بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-18-2009
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض قبل از خريد آپارتمان بايد بدانيد...

قبل از خريد آپارتمان بايد بدانيد...
اگر شما جزء افرادي هستيد كه پس از يك دوره طولاني اجاره‌نشيني قصد خريد آپارتمان شخصي خود را داريد و يا براي شروع يك زندگي مشترك مي‌خواهيد براي اولين بار اقدام به خريد يك آپارتمان كنيد، توصيه مي‌كنيم اين مطلب را مطالعه كنيد. مواردي هست كه قبل از خريد اولين آپارتمان بايد آن‌ها را مدنظر داشته باشيد تا بتوانيد به نتيجه مطلوب خود برسيد.

• در خصوص منطقه‌اي كه قصد داريد در آن يك آپارتمان خريداري كنيد بيشتر تحقيق و بررسي كنيد و از نقاط ضعف و قوت آن آگاهي كامل پيدا كنيد. اين كار مستلزم آن است كه هرزگاهي به آنجا سر بزنيد، مدت زماني را در آنجا سپري كنيد و تحقيقات كافي را در مورد آن بعمل آوريد.

• در خصوص قيمت و ارزش ملك در منطقه مورد نظر تحقيق كنيد و تنها به گفته يك فرد و يك بنگاه اكتفا نكنيد. تحقيق كنيد كه نرخ آخرين خريد و فروش ملك در آن منطقه چقدر بوده و آيا روند نزولي دارد يا صعودي.

• تا مي‌توانيد از تعداد بيشتري آپارتمان بازديد كنيد، زيرا در اين صورت تجربه به دست مي‌آوريد و راحت‌تر مي‌توانيد معايب و مزاياي هر آپارتماني را سريعا متوجه شويد.

• فاصله آپارتمان مورد نظر خود را نسبت به مكان‌هايي كه زياد به آن‌ها مراجعه خواهيد كرد از قبيل سوپرماركت، ميوه‌فروشي، پارك، مدرسه، محل كار و ... بررسي كنيد و ببينيد آيا رفت و آمدتان از خانه به چنين مكان‌هايي آسان و بي‌دردسر است يا خير.

• دقت كنيد كه آپارتمان آينده شما نزديك و در مسير مكان‌هايي شلوغ و پر رفت و آمد از قبيل باشگاه‌ها يا پمپ بنزين نباشد زيرا در اين صورت بايد سر و صداي زيادي را در زمانهاي مختلف روز تحمل كنيد و اين آزاردهنده است.

• قبل از خريد يك آپارتمان سال ساخت آنرا جويا شويد و تحقيق كنيد كه آيا تجهيزات آن به مرور زمان خراب شده و يا سالم و استوار باقي مي مانند.

• مسائل ايمني ساختمان از ديگر موارد مهم است. پيگير شويد كه تردد اشخاص ناآشنا و غريبه به چه ميزان آزاد و بدون محدوديت است و آيا آپارتمان داراي مسئول يا سرايداري جهت مراقبت و نظافت هست يا خير.

• همچنين به اين نكته نيز توجه كنيد كه آيا آپارتمان مورد نظر شما داراي بالكن و نمايي باز و زيبا هست يا توسط ساختمان‌هاي بلند مجاور داراي ديدي مسدود و بسته است.

• يكي ديگر از موارد بسيار مهم، همسايه‌هاي آينده شما هستند. در خصوص آن‌ها تا جايي كه مي توانيد تحقيق كنيد و جويا شويد كه آيا ساختمان داراي نظم و قانون هست يا خير و آيا همسايه‌ها به مسائل آپارتمان‌نشيني پايبند هستند يا خير. اين مورد مي‌تواند در آرامش زندگي شما در آن آپارتمان بسيار تاثيرگذار واقع شود.

