بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض كلاهبردار پنج میلیارد ریالی دستگیر شد

كلاهبردار پنج میلیارد ریالی دستگیر شد

كرمانشاه - فرمانده انتظامی استان كرمانشاه گفت: متهمی كه با صدور چكهای تقلبی اقدام به كلاهبرداری پنج میلیارد ریالی از یك شهروند كرمانشاهی كرده بود، با تلاش ماموران آگاهی كرمانشاه دستگیر و روانه زندان شد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز چهارشنبه به نقل از سردار ' كریم كشوری ' افزود: متهم پس از جلب اعتماد شاكی پرونده، اجناس و لوازم خانگی از مغازه وی خریداری كرده و در عوض آن چند فقره چك پرداخت كرده بود، كه پس از مراجعه شاكی به بانك مشخص می شود چكها جعلی و فاقد اعتبار است.

وی گفت: با پیگیری ماموران پلیس آگاهی متهم در شهر مشهد دستگیر و پس از انتقال به كرمانشاه و اعتراف به بزه انتسابی، با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 193 سایت اینترنتی در استان كرمانشاه فعال است

مدیر كل فرهنگ و ارشاد كرمانشاه:

193 سایت اینترنتی در استان كرمانشاه فعال است

كرمانشاه - مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه گفت: هم اكنون 193 سایت به طور گسترده در سطح استان كرمانشاه فعال است.

حجت الاسلام محمد آفتابی، روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: اكثر این سایتها دارای مجوز می باشند و با توجه به ثبت آنها در سامانه اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ثبت مشخصات فردی افراد، دسترسی به آنها مشكل چندانی ندارد.

وی با اشاره به فعالیت شخصی برخی از این سایتها در حوزه های مختلف، گفت: بخش دیگری از آنها متعلق به ادارات، نهادها و موسسات است و سایتهای خبری نیز گروهی دیگر از این سایتها را تشكیل می دهند كه همگی با هویت مشخص به فعالیت می پردازند.

حجت الاسلام آفتابی، خاطرنشان كرد: این اداره كل به صورت دوره ای عملكرد این سایتها را تحت كنترل دارد و چنانچه تخلفی توسط آنها صورت گیرد به ستاد ساماندهی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و براساس مستندات تصمیم گیری لازم اتخاذ می شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینكه در آستانه انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم بهتر است سایتهای استان بویژه سایتهای خبری از تبلیغات زود هنگام به نفع نماینده ای خاص پرهیز كنند.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه، همچنین با ابراز نگرانی از فعالیت وبلاگهای غیرمجاز، گفت: تعداد این وبلاگها فراوان است و ما به دنبال آن هستیم تا این وبلاگها را ساماندهی كنیم.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-05-2012
Afsaneh_roj آواتار ها
Afsaneh_roj Afsaneh_roj آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 6,774

4,753 سپاس در 854 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Afsaneh_roj به Yahoo ارسال پیام
Talking کلاهبرداری

این روزها چقدر بازار کلاهبردای داغ شده هاااااااااا
این وسط فقط سر ما بی کلاه مونده
خدا نصیب نکنه
کاربران زیر از Afsaneh_roj به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض طرح زوج و فرد كردن خودروها در كرمانشاه از اول بهمن ماه اجرا می شود

رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه:
طرح زوج و فرد كردن خودروها در كرمانشاه از اول بهمن ماه اجرا می شود

كرمانشاه - رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه در میزگرد خبری ایرنا مركز كرمانشاه، از اجرای طرح تردد خودروها براساس زوج و فرد بودن دو رقم آخر پلاكشان در شهر كرمانشاه از اول بهمن ماه آینده خبر داد.

سرهنگ غلامرضا امیدی، روز پنجشنبه افزود: تجربه اجرای این طرح در سالهای گذشته نشان از نتیجه بخش بودن و البته رضایتمندی مردم دارد و ما هم برای روانسازی ترافیك در ماههای پایانی سال قصد داریم این طرح را به اجرا در آوریم.

