بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > شعر و ادبیات

شعر و ادبیات در این قسمت شعر داستان و سایر موارد ادبی دیگر به بحث و گفت و گو گذاشته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-10-2012
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

بودا به دهی سفر كرد . زنی كه مجذوب سخنان او شده بود از بودا خواست تا مهمان وی باشد . بودا پذیرفت و مهیای رفتن به خانه‌ی زن شد . كدخدای دهكده هراسان خود را به بودا رسانید و گفت : «این زن، هرزه است به خانه‌ی او نروید » بودا به كدخدا گفت : « یكی از دستانت را به من بده» كدخدا تعجب كرد و یكی از دستانش را در دستان بودا گذاشت . آنگاه بودا گفت : «حالا كف بزن» كدخدا بیشتر تعجب كرد و گفت: « هیچ كس نمی‌تواند با یك دست كف بزند»

بودا لبخندی زد و پاسخ داد : «هیچ زنی نیز نمی تواند به تنهایی بد و هرزه باشد، مگر این كه مردان دهكده نیز هرزه باشند . بنابراین مردان و پول‌هایشان است كه از این زن، زنی هرزه ساخته‌اند .

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
کاربران زیر از behnam5555 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-12-2012
افسون 13 آواتار ها
افسون 13 افسون 13 آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 3,026

3,197 سپاس در 1,890 نوشته ایشان در یکماه اخیر

مسلمان باشیم

واعظي پرسيد از فرزند خويش
هيچ ميداني مسلماني به چيست؟

صدق و بي آزاري و خدمت به خلق
هم عبادت ، هم کليد زندگيست

گفت : زين معيار اندر شهرما
يک مسلمان هست آن هم ارمنيست ...
کاربران زیر از افسون 13 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض پریوش

پریوش

هر گه که با خیال ِ تو گردم جوان جوان
رخســارِ خوشعذارِ تو گردد عـیان عیان

این نورِ آفــــتابِ جــهانســـت یا جــمال
یا شعله اِی زچشم ِ تو گشته وزان وزان

هر روز می فتم به سرِ راه ی تو که تو
بر دورِ جان خود بکشی ام کشان کشان

هــر مـه مـاه ی نو به خــیالاتِ دلکشی
چــون تیـغ ِ ابروان تـو آیـد کـمان کـمان

یک روز رقص کنان به مدارِ تو میرسم
می آورد ثـبوتِ هـــمه را زمــان زمـان

کــو خـامه ی که لــذتِ وصـفِ ترا کـنم
تا بوده ام به یاد تو هـر سـو روان روان

ایکاش چون ســپندِ رُخـت یک تپش کنم
آتــش فــتد به دورُ برم در شـبان شــبان

یک جلـوه ی نما کــه بمـن زندگی دهـد
رفـــته زجــورِ نازِ تو حــالا توان توان

ایکــاش در بهـــارِ دلـــت مـنزلی کــنم
ترســم کــه زودتر بیاید خــزان خــزان

عـاشـق شـود بچـشم عــزیزِ تو مشـتعل
ناهــیدُ مــاه ی نو بنمــاید قِــران قِــران

با بوســه ی اگـر کــه بیایی به پرسـشم
من میـشوم زشـهدِ لــبانت جـوان جوان

زاهد زشورِ عشقِ من آگه تو کی شوی
زخمی مزن به قـلبُ دلــم با زبان زبان

خوش آندمی که باز به آغوش من رسد
اندام ِ پـُر شــــرارِ پـریـوش دوان دوان

فرید طاهری
قوس ۱۳۸۶، دیسمبر ۲۰۰۷، کلیفورنیا

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض هفت شخصیت تاریخی که به خاطر کارهائی که نکرده اند مشهور شده اند!

هفت شخصیت تاریخی که به خاطر کارهائی که نکرده اند مشهور شده اند!

