بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض كرمانشاه عنوان سوم مسابقات قهرمانی بدمینتون بزرگسالان كشور راكسب كرد

كرمانشاه عنوان سوم مسابقات قهرمانی بدمینتون بزرگسالان كشور راكسب كرد

كرمانشاه - رییس هیات بدمینتون كرمانشاه، از كسب عنوان سومی تیم این هیات در سی و دومین دوره مسابقات قهرمانی بدمینتون بزرگسالان كشور خبر داد.

شهریار رنجبر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی بدمینتون بزرگسالان كشور كه با حضور 23 تیم از روز جمعه در سالن ورزشی شهید رجایی قزوین برگزار شد، تیم كرمانشاه توانست با صعود به جمع چهار تیم پایانی این مسابقات در نهایت مقام سوم تیمی را به صورت مشترك و در كنار گیلان كسب كند.

وی افزود: تیم بدمینتون تهران نیز در مسابقه نهایی این رقابتها با حساب 'سه بر صفر' زنجان را از پیش رو برداشت و عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

شهریاری همچنین در خصوص رقابتهای انفرادی و دو نفره مسابقات نیز اظهار داشت:این رقابتها كه حكم انتخابی تیم ملی را نیز داشت شب گذشته با شركت 76 ورزشكار در بخش انفرادی و 40 ورزشكار در بخش دو نفره برگزار شد اما متاسفانه بدمینتون كاران كرمانشاهی نتوانستند موفقیتی را در این دو بخش كسب كنند.

وی خاطرنشان كرد: نفرات راه یافته به دور یك چهارم نهایی در بخش انفرادی و بدمینتون بازان رده های اول تا سوم بخش دو نفره در این رقابتها به اردوی تیم ملی بدمینتون به منظور شركت در رقابتهای بین المللی فجر دعوت خواهند شد.

شهریاری همچنین با اشاره به حضور هیات بدمینتون كرمانشاه در مسابقات لیگ برتر، اظهار داشت: تیم ما در اولین مسابقه خود مغلوب گاز تهران شد و در دومین دیدار خود روز پنجشنبه هفته جاری (15دی) در سمنان مهمان باشگاه ' روغن گل بهار ' این شهر خواهد بود.

وی در پایان ابراز امیدواری كرد؛ تیم هیات بدمینتون كرمانشاه بتواند با كسب نتیجه ای خوب ناكامی هفته اول را جبران كند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض آثار ثبت شده استان كرمانشاه درفهرست آثار ملی به دوهزار و 75 اثر رسید

آثار ثبت شده استان كرمانشاه درفهرست آثار ملی به دوهزار و 75 اثر رسید

كرمانشاه - مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمانشاه روز سه شنبه در فرمانداری روانسر، اعلام كرد: تعداد آثار ثبت شده استان در فهرست آثار ملی به دو هزار و 75 اثر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلیل رحیمی، افزود: استان كرمانشاه در زمینه تعداد آثار ملی و آثار ثبت جهانی توانسته است رتبه پنجم كشوری را از نظر جاذبه های گردشگری و وجود آثار تاریخی به خود اختصاص دهد.

وی با اعلام اینكه چهار هزار اثر تاریخی در استان وجود دارد، افزود: كار ثبت ملی یك هزار اثر دیگر در دست بررسی است.

وی تصریح كرد: سال گذشته 39 پروژه گردشگری و میراث فرهنگی شامل تكمیل و توسعه زیرساختهای مناطق نمونه گردشگری با اعتباری بالغ بر 56 میلیارد ریال در استان كرمانشاه به بهره برداری رسید.

رحیمی با بیان اینكه طی یك سال گذشته گامهای ارزنده ای برای توسعه زیرساختهای گردشگری استان صورت گرفته است، یاد آور شد: توسعه و تحول بنیادی در سه مجموعه مهم بیستون، طاقبستان و غار قوری قلعه و همچنین راه اندازی پلیس گردشگری و احداث خانه های روستایی در حد هتل های استاندارد در 14 روستای هدف گردشگری و 50 منطقه نمونه گردشگری استان از جمله این اقدامات است.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمانشاه اظهار داشت: برای برگزاری متنوع و هرچه بهتر ایام نوروز در استان و شهرستانها، ستادهای نوروزی تشكیل شده و برنامه ریزیهای لازم برای اجرای جشنواره ها و برنامه های شاد و مفرح برای گردشگران ورودی به استان انجام شده است.