• چنانچه اتومبيل داريد يا قصد خريد آن را داريد، در خصوص پاركينگ آپارتمان نيز فكر كنيد. اگر ساختمان داراي پاركينگ كافي باشد مشكلي نخواهيد داشت، اما در غير اين‌ صورت در زمينه وجود جاي كافي براي پارك در مقابل ساختمان و هم‌چنين امنيت منطقه توجه بيشتري كنيد.

قدیمی 11-18-2009
sheida.m آواتار ها
sheida.m sheida.m آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 1

54 سپاس در 24 نوشته ایشان در یکماه اخیر
sheida.m به Yahoo ارسال پیام فرستادن پیام با Skype به sheida.m
پیش فرض 10 شغل پر درآمد دنیا

شبکه خبری سی.ان.ان اقتصادی ،‌ در گزارشی به بررسی حقوق در مشاغل مختلف و همچنین رتبه بندی آنها از لحاظ حقوق پرداخت.
به گزارش بانکی ،‌در این گزارش حقوق مشاغل مختلف با رتبه ی آنها در رنکینگ برترین شغل ها در کشور امریکا مقایسه شده است.
این گزارش جالب را با هم می خوانیم:

۱٫ متخصص بی هوشی

رتبه در برترین شغل ها : ۱۱
درآمد متوسط : سالانه ۲۹۲۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۴۰۸۰۰۰ دلار
این پرداخت بالا به علت سختی و حساسیت فوق العاده کار است ، شاغلان در این حرفه معتقدند استرس در این شغل به حدی است که آنها را از زندگی عادی دور می کند چرا که مرگ و زندگی یک انسان در دست آنهاست.
روگر مور ، مدیر جامعه هوشبران امریکا می گوید:” هوشبران باید هم به بیماران آرامش دهند و آنها را برای یک عمل موفق آماده سازند و هم پزشکانی که قصد انجام عمل دارند را ، یک اشتباه کوچک تنها یک نتیجه خواهد داشت : مرگ بیمار!”

۲٫متخصص زنان و زایمان

رتبه در برترین شغل ها : ۲۲
درآمد متوسط : سالانه ۲۲۲۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۳۳۸۰۰۰ دلار
یکی از دلایل پرداخت بالا در این شغل ، مبلغ بالای بیمه ای است که برای عمل ناموفق هزینه می شود ، دلیل دیگر سخت بودن عمل جراحی و سروکار داشتن متخصص با جان دو انسان است ،‌از سوی دیگر با توجه به اینکه متخصص ۹ ماه بیمار خود را کاملا تحت نظر دارد ، حقوق وی نیز بالاتر از سایر متخصص ها در پزشکی است.

۳٫ روانپزشک

رتبه در برترین شغل ها : ۲۴
درآمد متوسط : سالانه ۱۷۷۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۲۷۹۰۰۰ دلار
دو دلیل عمده برای پرداخت بالا در این شغل ذکر شده است ، اول اینکه پزشک موظف است حتی کارهایی خارج از حیطه وظیفه ی خود انجام دهد تا بیمار بهبودی خود را بازیابد ،‌از سوی دیگر ،‌پزشکی که در این حرفه مشغول به کار است باید علی رغم سر و کار داشتن با انواع و اقسام بیماران ، سلامت روان خود را حفظ کند که این بر سختی شغل می افزاید.

۴٫ پرستار (دستیار ) بی هوشی

رتبه در برترین شغل ها : ۱۵
درآمد متوسط : سالانه ۱۵۷۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۲۱۴۰۰۰ دلار
به همان دلایلی که برای متخصص بی هوشی ذکر کردیم ،‌دستیار متخصص بودن نیز کاری سخت و البته با حقوق بالاست.

