بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-19-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نمیخواستم دم عیدی خبر زد حال بزارم ولی چه کنیم که باید حقیقت رو گفت هر چند تلخ !

گرانی اینترنت در راه است

در روزهای پایانی سال 89، خبری روی خروجی خبرگزاری‌های کشور قرار گرفت که کمتر به آن توجه شد.

براساس این خبر، شرکت‌های مخابرات استانی هزینه سرویس‌دهی به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت موسوم به ‌ای‌دی‌اس‌ال را بین 3 تا 14 برابر افزایش داده و خطوط آن دسته از شرکت‌هایی را که قادر به پرداخت هزینه‌های جدید نشده‌اند، قطع کرده‌اند! بدین ترتیب برای این شرکت‌ها که مستقیما با مشتریان در ارتباط هستند، در سال جدید هیچ راهی جز افزایش بهای سرویس اینترنت پر سرعت باقی نمی‌ماند. این در حالی است که برخی از کارشناسان اعتقاد دارند این افزایش ناگهانی قیمت سرویس‌ها از سوی شرکت‌های مخابرات استانی با این انگیزه و هدف صورت گرفته که شرکت‌های بخش خصوصی از دایره ارائه خدمات اینترنت حذف شده و خدمات اینترنت پرسرعت در انحصار شرکت‌های مخابرات قرار گیرد.

هیچ کس انتظار ندارد که قیمت اینترنت در ایران ارزان شود اما افزایش 14 برابری قیمت آن نیز برای مشترکان این سرویس غیرقابل‌قبول است. این افزایش هزینه البته در حال حاضر به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت تحمیل شده و آنها مجبورند به تعهدات قبلی در قبال مشترکان خود عمل کنند اما به‌نظر می‌رسد با توجه به این افزایش غیرمترقبه هزینه‌ها از سوی مخابرات، به‌زودی شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت در بخش خصوصی ناچار به اعمال تعرفه‌های جدیدی براساس هزینه تمام شده خود شوند؛ افزایش هزینه‌ای که در نهایت به حلقه آخر این زنجیر یعنی مشترکان عزیز! منتقل خواهد شد.

در همین راستا، محمدحسن شانه‌ساز‌زاده، مدیر یکی از شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت از افزایش غیرمنطقی قیمت سرویس‌هایی که از سوی مخابرات به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت داده می‌شود، خبر داده و گفته: با خصوصی‌شدن مخابرات و واردشدن آن به حوزه اینترنت، این شرکت به‌صورت غیرقانونی قیمت تمام‌شده سرویس‌ها را برای رقبا افزایش می‌دهد تا خود به توسعه این سرویس و جذب مشتری بپردازد.

وی با بیان اینکه درصورت‌حساب‌های شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت هر بار با افزایش هزینه در طراحی تجهیزات پسیو، پاور و فضا روبه‌رو هستیم، گفت: این افزایش چند برابری قیمت تمام‌شده صورت‌حساب‌های ارائه شده از سوی مخابرات به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت، غیرقانونی است؛ چرا که باید تمامی تعرفه‌ها از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب و ابلاغ شود.

وی با تأکید بر توقف سرویس‌دهی به برخی از شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت به‌دلیل عدم‌پرداخت این صورت‌حساب‌ها اضافه کرد: در این رابطه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مکاتبه کرده‌ایم و این سازمان نیز به‌عنوان نهاد تنظیم مقررات در این بخش معتقد است که شرکت‌های مخابرات استانی حق افزایش قیمت تمام‌شده این سرویس را ندارند. اما این شرکت‌ها با بی‌توجهی به دستورات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ما را مجبور می‌کنند که صورت‌حساب‌های جدید را پرداخت کنیم.
شانه‌ساز‌زاده با اشاره به افزایش ۳ تا ۱۴ برابری بهای فضا، پاور و هزینه طراحی تجهیزات پسیو از سوی شرکت‌های مخابرات استانی به مهر گفت: این شرکت‌ها حتی اعلام نمی‌کنند که این افزایش قیمت بر چه اساسی است و تنها فاکتور کلی صادر می‌کنند که شامل هزینه‌های چند برابری است.