۱ – ابنر دابل دی – Abner Doubleday برای اختراع بیس بال

او یک ژنرال جنگهای داخلی ایالات متحده و طرفدار الغای برده داری بود که مشهور است دفاع از قلعه “سامتر” را با دستور شلیک توپ آغاز کرد.

با اینکه او سوابق نظامی درخشانی داشته، عموماً ازاو به خاطر اختراع بیس بال یاد می کنند، البته توجه داشته باشید که او این کار را نکرده است!

این داستان به سال ۱۹۰۵ برمی گردد، هنگامی که ای جی میلز – A.G. Mills رئیس سابق لیگ ملی ریاست کمیسیونی را برعهده داشت تا درباره تفریح مورد علاقه آمریکائیان تحقیق کند. بر اساس نامه ای از شخصی به نام ابنر گریوز – Abner Graves این کمیسیون اشتباهاً نتیجه گرفت که دابل دی در سال ۱۸۳۹ در کوپرزتاون – Cooperstown نیویورک بیس بال را اختراع کرده است.

درحقیقت در آن سال دابل دی در وست پوینت بود و هیچگاه ادعائی مبنی بر دخالت در بیس بال نکرده بود. با این همه این افسانه سالها ادامه داشت و سالن نامداران بیس بال در کوپرزتاون در سالگرد اشتباهی صد سالگی آن در سال ۱۹۳۹ تاسیس شد.

۲ – خانم گادیوا – Lady Godiva برای اسب سواری برهنه

خانم گادیوا برای سوار شدن بر اسب بدون لباس در خیابانهای قرون وسطای کاونتری در اعتراض به مالیات های کمرشکنی که همسرش برای مردم معین کرده بود شناخته شده است.

بر طبق افسانه ها در زمانی در قرن ۱۱ میلادی گادیوا از شوهر قدرتمندش لیوفریک – Leofric خواست تا بدهی های مردمان را کاهش دهد. وقتی که شوهرش با تمسخر به او پاسخ داد که او اینکار را فقط وقتی خواهد کرد که همسرش کار فوق الذکر را انجام دهد، او نیز از جلوی توپ او درآمد و به کتابهای تاریخی راه یافت.

مادامی که این داستان به افسانه تبدیل شده، عالمان بر اینکه این امر اتفاق نیفتاده است توافق دارند. گادیوا قطعاً وجود داشته اما مورخین می گویند که او به سادگی همسر یک نجیب زاده بانفوذ بوده است. در حقیقت اسطوره گادیوا تا قرن ۱۳ میلادی ظاهر نشده یعنی ۲۰۰ سال پس از این اتفاق فرضی.

این داستان بعدها توسط نویسندگان برجسته ای مانند آلفرد لرد تنیسون – Alfred Lord Tennyson انتخاب شد که شعر گادیوای او در سال ۱۸۴۲ این قصه باورنکردنی را به عنوان یک حقیقت تاریخی استحکام بخشید.

۳ – نرون – Nero برای ویولون زدن هنگام سوختن شهر رم

یکی از مشهورترین داستانهای انحطاط روم به نرون بر می گردد، امپراطوری که با بیخیالی وقتی که رم در حریق بزرگ سال ۶۴ بعد ازمیلاد می سوخت ویولون می زد. مطابق با گفته برخی مورخین عهد باستان، امپراطور به افرادش دستور داده بود تا برای ایجاد فضا برای ساخت کاخ جدیدش آتش سوزی را شروع کنند. اما در حالیکه نرون که آدم معصومی نبوده – گزارش شده او هنگام به قدرت رسیدن دستور قتل مادر خود را داده بود – در مورد این داستان شریرانه بزرگنمائی شده است.

