بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام ملتها

جام ملتها مسائل مربوط به جام ملتهای قاره ها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سرمربي عراق: ايران از فرصت‌هايش بهتر استفاده كرد

سرمربي تيم ملي عراق گفت: ايران از فرصت‌هايش به خوبي استفاده کرد و توانست هر دو گل را به يک شکل به ثمر برساند.

وولفگانک سيدکا پس از شکست 2 بر يک مقابل ايران اظهار داشت: بازي سختي بود اما مي‌توان گفت يکي از ديدارهاي هيجان‌انگيز جام بود. دو تيم درگيرانه بازي کردند اما با اين حال بازي خوبي به نمايش گذاشته شد.
سيدکا تأکيد کرد: بازي نزديکي انجام شد و با برگزاري آن مشخص شد قدرت تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و عراق مساوي است.
وي افزود: ايران از فرصت‌هايش به خوبي استفاده کرده و توانست هر دو گل را به يک شکل به ثمر برساند. ايران بازي را خوب شروع کرده و خوب هم تمام کرد.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

منصوريان:سيدكا مشاوراني مانند عمادرضا و كرار داشت

عليرضا منصوريان گفت: با توجه به بازي خوب و فيزيکي عراق تنها راه برد اين تيم همين بود.
مربي تيم ملي فوتبال ايران پس از برد 2 بر يک مردانش برابر عراق در نخستين بازي دو تيم در گروه چهارم پانزدهمين دوره جام ملت‌هاي آسيا گفت: تنها راه برد عراق استفاده از همين شيوه‌اي بود که ما آن را در پيش گرفتيم. عراق خيلي خوب و فيزيکي بازي مي‌کرد. مربي آن‌ها شناخت بسيار خوبي از تيم ملي ايران داشت.

منصوريان که خودش يکي از بازيکنان تيم ملي ايران در سال 1996 بود ادامه داد: عماد رضا چند سال در فوتبال ايران بازي کرده است و تمامي اطلاعات خود را در اختيار کادر فني عراق قرار داده بود. جاسم کرار هم چنين وضعيتي داشت و من مي‌ديدم که در جريان بازي هم همين کار را مي‌کرد. حتي ديدم زماني که يکي از بازيکنان ما قصد ورود به بازي و جانشيني با بازيکن ديگر را داشت، مربي عراق به سمت کرار مي‌رفت و از او درباره آن بازيکن مي‌پرسيد.

او همچنين گفت: نبايد از اين برد بيش از اندازه مغرور شويم و نبايد فکر کنيم که با همين يک برد جام قهرماني را به دست آورده‌ايم. به ياد داريم که در سال 96 در بازي نخست برابر عراق شکست خورديم اما در پايان يکي از چهار تيم برتر رقابت‌ها بوديم. بايد نهايت استفاده را از اين پيروزي ببريم.

منصوريان در ادامه صحبت‌هايش درباره‌ي پيروزي بر عراق گفت: نبايد از اين يک برد بيش از اندازه خوشحال شويم. نهايت بهره‌اي که مي‌توانيم از اين بازي ببريم آن است که در بازي بعد برابر کره شمالي با روحيه‌اي مناسب‌تر به ميدان برويم و با شکست اين تيم کار صعودمان را قطعي کنيم. به اين ترتيب مي‌توانيم با ترکيبي دگرگون شده در آخرين بازي به ديدار امارات برويم و به بازيکنان پيش از حضور در دور بعد رقابت‌ها استراحت بدهيم. چرا که مي‌دانيم براي انجام بازي دور يک چهارم نهايي تنها دو روز فرصت براي آماده شدن داريم.

