بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-12-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض میز خدمت در تمام ادارات استان كرمانشاه راه اندازی می شود

استاندار كرمانشاه:

میز خدمت در تمام ادارات استان كرمانشاه راه اندازی می شود

كرمانشاه - استاندار كرمانشاه گفت: میزخدمت تا 15 اسفند ماه سال جاری در تمام ادارات، ارگانها و سازمانهای دولتی استان راه اندازی و حتی الامكان امور و كارهای مردم، در كوتاهترین زمان ممكن انجام می شود.

به گزارش ایرنا، سید دادوش هاشمی عصر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: پس از انقضای تاریخ مشخص شده (15 اسفند ماه) دفتر ارزیابی عملكرد مدیران و پاسخگویی به شكایات استانداری، میزان موفقیت، كم و كیف انجام وظایف در تمام دستگاههای دولتی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

وی تاكید كرد: اسامی مدیران و دستگاههای موفق و ناكارآمد برای اطلاع عموم و رسانه ها اعلام خواهد شد و بین مدیران زحمتكش و كم انگیزه فرق قایل خواهیم شد.

استاندار كرمانشاه در ادامه گفت: مدیران كم و كیف بهره وری و افزایش بازده كاری را مورد توجه قرار دهند و با تشویق كارشناسان و پرسنل توانمند انگیزه كار كردن را افزایش بدهند .

وی اضافه كرد: مدیران توجه داشته باشند كه تفاوت قایل نشدن بین كاركنان زحمتكش و پرسنل ناكارآمد موجب نابود شدن انگیزه می شود و بطور كلی نگاه یكسان به كارمندان تلاشگر و كم كار ظلم است و برازنده مدیریت اسلامی نیست بلكه تشویق و تقدیر كارشناسان دلسوز، زحمتكش و پرتلاش وظیفه قانونی و شرعی مدیران است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-12-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض زمین بزرگترین مجتمع فرهنگی غرب كشور رونمایی شد

زمین بزرگترین مجتمع فرهنگی غرب كشور رونمایی شد

كرمانشاه - مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان كرمانشاه روز پنجشنبه از رونمایی زمین بزرگترین مجتمع فرهنگی غرب كشور در كرمانشاه خبر داد.

' رضا موزونی ' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با حضور رییس و جمعی از اعضای كمیسیونهای شورای اسلامی شهر كرمانشاه از زمین اهدایی شهرداری به كانون پرورش فكری استان برای ساخت بزرگترین مجتمع فرهنگی هنری غرب كشور، رونمایی شد.

وی اظهار داشت: محل احداث بزرگترین مجتمع فرهنگی غرب كشور كه از مصوبات سفر پرخیر و بركت مقام معظم رهبری به استان است در شهرك دادگستری كرمانشاه اختصاص یافته و كارهای اداری ثبتی و اسنادی مالكیت زمین، توسط مدیریت كانون آغاز شده است.

موزونی در ادامه با قدردانی از رییس و اعضای شورای اسلامی شهر كرمانشاه در اختصاص زمین این مجتمع گفت: باید در بحث فرهنگی، عمده ترین توجه ما به كودكان و نوجوانان باشد.

وی تاكید كرد: نگاه ما به این نسل از جامعه، باید فراتر از هر نگاهی بوده و سعی نماییم تا بهترین امكانات را برای آینده سازان ایران اسلامی مهیا نماییم.

وی افزود: كانون پرورش فكری همواره دغدغه ی نیازسنجی و برآورده سازی این نیازها را به صورت حساس و ویژه برای خود در نظر داشته است و در موضوع اختصاص همین زمین نیز ما تمامی تلاش خود را به كار بردیم تا بهترین محل برای كودكان و نوجوانان اختصاص یابد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-15-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض پروژه راه آهن كرمانشاه به خسروی با اعتباری بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال شروع شد

استاندار كرمانشاه:
پروژه راه آهن كرمانشاه به خسروی با اعتباری بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال شروع شد

كرمانشاه - استاندار كرمانشاه گفت: به میمنت سفر مقام معظم رهبری به استان، اجرای پروژه راه آهن كرمانشاه به خسروی با اعتباری بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال شروع شده است.

