بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-16-2009
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض کادوی حاکم دبی به همسرش

هدیه ناقابل شيخ محمد بن راشد ال مكتوم حاكم دبى به همسر جدیدش، یک جزیره کامل است.
سایت «جهان» در خبری بدون منبع نوشت: «محمد بن راشد» یک جزیره برای همسرش خریده است. عکس‌های جهان از این جزیره راببینید.

قدیمی 11-16-2009
فرگل آواتار ها
فرگل فرگل آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 2,541

1,575 سپاس در 776 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض يك ايروني كاخ سفيد رو به مزايده گذاشت !!!!!!!

یک ایرانی مستقر در آمریکا کاخ سفید را به مزایده گذاشته است.

ازاین خبر تعجب نکنید زیرا کاخ سفید مزایده گذاشته شده خانه یک ایرانی است که براساس طرحی از کاخ سفید ساخته شده است .
این خانه زیبا که توسط یک ایرانی به نام فِرد میلانی ساخته شده عمری کمتر از 7سال دارد .

در طراحی خانه مذکور اکثر راهروها و اتاقهای کاخ سفید در ابعادی کوچکتر طراحی و ساخته شده است.

درخانه آقای میلانی اتاق رئیس جمهور آمریکا نیز با تمام مشخصات ظاهری اش وجود دارد که به خود او اختصاص دارد .

قیمت پیشنهادی این ایرانی آمریکایی تبار برای فروش این خانه ۹.۸۸۰.۰۰۰ دلار است .

گزارش البرز حاکی است هنوز کاخ سفید که محل سکونت رئیسان جمهور ایالات متحده است به این کار واکنشی نشان نداده هرچند به نظر نمی رسد کپی برداری در نقشه یک ساختمان مورد اعتراض قرار گیرد مگر آنکه طراحان و یا مالکان بناها با ثبت نقشه آن اثر به عنوان مالکیت معنوی ادعاهیی درباره آن مطرح کنند.

قدیمی 11-17-2009
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض شومينه ديواري

شومينه ديواري
در اين بخش دو نمونه از جديدترين مدل هاي شومينه هاي ديواري را به شما معرفي مي كنيم. گفتني ها در مورد اين دو مدل شومينه زيبا و منحصر بفرد آنقدر زياد است كه نمي دانيم از كجا شروع كنيم. نمونه اول با الهام از الهه هاي قديم يونان باستان ساخته شده است. آنها ملكه اي را مي پرستيدند كه تاجي به شكل بال هاي پروانه داشت. مدل دوم هم به شكل شعله آتش مي باشد كه نمادي از غرش و حيات خروشان آتش را در ذهن بيننده بيدار مي كند. توليد كننده اين شومينه ها يك شركت فرانسوي با نام "آركيان" مي باشد. اين شومينه ها را مي توانيد هم به صورت ديواري و هم زميني مورد استفاده قرار دهيد. البته اگر روي ديوار نصب شوند زيبايي و جلوه بيشتري دارند. از سوي ديگر نصب كردن ديواري آنها براي خانواده هايي كه با كمبود جا مواجه هستند، بسيار مناسب مي باشند. جنس شومينه استنلس استيل است، و داراي يك درب شيشه اي مي باشد كه به دلخواه مي توانيد آنرا باز و يا بسته نگه داريد.

قدیمی 11-17-2009
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض عکسی که یک زندگی را نجات داد

وبلاگ Kevin MDدر بین وبلاگ‌های پزشکی غربی،‌ وبلاگ شناخته‌شده‌ای است، این وبلاگ بیش از آنکه، وبلاگی درباره تازه‌های پزشکی باشد، وبلاگی است که در آن می‌توان تحلیل‌ها و بازتاب‌هایی را در مورد اخلاق پزشکی و سیاست‌گذاری‌های سامانه‌های بهداشتی – درمانی خواند.
چند روز پیش روزنامه نیویورک تایمز مقاله بسیار تأثیرگذاری منتشر کرد، عنوان این مقاله «کمبود دختر»! بود. چکیده این مقاله این است که در هند و چین و کشورهای آسیای جنوب شرقی، اختلاف معنی‌داری بین تعداد دختربچه‌ها و پسربچه‌ها وجود دارد و ترجیح والدین برای داشتن فرزند پسر، از طرق مختلف باعث شده، که تعداد پسرها بیشتر از تعداد دخترها شود.
به صورت متناقضی، حتی در بین والدین تحصیل‌کرده ساکن در مناطق با سطح اقتصادی -اجتماعی بالا هم همین پدیده مشاهده می‌شود.
پیشنهاد می‌کنم این مقاله را به صورت کامل بخوانید و اگر توانستید ترجمه‌اش کنید.
اما در یکی از تازه‌ترین پست‌ها، وبلاگ Kevin MD ، نوشته یک پزشک خانواده را به نام «لیندا لی»،به صورت پست مهمان منتشر کرده است، ترجمه این مقاله را بخوانید:

به عنوان یک پزشک خانواده می‌توانم تصدیق کنم که شاهد مواردی از خشونت علیه زنان جه به صورت فیزیکی و چه به صورت روانی بوده‌ام. عبارت «آنها به خاطر زن بودنشان مورد حمله قرار می‌گیرند»، مخصوصا برایم، دلسرد کننده و تکراری است. موردی که مقاله نیویورک‌تایمز به آن اشاره نکرده است، این است که این حملات حتی از هنگام زندگی جنینی و از زمان آبستنی شروع می‌شوند.
ه تازگی یکی از مقاله‌های نیویورک‌تایمز را خواندم که عنوانش این بود: «کمبود دختر، جایی که والدین مشتاقانه فرزد پسر را ترجیح می‌دهند، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟»

این مقاله به چند دلیل، قلبم را به درد آوررد:
۱- من تبار آسیایی دارم و تصدیق می‌کنم که در فرهنگ من، داشتن فرزند پسر، اندکی ترجیح دارد.
۲- من مادر سه دختر زیبا هستم.
۳- به تقدس حیات از زمان جنینی اعتقاد دارم.