۵- مدیر فروش

رتبه در برترین شغل ها : ۱۰
درآمد متوسط : سالانه ۱۴۰۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۲۳۹۰۰۰ دلار
یک شغل با کلاس با پورسانت بالا ، این تعریفی است کوتاه از مدیریت فروش.
روبرت بوروف محقق فروش می گوید :” در واقع فروش حیاتی ترین بخش یک کارخانه است ،‌فروش است که شرکتها را از یکدیگر متمایز می کند و این تنها دلیل حقوق بالا در این شغل است.”
البته تربیت نیروهای جوان ، آموزش و بکارگیری صحیح آنها و هم چنین تشکیل گروههای کاری موثر از دیگر وظایفی است که شغل مدیریت فروش را سخت تر و جذاب تر می کند.

۶٫آمارگیر و تحلیلگر

رتبه در برترین شغل ها : –
درآمد متوسط : سالانه ۱۲۹۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۲۵۷۰۰۰ دلار
یک اشتباه کوچک و جابجایی در حسابهای قسمتهای مختلف شرکت کافی است تا تمام شرکت به طور کامل از کار بیفتد ، تحلیلگران در واقع متخصصان ایجاد بحران در شرکت هستند !
البته دلیل دیگر حقوق بالا ، آموزشهایی است که هزینه ی زیادی صرف آن شده و حدود ۱۰ سال نیز با امتحانات گوناگون به طول می انجامد.

۷٫مدیر امور مالی

رتبه در برترین شغل ها : ۲۹
درآمد متوسط : سالانه ۱۲۱۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۲۱۴۰۰۰ دلار
این شغل علاوه بر داشتن حقوق بالا ، پرستیژ شغلی بالایی نیز دارد.
البته در کنار این پرداخت بالا ، مدیر مالی باید پاسخگوی حتی یک سنت در شرکت بوده و تحمل ریسک ها و مشکلات فراوان را نیز داشته باشد.
مدیران توقع بالایی از مدیر مالی خود دارند،‌ آنها برای پیشرفت شرکت هر انتظار غیرمعقولی از مدیر مالی دارند ، حتی اداره ی شرکت با روزانه ۱۰ دلار!
۸- طراح نرم افزار

رتبه در برترین شغل ها : –
درآمد متوسط : سالانه ۱۱۷۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۱۶۶۰۰۰ دلار
طراح نرم افزار در واقع حقوق ذهن خلاق و حوصله و صبر فراوان خود را دریافت می کند.
هیچ کسب و کاری اکنون نمی تواند در دنیا ادعا کند که محتاج به طراحی نرم افزار نیست ،‌همین موضوع باعث شده تا شرکتها برای جذب طراحان حرفه ای ، وارد رقابت با یکدیگر شده و هر کدام حقوق بالاتری پیشنهاد دهد.

۹- وکیل و حقوقدان

رتبه در برترین شغل ها : ۱۸
درآمد متوسط : سالانه ۱۱۵۰۰۰ دلار
بالاترین پرداخت : سالانه ۲۶۲۰۰۰ دلار
تخصص بالا که موجب ایجاد رقابت در این شغل شده و هم چنین سرو کار داشتن با انواع و اقسام مجرمان و هم چنین اقبال عمومی به داشتن وکیل بهتر در میان مردم و شرکتهای بزرگ و گستره ی وسیع این شغل از عوامل اصلی حقوق بالا در این شغل است.
امروزه شرکتها داشتن وکلای حرفه ای را از جمله مزیت های مهم رقابتی خود دانسته و حاضرند برای داشتن وکلای بهتر هزینه های گزافی بپردازند.
شایان ذکر است یک وکیل می تواند همزمان در چند شرکت و برای چند نفر نیز کار کند و این دلیل دیگری است بر کسب حقوق بالا در این شغل.

۱۰٫ کارگزار بیمه

شکی نیست که شرکتهای بیمه از جمله شرکتهای پرسود در دنیا هستند ، البته وقتی پای کمپانی های بزرگ و مساله ی بیمه ی آنها به میان می آید ، این سود چندین برابر می شود ، آنها هزینه های گزافی بابت بیمه نمودن شرکتها دریافت می کنند در حالی که ممکن است هیچ نیازی به پرداخت بیمه نباشد.
مطلب مرتبطی یافت نشد.

