بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار علمی

اخبار علمی در این بخش اخبار علمی قرار خواهند گرفت توجه کنید که مقالات علمی با اخبار علمی متفاوت هستند و تالار جداگانه ای برای مقالات علمی وجود دارد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض استفاده از هوش مصنوعی برای حل خودكار مسایل

استفاده از هوش مصنوعی برای حل خودكار مسایل

تهران- محققان دانشگان 'كارلوس' مادرید، روش جدیدی را با استفاده از هوش مصنوعی ارایه داده اند كه امكان طراحی خودكار راه‌حل و در نتیجه حل سریع مسایل را یا استفاده از منابع محدود فراهم می كند.

به گزارش 'ساینتفیك'، پژوهشگران با استفاده از هوش مصنوعی روش جدید را برای حل مسائل برنامه‌ریزی خودكار ابداع كرده‌اند كه هدف از آن حل مسایل دارای پارامترهای متعدد در بازه‌های زمانی محدود است. ایده اصلی این شیوه شناسایی خودكار سیستم و طراحی دنباله‌ای از دستورالعمل‌هاست كه امكان دستیابی به اهداف مشخص شده را در مدت زمان موردنظر و با استفاده از منابع موجود فراهم می‌كند.

از این شیوه جدید می‌توان در تمام زمینه‌هایی كه امكان طراحی خودكار راه‌حل در آن‌ها وجود دارد، مانند تداركات، كنترل مستقل روباتها، آتش‌نشانی و یادگیری آنلاین بهره گرفت. در حال حاضر از این شیوه برای كنترل رباتهایی كه در بخش‌های مختلف تولید كاربرد دارند استفاده می‌شود.

این شیوه از نظر زمانی سه تا ده برابر سریع‌تر از روش‌های موجود است و از نظر كیفیت با بهترین روش‌های موجود برای حل مسایل برنامه‌ریزی خودكار برابری می‌كند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض چین 12 ماهواره هواشناسی را به مدار زمین می فرستد

چین 12 ماهواره هواشناسی را به مدار زمین می فرستد

تهران- مقامات چین اعلام كردند كه این كشور تا پیش از سال 2020 ، 12 ماهواره هواشناسی را راهی مدار زمین می كند. این ماهواره با هدف افزایش توان و قابلیت های این كشور در زمینه نظارت بر آب و هوا پرتاب می شوند .

به گزارش خبرگزاری شینهوا، اداره هواشناسی چین اعلام كرده است كه پرتاب این ماهواره ها از جمله 14 برنامه این اداره در قالب یك طرح 10 ساله است .

پرتاب این ماهواره ها به طور قابل توجهی ظرفیت های چین را برای نظارت بر آب و هوا و ارایه خدمات بهتر برای صنایع مختلف افزایش می دهد.

چین 23 دی ماه امسال موفق شد ماهواره هواشناسی Fengyun-II 07 را از مركز پرتاب ماهواره زیچانگ به مدار زمین بفرستد.

این ماهواره سیزدهمین ماهواره هواشناسی چین است كه از سال 1988 تاكنون به مدار زمین فرستاده شده است تا در زمینه نظارت بر بلایای طبیعی به كار گرفته شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جایزه علامه طباطبایی به 40 استاد برجسته كشور اعطا می شود

جایزه علامه طباطبایی به 40 استاد برجسته كشور اعطا می شود

تهران- معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: مراسم نخستین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی با هدف توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی به 40 استاد برجسته كشور با حضور دكتر احمدی نژاد برگزار می شود.

به گزارش بنیاد ملی نخبگان، دكتر سید حسن حسینی با اعلام این مطلب افزود: ‌بر اساس آیین نامه بنیاد ملی نخبگان، هدف از جایزه علامه طباطبایی توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی توسط استادان برجسته است.