خواندن این مقاله من را به یاد بیماری انداخت که در زمان دوره دستیاری دیده بودم. یک زوج آسیایی برای ویزیت به مطب من آمد بودند. زن، حدودا سه چهار ماه حامله بود و این زوج بعد از انجام دادن یک سونوگرافی حاملگی برای ویزیت پیش من آمده بودند. هدف آنها این بود که جنسیت جنین را از من سؤال کنند. بعد از اینکه با خوشحالی به آنها گفتم یک نوزاد دختر خواهند داشت، آنها به سرعت نگاهی به هم انداختند و به من گفتند که می‌خواهند به حاملگی پایان دهند، متعجب شدم، ولی شگفتی‌ام وقتی بیشتر شد که دلایلشان را شنیدم.
«ما دو دختر داریم و یک پسر می‌خواهیم. ما بیش از حد دختر داریم.» وقتی به سرنوشت شوم این موجود بی‌دفاع مظلوم که نه صدایی داشت و نه حق و حقوقی، فکر کردم، چشمانم پر از اشک شد. او «به خاطر زن بودن، مورد حمله قرار می‌گرفت.»
عکس سونوگرافی را برداشتم و قلبم به تپش افتاد. عکس، نمای واضحی از یک دختر کوچک را نشان می‌داد، در حالی که داشت شستش را می‌مکید. زمان برداشته شدن عکس، عالی بود.

من با غرور عکس را برداشتم و به این زوج نشان دادم و از روی تغییر حالت جهره‌شان متوجه تغییر احساساتشان شدم. آنها پرسیدند: «این بچه ماست؟ فکر نمی‌کردیم به این شکل باشد و بتواند شستش را بمکد.»
من به آنها توضیح دادم که فرزندشان کاملا شکل گرفته و یک قلب در حال تپش دارد و البته شستش را می‌مکد و همچنین درد را هم می‌تواند احساس کند. هنگامی آنها از مطب خارج می‌شدند، برای آنها و سرنوشت این دختر کوچک دعا کردم.
خوشبختانه این مورد پایان خوشی داشت. این زوج بعد از دیدن آن عکس سونوگرافی، تصمیم گرفتند که بچه را نگه دارند. شش ماه بعد کمک کردم که بچه به دنیا بیاید و باعث شدم که سومین دختر سالم و زیبا، به این خانواده اضافه شود.
قدیمی 11-17-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اعداد ( 4 8 15 16 23 42 ) یکی از مهم ترین موضوعات سریال لاست

کامل ترین تحقیق درباره اعداد 4815162342

اعداد ( 4 8 15 16 23 42 ) یکی از مهم ترین موضوعات سریال لاست.

این شماره‌ها را اولین بار در اپیزود «اعداد» فصل یک دیدیم، زمانیکه این عددها باعث شدند هارلی در مسابقه لاتاری تبدیل به یک مولتی میلیونر شود! خود هارلی هم اولین بار این عددها را از لئونارد در بیمارستان روانی شنیده بود. به خاطر بدشانسی هایی که هارلی بعد از برنده شدن در لاتاری تجربه کرد، این شماره‌ها را نفرین شده می‌دانست. بعد از دیدن این عددها در نوشته‌های دانیل، هارلی به دنبالش رفت و دانیل برایش تعریف کرد که یک پیغامی که این اعداد را تکرار می‌کرده آنها را به جزیره کشانده و او هم معتقد بود عددها نفرین شده‌اند.
خطوط هیروگلیف در شمارشگر معکوس ایستگاه قو
در بخش آخر فصل اول «مهاجرت، قسمت 2» هارلی این شماره‌ها را روی دریچه قو دید. فصل دوم در اپیزود «سرگردان» فهمید که این عددها کدی است که باید هر 108 دقیقه در یک کامپیوتر درون ایستگاه قو وارد شود (4+8+15+16+23+42=108). وارد کردن این اعداد دوباره شمارشگر را به حالت اول و 108 دقیقه برمی‌گرداند. اگر اپراتور به موقع دگمه را فشار نمی‌داد، شمارشگر شروع می‌کرد به نشان دادن یک سری شکل‌های هیروگلیف؛ ولی در طی این مدت هنوز هم امکان فشار دادن دگمه و بازگشتن شمارشگر به حالت 108 دقیقه وجود داشت.
در این عملیات قرار بر این بود که هر 540 روز کارکنان ایستگاه قو جایشان را عوض کنند (یعنی 108 × 5) و به این معنی بود که هر نفر باید 7200 بار اعداد را وارد کند.
در فصل چهارم اپیزود «مردگان محرز» اخبار تلویزیون که بازمانده های هواپیمای اوشینگ را نشان می داد، عنوان کرد که تمام 324 نفر کارکنان و مسافرین مرده اند! (108 × 3 = 324)
کارگر سازنده ایستگاه قو این اعداد را به عنوان «شماره سریال» بر روی درپوش دریچه نمایش می‌داد. کارگر دیگر به خاطر اینکه کاغذش لک شده بود نمی‌توانست به راحتی شماره‌های آخر را بخواند.
در لاست می‌فهمیم که این شش عدد عنصر اصلی معادله والنزتی (یک فرمول ریاضی که برای پیشگویی کردن سرانجام بشریت طراحی شده) هستند. درواقع گفته شده که این اعداد نشان دهنده فاکتورهای محیطی و انسانی در معادلاتند (فرمهای شمارشی مشخص) البته معنی دقیق آنها قطعی نیست. یکی از اهداف ابتکار دارما این بود که فاکتورهایی که منجر به مرگ و نابود شدن بشریت می‌شود را تغییر دهد، که با تغییر و دگرگونی حداقل یکی از فاکتورهای محیطی/ انسانی نشان داده می‌شود: برای مثال در « اعداد». باهمه این احوال در تمام این سال‌های تحقیق ابتکار دارما در رسیدن به این اهدافش شسکت خورد و علی رغم تحقیقات زیاد و دستکاری در قانون معادلات، همیشه نتیجه نهایی همین اعداد بودند.