وی افزود: به شرط مساعد بودن شرایط آب و هوایی در آینده ای نه چندان دور چهره زیبایی از طاقبستان به مردم معرفی می شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-03-2012
Afsaneh_roj آواتار ها
Afsaneh_roj Afsaneh_roj آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 6,774

4,753 سپاس در 854 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Afsaneh_roj به Yahoo ارسال پیام
Talking مسافر نوروزی

رزیتا جان مرسی بابت پست زیبات ..........
خودم به شخصه تعطیلات نوروز رو اگه اون بازارچه نرم دق می کنم
خیلی بازار خوبیه تازه کلی هم خرید می کنم
قدیمی 01-03-2012
طاق آواتار ها
طاق طاق آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 0

47 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام
دم همه بچه های قصر گرم
قدیمی 01-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض یك تن ماهی خاویاری از مزرعه پرورش ماهی گیلانغرب برداشت شد

یك تن ماهی خاویاری از مزرعه پرورش ماهی گیلانغرب برداشت شد

قصرشیرین - مدیر جهاد كشاورزی گیلانغرب از برداشت یك تن ماهی خاویاری از نوع نر به ارزش 125 میلیون ریال از تنها مزرعه فعال پرورش و تولید ماهیان خاویاری استان كرمانشاه در این شهرستان خبر داد و گفت: تولید این مزرعه روانه بازار مصرف شده است.

'ابراهیم دارایی' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه تولید ماهیان نر تنها برای عرضه به بازار است، افزود: این مزرعه در سه سال فعالیت خود موفق به پرورش بیش از سه تن ماهی خاویاری به ارزش یك میلیارد ریال شده است.

وی تاكید كرد: در این مزرعه پرورش ماهی هم اكنون یك هزار و 400 قطعه ماهی خاویاری از انواع فیل ماهی، اوزن برون و سیبری پرورش داده می شود كه 45 قطعه از این تعداد، فیل ماهی است كه وزن هر كدام اكنون به حدود 26 كیلوگرم رسیده است.

مدیر جهاد كشاورزی گیلانغرب با اشاره به اینكه به دلیل شرایط آب و هوایی، این شهرستان برای پرورش ماهیان خاویاری مناسب است، اظهار داشت: رشد مناسب و مقاوم بودن این نوع ماهیان پرورشی در مقابل بیماری، می تواند این منطقه را به قطب اصلی تولید ماهیان خاویاری از دو نوع فیل ماهی و اوزن برون تبدیل كند.

دارایی اضافه كرد: این مزرعه با 14 استخر ظرفیت رها سازی و پرورش هفت هزار قطعه ماهی خاویاری، امكان تولید 15 تن ماهی خاویاری نر در هر دوره سه تا پنج ساله را با دو میلیارد و 500 میلیون ریال درآمد زایی دارد.

وی افزود: علاوه بر پرورش ماهیان خاویاری، در این شهرستان دو واحد پرورش ماهی سرد آبی از نوع قزل آلا نیز با ظرفیت تولید سالیانه 25 تن ماهی به ارزش یك میلیارد ریال و یك واحد پرورش ماهی گرم آبی با ظرفیت تولید هفت تن ماهی در سال فعالیت می كنند.

وی گفت: در دو سد مخزنی و زاگرس در این شهرستان نیز 520 هزار قطعه بچه ماهی رها سازی شده است، این دو محل قابلیت تولید سالیانه 20 تن ماهی به ارزش 800 میلیون ریال را دارند.

گیلانغرب در غرب استان كرمانشاه بیش از 62 هزار نفر جمعیت دارد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 71 نانوایی متخلف در كرمانشاه پلمپ شد

71 نانوایی متخلف در كرمانشاه پلمپ شد

كرمانشاه - كارشناس مسوول واحد سلامت محیط مركز بهداشت شهرستان كرمانشاه اعلام كرد: 71 واحد نانوایی متخلف در كرمانشاه پلمپ شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه روز سه شنبه به نقل از ترابی افزود: طی 63 روز بازرسی از 403 واحد نانوایی 235 واحد متخلف به تعزیرات حكومتی معرفی شد كه از این تعداد 71 واحد پلمپ شد.

وی گفت: در پیگیری مصوبات شورای سیاستگذاری گندم، آرد و نان استان، تیمی متشكل از نمایندگان استانداری، فرمانداری، مجمع امور صنفی، تعزیرات حكومتی، اداره غله، اداره نظارت بر مواد غذایی، بازرگانی، اتحادیه خبازان و مركز بهداشت شهرستان كرمانشاه به منظور نظارت و برخورد قانونی با واحدهای نانوایی متخلف و فروشگاههای عرضه كننده نانهای بسته بندی شده غیرمجاز تشكیل شد.