وی ادامه داد: هم اكنون میدان جوانشیر تا چهار راه مطهری (جوانشیر)، شریعتی و مدرس از معابر با ترافیك سنگین شهر كرمانشاه هستند و ما هم اجرای طرح تردد خودروها براساس دو رقم آخر شماره پلاك آنها را در این خیابانها اجرا خواهیم كرد.

وی مدت زمان اجرای این طرح را از اول بهمن ماه تا آخر سالجاری عنوان كرد و گفت: امیدوارم مردم نیز در اجرای این طرح همكاری لازم را با پلیس داشته باشند.

امیدی با بیان اینكه هم اكنون در تصادفات جزیی تا سقف 22 میلیون و 500 هزار ریال خسارت را بیمه بدون نیاز به كروكی پلیس می پردازد به شرط آنكه هر دو طرف از مدارك قانونی و بیمه برخوردار باشند، به رانندگان هشدار داد: در صورت چنین تصادفهایی نباید منتظر حضور پلیس باشند و خیابان را قفل كنند.

امیدی افزود: به نیروهایمان تاكید كرده ایم كه در صورتیكه دو راننده در چنین مواقعی باعث ایجاد ترافیك شدند، قبل از هر اقدامی هر دو طرف را جریمه كنند تا این فرهنگ در میان مردم جا بیفتد و خودشان با مصالحه و مراجعه به شركتهای بیمه گزار، خسارت شان را دریافت نمایند.

وی گفت: برخی تصادفات خسارتی و جرحی در واقع ساختگی هستند و باور غلطی وجود دارد كه از بیمه پول بگیرند در حالیكه این مساله ظلم به بیت المال است و چنین مسایلی انرژی زیادی از ما می گیرد كه از مراجع قضایی می خواهم در این زمینه ها ورود پیدا كنند.

رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه، همچنین كمبود نیروی انسانی متناسب با ظرفیتها و ماموریتها را از مشكلات پلیس راهور عنوان كرد و گفت: با این حال با تقویت نیروهای فعلی و استفاده از نیروهای كادر در بعدازظهرها، شرایط را به گونه ای پیش برده ایم كه اینك در شهر كرمانشاه گره ترافیكی نداریم.

وی گفت: شخصا با خودروی غیر اداری در بعدازظهرها و حتی شبانه در شهر گشت زنی می كنم تا بر كار نیروها و نیز وضعیت ترافیك شهر نظارت داشته باشم و در این راستا با هیچكس هم تعارفی ندارم و برخوردهای قانونی را اعمال خواهم كرد.

وی تخلیه بار در بازار و نیز ورود كامیونها به درون شهر را از جمله مشكلات ترافیك زای شهر عنوان كرد و گفت: از جمله برنامه های ما ساماندهی به چنین اموری است و در این خصوص از هیچ كسی كم كاری را نمی پذیرم حتی اگر شهرداری هم كوتاهی كند، در رسانه ها اعلام خواهم كرد.

وی در پایان خواستار تشریك مساعی و همراهی مسوولین برای اجرای برنامه هایی مانند خارج نمودن نمایشگاه از شهر، خارج نمودن میدان بار، احداث شهرك سلامت و خروج صنایع مزاحم برای روان سازی بار ترافیكی شد و گفت: این امور عزم و همت جمعی مسوولین را می طلبد كه امیدوارم با درایت مدیریت ارشد استان به سرانجام برسد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سارقین بانك سپه كرمانشاه در ملاء عام به دار مجازات آویخته شدند

سارقین بانك سپه كرمانشاه در ملاء عام به دار مجازات آویخته شدند

كرمانشاه - سه تن از سارقین بانك سپه كرمانشاه روز پنجشنبه در ملا عام به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش ایرنا، حكم اعدام ساسان بصامی فرزند جهانگیر 36 ساله، علیرضا احمدی فرزند خداداد 48 ساله و صادق اسكندری فرزند ولی 33 ساله دقایقی پیش در میدان آزادی كرمانشاه به اجرا درآمد.

این سارقین 26 مرداد ماه سالجاری، خودروی حامل پول بانك سپه كرمانشاه را در خیابان سعدی مورد حمله مسلحانه قرار دادند و سه تن از ماموران بانك را به شهادت رساندند و مبلغ دو میلیارد و 170 میلیون ریال را نیز به سرقت بردند.