اولین بار اعداد کجا استفاده شدند؟
* در بیمارستان روانی لئونارد درموردش صحبت کرد؛ او هم این اعداد را از سام تومی وقتی که با همدیگر در یک کشتی جنگی دراقیانوس کبیر بودند شنیده بود.
* هارلی از آنها در مسابقه لاتاری استفاده کرده و برنده شد.
* پیغامی شامل این اعداد دانیل را به جزیره کشاند.
* این اعداد همراه با یک فرمول ریاضی هفت بار در نوشته‌های دانیل تکرار شده بود (اپیزود اعداد)
* روی ورودی دریچه ایستگاه قو (مهاجرت، قسمت 2)
* روی در منفجر شده ایستگاه قو (اپیزود Lockdown)
* اعدادی که به کامپیوتر ایستگاه قو وارد می‌شد. ( اپیزود سرگردان)
* روی داروهایی که دزموند به بازویش تزریق می‌کرد (مرد دانش، مرد ایمان) و (آشنایی)
* روی شیشه‌های دارویی که در ایستگاه پزشکی به کلیر تزریق می‌شد. (مرخصی زایمان)
* وقتی ماشین هارلی خراب شد، کیلومتر شمار (کیلومتر بر ساعت) از عدد 16 به 15 به 8 و بالاخره روی4 رفت. روی داشبورد هم درجه حرارت 23 سلسیوس و مسافت سنج هم 42 کیلومتر را نشان داد. (مهاجرت، قسمت2)
* وقتی هارلی 6 نفر از بازیکنان دختر تیم فوتبال را به فرودگاه برگرداند، روی اونیفرم هر کدامشان یکی از شماره‌ها نقش بسته بود (مهاجرت، قسمت2)
* بعضی جاها روی خرگوشهای سفید جزیره نوشته شده بود.
* شماره ماشین پلیس LAPD.
* مسافت طی شده کامارو تعمیر شده هارلی این اعداد را نشان می‌داد، که این موضوع باعث شد هارلی از مهمانی تولدش فرار کند (هیچ جا خونه آدم نمی‌شه، قسمت 1).
* روی عصای اکو این اعداد حک شده بود.
* شماره دادگاه کیت 4815162342 بود (Eggtown)
مفاهیم
دیوید فاری (یکی از نویسنده‌های فصل 1 و هم تهیه کننده اجرایی) در مورد چگونگی پیدایش عددها توضیح داد: «وقتی من شروع به نوشتن اپیزود «اعداد» کردم، درنظر داشتم که که از اعدادی استفاده کنم که قبلا در فیلم نشان داده شده بود... مثلا 4(تعداد سالهایی که لاک روی ویلچر بود) 8و 15 (شماره 815 هواپیما) و غیره» و اینها تبدیل به ایده نابی شد تا اعدادی را در فیلم بگنجانند که برای جی.جی آبرامز نیز بسیار مهم بود.
ارجاع به مذهب
پروژه ایستگاه قو برای ابتکار دارما ساخته شده بود. خود کلمه دارما به معنی «وظیفه اخلاقی» می‌باشد و عدد 108 عدد بسیار مهمی در اساطیر هندو و بودایی به شمار می‌آید. تعداد زیادی از بوداییان تعداد گناهان (یا ناپاکی) نوع بشر را 108 می‌دانند. و دلیل این نظریه این است که در جشن‌های سال تو مثلا در ژاپن یک زنگ 108بار نواخته می‌شود و یا تسبیح های عبادت کنندگان بودایی 108 مهره دارد... همچنین گفته می‌شود که در آیین هندو خدا 108 اسم دارد.
در فرهنگ چین باستان نیز، 108 عدد خوش شانسی و خوش یمنی است، که این عدد از «108 قهرمان» (یا «108 ژنرال» یا «108 راهزن») گرفته شده است؛ اینها هسته‌های اصلی شورش ایالت شاندانگ در هزار سال پیش بودند.