بازيکن سال‌هاي پيش استقلال تهران درباره حريف احتمالي ايران در جمع 8 تيم پاياني هم گفت: براي ما بازي با کره جنوبي و يا استراليا چندان تفاوتي ندارد. هر دو تيم بسيار خوب هستند. با اين حال به نظر خودم استراليا را کمي کند ديدم، بويژه در خط دفاعي بازيکنان استراليا به خاطر سن و سال‌شان اندکي کند به نظر آمدند. کره جنوبي در بازي نخست خود بسيار شاداب بازي کرد و بازيکنانش سر حال بودند. استراليا در بازي با هند هم به اين تيم ضعيف فرصت گلزني داد. اين تنها نظر خود من است و نظر ديگر اعضاي کادر فني نيست.

منصوريان گفت: خلعتبري يکي از بهترين فوتباليست‌هاي ماست. او در اين بازي هم فوق‌العاده بود، همين طور کريم انصاري فر. من به عنوان يک بازيکن باتجربه بايد تجربه خودم را در اختيار آن‌ها مي‌گذاشتم و پيش از ورودشان به ميدان به آن‌ها روحيه مي‌دادم. کريم انصاري فر بسيار پرروحيه بود و قبل از آنکه به ميدان برود به من گفت که مي‌خواهم بروم و گلزني کنم. اميدوارم که او در بازي بعد موفق به گلزني شود.

او در پايان درباره آسيب ديدگي شجاعي هم گفت: مسعود در جريان بازي دو، سه بار به شدت ضرب خورد و به گمانم به خاطر همان ضربه‌ها قند خونش پايين آمده باشد. به دکتر گفتم که پيش او برود تا مبادا از حال برود. شجاعي در اين بازي نهايت تلاش خود را کرد.

قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

حسيني: حالا راحت‌تر به صعود فكر مي‌كنيم

خبرگزاري فارس: مدافع تيم ملي ايران گفت: با 3 امتيازي كه در ديدار با عراق گرفتيم راحت‌تر به صعود به مرحله بعد فكر مي‌كنيم.

سيدجلال حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به دوحه درباره برتري 2 بر يك برابر عراق گفت: بازي خوبي بود و مقابل تيمي فيزيكي و جنگنده كه سابقه قهرماني دوره قبل را هم داشت به برتري رسيديم.

وي با بيان اينكه 3 امتياز حياتي را به دست آورديم افزود: با اين 3 امتياز حالا راحت‌تر به صعود به مرحله بعد فكر مي‌كنيم.
حسيني گفت: شايد كمي به مشكلات خورديم اما براي بازي‌هاي بعدي آنها را جبران مي‌كنيم. هدف ما قهرماني است و مهم نيست كه در بازي‌هاي حذفي به چه تيمي برخورد كنيم.
مدافع ملي‌پوش ايران تصريح كرد: مهم پيروزي در مراحل حذفي مقابل حريفان است و نام حريف تفاوتي ندارد. ما نيز با تمام وجود نيز در اختيار تيم ملي هستيم.

قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

مبعلي: بازي با عراق تمام شد، به كره‌شمالي فكر مي‌كنيم

خبرگزاري فارس: هافبك تيم ملي فوتبال ايران گفت: بازي برابر عراق تمام شده و بايد به مسابقات آينده فكر كنيم.

ايمان مبعلي در گفت و گو با خبرنگار اعزامي فارس به دوحه در خصوص بازي شب گذشته و برتري برابر عراق اظهار داشت: از پيروزي برابر قهرمان آسيا خوشحالم، اما اين بازي تمام شده و بايد خود را براي باري‌هاي آينده و مخصوصاً ديدار برابر كره‌شمالي آماده كنيم.

هافبك تيم ملي ادامه داد: در تمام بازي‌ها تلاش مي كنم در خدمت تيم ملي باشم و براي ايران گلزني كنم. با اين پيروزي انگيزه مضاعف گرفتيم و با اميد بيشتري به مسابقات خود ادامه خواهيم داد.
وي خاطرنشان كرد: در دوحه پيگير تمرينات استقلال هستم و از شرايط آنها در تركيه باخبرم.

قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

حيدري: 50 درصد راه صعود را طي كرده‌ايم

خبرگزاري فارس: مدافع تيم ملي گفت: 50 درصد مسير موفقيت را طي كرديم.

خسرو حيدري در گفت و گو با خبرنگار اعزامي فارس به دوحه در خصوص بازي شب گذشته و برتري برابر عراق اظهار داشت: بازي حساسي بود و تيم ملي توانست به خوبي از پس اين بازي حساس برآيد. خوب پرس كرديم و توانستيم به نحو احسن از موقعيت‌ها استفاده كنيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه چند درصد از راه صعود با پيروزي مقابل عراق طي شد گفت: 50 درصد مسير موفقيت را طي كرديم، البته بازي با كره شمالي هم ديدار مهمي در اين گروه محسوب مي‌شود.
حيدري با بيان اينكه همه بازيكنان زحمت خود را كشيدند؛ در مورد اينكه آيا با اين پيروزي ملي‌پوشان مغرور نشده‌اند؛ گفت: درست است كه از قديم تيم‌هاي ايران و عراق مشكلاتي را با هم داشته‌اند، اما بازي‌هايشان همواره جذاب و ديدني شده است و در مجموع برد شيريني براي تيم ملي به دست آمد.
وي تأكيد كرد: مي‌دانيم كه اول راه قرار داريم و بازي با كره شمالي هم بازي مهمي براي ما محسوب مي‌شود.
مدافع تيم ملي در مورد خوشحالي نيمكت نشينان پس از گل‌هاي ايران گفت: بازيكنان همدل هستند و قطبي بيشتر افرادي را به تيم ملي دعوت كرده است كه اگر روي نيمكت هم نشستند، مشكل‌ساز نباشند.

قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

شجاعي: كدام قهر؛ اين حرف مسخره است

خبرگزاري فارس: هافبك تيم ملي گفت: در پايان بازي برابر عراق قهر نكردم و با هماهنگي كادر فني به رختكن رفتم.

مسعود شجاعي در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به دوحه در خصوص پيروزي 2 بر يك ايران برابر عراق و شايعه قهرش پس از تعويض اظهار داشت: قهر نكردم و اين موضوع شايعه است. پيش از تعويض ضربه‌اي به من وارد شد كه تب و لرز گرفتم و طاقت نشستن روي نيمكت تيم ملي را نداشتم. رفتنم به رختكن با هماهنگي كادر فني بود و پس از پايان بازي بلافاصله به هتل رفتم و سرم زدم.

وي با بيان اينكه پيروزي برابر عراق برايم بسيار شيرين بود و آن را به خانواده جان‌باختگان سانحه هوايي تهران - اروميه تقديم مي‌كنم ادامه داد: فوتبال از سياست جدا است، اما ما از عراقي‌ها كينه‌اي به دل داشتيم كه موجب بالا رفتن حساسيت‌هاي اين بازي شده بود.
هافبك تيم ملي فوتبال ايران تاكيد كرد: براي صعود به دور دوم بايد كره‌شمالي را شكست دهيم. برخلاف صحبت‌هايي كه انجام شده بازيكنان از اين پيروزي مغرور نشده، بلكه روحيه مضاعف گرفته‌اند، چون پيروزي در بازي نخست آن هم برابر مدافع عنوان قهرماني بسيار شيرين است.
شجاعي افزود: بازي اول بسيار مهم بود و با اين پيروزي روحيه گرفتيم و حريفان بايد براي پيروزي برابر ما به ميدان بياين كه اين موضوع باعث مي‌شود ما هم راحت‌تر بازي كنيم.
وي با بيان اينكه از بازي خودم در اين مسابقه راضي نيستم به فارس گفت: به بازي آينده مي‌رسم و امروز هم استراحت كردم، اما بازهم تاكيد مي‌كنم كه قهر نكردم و مسخره است كه چنين حرف‌هايي مطرح مي‌شود.

قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

نصرتي: با كيفيت‌ترين تيم جام ملت‌ها هستيم

خبرگزاري فارس: مدافع تيم ملي گفت: ايران بدون شك با كيفيت‌ترين بازيكنان در بين تيم‌هاي جام ملت‌هاي آسيا را در اختيار دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامي فارس از دوحه، محمد نصرتي پس از تمرين امروز ملي‌پوشان در مورد ديدار ايران و عراق گفت: از لحاظ روحي و رواني در ابتداي بازي كمي دچار مشكل شديم، اما در ادامه به خودمان آمديم و گل اول را در بهترين زمان ممكن به ثمر رسانديم. اگر دقت مي‌كرديم مي‌توانستيم دو گل ديگر هم بزنيم.
وي ادامه داد: با 3 امتيازي كه كسب كرديم، بازي‌هاي بعدي برايمان راحت‌تر مي‌شود، چون در اين گروه ما امتيازات كامل را داريم و ساير تيم‌ها به همين دليل با استرس مقابل ايران حاضر خواهند شد.
نصرتي تأكيد كرد: مطمئن باشيد از لحاظ نفري هيچ تيمي مانند ايران نيست و تيم ملي با كيفيت‌ترين تيم جام ملت‌هاي آسيا به حساب مي‌آيد.
وي افزود: تمام بازي‌ها حساسيت خاص خود را دارند و مطمئن باشيد با پيروزي مقابل عراق به هيچ وجه مغرور نشديم.
مدافع تيم ملي در پاسخ به اين سؤال كه علاقه دارد تيم ملي در مرحله يك چهارم با كدام تيم روبرو شود؛ گفت: فرقي نمي‌كند با كره جنوبي بازي كنيم يا استراليا، چرا كه اگر مي‌خواهيم قهرمان شويم، بايد هر تيمي را شكست دهيم.
قدیمی 01-12-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

باقري: هنوز صعودمان قطعي نشده است

خبرگزاري فارس: مشاور سرمربي تيم ملي با اشاره به پيروزي برابر عراق گفت: نبايد فراموش كنيم كه هنوز 2 ديدار ديگر باقي مانده و صعودمان قطعي نشده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس از دوحه، كريم باقري پس از تمرين امروز تيم ملي اظهار داشت: بازي حساسي برابر عراق داشتيم و توانستيم 3 امتياز مهم اين ديدار را كسب كنيم و براي صعود از اين مرحله اميدوار شويم.

وي ادامه داد: اين پيروزي شانس ما را براي صعود بيشتر كرد، اما نبايد فراموش كنيم كه هنوز 2 ديدار ديگر باقي مانده و صعودمان قطعي نشده است. بايد در برابر امارات و كره‌شمالي نيز به برتري دست يابيم.
باقري افزود: كره‌شمالي تيم سرسختي است و بازي دشواري برابر آنها خواهيم داشت اما اميدوارم برابر اين تيم نيز بتوانيم به برتري دست يابيم.
مشاور سرمربي تيم ملي خاطرنشان كرد: وضعيت بازيكنان بسيار خوب است و با برنامه‌ريزي و تمركز مي‌توانيم در برابر تيم كره‌شمالي هم پيروز شويم تا راه صعود به مرحله حذفي جام ملت‌هاي آسيا هموار شود.
وي با اشاره به تماشاي ديدار امارات و كره‌شمالي يادآور شد: امارات در ديدار روز گذشته بهتر بازي كرد، اما همان‌طور كه گفتم ما در برابر كره‌شمالي ديدار سختي خواهيم داشت و فكر كنم روز شنبه بازي حساسي را خواهيم داشت.

قدیمی 01-13-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض قطبي: قهرماني با ايران مهم‌تر از چهارمي با كره‌جنوبي در جام‌جهاني است

سرمربي تيم ملي فوتبال گفت: براي من قهرماني با ايران در آسيا لذت و اهميت بيشتري نسبت به کسب عنوان چهارمي با کره‌جنوبي در جام جهاني دارد.

