بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام ملتها

جام ملتها مسائل مربوط به جام ملتهای قاره ها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض هري كيول:هرگز بازي مقابل ايران در سال ‌97 را فراموش نمي‌كنم

بازيکن تيم استراليا گفت: بازي در مقابل تيم ملي ايران برايم لذت‌بخش است و دوست دارم اين آزمايش را دوباره در برابر اين تيم داشته باشم.

هري کيول پس از تساوي يک بر يک تيم هاي ملي فوتبال استراليا و کره جنوبي در گروه سوم جام ملت هاي آسيا گفت: بازي مقابل تيم‌هاي بزرگ آسيا مثل ايران برايم خيلي لذت‌بخش است و دوست دارم دوباره چنين آزمايشي را در زندگي‌ام داشته باشم. عاشق فوتبال هستم و به همين دليل با هيجان و انگيزه بالا در تمامي مسابقه‌ها شرکت مي‌کنم. مسابقه دادن با تيم‌هايي مثل ايران، ژاپن و کره که از بزرگان فوتبال آسيا هستند، براي هر تيم و هر بازيکني لذت‌بخش است. هيچ وقت بازي مقابل ايران در سال 97 را فراموش نمي‌کنم. در آن بازي ايران با پشت سر گذاشتن استراليا به جام جهاني فرانسه رفت و با خوشحالي زيادي که براي مردم ايران به ارمغان برد، آن بازي را براي مردم ايران تاريخي کرد. آن بازي براي من فراموش‌شدني نيست.

هري کيول درباره بازي در برابر کره جنوبي نيز گفت: بازي خوبي بود و خودم از بازي بسيار لذت بردم. نتيجه مساوي شد و به نظر من نتيجه بدي نيست. يک امتياز باارزش را گرفتيم و با اين امتياز مي‌توانيم جايگاه خودمان را در جدول حفظ کنيم و با خيالي راحت‌تر در بازي بعد براي صعود بجنگيم. اگر به ماهيت اين نتيجه نگاه کنيم، هم براي ما و هم براي کره نتيجه خوبي بود اما دو تيم مستحق پيروزي بودند. حالا اين بازي تمام شده و با همه اتفاق‌هايي که داشت، ما بايد سعي کنيم که به بازي بحرين فکر کنيم.

وي افزود: بازي بسيار مشکلي با تيم بحرين داريم و نمي‌دانم در آن بازي چه اتفاقي خواهد افتاد. بحرين تيمي غير قابل پيش‌بيني است فقط بايد راحت و آسوده باشيم که بازي با کره را به اين تيم واگذار نکرديم.

کيول در ارتباط با احتمال رويارويي با ايران در دور بعدي مسابقه‌ها نيز بيان کرد: دوست ندارم از هم اکنون روي بازي با ايران تمرکز کنم. اگر از اين گروه صعود کنيم و با ايران روبه‌رو شويم، راحت‌تر مي‌توانم درباره بازي با ايران صحبت بکنم. پس بهتر است پس از مشخص شدن تکليف‌مان براي صعود به مرحله يک چهارم روي آن بازي تمرکز کنيم.

وي ادامه داد: بخش عظيمي از احتمال رويارويي ايران و استراليا در مرحله يک چهارم جام پانزدهم ملت‌هاي آسيا به بازي بعدي ما با تيم بحرين بستگي دارد و اميدوارم ما بتوانيم در آن بازي به پيروزي برسيم و با خيالي راحت‌تر به دور بعدي مسابقه‌ها فکر کنيم اما به نظر من بازي دوباره با تيم ملي ايران بسيار لذت‌بخش و پرهيجان مي‌شود.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض فيفا:ايران با احتياط به مصاف كره شمالي مي رود

فدارسيون بين المللي فوتبال (فيفا)‌ جمعه شب گزارش داد:تيم ملي فوتبال ايران با احتياط دومين ديدار خود درمرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا را مقابل کره شمالي برگزار مي کند.