وی با تأکید بر اینکه این مشکل برای تمامی شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت از طرف همه شرکت‌های مخابراتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: تنها برخی استان‌ها برای پرداخت با ما تعامل دارند و سرویس‌های ما را متوقف نمی‌کنند اما برخی استان‌ها مانند تهران، قم و فارس بدون توجه به حقوق کاربران شبکه درصورت عدم‌پرداخت این مبالغ، سرویس‌دهی را قطع می‌کنند.

مدیرعامل شاتل تصریح کرد که مخابرات ایران باید با دریافت مجوز از رگولاتوری، تعرفه‌ها را تغییر دهد اما از آنجایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدامی قاطع در این مورد انجام نمی‌دهد، هر یک از شرکت‌های مخابراتی نسبت به تغییر بهای تمام‌شده و افزایش آن اقدام کرده و بخش خصوصی را دچار ضرر و زیان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس به مشکلاتی همچون عدم‌تأمین پهنای باند برای توسعه خطوط و زیان‌های ناشی از افزایش تعرفه خطوط1 E، افزایش چند برابری هزینه تمام‌شده سرویس‌ها نیز اضافه شده است.

آسیب‌رسانی به مشترکان اینترنت پر سرعت

ابوطالب برزگر، مدیر روابط عمومی گروه شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت نیز با اشاره به افزایش بها در صورت‌حساب‌های جدید شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت، گفت: قیمت سرویس‌دهی مخابرات به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت برخلاف مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مخابراتی قیمت امکانات مخابراتی مورد ارائه به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت را بر خلاف مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات چند برابر کرده‌اند، تأکید کرد: شرکت‌های مخابراتی می‌گویند تا زمانی که هزینه‌ها را براساس قیمت‌های جدید پرداخت نکنید؛ از دایرکردن سرویس‌های جدید خودداری خواهیم کرد. برزگر با بیان اینکه این اقدام بسیار غیررقابتی است، تصریح کرد: نتیجه این اقدام غیرقانونی چیزی نیست جز آسیب‌رسانی به مشترکانی که از سرویس‌های‌ ای‌دی‌اس‌ال استفاده می‌کنند.

گران شدن قیمت اینترنت باعث کندی روند توسعه این سرویس ارتباطی در ایران خواهد شد و کارشناسان از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌کنند بخش عمده‌ای از کاربران اینترنت به خاطر عدم‌توانایی مالی پرداخت هزینه‌های اینترنت از دریافت این نوع سرویس‌ها صرف‌نظر خواهند کرد.

ادامه این فرایند باعث عقب‌ماندگی بیشتر ایران در زمینه توسعه زیرساخت‌های اینترنت خواهد شد؛ اتفاقی که در برنامه چهارم توسعه نیز افتاد و به‌رغم تصریح قانون مبنی بر برقراری یک میلیون و 200 هزار خط اینترنت پرسرعت، تنها 465هزار پورت نصب شد. حتی اکنون نیز در آغاز سال 1390 و آغاز برنامه پنجم توسعه تنها قریب یک میلیون خط دایر شده است؛ در حالی که تا پایان این برنامه باید ۱۲ میلیون پورت پرسرعت اینترنت در کشور نصب و دایر شود.

عقب ماندن ایران از توسعه اینترنت پر سرعت به تبع آن باعث کندی برنامه‌های دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک در کشور خواهد شد. اگر چه فلسفه خصوصی‌شدن شرکت مخابرات، توسعه و رونق بخش خصوصی بود اما ظاهرا در زمینه توسعه اینترنت این اتفاق به ضرر بخش خصوصی تمام شده است.