به گزارش ایرنا، سید دادوش هاشمی روز یكشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: خوشبختانه به یمن قدوم مبارك و سفر پرخیر و بركت مقام عظمای ولایت و متعاقب آن مصوبات سفر هیات دولت به استان، اجرای پروژه راه آهن كرمانشاه به خسروی با ترك تشریفات و تسریع در تخصیص اعتبارات كه در سطح كشور بینظیر بود شروع شد كه آغاز به كار آن بصورت رسمی با حضور رییس جمهور انجام خواهد شد.

وی با بیان اینكه برای اجرای پروژه در سالجاری اعتباری حدود دو هزار و 500 میلیارد ریال اختصاص یافته است، افزود: عملیات اجرایی این پروژه از آبان ماه سالجاری شروع و انشاءالله در آبان ماه سال 92 به بهره برداری خواهد رسید.

هاشمی با اشاره به اینكه پروژه های عمرانی و صنعتی عظیمی در استان كرمانشاه در حال شكل گیری است، خاطرنشان كرد: بخش عمده حركت توسعه و پیشرفت استان با بهره گیری از پتانسلهای طبیعی موجود در بخش كشاورزی و مهار آبهای سطحی، مخزنی و ساماندهی آبهای مرزی محقق خواهد شد كه متعاقب آن روند توسعه و پیشرفت استان در بخشهای مختلف سرعت افزونی خواهد یافت.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-15-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض كرمانشاهیان، پیشتاز در اهدای زندگی

كرمانشاهیان، پیشتاز در اهدای زندگی

كرمانشاه - سازمان انتقال خون كرمانشاه با دارا بودن رتبه اول در شاخصهای اهدای خون در سطح كشور، همچنان در عرصه اهدای زندگی به بیماران، پیشتاز است.

مدیركل پایگاه منطقه‌ای انتقال خون استان كرمانشاه روز یكشنبه به ایرنا گفت: در شش شاخص میزان اهدای خون، درصد اهدای خون داوطلبانه، درصد اهدای خون مستمر، كمترین میزان هپاتیت B ، C و HIV در خونهای اهدایی، استان كرمانشاه در سطح كشور رتبه اول را دارد.

دكتر 'ابراهیم سلطانیان' افزود: در 9 ماه گذشته از سال جاری در مجموع با اهدای 36 هزار و 295 واحد خون در انواع گروههای خونی، در شاخص میزان اهدای خون در سطح كشور رتبه اول را كسب كرده ایم.

وی با بیان اینكه صددرصد خونهای اهدایی در استان كرمانشاه داوطلبانه است، گفت: در شاخص درصد اهدای خون داوطلبانه نیز استان كرمانشاه در 9 ماه گذشته امسال ، رتبه اول را در كشور دارد.

وی افزود: در 9 ماه گذشته از سال جاری در مجموع تعداد كل مراجعین برای اهدای خون در استان كرمانشاه 46 هزار و 656 نفر بوده است كه از 36 هزار و 295 نفر از این تعداد خون گیری به عمل آمده است.

وی تصریح كرد: از این میزان، 30 هزار و 141 واحد خون گیری در پایگاههای ثابت انتقال خون استان و شش هزار و 151 واحد نیز توسط تیم های سیار به عمل آمده است.

وی رتبه اول در شاخص اهدای خون مستمر را نیز از دیگر عناوین استان برشمرد و تصریح كرد: حدود 19 هزار نفر از اهدا كنندگان خون استان در سال جاری، اهدا كننده مستمر خون هستند كه از این تعداد یك هزار و 590 نفر زن و مابقی مرد می باشد.

وی ادامه داد: حدود هشت هزار نفر نیز، اهدا كنندگان با سابقه محسوب می شوند كه از این تعداد نیز 692 نفر زن و مابقی مرد هستند.

وی آمار اهدا كنندگانی كه امسال برای اولین بار در استان خون اهدا كرده اند را 9 هزار و 373 نفر عنوان و تصریح كرد: از این تعداد نیز یك هزار و 430 نفر، زن و مابقی مرد هستند.

مدیركل انتقال خون استان در ادامه با اشاره به آمار تولید فرآورده های خونی، مهمترین فراوده های تولید شده را شامل گلبول قرمز، پلاسما، پلاكت و گلبول قرمز شسته شده عنوان و تصریح كرد: از مجموع خونهای اهدا شده در استان 35 هزار و 799 گلبول قرمز، 35 هزار و 799 پلاسما، 27 هزار و 194 پلاكت و 794 گلبول قرمز شسته شده تولید شده است.

