بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > شعر و ادبیات

شعر و ادبیات در این قسمت شعر داستان و سایر موارد ادبی دیگر به بحث و گفت و گو گذاشته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

عادت های زننده ما انسانها

در این بخش چند عادت جالب اما عجیبی که در بین ما ایرانیها خیلی رواج داره را مرور میکنیم ، متاسفانه هر روز در اجتماعی که در اون زندگی می کنیم شاهد چنین مواردی هستیم و میشه گفت پولدار و فقیر بودن و حتی با سواد و بی سواد بودن هم برای اینجور عادت ها ملاک نیست . امیدوارم شما دوست عزیز راد اس ام اسی که مطالب زیر را میخوانی ، دارای چنین رفتارهایی نباشی و اگر هم کم و بیش از بعضی از اونها بی بهره نیستید؛ بدون هیچ حساسیتی نکات این مطلب یک یادآور باشه برای تجدید نظر در مورد چنین عادت هایی ، ضمن اینکه خود بنده هم بعضا در مواردی زیاده روی میکنم و در بعضی از موارد بی نصیب نیستم!

۱ -دخالت بیجا در امور خصوصی دیگران و غیبت :
یکی از مواردی که به شدت بین مردم مرسوم شده است عمل زشت غیبت می باشد. که جدیدا اسم غیبت رو میذارن نقل قول و به غیبت ادامه میدن ، این روزها زمانی که افراد همدیگر را ملاقات می کنند و یا در میهمانی ها حاضر میشوند عملاً حرفی جز غیبت کردن در مورد دیگران ندارند و با هیجان کامل به این کار مبادرت می کنند. برخی هم به خود اجازه میدهند در حریم خصوصی ترین مسائل دیگران وارد شوند و به امر و نهی و دخالتهای بی مورد بپردازند. حتی بعضی ها پا را فراتر گذاشته و بدون هیچ خجالتی داخل وسائل شخصی جستجو میکنند، نمونه دیگر و بسیار مرسوم بین ما ، جستجو در گوشی موبایل دوستان و یا آشنایان است ، گالری ، دفترچه تلفن و قسمت پیامک های موبایل .

۲-عدم رعایت حق عابرین پیاده:
در اکثر نقاط دنیا دیدن یک عابر پیاده در خیابان به معنای فرمان ایست و احتیاط برای راننده مقابل است در صورتیکه در ایران برخی رانندگان به محض دیدن عابر پیاده سرعت خود را بیشتر نموده و بدون لحاظ کردن مسائل ایمنی و حق تقدم با بی رحمی تمام و با ایجاد رعب و وحشت برای عابرین پیاده به مسیر خود ادامه میدهند. خصوصا در پیاده رو ها که انگار حق تقدم با موتور سواران است ! ، عابرین پیاده در پیاده رو ها باید مواظب باشند که موتور با آنها برخورد نکند !

۳ -حفظ علائم نو بودن کالا :
همسایه تان اتومبیلی نو خریداری کرده اما بعد از سپری شدن یک هفته یا ۲-۳ ماه هنوز برچسب شماره اولیه که بصورت تکه کاغذی روی شیشه جلو چسبیده است را جدا نکرده و حتی فومهایی که بصورت ضربه گیر در اطراف دربهای ماشین نصب شده است کماکان وجود دارند. ویا حتی پلاستیک نایلونی روی صندلیها ، که واقعا در تابستان عذاب آور است ! دوستتان نیز بعد از گذشت یک هفته هنوز برچسب روی نمایشگر گوشی موبایل جدیدش را جدا نکرده ! یکی از آشنایان تلوزیون ال سی دی خریداری کرده ، اما با گذشت ۶ ماه ، هنوز ۲-۳ تا برچسب مشخصات گوشه های تلوزیون رو جدا نکرده ! (همین الان که این مطلب رو ادیت میکنم یکی از برچسب های ال سی دی خودم رو که روی مانیتورم هست رو جدا میکنم!! )