وی اظهار داشت: استادان برگزیده با حمایت های بنیاد ملی نخبگان قادر خواهند بود با تجهیز آزمایشگاه ها، گرفتن بورس های تحصیلی، اعطای كمك هزینه تحصیلی به دانشجویان دوره های دكتری ،فعالیت های علمی و پژوهشی كشور را توسعه دهند و این جایزه اقدامی حمایتی و پشتیبانی كننده از سوی بنیاد ملی نخبگان نسبت به اساتید برجسته كشوراست.

حسینی گفت: ‌در نخستین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی، 40 استاد دانشگاه از میان 350 استاد انتخاب و معرفی می شود.

معاون فرهنگی و امور نخبگان درباره تسهیلاتی ارایه شده به استادان برجسته اظهار داشت:اساتید برگزیده از تسهیلاتی همچون تسهیلات مربوط به كرسی علمی به میزان 500 میلیون ریال به منظور تكمیل و توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی از طریق صندوق حمایت از پژوهشگران برخوردار می شوند كه هدف این تسهیلات فراهم كردن فضای كار علمی برای این اساتید است و بخشی از این حمایت ها برای خرید كتابخانه و تجهیز آزمایشگاه و یا گرفتن دانشجویان دوره پسادكتری طی سه سال اعطا خواهد شد.

حسینی خاطر نشان كرد: این اساتید یك سفر حج عمره با یك همراه و جایزه بنیاد ملی نخبگان به میزان 120 میلیون ریال را نیز دریافت می كنند؛ همچنین وام مسكن و بیمه تكمیلی مادام العمر نیز از سوی بنیاد به این عزیزان اعطا می شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ایران اولین موجود زنده را سال آینده به فضا می فرستد

سرپرست سازمان فضایی :

ایران اولین موجود زنده را سال آینده به فضا می فرستد

تهران- سرپرست سازمان فضایی ایران گفت: كاوشگر 5 حامل موجود زنده سال آینده عازم فضا می شود و قرار است این موجود زنده در این ماموریت به طور سالم به زمین بازگردد.

دكتر 'حمید فاضلی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: موضوع كاوشگرهای زیستی حامل موجود زنده موضوع كاملا جدید در كشور محسوب می شود و تمامی مطالعات و آزمایش های صورت گرفته بر روی آن برای اولین بار انجام می شود.

وی افزود: كاوشگر 5 حامل موجود زنده است و تغییرات ارزشمندی از طریق انجام آزمایش های زیرسیستمی نسبت به كاوشگرچهار انجام شده است.

سرپرست سازمان فضایی ایران ابراز امیدواری كرد كه كاوشگر 5 با موفقیت پرتاب شود و بتوان موجود زنده حامل آن را سالم به زمین بازگرداند.

وی افزود: تمام برنامه ریزی ها براین اساس است كه ما با قابلیت اطمینان بالایی بتوانیم پرتاب را با موفقیت و بازیابی را با موجود زنده انجام دهیم.

فاضلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان كرد: بسیاری ازكاوشگرها هنگام مواجهه با جو به دلیل حرارت بالا دچار سوختگی می شود و اثری از آن ها بازنمی ماند و این درحالی است كه بقایای كاوشگرچهار پرتاب شده در توسط چتر بازیابی شد.

وی خاطرنشان كرد: میمون شبیه سازی شده درداخل كپسول زیستی كاوشگرچهار در بخش تحتانی كاوشگرها قرار دارد و این عروسك از تمامی جهات شبیه موجود زنده موجود در كاوشگر 5 است و از سوی دیگر تمامی تجهیزات مورد نیاز برای ثبت علایم حیاتی در آن تعبیه شده بود.

سرپرست سازمان فضایی ایران ابراز امیدواری كرد كه در سال آینده كپسول زیستی كاوشگر 5 در ابعاد كاوشگر چهار حامل موجود زنده به فضا پرتاب خواهد شد.

