بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد > تاپیکهای سریالی > تالارهای آزاد

تالارهای آزاد در این تالار پستهایی که شمارش نمیشوند ارسال میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-06-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر

اخر غمت باشه
هرچی خاک اونه بقای عمر موبایل جدیدت بشه

برو بخواب چون کلاس داری
فردا اگه خواب بمونی من بیدارت نمیکنم هااا
از الان گفته باشم
.
.
کاربران زیر از ترنم به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 10-06-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

قدر خواب شب را بدانید

همه ما خوابیدن را دوست داریم، مخصوصا وقتی که از یک خواب خوب بلند می شویم. در گذشته، پزشکان خوابیدن را نادیده می انگاشتند، ولی امروز با پیشرفت علم، مشخص شده که خواب به اندازه خوراک مهم می باشد.
خوابیدن
ما در حدود یک سوم روز را می خوابیم، اما خیلی کم در مورد خواب می دانیم. در زیر مطالب مهمی در مورد خواب را بیان می کنم. امیدوارم با اطلاع از این موارد، به خواب خود نیز اهمیت بدهیم:
۱- خوابیدن باعث می شود که بدن برای انجام اعمال مهم آماده شود، حافظه بلند مدت تقویت شود و از تاثیر آسیب هایی که در طول روز به ما می رسند جلوگیری گردد. ۷ تا ۹ ساعت خواب در شب، عملکرد بدن و مغز را در روز بعد بالا می برد و انرژی زیادی به ما می دهد.
۲- اگر شما کمتر از آنچه احتیاج دارید، بخوابید، کارهای بدنی و ذهنی را به کندی انجام خواهید داد. تداخل هورمونی، افزایش اشتها ، تغییر روحیه و همچنین افزایش بیماری های مزمن از دیگر عوارض کم خوابی است.
۳- بدن شما برنامه مشخصی برای فعالیت روزانه دارد. هنگامی که مسافرت می روید و یا شیفت کاری شبانه دارید، بدن تان به سختی می تواند ساعت خوابیدن را تنظیم کند. بنابراین به سختی می خوابید و برخی فواید خوابیدن را از دست می دهید. به ازای ۱ تا ۲ ساعت تغییر در زمان خواب، یک روز را برای تنظیم کردن خواب تان لازم دارید.
۴- همه ما در هر سنی که باشیم (چه نوجوان و چه میانسال)، به ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه نیاز داریم. این یک باور غلط است که هر چه بزرگ تر شویم، احتیاج به خواب کمتری داریم. به دلیل همین باور غلط است که بسیاری از افراد مسن، برای کمبود خواب شان دنبال علت نمی گردند. برخی از افراد مسن، به علت بیماری کمتر از حد نیازشان می خوابند. همچنین برخی از داروها با خوابیدن تداخل می کنند.
۵- برخی افراد فکر می کنند که اگر در طول روز احساس خستگی کنند، باید مدت بیشتری در شب بخوابند. این مساله درست نیست. اگر فردی ۷ تا ۹ ساعت در شب بخوابد و بعد دچار خستگی گردد، باید دلیل این خستگی را در جای دیگری جستجو کند. برخی از آشفتگی های خواب، کیفیت خوابیدن را به هم می زنند، حتی اگر ۷ تا ۹ ساعت خوابیده باشید. بسیاری از داروها باعث بروز خستگی می شوند.
اگر شما به اندازه کافی خوابیدید، اما هنوز احساس خستگی کردید، می توانید ورزش کنید و یا در مقابل نور آفتاب قرار گیرید. اگر با این روش ها خستگی تان از بین نرفت، به پزشک مراجعه کنید
۶- معمولا در روزهای تعطیل، بسیاری از افراد بیشتر می خوابند تا کم خوابی روزهای قبل را جبران کنند. وقتی که شما ۱ تا ۲ روز بیشتر از حد معمول بخوابید، برای روز سوم که می خواهید سرکار بروید، بدن تان سردر گم است و در حقیقت در این دو روز تعطیلی، کیفیت خواب شما کم شده است. پس، بهتر است در شب های تعطیل هم ۷ تا ۹ ساعت بخوابید تا در روزهای بعد، دچار خواب آلودگی نشوید.