۴ -تنبلی و از زیر کار در رفتن و عدم مسئولیت پذیری :
متوسط ساعت مفید کار در ایران کمتر از یک ساعت و سی دقیقه میباشد که دلیل آن نبودن فرهنگ کار، فقدان انگیزه، تنبلی و بی مسئولیتی افراد است. این امر باعث نارضایتی ارباب رجوع، پایین آمدن کارایی و بهره وری و در کل کاهش پیشرفت ملی خواهد شد. در اغلب شرکتها، ادارات و سازمانها اینگونه باب شده که کسی زرنگ و باذکاوت است که تا حد امکان از انجام مسئولیتهایش شانه خالی کند و کم کاری را استراتژی اصلیش بداند و در عین حال حقوق و مزایایش را بصورت تمام و کمال دریافت نماید. کارمندان هیچ تلاشی در راستای بالابردن کیفیت و راندمان شرکت انجام نداده و در عین حال انتظار بالا رفتن درآمد خود را دارند. به ارباب رجوع کمتر احترام گذارده میشود و طلبکارانه با وی برخورد میشود.

۵-تجمل گرایی و مصرفی شدن :
امروزه شاهد آن هستیم که جامعه با سرعتی باور نکردنی به سوی مصرفی شدن در حال حرکت است.

افراد به جای سرمایه گذاری پول خود در مکان مناسب و برای تولید بیشتر و اشتغال زایی ملی، ترجیح میدهند با خرید اتومبیلهای گران و کالاهای لوکس مصرفی ظاهری معقول کسب نموده و اعتبار خود را در بین اطرافیانشان بالا ببرند. چشم و هم چشمی های فراوان، گرفتار وامها و قرضهای سنگین شدن و (راد اس ام اس) استرس از جمله پیامدهای این مسئله است. اکثر مردم خوشبختی را در تجملات و برتری مالی می دانند و بین نیازها و خواسته هایشان تمایزی قائل نمی شوند. مسابقات و رالی خرید امری ناپسند ولی متداول در جامعه ایرانی است.

۶ -فقدان فرهنگ تشکر و احترام :
از کوچه و خیابان گرفته تا دانشگاه و محل کار و اماکن عمومی، کمتر شاهد شنیده شدن جملاتی مانند “از لطف شما ممنونم”، “خواهش میکنم”، “اختیار دارید”، “تمنا می کنم”، “بفرمایید”، “بزرگوارید”، … هستیم. بجای آن فضای زیرآب زنی، استفاده از الفاظ ناشایست، بی حرمتی به افراد مسن، به سخره گرفتن افراد، بالا بردن تن صدا،… امری متداول شده است. مردم باید بیاموزند احترام به دیگران، احترام به هویت ملی یک کشور محسوب میشود. اگر افراد یک مملکت به یکدیگر احترام نگذارند چگونه میتوانند انتظار کسب احترام از ملتهای دیگر را داشته باشند؟!

۷ -عدم رعایت نظافت شخصی و شهری :
احتیاج به توضیح ندارد که متاسفانه نظافت شخصی و اجتماعی از طرف برخی افراد جامعه رعایت نمیگردد. از طرز لباس پوشیدن تا بوی بدن و دهان و آرایش موها گرفته تا ریختن زباله در محیطهای شهری و تفریحی اهم موارد عدم رعایت نظافت است. حتی به عینه خودم دیدم که با وجود سطل های زباله بزرگی که در هر کوچه ای دیده میشه ، انواع و اقسام زباله ها رو در کنار آنها میریزند !

۸ -درگیری در صف و نوبت :
صف ها هرکجا و به هر علتی که تشکیل شوند معمولاً تبدیل به جولانگاه بی نظمی، درگیری، فحاشی و هتاکی عده ای از افراد به اصطلاح “زرنگ” خواهند شد. حفظ نظم و ترتیب در صف نشان دهنده بالا بودن رتبه اجتماعی و فرهنگ کسانی است که در صف حضور دارند.(راد اس ام اس) متاسفانه شاهد آن هستیم که در برخی امور مذهبی و خیریه مانند سرو غذای نذری نیز چنین بی نظمی ها و زد و خوردهایی بوجود می آیند. احتمالاً باید برخورد کرده باشید در مجالس عروسی گاهی زمان سرو شام جمعیت با چه سرعتی به سمت میز
سلف سرویس هجوم می آورند! بیشتر این موارد متاسفانه در صف نانوایی ها اتفاق میافته مخصوصا در ماه مبارک رمضان .