گرانی اینترنت در راه است مگر اینکه سازمان تنظیم مقررات مانع تحمیل هزینه‌های کمرشکن به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت شود. آیا چاقو دسته خود را می‌برد؟

پیشنهاد مخابرات برای تغییر نرخ

یک مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران از ارائه پیشنهاد جدید برای تعرفه خطوط E1 به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد و گفت: تا مصوب شدن این پیشنهاد، خطوط E1 مانند روال گذشته محاسبه شده و هیچ تغییری در آبونمان این خطوط پیش نمی‌آید. به گزارش مهر، نرخ آبونمان واگذاری خطوط E1 که از طریق آن اینترنت دایل‌آپ با سرعت 56کیلوبیت برثانیه به کاربران ارائه می‌شود، از ابتدای امسال موضوع درگیری میان شرکت مخابرات ایران، شرکت‌های مخابرات استانی، شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود و این موضوع تا جایی پیش رفت که حتی پای سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تعزیرات حکومتی نیز به نوعی به این پرونده باز شد.

داوود زارعیان، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه دستورالعمل اعمال نرخ قدیمی خطوط اینترنت به تمامی استان‌ها ابلاغ شده و این دستورالعمل قابل اجراست، اظهار داشت: شرکت‌های مخابراتی موظف به اعمال تعرفه‌ها طبق روال گذشته هستند و تغییری در این رویه به وجود نیامده است. زارعیان هزینه نگهداری خطوط E1 را براساس پیشنهاد جدید ماهانه 95هزار تومان به ازای هر لینک عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود به‌زودی این تعرفه پیشنهادی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نهایی و تصویب شود که در این صورت این دستورالعمل به شرکت‌های مخابراتی ابلاغ خواهد شد.

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 03-19-2011 در ساعت 07:34 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آی پد جایگزین كتاب در مدارس چین می شود

آی پد جایگزین كتاب در مدارس چین می شود

تهران- دانش آموزان مدارس چین به زودی به جای كتاب، آی پد به كلاس درس می برند.

به گزارش چاینا دیلی، دبیرستان 'جین لینگ' در شهر نانجینگ چین در حال حاضر به سه دانش آموز اجازه داده است در ترم جدید كه از سپتامبر امسال آغاز می شود به صورت آزمایشی آی پد به كلاس ببرند.

این شیوه كه بحث و بررسی زیادی روی آن انجام شده ، قرار است در مورد تمام دانش آموزان اعمال شود.

به گفته معاون این مدرسه، آی پد می تواند دانش آموزان را از حمل كیف مدرسه راحت كند.
این شیوه جدید همچنین می تواند تعامل بین دانش آموزان و معلمان را افزایش دهد. معلمان می توانند از طریق این وسیله از دانش آموزان سئوال بپرسند و تمامی پاسخ ها را به صورت فوری مشاهده كند.

این وسیله الكترونیكی همچنین دسترسی به منابع آموزشی خارجی را برای دانش آموزان فراهم می كند و با استفاده از آن می توان دانش آموزان را برای آزمون های SAT, TOFEL و AP آماده كرد.

استفاده از آی پد همچنین می تواند 90 درصد از هزینه خرید كتاب های درسی را كاهش دهد.
اگرچه این اقدام مدارس چین مورد استقبال جوانان چینی قرار گرفته اما از سوی دیگر نگرانی هایی را به وجود آورده است . زیرا این شیوه ممكن است حواس دانش آموزان را پرت كند و آنها با آی پد به جای درس ، بازی كنند .

جوانان چینی در حال حاضر اجازه بردن آی پد و دیگر تجهیزات الكترونیكی را به مدارس ندارند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ابداع نرم افزاری كه دروغ را تشخیص می دهد

ابداع نرم افزاری كه دروغ را تشخیص می دهد

تهران- محققان نرم افزاری ابداع كردند كه با استفاده از چشم ها می تواند دروغگویی افراد را تشخیص دهد.