با وجود اینکه برخی رویدادنامه های باستانی امپراطور عاشق موسیقی را هنگام آتش سوزی شهر در حال آواز خواندن و تماشای آن گزارش کرده اند، تاسیتوس – Tacitus مورخ این ادعاها را به عنوان شایعات خبیثانه رد کرده است. بر طبق گفته او نرون در هنگام مراحل اولیه آتش سوزی بیرون از رم در آنتیوم – Antium بوده و به محض رسیدن به رم دست به کمک وبازسازی زده و حتی درب باغ های قصر خود را به روی آنهائی که خانه های خود را از دست داده بودند باز کرده است.

یک عقیده مخالف دیگر نظریه بالا نیز می گوید در آن زمان و تا صدها سال بعد ویولون هنوز اختراع نشده بود. اگر نرون در هنگام نواختن یک آلت موسیقی در هنگام آتش سوزی بوده – هنوز این بحث به جای خود باقی است – احتمال زیاد این آلت یک سیتارا – cithara بوده که نوعی چنگ است.

۴ – ماری آنتوانت – Marie-Antoinette برای “پس بگذار کیک بخورند”

وقتی که به ماری آنتوانت گفته شد که مردم از نبود نان در گرسنگی شدید به سر می برند، ملکه قرن هجدهم فرانسه به طعنه می گوید که پس بگذارید کیک بخورند. این گفته مشهور به طور سنتی برای برجسته نشان دادن نادانی اسفناک ملکه در مورد مسائل جاری بوده اما تقریباً هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ماری آنتوانت این سخنان را بر لب رانده باشد.

این جمله نخستین بار در کتاب “اعترافات” فیلسوف فرانسوی ژان ژاک روسو در خصوص یک “شاهزاده بزرگ” پدیدار گشت که در سال ۱۷۶۶ نوشته شد. اگربه واقع منظور روسو ماری آنتوانت بوده یعنی این که او در هنگام بیان این جمله ۱۰ سال داشته و هنوز ملکه نبوده است. محققین معتقدند که یا روسو این گفته را معروفیت بخشیده یا این امربرای توهین در انتقاد از اشراف زادگان قرن هجدهم معمول بوده است.

بنابراین اگر گفته “پس بگذار کیک بخورند” واقعاً به ماری آنتوانت در زمان زندگیش ربط داشته باشد به احتمال بسیار این یک تلاش عمدی از جانب رقیبان سیاسی او برای بی اعتبار کردنش بوده است.

۵ – جوزف ایگناس گیوتین – Joseph-Ignace Guillotin برای اختراع گیوتین

برخلاف عقیده عموم جوزف گیوتین که یک دکتر فرانسوی بود مستقیماً ماشین ترسناک گردن زنی که اسم او را برخود دارد را اختراع نکرده است. دکتر گیوتین یک مخالف برجسته مجازات اعدام بود. او که مایوسانه در سال ۱۷۸۹ در صدد متوقف کردن جدا کردن سر با تبر و حلق آویز کردن در مجازات های دولتی بود، به شورای ملی فرانسه پیشنهاد کرد که شیوه ای انسانانه تر و کم درد گسترش یابد.

با وجود دکتر گیوتین در نقش مدیریت طرح هائی که منتهی به گیوتین شد، این وسیله بوسیله جراحی به نام آنتوان لوئی – Antoine Louis طراحی شد که آنرا از ماشین های موجود در اسکاتلند وایتالیا مدل سازی کرده بود.

پس از آنکه یک آلمانی به نام توبایس اشمیت – Tobias Schmidt اولین نمونه آن را ساخت، این وسیله توسط دولت فرانسه از آن استفاده مکرر شد. با وجودی که دکتر گیوتین نه آن را طراحی کرده و نه این دستگاه را ساخته ظاهراً با تمام نفرتی که از این جهاز داشت به نام او شناخته شد. ادعای عامه پسندی دیگر می گوید که بعدها در انقلاب فرانسه گیوتین با گیوتین گردنش زده شد ولی این ادعا خیلی افسانه ای است.