۹ -پرورش اندام برای رعب و وحشت :
شاید دیده باشید پسرانی که با اندامهای پرورش یافته و عضلانی درحالی که بازو و اندام خود را در معرض نمایش گذاشته اند با چهره ای مهاجم و آماده درگیری در همه جا پرسه می زنند! آنها با نگاه خود اطرافیانشان را به مبارزه می طلبند! چه نکوهیده است زمانی که برخی افراد انگیزه های اصلی ورزش و تناسب را فراموش کرده و صرفاً برای عرض اندام، قلدری و جلب توجه در سطح جامعه اقدام به حجیم کردن عضلات خود می کنند .

۱۰ -اسراف، اسراف، اسراف!:
اسراف یعنی زیاده روی در مصرف، بیهوده مصرف کردن، بیش از نیاز مصرف کردن، مصرف کنترل نشده، دور ریختن چیزی که میتوان از آن استفاده کرد. کافیست با محاسباتی ابتدایی متوجه شوید که میزان اسرافی که در کشور به عناوین مختلف همه روز در حال انجام است اگر جلوگیری می شد، چه میزان در صرفه جویی خانوادگی و ملی اثر می گذاشت و مشکلات چه تعداد از مردم حل می شد.

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض بخشش در زمان فقر

بخشش در زمان فقر

از بیل گیتس

پرسیدند: از تو ثروتمند تر هم هست
گفت: بله فقط یک نفر.
پرسیدند: چه کسی؟
بیل گیتس ادامه داد: سالها پیش زمانی که از اداره اخراج شدم و به تازگی اندیشه‌های خود و در حقیقت به طراحی مایکروسافت می اندیشیدم، روزی در فرودگاهی در نیویورک بودم که قبل از پرواز چشمم به نشریه ها و روزنامه ها افتاد. از تیتر یک روزنامه خیلی خوشم اومد، دست کردم توی جیبم که روزنامه رو بخرم دیدم که پول خرد ندارم. خواستم منصرف بشم که دیدم یک پسر بچه سیاه پوست روزنامه فروش وقتی این نگاه پر توجه مرا دید گفت این روزنامه مال خودت؛ بخشیدمش؛ بردار برای خودت.
گفتم: آخه من پول خرد ندارم!
گفت: برای خودت! بخشیدمش!
سه ماه بعد بر حسب تصادف باز توی همان فرودگاه و همان سالن پرواز داشتم. دوباره چشمم به یک مجله خورد دست کردم تو جیبم باز دیدم پول خورد ندارم باز همان بچه بهم گفت این مجله رو بردار برای خودت.
گفتم: پسرجون چند وقت پیش من اومدم یه روزنامه بهم بخشیدی تو هر کسی میاد اینجا دچار این مسئله میشه، بهش می‌بخشی؟!
پسره گفت: آره من دلم میخواد ببخشم؛ از سود خودم می‌بخشم.
به قدری این جمله پسر و این نگاه پسر تو ذهن من موند که با خودم فکر کردم خدایا این بر مبنای چه احساسی این را می‌گوید؟!
بعد از ۱۹ سال زمانی که به اوج قدرت رسیدم تصمیم گرفتم این فرد رو پیدا کنم تا جبران گذشته رو بکنم. گروهی را تشکیل دادم و گفتم بروند و ببینند در فلان فرودگاه کی روزنامه میفروخته …
یک ماه و نیم تحقیق کردند تا متوجه شدند یک فرد سیاه پوست مسلمان بوده که الان دربان یک سالن تئاتره. خلاصه دعوتش کردند اداره؛
از او پرسیدم: منو میشناسی؟
گفت: بله! جنابعالی آقای بیل گیتس معروفید که دنیا میشناسدتون.
گفتم: سال ها قبل زمانی که تو پسر بچه بودی و روزنامه می‌فروختی دو بار چون پول خرد نداشتم به من روزنامه مجانی دادی، چرا این کار را کردی؟
گفت: طبیعی است، چون این حس و حال خودم بود.
گفتم: حالا می‌دونی چه کارت دارم؟ می‌خواهم اون محبتی که به من کردی را جبران کنم.
جوان پرسید: چطوری؟
گفتم: هر چیزی که بخواهی بهت می‌دهم.
(خود بیل‌گیتس می‌گوید این جوان وقتی صحبت می‌کرد مرتب می‌خندید)
جوان سیاه پوست گفت: هر چی بخوام بهم میدی؟
گفتم: هرچی که بخواهی!
اون جوان دوباره پرسید: واقعاً هر چی بخوام؟
بیل گیتس گفت: آره هر چی بخواهی بهت میدم، من به ۵۰ کشور آفریقایی وام داده‌ام، به اندازه تمام آن‌ها به تو می‌بخشم.
جوان گفت: آقای بیل گیتس نمیتونی جبران کنی!
گفتم: یعنی چی؟ نمی‌توانم یا نمی‌خواهم؟
گفت: می‌خواهی اما نمی‌تونی جبران کنی
پرسیدم: چرا نمی‌توانم جبران کنم؟
جوان سیاه پوست گفت: فرق من با تو در اینه که من در اوج نداشتنم به تو بخشیدم ولی تو در اوج داشتنت می‌خواهی به من ببخشی و این چیزی رو جبران نمی‌کنه. اصلا جبران نمی‌کنه. با این کار نمی‌تونی آروم بشی. تازه لطف شما از سر ما زیاد هم هست!
بیل گیتس می‌گوید: همواره احساس می‌کنم ثروتمندتر از من کسی نیست جز این جوان ۳۲ ساله مسلمان سیاه پوست

