بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
T I N A T I N A آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

66 سپاس در 58 نوشته ایشان در یکماه اخیر

از یوهان کرایف آن ها تا علی پروین ما

مرجع خبری پرسپولیس : علی پروین مدیر فنی استیل آذین شد. خبر، در حد همین چند کلمه است، اما آنها که این سالیان را با خلق و خوی سلطان پرسپولیسی ها زندگی کرده اند، خوب می دانند که ابعاد شگفت انگیز این ماجرا چیست!

در شرایطی امروز علی پروین حکم مدیریت فنی استیل آذین را به اصرار خودش دریافت می کند و حتی دقایقی بعد از جایگاه همین پست با رسانه ها سخن می گوید و وعده قهرمانی می دهد که هنوز زنگ صدای او در گوش بسیاری از هواداران فوتبال خاموش نشده است؛ آنجا که در پایان لیگ سوم و در مقابل دریافت پیشنهاد مدیریت فنی پرسپولیس، این سمت را با «کشک» قیاس گرفت و عنصری جدید را به ادبیات عجیب فوتبال ایران وارد کرد!

وقتی امروز می شنویم او از پس زدن چنین پستی درپرسپولیس، به لابی برای تصاحب آن در تیم نوظهوری مثل استیل آذین رسیده و حتی در این مسیر به نوعی دوست دیرینه اش حشمت مهاجرانی را هم قربانی کرده، بیش از همیشه به حال اسطوره های این فوتبال افسوس می خوریم و در می یابیم که اینجا ظاهرا تاج و تخت سلطنت هم محلی از اعراب ندارند، وقتی پای پول، عکس، خبر، مصاحبه و پست در میان باشد. مبارک است آقای علی سلطان!

شاید قبول کردنش سخت باشد، اما تجربه سایرین نشان می دهد ما ایرانی ها در ساختن و ستودن اسطوره ها، خیلی کم توقع و قانع هستیم. روی سخن مان فقط در مورد پروینی نیست که به وقتش برای پرسپولیس رنج های زیادی کشیده، اما امروز هه اصولش را قربانی می کند تا به زعم خودش در کادر فنی یکی از رقبای این تیم، نقش«کشک» را ایفا کند، بلکه بسیاری دیگر از ستاره ها که یک شبه راه صد ساله رفتند و با چند سال بازی و یک مشت ادا و اطوار و چهار تا گل به اساطیر این مردم تبدیل شدند هم در همین دسته می گنجند؛ دسته ای که مرور حال و احوال شان و ارزیابی چگونه اسطوره شدن شان، سندی است برای زود قانع شدن فوتبالدوستان ایرانی...

شاید خیلی ها امروز ندانند چرا یوهان کرایوف تبدیل به مرد همه کاره بارسلونا شده و کاتالان ها تا سر حد جنون دوستش دارند، اما آنان که داستان فداکاری این ستاره کم نظیر دو، سه دهه گذشته بارسا را می دانند، هنوز هم به احترامش سرا پا می ایستند و کلاه از سر بر می دارند. در مورد کرایوفی سخن می گوییم که در آستانه یکی از مسابقات کلیدی سال مقابل دشمنی دیرینه، مرخصی اجباری بارسلونا را رد کرد تا همسر پا به ماهش را درکاتالونیا تنها بگذارد و در کنار بقیه آبی و اناری ها به جنگ مادرید برود.

او ستاره آن بازی شد و دو گل هم زد تا درپیروزی ارزشمند بارسا در ال کلاسیکو، نقشی ارزشمند داشته باشد، اما ارزشمندتر از این نقش آفرینی فنی، این بود که یوهان لحظات تاریخی تولد فرزندش را از دست داد تا به بارسا کمک کند و حالا یوردی کرایوف- که پدر نام یکی از قدیس های کاتالان را برایش برگزیده- سند ماندگار و فاداری یک خارجی به پیراهنی است که خیلی ها برایش جان می دهند!