یكی دیگر از اعضای این باند در جریان درگیری با نیروهای انتظامی استان كرمانشاه در منطقه 22 بهمن به هلاك رسید و سه تن مذكور نیز پس از طی مراحل قانونی در دادگستری استان كرمانشاه، محكوم به اعدام شدند.

تعداد زیادی از مردم كرمانشاه كه در محل اجرای حكم اعدام حضور داشتند، با سردادن شعارهایی از قاطعیت دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و انتظامی استان كرمانشاه در برخورد با اشرار و مخلان امنیت قدردانی كردند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-06-2012
Afsaneh_roj آواتار ها
Afsaneh_roj Afsaneh_roj آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 6,774

4,753 سپاس در 854 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Afsaneh_roj به Yahoo ارسال پیام
Exclamation زوج و فرد

اتفاقا خیلی خوبه .. ترافیک کمتر می شه .. مشهد که میری درب هر کیوسک می تونی قبض جریمه بخری و وارد محدوده ی طرح بشی ..... خیلی برای من جالب بود
قدیمی 01-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سارق مسلح 300 راس احشام دستگیر شد

سارق مسلح 300 راس احشام دستگیر شد

كرمانشاه - ماموران پلیس آگاهی شهرستان اسلام آباد غرب متهمی را دستگیر كردند كه از سرقت مسلحانه 300 راس احشام پرده بر داشت.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز جمعه گزارش داد، در پی كسب اخبار و اطلاعاتی توسط ماموران پلیس آگاهی اسلام آباد غرب مبنی بر اینكه فردی سابقه دار در انجام یك فقره سرقت مسلحانه احشام دست داشته است، پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم دستگیر شد.

براساس این گزارش، متهم كه 38 سال دارد، در بازجویی انجام شده در پلیس آگاهی اسلام آباد غرب، به بزه انتسابی مبنی بر سرقت مسلحانه 300 راس احشام در شهرستان آبیك با همكاری متهمی دیگر اعتراف كرد.

متهم برای كشف سایر سرقتهای احتمالی و دستگیری همدست وی در اختیار پلیس آگاهی اسلام آباد غرب است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-07-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض منوریل پروژه خوبی است اما به تعریض خیابان مدرس اعتقادی ندارم

رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه:

منوریل پروژه خوبی است اما به تعریض خیابان مدرس اعتقادی ندارم

كرمانشاه - رییس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه، از پروژه منوریل در كاهش بار ترافیكی شهر به نیكی یاد كرد ولی از عدم اعتقادش به طرح تعریض خیابان مدرس سخن گفت.

سرهنگ غلامرضا امیدی روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: چنانچه منوریل كرمانشاه احداث شود با ظرفیت جابجایی 16 هزار نفر مسافر و 12 ایستگاهی كه برای آن طراحی شده است، می تواند روند ترافیك شهر را بسیار روان كند.

وی گفت: این پروژه در یكی از كلیدی ترین و پرترافیك ترین مسیرهای درون شهر كرمانشاه احداث می شود كه می تواند سرعت جابجایی مسافر را از شمالی ترین نقطه شهر یعنی طاق بستان تا جنوبی ترین نقطه شهر كه میدان فردوسی می باشد، افزایش دهد و حجم ترافیك را به نحو چشمگیری كاهش دهد.

هرچند سالهاست طرح تعریض خیابان اصلی و شریان حیاتی شهر كرمانشاه یعنی خیابان مدرس در دستور كار قرار گرفته است و روی كاغذ و در تعداد جلسات هم از قضا ركورد جالبی از آن سراغ داریم ولی در عالم واقع خیابان مدرس همچنان پرترافیك ترین خیابان شهرمان است كه این مساله مورد انتقاد سرهنگ امیدی نیز می باشد.

وی، با بیان اینكه به طرح تعریض خیابان مدرس اعتقادی ندارم، افزود: اگر بجای صرف این همه وقت، انرژی و هزینه در خصوص تعریض خیابان مدرس، از همان ابتدا سعی می كردیم یك پل بر روی این خیابان از میدان آزادی تا چهار راه مدرس احداث كنیم و خودروهای شخصی را از روی پل و تاكسیها و اتوبوسهای درون شهری را از زیر پل گذر می دادیم، بسیار موثرتر می بود.