درگزارش فيفا آمده است:قهرمان سه دوره جام ملت‌هاي آسيا مطمئن است که مي تواند پس از 35 سال به مقام قهرماني اين جام دست يابد اما عصر فردا (شنبه) با احتياط برابر تيم کره شمالي قرار مي گيرد تا با صدرنشيني گام به مرحله دوم رقابت ها بگذارد.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت :‌ بازيکنان به دليل پيروزي مقابل مدافع عنوان قهرماني بسيار خوشحال و با انگيزه اند.
افشين قطبي با بيان اينکه بازيکنان ايراني از اعتماد به نفس بالايي برخوردارند، افزود:‌ آنان مي توانند براي آينده خود تصميم بگيرند.
تيم ملي فوتبال ايران در نخستين ديدار خود در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا با نتيجه دو بر يک از سد رقيب ديرينه خود عراق گذشت و در صدر گروه چهارم ايستاد. اين تيم عصر فردا در دومين ديدارش مقابل تيم کره شمالي قرار مي گيرد که تاکنون مقابل اين تيم تن به شکست نداده است.
تيم ايران در مجموع 16 ديدار رسمي برابر کره شمالي برگزار کرده است که حاصل آن 13 پيروزي و سه تساوي بوده است.
قطبي اظهار داشت:به طورحتم پيروزي مقابل تيمي که از جام جهاني بازگشته، آسان نيست و بازيکنان بايد هوشيارانه مقابل کره شمالي صف آرايي کنند.
وي درباره شناخت از تيم ملي کره شمالي گفت :‌ رويارويي با کره شمالي دشوار است زيرا آرايش اين تيم براساس تاکتيک هاي تدافعي است، بازيکنان کره شمالي بسيار جنگنده و در ضدحملات براي هر تيمي خطرناکند.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران افزود :‌ کره شمالي مي تواند براي هر تيمي مشکل ايجاد کند.معتقدم اگر بازيکنان تاکتيک هاي کادر فني را در زمين اجرا کنند،تيم ايران هر سه امتياز بازي را از آن خود مي کند.
قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض فنایی :تصمیم ترکی در اعلام پنالتی به سود سوریه صددرصد اشتباه بود

فنایی در گفتگو با مهر: تصمیم ترکی در اعلام پنالتی به سود سوریه صددرصد اشتباه بود کارشناس داوری فوتبال کشورمان تاکید کرد، تصمیم محسن ترکی، داور ایرانی دیدار ژاپن و سوریه در چارچوب مرحله گروهی مسابقات فوتبال جام ملت‌های 2011 آسیا در اعلام پنالتی به سود سوریه صددرصد اشتباه بوده است. به گزارش خبرنگار مهر، محسن ترکی، داور دیدار ژاپن - سوریه در دقیقه 72 این بازی طی تصمیمی بحث برانگیز به سود تیم سوریه اعلام پنالتی کرد که به اعتقاد محمد فنایی این تصمیم کاملا اشتباه بوده است.
محمد فنایی در این خصوص به مهر گفت: مهاجم سوریه در آن صحنه صددرصد در آفساید بود و باید کمک داور به نشانه آفساید پرچم می زد. اینکه کمک داور پرچم زده و داور نظر خودش را در اعلام پنالتی تغییر نداده بحثی جدا است اما من در آن مورد اعتقادی به غیر از آفساید ندارم و اعلام پنالتی اشتباه بود.
وی افزود: فکر می کنم پنالتی که ترکی در دقیقه 82 به سود ژاپن گرفت، درست بود.
دیدار ژاپن و سوریه در چارچوب مرحله گروهی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا که امشب در ورزشگاه سهیم بن حمد دوحه برگزار شد در پایان به برتری 2 بریک تیم ژاپن انجامید.

قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض حمايت دوبي اسپورت و الجزيره از تصميم تركي

تصميم تركي صحيح و شجاعانه بود

شبکه تلويزيوني دوبي اسپورت با چندين بار پخش تصاوير آهسته‌ي پنالتي سوريه، تصميم ترکي را تاييد کرد.

کارشناس داوري شبکه‌ي دوبي اسپورت درباره‌ي صحنه پنالتي سوريه که مورد اعتراض شديد ژاپني‌ها قرار گرفته بود، عنوان کرد: «براي نظر دادن درباره‌ي صحنه‌ي پنالتي سوريه، بايد مشخص شود مدافع ژاپن به توپ ضربه زده يا مهاجم سوريه.»

پس از اين اظهار نظرکارشناس داوري، تصاوير مربوط به صحنه‌ي پنالتي بارها به صورت آهسته پخش شد. تلويزيون شبکه دوبي اسپورت با کشيدن داير‌ه‌ي قرمز دور توپ، نشان داد که مدافع ژاپن به توپ ضربه زده و اين صحنه آفسايد نبوده است.

شبکه‌ي تلويزيوني الجزيره هم با حمايت از ترکي، تصميم داور ايراني بازي را "شجاعانه" توصيف کرد.