ما اما، اینجا آنقدر کم توقعیم که خیلی ها را یک شبه اسطوره می کنیم و تا ابد چشم بر اشتباهات شان می بندیم. سخن اگر از علی پروینی باشد که اتفاقا یک شبه هم بزرگ نشد و استثنائا جزو آن گروهی است که حق این عظمت را داشتند، باز هم خطاها آنقدر زیاد است که توی ذوق می زند. راستی علی آقا، پول نجومی حاصل از قرارداد مهدوی کیا با هامبورگ کجا رفت؟ راستی علی آقا، شما چطور بعد از سه پیروزی پر گل پرسپولیس لیگ سوم، به این نتیجه تاریخی رسیدید که «روزهای بد پرسپولیس هم از راه می رسد» و بلافاصله این تیم افتاد روی دور هبوط؟

راستی علی آقا بوقچی محبوب شما، همان روزها در جایگاه استقلالی های ورزشگاه آزادی چه می کرد و خودتان در اردوی پاسی ها، راینرسوبل را چه کسی به شما قالب کرد و آرش فرزین را شما چطور به اسم مترجم به او انداختید؟

راستی علی آقا چطور همان سال برای داوود فنایی که 90 دقیقه بازی کرد و 4 تا خورد یا محمد- پسر خودتان- بدون بازی کردن آنچنانی قراردادهای 90 میلیونی بستید؟ راستی علی آقا، امروز که استیل تبدیل به اپوزیسیون و دشمن اول پرسپولیس شده، با «کشک» بودن مشکلی نداری؟!

سلطان سابق فوتبال ایران، به همه اصولش پشت پا می زند، دعوای چند ش آور چند سال قبل خودش با هدایتی را از یاد می برد و حتی حرمت سرمربی اش در جام جهانی 78 آرژانتین را نگه نمی دارد تا نشان بدهد این روزها سلطان ها هم کشک می شوند، اما جنازه تعصب، حتی پلک هایش را به هم نمی زند. خداحافظ علی آقا!

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

افشاگری علیه آقای عابر بانک

مرجع خبری پرسپولیس : از آنجا که در زمان حضور هدایتی، شماره حساب ارزی ایشان به جای شماره حساب باشگاه به کنفدراسیون فوتبال آسیا و اسپانسر که از مالزی باید پول را پرداخت می کرد معرفی شده بود.

تمامی در آمدهای باشگاه باید به این حساب واریز می شد و بعد با امضای رییس هیات مدیره که خود هدایتی بود در پرسپولیس خرج می‌شد، گویا او خروجی پول‌ها را حساب کرده و یادش رفته بگوید که ورودی این پولها به نام پرسپولیس بود. همین چند وقت پیش بود که حسین هدایتی ادعا کرد 5 میلیارد تومان برای پرسپولیس هزینه کرده. باشگاه اما نه آن روز و نه بعد از آن، هرگز درصدد پاسخگویی به این ادعا برنیامد و حالا وبلاگ رسمی لیدرهای باشگاه پرسپولیس در جواب ادعای هدایتی می‌نویسد:

«زمان حضور حسین هدایتی در پرسپولیس، حدود ۶ میلیارد کمک از سازمان تربیت بدنی به باشگاه رسید و قرار بود مبلغ ۳ میلیارد هم از شرکت ماری براون برای باشگاه هزینه شود که برای این اسپانسر قرارداد مشخصی در باشگاه نبود و بعد از اختلافاتی که بین اسماعیل وفایی و حسین هدایتی به وجود آمد، ایشان یک میلیارد و نیم بیشتر پرداخت نکرد اما از آنجا که هدایتی ادعا کرده بود همسرش ۷۰ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد و ضمانت اجرایی پرداخت اسپانسر با خودش بود باید یک میلیارد و نیم به باشگاه پرداخت می کرد.از سویی دیگر پرسپولیس از محل در آمدهای تبلیغاتی لیگ قهرمانان و بلیت‌فروشی در مسابقه‌های آسیایی، همچنین بابت پرداخت‌هایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه داشت درآمدهایی به دست آورد که هنوز رقم دقیق آن مشخص نیست.

اما در کنار همه این دریافت‌ها، بخشی از در آمدهای باشگاه هم از تبلیغات و بلیت‌فروشی های لیگ برتر و جام حذفی بود یعنی جمعا مبلغی حدود ۱۰ میلیارد تومان در سال ۷۸ ورودی پولی بوده که به باشگاه تزریق شده و هدایتی هم با پرداخت پول قرار داد علی کریمی و چند هزینه جزیی که مربوط به سفر های پرسپولیس بود نزدیک به ۸۰۰میلیون از جیبش هزینه کرد.

اما با توجه به اینکه ایشان به دلیل اختلاف حساب‌هایی که با شرکت ماری براون داشتند و می بایست یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به باشگاه پرداخت کنند و جمعا ۸۰۰ میلیون داده‌اند طبق حساب و کتاب‌های رسمی چیزی حدود ۷۰۰میلیون تومان هم به پرسپولیس بدهکارند.»