♥SheidA♥

تو همان مهربانی هستی؟! یا مهربانی همان توست؟!
نمی دانم … می دانم بی شک با هم نسبت نزدیکی دارید
!! آسمونـــ ــ منـــ ــ همیشهـــ ــ !! ابریـــ ــ !! چترتو با خودتــ ــ آوردیـــ ــ !!

قدیمی 11-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Post آموزش زبان اصفهاني در سه دقیقه

آموزش زبان اصفهاني در سه دقیقه

1- مضاف و موصوف هميشه “ي” ميگيردد.
مثال: درِ باغ ===» دري باغ گل قشنگ ===» گلي قشنگ آدم خوب ===» آدمي خُب

2- “د” ما قبل ساكن قلب به “ت” ميشود.
مثال: پرايد ===» پرايت آرد ===» آرت

3- واو ساكن آخر كلمه به “ب” قلب مي شود
مثال: گاو ===» گاب

4- اصولاً در هر كجا كه فتحه قشنگ باشد كسره بكار ميرود و هر كجا كه كسره كلمه را زيبا ميكند فتحه بكار ميرود
مثال براي فتحه: اَز===» اِز قفَس ===» قفِس اَزَش ===» اِزِش بِِزَن ===» بِِزِن
مثال براي كسره: اِمروز===» اَمروز جمعِه===» جمعَه سِفيد===» سَفيد حِيفِ===» حَيفس فِشار===» فَشار

5- صداي ” اُ ” هيچ جايگاهي نداشته و به “او” تبديل ميشود.
مثال: شما===» شوما كجا===» كوجا چادر===» چادور

6- حرف “و” در قالب حرف ربطي به به “آ” تبديل ميشود.
مثال: من و تو و حسن ===» منا تو آ حسن

7- اصولا خود ” آ ” به عنوان يك حرف ربط به كار ميرود
مثال: من هسم، آ بابامم هسن
در ضمن حرف “آ” به معناي “به علاوه” هم به كار ميرود.
مثال: 5+4+3 ===» 5 آ 4 آ 3

8- حرف ” ه ” در لهجه اصفهاني به نوعي نابود شده.
مثال: بچهها ===» بِچا گربهها ===» گربا ميجهد===» مي جِد
ه در آخر افعال به “د” ساكن بدل ميشود.
بره===» برد بشه===» بشد
“ه” به ي تبديل ميشود.
بهتر===» بيتِرِس سر راهي===» سري رايِس گربه===» گربيِه
“ه” به “ش” تبديل ميشود.
بهش ميگم ===» بشش ميگم
“ه” به “و” بدل ميشود.
ما هم مي آييم ===» ما وَم ميَيم
نكته:به غير اول شخص مفرد حروف “خوا” به “خ” تبديل ميشود
ميخواي ===» مي خَي

9- در برخي افعال حرف “ي” به ” اوي” تبديل ميشود.
ميشنوي===» ميشنُوي ميگي ===» ميگوي

10- اگر حرف اول كلمه “ب” يا “ن” باشد و حرف سوم “ي” يك “ي” بعد از “ب” يا “ن” اضافه ميشود.
بگير===» بيگير بشين ===»بيشين بريز ===» بيريز ببين ===» بيبين
این مطلب به صورت ایمیل به من رسیده منبع آن را نمیدانم
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 11-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Smile از کدوم یک از بازیگران زن ایرانی خوشتون میاد؟

از کدوم یک از بازیگران زن ایرانی خوشتون میاد؟

می تونید نظرتونو بگید

من خودم از حدیث فولادونو خوشم میاد، یه جورایی معصوم به نظر میاد

هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 11-21-2009
مجتب آواتار ها
مجتب مجتب آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 18