Apophenia در علم حساب

اگر شما شروع به جمع و تفریق کردن این عددها کرده‌اید، می‌توانید هر تئوری‌ای را که می‌خواهید طرح کنید. برای مثال:
در اپیزود 19 (23-42) برای بون حادثه اتفاق افتاد.
در اپیزود بیستم (4+16) بون مرد؛ بچه کلیر هم در همان اپیزود به دنیا آمد و غیره...
عددهای نوشته شده توسط دانیل
4 8 15 16 23 42
4 8 15 16 23 42
4 8 15 16 23 42
4 8 15 16 23 42
4 8 15 16 23 42
4 8 15 16 23 42
4 8 15 16 23 42
وقتی خواندن اعداد را از خط اول و سمت چپ شروع کرده و به خط بعدی برویم عدد 8، هشتمین عدد از بالا است. 15 عدد پانزدهم،16 عدد شانزدهم، 23 و 42 هم همین طور عدد بیست و سوم و چهل و دوم شمرده می‌شوند.
نقشه اعداد دانیل دقیقا ستونها و ردیفهای یکسانی دارد (با چرخش 9 درجه) به عنوان یک مدار چهار سویه، که وقتی در اپیزود «اعداد» هارلی از لنی سئوال می‌کرد، لنی ازش استفاده کرد.
حال سلسله مراتب این 6 عدد را اینگونه می‌نویسیم: n1, n2, n3, n4, n5, n6
n1 = 4 (عدد اول این قاعده را ندارد)
n2 = 6*k2 + 2
n3 = 6*k3 + 3
n4 = 6*k4 + 4
n5 = 6*k5 + 5
n6 = 6*k6 + 6
حال عددی که به جای عدد مجهول (به همراهk) آمده است را می‌نویسیم:
k2 = 1
k3 = 2
k4 = 2
k5 = 3
k6 = 6
و حالا اگر این اعداد را به جایk بگذاریم نتیاج حاصله همان «اعداد» خودمان خواهند بود!!
در اپیزود 18 فصل 1 شما برای اولین بار تمام اعداد را با هم می‌بینید، اگر همه اعداد را از بالا به پایین با خودشان جمع کنید و بعد دوباره مجموعشان را با هم جمع کنید و از آنها میانگین بگیرید و سپس حاصل را از 18 یعنی شماره همان اپیزودی که گفتیم کم کنید به عدد 108 می‌رسید!
نگاه کنید:
4x7=28
8x7=56
15x7=105
16x7=112
23x7=161
42x7=294
28+56+105+112+161+294=756
756/6=126
126-18=108
رویدادها و تصادفات خارج از فیلم
* اولین باری که اعداد به طور روشنی در اپیزود «اعداد» نشان داده شد، سایت Encyclopedia در بخش اعداد صحیح هیچ عدد صحیحی نداشت که شامل این اعداد باشد. بعد از این اپیزود، اعداد (همراه با 108) با نام «اعداد گمشده» به encyclopedia اضافه شد. به همین خاطر به نظر ما خیلی بعید است که این اعداد از نظر علمی و ریاضیات اهمیت اساسی داشته باشند.
و خلاصه اینکه بعضی از این اعداد قبل از لاست نیز اعداد خاصی به شمار می‌آمدند:
*4 در کشور کره عدد بدشانسی به حساب می‌آید. تلفظ این عدد شبیه تلفظ کلمه «مرگ» در زبان چین است. در گذشته هم درون آسانسورها روی دگمه طبقه «4»، حرف F را می‌نوشتند.
*08/15 شماره مدل ماشینهای توپ انداز زمان جنگ جهانی اول بود.
*بمب اتمی هیروشیما ساعت 8.15 منفجر شد.
*23 در چندین تئوری توطئه در شماره‌های مربوط به «روشن فکران» وجود داشته و تقریبا در طول تاریخ همیشه وجود داشته.
*درسال 1998 فیلمی با عنوان «23» ساخته شد.
*8/15 روز استقلال کشور کره است. کره شمالی حتی نوشیدنی ملی ای به نام «سودا815» دارد که در زبان محلی بیشتر با نام Pal Il Oh Cola شناخته شده است.
*8/15 روز استقلال هندی‌ها هم هست.
*در سری داستان‌های علمی تخیلی مشهور هیتچهیکر که مربوط به آشنایی با کهکشان راه شیری می‌شود، 42 پاسخ به سئوالات مربوط به زندگی جهان و همه چیز وجود دارد.
*دیوید فاری عنوان کرد که این موضوع الهام بخش او برای انتخاب کردن عدد 42 به عنوان شماره آخر بوده است.
*در منهتن پنج خیابان شرقی غربی دوطرفه خیابانهای هشتم، چهاردهم، بیست و سوم، سی و چهارم و چهل و دوم نام دارند. خیابانهای دیگر پایین تر از خیابان چهل و دوم همه یک طرفه اند.
*«طوفان» ویلیام شکسپیر ابتدا در سال 1623 در صفحه اول چاپ می شد و تا سال 1642 که تئاترها بسته شد ادامه داشت. 42 23 16
رخدادهای اسطوره‌ای
* اسم پنه لوپه ویدمور از اشعار حماسی هومر یعنی اودیسه گرفته شده، در اودیسه پنه لوپه 108 خواستگار دارد (108= 42+23+16+15+8+4).
رخدادهای گوناگون مشابه در دنیای واقعی
* تصادفا شماره‌های برنده شده در لاتاری مشهور ایرلند در تاریخ 11/16/2005 (بعد از شروع شدن لاست) خیلی نزدیک به این اعداد بود، اعداد 4 8 15 16 23 24 (فقط عدد آخر برعکس بود). در سال‌های اخیر به دلیل افزایش محبوبیت و شهرت لاست، این اعداد تبدیل به شماره‌هایی شدند که بارها و بارها در بازی ها و لاتاری ها استفاده می‌شد.

این اعداد, نتایج یه فرمول ریاضی (ساختگی) به نام معادله Valenzetti - حاصل کار ریاضی دان (تخیلی) یه نام انزو والنزتی (متولد 1920 در ساردینیا) هستند که زمان دقیق وقوع آخر الزمان رو پیشبینی می کنه.در این معادلهاعداد نشون دهنده انسان یا عوامل محیطی موثر در سرنوشت بشر هستند.

رشته معروف اعداد بوده که نشون دهنده مدت زمان باقیمونده تاانقضاء نسل بشریته .
یه تئوری اینه که بر طبق پیش بینی حاصل از این معادله, خرس های قطبی اگه در محلی غیر از قطب (از نظر سرمای شدید) قرار بگیرن قادر به تطابق با محیط نیستن و از بین میرن, برای همین دارمایی ها خرس های قطبی رو به جزیره آوردن و با تغییرات خیلی کوچیکی در DNA شون تونستن اونا رو در محلی غیر ازقطب زنده نگه دارن, و این یه روزنه امیدی بود برای اینکه با تغییر یک یاچند فاکتور, انسان ها رو هم بتونن فارغ از عوامل محیطی که در آینده منجربه انقراض نسل بشر میشه زنده نگه دارن.