خالید حسامی( هیدی )

ویرایش توسط behnam5555 : 11-22-2013 در ساعت 07:31 PM
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

قديمي ترين شهر جهان

شوش كهن ترين شهر جهان، حدود 5 هزار سال يا 4 هزار سال پيش از ميلاد به عنوان كانون مذهبي ساكنان دشت اطراف آن شكل گرفته و در رديف اولين شهرهاي متمدن دنيا شناخته شده است. شوش در ميان دشتي وسيع بر فراز 4 تپه مرتفع در جنوب غربي ايران بنا شده است. مردم فلات ايران از خشك شدن تدريجي دشت شوش استفاده كرده و از دره هاي مرتفع مشرف بر آن براي سكونت بهره گرفته اند. ميسيون فرانسوي كه مطالعات وسيعي را درخصوص پيدايش تمدن هاي باستاني انجام داده است درخصوص شهر باستاني شوش چنين مي گويد: حدود 3 هزار سال قبل از ميلاد مسيح، تجارت و بازرگاني، پيدايش خط و نوشتن كتاب، يعني شگفت انگيزترين اختراعات بشري در جنوب ايران تحقق يافته است.در شوش زندگي شهرنشيني جالبي شكل گرفت و اين شهر به صورت پايتخت نيرومند امپراطوري عيلامي كه تمدن آن مخلوطي از تمدن هاي سومر و آكار بود، درآمد. از دل خاك شوش، ده ها كتيبه و نوشته هاي تاريخي به دست آمد كه در مورد مذهب و جنگ هاي تاريخي و تمدن بشري سخن گفته است و وجود امپراطوري عيلامي را در هزاران سال پيش اثبات مي كند.

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

کشتن ۱۵۰۰۰ سگ در یک جشن در چین برای غذا !!!

یکی از تهیه‌کنندگان غذا در این فستیوال در این ‌باره به رسانه‌های چین یادآور شد: گوشت سگ در غذاها شاید مورد پسند و ذائقه تمام افراد نباشد، اما این موضوع باعث نمی‌شود تا شمار بازدیدکنندگان از این فستیوال کاهش پیدا کند؛ چرا که در چین به ویژه شهر «یولین» در شرق این کشور از بهترین گوشت سگ و موادغذایی برای تهیه و پخت غذاها استفاده می‌کنند.

