بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-30-2010
T I N A آواتار ها
T I N A T I N A آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

66 سپاس در 58 نوشته ایشان در یکماه اخیر

مرجع خبری پرسپولیس : حضور حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس در برنامه دیروز ورزش و مردم فرصتی بود بر ناگفته های مدیریت وی در طول چند ماه گذشته .

کاشانی که با حضور در این برنامه و ارائه اسناد مستند به مجری و کارشناس این برنامه پرده از رویدادهایی در پرسپولیس برداشت که در هیچ یک از تیم های لیگ دسته سوم نیز اتفاق نیافتاده است.

قراردادهای میلیونی از پول هواداران و ادعاهای بی مورد مدیریتی , مدیران گذشته پرسپولیس از نکات جالب این برنامه بود . کاشانی در بخشی از سخنان خود گفت:

شنیده‌ام كه یكی از مدیران گفته می‌خواهیم اسپانسر 3 میلیاردی برای استیل آذین جذب كنیم. سؤال من این است هنگامی كه در سال 86 ما اسپانسر یك میلیارد و 950 میلیون تومانی گرفتیم چرا در آن زمان آقایان نمی‌توانستند برای پرسپولیس اسپانسر 3 میلیاردی بگیرند. در سال 87 نیز به مسابقات آسیایی رفتیم و با توجه به اینكه 7 بازی به بازی‌های ما اضافه می‌شود مبلغ هزینه‌های ما بالاتر می‌رود. بنابراین آقایان باید در مدت زمان حضور خودشان در پرسپولیس خود را نشان می‌دادند و مطرح كردن مسائلی مثل جذب اسپانسر 3 میلیاردی برای تیم‌ها نوعی عوام فریبی است.

چطور می‌شود پرسپولیس برای 40 بازی اسپانسر یك میلیارد و 100 میلیونی برای یك فصل می‌گیرد اما وقتی من در نیم فصل دوم آمده‌ام این قرارداد را فسخ كردم و در نیم فصل دوم برای نیمی از بازی‌ها یك میلیارد و 700 میلیون تومان اسپانسر گرفتیم. به اعتقاد من ثبت عدد اولیه در باشگاه پرسپولیس اصلا واقعی نیست و همه باید بدانند كسی در این بین مبلغ 150 میلیون تومان به عنوان حق شخصی برداشت كرده است.

پس از این سخنان بود که رئیس پیشین هیات مدیره پرسپولیس در مقام پاسخگو با لهنی تند برآمد . وی گفت :
رئیس هیات مدیره باشگاه استیل‌آذین گفت: همیشه دوست داشتم حرمت‌ها حفظ شود اما حالا می‌گویم نادانان و جاهلان در اظهارنظرهای خود بیشتر دقت كنند.

حسین هدایتی خصوص اظهارات صبح امروز سرپرست باشگاه پرسپولیس مبنی بر این كه " آنهایی كه حرف از اسپانسر سه میلیاردی می‌زنند عوام فریبی می‌كنند " اظهار داشت: باید خدمت آقایان بگویم اگر ما اسپانسر سه میلیاردی یا بیشتر داریم فقط به خودمان ارتباط دارد و به هیچ كسی مربوط نیست كه درباره ما اظهار نظر كند.

حال پس از گذشت تنها یک روز از این اتفاقات رئیس ورزش کشور آب پاکی را بر روی دست مدیر سابق پرسپولیس و برخی رسانه های نوشتاری ریخت و گفت :

تا به امروز کسی به صورت شخصی پولی را به باشگاه نیاورده است. اگر کسی مدعی چنین مسئله‌ای است مدارک خود را ارائه کند."

سعیدلو در پاسخ به سئوال شبکه خبر تلویزیون درباره ادعای برخی افراد مبنی بر هزینه شخصی برای پرسپولیس، تأکید کرد: "تا به امروز هیچ‌کس به صورت شخصی برای باشگاه هزینه نکرده است و چنین ادعایی درست نیست. اگر کسی چنین ادعایی دارد مدارکش را نیز ارائه دهد تا مسائل به صورت شفاف روشن شود."