در ادامه جوابیه لیدرهای رسمی پرسپولیس به حسین هدایتی هم می‌خوانیم: «از آنجا که در زمان حضور هدایتی، شماره حساب ارزی ایشان به جای شماره حساب باشگاه به کنفدراسیون فوتبال آسیا و اسپانسر که از مالزی باید پول را پرداخت می کرد معرفی شده بود، تمامی در آمدهای باشگاه باید به این حساب واریز می شد و بعد با امضای رییس هیات مدیره که خود هدایتی بود در پرسپولیس خرج می‌شد، گویا او خروجی پول‌ها را حساب کرده و یادش رفته بگوید که ورودی این پولها به نام پرسپولیس بود. اینگونه است که ایشان هم راست می گوید و هم دروغ.

چرا که به حساب او، ۵ میلیارد از حسابش برای پرسپولیس خرج کرده اما این ۵ میلیارد هیچ ارتباطی به هدایتی نداشته و او امانتداری بیش نبوده است.»

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

حیدری با پرسپولیس تمدید كرد

خبرگزاری فارس: سپهر حیدری قرارداد خود را با تیم فوتبال پرسپولیس تمدید كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سپهر حیدری دوشنبه شب پس از دیدار خود با حبیب كاشانی، قرارداد خود را به مدت یك سال دیگر با پرسپولیس تمدید كرد.
مدافع اصفهانی پرسپولیس بدون قید و شرط مالی، قرارداد سفیدی را برای یك فصل دیگر با باشگاه پرسپولیس به امضا رساند.

قدیمی 06-02-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

پس از تمدید قرارداد

حیدری: به خاطر هواداران و كاشانی ماندم
خبرگزاری فارس: مدافع پرسپولیس گفت: به خاطر هواداران پرسپولیس و كاشانی، با تیم محبوبم تمدید قرارداد كردم.

به گزارش خبرگزاری فارس، سپهر حیدری پس از تمدید یك ساله قراردادش عنوان كرد: قرارداد من با پرسپولیس، قلبی است و به خاطر علاقه‌ای كه به این تیم و هواداران و همچنین صداقتی كه از آقای كاشانی سراغ دارم، قراردادم را سفید امضا كردم.
وی گفت: دلم می‌خواست ثابت كنم پوشیدن پیراهن پر‌افتخار پرسپولیس، تنها وابسته به رقم قرارداد و پول نیست.

حیدری با اشاره به حضور پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان كرد: با برنامه‌ریزی‌هایی كه علی دایی و مدیریت باشگاه دارند، از ابتدا استارت كار را برای كسب هر سه جام برمی‌داریم و مطمئن باشید رسیدن به چنین هدفی، برای این پرسپولیس دور از دسترس نیست.

قدیمی 06-06-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

غلامرضا رضایی با پرسپولیس دو ساله بست

مرجع خبری پرسپولیس : بازیکن سابق تیم فوتبال فولاد خوزستان امروز با پرسپولیس قرارداد دو ساله امضا کرد

غلامرضا رضایی امروز با حضور در باشگاه پرسپولیس قراردادی 2 ساله را به امضا رساند و پس از آن قرادادش را در هیئت فوتبال استان تهران نهایی کرد. این بازیکن در فصل بعد با شماره 10 برای پرسپولیس به میدان خواهد رفت.

فشنگچی هم 2 ساله امضا کرد

مرجع خبری پرسپولیس : یک بازیکن دیگر از تیم فوتبال صبای قم امروز با پرسپولیس قرارداد دو ساله بست.

امیر حسین فشنگچی امروز با حضور در باشگاه پرسپولیس قراردادی 2 ساله را به امضا رساند و پس از آن قرادادش را در هیئت فوتبال استان تهران نهایی کرد. این بازیکن در فصل بعد با شماره 23 برای پرسپولیس به میدان خواهد رفت.

قرارداد دو ساله نوری با پرسپولیس

مرجع خبری پرسپولیس : هافبک سابق تیم فوتبال صبای قم امروز با پرسپولیس قرارداد دو ساله بست.

به گزارش مرجع خبری از هیات فوتبال محمد نوری امروز با حضور در باشگاه پرسپولیس قراردادی 2 ساله را به امضا رساند و پس از آن قرادادش را در هیئت فوتبال استان تهران نهایی کرد. این بازیکن در فصل بعد با شماره 14 برای پرسپولیس به میدان خواهد رفت.