۷- چرت زدن در طول روز مفید است، زیرا باعث عملکرد بهتر بدن می گردد. همچنین انجام کارهای ذهنی و فکری را بهبود می بخشد. چرت زدن، سریع به خواب رفتن را نیز می آموزد. چرت زدن بیشتر از یک ساعت و یا بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر، خوابیدن در شب را مشکل می کند.
۸- خروپف در هنگام خواب، می تواند نشان دهنده وجود مشکلات جدی مانند آپنه خواب باشد. اگر شما دارای خروپف شدید و بلند هستید، حتما به نزد پزشک بروید. درمان این مشکل بسیار راحت است و باعث می شود که در طول روز از انرژی زیادی برخوردار باشید.
۹- نگرانی و استرس بر کیفیت خواب اثر دارد. بی خوابی نیز از عوامل تاثیر گذار بر خواب می باشد. داروها و بیماری هایی نیز وجود دارند که بر خواب اثر دارند، از قبیل: افسردگی، عصبانیت، آسم، ورم مفاصل و … .
خوابیدن کودک
۱۰- کودکان با بزرگسالان متفاوت هستند. کودکان نیاز به مقدار بیشتری خواب دارند. کم خوابی در کودکان باعث خستگی آنها می شود. کودکانی که دچار کمبود خواب هستند، دچار مشکلاتی در توجه و رفتار نیز می شوند.
کودکان و نوجوانان به چه میزان خواب نیاز دارند؟
اعداد زیر کل ساعات خواب مورد نیاز کودک در یک شبانه روز را نشان می دهند.
سن کودک
مقدار خواب بر حسب ساعت
تولد تا ۶ ماهگی
۱۶ تا ۲۰
۶ تا ۱۲ ماهگی
۱۴ تا ۱۵
۱ تا ۳ سالگی
۱۰ تا ۱۳
۳ تا ۱۰ سالگی
۱۰ تا ۱۲
۱۱ تا ۱۲ سالگی
۱۰
نوجوانان نیز به ۹ ساعت خواب در شب نیاز دارند.
آپنه خواب چیست؟
در حالت عادی، راه های هوایی (تنفسی) باز هستند. راه های هوایی شامل: بینی، دهان، گلو و نای می باشند. این راه ها باعث ورود اکسیژن (به هنگام دم) به بدن و خروج دی اکسید کربن (به هنگام بازدم) از آن می شوند.
حال اگر راه هوایی مقداری بسته باشد، هر هوایی که می خواهد از آن عبور کند و وارد ریه ها گردد، با خرناس همراه است. در این صورت مقدار اکسیژن خون کم می شود و به مغز فرمان می دهد که با دهان نفس بکشیم.
به طور کلی، اگر منطقه ای از مغز که اعمال تنفسی را کنترل می کند، پیغام درستی را به عضلات تنفسی نفرستد، آپنه خواب رخ می دهد. فرد خوابیده، اگر دچار وقفه در تنفس گردد و یا تنفس عمیق نداشته باشد، آپنه خواب ایجاد شده است.
وقفه تنفس می تواند به مدت چند ثانیه و یا دقیقه باشد. غالبا، این وقفه ۱ تا ۱۰۰ بار در یک ساعت اتفاق می افتد. بعد از این وقفه کوتاه در تنفس، فرد خرناس بلند می کشد.
آپنه خواب
آپنه خواب معمولا شرایطی را به وجود می آورد که موجب اختلال در خوابیدن می گردد. این افراد، خواب عمیق ندارند. این مشکل باعث می شود که کیفیت خواب کم شود و شخص در طول روز احساس خستگی کند.
ولی خود فرد نمی فهمد که دچار آپنه خواب شده است، زیرا فقط در خواب، مشکل مشخص می گردد. خانواده و همسر اولین کسانی هستند که متوجه این مشکل می شوند.
این مشکل، بیشتر در افراد چاق دیده می شود. اما برای هر شخصی ممکن است پیش آید. برای مثال کودکانی که دارای لوزه بزرگ می باشند، نیز می توانند دچار آپنه خواب گردند.
این نکته را بدانید که خداوند شب را برای آرامش ما آفرید، پس قدر این موهبت را بدانیم و از آن استفاده کنیم، که بعدها پشیمان نشویم. امیدوارم همیشه خواب آرامی داشته باشید.