در پایان روی سخن ما با مالک باشگاه استیل آذین می باشد :
همیشه دوست داشتیم حرمت‌ها حفظ شود اما حالا می‌گویم آقای نادان و جاهل در اظهارنظرهای خود بیشتر دقت كن !
چون باشگاه پرسپولیس برای هواداران است و به این باشگاه، مسئولان و بازیكنانش افتخار می‌كنیم هیچ كس نمی‌تواند برسر هواداران منت بگذارد .
بهتر است دست از عوام فریبی برداری !!دوست دارم این ضرب‌المثل را بهم شنوی كه "كافر همه را به كیش خود پنداردو بس !

قدیمی 05-30-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

مرجع خبری پرسپولیس : مروری داریم بر اخبار پرسپولیس در 24 ساعت گذشته در چند خط:

مذاكره با آلمانی‌ها بالاخره نتیجه داد و به گفته علیپور، پرسپولیس اردوی تابستانی‌اش را از روز 9 تیر ماه در كمپ دورتموند برپا می‌كند.

باشگاه در نامه‌ای به نلو وینگادا اعلام كرد كه طلب 68 هزار دلاری او را تا دوشنبه پرداخت خواهد كرد.

علی دایی از مولایی خواسته كه برنامه‌هایش برای بدنسازی پیش از فصل پرسپولیس را تا دو روز آینده در اختیار او قرار بدهد.

سرخپوشانی كه در لیست فصل آینده دایی جایی ندارند، برای تسویه حساب، از امروز به باشگاه فراخوانده شدند .

گزارش آنچه كه در دربی روز چهارشنبه امیدهای پرسپولیس و استقلال اتفاق افتاده بود، صبح پنج‌شنبه در اختیار حبیب كاشانی قرار گرفت.

اشپیتیم آرفی، تیاگو فراگا و وسلی برزیلیا با دریافت بلیت‌های‌شان از باشگاه، بامداد امروز ایران را ترك كردند.

باشگاه سایپا جواب آخرش برای انتقال كریم انصاری‌فرد به پرسپولیس را فردا رسما اعلام می‌كند.

در نامه‌ای كه در اختیار تمام باشگاه‌ها قرار گرفته، دكتر هاشمیان روز پنج‌شنبه به باشگاه پرسپولیس اعلام كرد كه قبل از امضای قرارداد با هر بازیكن جدید، درباره او از كمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون، تاییدیه بگیرد.

مشكل سرور سایت اینترنتی باشگاه اگرچه حل شده اما به گفته علیپور فرمت این سایت قرار است بار دیگر تغییر كند كه این كار، زمانی سه چهار هفته‌ای را می‌طلبد.

روزنامه پرسپولیس كه پیش شماره آن در روز قهرمانی منتشر شد، از روز 16 خرداد ماه به صورت داخلی و از 20 خرداد ماه به طور رسمی روی كیوسك می‌رود.

علی سعیدلو پس از بازدید امروز از باشگاه پرسپولیس عنوان كرد: جلسه بسیار خوبی را برگزار كردیم و برخی كارها مورد بررسی قرا گرفت تا انشاءالله این باشگاه نتایج خوبی در آینده كسب كند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: مثل برخی افراد نیستم كه همیشه نامه دریافت كنم و كمك بخواهم. حبیب كاشانی اظهار داشت:‌ جلسه بسیار خوبی با رئیس سازمان تربیت‌بدنی برگزار كردیم و موارد مختلفی را در خدمت ایشان مورد بررسی قرار دادیم.

محمد منصوری اظهارداشت: از 2، 3 تیم لیگ برتری پیشنهاد دارم اما با توجه به اینکه از مدتها قبل با سپاهان اصفهان صحبت کرده بودم کارم با این تیم تمام شده است.