استاد فاضل نظری
2 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جزئیات دو موافقت نامه و یك قرارداد طرح كلان ملی فناوری جدید

جزئیات دو موافقت نامه و یك قرارداد طرح كلان ملی فناوری جدید

تهران- در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید واكسن گامبورو در موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی، دو موافقت نامه و یك قرارداد طرح كلان ملی فناوری بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزارت جهاد كشاورزی به امضا رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دو موافقت‌نامه طرح كلان ملی فناوری 'دستیابی به دانش فنی تولید لاین‌های دام، طیور و آبزیان' و طرح كلان ملی فناوری 'دستیابی و توسعه دانش‌فنی طراحی و ساخت تجهیزات، ماشین‌آلات و صنایع پیشرفته كشاورزی مورد نیاز كشور' بین دكتر سلطانخواه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و دكتر خلیلیان وزیر جهاد كشاورزی به امضا رسید.

بر اساس این دو موافقت نامه، علاوه بر دستیابی به دانش فنی تولید لاین‌های دام، طیور و آبزیان و دستیابی به دانش فنی و طراحی و ساخت تجهیزات، ماشین‌آلات و صنایع پیشرفته كشاورزی در كشور، اقدامات لازم برای فراهم كردن مقدمات قانونی و اخذ تائیدیه‌ها و مجوزهای لازم برای تولید انبوه محصولات ناشی از دانش فنی مذكور به منظور تأمین نیاز كشور انجام خواهد شد.

پیرو امضاء موافقت‌نامه طرح كلان ملی فناوری 'دستیابی به دانش فنی تولید لاین‌های دام، طیور و آبزیان'، در مرحله اول اصلاح نژاد دام‌های سنگین (گاو، گاومیش و شتر)، اصلاح نژاد دام‌های سبك (گوسفند و بز)، دستیابی به دانش فنی تولید لاین‌های طیور (صنعتی و بومی)، اصلاح نژاد ماهیان گرمابی كشور و اصلاح نژاد میگوی كشور اجرا می‌شود.

همچنین پیرو امضاء موافقت‌نامه 'دستیابی به دانش فنی و طراحی و ساخت تجهیزات، ماشین‌آلات و صنایع پیشرفته كشاورزی در كشور'، در مرحله اول دستیابی به دانش فنی و طراحی و ساخت تراكتور ملی متناسب با شرایط بومی ایران، دستیابی به دانش فنی و طراحی و ساخت ماشین‌‌های شالیزاری در كشور، دستیابی به دانش فنی و طراحی و ساخت ماشین‌های كاشت و برداشت حبوبات، دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت ماشین گرده‌افشان الكترواستاتیكی پسته و خرما و دستیابی به دانش فنی و طراحی و ساخت سامانه‌های استراتژیك ذخیره‌سازی محصولات اساسی كشاورزی بدون نیاز به ساخت سیلوهای متداول سنتی اجرا می شود.

در ادامه، قرارداد طرح‌ كلان ملی فناوری 'كسب و انتقال دانش فنی برای تولید انبوه میگوی عاری از بیماری خاص در كشور و قطع وابستگی به محصولات خارجی' باهدف دستیابی به اهداف برنامه های توسعه و ضرورت برخورداری از توسعه فناوری در ارتقاء شاخص‌های كمی و كیفی در تولید و پرورش آبزیان با هدف افزایش سهم در امنیت غذائی جامعه، بین دكتر آقامیری معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌ جمهوری و دكتر پرهمت معاون وزیر جهاد كشاورزی و رئیس سازمان آموزش،تحقیقات و ترویج كشاورزی(تات) به امضا رسید.

موضوع قرارداد دستیابی به دانش فنی تولید میگوی SPF در كشور مطابق با ضوابط و شرایط فنی ذیربط، ذخیره سازی مناسب از میگوی عاری از پاتوژن‌های خاص در كشور و ایجاد پایلوت تحقیقاتی به منظور پایش دائمی تولید میگوی SPFدر كشور، برطرف نمودن مشكلات ناشی از تلاقی نژادهای یكسان یا هم خونی در گونه‌های پرورشی و ایجاد بانك ژن میگوهای بومی كشور، ارائه آموزش های كاربردی،تخصصی و صدورگواهی آموزش برای حداقل 50 نفر بهره بردار در استان‌های دارای شرایط مناسب تكثیر و پرورش میگو با هدف ترویج و انتقال نتایج حاصل از اجرای طرح در كشور، برنامه ریزی برای تولید انبوه دستاوردهای حاصل از طرح(افزایش تولید حداقل50 هزار تن میگو در سال برای مصارف داخلی) است.