وی افزود: این فرآورده های خونی تولید شده، نیازهای خونی بیماران تمام مراكز درمانی استان را تامین می كند و بخشی از آن نیز به استانهای همجوار ارسال می شود.

دكتر سلطانیان، در ادامه بیشترین اهدای خون استان را در روزهای تاسوعا و عاشورا در ماه محرم الحرام عنوان و تصریح كرد: امسال در روزهای تاسوعا و عاشورا 868 نفر از مردم متدین استان، خون اهدا كردند.

وی كمترین میزان اهدای خون استان را نیز در ماه مبارك رمضان عنوان كرد و افزود: در ماه مبارك رمضان به دلیل روزه دار بودن اهدا كنندگان، با كمبود خون مواجه هستیم در حالی كه طبق نظر مراجع تقلید، اهدای خون در ماه مبارك رمضان روزه را باطل نمی كند.

دكتر سلطانیان در ادامه بیشترین گروههای خونی در استان كرمانشاه را O مثبت و A مثبت عنوان كرد گفت: در همه گروههای منفی خونی با كمبود مواجه هستیم، بخصوص گروه خونی AB منفی كه طبق آمارها از هر هزار نفر سه نفر دارای این گروه خونی هستند.

وی در پایان با اشاره به مصوبات سفرهای رییس جمهوری در پایگاه منطقه ای انتقال خون استان گفت: در سفر دوم رییس جمهوری به استان احداث پایگاه خون گیری با 400 میلیون ریال اعتبار در شهرستان اسلام آباد و پایگاه خون گیری با 430 میلیون ریال اعتبار در شهرستان كنگاور به تصویب رسید كه اكنون در دست اجراست.

وی همچنین راه اندازی یك دستگاه اتوبوس خون گیری با اعتبار یك میلیون و 500 هزار ریال را از دیگر مصوبات این سفر عنوان و تصریح كرد: این مصوبه نیز تامین اعتبار شده است.

وی افزود: در شهرستانهای جوانرود و سنقر نیز زمین برای احداث پایگاههای خون گیری تملك شده است.

وی در پایان اظهار داشت: اكنون دو پایگاه ثابت خون گیری در شهر كرمانشاه دایر است و در بقیه شهرستانهای استان نیز، تیم سیار خون گیری كه متشكل از پزشك و كاركنان است ماهانه یك تا دو بار با اعلام قبلی به مردم، در مراكز ثابت خونگیری هر شهرستان مستقر می شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-15-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سد داریان، آسیبی به بافت قدیمی و بقعه امامزاده عبیدالله هجیج وارد نمی كند

فرماندار پاوه:
سد داریان، آسیبی به بافت قدیمی و بقعه امامزاده عبیدالله هجیج وارد نمی كند
كرمانشاه- فرماندار شهرستان پاوه روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: احداث سد داریان، هیچگونه آسیبی به بافت تاریخی و بقعه امامزاده عبیدالله روستای ' هجیج ' وارد نمی كند.

حسین خدرویسی، افزود: برخی گزارشها و اظهار نظرها مبنی بر اینكه با احداث این سد بافت قدیمی روستای هجیج و بقعه مباركه امامزاده سید عبیدالله به خطر می افتد، به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی ادامه داد: تنها 30 باب از منازل این روستا در حریم سد قرار دارند كه می باید جابجا شوند و قرار است در طرف دیگر روستا برای مالكین آنها، منازل جدیدی احداث شود ولی هیچ گونه آسیبی آنگونه كه برخی رسانه ها ادعا كرده اند به بافت تاریحی و بقعه تاریخی این روستا وارد نمی كند.

خدرویسی، احداث سد داریان را موجب توسعه و بهبود اوضاع اقتصادی این منطقه عنوان كرد و گفت: مسوولین وزارت نیرو در این خصوص تمهیدات لازم را اندیشیده اند و جای نگرانی نیست.

فرماندار پاوه، ادامه داد: به خاطر احداث سد داریان، هم اكنون جاده جدیدی با احداث دو مورد تونل و با اعتبار 40 میلیارد ریالی در دستور كار قرار گرفته است كه ضمن حذف جاده پر پیچ و خم فعلی روستای هجیج، طول این مسیر هم به یك سوم جاده فعلی كاهش می یابد.

وی در پایان از حضور خبرنگار و عكاس ایرنا برای تهیه گزارش و تصاویر مربوط به پروژه سد داریان و وضعیت آتی روستای هجیح، استقبال كرد.