مهاجم سایپا( انصاری فر ) گفت: با باشگاه پرسپولیس به توافق نهایی رسیده‌ام و فصل آینده در این تیم توپ خواهم

قدیمی 05-30-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

انصاری‌فرد: با پرسپولیس به توافق نهایی رسید

كریم انصاری فرد در مورد شایعه حضورش در پرسپولیس اظهار داشت: با مسئولان باشگاه پرسپولیس مذاكره‌ كرده‌ام و با آنها به توافق نهایی رسیدم. البته قرارداد داخلی امضا نكرده‌ام ولی فصل آینده قطعا در پرسپولیس بازی خواهم كرد.
مهاجم سایپا در مورد اینكه یك فصل دیگر با باشگاه سایپا قرارداد دارد گفت: مشكلی نیست و انشاا... رضایت‌نامه‌ام را از باشگاه دریافت می‌كنم. با مایلی‌كهن در این مورد صحبت كرده‌ام.

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

وسلی از پرسپولیس جدا شد

مرجع خبری پرسپولیس : مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس با دریافت رضایتنامه از این تیم جدا شد.

وسلی برازیلیا مهاجم برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس، صبح دیروز با مراجعه به باشگاه و دریافت مطالباتش برگه تسویه حساب خود را امضاء و رضایتنامه‌اش را دریافت کرد.

وی در مدت حضورش در تیم پرسپولیس در نیم فصل اول به عنوان بازیکن ثابت و ذخیره به میدان رفت. اما پس از غیبت در اردوی نیم فصل و تأخیر در بازگشت به ایران از ترکیب تیم کنار گذاشته شد. که نهایتاً در انتهای فصل در آخرین دیدار مقابل سپاهان و دیدار رفت فینال جام حذفی مقابل گسترش فولاد تبریز به میدان رفت.

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

دایی: با عقیلی مذاكره كرده‌ام اما قول كاپیتانی نداد‌ه‌ام
مگر می شود بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را با پول قیاس کرد؟

مرجع خبری پرسپولیس : شایعات مختلف درباره بازیكنان مد نظر پرسپولیس برای پیوستن به این تیم و كسب اخبار دقیق در این ارتباط سبب شد دایی در گفت‌وگو با سایت پرسپولیس به این مسائل جواب دهد.

*در حالی كه پس از قهرمانی پرسپولیس هیچ مصاحبه‌ای نداشته‌اید، اخبار و شایعات مختلفی درباره مذاكرات شما با بازیكنان مختلف به گوش می‌رسد.

-شایعات كه همیشه وجود دارد، اما من پس از قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی با هیچ خبرنگار و هیچ روزنامه‌ای صحبت نكرده‌ام.

*یكی از روزنامه‌ها خبری منتشر كرده بود مبنی بر مذاكره شما با هادی عقیلی و وعده دادن كاپیتان دومی پرسپولیس به این بازیكن. -من می‌گویم با هیچ روزنامه و خبرنگاری صحبت نكرده‌ام و 90 درصد اخباری كه از قول من منتشر می‌شود تنها گمانه زنی‌های دیگران است. تأیید می‌كنم با هادی عقیلی صحبت كرده‌ام اما درباره كاپیتانی و این قبیل مسائل صحبتی نداشته‌ایم.

*شایعه مطرح شده این بوده كه در قبال دریافت مبلغی كم‌تر از رقم پیشنهادی عقیلی، وی كاپیتان دوم پرسپولیس خواهد شد.

-واقعاً كه بعضی‌ها چه حرف‌های خنده داری می‌زنند. مگر می‌شود بازوبند كاپیتانی پرسپولیس را با پول قیاس كرد؟ همان طور كه گفتم چنین ادعایی از ریشه كذب محض است.