۶ – جرج واشنگتن کارور – George Washington Carver برای اختراع کره بادام زمینی

او یک دانشمند و مخترع آمریکائی بود که شهرتش برای ابداع محصولات غذائی متفاوت وشیوه های کشاورزی بود. اما با وجودی که نوآوری های بسیار اوباعث شد تا او را با لئوناردو داوینچی مقایسه کنند، باور دور از انتظار این که او کره بادام زمینی را اختراع کرده درتصور عموم باقی مانده است.

کارور در استفاده از بادام زمینی پیشتاز بود – او معروف به یافتن ۳۰۰ مورد استفاده از این حبوبات در سابقه شغلی اش بوده است – اما او اولین کسی نبود که کره بادام زمینی را ابداع کرد. در حقیقت شواهد استفاده از خمیر بادام زمینی در آمریکای جنوبی یافت شده که به ۹۵۰ سال قبل از میلاد باز می گردد.

در این فاصله بادام زمینی با محتویات مدرن نخستین بار در سال ۱۸۸۴ بوسیله مارسلوس ادسون – Marcellus Edson ثبت اختراع شد – او آن را آبنبات بادام زمینی نامید – و بعداً جان هاروی کلاگ – John Harvey Kellogg نیز فرآیندی برای ایجاد کره بادام زمینی را در سال ۱۸۹۵ ثبت کرد. در حالیک ه کارور مشهورترین نماینده کره بادام زمینی شده او آزمایشات خود بر آن را تا سال ۱۹۰۳ شروع نکرده بود.

۷ – بتسی راس – Betsy Ross برای درست کردن اولین پرچم آمریکا

یکی از اسطوره های باقیمانده تاریخ آمریکا پای بتسی راس را به میان کشیده، زنی خیاط اهل فیلادلفیا که مفروض است اولین پرچم آمریکا را او ساخته است. آن طور که این داستان می گوید در سال ۱۷۷۶ راس از طرف کمیته ای کوچک که جرج واشنگتن جزو آن بود احضار و به او دستور داده شد تا پرچم آمریکا را بدوزد – که در آن دایره ای از ۱۳ ستاره باشد.

گفته شده راس این پرچم را در چند روز دوخته و بعداً با تغییر ستاره های آن از شش سر به پنج سر طرح آن را عوض کرده است. در حالی که این داستان در کلاسهای درس آمریکا یاد داده می شود بیشتر مورخین آن را به عنوان یک قصه باور نکردنی رد می کنند.

روزنامه های آن زمان هیچ گونه نامی از راس و یا این ملاقات به میان نیاورده اند و واشینگتن هم مطلقاً نامی از دخالت این زن در ساختن پرچم آمریکا نیاورده است. در حقیقت افسانه راس تا سال ۱۸۷۰ که نوه او ویلیام کنبی – William Canby آن را به مجتمع تاریخی پنسیلوانیا ربط داد به میان نیامد. اما به غیر از نشان دادن سوگندنامه اعضای فامیل کنبی هیچگونه مدرک قابل اعتمادی که ادعایش را تایید کند رو نکرد. این درست است که بتسی راس در اواخر دهه ۱۷۷۰ پرچم آمریکا می دوخته اما حکایت اولین پرچم بدست او احتمالاً درست نیست.

م - روزنه

خالید حسامی( هیدی )

ویرایش توسط behnam5555 : 01-22-2013 در ساعت 12:53 PM
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض عشق

عشق

سخنان بزرگان درباره‌ي عشق

عشق، "ما" مي‌آفريند، بي‌آنكه "من" را نابود كند.((لئوبوسكاليا))

هيچ آدمي نمي‌تواند به عشق فرمان دهد.((ژرژ ساند))

عشق، پيوسته هست، ماييم كه گسسته‌ايم.((لئوبوسكاليا))

دو نفر كه عاشق يكديگرند، اگر بگذارند كمترين شكافي ميان‌شان بيفتد، ژرف‌تر خواهد شد؛ ماهي خواهد گذشت، سالي خواهد شد و سده‌اي؛ و ديگر بسيار دير خواهد بود.((ژان ژيرادو))