افشين قطبي پس از تمرين صبح امروز تيم ملي فوتبال ايران، گفت: بازي خوبي مقابل عراق انجام داديم. عراق تيمي است که خصوصيات خاص خودش را دارد.
وي ادامه داد: کمي احساس بازيکنان ما بر منطق فوتبالي‌شان غلبه کرده بود، از همين‌ نظر هم کمي دچار مشکل شده بوديم. فکر مي‌کنم در ديدارهاي آينده نسبت به بازي مقابل عراق عملکرد بهتري داشته باشيم و اميدوارم مقابل امارات و کره شمالي هم موفق به کسب هر 3 امتياز شويم.
قطبي در خصوص اينکه قهرماني با ايران در جام ملت‌ها براي او مهم‌تر است يا کسب عنوان چهارمي با کره جنوبي در جام جهاني، تصريح کرد: بدون شک قهرماني با ايران لذت و اهميت بيشتري براي من دارد. چون خاطره خوش‌تري در ذهن من باقي مي‌گذارد. ايران کشور من است و هر کس آرزو دارد در تيم ملي کشورش موفق شود. اين مهم‌ترين آرزوي شخصي من در زندگي‌ام است.
وي در پاسخ به اين سوال که پارک ‌جي ‌سونگ گفته بود قطبي بازي خواني خوبي دارد، عنوان کرد: با پارک 5 سال در جام ملت‌ها و در جام جهاني کار کردم و شناخت خوبي نسبت به يکديگر داريم.
سرمربي تيم ملي گفت: براي ديدارهاي بعدي احتمال دارد تغييرات کوچکي در ترکيب اصلي دهيم تا بازي به بازي بهتر شويم و از بازيکنان بهتري براي پوشش نقاط ضعف‌مان استفاده کنيم. نمي‌توانم در بين 16 تيم حاضر تيم ضعيفي پيدا کنم. همه تيم‌ها با هدف هستند، اما مهم‌ترين هدفمان تمرکز روي پيروزي در مسابقات است.
وي در مورد ديدارهاي آينده تيم ملي در جام ملت‌ها، گفت: هر دو تيم ديگر گروه ما خوب هستند. به نظر من امارات در ديدار با کره شمالي بهتر بود. آنها از نظر بازي ترکيبي، به خصوص در خط حمله عملکرد بهتري داشتند و بازيکناني دارند که مي‌توانند براي ما دردسرساز شوند. با کره شمالي هم قبلا بازي کرديم، آنها در ساختار دفاعي منسجم هستند و موقعيت‌هاي کمي به مهاجمان حريف مي‌دهند و در ضدحملات نيز خطرناک ظاهر مي‌شوند.
قطبي در مورد تعويض خلعتبري و اينکه با حضور او تيم ملي روان‌تر بازي کرد، گفت: 23 بازيکن در اختيار داريم که همه مي‌توانند براي تيم ملي موثر باشند. وقتي احساس مي‌کنيم يک بازيکن مي‌تواند موثرتر از بقيه باشد از وي در ترکيب اصلي استفاده خواهيم کرد.
قطبي در پاسخ به اين سوال که آيا اصراري به استفاده از مسعود شجاعي در ترکيب تيم ملي داريد، عنوان کرد: اصرار به فرد خاصي نيست، اصرار من براي موفقيت تيم ملي ايران است.
سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سوال که کفاشيان گفته بود اگر قطبي عملکرد خوبي در جام ملت‌ها داشته باشد قراردادمان را با وي تمديد مي‌کنيم، گفت: بهتر است در اين شرايط حرفي از قرارداد نزنيم و تمرکز اصلي ما روي جام ملت‌ها باشد. چون مهم‌ترين چيز همين است و بايد براي موفقيت تيم ملي تلاش کرد. من و بازيکنان مهم نيستيم؛ چيزي که مهم است ايران است.
وي در خصوص اينکه آيا پيروزي مقابل عراق شيرين‌ترين برد کارنامه افشين قطبي در تيم ملي ايران است، گفت: فکر کنم برد مهمي بود و حساس‌ترين مسابقه ما در مرحله گروهي محسوب مي‌شد، اما من اين‌طور قضاوت نمي‌کنم چون مهم‌ترين چيز براي موفقيت، کسب 3 امتياز بود که به آن رسيديم. در ديدارهاي آينده نيز همين هدف را دنبال خواهيم کرد.
قدیمی 01-13-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض همه اين عرب‌‌هاي ناكام!