به گزارش ایرنا و به نقل از مجله 'گیزمگ'، این نرم افزار توسط برنامه نویسان دانشگاه بوفالو در آمریكا ساخته شده است.

محققان بر اساس یك مطالعه روانشناسی كه قبلا انجام شده بود، نرم افزاری تولید كرده اند كه به رایانه اجازه می دهد حركات چشم فرد گوینده را ارزیابی كند تا دریابد كه آیا وی دروغ می گوید یا نه .

این نرم افزار می تواند با دقت بیش از 80 درصد دروغ های افراد را تشخیص دهد.

این در حالی است كه به گفته محققان، نرخ موفقیت یك بازپرس آموزش دیده در تشخیص دروغ افراد تنها حدود 65 درصد است.

در این مطالعه 40 مكالمه ضبط شده ویدیویی از 132 نفر مورد بررسی قرار گرفت . این افراد دریك تحقیق روانشناسی شركت كرده بودند.

در این مطالعه روانشناسی از افراد خواسته شده بود تا گزینه های مانند سرقت كردن یا نكردن یك فقره چك را انتخاب كنند و بعد از آنها پرسیده می شد كه آیا این كار را تاكنون انجام داده اند یا خیر.

در هنگام سوال از سوژه ها ، اگر الگوی حركت چشم آنها یكسان می ماند این گونه فرض می شد كه آنها حقیقت می گویند اما اگر الگوی چشمشان تغییر می كرد به عنوان دروغگو شناخته می شدند.

با استفاده از این روش بیشتر افرادی كه دروغ می گفتند ، مشخص شدند . اما تعداد كمی ازافراد، دروغگوهای ماهری بودند و توانستند حركات چشم شان را تحت كنترل درآورند.

دانشمندان اكنون تصمیم دارند با استفاده از یك بانك اطلاعاتی بزرگتر ، مطالعات بیشتری انجام دهند و نهایتا امیدوارهستند سامانه ای ابداع كنند تا بتوان از آن در كنار كارشناسان بازجویی برای تشخیص دروغگویی مجرمان استفاده كرد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 04-07-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض كاربران رایانه های لوحی بیشتر در معرض خطر قرار دارند

كاربران رایانه های لوحی بیشتر در معرض خطر قرار دارند

تهران- پژوهشگران می گویند كه كاربران رایانه لوحی در مقایسه با كاربران رایانه های رومیزی و لپ تاپ ها، گردن خود را بیشتر در حالت خمیده نگه می دارند.

به گزارش ایرنا به نقل از تایم او ایندیا، این رفتار در كوتاه مدت یا بلند مدت می تواند مخاطرات زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد. مهترین مزیت رایانه لوحی و دیگر فناوری های همراه، انعطاف پذیری آنهاست و كاربران می توانند در هر حالت و موقعیتی از این فناوری ها استفاده كنند.

این در حالی است كه پژوهشگران سلامت و بهداشت نسبت به برخی از حالت های بدن در هنگام استفاده از این رایانه ها ابراز نگرانی كرده و هشدار داده اند.

دانشمندان هشدار داده اند كه این خطرات بویژه زمانی افزایش می یابد كه كاربران، رایانه لوحی را روی زانوهای خود قرار می دهند و از آن استفاده می كنند.

پژوهشگران به كاربران توصیه كرده اند كه هنگام استفاده از رایانه لوحی هر 15 دقیقه حالت بدن بویژه گردن خود را تغییر دهند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-07-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض مشكل كاربران رایانه های رومیزی با ویندوز هشت

مشكل كاربران رایانه های رومیزی با ویندوز هشت

تهران- عمده تمركز سیستم عامل جدید شركت مایكروسافت استفاده از نمایشگرهای لمسی است كه این خود برای كاربران رایانه های رومیزی مشكل خواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از ساینس، كاربرانی كه از كامپیوترهای رومیزی استفاده می كنند، به علت عادت در استفاده از ماوس، برای كار با ویندوز هشت مشكل خواهند داشت، زیرا تمركز این سیستم عامل روی داده های لمسی است.