عشق راستين، خودخواهانه نيست.((لئوبوسكاليا))

والاترين گونه‌ي عشق، تعالي بخشيدن به [=رشد و بالا بردن] خود است و گذاشتن نيازهاي ديگران و جهاني كه در آن زندگي مي‌كنيم، در كانون توجه‌مان.((لئوبوسكاليا))

هنگامي كه به آدم‌ها عشق مي‌ورزيم، شادي آنها، رشد كردن آنها و بهتر زيستن آنها از هر چيز مهم‌تر مي‌شود.((لئوبوسكاليا))

كامل بودن، لازمه‌ي عشق نيست، ولي راستي، هست.((لئوبوسكاليا))

هنگامي كه عشق با صميميت [=يك‌رنگي] همراه مي‌شود، آدمي به بزرگ‌‌ترين تجربه‌ي انساني دست مي‌يابد.((لئوبوسكاليا))

عشق، "آري" گفتن به زندگي‌ست.((لئوبوسكاليا))

عشق، "ما" مي‌آفريند، بي‌آنكه "من" را نابود كند.((لئوبوسكاليا))

هيچ آدمي نمي‌تواند به عشق فرمان دهد.((ژرژ ساند))

عشق، پيوسته هست، ماييم كه گسسته‌ايم.((لئوبوسكاليا))

دو نفر كه عاشق يكديگرند، اگر بگذارند كمترين شكافي ميان‌شان بيفتد، ژرف‌تر خواهد شد؛ ماهي خواهد گذشت، سالي خواهد شد و سده‌اي؛ و ديگر بسيار دير خواهد بود.((ژان ژيرادو))

عشق راستين، خودخواهانه نيست.((لئوبوسكاليا))

والاترين گونه‌ي عشق، تعالي بخشيدن به [=رشد و بالا بردن] خود است و گذاشتن نيازهاي ديگران و جهاني كه در آن زندگي مي‌كنيم، در كانون توجه‌مان.((لئوبوسكاليا))

هنگامي كه به آدم‌ها عشق مي‌ورزيم، شادي آنها، رشد كردن آنها و بهتر زيستن آنها از هر چيز مهم‌تر مي‌شود.((لئوبوسكاليا))

كامل بودن، لازمه‌ي عشق نيست، ولي راستي، هست.((لئوبوسكاليا))

هنگامي كه عشق با صميميت [=يك‌رنگي] همراه مي‌شود، آدمي به بزرگ‌‌ترين تجربه‌ي انساني دست مي‌يابد.((لئوبوسكاليا))

عشق، "آري" گفتن به زندگي‌ست.((لئوبوسكاليا))

عشق ما هر اندازه هم كه نيرومند باشد، نمي‌توان تنها بود و عشق ورزيد.((لئوبوسكاليا))

عشق را در دل نگه دار؛ زندگي بدون آن همچون باغي‌ست بي‌بهره از آفتاب كه گل‌هاي آن، همه پژمرده باشند.((اسكار وايلد))

بايد زمان را دريابيم تا زندگي و سرانجام، عشق را هستي بخشيم، وگرنه فقط همزيستي كرده‌ايم.((لئوبوسكاليا))

عشق، پيوسته هست. آدمي‌ست كه دگرگون مي‌شود.((لئوبوسكاليا))

دوزخ، يعني دگر عاشق نبودن.((جرج برنانس))

با همدردي، شرافت افراد را بهبود مي‌بخشيم كه بنيادي‌ترين امر در عشق ورزيدن به آنهاست.((لئوبوسكاليا))

آدمي كه از سر ناداني، با من به نادرست رفتار كند، از جوانمردانه‌ترين عشق من بهره‌مند خواهد شد؛ و هرچه بيشتر به من شر رساند، خير من بدو بيشتر خواهد رسيد.((بودا))