*اگر امكان دارد از وضعیت در بازار نقل و انتقالات صحبت كنید؟

-تمام سعی ما در پرسپولیس این است كه با توجه به بضاعت باشگاه، نسبت به جذب نفرات مورد نظرمان اقدام كنیم. در این راه آقای كاشانی تلاش مضاعفی می‌كنند تا از این بابت مشكلی احساس نشود.

*بنابراین خیال هواداران راحت باشد كه تیم خوبی برای فصل آینده بسته خواهد شد؟

-مطمئن باشید گزینه‌های مد نظرمان را جذب خواهیم كرد و به امید خدا با تیمی پر قدرت وارد رقابت‌های فصل آینده خواهیم شد.

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

ادعای مضحک یک سایت خبری: حقیقی منشوری می شود!

مرجع خبری پرسپولیس :
هنوز هیچ منبعی خبر فوق را تایید نکرده و به نظر می رسد این موضوع از پایه بی اساس و فقط تلاشی برای به حاشیه کشاندن پرسپولیس است.

به گزارش اختصاصی مرجع خبری پرسپولیس، وبسایت یک روزنامه ورزشی که چندی پیش به دلیل انتشار مطالب خلاف واقع توقیف شده است؛ ادعا کرد علیرضا حقیقی سنگربان جوان پرسپولیس و تیم ملی ایران به دلیل شایعه ارتباطش با الناز شاکردوست بازیگر سینما از سوی فدراسیون فوتبال منشوری خواهد شد!

این سایت حتی به نقل از یکی از اعضای ستاد منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال مصاحبه ای منتشر کرده است: «اگر چه رابطه های خصوصی افراد خارج از زمین فوتبال به خودشان مربوط است و نمی خواهیم در آن دخالت کنیم اما این موضوع دیگر مربوط به روابط خصوصی نیست زیرا وقتی در استادیوم های ورزشی کشور نام این بازیگر سینما را صدا می زنند نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم! به همین دلیل امکان دارد این بازیکن را که در دربی پایتخت هم حاشیه هایی داشت منشوری تلقی کنیم»

این ادعا در حالی مطرح می شود که مجتبی شریفی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفته بود لیگ دهم بازیکن منشوری ندارد. خبر ارتباط علیرضا حقیقی و الناز شاکردوست بازیگر سینما نخستین بار از سوی روزنامه خبر ورزشی مطرح شد و طرفین خیلی زود آن را تکذیب کردند. وبسایت خبرآنلاین چند روز بعد در مطلبی با عنوان "رابطه علیرضا حقیقی و الناز شاکردوست چگونه خبرساز شد؟" ادعا کرد از آنجایی که این دو در مراسم معرفی بهترین های جشنواره فیلم فجر در کنار یکدیگر بودند و با عنایت به اینکه مجموعه گروه خبر در خصوص نامشروع بودن این رابطه اطمینان نداشت خبر ازدواج این دو ستاره فوتبال و سینما را منتشر کرد!

ستاره پرسپولیس هم روز بعد با تنظیم شکایت نامه ای و تقدیم آن به مراجع قضایی از این مجموعه شکایت کرد که طبق روال شکایت های قبلی به شکایت سنگربان پرسپولیس نیز رسیدگی نشد. خبر منشوری بودن حقیقی در حالی منتشر می شود که به نظر می رسد یک شیطنت رسانه ای از سوی مافیای فوتبال برای به حاشیه کشاندن حقیقی و باشگاه پرسپولیس خواهد بود.

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

فرخزادی: بعضی ها نمی خواهند هدایتی و کاشانی آشتی کنند

مرجع خبری پرسپولیس : در تمام این چند ماه مجید فرخزادی را در فوتبال ندیدیم اما این دلیل نمی‌شود كه عضو سابق هیات مدیره پرسپولیس در چارت مدیریتی جدید باشگاه هم جایی نداشته باشد.

