بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-29-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض متوسط عمر ساختمانهای ایران 35 سال و كمتر از استاندارد جهانی است

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور:

متوسط عمر ساختمانهای ایران 35 سال و كمتر از استاندارد جهانی است

كرمانشاه - رییس نظام مهندسی ساختمان كشور، با بیان اینكه متوسط عمر ساختمانها در كشورهای پیشرفته یكصد سال می باشد، این میانگین را در كشور 35 سال عنوان كرد و گفت: به این ترتیب می توان عمر مفید ساختمانها را در ایران یك سوم استاندارد جهانی دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مهدی هاشمی روز پنجشنبه در چهارمین اجلاس سراسری گروههای تخصصی مكانیك سازمانهای نظام مهندسی كشور، كه در سرسرای اجتماعات هتل پارسیان كرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه در بسیاری از ساخت و سازها بجای كیفیت، به هزینه توجه می‌شود در حالی كه می‌توان با 30 درصد افزایش هزینه، عمر مفید بناها و ساختمانها را تا سه برابر افزایش داد.

وی همچنین به موضوع فرار از قانون و عدم شناخت آن و نبود فرهنگ‌سازی در این زمینه اشاره كرد و گفت: چرا باید در كشور ما عمر ساختمانها یك سوم كشورهای پیشرفته باشد و در پی آن سرمایه‌های كشور به دلیل عدم فرهنگ سازی مناسب تلف شده و از بین برود؟

هاشمی در ادامه بر اصلاح روشها از طریق نظام مهندسی ساختمان در سراسر كشور اشاره و تاكید كرد: سازمان نظام مهندسی توانسته در سالهای اخیر نقش خود را ایفا كند و گامهای موثری در زمینه آموزش، فرهنگ سازی و استحكام‌بخشی به بنا و ساختمان‌ها بردارد.

وی با اشاره به اینكه قانون استفاده از نظام مهندسی در ساخت و سازها مغفول مانده بود، افزود: در سالهای اخیر با اعتماد دولت و مسوولان ظرفیتهای اعمال قانون توسط این سازمان افزایش یافته و این سازمان بیش از گذشته نقش خود را در كیفیت ساخت و سازها ایفا می‌كند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور در ادامه بر طراحی، معماری و توجه به معماری ایرانی و اسلامی تاكید كرد و افزود: باید نظام مهندسی ساختمان، معماری و شهرسازی در كشور را به عنوان نماد هویت، مدیریت، فرهنگ، اقتصاد، امنیت، بهداشت، رفاه و آسایش ملت مورد توجه قرار دهد.

هاشمی با اشاره به اینكه بسیاری از مهندسان با شأن و جایگاه نظام مهندسی در كشور آشنا نیستند، افزود: ماموریت و رسالت مهم روابط عمومیها این است برای آشنایی مردم و مسوولان فرهنگ سازی كنند.

وی همچنین با بیان اینكه 16 سال از تصویب قانون نظام مهندسی ساختمان در كشور می‌گذرد، افزود: در سالهای اخیر توجه به نظام مهندسی زیاد شده و مردم بیشتر روی این نظام دقت نظر دارند.

هاشمی در پایان از عدم اجرای شناسنامه فنی و ملكی در برخی نقاط كشور انتقاد كرد و گفت: متاسفانه هنوز شناسنامه فنی و ملكی ساختمان در بسیاری نقاط رایج نشده است كه باید فرهنگ سازی های لازم در این خصوص نیز انجام بگیرد.

در این همایش همچنین رییس سازمان نظام مهندسی استان كرمانشاه از عضویت فعال پنج هزار و 925 نفر در این سازمان خبر داد و گفت: دو هزار و 511 نفر از این تعداد دارای پروانه اشتغال هستند.

مهرداد سالاری فر افزود: همچنین از مجموع اعضای فعال سازمان نظام مهندسی استان، 591 نفر آنان را اعضای تاسیات مكانیكی تشكیل می دهند كه 306 نفر آنان دارای پروانه اشتغال هستند.