این آشپز دراین‌باره به روزنامه دیلی‌میل خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار سگ از نواحی مختلف این شهر و مناطق اطراف شکار شده قرار است در پخت غذاهای سگی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این فستیوال یک هفته ادامه می‌یابد.

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های رسمی چین، سگ‌ها هر چقدر جوان و کوچک باشند گوشت ترد‌تر و لذیذتری دارند در حالی که سگ‌های پیر و بزرگ مزه نامطبوعی در دهان ایجاد می‌کنند.

گوشت سگ یکی از غذاهای خوشمزه در چین است و در اکثر غذاهای چینی یافت می‌شد؛ چرا که هزاران سال است که مردم بر این عقیده‌اند که گوشت این حیوان از نظر پزشکی مفید است و جنبه دارویی دارد.
با این حال، در چند سال گذشته روند شکار سگ‌ها و استفاده از گوشت ‌آنها از جانب گروه‌های حمایت از حیوانات محدود شده است، به طوری که در المپیک سال ۲۰۰۸ میلادی دولت چین برای از دست ندادن گردشگران استفاده از گوشت سگ در غذاها را ممنوع کرد.

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

حقایق زندگی

At least 5 people in this world love you so much they would die for you
حداقل پنج نفر در این دنیا هستند که به حدی تو را دوست دارند، که حاضرند برایت بمیرند.
At least 15 people in this world love you, in some way
حداقل پانزده نفر در این دنیا هستند که تو را به یک نحوی دوست دارند.
The only reason anyone would ever hate you, is because they want to be just like you
تنها دلیلی که باعث میشود یک نفر از تو متنفر باشد، اینست که می‌خواهد دقیقاً مثل تو باشد.
A smile from you, can bring happiness to anyone, even if they don’t like you
یک لبخند از طرف تو میتواند موجب شادی کسی شود.
حتی کسانی که ممکن است تو را نشناسند.
Every night, SOMEONE thinks about you before he/ she goes to sleep
هر شب، یک نفر قبل از اینکه به خواب برود به تو فکر می‌کند.
You are special and unique, in your own way
تو در نوع خود استثنایی و بی‌نظیر هستی.

Someone that you don’t know even exists, loves you
یک نفر تو را دوست دارد، که حتی از وجودش بی‌اطلاع هستی.
When you make the biggest mistake ever, something good comes from it
وقتی بزرگترین اشتباهات زندگیت را انجام می‌دهی ممکن است منجر به اتفاق خوبی شود.
When you think the world has turned it’s back on you, take a look
you most likely turned your back on the world
وقتی خیال می‌کنی که دنیا به تو پشت کرده، کمی فکر کن,
شاید این تو هستی که پشت به دنیا کرده‌ای.
Always tell someone how you feel about them
you will feel much better when they know
همیشه احساست را نسبت به دیگران برای آنها بیان کن,
وقتی آنها از احساست نسبت به خود آگاه می‌شوند احساس بهتری خواهی داشت.
If you have great friends, take the time to let them know that they are great
وقتی دوستان فوق‌العاده‌ای داشتی به آنها فرصت بده تا متوجه شوند که فوق‌العاده هستند.