این روستا از جمله پرجاذبه‌ترین نقاط استان كرمانشاه و از مناطق دیدنی اورامانات است و در 25 كیلومتری شهرستان پاوه قرار دارد.

روستای هجیج یكی از روستاهای پلكانی استان كرمانشاه است با كوه‌های سنگی، مناظر سرسبز، چشمه‌های خروشان و مسیر پرپیچ و خم كه چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌كند، به نحوی كه علاوه بر گردشگران، همواره هنرمندان خوش ذوق را به سمت خود می‌كشاند.

خانه‌های هجیج همگی از سنگ و اغلب به صورت خشكه چین و پلكانی ساخته شده، به گونه‌ای پشت بام هر خانه، حیاط خانه دیگری است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-15-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دومین جشنواره استانی آواها و نغمه های محلی كرمانشاه برگزار می شود

دومین جشنواره استانی آواها و نغمه های محلی كرمانشاه برگزار می شود

كرمانشاه - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جوانرود گفت: دومین جشنواره استانی آواها و نغمه های محلی، نیمه دوم اسفند ماه سال جاری در این شهرستان برگزار می شود.

محمد رئوف محمدی زاد روز یكشنبه به خبرنگار ما افزود: این جشنواره در دو بخش ساز شامل سرنا، دوزله و دهل و بخش آوازی شامل هوره، مور و سیاچمانه برگزار می شود و با توجه به محلی بودن این جشنواره و تجربه سالهای گذشته استقبال خوبی از آن به عمل خواهد آمد.

وی اظهار داشت: علاقه مندان باید آثار خود را در قالب لوح فشرده به مدت 15 دقیقه به صورت تصویری و یا صوتی به همراه فرم ویژه شركت در جشنواره به دبیرخانه ارسال نمایند.

وی گفت: در این جشنواره جوایز نقدی به همراه لوح تقدیر به برگزیدگان اهداء و از كلیه شركت كنندگان در جشنواره تقدیر خواهد شد و افرادی كه حایز رتبه برتر شوند اجرای صحنه ای خواهند داشت.

محمدی زاد، هدف از برگزاری این جشنواره را احیاء موسیقی سنتی، كه با فرهنگ و ارزشهای جامعه عجین شده ذكر كرد و گفت: دشمنان درصدد جایگزینی موسیقی غربی به جای موسیقی محلی هستند و برگزاری این گونه جشنواره ها می تواند گام موثری در احیاء موسیقی بومی باشد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-17-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض درخشش مستند 'زوران ' در بین آثار تولیدی سیمای مركز كرمانشاه

درخشش مستند 'زوران ' در بین آثار تولیدی سیمای مركز كرمانشاه

كرمانشاه - مستند 'زوران ' به تهیه كنندگی ' نسترن تركمن ' و كارگردانی 'محمدرضا حاجی غلامی ' در میان آثار تولیدی سیمای مركز كرمانشاه حایز رتبه برتر شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی صدا و سیمای مركز كرمانشاه روز دوشنبه گزارش داد، این فیلم مستند پس از پایان مراحل تولید، در ارزیابی بعمل آمده از سوی سیمای استان، رتبه ی هفتاد و هفتم را در میان مجموعه آثار تولیدی بدست آورد.

این اثر مستند به كاوش و تحقیق درباره فرهنگ پهلوانی و جوانمردی در كرمانشاه می پردازد.

بدین ترتیب مستند زوران توانست ركورد كسب امتیاز تولیدات كرمانشاه و بهترین امتیاز سیمای استانها را به خود اختصاص دهد.

این برنامه بزودی از شبكه های زاگرس، شما و كانالهای سراسری پخش خواهد شد.

لازم به ذكر است كلمه زوران در زبان كردی به معنای ' كشتی و دست و پنجه نرم كردن با حریف ' می باشد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-17-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض شماره سامانه اطلاع رسانی همراه اول تغییر می كند

شماره سامانه اطلاع رسانی همراه اول تغییر می كند

كرمانشاه - روابط عمومی شركت مخابرات استان كرمانشاه اعلام كرد: شماره سامانه اطلاع رسانی همراه اول از 09990 به 9990 تغییر می یابد.