چند نکته جالب در مورد اعداد:

* پنلوپه در Lost بر می گرده به پنه لوپه در منظومه اودیسه هومر, که همسرش اولیسبعد از بازگشت از جنگ تروا توی دریا گم میشه, توی جزیره ای توسط یه الهه نه چندان نیک سیرت! که بهش علاقه مند شده بود اسیر میشه و بالاخره بعد ازکلی فراز و نشیب, بعد 20 سال بر می گرده به وطنش پیش خانواده اش. اما دراین مدت پنه لوپه هم ماجراهایی داشته: اون زن زیبا و ثروتمندی بوده (و ازطرفی همسر اولیس افسانه ای بوده) و به همین دلیل توی مدتی که از اولیس خبری نبود و خیلی ها فکر می کردن مرده, تعداد زیادی خواستگار براش پیدامیشه ... نکته جالب ترش اینجاست: تعداد خواستگار ها 108 نفر بوده (4 + 8 +15 + 16 + 23 + 42 = 108)
* رشته عددی 4815162343 در 176,025,488 رقم اعشاری عدد پی موجوده
* عرض جغرافیایی 4.815 و طول جغرافیایی 162.342 مختصات نقطه ایه دراقیانوس اطلس, در مسیر استرالیا تا لس آنجلس, که قاعدتا میشه همون محل جزیره.
* 4 در کره یه عدد نحس محسوب میشه. همون تلفظ در زبان چینی معنی مرگ میده.
* بمب هیروشیما در ساعت 8:15 منفجر شد.
* عدد 23 هم که عدد مشهوریه و تئوری های عجیب زیادی در موردش وجود داره (فیلم 23 رو احتمالا دیدین)
* 15/8 روز استقلال در کشور کره و همینطور چینه.
* توی کتاب مشهور The Hitchhiker's Guide to the Galaxy(راهنمای مسافران مجانی کهکشان - نوشته داگلاس آدامز که توسط نشر پنجره منتشر هم شده) عدد 42 پاسخ نهایی انسان و جهان و همه عالم هستیه.

عدد 23 یکی از اعداد جادوئی سریال :

یک چیز مسلم هست . که این اعداد همگی دارای معنی جداگانه ای هستند . اما عدد 23 در نوع خودش بسیار جالبه .
یکسری نشانه هایی توی سریال هست که کاملا مجزا درباره این عدد اتفاق میافته : مثل شماره صندلی جک ، رز ، برنارد و .... که همگی دارای یک وجه مشترک هستند : زنده مومدن از سقوط و ادامه حیاط
عدد 23 نشانه ای از عدد شیطان 2/3= 0.666 هست . همونطور که در فیلم به اون اشاره میشه و تعدادی از اتفاقات مربوط به این عدد به سبک سریال لاست نمایش داده میشه
مثل انفجار بمب اتمی در هیروشیما در ساعت 8:15 دقیقه (8+15=23)
یا غرق شدن کشتی تایتانیک در 15 آوریل 15+8=23
11دسامبر آغاز جنگ جهانی و .......
البته همه اینها شاید اشاراتی ساده از این عدد باشه که نویسنده و کارگردان با توجه به اقبال عمومی سریال لاست و توجه بیشتر مردم به اعداد رو به فکر ساختن این فیلم کرده باشه
اما در اینکه عدد 23 عددی غیر طبیعی و ماورالطبیعه باشه میتونه شک وارد کنه .
چیزی که من فکر میکنم درباره این عدد در این سریال اشتراکی هست .. اینه که همراه این عدد همیشه یک اتفاق خوب افتاده یا حداقل با مرگ همراه نبوده
ببینید :

Jack - Sat in seat 23A
Rose - Sat in seat 23D
Bernard - Sat in seat 23E
Oceanic Flight 815 left Sydney from Gate 23
The temperature in Sydney the day Flight 815 departed was 23°C
When Jack meets Desmond in the stadium, Jack trips when he's about to get past seat row #23
Juliet enters 1623 into the sonic fence keypad.
و ......

که میتونه به این موارد هم ربطش داد
هر یک از والدین ۲۳ کروموزوم به فرزندش میدهد.
محور زمین ، زاویه ۲۳.۵ درجه دارد.
خون هر ۲۳ ثانیه یک دور کامل در بدن میزند.

در حالی که اتفاقی که حواشی عدد 23 در فیلم 23 میافته معنای مرگ و نیستی به همراه داره .
ترکیبهای که با عدد 23 ساخته شده خیلی کمه .. برعکس ترکیبهائی که با عددها (23 16 15 8 4 )ساخته شده تقریبا همه جا مستقل به کار رفته
تنها عدد اول زنجیره اعداد (42 23 16 15 8 4 ) عدد 23 هست . حتما میدونید که اعداد اول خودشون فلسفه و نظریه های بسیاری رو در خود دارند تا اونجا که اونها رو اعداد خلقت جهان میدونن.

آیا هارلی شماره ها رو به طورغیرمستقیم از جزیره بدست آورده؟

دقیقا مسئله هارلی هم به یک شکلی با این موضوع ارتباط دارد. هارلی به دلیل انرژی زیادی که دارد و خودش از آن بی خبر است می تواند مانند آهنربا هر چیزی را که اراده کند به سمت خود بکشد. این اعداد به دلیل تکرار شدن توسط لئوناردو در ذهن او حک شده و مدام در ناخودآگاه او تکرار شده اند. تکرار عملی این عدد هم زمانی صورت میگیرد که هارلی از آنها برای شرکت در مسابقه بخت آزمایی استفاده می کند. بعد از آن همانطور که توضیح دادم این خود هارلی است که انرژی منفی می دهد و همه چیز را بد شانسی می بیند. در حالیکه در آینده در سریال به این مسئله پی خواهیم برد که هیچ چیز به اسم شانس وجود ندارد.