قدیمی 06-06-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

یاردیم: افتخار می کنم به بزرگترین باشگاه ایران آمدم

مرجع خبری پرسپولیس : صبح امروز سفیر ترکیه مهمان باشگاه پرسپولیس بود. وی رودروی حبیب کاشانی نشست و درباره راه­های گوناگون جهت همکاری در زمینه ورزش و به خصوص فوتبال با سرپرست باشگاه پرسپولیس به گفت و گو پرداخت.

جناب سفیر؛ حضور شما به عنوان نماینده کشور دوست و همسایه، ترکیه را در پرطرفدارتین
باشگاه ایران خیر مقدم گفته و به فال نیک می­گیریم.

من هم از این اتفاق خوشحالم و از این که به بزرگ­ترین باشگاه ایران آمده ام، بسیار خرسندم.

برداشت شما از این دیدار چه بود؟

این اولین دیدار من از باشگاه پرسپولیس بود. در این دیدار ملاقاتی نیز با مدیریت این تیم آقای کاشانی داشتم که بیشتر جنبه آشنایی میان طرفین و آگاهی از دیدگاه­های یکدیگر در جهت برقراری زمینه­ های همکاری­های ورزشی و به خصوص فوتبال بود.

بنابراین فعلا قصدی ندارید از برنامه­های همکاری­تان با باشگاه پرسپولیس صحبت خاصی به میان بیاورید؟
همان طور که پیش از این گفتم، برای من افتخار بزرگی است که به باشگاه پرسپولیس آمده­ام. اطلاع دارم که تیم شما اخیرا قهرمان جام حذفی شده است. اما اجازه بدهید در اولین دیدار که بیشتر باب آشنایی داشت، صحبتی از اعلام برنامه­های همکاری متقابل نداشته باشیم.

در پایان صحبتی برای هواداران پرسپولیس دارید؟
پیام من نه تنها برای هواداران پرسپولیس بلکه فراتر از آن برای همه فوتبالیست های ایرانی، هوادارن ایرانی و تمام تیم های ایران است؛ برای آنها آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

قدیمی 06-06-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

گزارش اختصاصی و تصویری سکوی سرخ از آخرین وضعیت نقل و انتقالات باشگاه

در هفته گذشته کامنت های کاربران سکوی سرخ و تماسهایی که با باشگاه گرفته می شد نشان از نگرانیهای هواداران در بحث نقل و انتقالات داشت و بنده هم که تاحدود زیادی از اقدامات باشگاه با خبر بودم .اما به این دلیل که مبادا با انعکاس اخبار پشت پرده از مذاکرات باشگاه باعث شوم که مشکلاتی به وجود بیاید از درج هر گونه خبری خودداری کردم و لی به همه قول داده بودم که خیالشان از نقل و انتقالات راحت باشد.و باز هم تاکید میکنم که حبیب کاشانی با درایتی که دارد در حال مذاکره با چند بازیکن دیگر است که روز یکشنبه و چهارشنبه هفته آینده تعداد دیگری از بازیکنان جدید تیم که از سهمیه لیگ برتر و زیر ۲۳سال خواهند بودثبت خواهند کرد همچنین در بین بازیکنان جدید چهره های شاخصی از لیگ یک واحتمالا ۲بازیکن خارجی نیز در لیست بازیکنان جدید قرار خواهد گرفت.همچنین با نظر علی دایی احتمال پیوستن کمک مربی جدید به کادر فنی تیم نیز وجود دارد که اخبار تکمیلی را در روزهای آینده به اطلاع شما خواهیم رساند

قدیمی 06-06-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

محمد نوری: شماره ۱۴ برایم خوش یمن است

محمد نوری اولین بازیکنی بود که امروز برای عقد قرارداد به باشگاه آمد.شاید محمد نوری را بتوان بازیکنی عنوان کرد که یکی از گمشده های پرسپولیس است و امروز پیراهنی را بر تن خواهد کرد که زمانی بر تن امثال ضیا عربشاهی بوده است .اما خودش که قدر این پیراهن را خوب می داند می گوید این شماره برای من همیشه خوش یمن بوده است و با سپاهان و صبا باتری توانسته ام قهرمان شوم و امیدوارم بار دیگر با این شماره بتوانم همراه با تیم محبوب پرسپولیس قهرمان شود وما هم امیدواریم که محمد نوری همان مهره ای باشدکه ازنظر فنی و اخلاقی او را می شناسیم چرا که سوای مسائل فنی مهم ترین خصوصیت این بازیکن محجوب اخلاق اوست که ان حقیر در اکثر سفر های تیم ملی که به عنوان لیدر در خارج از کشور با او همراه بوده ام همیشه از او چهره ای مردمی و سالم دیده ام.