منبع : تبیان
.
.
2 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 10-06-2011
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ترنم نمایش پست ها

مینا به قول غزل انقد حال میکنم
خودتو و احساستو خیلی قشنگ به ما میگی
من اصلا بلت نیستم

خوب حالا از خودم میگم
چون امسال تقریبا ظرفیت دانشگاه ها دوبرابر شده
متاسفانه خوابگاهی که برای کارشناسی ارشداس
به جایه این که سه الی چهار نفره باشه شدن پنج نفره

ولی واقعا این همه ارشد ارشد میگن اصلا جالب و خوب نیست
من که حس خوبی ندارم
بعد خوابگاهمون تویه همون دانشگاس
بالایه کوه
و حدود نیم ساعت تا دانشکده فاصله داره
چون بالیه کوه رفتن اسونه
اما برگشت چون سر بالایه خیلی سخته
همه تا برسن خوابگاه وسطایه راه روی چمنا میشینن یه استراحتی میکنن
بعد دوباره حرکت میکنن

وای اینقد ازم تعریف نکنید دلم یه جوری میشه خوبب
همینه که نمیدونی چی قبول شدم
من لیسانسم نرم افزار بوده..ارشد مشاوره خوندم
واسه همین رفتم تو غیر مرتبط ها و یه ترم عقب افتادمو و یه دو میلیون ناقابل هم واسه واحد های پیش نیازم دادم اکشال نداره..جبران میکنم
اهووم بابت دانشگاه..منم رفته بودم ثبت نام..باورم نمیشه باید بعد 3 سال برم سرکلاس باز بشینم
اره امسال واسه خوابگاه ..خیلی اوضاعی بدی دارن ...همینجور ظرفیت ها رو زیاد کردن..ولی تهران بخاطر اینکه همینجور داره منفجر میشه فک نمیکنم زیاد ظرفیت ها رو افزایش داده باشن!
منم واقعا نمیدونم میتونم شرایط خوابگاه یا بدترش پانسیون تحمل کنم یا نه!
ما هم دانشگاهمون توی کوه هست یه شانس خیلی خوف اوردم..دانشکده علوم انسانی اولیش هست...و وقتی میرسم دانشگاه نباید دوباره سوار اتوبوس بشم تا بره دم دانشکده ی که میبره..
توی خود دانشگاه یه عالمه اتوبوسه واسه دانشکده ها..
دانشگاه خوبیه...فعلا راضیم..از نظر استاداش واقعا عالی هست...

بچه ها من دارم میرم گروه درمانی که میرفتم..و مشاوری که دو سال همراهیم کرد...
اینقدر بهم گفتن شام باید بدی ..شیرینی باید بدی..کلافه م کردن
خیلی دلم میخواد مشاورمو ببینم و با هم شیرینی بخوریم ..و هورا بکشیم
جای همه تون خالی... گل میزارم جاتون

هنوز واسه اموزشگاه و مدرسه هم مونده..کاش یادشون میرفت

2 کاربر زیر از GolBarg سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 10-06-2011
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام به همه
خوبین خوشین سلامتین؟
بزارین براتون از امروز بگم چه خبر بود

امروز با این که صبح با سر درد از خواب بیدار شدم (این میگرن چند روزه داره اذیتم میکنه)ولی یواش یواش روز خوبی برام بود

صبح پارسا تا از خواب بیدار شد بخاطر قولی که دیشب بهش داده بودم بردمش خونه مامانم و بعد رفتم بانک ی سری از کارامو انجام دادم اومدم خونه دیدم مهمون داریم و ناهار با هم خوردیم و خوشبختانه مهمونام زود رفتن و اما.....

من معمولا" نباید بعد ازظهر بخوابم چون بعد که بیدار میشم خیلی بد اخلاق میشم و اصلا" هم دست خودم نیست ولی ساعت 4خیلی خوابم گرفت و همسرم هم خواب بود وسوسه شدم و خوابیدم و چشمتون روز بد نبینه ساعت 6 بیدار شدم خیلی حالم بد بود
و ی چایی خوردم و نشسته بودم که امیر (همسر گرامی)گفت بریم قدم بزنیم حدود 1ساعت گفت تا بالاخره از خر شیطون پیاده شدم و با بی میلی حاضر شدم و رفتیم ولی وقتی رفتم فهمیدم چقدر خوب شد که اومدم بیرون هوا خیلی عالی بود خلاصه کلی قدم زدیم و بعد هم رفتیم شام خوردیم و اومدیم خونه و منم کلی سرحال شدم بعضی وقتا ی کارایی خیلی خوبه شاید کار عادی باشه ولی خیلی تو روحیه تاثیر داره
بعضی وقتا خوبه 2نفری به یاد قدیما
خلاصه حالم الان خیلی خوبه
هوای تهران خیلی عالیه جون میده برای پیاده روی ما هم متاسفانه همش عادت کردیم با ماشین بریم جایی و این ترک عادت امشب برای من خیلی خوب بود