یک مثال در مورد خودم برای شما می زنم، من به شدت به صدای کلاغ آلرژی دارم و هر زمانی که صدای کلاغ را می شنیدم در گذشته احساس می کردم که بدشگون است و همین باعث می شد که درست بعد از شنیدن صدای کلاغ برای من اتفاق بدی بیفتد. روزی با خودم درگیر شدم تا افکار خرافی را دور بریزم و تصمیم گرفتم اینبار به صدای کلاغ به عنوان یک صدای خوش یمن نگاه کنم. این بار همه چیز تغییر کرد، هر زمان که صدای کلاغ را میشنیدم منتظر خبری خوش بودم و این مسئله برایم اتفاق می افتاد. پس تمامی این مسائل مربوط به ذهن آدمی است.

یک مسئله روانشناسی هم هست که توسط فروید عنوان شده و متاسفانه من الان دقیقا نمی دانم که کدام نظریه وی بود. ولی فکر می کنم در مورد اگو و سوپر اگو بود. در قسمتی از نظریات خود فروید مطرح می کند. شخصی روی یک عدد حساسیت خاصی پیدا می کند. به عنوان مثال 3. پس هر کجا که نگاه می کند ناخودآگاه به دنبال این عدد می گردد و هر چیزی را که می بیند مطمئنا از آن سه تا می بیند. این تماما بر میگردد به ناخودآگاه انسان.

هارلی هم دچار همین مشکل شده است، این اعداد در ناخودآگاه او ثبت شده اند و مدام بدون آنکه خودآگاهش از آن خبر داشته باشد تکرار میشوند. تا اینکه این ناخودآگاه به دست خودش تبدیل به خودآگاه می شود و از آن به بعد هر چه سر راه او قرار میگیرد این اعداد را در خود دارد.
به نظر من دیگر در این برهه از سریال توهم هارلی در این مورد کاملا رفع شده است، هارلی از این به بعد می داند که از انرژی عظیم خدادادی خود چگونه استفاده کند. شاید در این راستا این اعداد هم به درد بخور بشوند.... کسی چه میداند. هارلی قدرت تخیل و تجسم فوق العاده بالایی دارد و از این به بعد از آن استفاده خواهد کرد.

در ضمن این را از یاد نبریم که تکرار ، لوپ و درجا زدن باعث سرخوردگی و افسردگی و رسیدن به پوچی میشود. و شاید به همین دلیل آن همکار لئوناردو دست به خودکشی می زند. این مسئله نمادی از روزمرگی است.

دوستان گفتم یه چند تا سئوال رو مطرح کنم درباره سریال که هر کی دوست داره جواب بده تا بقیه از نظرات اونها و دیدگاه افراد دیگه در مورد سریال مطلع بشند.فکر کنم کار جالبی باشه.
1.محبوبترین شخصیت فیلم از نظر شما؟؟؟چرا؟؟؟
2.چه کسی تا به اینجای سریال نباید کشته میشد؟؟؟
3.چه کسی باید کشته میشد اما تا الان زنده است؟؟؟
4.منفورترین شخصیت سریال کیست؟؟؟چرا؟؟؟
5.به نظر شما چارلی زنده است؟؟؟
6.به نظر شما کلر کجاست؟؟؟چرا یهو غیبش زد؟؟؟
7.کیت بالاخره کیو دوست داره؟؟جک یا سویر؟؟؟
8.دوست دارید جای کدام شخصیت لاست قرار داشتید؟؟؟
9.دوست دارید مشابه اتفاقی که برای هواپیمای اوشینگ افتاد برای هواپیمایی بیفته که شما در اون حضور دارید و در همچین جزیره ای گم بشید؟؟؟
10.به نظر من پایان داستان اینطوری میشه که.............................................. .......؟
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 11-18-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض چطور بی‌خطر از شمع استفاده کنیم؟

چطور بی‌خطر از شمع استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد از روشن کردن شمع در جو صمیمانه خانه لذت می‌برند. اما شمع‌ها ممکن است آتش‌سوزی ایجاد کنند. رعایت این توصیه‌ها به استفاده بی‌خطر از شمع کمک مي‌کند هرگز اتاق را در حالیکه شمع در آن روشن است، ترک نکنید.

فوت و فن- همشهری آنلاین:
بسیاری از افراد از روشن کردن شمع در جو صمیمانه خانه لذت می‌برند. اما شمع‌ها ممکن است آتش‌سوزی ایجاد کنند.
رعایت این توصیه‌ها به استفاده بی‌خطر از شمع کمک مي‌کند:

هرگز اتاق را در حالیکه شمع در آن روشن است، ترک نکنید.
شمع را در جایی روشن کنید، که مواد قابل‌ احتراق مانند پرده، ملافه، مبل، کاغذ یا کاغذ دیواری در آن وجود نداشته باشد. [شمع‌ها هم مي‌توانند خطرناك باشند]
اطمینان حاصل کنید که شمع روشن در دسترس کودکان یا حیوانات خانگی نیست.
تنها شمعی را روشن کنید که پایه‌ای محکم و غیرقابل‌ اشتعال داشته باشد.
نخ شمع را در حد نیم‌سانتی‌متر کوتاه نگهدارید.
شمع‌ها را چسبیده، نزدیک به در و پنجره یا روی سطحی که ممکن است آتش بگیرد یا در نتیجه حرارت ذوب شود، روشن نکنید.
شمع را هنگامی که طول آن به 5 سانتی‌متر رسید، دور بیندازید.
از شمعی که درون موم آن از مواد اشتعال‌زایی مانند ترکه یا مخروط کاج استفاده شده است، استفاده نکنید.
HealthDay News,