همچنین در این دو موافقت نامه و قرارداد طرح كلان ملی فناوری، تشكیل كمیته راهبری طرح‌ها، متشكل از حداقل 5 نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی ذی‌صلاح با هماهنگی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و وزارتخانه جهاد كشاورزی دیده شده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-15-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دایره المعارف بریتانیكا آن لاین می شود

دایره المعارف بریتانیكا آن لاین می شود

تهران- در اقدام دیگری كه نشان دهنده سلطه دیجیتالی سازی به بازار انتشارات قلمداد می شود دایره المعارف معتبر بریتانیكا كه قدیمی ترین دایره المعارف انگلیسی زبان است نسخه چاپی خود را متوقف وارد عصر دیجیتالی خواهد شد.

به گزارش دیلی میل، دایره المعارف بریتانیكا كه از سال 1768 در ادینبورگ اسكاتلند تاكنون انتشار مستمر و بدون وقفه داشته است امروز اعلام كرد انتشار نسخه چاپی خود را متوقف خواهد كرد و از این پس این دایره المعارف به صورت آن لاین در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

این دایره المعارف كه نسخه چاپی آن 32 جلدی است هر دو سال یك بار منتشر می شود و با قیمت هزار و 400 دلار به فروش می رسد.

این در حالی است كه نسخه آن لاین آن برای هر سال 70 دلار هزینه دارد.

البته این شركت اعلام كرده است تا زمانی كه حدود چهار هزار نسخه چاپی باقی مانده این دایره المعارف به اتمام برسد به فروش نسخ چاپی ادامه می دهد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 03-18-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض مارمولك ها، فضانوردان جدید روسیه

مارمولك ها، فضانوردان جدید روسیه

تهران- مارمولك ها كه به خاطر سازگاریشان به شرایط سخت مشهورند، اكنون برای سفری به فضا تحت آموزش فضانوردان روسی قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری سان، این مارمولك ها نخستین خزندگانی هستند كه به مدار زمین می روند.

این خزندگان اكنون توسط دانشمندان موسسه مسایل زیست پزشكی در مسكو در حال آموزش دیدن هستند.

اگرچه تعداد زیادی از این موجودات تحت آموزش قرار دارند اما فقط 15 عدد از این خزندگان برای ماموریت فضایی انتخاب می شوند.

اصول اولیه برای انتخاب و آماده سازی این مامورلك های فضانورد مشابه شیوه انتخاب انسان های فضانورد است.

در این روند ضعیفان و بیماران خط می خورند و جایی برای آنهایی كه به راحتی هیجان زده می شوند و یا تهاجمی رفتار می كنند نیست.

مارمولك ها به دلیل شیوه زندگی خاص شان نیازی زیادی به آموزش های خاص ندارند. حتی تحت تاثیر تغییرات گرانشی شدید و شرایط بی وزنی، برای مامورلك ها مهم نیست كجا راه برود، روی دیوار، سقف یا كف.

دانشمندان امیدوارند با آزمایش بر روی مامورلك ها بتوانند گره از مشكلات انسان باز كنند.

مگس میوه نخستین موجودی بود كه در بیستم فوریه سال 1947 به مدار زمین فرستاده شد.

میمونی به نام 'البرت دوم' در سال 1949 و سگی به نام 'لایكا' در سال 1957 توسط روسیه به ماموریت فضایی رفتند.