امیدی گفت: روند پیشرفت پروژه تعریض خیابان مدرس بسیار ناامید كننده است و حتی اگر چنین اتفاقی هم رخ دهد، چندان تفاوتی در كاهش بار ترافیكی نخواهد داشت زیرا در این طرح، تعریض بخش سواره رو در دستور كار نیست و بار هم همین مشكلات كنونی ترافیك را داریم.

وی گفت: علاوه بر دو طبقه كردن خیابان مدرس و احداث پل، به بهسازی كمربندیها نیز ایمان دارم ولی در مجموع باید گفت كه برنامه جامع و مدونی برای مدیریت شهری كرمانشاه نداریم و بیشتر امور نوعی حالت 'فرد محوری' دارند.

سرهنگ امیدی ادامه داد: نمونه این نبود برنامه و فرد محوری را می توان در تصمیم گریهای متفاوت برای بهسازی میدان الهیه یافت آنجاییكه ابتدا تصمیم به چهار راه شدن این میدان گرفته می شود و سپس با تغییر رویكرد، سعی می شود تا آن را تبدیل به زیرگذر و روگذر نماییم!

وی همچنین عملكرد شهرداری كرمانشاه در حوزه های زیرساختی و اموری مانند نصب علایم و خط كشی ها و اطلاح هندسی معابر را بسیار ضعیف عنوان كرد و گفت: اكنون در این موارد شهر كرمانشاه با مشكلات جدی روبروست و حتی پاركینگ مناسبی هم برای خودروها در شهر نداریم و خط كشی ها هم بسیار ضعیف است.

ریس پلیس راهور انتظامی استان كرمانشاه در پایان از صدا و سیما بخصوص شبكه استانی زاگرس خواست تا در میان برنامه های خود حداقل یك برنامه 10 دقیقه ای برای توجیه قوانین جدید رانندگی و فرهنگسازی در میان شهروندان در نظر بگیرد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-07-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض اهداف سند نهضت مطالعه مفید در كرمانشاه اجرا می شود

اهداف سند نهضت مطالعه مفید در كرمانشاه اجرا می شود

كرمانشاه - معاون امور كتابخانه های عمومی استان كرمانشاه گفت: براساس سند نهضت مطالعه مفید همزمان با سراسر كشور، اهداف این سند در كرمانشاه در حال پیگیری و اجرایی شدن است.

اسماعیل مالمیر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اثربخش بودن مطالعه را مثمرثمر دانست و گفت: مطالعه ای مفید است كه دارای نتیجه بوده و دستاوردی علمی، عملی (رفتاری)،‌ ذهنی و یا قلبی داشته و برای تربیت انگیزه، افزایش تعهد، ارتقای توانایی ذهنی، توسعه دانش كاربردی، ارتقای مهارت عملی و در نهایت در جهت پرورش و تعالی فرد در راستای به فعلیت رساندن استعدادهای الهی كاربردی باشد.

وی افزود: براساس این سند باید ایران به جایگاه ممتاز در جهان از نظر سرانه مطالعه و بخصوص مطالعه مفید براساس چشم‌انداز بخش فرهنگ عمومی در افق ایران 1404 برسد.

وی ادامه داد: براین اساس ایران باید در افق 1404 رتبه برتر در منطقه از لحاظ سرانه مطالعه و در زمره 15 كشور برتر جهان در این زمینه قرار بگیرد.

مالمیر با اشاره به سیاستهای سند نهضت مطالعه مفید در كشور، گفت: در این سند ارتقای شاخصهای كتابخانه‌ای در ابعاد فضا، منابع، عضو و امانت در كتابخانه‌های عمومی، نهادینه كردن مطالعه مفید به عنوان یك ارزش و عادت عمومی در جامعه، فراهم‌سازی زیرساختهای فیزیكی، مجازی و انسانی كتابخوانی شایسته ایران اسلامی ، زمینه‌سازی برای هدایت محتوای مطالعه آحاد جامعه و توسعه فعالیتهای بین­المللی در زمینه تولید كتاب، محتوا، كیفیت چاپ و تاثیر آن بر افزایش مطالعه در داخل كشور بسیار مهمی تلقی شده است.