وی با بیان اینكه در سالهای اخیر نقش سازمان نظام مهندسی در ساخت و سازها پررنگ تر شده خواستار تقویت این سازمان و افزایش اختیارات آن بر نحوه ساخت و سازها بخصوص در مباحث ساختمانی شد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض عملیات اجرایی بزرگراه میاندوآب - كرمانشاه با 190میلیارد ریال اعتبار آغازشد

استاندار كرمانشاه:

عملیات اجرایی بزرگراه میاندوآب - كرمانشاه با 190میلیارد ریال اعتبار آغازشد

كرمانشاه - استاندار كرمانشاه گفت: عملیات اجرایی بزرگراه میاندوآب - كرمانشاه (قطعه 10 الف) با اعتباری حدود 190 میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش ایرنا، سید دادوش هاشمی در گفت و گویی افزود: بزرگراه میاندوآب - كرمانشاه مهمترین كریدور شمالی و جنوبی غرب كشور است كه از شهر میاندوآب شروع شده و پس از عبور از شهرهای بوكان، سقز، دیواندره، سنندج و كامیاران در كرمانشاه خاتمه می یابد.

وی با بیان اینكه با احداث این بزرگراه شبكه راههای منطقه به صورت چهار خطه و با ظرفیت مناسب قابل بهره برداری می باشد، گفت: قطعه 10 جزیی از این بزرگراه است كه 7/24 كیلومتر طول دارد و نقطه شروع آن از شهر كامیاران در استان كردستان و انتهای آن روستای محمود آباد در استان كرمانشاه است.

وی، زمان اجرای پروژه را 18 ماه عنوان كرد و افزود: پیمانكار این پروژه جهاد نصر است و با توجه به توانمندی پیمانكار امیدواریم اجرای آن به یكسال كاهش پیدا كند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بانوی ورزشكار كرمانشاهی، گلایه مند از عدم توجه كافی به ورزش بانوان

بانوی ورزشكار كرمانشاهی، گلایه مند از عدم توجه كافی به ورزش بانوان

كرمانشاه - عضو تیم ملی ووشوی بانوان كشور با انتقاد از عدم توجه كافی مسوولان به ورزش بانوان گفت: استان كرمانشاه یكی از قطبهای مهم كشور در ورزش بانوان بویژه ووشو است و این مسئله توجه بیشتر مسوولان به وشو و ووشوكاران را می طلبد.

به گزارش ایرنا، سمیه میرانی یكی از پرافتخارترین ورزشكاران استان كرمانشاه است كه هرچند سالیان متمادی برای ورزش استان زحمات فراوانی كشیده است اما در میان مردم استان آنچنان كه شایسته است، شناخته شده نیست.

این بانوی ووشوكار كه متولد سال 1363كرمانشاه می باشد، ورزش را از نوجوانی آغاز كرده و به سرعت وارد دنیای ورزش حرفه ای شده و كسب 33 مدال طلای كشوری و به دست آوردن عنوان ششمی جهان تنها بخش كوچكی از افتخارات وی می باشد.

سمیه میرانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا می گوید: هرچند در كودكی بر اثر سانحه، والدین خود را از دست دادم و شرایط چندان مناسب نبود اما در سال 78 یعنی در 16 سالگی ووشو را آغاز كردم و دو سال بعد یعنی در سال 81 به عضویت تیم ملی درآمده و به مسابقات جهانی ماكائو اعزام شدم و جزء اولین بانوان محجبه ای كه به مسابقات جهانی اعزام شدند، بودم.

وی با اشاره به كسب دو مدال طلا در مسابقات قهرمانی كشور كه در سالجاری در كرمانشاه برگزار شد، گفت: در مسابقات قهرمانی كشور انتخابی تیم ملی توانستم دو مدال طلا را كسب كنم و در اردیبهشت ماه نیز برای اعزام به مسابقات آسیایی ویتنام به اردوی تیم ملی می روم.