اگر بخواهيم كسي را در عشق شريك كنيم، كارآمدترين ترفند، اين است كه تا آنجا كه مي‌توانيم عاشق خوبي باشيم و بگذاريم ديگر كارها خود به خود انجام شود.((لئوبوسكاليا))

از آن رو كه مرگ، در بيشتر زمان‌ها، بي‌خبر در پي ‌‌ما مي‌آيد، به ندرت، زندگي ديگر و عشقي ديگر در كار است.((لئوبوسكاليا))

مهم نيست كه مشكل چه اندازه پابرجا، افق روبرو چه اندازه نااميد كننده و شرايط، چه اندازه درهم و برهم باشد. مهم نيست كه كار نادرست، به چه ميزان بزرگ باشد. اگر عشق را خوب دريافته باشيم، اين‌ها خود به خود درست مي‌شود.((اِمِت فاكس))

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

نا قوس کلیسا

من در میان شهر تو تنها شده بودم
تنها و دلشکسته و رسوا شده بودم

شبها زخیال تو نیا سود دو چشمم
اندر طلب ات دست تمنا شده بو د م

شاعر نشدم شعر شدم چون غزل ناب
جاری به لب ات گشته و زیبا شده بودم

یک صبح نها د م قد مم را حر یمت
دیدی؟که چه شوریده و شیده شده بودم

یکلحظه نشستم به کنار تو بچشمت
لیلی وش و شیرین و ذلیخا شده بودم

صد ناله ناگفته ء قلبم به لب افسرد
چون خنده گم گشته ء مینا شده بودم

آشفته و نا لند ه و نا کا م تو بود م
سر گشته چو ناقوس کلیسا شده بودم

مژگان ساغر
در صبح صادق در کابل سروده شد
02.08.07
15.02.2008

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

18 خصوصیت جالب بدن انسان

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض باهوش ترین حیوانات دنیا را بشناسید

باهوش ترین حیوانات دنیا را بشناسید

گوسفند

گوسفندان معروف هستند به دنباله روی بیفکر، ولی مطالعات نشان داده اند که آنها در واقع بسیار باهوش هستند. آنها چهره ها را باز شناخته و به یاد می سپارند و می توانند احساسات را درک کنند و واکنش نشان دهند. آنها به آموزش هم واکنش می دهند.

نهنگ

نهنگ ها از طریق آوازی پیچیده ارتباط برقرار می کنند. آنها به صورت گروهی زندگی می کنند و توانایی حل مسئله از خود نشان می دهند. مغز بعضی از انواع نهنگ ها شبیه به مغز انسان است.

کلاغ

کلاغ ها در زمره باهوش ترین گونه های پرندگان هستند. بعضی از انواع کلاغ ها ابزارهای خودشان را ساخته و از آنها استفاده می کنند.

خوک

خوک ها خیلی سریع یاد می گیرند و نشانه هایی از ادراک از خود نشان می دهند. محققین به خوک ها یاد داده اند که چگونه از آینه برای یافتن مکان کاسه غذا استفاده کنند.

دلفین

همه می دانند که پس از انسان، دلفین ها باهوش ترین موجودات روی زمین هستند. آنها خودآگاهی دارند و در گروه های اجتماعی زندگی می کنند و با سوت و صداهایی که شبیه زبان است ارتباط برقرار می کنند.

فیل

فیل های آفریقایی و آسیایی مغزهای بسیار پیچیده ای دارند و این نشان دهنده هوش آنهاست. فیل ها حیات عاطفی داشته و نوعدوست هستند و مردگان خود را دفن میکنند. در اینجا این فیل خودش را در آینه شناخته است، کاری که بسیار از حیوانات نمیتوانند انجام دهند.

موش

موش ها خیلی سریع یاد می گیرند و آموزش دادن به آنها آسان است. آنها توانایی حل مسئله هم دارند.

سگ

سگ ها بسیار اجتماعی و آموزش پذیر هستند. آنها از انسان راهنمایی می گیرند و زبان و رفتار ما را درک می کنند.