36 سپاس در 28 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض بانوی صورتی

کیتن کی سرا عاشق رنگ صورتی است، البته که همه زنان و دختران سراسر دنیا این رنگ را دوست دارند ولی آنچه موجب وجه تمایز سارا از آنها می شود این است که هر آنچه در اطراف اوست صورتی است.
اسم مستعاراین بازیگر ۴۶ ساله آمریکایی “بانو صورتی ” است، چون تقریبا ً هر چه که دارد صورتی است. خود او ادعا می کند که این مسئله اصلا ً غیر عادی نیست ولی قبول دارد که رنگ صورتی همچون آهن ربایی او را به خود جذب می کند و نمی تواند مانع این بشود که جز صورتی رنگ دیگری را دوست داشته باشد.
بانو صورتی اذعان می دارد که در طول ۲۵ سال گذشته فقط لباس صورتی به تن کرده، و برای اینکه این رنگ دلش را نزند درجه این رنگ را عوض کرده و سعی کرده از سبک های مختلفی استفاده کند. او حتی سگ ۴ ساله اهل مالت خود را با آب نبات های صورتی وحمام عصاره ی چغندرقند به رنگ صورتی درآورده.
او در استفاده از این رنگ زیاده روی کرده، در مراسم عزاداری از فرق سر تا نوک پا با لباسهایی که عرف این مراسم است، حاضر می شود. و حتی فردی را که کور رنگی داشت و نمی توانست زیبایی رنگ صورتی را درک کند، تحقیر و سرزنش کرد.
بانو صورتی می گوید او خوشبخت است و از زندگی خود راضی است، و شیفته غریبه هایی است که در خیابان جلوی او را می گیرند و گوشواره وشال صورتی خود را به او می دهند و همینطور طرفدارانش که تمام مدت به او چیزهای صورتی می دهند.
.
.

ویرایش توسط مجتب : 11-21-2009 در ساعت 07:47 PM
قدیمی 11-22-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض هشدارملکه هاي زيبايي جهان به دختران جوان

هشدار ملکه هاي زيبايي جهان به دختران جوان

هفت ملکه زيبايي از چهار قاره‌ جهان خطاب به دختران و زنان جوان اعلام کردند که الگوها و ايده‌هاي مدرن و پيشرفته امروزي براي زيبايي مي‌توانند به استخوان‌هاي آنها آسيب بزنند و در آينده موجب ابتلاي آنها به پوکي استخوان شوند.
اين زنان از کشورهاي استراليا، اتريش، پاناما، تايلند، ترکيه و ونزوئلا در کنفرانسي از سوي سازمان بين‌المللي پوکي استخوان سخنراني خود را در اين زمينه ايراد کردند.
اين زنان که درباره‌ تجربيات خودشان در اين زمينه صحبت مي‌کردند، خاطرنشان کردند که امروزه بسياري از دختران در سن نوجواني و پيش از آن در نقاط مختلف جهان به قيمت از دست دادن سلامتي، زيبايي به دست مي‌آورند. آنها متذکر شدند که استانداردهاي زيبايي حتي براي ملکه‌هاي زيبايي نيز تغيير کرده است و زنان و مردان در تمام
رده‌هاي سني وظيفه دارند مراقب سلامت استخوان‌هايشان باشند.
با توجه به مسن شدن جمعيت آسيايي‌ها، پيش‌بيني مي‌شود که مشکلات و ناراحتي‌هاي ناشي از پوکي استخوان در صورت عدم اقدامات پيشگيرانه به طور فزاينده‌اي افزايش پيدا کند.
تمام زنان و مردان بايد اقدامات فوري براي بررسي نحوه زندگي‌شان و انجام آزمايشات پوکي استخوان انجام دهند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
قدیمی 11-22-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض زنی که با شلوار میانه‌ای نداشت!؟