میرانی كه سابقه مربیگری تیم ملی ووشوی بانوان را نیز در ویترین افتخارات خود دارد، می گوید: چهار سال مربی تیم ملی ووشوی جوانان و نوجوانان بوده ام و امسال نیز مربیگری تیم ملی ووشوی بانوان، اعزامی به مسابقات شانگهای چین را بر عهده داشتم كه در این مسابقات توانستیم سه نشان طلا، یك نقره و سه برنز كسب كنیم.

وی می افزاید: هم اكنون دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی هستم و مجبورم برای تامین شهریه دانشگاه روزانه ساعات زیادی را در باشگاههای مختلف به مربیگری بپردازم و از سوی دیگر تمرینات خود را برای حفظ آمادگی دنبال كنم و یا در اردوهای تیم ملی حضور یابم اما متاسفانه بسیاری از اساتید به این مسایل توجه نمی كنند و میان من و دیگر دانشجویان كه فقط درس می خوانند هیچ تفاوتی قایل نیستند.

مربی تیم ملی ووشوی بانوان در ادامه با انتقاد از وضعیت رسیدگی به بانوان ووشو كار و تامین امكانات برای آنان می گوید: استان كرمانشاه همواره یكی از قطبهای مهم ووشوی بانوان بوده و كسب عنوان قهرمانی كشور در سالجاری و سال گذشته موید این مطلب است اما متاسفانه امكانات مناسبی برای این ورزش در سطح استان وجود ندارد و در حد و اندازه های این ورزش با آن برخورد نمی شود.

این داور درجه یك كشور تصریح می كند: ابزار مورد نیاز این ورزش از جمله شمشیر و چوب آن در ایران تولید نمی شود و افراد معدودی آن را از چین وارد می كنند بنابراین ورزشكاران مجبورند با هزینه بالا این وسایل را تهیه كنند.

میرانی نبود سالن های مناسب و استاندارد را یكی از مشكلات عمده می داند و می افزاید: در ووشو به دلیل حركات خاص و امكان آسیب دیدن ورزشكاران باید از تشكها و نیز وسایل كمك تمرینی ویژه استفاده كرد و همچنین این ورزش در یك زمین باز انجام شود اما در همه سالنها و باشگاه های ورزشی سطح استان زمینها كوچك، كف سرامیك و سقفهای كوتاه وجود دارد و مشكلات زیادی را برای ووشو كاران ایجاد می كند.

این عضو تیم ملی در ادامه عدم توجه كافی مسوولان استان به تیم وشوی بانوان برای شركت در مسابقات لیگ را یادآور شد و گفت: به دلیل عدم پرداخت بموقع دستمزدها به بهانه های مختلف اكثر بانوان ووشوكار استان كه در سطح كشور نیز مطرح می باشند برای تیمهای سایر استانها بازی می كنند و من هم امسال در لیگ برای تیم گاز مازندران بازی می كنم.

وی عدم توجه به ورزشكاران مطرح استان را موجب دلسرد شدن ورزشكاران تازه كار دانست و خاطرنشان كرد: متاسفانه نوع برخوردها موجب شده است كه افرادی مانند من كه سالهاست در زمینه ورزش حرفه ای فعالیت می كنیم به الگویی منفی تبدیل شویم و دیگر ورزشكاران با دیدن شرایط ما و اینكه بعد از سالها ورزش نه از بیمه ای برخورداریم و نه امكان اشتغال در جای مناسبی برایمان فراهم است از ادامه ورزش منصرف شده و یا اینكه آن را تفریحی دنبال می كنند.

میرانی می افزاید: بیش از 10 سال است كه در عرصه ورزش حرفه ای حضور دارم و تمام وقتم را صرف آن كرده و تحصیلاتم نیز در رابطه با رابطه با ورزش است اما هیچ چشم اندازی برای آینده كاری خود ندارم، در حالی كه می شود از افرادی مانند من به عنوان مربی ورزش مدارس استفاده شود.