-------------------------------------------------------------

فشنگچی با همان لقب رونالدو به خانه خودش بازگشت
فشنگچی:۶سال کاپیتان تیم های پایه پرسپولیس بودم

امیر حسین فشنگچی را هواداران پرسپولیس به خوبی می شناسند او که در اولین تیم نونهالان پرسپولیس بازوبند کاپیتانی را به بازو بسته بود توانست یکسال بعد با همین عنوان برای نوجوانان پرسپولیس هم بازی کند و در زمانی که با زیکن نوجوانان پرسپولیس بود به عنوان یار کمکی در بازیهای حساس جوانان به کمک تیم جوانان می رفت.امیر حسین در تیم جوانان پرسپولیس هم خوش درخشید و در برهه ای از زمان هم برای جوانان بازی میکرد و هم امید ها و کاپیتان تیم امیدهای پرسپولیس وقتی ۳سال پیش به خاطر خدمت سربازی مجبور شد به صبا باتری برود به دوستانش گفت که مطمئن باشید بعد از پایان خدمت با قدرت به پرسپولیس برمی گردم و امروز همان روزی بود که امیر حسین فشنگچی آرزویش را داشت.وقتی همراه با فشنگچی برای ثبت قراردادش به هیات فوتبال تهران می رفتم از او خواستم که جمله ای بگوید تا آن را برای هواداران بنویسم و فکر کنم بهترین حرف ممکن را زد(شش سال در تیمهای نونهالان.نوجوانان.جوانان.و بزرگسالان برای پایه ها بازی کردم و کاپیتان همه رده های پایه بودم)همچنین از امیر حسین در رابطه با پیشنهاد باشگاه استقلال سوال کردم که گفت:استقلالیها چند ماه پیش برای من پیغام فرستادند اما من منتظر این بودم که پرسپولیس مرا بخواهد و همه جا هم گفتم اگر پرسپولیس مرا بخواهد با هر مبلغی حاضرم به این تیم بروم و این بحث فقط از طرف استقلالیها مطرح شده بود و من هیچ جوابی به آنها ندادم.لازم به ذکر است که امیر حسین فشنگچی وقتی در بازی امیدهای پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه شیرودی بازی خوبی به نمایش گذاشت و پاس گل زیبای او به ایپکچی باعث پیروزی تیم امید شد هواداران لقب رونالدو را روی او گذاشتند که در صباباتری هم به همین اسم معروف بود.و امروز با همین لقب به تیم سابقش برگشت و با شناختی که سالها از امیر حسین و فوتبال خوب او داریم قطعا در آینده یکی از بازیکنان محبوب پرسپولیس خواهد بود.

قدیمی 06-06-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

شماره ده پرسپولیس به رضایی رسید

غلامرضا رضایی: با دایی خاطرات خوبی دارم
غلامرضا رضایی از آندسته مهاجمانی است که در زمین تلاش زیادی از خود نشان می دهد و بزرگترین حسنش این است که مثل برخی از مهاجمان صبر نمی کند تا توپ به او برسد بلکه برای گل زدن تلاش زیادی از خود نشان می دهد و شاید همین ویژهگی او باعث شده تا علی دای روی این بازیکن نظر مثبتی داشته باشد.او که خودش می گوید سالهاست منتظر چنین روزی است تا به پرسپولیس بیاید از علی دایی به نیکی یاد میکند و می گوید خاطرات خوبی با علی دای داشته و خوشحال است که به آرزویش(پوشیدن پیراهن پرسپولیس)رسیده است

لقب زلزله برای رضایی
هواداران قرمز پوش فولاد خوزستان به غلامرضا رضای لقب زلزله داده بودند که خود غلامرضا هم از این لقب خوشش می آید و ما نیز تصمیم گرفتیم همین لقب را بر روی او بگذاریم و منتظر زلزله رضایی در هجده قدم حریفان خواهیم بود

-------------------------------------------------
خبر های خوش برای هواداران
هفته آینده اخبار خیلی خوبی از ثبت قرارداد بازیکنان جدید در تیم محبوبمان برایتان خواهیم داشت که به دلیل حساسیت و رقابتی که در بین برخی مدیر برنامه ها در جابه جایی و انتقال بازیکنان به وجود آمده و ممکن است با مطرح شدن نام ها مشکلاتی از جمله بالا رفتن قیمت کاذب و یا مذاکرات پنهانی تیم های رقیب و یا ورود دلال ها برای مشکل آفرینی در کار انتقال بازیکنان به وجود بیاید از اعلام اسامی آنها معذوریم . اما مطمئن باشید که همانطور که قبلا هم گفتم حبیب کاشانی بهترین تیم دهه هشتاد پرسپولیس را خواهد بست.فقط کافی راست یک هفته دیگر صبر کنید و روزهای یکشنبه تا چهارشنبه آینده نتظر ثبت بازیکنانی باشید که خیال همه شما را از تیم فصل بعد راحت کنند...