زنی که با شلوار میانه‌ای نداشت!؟

هیچ نام فرانسوی به اندازه "کوکو شانل" با مد پیوند نخورده است. صد سال از زمان ورود گابریل شانل که بعدها به "کوکو" شانل معروف شد، به دنیای مد می‌گذرد. اینک فیلم تازه‌ای از زندگی وی به سینماهای آلمان راه یافته است.
دوران کودکی و سال‌های اولیه‌ی جوانی زنی که سرشناس‌ترین نام را در دنیای مد دارد، به هیچ‌روی شباهتی به آنچه که در سال‌های بعد به آن تبدیل شد، ندارد. شانل دوران نوجوانی‌اش را در یک پرورشگاه گذراند و در جوانی به همراه خواهرش در کاباره‌ها آوازه‌خوانی کرد.

در سال ۱۹۱۰ با کمک مالی مردی که بزرگترین عشق زندگی او بود، خیاط خانه‌ی کوچکی را راه می‌اندازد که در آن برای مشتریانش کلاه طراحی می‌کرد. کلاه‌های پردار و بزرگ به جامانده از قرن گذشته در خیاط خانه‌ی شانل تبدیل به کلاه‌هایی ساده و شیک می‌شدند که هیچ نشانی از زرق و برق پیشین روی آنها دیده نمی‌شد.

زمانی‌که در پرورشگاه خبری از درس و کار نیست، شانل زمان را در کارگاه‌های خیاطی آنجا به دوختن و بافتن سپری می‌کند و عشق و علاقه به دوختن را می‌توان مدیون همین ساعات سپری شده دانست: «من ۱۸ ساله بودم که برای اولین بار وارد دنیای مد شدم. در آن زمان هنوز شاگرد راهبه‌های پرورشگاه بودم و هیچ چیزی به جز لباسی که خودم برای خودم دوخته بودم نداشتم. درست همان چیزی که موفقیت به حساب می‌آمد. همه سرشان را به طرف من بر می‌گرداندند. به خودم گفتم، اگر طرح‌های من این‌طور به مذاق مردم خوش می‌آید، پس می‌توانم آنها را تولید کنم و بفروشم.»

نقلابی در سبک
شانل برای فرانسوی‌ها یک چهره‌ی ملی است؛ چهره‌ای که تا کنون فیلم‌های زیادی به افتخارش ساخته‌اند و کتاب‌های متنوعی را درباره‌اش چاپ کرده‌اند. در سال گذشته‌ی میلادی، شبکه‌ی دوم تلویزیون فرانسه سریال دو قسمتی را از زندگی کوکو شانل پخش کرد.

به تازگی دو فیلم جدید از زندگی شانل ساخته‌شده‌اند که هر کدام تصویرگر بخشی از دوران زندگی او هستند. فیلم "Coco avant Chanel" (کوکو پیش از شانل) از آنه فونتین در ماه مه بر پرده‌ی سینماهای فرانسه راه یافت و به تازگی در اروپا، از جمله آلمان به نمایش در آمده است. آدری تاتو (آملی و راز داوینچی) در این فیلم در نقش شانل ظاهر شده است.
این فیلم، ۲۸ سال ابتدای زندگی شانل را به تصویر می‌کشد، زمانی که شانل تازه وارد دنیای مد می‌شود و به این ترتیب نام خودش را در قشر بالای جامعه مطرح می‌کند. طرح‌های او انقلابی را در سبک لباس پوشیدن خانم‌ها به راه می‌اندازد. طرح‌هایی که تماما بر سادگی و زنانگی طبیعی تأکید دارند و بدور از هر تجمل تا پیش از آن مرسوم است و همین ویژگی‌ها نیز تبدیل به اصلی‌ترین مشخصه‌های مارک شانل می‌شوند.
شانل معتقد بود: «من مخالف شلوار هستم. طبیعتا در مزارع می‌توان شلوار به پا کرد اما من نمی‌فهمم چرا باید مثل یک مرد لباس پوشید و در خیابان‌ها به راه افتاد. شلوار زنان را نازیبا می‌کند. اکنون زمانی است که باید به زنانگی بها داد. زنان زمانی قوی هستند که زنانگی داشته باشند.»
در یک روز یکشنبه‌ی سال ۱۹۷۱ شانل در آپارتمانش در پاریس در می‌گذرد؛ روزی که به عنوان روز تعطیل به حساب می‌آید و به همین دلیل هم شانل این روز را دوست نداشت.