وی اضافه كرد: این گروه تعداد 108 فروشگاه عرضه كننده نانهای بسته بندی شده غیرمجاز را نیز به تعزیرات حكومتی معرفی كرد كه 98 مورد منجر به صدور حكم، هشت مورد برائت و دو مورد آموزش و تذكر شد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تا 10 روز آینده قبوض جریمه همراه با تصاویر را به درب منزل متخلفین می فرستیم

رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه:

تا 10 روز آینده قبوض جریمه همراه با تصاویر را به درب منزل متخلفین می فرستیم
كرمانشاه - رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه روز چهارشنبه با حضور در میزگرد خبری ایرنا مركز كرمانشاه از ارسال قبوض جریمه همراه با تصاویر مربوطه به درب منزل مالكان خودروها در آینده نزدیك خبر داد.

سرهنگ غلامرضا امیدی، افزود: هم اكنون حدود 25 چهار راه و تقاطع شهر كرمانشاه به دوربینهای كنترل مجهز شده است و مامورین ما هم بصورت همزمان وضعیت این چهار راهها را در اتاق كنترل، تحت نظر دارند.

وی ادامه داد: در حال رایزنی و هماهنگی با شركت پست استان هستیم تا بتوانیم در آینده نزدیك و حداكثر تا 10 روز آینده تصاویر ثبت شده از تخلفات را همراه با قبوض جریمه به نشانی منزل خاطیان بفرستیم.

وی اجرای این كار را بسیار مهم و ضروری توصیف كرد و گفت: باید این اقدام را عملیاتی نماییم تا فرهنگ آن در جامعه جا بیفتد و بازدارندگیهای لازم را ایجاد كند.

وی همچنین استفاده از افرادی بعنوان 'پاركبان ' در شهر كرمانشاه را از هفته آینده، از جمله اقدامات در دستور كار پلیس راهور عنوان كرد.
وی گفت: در مرحله اول، پاركبانها در خیابانهای پاركینگ شهرداری، خیابان افشار دوست (حد فاصل میدان تا چهارراه جوانشیر)، خیابانهای معلم شرقی و غربی و سه راهی نواب تا میدان وزیری مستقر می شوند.

امیدی گفت: پاركبانها با عوامل پلیس همكاری دارند اما متحلفان را جریمه نمی كنند و چنانچه از اجرای آزمایشی این طرح جواب بگیریم، در دیگر نقاط شهر، طرح استقرار پاركبانها را به اجر در می آوریم.

وی البته موفقیت طرحهای در دست اجرای پلیس راهور برای كاهش بار ترافیك و روان سازی آن را مشروط به همكاری و حمایت مردم دانست و از شهروندان خواست تا همكار و حامی پلیس باشند.

رییس پلیس راهور استان همچنین درباره برخورد با موتورسیكلت های خاطی، گفت: اگر موتور سواری برای بار اول دچار تخلف شود، به مدت یك هفته موتورسیكلتش را توقیف می كنیم.

وی افزود: چنانچه عمل خلاف موتورسواران برای بار دوم تكرار شود، موتور سیكلت تا یك ماه توقیف می شود و راكبان آنها مجبور هستند در كلاسهای آموزشی و توجیهی ما شركت كنند و هزینه های پاركینگ و جرایم مربوطه را نیز باید بپردازند.

سرهنگ امیدی در پاسخ به این سووال كه اگر مردم از پرسنل پلیس شكایتی داشته باشند از چه طریقی باید پیگیری كنند، گفت: علاوه بر اینكه می توانند با شماره سه رقمی 197 تماس بگیرند، واحد بازرسی راهور هم پاسخگوی شكایات شهروندان می باشد.

وی همچنین شماره تلفنهای 2183605 و 8232222 و نیز شماره 110 را از دیگر مجاری ارتباطی پلیس راهور با مردم عنوان كرد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض افتخارآفرینی كودكان كرمانشاهی در مسابقه بین المللی نقاشی

افتخارآفرینی كودكان كرمانشاهی در مسابقه بین المللی نقاشی

كرمانشاه - مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان كرمانشاه گفت: اعضای كانون پرورش فكری استان موفق به كسب نشان افتخار و جایزه شانزدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی تورن لهستان شدند.

'رضا موزونی' روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود 23 هزار اثر نقاشی كودكان و نوجوانان از 51 كشور جهان در این مسابقه به رقابت پرداختند و نتایج برترین ها در روزهای پایانی سال 2011 اعلام شد.

وی گفت: كودكان و نوجوانان هنرمند ایرانی در این مسابقه كه با موضوع 'همیشه سبز، همیشه آبی' برگزار شد جلوه‌هایی از فرهنگ، آداب و رسوم اقوام ایرانی و طبیعت و حیات وحش را در قاب نقاشی‌های رنگارنگ خود به تصویر كشیدند.