براساس این گزارش ویندوز هشت روی رایانه هایی كه با ویندوز هفت كار می كنند، به راحتی راه اندازی می شود و عمده تفاوت این سیستم عامل با نسخه های قدیمی تر آن استفاده نمایشگرهای لمسی است.

یكی از ویژگی های مجزای ویندوز هشت ،گزینه مترو یو.ال 'Metro UI' نام دارد كه به كاربران این اجازه را می دهد تا در صفحه اصلی رایانه خود، قسمت هایی مانند اطلاعات دمای هوا و زمان و تاریخ و نیز ابزارك های اینترنتی ( widget) را بطور كامل اختصاصی كنند.

در این سیستم عامل به جای نوار استارت (Start bar) با بردن موشواره خود به گوشه صفحه نمایش به كاربر اجازه داده می شود تا صفحه جدید اختصاصی را به صفحه نمایش قبلی خود تغییر دهد.

گفتنی است چندی پیش شركت مایكروسافت در اعلامیه ای از ورود ویندوز هشت در ماه اكتبر (مهر ماه) به بازار خبر داده بود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-07-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض استفاده از تلویزیون متصل به اینترنت تا سه سال دیگر به 80 درصد می رسد

استفاده از تلویزیون متصل به اینترنت تا سه سال دیگر به 80 درصد می رسد

تهران- اقبال مردم به تهیه تلویزیون های متصل به اینترنت (Connected TVs) در سال 2014 میلادی به 80 درصد خواهد رسید.

تلویزیون های هوشمند مانند تلفن های هوشمند امكان اتصال به اینترنت و استفاده از سرویس های آنلاین ویدیویی و شبكه های اجتماعی و غیره را دارند.

این تلویزیون های قادرند سرویس های مختلف اینترنتی را از طریق تلویزیون به كاربر ارائه دهند.

به گزارش سایت فیوچر سورس، میزان استفاده از این نوع تلویزیون ها در سال 2011 تنها 27 درصد بوده است.

كشور ژاپن كه 59 درصد از میزان سفارش تلویزیون توسط مردمش در سال 2011 تلویزیون های هوشمند بوده است، هدایتگر مسیر انتخاب تلویزیون های متصل به اینترنت به شمار می رود.

تا كنون این میزان در آمریكا و چین به 29 درصد رسیده است؛ اما اروپا كه 24 درصد از فروش تلویزیون های آن به تلویزیون های متصل به اینترنت اختصاص داشته است پشت این منحنی قرار دارد.

گزارش ها حاكی از آن است كه تلویزیون های متصل به اینترنت (Connected TVs) برای اكثریت افرادی كه در سال 2015 اقدام به خرید تلویزیون می كنند به یك معیار تبدیل خواهد شد.

استاد فاضل نظری
3 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 04-07-2012
kiana آواتار ها
kiana kiana آنلاین نیست.
کاربر بسیار فعال

سپاسها: : 843

1,438 سپاس در 268 نوشته ایشان در یکماه اخیر

اگه این اتفاق تو خونه ما بیفته احتمالا هر روز دعواست بین من و شوهرم.چون من میخوام بیام اینترنت اون میخواد تلویزیون تماشا کنه علی اخصوص اخبار.!!!!بعد وقتی من میخوام سریال ببینم اون میخواد بیاد ایمیل چک کنه ....یعنی چه شود.!!!!!!!!!!!!!!!بعد دیگه خدا رحم کنه....من که سرمم بره همچین چیزی را تو خونه نمیخرم قربون کامپیوترم برم الهی که باعث میشه این اتفاق تو خونه ما نیفته !!!!!!!!!!!!!
از خودم میپرسم : ارزش قلب من از شیشه ی یک پنجره هم کمتر بود ؟

2 کاربر زیر از kiana سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 04-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ماسك های واقعی از صورت كاربران اینترنتی تولید شد

ماسك های واقعی از صورت كاربران اینترنتی تولید شد

تهران- یك شركت ژاپنی از صورت كاربران اینترنتی ماسك هایی تولید كرده است كه بسیار واقعی به نظر می رسند.