خبرگزاري فارس: دور اول مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا با ناكامي عرب‌ها به پايان رسيد.

به گزارش خبرنگار اعزامي فارس از دوحه، عرب‌ها (كه نصف تيم‌هاي جام را تشكيل مي‌دهند) چند روز قبل از جام ملت‌هاي آسيا كري‌خواني را براي ساير تيم‌هاي ديگر حاضر در جام ملت‌هاي آسيا آغاز كرده بودند. اين تيم‌ها تا قبل از جام ملت‌ها در بازي‌هاي تداركاتي بعضا نتايج خوبي كسب كرده و به همين نتايج مي‌نازيدند، اما با برگزاري دور اول رقابت‌ها همه چيز رنگ باخت.

*تمام قهرمانان شكست خوردند

كويت در سال 1980، عربستان در سال‌هاي 1984، 1988 و 1996 و عراق تيم‌هاي عربي هستند كه در 14 دوره گذشته با قهرماني به كار خود پايان دادند. 5 عنوان قهرماني از 8 عنوان برگزار شده از سال 1980 به بعد، شرايط را براي ششمين قهرماني 8 تيم عربي حاضر در رقابت‌ها حداقل از لحاظ روحي و رواني مهيا كرده بود اما در همان دور اول هر 3 تيم قهرمان با شكست كار را به پايان رساندند.
عربستان در همان بازي اول با شكست مقابل سوريه، مربي پرتغالي‌اش را بركنار كرد تا ناصر الجوهر، آلترناتيو هميشگي مربيان عربستاني به سر كارش برگردد. بي شك شگفتي دور اول با اين نتيجه رقم خورد و شوك بزرگي را به شاهين‌هاي سبز وارد كرد. پرافتخارترين تيم آسيا به اين ترتيب در گام اول شكست را به چشم ديد.

در سوي ديگر كويت با 2 گل از چين مدعي شكست خورد تا گام اول آبي‌پوشان نيز در غياب بدرالمتاوا، بهترين بازيكن كويت متزلزل برداشته شود.

در حساس‌ترين بازي دور اول عراق، قهرمان آخر جام در حالي مقابل تيم ملي ايران صف‌آرايي كرد كه براي دفاع از عنوان قهرماني تمام ستاره‌هاي سال‌هاي اخيرش را به همراه داشت اما حضور ستارگان قديمي و جديد عراق هم مقابل ستاره‌هاي درخشان ايراني كاري جز سو سو زدن از دست‌شان برنيامده تا آخرين قهرمان در اولين بازي مقهور ايران شود.
به اين ترتيب 3 تيم ملي كشورهاي عربي كه سابقه قهرماني را در كارنامه دارند با شكست به كار خود پايان دادند تا علامت سؤالي بزرگ در مقابل نام اين تيم‌ها براي سرنوشت صعودشان نقش ببندد.

*متوقف كردن ژاپن، بهترين نتيجه عرب‌ها
از 8 تيم عرب حاضر در جام ملت‌هاي آسيا 5 شكست، 2 تساوي و يك پيروزي حاصل شد. تنها پيروزي اين مرحله نيز در حالي به دست آمد كه 2 تيم عربي سوريه و عربستان با هم پيكار كردند تا با پيروزي سوريه نخستين شگفتي جام هم رقم بخورد.