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
قدیمی 11-18-2009
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض 14 میلیون دلار جایزه برای دادن یک خبر موثق ودقیق

14 میلیون دلار جایزه
برای دادن یک خبر موثق ودقیق

به گزارش خبرنگار «شیعه نیوز» بنیاد جهانی پیگیری پرونده امام موسی صدر با ایجاد یک سایت اینترنتی با نام 14 میلیون (www.14000000.com) اعلام امادگی کرده است به هر گونه خبر موثق و دقیق که به روشن شدن سرنوشت پرونده امام موسی صدر کمک نماید جایزه خواهد داد .
این بنیاد خود را یک بنیاد غیر انتفاعی معرفی کرده و ابراز داشته به هیچ سازمان سیاسی و دولتی وابستگی ندارد و تنها یک بنیاد خیریه میباشد .
این بنیاد همچنین اعلام داشته است این حرکت ، اولین اقدام عملی در این خصوص میباشد و در اینده اقدامات دیگری را نیز در دستور کار خود قرار خواهد داد . این سایت هم اکنون به زبان فارسی میباشد و در اینده نزدیک به زبانهای انگلیسی و عربی به فعالیت خواهد پرداخت .
بنیاد جهانی پیگیری پرونده امام موسی صدر از همه ازادیخواهان خواسته است با فشار بر دولت لیبی این دولت را وادار به ادای توضیح در خصوص روبوده شده امام موسی نمایند.
شایان ذکر است امام موسي صدر در روز 14 خرداد سال 1307 هجري شمسي در شهر مقدس قم ديده به جهان گشود. پدر ايشان مرحوم آيت الله سيد صدرالدين صدر، جانشين مرحوم آيت الله شيخ عبدالكريم حائري مؤسس حوزه علميه قم و از مراجع بزرگ زمان خود بود. جد پدري ايشان مرحوم آيت الله سيد اسماعيل صدر، جانشين مرحوم آيت الله ميرزا حسن شيرازي و مرجع مطلق زمان خود، و جد مادري ايشان مرحوم آيت الله حاج آقا حسين قمي، جانشين مرحوم آيت الله سيد ابوالحسن اصفهاني و رهبر قيام مردم مشهد بر عليه رضا خان بود.
امام موسي صدر در اواخر سال 1338 و به دنبال توصيه هاي حضرات آيات بروجردي، حكيم و شيخ مرتضي آل ياسين، وصيت مرحوم آيت الله سيد عبدالحسين شرف الدين رهبر متوفي شيعيان لبنان را لبيك گفت و به عنوان جانشين آن مرحوم، سرزمين مادري خود ايران را به سوي لبنان ترك نمود.
امام موسي صدر در 3 شهريور سال 1357 و در آخرين مرحله از سفر دوره اي خود به كشورهاي عربي، بنا بر دعوت رسمي معمر قذافي وارد ليبي، و در روز 9 شهريور ربوده گرديد. دستگاههاي قضايي دولتهاي لبنان و ايتاليا، و همچنين تحقيقات انجام شده از سوي واتيكان، ادعاي رژيم ليبي مبني بر خروج امام از آن كشور و ورود ايشان به رم را رسما تكذيب نمود. مجموعه اطلاعات آشكار و پنهاني كه طي دو دهه پيش بدست آمدند، تماما دال بر آن هستند كه امام موسي صدر هرگز خاك ليبي را ترك نگفته است !
اکنون دولت لیبی و شخص معمر قذافی متهم اصلی این پرونده به شمار می آیند.
قدیمی 11-18-2009
گلادیاتور آواتار ها
گلادیاتور گلادیاتور آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 0

5 سپاس در 5 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض چه تابان است گهی با شور چگوارا

خاطره ها بخودی خود دیالکتیک ِ شور و اندوه را در یک چکامه پرتو میزند . شور برای آنکه هنوز زمان و زمانه به شوریدن نیازمند است ، اندوه برای آنکه هنوز تراکم غم به انرژی مؤلد تبدیل نگشته است .
چگوارا سراپا شور و شرافت و شعف است . چگوارا این چهرۀ جذاب و دلیر قرن بیستم هنوز با لبان حماسی به سوی قرن سپتمبری میخندد . صدای پای چگوارا از کوچه های گل افشان امریکای لاتین از فراز آسمان افریقا به دهلیز های خونین شرق میگذرد .
کیست که برکرۀ زمین خنده کند گریه کند و چگوارای افسانوی را به حیث یکی از بزرگترین نجات دهندۀ خود حساب نکند . کیست که قهقۀ دشمنان بشریت را با لبخند چگوارا زایل نسازد .
افغانستان خطۀ خون و خاکستر است . سرزمین دیکتاتوران سربریده و مردم هردم شهیدان است . مردمی که به علت تداوم استبداد و بدبختی به تلی از یأس و تاریکی بدل گشته است .
خبر خوشی در فضای کابل پیچید ، خبر تجلیل از چگوارا .