به گزارش ایرنا به نقل از مجله گیزمگ، شركت REAL-f با استفاده از فناوری خود به نام 'اشكال تصویر سه بعدی' (3DPFs )، مدل های سه بعدی بسیار واقعی از سر و صورت انسان تولید كرده است.

محققان این شركت برای تولید این ماسك، از سر و صورت شخص تعدادی عكس از زوایای مختلف می گیرند و آنها را روی یك صمغ كلرید وینیل كه بر روی یك قالب قرار دارد چاپ می كنند.

طبق این گزارش، این فناوری الگو برداری اجازه می دهد كه ماسك های تولیدی با درجات بسیار بالایی واقعی به نظر آیند به طوری كه از جزئیات عنبیه، رگ های خونی و خلل و فرج های صورت به دقت نقشه برداری می كنند.

همچنین ماسك های تولیدی رنگ ثابتی دارند و نسبت به آب مقاوم هستند.

با این حال، این كپی های واقعی بسیار گرانند و تولید یك ماسك سه بعدی برای اولین بار سه هزار و 920 دلار آمریكا و تولید هر كپی اضافی از آن 780 دلار آمریكا هزینه دارد.

اكنون شركت REAL-f در حال گرفتن سفارش است. طبق این گزارش حاضر شدن یك ماسك سه بعدی از صورت حدود 2 هفته و یك مدل از سر حدود سه هفته طول می كشد.

با این حال به نظر می رسد كه این ایده چندان منحصر به فرد شركت یاد شده نیست ، چرا كه یك سایت آمریكایی به نام ThatsMyFace.com به كاربران اجازه می دهد تا بر اساس تصاویر ارسال شده خود مجسمه های سه بعدی از صورتشان را سفارش دهند.

این كار روشی ارزانتر است، اما از محصولات شركت REAL كمتر واقعی به نظر می رسد.

استاد فاضل نظری
3 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 04-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض كامپیوترهای جدید با سرعت نور

كامپیوترهای جدید با سرعت نور

تهران - محققان دانشگاه 'گنت' با كمك سایر دانشمندان اروپایی روشی را ابداع كرده‌اند كه امكان انتقال اطلاعات را درون ریزتراشه‌ها با سرعت نور فراهم می‌كند.

محققان دانشگاه گنت با كمك سایر دانشمندان اروپایی روشی را ابداع كرده‌اند كه امكان انتقال اطلاعات را درون ریزتراشه‌ها با سرعت نور فراهم می‌كند.

به گزارش ساینتیفیك، یكی از چالش‌های امروز دنیای كامپیوتر این است كه با وجود افزایش توان پردازشی و كاهش اندازه ریزتراشه‌ها، هنوز اطلاعات با سرعت مناسب درون این تراشه‌ها منتقل نمی‌شود و در نتیجه سرعت كلی سیستم‌های كامپیوتری به‌نحو مناسب افزایش نمی‌یابد.

دانشمندان اروپایی برای حل این مشكل، روشی را ابداع كردند كه با استفاده از آن می‌توان چندین ترابایت اطلاعات را با سرعت نور به بخش‌های مختلف یك ریزتراشه ارسال كرد.

هربار كه یك تماس تلفنی برقرار می‌كنید یا به اینترنت متصل می‌شوید، اطلاعات در قالب پالس‌های نوری یا فوتون‌ها درون شبكه‌های فیبرنوری و با سرعت نور منتقل می‌شوند.

