگلیس را از دور رقابت‌ها حذف کردند. کاملا مشخص است که آلمان دچار تغییرات بزرگی شده است و آغاز این تغییرات در یورو 2008 بود. مسعود اوزیل و توماس مولر هم مانند ولفگانگ اوراث و پیر لیتبارسکی ستاره‌های پیشین ژرمن‌ها هستند.»

پله 69 ساله در پایان معتقد است تیم آلمان برای فتح جام جهانی بسیار جوان است.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

برچسب ها
komodo, واکا واکا, وحدت افریقا, world cup 2010, دانلود

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)