خودش البته حاضر نیست در این باره به صراحت حرفی به زبان بیاورد: «دكتر سعیدلو قول داده بود كه هیات مدیره جدید پرسپولیس خرداد ماه معرفی شود. این دیگر به رییس سازمان بستگی دارد كه چه زمانی را انتخاب كند. درباره خودم هم همه چیز به نظر سعیدلو برمی‌گردد. ما مشاوره‌های‌مان را داده‌ایم و بقیه را اجازه بدهید او اعلام كند.»

و بعد با اشاره به اختلاف هدایتی و كاشانی اینطور می‌گوید: «آنها هر دو پرسپولیسی‌اند و در كنار هم می‌توانند كمك زیادی به باشگاه بكنند البته بعضی‌ها نمی‌خواهند این دو نفر به هم نزدیك شوند ولی زمینه فراهم است كه آنها در یك نشست دوستانه اختلاف‌ها را كنار بگذارند تا تیر بعضی‌ها به سنگ بخورد.

خود من برنامه‌هایی دارم و به زودی آنها را با هم آشتی می‌دهم.» فرخزادی در عین حال، احتمال حضور دوباره حسین هدایتی در هیات مدیره پرسپولیس را هم رد نمی‌كند: «بالاخره در این مورد هم سعیدلو است كه تصمیم می‌گیرد.» در پایان درباره این ادعای مدیرعامل استقلال كه «سعیدلو به صراحت گفت به استقلال كمك نمی‌كند»

هم مجید فرخزادی می‌گوید: «سعیدلو به پرسپولیسی‌ها گفته باید قسمت اعظم هزینه‌های باشگاه را خودشان تامین كنند. او به هر دو باشگاه گفته كه 60 درصد هزینه‌ها را خودشان باید با درآمدزایی تامین كنند و 40 درصد باقیمانده را سازمان تربیت بدنی كمك می‌كند. مگر این حرف بدی است؟»

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

گفت و گو با مردی که 16 است در پرسپولیس ماندگار شده

مرجع خبری پرسپولیس : پرسپولیس هر سال چهره عوض می‌كند، عده‌ای می‌روند و گروهی تازه می‌آیند. مربی اخراج می‌شود، مربی دیگر با جار و جنجال زیاد می‌آید. مدیرعامل با دلخوری بركنار می‌شود و نفر بعدی با هزار وعده و امیدواری سر جای مدیر قبلی می‌نشیند.

ستاره‌ها پیراهن قرمز را از تن بیرون می‌آورند و مهره‌های دیگر سرخپوش می‌شوند تا در فوتبال ایران به نوایی برسند. حتی دامنه تغییرات به اجزای كوچك‌تر تیم هم می‌رسد، پس چنانچه فردی 16 سال دراین تیم ماندگار شود، باید فرد ویژه‌ای باشد؛ فرید زرینه پزشك پرسپولیس همان فرد ویژه است كه با مدیران، مربیان و بازیكنان زیادی كار كرده و در تمام اتفاقات تلخ و شیرین كنار تیم پرسپولیس بوده است.

صلاح دیدیم به جای گفت‌وگو با بازیكنانی كه یك سال قرمزند و سال بعد نه، با فردی صحبت كنیم كه 16 سال برای پرسپولیس زحمت كشیده و خیلی كم به صفحات روزنامه‌ها و تیترهای درشت آن راه یافته است.

آقای زرینه چند سال است كه در تیم پرسپولیس حضور دارید؟
■ تقریبا اواخر سال 73 بود كه آمدم. دقیقا اسفند همان سال و الان در سال شانزدهم حضورم در پرسپولیس هستم.

قبل از شما چه كسی پزشك پرسپولیس بود؟
■ فردی به نام آقای قربانی بودند كه وقتی من آمدم، یك ماه قبل از آن از پرسپولیس رفته بودند. ورود من هم همزمان شد با حضور مرحوم ثابتی‌فر كه چند سالی با هم كار كردیم.