براساس این گزارش، باتوجه به الزام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تخلیه شماره 09990 از روز شنبه 15 بهمن ماه، مشتركان اپراتور اول باید برای تماس با سامانه اطلاع رسانی همراه اول به جای تماس با شماره 09990 از طریق خطوط تلفن همراه اول با شماره 9990 تماس بگیرند.

مشتركان اپراتور اول نیز از تلفنهای ثابت و خطوط سایر اپراتورهای تلفن همراه می توانند با شماره 09129990 تماس بگیرند.

تماس با سامانه اطلاع رسانی همراه اول رایگان بوده و مشتركان می توانند برای پیگیری مشكلات ارتباطی، پرداخت قبوض، استفاده از خدمات غیرحضوری، بررسی مشكلات آنتن دهی، آگاهی از اسامی برندگان طرحهای تشویقی و غیره با این سامانه تماس بگیرند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-17-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض برای یك نوبته شدن مدارس با كمبود فضای آموزشی مواجهیم

مدیركل آموزش و پرورش استان كرمانشاه:

برای یك نوبته شدن مدارس با كمبود فضای آموزشی مواجهیم

كرمانشاه - مدیركل آموزش و پرورش استان كرمانشاه گفت: برای اجرایی كردن طرح یك نوبته شدن مدارس استان ( ثابت صبح ) با كمبود فضای آموزشی مواجهیم.

' جلال امینی ' روز دوشنبه در حاشیه همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش در سرسرای دانش آموزی كرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینكه پروژه های خوبی در بحث فضاهای آموزشی در اداره كل نوسازی مدارس استان در دست اقدام است، افزود: فضاهای آموزشی موجود برای اجرای این طرح كافی نیست.

وی گفت: تعدادی از فضاهای متعلق به آموزش و پرورش اكنون در اختیار سایر ارگانهاست كه باید به آموزش و پرورش برگردانده شوند.

وی تاكید كرد: باید فضاهای نیمه تمام را هم تمام كنیم و از تمام ظرفیتها و فضاهای موجود در راستای اجرای طرح یك نوبته شدن مدارس در استان استفاده نماییم.

امینی تاكید كرد: تجربه و تحقیقات نشان داده است كه یادگیری در صبح بهتر صورت می گیرد و بنابراین باید در راستای ثابت شدن مدارس در نوبت صبح تلاش كنیم.

وی تصریح كرد: اكنون 93 درصد مدارس مقطع ابتدایی در استان كرمانشاه به صورت ثابت در نوبت صبح فعال هستند و در این راستا در مقطع ابتدایی موفق بوده ایم.

وی افزود: در دوره راهنمایی هم 60 درصد مدارس و در مقطع متوسطه 51 درصد مدارس به صورت یك نوبته در صبح فعالند كه این حد نصاب خوبی نیست.

وی گفت: با تنظیم برنامه های مدارس در پنج روز، پنجشنبه ها تعطیل و روز خانواده اعلام شده است در حالیكه اگر مدارس به صورت ثابت صبح نباشند، این سیاست قابل اجرا نیست.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-17-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض قصرشیرین موقعیت ویژه ای برای جذب مسافران نوروزی و گردشگران دارد

قصرشیرین موقعیت ویژه ای برای جذب مسافران نوروزی و گردشگران دارد

قصرشیرین - فرماندار قصرشیرین گفت: این شهرستان از موقعیت ویژه ای در حوزه اماكن تاریخی و گردشگری برخوردار است كه این شرایط موجب شده مسافران نوروزی و گردشگران در تعطیلات آخر سال این منطقه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حسین پروین' روز دوشنبه در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی افزود: وجود دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی و بازارچه مرزی، یادمان های عملیاتی دوران دفاع مقدس، آثار تاریخی متعدد و آب و هوای مساعد موجب شده تا شهرستان قصرشیرین همه ساله بخصوص در تعطیلات نوروزی پذیرای شمار زیادی از میهمانان، مسافران و كاروانهای راهیان نور باشد.

وی تاكید كرد: قصرشیرین بواسطه داشتن مرزهای رسمی پرویزخان برای فعالیتهای منحصر به فرد اقتصادی و مرز خسروی با داشتن بزرگترین پایانه زمینی خاورمیانه برای تردد زوار عتبات عالیات و مسافران خارجی و داشتن امكان اقامتی و هتلهای مناسب بهترین خدمات را به مسافران ارایه می دهد چون اعتقاد داریم هر گردشگر و مسافر می تواند سفیر خوبی برای معرفی این شهرستان با قدمت چند هزار ساله به دیگر هموطنان باشد.