اما درون سیستم‌های كامپیوتری، اوضاع متفاوتی حاكم است و هنوز از ساختارهای الكترونیكی قدیمی استفاده می‌شود. ریزپردازنده‌ها فرآیند پردازش را با استفاده از الكترون‌ها انجام می‌دهند و برای ارسال اطلاعات بین تراشه‌ها نیر اطلاعات در قالب الكترون‌ها، از طریق اتصالات الكترونیكی و با سرعت بسیار كمتر از سرعت نور ارسال می‌شود.

این اتصالات قابلیت انتقال الكترون‌ها را با سرعت كافی ندارند و در نتیجه با وجود پردازنده‌های بسیار پرسرعت كه حجم عظیمی از اطلاعات را در كسری از ثانیه پردازش و تولید می‌كنند، این اطلاعات در مسیر انتقال به سایر قسمت‌های كامپیوتر انباشته شده و سرعت كلی سیستم را به نحو چشمگیری كاهش می‌دهند.

در این شیوه جدید به جای استفاده از اتصالات الكترونیكی قدیمی و الكترون‌ها، از لیزرهایی با طیف‌های نوری متفاوت برای ارسال اطلاعات در قالب فوتون‌ها از طریق سیم‌های سیلیكونی استفاده می‌شود. طول موج‌های مادون قرمز با سرعت نور از درون سیلیكون عبور می‌كنند و در نتیجه اطلاعات با سرعت نور در قسمت‌های مختلف سیستم جریان می‌یابد.

با تمام این اوصاف، ارسال اطلاعات با سرعت نور تنها مزیت این شیوه جدید نیست؛

درواقع در این شیوه اطلاعات با چندین برابر سرعت نور درون سیستم كامپیوتری جریان می‌یابد. چرا كه طیف‌های مختلف نور به‌طور همزمان چندین گروه از فوتون‌ها را از یك مسیر ارتباطی (سیم سیلیكونی) عبور می‌دهند. بنابر این كافی است از سه طول موج مختلف نور برای ارسال بسته‌های اطلاعاتی در قالب فوتون‌ها استفاده كنید تا اطلاعات با سه برابر سرعت نور به مبداء ارسال شود.

انتظار می‌رود با استفاده ازاین فناوری جدید، به زودی نسل جدیدی از كامپیوترهای بسیار پرسرعت به بازار عرضه شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تهاجم بی‌سابقه به كامپیوترهای مك

تهاجم بی‌سابقه به كامپیوترهای مك

تهران - هفته قبل یك نرم‌افزار مهاجم بیش از 600 هزار كامپیوتر 'مكینتاش' را در سراسر جهان مورد تهاجم قرار داد.

ایران- به گزارش ساینس، همواره انتظار می‌رفت با افزایش محبوبیت و استفاده از كامپیوترهای مك، این كامپیوترها مورد حمله خلافكاران اینترنتی قرار گیرند.

هفته گذشته بالاخره این انتظار پایان یافت و برای اولین مرتبه بیش از 600 هزار كامپیوتر مك توسط یك روبات نرم‌افزاری مورد حمله قرار گرفت.

این حمله بی‌سابقه دست‌اندركاران آی تی را متوجه این واقعیت كرد كه اگر امكان انجام چنین حمله گسترده‌ای روی كامپیوترهای مك وجود دارد، چه كسی از شر این نوع حملات در امان خواهد بود؟

چیزی كه متخصصان را در مورد این حمله به وحشت می‌اندازد، بدافزاری است كه برای اجرای حمله از آن استفاده شده است. چرا كه در حال حاضر تعداد بسیار كمی از نرم‌افزارهای ضد بدافزار پیشرفته قابلیت مقابله با این نوع روبات‌های نرم‌افزاری دارند و البته این ضدبدافزارها نیز بسیار گران قیمت هستند.

به اعتقاد متخصصان تنها راه حل مقابله با این نوع حملات تولید گسترده و ارزان قیمت ابزارهای ضدبدافزار است.

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)