قهرمانی امسال حتما جزو خاطرات شیرین شما خواهد بود اما حتما شما خاطرات شیرین زیادی در پرسپولیس دارید.
■ مسلما این قهرمانی شیرین بود به خاطر اینكه زحمت زیادی كشیدیم و خوب شد كه این همه زحمت نتیجه‌ای به همراه داشت اما برای من دو خاطره از بقیه ماندگارتر و شیرین‌تر است. یكی قهرمانی دو سال پیش و دیگری قهرمانی سال 80. در آن سال سه هفته مانده به پایان لیگ ما 4 امتیاز از استقلال عقب بودیم. فكر كنم استقلال باید از بازی خود چهار امتیاز می‌گرفت. آنها تنها یك برد و یك مساوی گرفتند اما ما هر دو بازی‌مان را بردیم. آنها اگر در انزلی مساوی می‌كردند قهرمان می‌شدند و ما در تهران با فجر بازی داشتیم. قبل از آن بازی هیچ كس فكر نمی‌كرد قهرمان شویم. حتی علی پروین شب قبل از بازی در جلسه تیم به بازیكنان گفت: «شما بروید این بازی را ببرید، فكر نمی‌كنم استقلال در انزلی برنده شود. اینطوری آنها با تفاضل گل قهرمان می‌شوند و قهرمانی‌شان زیاد دلچسب نیست.» با این حال ملوان استقلال را برد و ما هم با گل ابراهیم اسدی كه خیلی دیر زده شد، قهرمان شدیم. خاطرات بعدی هم مربوط به دربی است. یك بار با گل هاشمی نسب یك-2 عقب افتادیم اما علی كریمی دقیقه 90 گل زد كه هیچ كس انتظارش را نداشت. یك بار هم در فینال جام حذفی افشین پیروانی گل زد و یك-2 بردیم. گل كریمی در فصل گذشته، گل خلیلی دو سال پیش و همین گل امسال كریم باقری هم خاطره‌ساز شد. خلاصه چند بار از دست استقلال جستیم كه همه‌اش خاطره‌ساز بوده.

حتما بعد از این گل‌ها، شادی شما هم ویژه بوده؟
■ شادی دو گل را هیچ وقت فراموش نمی‌كنم. یكی همان گل ابراهیم اسدی بود كه اصلا رفتم داخل زمین و وقتی اسدی به سمت نیمكت می‌آمد پریدم روی سر او كه البته داور متوجه نشد. یكی هم گل سپهر در دقیقه 96 بود كه من كیف پزشكی‌ام را پرت كردم هوا. شادی‌ام در آن لحظه اصلا قابل وصف نیست اما كارم كاملا غیر ارادی بود چرا كه در حالت عادی من هیچ وقت چنین كاری نمی‌كنم.

مهمترین بازگشت بازیكنان به تركیب كه در این 16 سال به دست شما اتفاق افتاد، كدام بوده؟
■ دو مورد را به خاطر دارم. یكی قبل از بازی با استقلال بود كه یك-2 با گل‌های گل‌محمدی و ابوالقاسم‌پور بردیم. قبل از آن بازی افشین پیروانی و ابراهیم اسدی به شدت مصدوم بودند. آقای پروین به من گفت می‌شود كاری كرد؟ و من هم جواب دادم اگر بشود، روز آخر جواب می‌گیریم كه پروین گفت هر كاری از دستت برمی‌آید، انجام بده. تیم به این دو نفر خیلی احتیاج داشت اما من 5 روز بیشتر وقت نداشتم. با این حال ما كارمان را انجام دادیم و روز آخر این دو نفر تمرین سبك انجام دادند و در بازی هم اتفاقا ستاره‌های تیم‌مان بودند. پیروانی كه دفاع را كاملا جمع كرده و اسدی موتور تیم بود. یك بار هم مهرزاد معدنچی در تیم ملی مصدوم شد، 5 روز مانده بود به بازی سپاهان كه دچار كشیدگی شد اما به بازی رسید و در دقیقه 90 با ضربه آزاد گل زد و ما بردیم. قبل از آن هیچ وقت برایم پیش نیامده بود كه بازیكنی در زمین از من تشكر كند. دیدم مهرزاد در حال دویدن به سمت نیمكت است. او همیشه دنیزلی را بعد از گل‌هایش بغل می‌كرد اما من اصلا حواسم نبود و داشتم خوشحالی می‌كردم كه دیدم به بقیه علامت می‌دهد بروید كنار. مهرزاد آمد و من را در آغوش گرفت، حركت معدنچی خیلی در روحیه‌ام تاثیر گذاشت. بعد از آن اتفاق، آقای باقری هم همین امسال چند بار این كار را انجام داده است كه در خاطرم مانده.