موزونی ادامه داد:'نازنین زهرا نظری'6 ساله از كرمانشاه، 'كوثر كلهری ' 7 ساله از كرمانشاه و 'نرگس آقایی' 12 ساله از سنقر، هنرمندانی بودند كه از استان كرمانشاه موفق به دریافت دیپلم افتخار شانزدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی تورن لهستان در سال 2011 شدند.

به گفته وی ، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، نقاشی‌های 200 عضو خود را از سراسر كشور در این مسابقه بین‌المللی شركت داده بود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض عضو كانون گیلانغرب در دوازدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی ژاپن دیپلم افتخار گرفت

عضو كانون گیلانغرب در دوازدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی ژاپن دیپلم افتخار گرفت

كرمانشاه - مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان كرمانشاه گفت: نوجوان هنرمند كانون پرورش فكری مركز گیلانغرب، با نقاشی زیبای خود در دوازدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست ژاپن (JQA)، موفق به كسب دیپلم افتخار شد.

'رضا موزونی' روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت معتبر بین‌المللی سال 2011 با موضوع 'هدایایی از كره زمین' برگزار شد و 'روژین محمد بیگی' نوجوان 13 ساله و از اعضای كانون شهرستان گیلان‌غرب استان كرمانشاه موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.

وی گفت: در این مسابقه‌ هنری، یك هزار و 738 اثر نقاشی از 74 كشور جهان با هم به رقابت پرداختند كه در این میان سهم كودكان و نوجوانان ایرانی 127 اثر بود و از سوی مراكز كانون پرورش فكری سراسر كشور به دبیرخانه مسابقه ارسال شده بود.

موزونی با اشاره به استعداد بالای كودكان كرمانشاهی در زمینه فعالیتهای هنری افزود: در ماههای اخیر، حضور اعضای هنرمند كرمانشاهی در مسابقات بین المللی بسیار قابل توجه بوده است و كسب عناوین مختلف از مسابقات بین اللملی، گواهی بر هنرمندی و حضور فعال اعضای مراكز كانون استان كرمانشاه است

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ثبت نام حج عمره در استان كرمانشاه آغاز شد

ثبت نام حج عمره در استان كرمانشاه آغاز شد

كرمانشاه - رییس سازمان حج و زیارت استان كرمانشاه از آغاز ثبت نام از داوطلبان تشرف به حج عمره از امروز (14 دیماه 90) به مدت یك هفته در استان خبر داد.

رضا نجفیان ' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینكه اطلاعیه این ثبت نام پیشتر از طریق رسانه های جمعی به اطلاع مردم رسیده است، افزود: ثبت نام از طریق تمامی شركتهای دارای مجوز حج و زیارت در استان صورت خواهد گرفت.

وی، مشمولان تشرف را شامل دارندگان قبوض بانك ملی تا سال 86 و دارندگان الویتهای یك تا 230 بانك ملت عنوان كرد.

نجفیان ادامه داد: این مشمولان فرصت دارند از امروز ظرف مدت یك هفته با ارایه مدارك لازم شامل قبوض سپرده سپرده گذاری اولیه بانك ملی، كارت ثبت نامی بانك ملت، گذرنامه، اصل شناسنامه و كارت ملی و تصویر صفحه اول شناسنامه و كارت ملی خود به شركتهای دارای مجوز حج و زیارت در استان مراجعه كنند.

وی گفت: افرادی كه مشمول تشرف و اعزام در سالجاری می باشند به مدت 72 ساعت پس از ثبت نام مهلت دارند نسبت به انجام ثبت نام قطعی به كارگزار مورد نظر خود مراجعه كنند و در این مدت مازاد امورات بانكی را پرداخت نمایند.

نجفیان تصریح كرد: در غیر اینصورت فرد مشمول بصورت خودكار از طریق رایانه حذف خواهد شد و زایر مشمول شرایط دیگر، جایگزین وی خواهد شد.

وی همچنین به افرادی كه به جای بستگان متوفی خود قصد تشرف به حج عمره را دارند، توصیه كرد ظرف هفته جاری با در دست داشتن برگه انحصار وراثت به شركتهای دارای مجوز حج و زیارت در استان رجوع كنند.

نجفیان در پایان گفت: مرحله نخست گروههای اعزامی از یازدهم بهمن ماه 90 در استان آغاز می شود و تا بیست و چهارم اردیبهشت ماه 91 ادامه دارد.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 9 نفر (0 عضو و 9 مهمان)