محسن ترکي که قضاوت اين ديدار را بر عهده داشت، دو پنالتي براي هر يک از دو تيم اعلام کرد و با نشان دادن دو کارت قرمز، دو تيم را ده نفره کرد تا جنجالي‌ترين ديدار جام پانزدهم را تا پايان ششمين روز رقابت‌ها سوت زده باشد.

قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض اخبار گروه چهارم:عراق-ايران-امارات-كره شمالي

ایران، پیروز در سه دیدار اخیر با کره شمالی در جام ملت ها

دوحه: ایران و کره شمالی ساعت 16:45 دقیقه - به وقت تهران - روز شنبه برای چهارمین بار در تاریخ جام ملت های آسیا به مصاف هم می روند. ایران که در اولین بازی اش عراق را 2 بر یک شکست داد امیدوار است با پیروزی بر کره شمالی که در بازی اولش مقابل امارات تن به تساوی بدون گل داد صعودش را به دور بعدی مسابقات قطعی کند.

در سال 1980 که جام ملت های آسیا در کویت برگزار می شد تیم ملی ایران دو بار را کره شمالی بازی کرد. یک بار در مرحله گروهی که 3 بر 2 پیروز شد و یک بار هم در رده بندی که حریفش را 3 بر صفر شکست داد.
سال 1992 هم که مسابقات در ژاپن برگزار می شد ایرانی ها موفق شدند 2 بر صفر کره شمالی را در دور گروهی شکست دهند.
در حال حاضر ایران با 3 امتیاز در صدر گروه d قرار دارد و امارات و کره شمالی با یک امتیاز دوم و سوم هستند.
عراق هم بدون امتیاز آخرین تیم گروه است.

قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

رو در رو: عراق - امارات

دوحه: عراق و امارات تا کنون تنها یک بار در تاریخ جام ملت های آسیا به مصاف هم رفته اند.

این دو تیم روز شنبه ساعت 19:45 دقیقه به مصاف هم می روند تا تکلیف روز دوم بازی های گروه d مشخص شود.
تنها رویارویی این دو تیم برمی گردد به جام ملت های سال 1996 امارات که میزبان در یک چهارم نهایی یک بر صفر حریفش را شکست داد.

قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

مربی کره شمالی: مقابل ایران اول دفاع سخت و بعد ضد حمله

دوحه: جو تونگ سوپ، سرمربی کره شمالی در آستانه بازی تیمش مقابل ایران تاکید کرد این بازی برای صعود به دور بعد مسابقات اهمیت زیادی دارد.

کره شمالی در اولین بازی اش در گروه d مقابل امارات به تساوی بدون گل رسید و برای همین از بازی با ایران به 3 امتیاز نیاز دارد تا شانسش برای صعود به دور بعد بالا برود.
در عوض ایران با یک بازی خوب عراق را 2 بر یک شکست داده و با 3 امتیاز سرگروه است.
مربی کره شمالی در این باره گفت:«ما تنها یک بازی در گروه انجام دادیم پس بازی دوم برای ما اهمیت زیادی دارد چون می تواند برای صعود به یک چهارم نهایی سرنوشت ساز باشد. ما مقابل امارات خوب بازی نکردیم. تساوی بدون گل نتیجه ای نبود که ما می خواستیم. ما بازی اول خودمان را مورد بررسی قرار داده ایم تا مشکلاتمان را برای بازی های بعدی حل کنیم. امارات برای ما مشکلاتی فراهم آورده بود. آن ها بیشتر روی دفاع تاکید داشتند تا بازیسازی و حمله.»
کره شمالی تا کنون هیچ وقت ایران را شکست نداده و جود تاکید دارم تیمش می تواند این نوار را پاره کند:«این که ما هیچ وقت ایران را نبرده ایم می تواند تاثیر روانی روی بازیکنان بگذارد اما الان بازیکنان من به لحاظ روانی آماده اند. آن ها اعتماد به نفس بالایی دارند و آماده اند این روحیه را در عمل هم داشته باشند. ما مقابل ایران روی به ضد حمله خواهیم آورد. به این معنی که به سختی دفاع خواهیم کرد و از ضد حملات استفاده خواهیم کرد. ما بازی ایران مقابل عراق را دیده ایم. آن ها خیلی خوب بازی کردند و به لحاظ بدنی کاملا آماده بودند. ایران تیم خوبی است. آن ها از عرض زمین به خوبی استفاده می کنند و توپ را به هر دو سمت زمین می برند. ما هم تاکتیکی خواهیم داشت که بتوانیم جلوی حملاتشان را بگیریم.»

قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

کاتانچ: باید از 120 درصد توانایی هایمان استفاده کنیم

سرکو کاتانچ، سرمربی تیم ملی امارات، از بازیکنانش خواست تا 120 درصد از توانایی های خود را به کار گیرند تا اولین پیروزی خود در این مسابقات را در برابر عراق، قهرمان دوره قبل، به دست آورند.
امارات بازی قبلی خود را با نتیجه مساوی بدون گل در برابر کره شمالی به پایان برد. پیروزی در بازی بعدی مقابل عراق، خیال آن ها را تا حدی برای صعود از گروه راحت می کند.
کاتانچ، سرمربی تیم ملی امارات، در مورد بازی با عراق می گوید: « من از بازیکنانم توقع دارم که 120 درصد از توانایی هایشان را به کار گیرند و نبض بازی را در اختیار داشته باشند تا بتوانیم برنده بازی باشیم. ما برای بازی با عراق آماده هستیم. ما تیم ان ها را به خوبی می شناسیم و آن ها هم تیم ما را می شناسند.ما قابلیت های زیادی داریم و در بازی نشان خواهیم داد. ما آماده هستیم و امیدوارم که فردا بازی خوبی انجام دهیم و برنده شویم. ما با قهرمان آسیا بازی داریم، پس بازی سختی است. آن ها بازیکنان با استعدادی دارند که درکنار هم به خوبی بازی می کنند. بازی قبلی عراق را دیدیم و خوب تجزیه و تحلیل کردیم و به اندازه گالف کاپ آن ها را می شناسیم. ما اشتباهات بازی اول را تکرار نمی کنیم و فردا بازی جدیدی داریم که با نتیجه صفر- صفر آغاز می شود و من امیدوارم که مثل همیشه خودمان بازی کنیم».
امارات یکی از جوان ترین بازیکنانش را در این مسابقات همراه دارد، بازیکنی که در تیم ملی زیر 23 سال آن ها هم بازی می کند. کاپیتان امارات، سوبیت خاطر، معتقد است که درایت و استعداد این بازیکن جوان در بازی با عراق به کمک آن ها خواهد آمد: « ما بازیکنان با تجربه ای داریم که در کنار بازیکنان جوان تر بازی می کنند و به جوانان کمکی می شود تا بهتر بازی کنند. اگرچه آن ها سن کمی دارند، اما به اندازه یک بازیکن با تجربه موثرند».

قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

نصرتی: ایران با قطبی قهرمان می شود

Mohammad Nosrati (L)

دوحه: محمد نصرتی، مدافع تیم ملی ایران که تجربه حضور در دو جام ملت های آسیا را دارد و در هر دو بار تیمش ردر ضربات پنالتی حذف شده امیدوار است این بار بتواند قهرمانی را پس از 35 سال به ایران هدیه کند.
نصرتی در سال های 2004 و 2007 کنار بزرگان ایران یعنی علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا بازی می کرد اما این دوره یکی از با سابقه ترین بازیکنان تیم ملی است.
اما به عقیده او این که تیم ملی مثل سابق فوق ستاره ندارد معنی اش این نیست که نمی تواند موفق شود:«این که در دو دوره گذشته جام ملت های آسیا در پنالتی حذف شدیم خیلی ناراحت کننده است. اما به نظر من ما در این دوره بازیکنان خیلی خوبی داریم و امیدوارم که بتوانیم قهرمان آسیا شویم. این هدفی است که داریم و من می دانم که می توانیم این کار را بکنیم.»
نصرتی که سه شنبه گذشته و همزمان با بازی ایران و عراق 28 ساله شد ادامه داد:«برای قدیمی تر ها نظیر من، جواد نکونام، ایمان مبعلی، آندرانیک تیموریان و ابراهیم میرزاپور یک چالشی وجود دارد که به جوان تر ها کمک کنیم تا اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند. امیدوارم که بتوانیم موثر باشیم. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم. بعضی از آن ها جوانند اما توانایی بالایی دارند. اگر بازی آن ها را ببینید متوجه می شوید که در آینده آن ها بازیکنان مهمی نظیر دایی، کریمی و مهدوی کیا خواهند شد.»
افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران بعد از مسابقات برای هدایت شیمیزو اس پالس ژاپن ایران را ترک می کند. نصرتی در این باره گفت:«او مربی خوبی است و درک زیادی از فوتبال دارد. ما چیزهای زیادی از او یاد گرفتیم چون او حضور در دو جام جهانی را تجربه کرده است. او مربی باتجربه ای است و رابطه خوبی با بازیکنان دارد. من فکر می کنم ایران با هدایت او قهرمان می شود. به نظر من ما تیم خوبی داریم. در سال 2004 سوم شدیم و اگر خوش شانس تر بودیم و برخی تصمیمات داوری بهتر می بود چین را در نیمه نهایی شکست می دادیم. اما من به حال فکر می کنم که تیم خوبی داریم و بازیکنان به هم نزدیک هستند. امیدوارم که این دوره بهتر کار کنیم.»
قدیمی 01-15-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