قدیمی 06-06-2010
T I N A آواتار ها
کاربر فعال

کوچ ستاره‌ها در سکوت سرخابیها

بازار نقل و انتقالات بازیکنان فوتبال همیشه با سر و صدا همراه است و در حالی که سازمان لیگ بر سقف 350 میلیون تومانی تاکید می کند اما همچنان رقم‌های سرسام آوری مطرح می شود

گزارش مهر، فصل نقل و انتقالات هنوز به نیمه راه نرسیده است. از روز چهارم خردادماه که رسما زمان نقل و انتقالات آغاز شد و تا به امروز که بیش از 9 روز از آن تاریخ می گذرد، تکاپوی برخی تیمها برای بستن تیمی منسجم برای فصل بعد و البته خواب تابستانی برخی دیگر از تیمها که یا بلاتکلیف هستند و یا بودجه ندارد، مهمترین اتفاق فصل نقل و انتقالات بوده است.
بدون شک بهترین تیمهای فصل نقل و انتقالات تاکنون استیل آذین و سپاهان بوده‌اند که با جذب بهترین‌های لیگ برتر سعی در ساختن تیمی قدرتمند برای فصل آینده دارند. هنوز فرصت زیادی تا پایان فصل جابجایی ستاره‌ها باقی مانده اما بد نیست نگاهی گذار به آنچه در فصل جار و جنجال فوتبال ایران گذشته داشته باشیم.

*سپاهان؛ یارگیری خوب و تردید از تصمیم قلعه نویی
سپاهان قهرمان فصل گذشته است و همانطور که انتظار می رفت، فصل نقل و انتقالات را نیز قهرمانانه آغاز کرد. جذب بازیکنانی چون فابیو جانواریو، هاشم بیک زاده، محمد حسن رجب زاده و رضا ناصحی باز هم ثابت کرد "ساکت" مدیری پر سر و صدا در فصل نقل و انتقالات است.
در حال حاضر او درصدد تمدید قرارداد ستاره‌هایی چون محرم نویدکیا، سیدجلال حسینی، هادی عقیلی و سید مهدی رحمتی است. این بازیکنان که نقشی بسزا در قهرمانی سپاهان داشتند، با تمدید قرارداد دوباره با این تیم می توانند، ترکیب ستاره‌های تیم قلعه نویی را کامل کنند. البته ساکت و سپاهانی‌ها در این روزها دغدغه امیر قلعه نویی را هم دارند. او با وداع واعظ آشتیانی از استقلال بی میل به بازگشت دوباره به جمع آبی پوشان نیست و هنوز قراردادش را با باشگاه سپاهان ثبت نکرده است. همین مسئله نگرانی ساکت را به دنبال داشته که مبادا امیر قید قرارداد داخلی خود با سپاهان را بزند و راه بازگشت به تهران را در پیش بگیرد. هر چند امیر قلعه نویی در برنامه 90 تاکید کرد که امسال کشاورزی خواهد کرد ولی به استقلال نخواهد رفت.

*ذوب آهن؛ خواب در هیاهوی همشهری
در میان هیاهوی فصل نقل و انتقالات باشگاه ذوب آهن در خواب است و رویای صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان را می بیند. حسن اشجاری اولین بازیکن شاخصی است که از این تیم جدا شد و مشخص نیست نفر بعدی که با این تیم وداع می کند کیست. مذاکرات با نفراتی چون جلال رافخایی، حسین ماهینی و ... تنها اخباری است که از باشگاه ذوب آهن به گوش می رسد اما هنوز قراردادی رسما با هیچ بازیکنی به امضا نرسیده است. از سوی دیگر منصور ابراهیم زاده به مدیران ذوب آهن این اطمینان خاطر را داده که قراردادش را با این تیم تمدید خواهد کرد. اینکه چقدر او به وعده اش پایبند خواهد بود، در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