این بانوی ورزشكار با گلایه از مسوولان استانی گفت: به عنوان تنها مربی خانم كه از ایران به مسابقات شانگهای اعزام شد و نتایج خوبی نیز به دست آورد، هنگام بازگشت به استان هیچ استقبالی از من نشد در حالیكه از هیئت ووشو انتظار داشتم كه حداقل به دلیل حفظ شان استان به این مسئله توجه می كردند.

میرانی در پایان از مسوولان استان خواست به ورزش ووشوی بانوان كه دارای پتانسیلهای فراوانی است بیشتر توجه كرده و زمینه بازگشت ورزشكاران به تیم استان را فراهم كنند.

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 12-31-2011 در ساعت 11:59 AM
قدیمی 12-31-2011
Afsaneh_roj آواتار ها
Afsaneh_roj Afsaneh_roj آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 6,774

4,753 سپاس در 854 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Afsaneh_roj به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رزیتا نمایش پست ها

گرد و غبار شهرستان مرزی قصرشیرین را فرا گرفت

قصرشیرین - رییس اداره هواشناسی شهرستان قصرشیرین گفت: از اوایل روز سه شنبه گرد و غبار این شهرستان مرزی را فرا گرفته و موجب كاهش دیدی افقی به میزان هشت هزار متر شده است.

'حیدر چوپانی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اكنون دید افقی در قصرشیرین با دید افقی یك هوای سالم دو هزار متر فاصله دارد و این نشان از آلودگی این منطقه مرزی دارد كه تداوم آن موجب بروز خطر و تهدید سلامتی ساكنان این منطقه می شود.

وی دمای هوای امروز قصرشیرین در این ساعت را پنج درجه سلسیوس بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوا را 87 درصد اعلام كرد و تاكید كرد: پیش بینی می شود گرد و غبار امروز و فردا در این شهرستان ادامه داشته باشد.

گرد و غبار در شهرستان مرزی قصرشیرین و دیگر شهرهای مرزی كشور ناشی از طوفانهای شن عربستان سعودی و عراق است كه از طریق كشور عراق با توجه به از بین رفتن پوشش گیاهی، خشكسالی و كاهش نزولات آسمانی وارد هوای ایران می شود و بیشترین شدت آن برای شهرستانهای مرزی كشور است.

ذرات گرد و غبار موجود در هوا برای بیماران قلبی، ریوی و آسمی و افراد سالخورده و كودكان بیش از سایرین خطر دارد.

قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه بیش از 24 هزار نفر جمعیت 186 كیلومتر مرز مشترك با عراق دارد.
ببین تو رو خدا جای دیگه خشکسالیه ..... آسیبش برای شهرهای ایران
ممنون از پست مفیدت رزیتا جان
قدیمی 12-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سرعت وزش باد در قصرشیرین به 10 متر بر ثانیه رسید

سرعت وزش باد در قصرشیرین به 10 متر بر ثانیه رسید

قصرشیرین - رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: وزش باد كه از ساعات اولیه صبح امروز (شنبه) شهرستان مرزی قصرشیرین را فرا گرفته هم اكنون با سرعت 10 متر بر ثانیه معادل 30 كیلومتر در ساعت با جهت 180 درجه جنوبی در حال وزیدن است.

'حیدر چوپانی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینكه وضعیت مذكور تا اواخر وقت فردا یكشنبه 11 دی ادامه خواهد داشت، افزود: هم اكنون آسمان قصرشیرین ابری همراه با وزش باد است ولی بارش پراكنده و خفیف باران در ساعات پایانی امروز در این شهرستان دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به اینكه دمای فعلی هوای قصرشیرین 15 درجه سلسیوس بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوا 42 درصد است، اظهار داشت: پدیده گرد و غبار در هوای قصرشیرین در 24 ساعت آینده دور از انتظار نیست.

قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه بیش از 24 هزار نفر جمعیت و 186 كیلومتر مرز مشترك با عراق دارد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض هواشناسی كرمانشاه: برف و باران در راه است

هواشناسی كرمانشاه: برف و باران در راه است

كرمانشاه - سرپرست اداره كل هواشناسی استان كرمانشاه از احتمال بارش برف و باران از امروز ( شنبه 10 دی ماه ) تا اواسط هفته جاری خبر داد.

مجتبی میلادی ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با نفوذ سامانه ای ناپایدار، هوای استان از امروز تا سه شنبه، نیمه ابری تا ابری به طور متناوب با بارش برف و باران با احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

وی در ادامه گفت: شرایط ناپایدار ، طی امشب تا صبح فردا بویژه در گردنه ها و مناطق سردسیر استان از لحاظ بارش برف، قابل توجه خواهد بود.

وی افزود: با تضعیف این سامانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه، ناپایداری هوا كاهش یافته و بارشها به شكل پراكنده می باشد.

بیش از 45 روز است كه در استان كرمانشاه برف و باران نباریده است و این مسئله مسوولان و كشاورزان منطقه را نگران كرده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 230 كلنی زنبور عسل شهرستان گیلانغرب تلف شدند

230 كلنی زنبور عسل شهرستان گیلانغرب تلف شدند

قصرشیرین - رییس جهاد كشاورزی شهرستان گیلانغرب گفت: 230 كلنی زنبور عسل در این شهرستان بر اثر ورود یك بیماری ناشناخته با عنوان سندروم 'CCD 'تلف شدند.

'ابراهیم دارایی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسیهای اولیه كارشناسان امور دام جهاد كشاورزی حاكی از ورود یك بیماری ناشناخته با عنوان سندروم CCD (بیماری كاهش جمعیت زنبور عسل) در این منطقه است كه منشا اصلی این بیماری از كشورهای آمریكای شمالی است.
وی با بیان اینكه تلف شدن این تعداد كلنی زنبور عسل، خسارتی بیش از 300 میلیون ریال به زنبورداران این شهرستان وارد كرده است، تصریح كرد: در بیماری سندروم یا كاهش جمعیت زنبوران عسل كه به آن اختلال ریزش كلنی زنبوران عسل نیز گفته می شود، زنبوران كارگر كلنیها بطور ناگهانی ناپدید می شوند.

دارایی اظهار داشت: این زنبورها برای انجام فعالیتهای روزانه خود از كندو خارج شده و دیگر به كندو باز نمی گردند، آنچه در این كندوها باقی می ماند زنبور ملكه، شفیره ها و تعدادی زنبور است.

شهرستان گیلانغرب با یك هزار و 276 كلنی كندو عسل و تولید سالیانه 15 تن عسل طبیعی به ارزش 250 میلیون ریال یكی از نقاط مستعد برای پرورش زنبور عسل در استان كرمانشاه بشمار می رود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض كرمانشاه رتبه پنجم طرح مشاغل خانگی را در كشور دارد

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی كرمانشاه:
كرمانشاه رتبه پنجم طرح مشاغل خانگی را در كشور دارد

كرمانشاه - مدیركل اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان كرمانشاه گفت: از حیث صدور مجوز در طرح مشاغل خانگی، استان كرمانشاه رتبه پنجم را در سطح كشور دارد.

مهندس ' سهراب براندیشه' روز شنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری ایرنا در كرمانشاه افزود: تاكنون در استان كرمانشاه 61 هزار و 898 نفر در طرح مشاغل خانگی ثبت نام كرده اند كه از این تعداد برای 13 هزار طرح، مجوز صادر شده است.

وی تصریح كرد: از كل مجوزهای صادر شده در استان، 11 هزار و 892 مورد به طرحهای مستقل و یك هزار و 107 مورد به طرحهای پشتیبان اختصاص دارد.
براندیشه در ادامه افزود: حدود 10 هزار و 731 طرح از این تعداد به بانكهای عامل معرفی شده است كه از این تعداد نیز 9 هزار و 868 مورد مربوط به طرحهای مستقل و مابقی مربوط به طرحهای پشتبان می باشد.