معاون امور كتابخانه های عمومی استان كرمانشاه، افزایش فضای كتابخانه های عمومی به میزان هشت متر به ازای هر 100 نفر را یكی از اهداف خرد این نهضت اعلام كرد و گفت: هم اكنون در استان به ازای هر 100 نفر، 6/1دهم متر فضای كتابخانه ای وجود دارد.

مالمیر، ساخت و راه اندازی كتابخانه مركزی و استاندارد در استان كرمانشاه را عامل مهمی در ارتقای فضای كتابخانه ای دانست و گفت: كمبود اعتبارات در كندی روند ساخت و راه اندازی این كتابخانه ها تاثیرگذار است.

وی، فراهم‌آوری چهار جلد كتاب به ازای هر نفر در كتابخانه‌های عمومی را از دیگر اهداف نهضت خواند و افزود : در استان كرمانشاه تقریبا برای هر سه نفر، یك جلد كتاب در كتابخانه های عمومی هم اكنون موجود است.

مالمیر، عضویت 35 درصد جمعیت ایران در كتابخانه‌های عمومی، توجه به مطالعه غیردرسی و مفید در روند آموزش رسمی كشور و توجه به مطالعه مفید در برنامه­های اوقات فراغت را از دیگر اهداف خرد نهضت مطالعه مفید در كشور دانست و گفت: تنها سه درصد جمعیت باسواد استان كرمانشاه در كتابخانه های عمومی عضو هستند كه براساس این سند باید در ارتقا اعضا كوشید.

وی با بیان اینكه مراحل اولیه تشكیل كمیته های مختلف اجرایی این سند در استان كار شده است، اظهار داشت: بناست با تشكیل این كمیته ها و برنامه ریزی هایی كه در آینده انجام می دهیم، به اهداف اصلی و خرد سند نهضت مطالعه مفید برسیم.

مالمیر گفت: بهتر است برای اجرای روند كار در استان، اعضای كمیته ها با توجه و نظم بیشتری جلسات را پیگیری كنند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-07-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض شورای قرآن در تمام شهرستانهای استان كرمانشاه دایر می شود

شورای قرآن در تمام شهرستانهای استان كرمانشاه دایر می شود

كرمانشاه - مسوول دارالقرآن الكریم اداره كل تبلیغات اسلامی استان كرمانشاه از راه اندازی شورای قرآن در تمامی شهرستانهای استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسمعلی ابراهیمی روز شنبه در نشست مسوول دارالقرآن الكریم اداره كل تبلیغات اسلامی كرمانشاه با مسوولان خانه قرآنی روستایی اسلام آبادغرب، فعالیتهای قرآنی تبلیغات اسلامی را خوب توصیف كرد و افزود: كسانیكه كه با تبلیغات اسلامی به انجام فعالیتهای قرآنی مشغول هستند، بزرگترین انگیزه شان انجام كاری مخلصانه و كسب رضای خدا و خلق است.

وی به اهداف و برنامه های دارالقرآن اشاره كرد و افزود: ترویج برنامه های آموزشی قرآن در بین قشر جوانان و نوجوانان، تخصصی كردن برنامه های قرآنی، استعداد شناسی در بین قرآن آموزان مستعد در تمام شهرستانها از برنامه های دارالقرآن می باشد.

حجت الاسلام علی اوسط كماسی رییس اداره تبلیغات اسلامی اسلام آبادغرب نیز ضمن ارایه گزارشی از وضعیت و فعالیت خانه های قرآن روستایی، اظهار داشت: اگر قرآن را با تمام ابعادی كه دارد ارایه كنیم نه تنها نوجوانان و جوانان بلكه تمام آحاد مردم شیفته آن می شوند، چرا كه انسان بر حسب ذاتش زیبایی را دوست دارد و زیباتر از قرآن كه تجلی جمال و جلال حق تعالی است، چیزی وجود ندارد.

وی در ادامه خواستار برنامه حمایتی نقدی و غیرنقدی دارالقرآن تبلیغات اسلامی استان كرمانشاه از موسسات و مراكز فعالیتهای قرآنی مردمی و خانه های قرآنی روستایی و جلسات دایم قرآن كریم شد.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)