یادبود از چگوارا ، رفتن بسوی چگواراست . چگوارا پرسشی است که دیگران پرسیده اند و ما تا هنوز به این پرسش پرسیده شده پاسخ جستجو نکرده ایم و چه رسد به اینکه خودما در موقف سؤال کننده قرار گرفته باشیم . فکر چگوارا ، پراتیک چگوارا ، اسطورۀ چگوارا ، ... از جهانی شدن چگوارا حرف میزند ، چگوارا پدیده ای است کسترش یابنده و جهانی . چگوارا رویداد تازه در حوزۀ پرسش ها و پاسخ هاست .
ما در صحنۀ سیطره ها تقریباً همیشه دچار آدمکهای کوچک بوده ایم و آدمهای سترگ جامعۀ خویش را در زیر سیطره ها کشف نکرده ایم . گذار جوانان و کلوپ شاعران کابل بسوی چگوارا یک حرکت سمبولیک است حرکتی که از دینامیزم ِ خموشی و بن بست منشاء میگیرد ولی از آنجا که هنوز به اندیشیدن نرسیده ایم و اگر چگوارا را به حیث یک اندیشه و عشق در نظر نگیریم شاید علاقۀ ما به چگوارا در سطح گرایش به جاذبۀ اساطیر باقی بماند .
قدیمی 11-18-2009
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض اعلام اسامی 31 کاریابی خارجی مجاز

اعلام اسامی 31 کاریابی خارجی مجاز

وزارت کار و امور اجتماعی لیست 31 کاریابی غیر دولتی خارجی دارای مجوز فعالیت سراسر کشور را منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، پیرو انتشار گزارش فعالیت شبکه بزرگ کاریابیهای غیردولتی خارجی غیرمجاز در کشور و سوء استفاده از جوانان و متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور، وزارت کار و امور اجتماعی لیست کاریابیهای خارجی دارای صلاحیت را منتشر کرد.
کاریابیهای خارجی مجاز در حال حاضر در 8 استان تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، کردستان و گیلان مستقر هستند. بدیهی است که تمام دفاتر مشاور شغلی، مهاجرتی و کاریابی با ادعای فعالیت بین المللی غیر از مواردی که اسامی آنها اعلام خواهد شد در حال حاضر غیرمجاز و غیرقانونی شناخته می شوند.
وزارت کار و امور اجتماعی اعلام کرده است با موسساتی که خارج از چارچوب قانونی و عدم رعایت آئین نامه فعالیت کاریابیها و همچنین بدون مجوز اقدام به جذب افراد، انتشار آگهی و اطلاع رسانی می کنند متخلف شناخته و برابر مقررات با آنها برخورد خواهد شد.
از تعداد 31 کاریابی غیر دولتی مجاز خارجی، 19 کاریابی در تهران، 1 مورد آذربایجان شرقی، 1 مورد آذربایجان غربی، 1 مورد اصفهان، 4 مورد خراسان رضوی، 2 مورد فارس، 1 مورد کردستان و 2 کاریابی نیز در گیلان قرار دارند.
کاریابی های آبگینه برتر، ارشیا، ایران کاریاب، برین کار، پیروزگل، روزبه، سامانده، سلامت، شهرزاد پاسارگاد، کارجو، کارسازان، آرین پارس، مژده آوران فردا، گسترش کار پایتخت، آینده سازان، پیشگام، پیشتازان کار، یونس، سبزفام، بزرگمهر، بابک، کارآرا، کار، پارس، زرین کار، کارگستر مشهد، کارآفرینان، پیشه وران، رهسپار، نوید، آویژه گیلان و تدبیر سبز، 31 کاریابی غیردولتی خارجی دارای مجوز از وزارت کار و امور اجتماعی هستند.

قدیمی 11-18-2009
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض زندگي هم در حكم سلف سرويس

امت فاكس، نويسنده و فيلسوف معاصر، هنگامي كه براي نخستين بار به آمريكا رفته بود براي صرف غذا به رستوراني رفت. او كه تا آن زمان، هرگز به چنين رستوراني نرفته بود در گوشه اي به انتظار نشست با اين نيت كه از او پذيرايي شود. اما هر چه لحظات بيشتري سپري مي شد ناشكيبايي او از اينكه مي ديد پيشخدمت ها كوچكترين توجهي به او ندارند، شدت گرفت. از همه بدتر اينكه مشاهده مي كرد كساني پس از او وارد شده بودند و در مقابل بشقاب هاي پر از غذا نشسته و مشغول خوردن بودند.
او با ناراحتي به مردي كه بر سر ميز مجاور نشسته بود نزديك شد و گفت: �من حدود بيست دقيقه است كه در اينجا نشسته ام بدون آنكه كسي كوچكترين توجهي به من نشان دهد. حالا مي بينم شما كه پنج دقيقه پيش وارد شديد با بشقابي پر از غذا در مقابلتان اينجا نشسته ايد! موضوع چيست؟ مردم اين كشور چگونه پذيرايي مي شوند؟�
مرد با تعجب گفت: �ولي اينجا سلف سرويس است.� سپس به قسمت انتهايي رستوران جايي كه غذاها به مقدار فراوان چيده شده بود، اشاره كرد و ادامه داد: �به آنجا برويد، يك سيني برداريد و هر چه مي خواهيد، انتخاب كنيد، پول آن را بپردازيد، بعد اينجا بنشينيد و آن را ميل كنيد!�
امت فاكس، كه قدري احساس حماقت مي كرد، دستورات مرد را پي گرفت. اما وقتي غذا را روي ميز گذاشت ناگهان به ذهنش رسيد كه زندگي هم در حكم سلف سرويس است. همه نوع رخدادها، فرصت ها، موقعيت ها، شادي ها،سرورها و غم ها در برابر ما قرار دارد. در حالي كه اغلب ما بي حركت به صندلي خود چسبيده ايم و آن چنان محو اين هستيم كه ديگران در بشقاب خود چه دارند و دچار شگفتي شده ايم كه چرا او سهم بيشتري دارد؟ و هرگز به ذهنمان نمي رسد خيلي ساده از جاي خود برخيزيم و ببينيم چه چيزهايي فراهم است. سپس آنچه مي خواهيم برگزينيم.

برچسب ها
giorgio armani, جورجیو آرمانی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)