وی گفت: از این تعداد، تاكنون به یك هزار و 424 طرح ، تسهیلات پرداخت شده است.

وی در ادامه، كل اعتبار طرح مشاغل خانگی در استان كرمانشاه را 700 میلیارد ریال عنوان و تصریح كرد: میزان تسهیلات پرداختی از سوی بانكها برای طرح های معرفی شده حدود 510 میلیارد ریال است كه تاكنون 40 میلیارد و 700 میلیون ریال از این اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان در پایان اظهار امیدواری كرد: تا 22 بهمن ماه امسال ( دهه مبارك فجر ) مابقی تسهیلات طرح مشاغل خانگی استان نیز از سوی بانكها به متقاضیان پرداخت شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض همایش منطقه ای تحصیلات عالیه دختران، فرصتها و تهدیدها برگزار می شود

در دانشگاه آزاد كرمانشاه/

همایش منطقه ای تحصیلات عالیه دختران، فرصتها و تهدیدها برگزار می شود

كرمانشاه - معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد كرمانشاه از برگزاری همایش منطقه ای تحصیلات عالیه دختران، فرصتها و تهدیدها در 15 اسفند ماه سالجاری خبر داد.

دكتر مصیب ناصری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این همایش با هدف بررسی نقش تحصیلات عالیه دختران در توسعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه و همچنین تبادل نظر علمی در این زمینه ها و ارایه روشهای نوین توسط محققان و دانشجویان مراكز علمی و پژوهشی و دانشگاهها برگزار خواهد شد.

وی تاكید كرد: از آنجا كه جامعه ایرانی روبه رشد و در حال توسعه است و از طرفی یكی از مصادیق توسعه یافتگی، ثبات علمی و فرهنگی می باشد، بنابراین در ایران نگاه جدیدی نسبت به قشر زنان در جامعه در حال بارور شدن است.

وی افزود: همین امر باعث شده كه نگاه سنتی به قشر زنان كم كم كنار رفته و با گذشت سالهای دفاع مقدس و سازندگی، شاهد تغییر نگاه نسبی نسبت به زنان باشیم كه براین اساس در نگاه جدید، مردان و زنان در مباحث مختلف اجتماعی به یك اندازه می توانند تاثیرگذار باشند.

ناصری با تاكید براین كه نیاز است كه نگاه علمی نسبت به تغییر وضعیت زنان در جامعه بوجود آید، گفت: 50 درصد از جامعه ایرانی را دختران و زنان تشكیل می دهند و همین امر پتانسیلها و فرصتهای خوبی را در اختیار قرار می دهد تا با رشد و ارتقا این قشر از جامعه، تاثیراتی در كل جامعه بوجود آید.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد كرمانشاه گفت: این همایش فرصتی را برای بررسی موشكافانه تر محدودیتهای دانشگاهی، فرهنگی و دینی زنان جامعه همراه با پتانسیلهای آنها فراهم می كند.

وی با اشاره به محورهای این همایش، افزود: نقش تحصیلات عالیه دختران در توسعه فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و مشاركت سیاسی زنان، نقش تحصیلات دختران در اعتقادات مذهبی، تصمیم گیریهای مهم زندگی، ازدواج و اشتغال، در تغییر پایگاه اجتماعی آنان و نقش تحصیلات عالیه دختران در تربیت فرزندان از مباحث مهم این همایش است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 12-31-2011
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Cool بدل کریستیانو رونالدو در روستای نودشه کرمانشاه

بدل کریستیانو رونالدو در روستای نودشه کرمانشاه

شباهت زیادی بین این جوان و بازیکن سرشناس رئال مادرید وجود دارد.
به گزارش خبرآنلاین؛ این عکس یکی از هم وطنان در کرمانشاه است.شباهت زیادی بین او و رونالدو وجود دارد،آنقدر زیاد که می توان گفت او برادر دو قلوی ستاره رئال مادرید است.

منبع: خبرآنلاین
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

2 کاربر زیر از مهدی سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)