امیدوارم همگی خوش باشین
مثل همیشه دوستون دارم
قدیمی 10-08-2011
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Talking

سلام بر همه دوستان عزیز

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ترنم نمایش پست ها
احوال برادر اریانا وحاج مهدی چطوره
منظورت با منه یا مهدی شیرازی؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ghazal.banoo نمایش پست ها
مهدی جان ننجون تبلیغ باقلوا نکن من همون لواشکمُ می خوام
ننجون کالباسی رنگ ولی من همون باقلوا رو میخوام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط GolBarg نمایش پست ها
مهدی خسته ی فک کنم..بابا بزرگ خوفم گفتم که این هفته هم کلاس داشتم ولی بعلت نداشتن یک سقف نرفتم..اون هفته میرم یک سقفی بیابم در این تهران گنده

اا کدوم رستوران سنتی رفتی...اسمش یادت نیست.. یکیش واسه پسر عمو مامانمه من شیرینی اصل حاج خلیفه میدم خدمتتون شام قراره بچه ها مهمونم کنن.. واسه قبولیشون..میخوام ببرمشون مشیر الممالک

جیگیلی جان خسته که بودم و امروز هم تا ساعت 7 عصر خوابیدم بزار به حساب پیری دیگه اسقف اعظم که سنم رو گفت 48 اسمش اگه یادم بود میزاشتم.
حالا کی بچه های قهونه خونه رو به رستوران دعوت میکنی؟ مجازی نه ، واقعی بیایم یک شامی بزاریم رو دستت
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ghazal.banoo نمایش پست ها
ننجون این حالا یعنی چه؟

آریانا جان خوشحالم حالت خوبه

شکوفه خانوم سعی کن بعد ازظهر ها نخوابی

ترنم خانم مطلب مفیدی در مورد خواب شب گذاشتید. سپاسگزار

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

2 کاربر زیر از مهدی سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 10-08-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

سلام بچه ها
چرا کم پیدایین
به به حاج اقا مهدی
نه با شما بودم حاج اقا رو اقا مهدی
خواهش
اینجا گذاشتم که بیشتر قدر خواب شبو بدونیم

مینا امیدوارم دانشگاه حسابی خوش بگذرد

مهبا گیان کجایی دختر؟

شکوفه گل چطوره حالش؟

غزلی خودم فک کنم خوش باشه با هوایه شمال کشور
برادر اریانا شما هم کم پیدا شد!ها

فعلا بچه ها من فردا صب میخوام که برم
مواظب خودتون باشین
دوستون دارم
بای
.
.
2 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 10-08-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

عکس دختری که فرمان "ایست" به خودروی احمدی‌نژاد داد!
.
.
قدیمی 10-08-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

احمدي نژاد و عمو پورنگ
رييس جمهور در حاشيه مراسم افطار با ايتام
.
.
قدیمی 10-12-2011
اهورا آواتار ها
اهورا اهورا آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 5,940

1,937 سپاس در 757 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام عزیزان مدتها بود که میخواستم دوباره بیام تو جمعتون ولی هر وقت میومدم خانمها بودن و روم

نمیشد . بلاخره دل رو به دریا زدم واومدم .بابت عکسها و نوشته هاتون مرسی. دوستان خوبم به خاطر

شماها یه مهمونی ترتیب دادم. از خودتون پذیرایی کنید. صبحونه اش سبزی ناهار کلم پلو شیرازی شام

هم شیرین پلو شیرازی .

نوش جان.

کوروش بزرگ

javad.p سابق
4 کاربر زیر از اهورا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 10-12-2011
mary.f آواتار ها
mary.f mary.f آنلاین نیست.
مدیر بخش زمین شناسی

سپاسها: : 3,194

2,013 سپاس در 491 نوشته ایشان در یکماه اخیر

به به چه غذاهایی... من کلم پلو میخواااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااام!
کاربران زیر از mary.f به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)