حتما در این مدت طولانی مصدومیت‌های غیرمترقبه و شدیدی در پرسپولیس دیده‌اید، كدام‌شان بدتر از همه بوده؟
■ همیشه كشیدگی عضله همسترینگ و خونریزی آن حداقل سه هفته زمان نیاز دارد اما معدنچی یك هفته‌ای خوب شد. من نمی‌گویم كاری كردم، هر چه بود كار علمی بود اما گاهی اوقات با تجربه‌ای كه دارید متوجه می‌شوید می‌توان میانبرهایی زد كه در عین حال پایه و اساس علمی داشته باشد. من خودم تجربه كرده‌ام كه اگر بازیكن بخواهد، خوب می‌شود. مثلا در مورد پیروانی و اسدی، هر دو نفر می‌خواستند كه بازی كنند و روزی سه بار فیزیوتراپی می‌كردند. در همین مصدومیت آخر آقای باقری، روزی 6 بار فیزیوتراپی می‌كردیم چون قبل از بازی با تراكتورسازی برایش حاشیه درست كرده بودند. این تكنیك مخصوص ما نیست اما وقتی اصولی كار كنید و بازیكن هم خودش بخواهد، نتیجه می‌گیرید.

نگران‌كننده‌ترین مصدومیتی كه در پرسپولیس دیدید كدام بود؟
■ معمولا مصدومیت‌هایی مثل پارگی رباط به خاطر طولانی بودن دوری از میدان، ناراحت‌كننده است اما نگران‌كننده نیست. فكر می‌كنم نگران‌كننده‌ترین مصدومیتی كه دیدم در یكی از بازی‌ها یا تمرین‌هایمان اتفاق افتاد كه سر سعداوی و گل‌محمدی محكم به یكدیگر برخورد كرد و ترسیدیم كه ضربه مغزی شوند. ما بلافاصله كارهای اولیه را انجام دادیم، بعد هم رفتیم بیمارستان و سی‌تی‌اسكن گرفتیم اما خدا را شكر كه خونریزی اتفاق نیفتاد. یك بار هم در مشهد و بازی با ابومسلم، یكی از بازیكنان حریف روی كریم باقری خطا كرد و هر سه لیگامنت شانه ایشان پاره شد و استخوان ترقوه‌شان قشنگ بیرون زد كه واقعا صحنه دردناكی بود.

معمولا در پارگی رباط، شدت درد و ناراحتی آنقدر زیاد است كه بازیكنان حتی گریه می‌كنند، در پرسپولیس چنین چیزی دیده‌اید؟
■ بله، پارگی رباط ناراحتی زیادی دارد. در این سال‌های اخیر كه محسن خلیلی در تیم ملی مصدوم شد. میثاق معمارزاده هم مقابل پاس این چنین بود.

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

وقتی حرفی از هافبک دفاعی به میان نمی آید
مرجع خبری پرسپولیس : در فصلی كه گذشت پرسپولیس بیشترین ضربه را از نبود یك هافبك دفاعی مقتدر در میانه میدان خورد، هافبكی كه بتواند رابط خوبی برای خط دفاعی و بازیكنان هجومی پرسپولیس باشد.