طوطی

طوطی ها به تقلید کلمات معروفند. ولی به نظر می رسد بعضی از طوطی ها معنای آنچه می گویند را درک می کنند و از کلمات در جملاتی ساده استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند از ابزار استفاده کنند و پازل ها را حل کنند.

شامپانزه

شامپانزه ها ابزار می سازند و از آن استفاده می کنند. آنها در سازه های اجتماعی پیچیده زندگی می کنند و در شکار همکاری می کنند. نحوه برقراری ارتباط آنها بسیار شبیه به ارتباط غیرکلامی انسان است.

منبع: برترینها

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض تست روانشناسی !!

تست روانشناسی !!

تصور کنید در بیابان خشک و بی پایانی در حال راه رفتن هستید خسته،گرسنه،تشنه،پس از 5 ساعت پیاده روی......ناگهان ساختمان مجلل و با شکوهی در جلوی شما ظاهر می‌شود.

1.ساختمانی که جلوی شما ظاهر شده است چیست؟
الف-یک قصر ب- یک موزه ج-یک هتل د-یک بنای مذهبی (مسجد-کلیسا-......)

2.شما از چه طریقی وارد ساختمان می‌شوید؟
الف-پنجره ب- در ج- بالکن د- تونل زیر زمینی

وقتی وارد ساختمان شدید آن را بسیار مجلل و باشکوه می یابید......ناگهان صدای در زدن می‌شنوید...در را باز می‌کنید و کسی را می‌بینید که واقعاً می‌خواستید با او باشید.

3. آن شخص کیست؟

به گشتن ادامه می‌دهید...پلکانی را می‌بینید که به طبقه بالا می‌رود.

4.مارپیچی است یا مستقیم؟

از پلکان بالا می‌رویم تعداد پله ها را می‌شمارید.

5.چند پله بود؟(هر عددی از یک تا بی نهایت)

بعد وارد اتاقی می‌شوید..........

6.دلتان می‌خواهد این اتاق چقدر بزرگ باشد؟
الف-به اندازه یک آکواریوم
ب-به اندازه یک اتاق معمولی
ج-به اندازه یک جنگل
د-به اندازه اقیانوس آرام

7.دلتان می‌خواهد رنگ دیوار اتاق چه باشد؟
الف-قرمز ب-سیاه و سفید ج- ارغوانی د-زرد یا پرتقالی و-رنگ های رنگین کمان

یک میز جلوی شما ظاهر می‌شود...

8.آیا گرد- مربع- مثلث یا بدون شکل خاصی است؟

و ظرفی با 5 میوه روی آن قرار دارد: گیلاس- سیب- کیوی- طالبی-هندوانه

9.یک میوه را انتخاب کنید.......

میوه ای که انتخاب کرده اید شما را به یاد این شخص می‌اندازد...

10.نام او را بنویسید.

11.شما میوه را برمی‌دارید و.........
الف-بلافاصله آن را می‌خورید.
ب- قسمت کرم خورده را می‌ برید و قسمت سالمش را می‌خورید.
ج-آن را می‌برید و داخلش را می‌بینید که کرم خورده است و....بعد به خوردنش ادامه می‌دهید
د-اگر کرم خورده باشد تمامش را دور می‌اندازید

از آن ساختمان خارج می‌شوید و 5 حیوان را می‌بینید.موش- آهو- اسب- دلفین- فیل

12.این حیوانت را به ترتیب اولویت که برایتان دارند رده بندی کنید..