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

طنز

قایم موشک بازی دانشمندان در بهشت !!!
روزی همه دانشمندان مردند و وارد بهشت شدند آنها تصمیم گرفتند تا قایم موشک بازی کنند
انیشتین اولین نفری بود که باید چشم می گذاشت.
او باید تا 100 میشمرد و سپس شروع به جستجو میکرد.
همه پنهان شدند الا نیوتون ...
نیوتون فقط یک مربع به طول یک متر کشید و درون آن ایستاد، دقیقا در مقابل انیشتین. انیشتین شمرد 97, 98, 99..100…
او چشماشو باز کرد ودید که نیوتون در مقابل چشماش ایستاده.
انیشتین فریاد زد
نیوتون بیرون( سك سك) نیوتون بیرون( سك سك)
نیوتون با خونسردی تکذیب کرد و گفت من بیرون نیستم.
او ادعا کرد که اصلا من نیوتون نیستم !!! ...
تمام دانشمندان از مخفیگاهشون بیرون اومدن تا ببینن اون چطور میخواد ثابت کنه که نیوتون نیست ...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
نیوتون ادامه داد که من در یک مربع به مساحت یک متر مربع ایستاده ام ...
که من رو، نیوتون بر متر مربع میکنه .........
و از آنجایی که نیوتون بر متر مربع برابر "یک پاسکال" می باشد بنابراین من "پاسکالم"
پس پاسکال باید بیرون بره (پاسکال سك سك)

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض نصایح زرتشت

نصایح زرتشت

1. آنچه را گذشته است فراموش کن و بدانچه نرسیده است رنج و اندوه مبر

2. قبل از جواب دادن فکر کن

3. هیچکس را تمسخر مکن

4. نه به راست و نه به دروغ قسم مخور

5. خود برای خود، زن انتخاب کن

6. به ضرر و دشمنی کسی راضی مشو

7. تا حدی که می توانی، از مال خود داد و دهش نما

8. کسی را فریب مده تا دردمند نشوی

9. از هرکس و هرچیز مطمئن مباش

10. فرمان خوب ده تا بهره خوب یابی

11. بیگناه باش تا بیم نداشته باشی

12. سپاس دار باش تا لایق نیکی باشی

13. با مردم یگانه باش تا محرم و مشهور شوی

14. راستگو باش تا استقامت داشته باشی

15. متواضع باش تا دوست بسیار داشته باشی

16. دوست بسیار داشته باش تا معروف باشی

17. معروف باش تا زندگانی به نیکی گذرانی

18. دوستدار دین باش تا پاک و راست گردی

19. مطابق وجدان خود رفتار کن که بهشتی شوی

20. سخی و جوانمرد باش تا آسمانی باشی

21. روح خود را به خشم و کین آلوده مساز

22. هرگز ترشرو و بدخو مباش

23. در انجمن نزد مرد نادان منشین که تو را نادان ندانند

24. اگر خواهی از کسی دشنام نشنوی کسی را دشنام مده

25. دورو و سخن چین مباش و نزدیک دروغگو منشین

26. چالاک باش تا هوشیار باشی

27. سحر خیز باش تا کار خود را به نیکی به انجام رسانی

28. اگرچه افسون مار خوب بدانی ولی دست به مار مزن تا تو را نگزد و نمیری

29. با هیچکس و هیچ آیینی پیمان شکنی مکن که به تو آسیب نرسد

30. مغرور و خودپسند مباش، زیرا انسان چون مشک پرباد است و اگر باد آن خالی شود چیزی باقی نمی ماند

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

یاد شادروان ناصر حجازی بخیر...

همسر حجازی

خالید حسامی( هیدی )

ویرایش توسط behnam5555 : 11-22-2013 در ساعت 07:52 PM
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

پیش فرض داستان BMW از کجا شروع شد

داستان BMW از کجا شروع شد

ب ام و مشهور ترین شرکت خودرو سازی آلمان و یکی از افتخارات صنعت این کشور به شمار می آید در این گزارش تلاش شده شما را بانحوه شکل گیری و توسعه این کارخانه بزرگ آشنا کنیم.

در سال 1913 کارل فردریخ راپ که یک مهندس هواپیما بود در یک کارخانه سابق دوچرخه سازی در نزدیکی مونیخ آلمان کارخانه Rap Motoernwerke را که به زبان آلمانی میشه کارهای موتوری راپ را تاسیس و بنیانگذاری نمود، او شروع به تولید موتور هواپیما کرد ولی با مشکل ارتعاش موتور روبرو شد.در سال 1916 شرکت راپ با شرکت Austro-Hungary برای تولید25 موتور بزرگ هواپیما V12 قرارداد بست،اما با مشکل اطمینان کارکرد موتور روبرو شد، برای رفع مشکل اقدام به خرید موتورهای 4 سلیندر هواپیما که با آب خنک میشدند، از کارخانه Gustav Otto factory نمود،در ماههای بعد با ادغام دو کارخانه Gustav Flagmaschinefabric وRapp-Motorenwerkeکارخانه Bayerische Flugzeug-Werke شکل گرفت .