در این گزارش اشاره ای به زمان سفر این مارمولك های فضانورد نشده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-20-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ایران ساخت هواپیماهای مسافربری150نفره را دردست اجرا دارد

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری :

ایران ساخت هواپیماهای مسافربری150نفره را دردست اجرا دارد

ساری- معاون پژوهشی وفناوری وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری، ازبرنامه جدی شورای عالی، علوم وتحقیقات وفناوری جمهوری اسلامی ایران برای آغاز ساخت نسل جدیدی ازهواپیماهای جت مسافربری با ظرفیت 150نفر ازسال 91 در كشور خبرداد.

'محمد مهدی نژاد نوری' روز دوشنبه درحاشیه بازدید از پژوهشكده انیستیتو پاستور شمال كشور در آمل به خبرنگار ایرنا گفت: این هواپیماها به عنوان یك برنامه مهم صنعتی به دست متخصصان ایرانی طراحی شده و بومی كشور است.

وی افزود: دراین مورد بودجه مناسبی اختصاص داده شده و با ساخت وتولید انبوه این گونه هواپیماهای جت می توان از آن درخطوط پروازی بین استانهای كشور استفاده كرد و در مقابله با تحریم های یكجانبه غرب دراین بخش خودكفا شد.

وی اضافه كرد: با توسعه این صنعت و با طراحی ها و پژوهش بیشتر و تولید انبوه و افزودن بر ظرفیت سرنشینان این گونه جت های مسافربری می توان دراینده به صادرات آن هم امیدوار بود.

معاون پژوهشی وفناوری وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری با بیان اینكه 40طرح مهم كلان ملی در شورای عالی، علوم وتحقیقات وفناوری تصویب شده است ، ادامه داد: اجرای این طرح ها كه ساخت نسل جدیدی ازجت های مسافربری150نفره ازجمله این طرح ها است، از سال 91 آغازخواهد شد.

مهدی نژاد نوری گفت: این طرح ها در بازه زمانی 3تا5 سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی، اعتبارمصوب برای اجرای 40طرح كلان ملی راحدود 25هزارمیلیارد ریال اعلام كرد وافزود: برای هرسال نیز هشت هزارمیلیارد ریال اعتبار درنظرگرفته می شود.

معاون پژوهشی وفناوری وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری با بیان اینكه طرح های قابل اجرا درهمه حوزه ها ازجمله صنعتی وتولیدی وخدماتی كشورخواهد بود، اضافه كرد: تجهیزات جدید ریلی، كنترل هوشمند، ترافیك هوشمند، سلولهای خورشیدی، تولید بیودیز، تولید هیدروژن از میكروآلكا وبیولامپ ها ازجمله مهمترین طرح های قابل اجرا در سال 91 است.

مهدی نژاد نوری، با بیان اینكه دوطرح مهم وكلان ملی ازجمله ' تولید هیدروژن ازمیكروآلكا و' بیولامپ ها' درمازندران اجرا خواهد شد، گفت: این طرح ها درزمین های تولید انرژی های نو وپاك بدون آلودگی زیست محیطی اجرا خواهد شد.

وی همچنین توجه چشم‌انداز قطب‌های علمی كشور را دستیابی به فناوری‌های جدید عنوان كرد وادامه داد: دراین زمینه باید قطب‌های علمی كشور ازنظر علم و فناوری شناسایی شوند وراهبردها و راهكارهای مرزشكنی در دانش و دستیابی به فناوری‌های نو و بدیع توسط قطب‌های علمی كشور بایستی صورت پذیرد و این موضوع همان چشم‌انداز قطب‌های علمی كشور است كه نگاه به آینده و پیشرفت رو به جلو است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-27-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تعیین جنسیت با استفاده از استخوان های پا

تعیین جنسیت با استفاده از استخوان های پا

تهران – محققان دانشگاه كارولینای شمالی موفق به تعیین جنسیت اجسادی شدند كه فقط استخوان‌های پای آن‌ها باقی است

به گزارش ساینس ، این روش نه تنها در پزشكی قانونی كاربرد دارد بلكه به باستان‌شناسان نیز كمك می‌كند.