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

جواب:

1. نشان دهنده چیزی است که شما بیشتر از بقیه چیزها دنبال آن هستید.
قصر:ثروت موزه:حرفه و شغل هتل:خانه و عشق
مکان مذهبی:اعتقادات یا زمینه رشد روحی و روانی شماست

2. نشان دهنده نوع زندگی است که به دنبال آن هستید.
پنجره:زندگی سرشار از رویدادهای پیش بینی نشده و شگفت انگیز
در:زندگی آرام و امن
بالکن:زندگی مسالمت جویانه و عاشقانه
تونل زیر زمینی:زندگی خطرناک ولی معنی دار پر از تجربه های متفاوت

3. فردی که پشت در می‌بینید همان کسی است که شما در رویارویی با مشکلات زندگی می‌توانید کاملاً به او اعتماد کنید.

4. پلکان نشانه زندگی عشقی شماست پیچ در پیچ ولی زیبا - مستقیم معمولی ولی خسته کننده

5. تعداد پله ها:تعداد تلاشهایی که شما امیدوارید برای برقراری رابطه تان به عمل آورید.

6. اندازه اتاق:میزان ماجراجویی هر چه کوچک باشد یعنی شما آدم محافظه کاری هستید

7. رنگ اتاق شخصیت شماست:
قرمز:احساساتی و پر شور سیاه و سفید:منطقی ارغوانی:ماجراجو
زرد و پرتقالی:شادمان و سرحال رنگین کمان:شما در مورد این که واقعاً چه هستید شک دارید

8. شکل میز:زاویه دید شما را نسبت به چیزها یا موقعیت ها نشان می دهد.
مربع:ثابت و منصفانه
گرد:شما می‌خواهید چیزها را از دیدگاه و نقطه نظر بسیاری افراد دیگر ببینید
مثلث:شما می‌خواهید مبتکر و اصلی باشید
بی شکل:شما آدم بی اراده ای هستید و همیشه طفره می‌روید

9. میوه ها نشانگر این هستند که شما به دنبال چه نوع دوستانی می گردید میوه های بزرگتر نشانگر این هستند که نمود فیزیکی و ظاهری برای شما بیشتر اهمیت دارد و میوه های کوچکتر به معنی این هستند که شخصیت افراد برای شما مهم است.

10. این شخص نشانگر نوع دوستانی است که شما به دنبال او هستید.

11. چگونگی خوردن میوه نشانگر این است که شما چگونه با دیگران رفتار می‌کنید.
الف:یعنی شما کینه ای از دیگران به دل نمی‌گیرید
ب:یعنی شما فقط نکات مثبت دوستانتان را می‌پذیرید و از پذیرفتن نکات منفی آنها سرباز می زنید
ج:خوردن آن علیرغم کرم خوردگی یعنی نقاط قوت و ضعف دیگران را می پذیرید
د:دور انداختن یعنی شما آدم بی رحمی هستید.

12. 5 حیوان:
دلفین:شغل و حرفه فیل:خانواده
اسب:عشق موش:انتظار و احترام
آهو: دوستان شما و چیزهایی که به آن توجه دارید اس

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 01-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض چگونه تا آخر عمر کمر درد نگیریم

چگونه تا آخر عمر کمر درد نگیریم

فقط با رعایت چند مسئله ارگونومی ساده، در محل کار، خانه و در زندگی روزمره، می‏توان از بیماریهای جسمی که معمولا در پیری به سراغ آدم‏ها می‏آید، راحت شد. تصور کنید که در هفتاد سالگی‏تان، به اندازه وقتی که 25 ساله هستید، بتوانید تحرک داشته باشید؛ بدون اینکه دردهای رایج دوران پیری به سراغ شما بیاید.

نحوه صحیح بلند کردن اجسام

نحوه صحیح رانندگی

نحوه صحیح نشستن

نحوه صحیح برداشتن کودک از زمین

نحوه صحیح حمل کردن اشیا

نحوه صحیح ایستادن برای انجام هر کاری

یک نرمش کششی بسیار مناسب

انجام کشش عضلات به صورت خوابیده

انجام حرکات نرمش برای پا

نرمشی دیگر برای پا

نرمشی جهت ستون فقرات

نرمشی جهت کشش عضلات

خالید حسامی( هیدی )
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)