پروین اظهار داشت: وجود آثار تاریخی مهمی همچون مجموعه ساسانی، كاروانسرای شاه عباسی و موزه مردم شناسی، بازارچه مرزی كه در آن انواع كالاها و اجناس خارجی با قیمت مناسب عرضه می شود این شهرستان را از نظر پذیرش مهمانان نوروزی نسبت به سایر شهرستانهای استان كرمانشاه متمایز كرده به طوریكه در سنوات گذشته شاهد افزایش چند برابری حضور مهمانان نوروزی در قصرشیرین بوده ایم.

وی با بیان اینكه سال گذشته 70 هزار نفر از زایرین كاروانهای راهیان نور از مناطق عملیاتی این شهرستان بازدید كردند، تصریح كرد: با توجه به نزدیك شدن به تعطیلات آخر سال، شاهد افزایش حضور كاروانهای راهیان نور برای بازدید از مناطق عملیاتی غرب كشور در این شهرستان مرزی هستیم.

فرماندار قصرشیرین افزود: مسوولان دستگاههای اجرایی ذیربط باید تمهیدات لازم را برای پذیرایی از كاروانهای راهیان نور و مهمانان نوروزی اتخاذ كرده و بستر مناسب برای رضایت مندی آنها را در شهرستان فراهم كنند.

وی تاكید كرد: سپاه ناحیه مقاومت قصرشیرین باید هرچه زودتر اقدامات لازم برای بازسازی مناظر و صحنه های عملیاتی و احیای سنگرهای هشت سال دفاع مقدس برای آشنایی نسل جوان و كاروانهای راهیان نور در محل یادمان شهدا نمایشگاه دفاع مقدس را انجام دهد تا این نمایشگاه از 15 اسفند به مدت یك ماه پذیرای كاروان راهیان نور باشد.

پروین گفت: شبكه بهداشت و درمان نیز باید در ایام نوروز پزشكان مورد نیاز بیمارستان شهر را تامین كرده و خدمات رسانی مطلوبی به مسافران نوروزی و كاروانهای راهیان نور داشته باشد.

وی یاداور شد: برپایی 150 تخته چادر در ورودی شهر برای اقامت موقت مسافران، تهیه و توزیع نقشه اماكن اقامتی، تاریخی و عملیاتی شهر، تجهیز نمازخانه ها و سرویسهای بهداشتی مساجد و مدارس برای استفاده مسافران نوروزی از دیگر كارهایی است كه باید در قصرشیرین انجام شود.

براساس این گزارش، هماهنگی برای جلوگیری از ایجاد مشكلات ترافیكی در شهر با توجه به فعالیت مرزهای پرویزخان و خسروی در تعطیلات نوروز، نظارت بر قیمت كالاها و خدمات در بازار و عرضه كالاهای مرزی در بازارچه، ذخیره سازی و توزیع مناسب میوه و گوشت برای این ایام، نصب پلاكارد در سردرب اماكن اداری و غیر اداری با مضامین خوشامدگویی به زوار، راهیان نور و مسافران و گردشگران نوروزی از جمله مصوبات این جلسه بود.

این گزارش حاكیست، نصب تابلوی راهنمای گردشگران، ساماندهی تاكسیها و آژانسهای مسافری، زیبا سازی معابر عمومی، لكه گیری خیابان ها، رنگ آمیزی محل های عبور عابر پیاده، تیغه زنی حاشیه راههای برون شهری، تشدید بازرسی از اصناف، ساماندهی مراكز بهداشتی و داروخانه ها در ایام تعطیل از دیگر مصوبات این جلسه بود.

بنابراین گزارش، برپایی نمایشگاه بهاره، زیبا سازی سطح شهر، استفاده از تمام ظرفیت هتلها، مهمانپذیرها، اماكن اقامتی و مدارس برای اسكان مهمانان نوروزی، حضور راهنما در اماكن تاریخی و حضور داوطلبان جمعیت هلال احمر در مبادی ورودی شهر برای استقبال از مهمانان نوروزی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

قصرشیرین سال گذشته پذیرای بیش از 700 هزار مسافر و مهمان نوروزی در تعطیلات آخر سال بود، پیش بینی می شود امسال حضور گردشگران و مسافران نوروزی در این منطقه افزایش چشمگیری داشته باشد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)