منبع-پارسیان فان

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
قدیمی 11-22-2009
sam_68 sam_68 آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 0
در ماه گذشته یکبار از ایشان سپاسگزاری شده
پیش فرض پزشکی در زمان قاجار

پزشکی در زمان قاجار (ديدني)

یکی دو روز قبل، کتاب جالبی در مورد، پزشکی در دوران قاجار به دست آوردم. کتاب به انگلیسی و نوشتۀ «هرمز ابراهیمی‌نژاد» است.

اما تا آن زمان بد نیست، نگاهی به بعضی از عکس‌های این کتاب بیندازیم. به گمانم این عکس‌ها تا به حال کمتر دیده شده‌اند:

۱- در عکس اول، پزشکان ناصر‌الدین‌ شاه را می‌بینید. از راست به چپ: ۱- میرزا بزرگ قزوینی ۲- میرزا کاظم رشتی ۳- حاج آقا بابا ۴- دکتر تولوزان ۵- حکیم الممالک و ۶- یک پزشک ارتشی – در زیر عکس مطالبی مبنی بر آزمایش یک داروی مسهل ساخته اروپا در آن روز به چشم می‌خورد!

۲- در عکس دوم یک مریض‌خانه یا بیمارستان دولتی را می‌بینید:

۳- در عکس سوم، یک پزشک سنتی یا حکیم‌باشی را در کنار نسخه‌نویس و شاگردش می‌بیند. این عکس در شیراز و در سال ۱۸۹۸ میلادی گرفته شده است:

۴- در عکس چهارم که در سال ۱۸۹۲ گرفته شده است، لقمان‌الدوله را در کنار تعدادی از پزشکان و داروسازان می‌بینیم:

۵- در این عکس، اعضای «مجلس حفظ الصحه» دیده می‌شوند. از چپ به راست: ۱- دکتر میرزا علی، رئیس‌الاطباء ۲-دکتر دیکسون، پزشک سفارت بریتانیا ۳- میرزا عبدلله طبیب ۴-دکتر تولوزان ۵-دکتر میرزا علی اکبر ناظم‌الاطباء ۶-دکتر چربنین، پزشک سفارت روسیه ۷- میرزا کاظم شیمی (استاد شیمی دار‌الفنون)
قدیمی 11-22-2009
کاربر عادی

پیش فرض خطرناکترین حیوانات

حیواناتی که بیشترین حملات را در طول سال به انسان دارند

بین ۵ تا ۱۰ نفر در طول سال از حمله خرس کشته می شوند.

۱۰۰ نفر در طول یک سال از حمله کوسه کشته می شوند.

عروس دریایی ۱۰۰ نفر را در طول سال می کشد.

اسب آبی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را در طول سال می کشد.

۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر توسط تمساح در طول سال کشته می شوند.

۸۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر در طول سال توسط عقرب کشته می شوند.

گربه وحشی در طول سال ۸۰۰ را می کشد.

پشه مالاریا سالانه ۲ تا ۳ میلیون انسان را می کشد

مار ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار نفر را در طول سال می کشد.
قدیمی 11-22-2009
کاربر عادی

پیش فرض مقایسه دیوار مهد کودک در تهران و اروپا

مقایسه دیوار مهد کودک در تهران و اروپا!

مقایسه دیوار یک مهد کودک در تهران و یک مهد کودک در اروپا!

پاسخ

برچسب ها
giorgio armani, جورجیو آرمانی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)