قطبی: سازماندهی تاکتیکی، کلید موفقیت است

دوحه: افشین قطبی سرمربی معتقد است که نظم تاکتیکی کلید موفقیت ایران خواهد بود اگر این تیم بخواهد به رویای خود در کسب چهارمین قهرمانی در جام ملتهای آسیا جامه عمل بپوشاند.

ایران، عربستان سعودی و ژاپن سه بار موفق به قهرمانی در معتبرترین جام فوتبال اسیا شده اند اما «تیم ملی» از سال 1976 تاکنون طعم قهرمانی در این جام را نچشیده است، با این وجود پیروزی 1-2 در نخستین بازی مرحله مقدماتی در گروه D مقابل عراق امیدهای آنها را برای پایان این تلخکامی بالا برده است.

این پیروزی نتیجه کار دفاعی و هجومی قوی این تیم بود زیرا ایران توانست در حالی که از حریف عقب افتاد برنده مسابقه باشد و قطبی تاکید می کند که این روشی است که می تواند ایران را به موفقیت در قطر برساند: «من شخصا ترجیح می دهم که فوتبالی بسیار هجومی را ارائه دهیم و همیشه اعتقاد دارم اگر شما بتوانی کنترل بازی و مالکیت توپ را در اختیار داشته باشی، می توانید موقعیتهای خوب ایجاد کنید و به گل برسید. همچنین معتقدم که برای قهرمانی باید همه بازیکنان تیم به خوبی در کارهای دفاعی و هجومی مشارکت کنند. هدف ما همیشه این است که جلو و پشت توپ سازمان یافته باشیم و سرعت این سازماندهی کلید موفقیت در فوتبال امروز است. مربیان برتر، مربیانی که موفق و برنده هستند سعی می کنند به مهارتهای بازیکنانشان نگاه کنند و تلاش می کنند که از توانایی های آنها نهایت استفاده را ببرند. این تیمی که شما می بینید به نظر من تیمی است که از توانایی های بازیکنان ایرانی استفاده می کند و می داند که راه موفقیت در فوتبال بین المللی چیست. تقریبا در همه پستهای تیم ما رقابت وجود دارد که البته این یک مشکل خوب برای ما است. تلاش می کنیم با 11 بازیکنی شروع کنیم که در بهترین شرایط هستند. فکر می کنم قهرمان شدن در یک تورنمنت مهم نیاز به یک سطح فکری و ذهنی، نظم، قابلیت بازیابی و داشتن تفکر در تیم دارد. به عقیده من بازیکنان ما کاملا آماده مبارزه هستند و با کسب سه امتیاز بازی آنها می توانند به هدف خود که صعود از مرحله مقدماتی است، برسند.»
ایران روز شنبه در ورزشگاه «اسپورتس کلاب» با کره شمالی روبه رو می شود، حریفی که قطبی به خوبی با آن آشناست: «من همراه تیم ملی ایران دو بار در 20 ماه اخیر با کره شمالی مواجه شده ام، هر سه بازی آنها را در جام جهانی دیده ام و همه مسابقاتشان را از طریق تلویزیون و DVD تماشا کرده ام بنابراین شناخت خیلی خوبی از برنامه ها و تفکرات تاکتیکی آنها داریم. مطمئنم که اگر بتوانیم برنامه های تاکتیکی خود را اجرا کنیم، سه امتیازمان را کسب می کنیم.»
البته قطبی یک نگرانی هم دارد و آن هم ابتلای بازیکنانش به نوع خفیفی از آنفلوآنزا است، گرچه به نظر نمی رسد این مشکل بر ترکیب اصلی ایران مقابل کره شمالی تاثیر بگذارد.

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)