بعداز کناره گیری راپ از مدیدیت شرکت ،فرانس جوزف پاپ مهندس هواپیما که از کارخانه داران اتریشی بود مدیریت شرکت بایریشه را به عهده گرفت ،او مسئول نظارت بر قراردادهای مهم نظامی شرکت بایریشه بود،پاپ شرکتهای موجود و زیر مجوعه را به شرکت Bayerische Motoren Werke Gmbh تبدیل نمود و عملاً کمپانی BMW را تاسیس و بنیانگذاری نمود.
پس از جنگ جهانی اول و شکست آلمان ها, به دلیل قطع نامه ی ورسای کارخانه ی ب ام و وادار شد که بخش تولید موتور هواپیماکه اصلی ترین محصولش بود را متوقف کند. این کارخانه مجبور شد برای ادامه حیات تا سال ۱۹۲۳ تنها موتور سیکلت بسازد و با برداشته شدن تحریم‌ها در سال ۱۹۲۸ آغاز به تولید خودرو کرد.
آرم آبی رنگ نشان این کارخانه برخی از زمان ها به پره‌های چرخنده یک هواپیمای ملخی تشبیه می‌شود. و این در سال ۱۹۲۹ مورد تایید این کارخانه قرار گرفت که نزدیک به ۱۲ سال پس از طراحی این لوگو بود.
نخستین موفقیت این شرکت تولید هواپیماهای IIa inline-six بود که در زمان پیکار‌های جنگی ایجاد شد. در هنگامه ی جنگ جهانی دوم نیز بی ام وی دوباره دست به تولید هواپیما و موتورهای آن برای نیروی هوایی، دوباره مسلح شده آلمان شد.

در سال ۱۹۵۹ با توجه به اوضاع اقتصادی بد این کارخانه، پایه گذاران آن تصمیم گرفتند که دو برنامه را ادامه دهند،یعنی یا کارخانه را معلق کنند یا این که به همین وضع به کار خود ادامه دهند. آن ها پس از بررسی ها، تصمیم گرفتند به کار خود ادامه دهند و با چند کارخانه ی کوچک هواپیما سازی باقی مانده پس از جنگ همکاری خود را آغاز کردند. این همکاری باعث سود دهی و موفقیت دوباره ی ب ام و شد.در همان سال بود که ۴۵٪ سهام این شرکت توسط خانوادهٔ کوانت (Quandt) خریداری شد و بقیه نیز به صورت عمومی به مردم واگذار شد.ب ام و در سال ۱۹۹۴ کارخانه ی انگلیسی روور (Rover) را خریداری کرد و این کارخانه تا سال ۲۰۰۰ پیش از زیان دهی بسیار شدیدش به دست ب ام و اداره می‌شد. پس از واگذاری روور به کمپانی فینیکس (Phoenix) در سال ۲۰۰۰ ب ام و شرکت مینی (MINI) را خریداری کرد.ب ام و (BMW) که کوتاه شده ی عبارت آلمانی Bayerische Motoren Werke AG است، یک کمپانی مستقل آلمانی و از تولید کنندگان بنام خودروی سواری و موتورسیکلت در جهان است. این کمپانی دارای کمپانی های رولز رویس (Rolls-Royce) و مینی (MINI) است، و پیش از این کمپانی روور(Rover) را نیز در اختیار داشته‌است .