*استقلال؛ کوچ بازیکنان، استعفای جمعی مدیران و نگرانی هواداران
این روزها همه از استقلال وداع می کنند. از مدیران باشگاه تا بازیکنانی چون سیاوش اکبرپور، حسین کاظمی، هاشم بیک زاده و ... عطای ماندن را به لقایش می بخشند و می روند. می روند و استقلال را تنهاتر از همیشه می گذرانند. استقلال روزهای بدی را می گذراند، شاید تعیین تکلیف مدیریت این باشگاه، گره کور مشکلات آبی پوشان را باز کند. شایعاتی نیز پیرامون بازگشت امیرقلعه نویی و ناصر حجازی به این تیم شنیده می شود هر چند که همه اینها گمانه‌زنی است. مهمترین نکته درباره آبیهای پایتخت نگرانی هواداران است.

*پرسپولیس؛ مذاکره و دیگر هیچ
مدیران باشگاه پرسپولیس این روزها فقط با بازیکنان مذاکره می کنند. خزانه خالی باشگاه پرسپولیس به کاشانی و تیم مدیریتی باشگاه اجازه نمی دهد پا را از گلیم خود فراتر بگذارند و آنها فعلا ترکتازی پولدارهای لیگ برتر را تماشا می کنند. تمدید قرارداد سپهر حیدری و محمد منصوری مهمترین اقدام باشگاه پرسپولیس تا به این لحظه از فصل نقل و انتقالات بوده است. صحبت از پیوستن امیرحسین فشنگچی، محمد نوری، مهرزاد معدنچی و .. به این تیم می شود اما هیچ اظهار نظر رسمی در این مورد نشده است. البته علی دایی از مذاکره با هادی عقیلی مدافع سپاهان نیز خبر داده اما عقیلی باب مذاکره با زردپوشان اصفهانی را گشوده است. کریم انصاریفرد نیز برای پرسپولیس 500 میلیون تومان آب می خورد که مشخص نیست این انتقال به سرانجام برسد. داشتن سرمربی تنها نکته مثبت پرسپولیس در این فصل نقل و انتقال است. پرسپولیس در سه سال گذشته در فصل کوچ بازیکنان بدون سرمربی بوده است.

*صبای قم؛ سرمربی تمدید کرد و حالا تلاش برای حفظ ستاره‌ها
تمدید قرارداد رسول کربکندی با باشگاه صبای قم نشان می دهد، این تیم در لیگ برتر آینده حضور خواهد داشت. اینکه با کدام بازیکن و نفرات، موردی است که طی روزهای آینده مشخص خواهد شد. قطعا حفظ بازیکنان شاخصی چون محمد نوری، امیرحسین فشنگچی و ... اولویت اول کربکندی و مدیران صبا خواهد بود.

*استیل آذین؛ بستن تیم در حداقل زمان اما بدون سرمربی
استیل آذین بی شک بهترین تیم فصل نقل و انتقالات بوده است. این تیم تا این لحظه سوشا مکانی، میلاد زنیدپور، حسن اشجاری، حسین کاظمی و سیاوش اکبرپور را جذب کرده است و یک جالی خالی هم برای ستاره‌ای دیگر از لیگ برتر خالی گذاشته است. مسئولان باشگاه استیل آذین این روزها چشم به ستاره‌های فوتبال ایران که تا فصل گذشته در خارج از کشور بازی می کردند، دارند. تمدید قرارداد علی کریمی هم از دیگر اهداف آنهاست. باشگاه استیل آذین علاوه بر جذب بازیکنانی که از آنها یاد شد اقدام به تمدید قرارداد نفراتی چون مهدی مهدوی کیا، کاظم برجلو، مهدی محمدی، حمید نشاط جو، فریدون زندی و ... کرده است. حنیف عمران زاده بازیکن تیم فوتبال استقلال هم برای پیوستن به این تیم ابراز تمایل کرده اما از قرارداد وی با آبی پوشان یک سال دیگر باقی مانده است. پیوستن برخی بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ امارات به استیل آذین نیز از احتمالاتی است که این روزها مطرح می شود. تمام این یارگیری‌ها در حالی در استیل آذین به وقوع پیوسته که این تیم هنوز فاقد سرمربی است. البته استعفای مصطفی دنیزلی از بشیکتاش ترکیه احتمال حضور وی بر روی نیمکت استیل آذین را تقویت می کند.