در گروه اول قطر، ميزبان پراميد رقابت‌ها مقابل ازبكستان قدرتمند شكست خورد. اين نتيجه در حالي به دست آمد كه شاگردان برونو متسو خوشحال و هيجان‌زده از ميزباني جام جهاني 2022 بازي احساسي را مقابل 37 هزار تماشاگر خودي به نمايش گذاشتند. به نظر مي‌رسد كه در پايان رقابت‌ها هيچ راهي جز خداحافظي متسو با شاگردانش باقي نماند.
اين مربي فرانسوي در صورتي كه امشب تيمش مقابل چين شكست بخورد، غزل خداحافظي را خوانده و بايد براي هميشه اين كشور حاشيه خليج فارس را ترك كند.

در گروه دوم 3 تيم عرب حضور دارند. نكته جالب در اين گروه، رقم خوردن بهترين نتيجه تيم‌هاي عرب با يك تساوي است. جايي كه اردني‌ها با توقف كردن سامورايي‌ها دست به كار بزرگي زدند تا زنگ خطر را براي قهرمان 2 دوره جام ملت‌هاي آسيا به صدا درآورند.
سوريه نيز با پيروزي مقابل عربستان به عنوان صدرنشين به كار خود در پايان روز اول مرحله گروهي پايان داد، اما با توجه به اينكه اين پيروزي در مقابل يك تيم عرب ديگر به دست آمد، نمي‌توان اين پيروزي را شاهكارهاي سوري‌ها به حساب آورد.

در گروه سوم تنها تيم عربي، بحرين است كه اين تيم هم طبق انتظار از كره جنوبي شكست خورد و در گروه چهارم نيز تنها امارات با يك بازي اميدوار كننده مقابل كره‌شمالي، توجهات را جلب كرد. اگر امارات كمي خوش شانس بود و مقابل تيمي جام جهاني ديده به پيروزي مي‌رسيد، شايد مي‌شد امروز اين تيم را موفق‌ترين كشور عربي در قطر معرفي كرد، اما اين اتفاق رخ نداد.

*عرب‌هاي قعرنشين
در گروه اول قطر و كويت با شرايط برابر قعرنشين هستند، در گروه دوم صدرنشيني سوريه بيشتر به حبابي توخالي مي‌ماند كه با يك اشاره ژاپن اين حباب مي‌تركد. ژاپني‌ها در اين گروه حريف قدري را نمي‌بينند و از حالا خواب صعود مي‌بينند. در اين گروه هم اردن و عربستان در قعر قرار دارند.
در گروه سوم بحرين به لطف تيمي غيرحرفه‌اي (هند) در مكان سوم قرار دارد و در گروه چهارم نيز امارات و عراق رتبه هاي سوم و چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

در سال 2007 عراق از گروه اول صعود كرد و عمان حذف شد، از گروه دوم امارات و قطر حرف شدند و از گروه چهارم بحرين نتوانست به مرحله دوم صعود كند تا تنها عربستان و عراق در بين 8 تيم برتر اين جام حاضر باشند.

*تمام نتايج تيم هاي عربي در روز اول مرحله گروهي:
قطر صفر - ازبكستان 2
كويت صفر - چين 2
ژاپن يك - اردن يك
عربستان يك - سوريه 2
كره جنوبي 2 - بحرين يك
كره شمالي صفر - امارات صفر
ايران 2 - عراق يك

*برنامه بازي‌هاي روز دوم مرحله گروهي تيم‌هاي عربي:
ازبكستان - كويت (16:45)
چين - قطر (19:45)
اردن - عربستان (16:45)
سوريه - ژاپن (19:45)
بحرين - هند (19:45)
امارات - عراق (19:45)
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 4 نفر (0 عضو و 4 مهمان)