شرکت ب ام و این روزها سازنده ی ماشین‌های لوکس و با کیفیت است و کمپانی مادر کارخانه‌هایی مانند رولز رویس و مینی می‌باشد.
منبع:ازهمه نوع برای شما

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 11-22-2013
behnam5555 آواتار ها

انواع دست دادن

سـعی کنـیـد هـمیـشه سـفـت و مـحکم دست بدهید، این باعث می شـود کـه در اولین برخورد تاثیر خوبی بگذارید.
حتماً از تاثیر اولین برخورد در طرف مقابل آگاه هستید. فکر می کنید اولین چیزی که به طرف مقابلتان نشان می دهد کـه چـه نـوع آدمـی هسـتـیـد چیـسـت؟ بــله، نـحوه دست دادنتان.
سـعی کنـیـد هـمیـشه سـفـت و مـحکم دست بدهید، این باعث می شـود کـه در اولین برخورد تاثیر خوبی بگذارید. بعد از بـررسـی و دقــت زیاد روی این موضوع، دست دادن را به پنج گروه تقسیم بندی کرده ام که هر کدام نشاندهنده ی نوعی شخصیت است.

دست دادن با دست های خیس

مسلماً دست دادن های زننده و تنفر آور انواع بسیاری دارد، اما دست دادن با دستهای خیس بدترین آنهاست. حتماً توجه داشته باشید که قبل از دست دادن با کسی دست های خود را کاملاً خشک کرده و آنها را از عرق پاک کنید.
در اینجا به دو نکته برای چگونگی خشک نگاه داشتن دست هایتان اشاره می کنیم:
۱- قبل از رفتن سر قرارهای مهم یا مصاحبه های کاری دست هایتان را خوب شسته و بعد خشک کنید. دقت کنید که تا موقع دست دادن با فرد مزبور از بستن دست هایتان جلوگیری کنید. چون باعث گرم شدن دست ها و نتیجتاً عرق کردن آنها می شود.
۲- دستان خود را قبل از دست دادن خشک کنید. همیشه دستمالی برای این کار با خود همراه داشته باشید.

دست دادن شل و ول

دست دادن شل و ول نشاندهنده ی ضعف، نداشتن اعتماد به نفس، نداشتن علاقه و ثبات است. مسلماً این خصوصیات متضاد قدرت و استحکام است که ویژگی افراد محترم و موفق است. توصیه می کنم اگر حالت دست دادنتان شل و ضعیف است، هنگام دست دادن کمی نیرو صرف کنید. مطمئناً دست دادن سفت و محکم تاثیر بسیار بهتری در مخاطب می گذارد.

دست دادن نوک انگشتی

مطمئنم قبلاً برایتان اتفاق افتاده است. یک نفر هنگام دست دادن نوک چهار انگشتتان را می گیرد و نمی گذارد که دستتان کاملاً در دستش قفل شود و بعد دستتان را به سختی می فشارد. باید سعی کنید تا می توانید از چنین دست دادنی خودداری کنید. البته ممکن است گاهاً به طور تصادفی یا وقتی عجله دارید برایتان پیش آید. اما به شما توصیه می کنم در این مواقع از فرد مخاطب عذرخواهی کرده و دوباره با او دست بدهید. ممکن است کار خوبی نباشد اما در ذهن فرد مقابل می ماند که چقدر برایش احترام قائل بوده اید.

دست دادن خیلی محکم

قدیمی ها معمولاً اینطور دست می دادند. احتمالاً تا به حال با چنین موردی برخورد کرده اید. فردی احساس می کند قوی ترین مرد جمع است و هنگام دست دادن دستتان را مثل لیمو می چلاند. درست است که من از دست دادن محکم خوشم می آید اما این استحکام نباید موجب ناراحتی طرف مقابل شود.

دست دادن دوستانه و خودمانی

مردم باید عادت کنند دست دادن های عجیب و غریبشان را کنار بگذارند. نیازی به شعبده بازی نیست. یک دست دادن ساده، محکم و دوستانه کافی است. درست است که دست دادن مسئله ای پیش پا افتاده است اما می تواند عامل مهمی در مصاحبه ها و جلسه های اجتماعی شود. سعی کنید که خیلی راحت اما محکم با فرد مقابل دست داده و در چشمانش نگاه کنید تا بهترین تاثیر را در برخورد اول روی فرد مقابل بگذارید.

خالید حسامی( هیدی )
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)