در این روش تعیین جنسیت فقط توسط استخوان‌های قوزك پا انجام می‌شود. استخوان های قوزك پا بسیار متراكم است و نسبت به استخوان های سایر بخش های بدن مقاومترند.

به دلیل اینكه این استخوان‌ها اغلب توسط كفش محافظت می‌شوند احتمال آسیب دیدن آنها كمتر است. متخصصان پزشكی قانونی بر این باورند كه با استفاده از این روش گام موثری در صحت اطلاعات به دست آمده از اجساد برداشته شده است.

در این تحقیقات 160 زن و مرد از پنج قاره مورد آزمایش‌ قرار گرفته‌اند و بررسی‌های انجام شده در طول، عرض و ارتفاع استخوان پای تمام آنان تقریباً نتایج یكسانی را دربرداشته است.

نتایج به دست آمده با استفاده از این روش در صددرصد موارد صحیح بوده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-27-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض زیرساخت فیبرنوری شبكه علمی كشور راه اندازی شد

رییس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات:

زیرساخت فیبرنوری شبكه علمی كشور راه اندازی شد

تهران- رییس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران گفت: در حال حاضر زیرساخت فیبر نوری شبكه علمی كشور راه اندازی شده است وبدین ترتیب انتقال داده ها با پهنای باند بالا و سرعت بیشتر در این شبكه انجام می شود .

دكتر ' امید فاطمی' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: شبكه 'اجتماع نخبگان جامعه، محققان و نوآوران' (انجمن) به عنوان اولین شبكه اجتماعی علمی كشور در هفته پژوهش سال 90 راه اندازی شد و در ماه اول فعالیت آن بیش از 800 نفر در این شبكه اجتماعی ثبت نام كردند.در حال حاضر 2000 نفر عضو این شبكه هستند .

وی افزود: بعد از ماه اول فعالیت این شبكه ، عضویت در آن به صورت دعوتنامه ای انجام می شود . از این رواعضای این شبكه می توانند افراد جدیدی را برای عضویت در شبكه دعوت كنند چراكه این شبكه مخصوص محققان و دانشجویان است.

فاطمی خاطرنشان كرد: ارایه مقالات علمی، ایجاد روابط علمی موثر، آشنایی با جدیدترین دستاوردهای محققان كشور و پیام گذاری روی دستاوردهای علمی افراد از جمله مهمترین اهداف راه اندازی این شبكه علمی است .

به گفته وی شركت ارتباطات زیرساخت متولی ایجاد شبكه علمی كشور و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران تامین كننده محتوای این شبكه است .

فاطمی افزود: در حال حاضر پورتال منابع علمی ایران، اطلاعات مربوط به پایان نامه های علمی ، نشریات و اخبار مربوط به برگزاری كنفرانس ها و همایش های علمی برروی شبكه علمی كشور قرار گرفته است.

رییس پژوهشگاه علوم وفناوری اطلاعات اظهار داشت: همچنین ارایه 'رایانش ابری'، برگزاری 'كلاس مجازی' و 'ویدئو كنفرانس' از جمله خدمات ارایه شده در شبكه علمی كشور است.

فاطمی یادآور شد: چكیده پایان نامه های موجود در پایگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در شبكه علمی كشور وجود دارد و علاقه مندان برای دریافت فایل كامل پایان نامه های دانشجویی باید با دانشگاه های تولید كننده این پایان نامه ها مكاتبه كنند.

رییس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: یكی از فواید این كار جلوگیری از موازی كاری و تكرار در موضوعات پایان نامه هاست.

به گفته وی راه های ورودی به شبكه علمی كشور در طول سال 91 افزایش می یابد و بدین ترتیب امكان دسترسی به این شبكه برای محققان در سراسر كشور گسترش خواهد یافت .

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
148, موزه،مرجان, صدای مشاور, صدای مشاور در یزد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)