*سایپا؛ مایلی کهن تمدید کرد
محمد مایلی کهن قراردادش را با سایپا کرج تمدید کرد و تا به امروز مانع از جدایی کریم انصاریفرد از این تیم شده است. سایپا هم مانند بسیاری از تیمهای لیگ برتری فعلا تماشاگر رقابت بزرگان لیگ برتر جذب ستاره هاست و شاید در روزهای آینده بیشتر از این تیم بشنویم.

*تراکتورسازی؛ با امید آغاز شد
باشگاه تراکتورسازی تبریز با جذب چهار بازیکن از تیم امید خود فعلا در فصل نقل و انتقالات بیکار نبوده است. جیب خالی شفق و دیگر مدیران باشگاه تراکتورسازی به آنها اجازه نمی دهد، همپای سپاهان و استیل آذین خرج کنند، پس بیرون می نشینند و به موقع برای بستن تیم خود دست به کار می شوند. البته هنوز مشخص نیست سرمربی این تیم برای فصل آینده کیست. از کمالوند و مدیران تراکتورسازی در این خصوص سئوال کنید، بدون تعارف از کمالوند به عنوان سرمربی آتی خود یاد می کنند اما هنوز قراردادی رسمی که نشان دهد این مربی جوان فصل آینده هم در تبریز خواهد بود، به ثبت نرسیده است.

* مس و فولاد؛ آسوده از نیمکت در اندیشه یارگیری
وضعیت مس کرمان و فولادخوزستان تقریبا مشابه است. همین که مسئولان این دو باشگاه می دانند سرمربی شان برای فصل آینده کیست، اتفاق خوبی برای آنهاست و امیدوارند که بتوانند با نظر این دو مربی تیم خوبی برای فصل دهم تدارک ببینند. مرفاوی در تیم مس چشم به برخی ستاره‌های استقلال دارد که تا به امروز تنها روی جلد روزنامه‌ها نارنجی پوش شده‌اند و جلالی نیز هنوز مشخص نیست در فصل نقل و انتقالات کدام بازیکن را می خواهد و چشم به ستاره‌های کدام تیم دارد. تا به امروز فقط بهادر عبدی از تیم شاهین بوشهر به این تیم خوزستانی پیوسته است.

*ملوان؛ خبرها نگران کننده است
از باشگاه ملوان بندرانزلی اخبار خوبی به گوش نمی رسد. برکناری مدیرعامل باشگاه، انتخاب نشدن جانشینی برای مدیر معزول، کاهش بودجه باشگاه، کوچ بازیکنان شاخص و ... نشان می دهد که پورغلامی و انزلی چی‌ها فصلی سخت را پیش رو دارند. آنها امیدوارند با جذب چند بازیکن سرباز به وضعیت تیم خود سروسامان بخشند، فعلا که از این نمد هم کاهی برای انزلی چی‌ها ساخته نشده است.

*پیکان؛ استعفای مدیرعامل و آینده مبهم
بازهم تغییر و تحول در راس مدیریت باشگاه پیکان قزوین این تیم را در آستانه فصل نقل و انتقالات تحت تاثیر قرارداد. پذیرش استعفای کامران صاحب پناه از سمت مدیرعاملی باشگاه و انتخاب محمود شیعی به جای او مهمترین اتفاق در جمع قزوینی‌ها طی روزهای گذشته بوده است. شیعی باید ابتدا سرمربی تیم خود را تعیین کند و پس از آن به دنبال ساختن تیمی آبرومند برای فصل آینده باشد.

*شاهین و پاس؛ همدان یک گام جلوتر از بوشهر
شاهین بوشهر و پاس همدان از جمله تیم‌هایی هستند که در روزهای پایانی فصل گذشته در لیگ برتر ماندنی شدند. این دو تیم هنوز تدارک برای فصل دهم را شروع نکرده‌اند، البته همدانی‌ها با تمدید قرارداد مدیرروستا یک قدم از بوشهری‌ها پیش هستند.

*راه آهن شهرری؛ بی سروصدا و امیدوار به آینده
راه آهن شهر ری نیز در فصل نقل و انتقالات تنها حمید هدایتی را از تیم پیکان قزوین جذب کرده و قرارداد فرشید کریمی را تمدید کرده است. قرار است تارتار نیز فصل آینده سرمربی راه آهن شهر ری باشد اما هنوز قراردادی امضا نکرده است. میلاد زنیدپور اولین بازیکنی است که رسما از تیم راه آهن جدا شده است. او با عقد قراردادی دوساله به استیل آذین پیوست.

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)