در سیستم 1-3-2-4 نبود هافبك دفاعی آماده یعنی مرگ یك تیم. پرسپولیس هم كه با این سیستم پا به رقابت‌ها گذاشت، هافبكی در حد و اندازه‌های نام دیگر بازیكنان برای حضور در میانه میدان نداشت.

نه عادل كلاه‌كج متخصص بازی در این پست بود و نه حسین بادامكی. تیاگو تنها بازیكنی بود كه به حضور در این پست آشنایی كامل داشت كه البته این برزیلی هم به تنهایی نمی‌توانست نقش 2 هافبك دفاعی هماهنگ را به نمایش بگذارد.

بازی در سیستم 1-3-2-4 نیاز به 2 هافبك دفاعی دارد كه یكی بازیساز و رابط خط دفاعی و خط هجومی باشد و دیگری بدود و عنصر جنگیدن را به نحو احسن تعریف كند.

پرسپولیس فصل گذشته عاری از چنین هافبك‌هایی بود. نكته جالب‌تر اینكه برای فصل جدید هم نامی از هافبك‌های تدافعی كارساز و متخصص در لیست خرید علی دایی وجود ندارد.

جلال حسینی، غلامرضا رضایی، كریم انصاری‌فرد، محمد نوری، محمدرضا خلعتبری و امیرحسین فشنگچی بازیكنانی هستند كه لیست 6 نفره علی دایی را برای حضور در پرسپولیس تشكیل می‌دهند.

نبود هافبك‌های تدافعی در این لیست بیش از حد تصور به چشم می‌خورد. هافبك‌هایی مثل پژمان نوری و فرزاد آشوبی می‌توانستند در این لیست حضور داشته باشند تا معضل خط میانی پرسپولیس 2 ساله نشود.

نوری و‌ آشوبی كه به راحتی می‌توانند خط میانی پرسپولیس را به یك خط میانی ایده‌آل تبدیل كنند چرا و به چه دلیل نباید راهی به لیست علی دایی پیدا كنند؟ بازیكنانی كه به دلیل تعصب بالا به پرسپولیس با اشاره دایی و كاشانی و بدون شرط و شروط به پرسپولیس می‌آیند چرا باید پشت خط بازیكنان دیگر قرار بگیرند؟ آقای دایی به هوش باش تا پرسپولیس در لیگ دهم هم از نبود هافبك‌های دفاعی مقتدر ضربه نخورد.

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

شرط 200 میلیونی برای رضایتنامه پروین / رای معمارزاده دوشنبه اعلام می شود

هر کس پروین را می خواهد 200 میلیون بپردازد

مرجع خبری پرسپولیس : باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که هر تیمی خواهان محمد پروین است باید 200 میلیون به باشگاه پرداخت کند.

محمد پروین یکی از بازیکنانی است که ساز جدایی سر داده و از حالا 2 تیم پیکان و استیل‌آذین نیز خواهان این بازیکن هستند اما باتوجه به اینکه پروین یکسال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد، مسئولان این تیم اعلام کردند که هر تیمی خواهان پروین است باید 200 میلیون تومان به باشگاه پرداخت کند تا رضایتنامه وی را بدهند.

رای معمارزاده دوشنبه اعلام می شود
مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که رأی کمیته انضباطی به احتمال فراوان دوشنبه آینده اعلام خواهد شد. عباس علیپور اظهارداشت: فعلا به علت تعطیلات اعلام رأی میثاق معمارزاده به تعویق افتاده اما تا دوشنبه آینده به احتمال فراوان رأی وی اعلام خواهد شد.

در خصوص تمدید قرارداد وی هم باید بگویم که احتمال هر چیزی وجود دارد و شانس تمدید قرارداد وی بسیار است.
همچنین علیپور در خصوص اردوی آلمان گفت: رفتن به اردوی آلمان تا نهم تیر قطعی شده و این اردو با حضور بازیکنان فعلی که در لیست دایی هستند و جدید صددرصد شده و ما در این تاریخ به آلمان خواهیم رفت.

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)