بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-28-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

بهمن: جنگ لفظی در کمیته فنی

*محمود یاوری گفت دیگر در جلسات کمیته فنی شرکت نمی کنم زیرا قطبی به مربیان ایرانی توهین کرده و گفته در حد من نیستند در حالی که خودش خارج از ایران فقط یک آنالیزور بوده و حتی کمک مربی هم نبوه است. پس تا عذرخواهی نکند به کمیته فنی بر نمی گردم.
مدتی قبل از یاوری، بیژن ذوالفقارنسب هم از عضویت در کمیته فنی استعفا داده بود. یاوری گفت افشین قطبی به محض بازگشت از آمستردام از مربیان ایرانی عذر خواهی می ‌کند. با کفاشیان و تاج هم که صحبت کردم آن ها نیز همین حرف را زدند.
قطبی از هلند برگشت و عذرخواهی نکرد. اما یاوری با وساطت کفاشیان بار دیگر به کمیته فنی بازگشت.

*امین متوسل‌ زاده مهاجم تیم سپاسی شیراز در بازی با استیل‌آذین به دلیل مصدومیت دروازبان حریف، موقعیت گل مناسب را نادیده گرفت و توپ را به اوت زد. رسانه های ورزشی از بازی جوانمردانه او به منزله روییدن گلی در کویر یاد کردند.
بسیاری از باشگاه‌ها یا نهادهای ورزشی و غیر ورزشی با صدور اطلاعیه، از متوسل زاده تقدیر کردند. در این بین، باشگاه ابومسلم مشهد هم اعلام کرد پنج سکه طلا برای او در نظر گرفته. این اقدام باشگاه با واکنش بازیکنان ابومسلم مواجه شد. آن ها می گفتند باشگاه به جای تقدیر از حرکت جوانمردانه، راساً جوانمردی کند و حقوق بازیکنان خودش که چند ماه است به تعویق افتاده است را بپردازد.

*بعد از شش تساوی ۱-۱، سرانجام داربی تهران با نتیجه ای متفاوت به پایان رسید. پرسپولیس با شلیک سهمگین کریم باقری کاپیتان ۳۶ ساله اش در دقیقه ۸۵، طلسم تساوی ها را فرو ریخت. چاقوکشی برخی تماشاگران در بیرون از ورزشگاه، بازداشت عده ای از هواداران دو تیم و ۴۳ مصدوم، از جمله حوادث مهم شصت و هشتمین داربی تهران بود .
در حین بازی دعوای شیث رضایی و علیرضا حقیقی، اگرچه با واکنش داور مواجه نشد اما کمیته انضباطی هر دو را با به محرومیت و جریمه نقدی محکوم کرد. پس از بازی هم یکی از ماوران حراست ورزشگاه با علیرضا حقیقی زد و خورد کرد.

*پس از پایان بازی گاز سرخس با شهرداری ماهشهر در هفته دوازدهم لیگ دسته دوم، عده ای از تماشاگران و همراهان تیم ها، به زمین ریختند و چاقو کشی کردند.
صحنه های دلخراشی از آلودگی های فوتبال ایران که حتی در صداوسیما نیز به تصویر کشیده شد. در این بازی پر ضرب و شتم، داور بازی را برای ۳۵ دقیقه قطع کرد. سپس مجدداً بازی را از سر گرفت و در دقیقه ۷۹ نیز سوت پایان را زد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-28-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

اسفند: سقوط در رنکینگ فیفا

* در آخرین رده‌بندی فیفا، تیم ملی فوتبال ایران با چهار پله سقوط در رده ۶۷ جهان و ششم آسیا قرار گرفت.
استرالیا،‌ ژاپن، کره جنوبی، عربستان و بحرین بالاتر از ایران هستند و با توجه به فاصله اندک ازبکستان با ایران،‌ سقوط به رده هفتم قاره نیز این تیم را تهدید می کند.

*دامنه محرومیت ها و جرایم نقدی، فوتبال خانم ها را هم در بر گرفت. فاطمه ارژنگی به دلیل عدم همراهی تیم ملوان در فوتبال زنان غرب آسیا، به شش ماه محرومیت از حضور در تیم ملی فوتبال زنان و دو میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.
ارژنگی در پاسخ گفت اگر عدالت اجرا نشود و اگر نمی ‌توانم از خودم دفاع کنم، پ دیگر در تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال بازی نخواهم کرد.

* نیکبخت واحدی از استیل آذین اخراج شد. حشمت مهاجرانی مدیر فنی این تیم گفت: نیکبخت به هیچ عنوان به دستورات و خواسته های کادر فنی توجه نمی کرد.

*خبر ابتلای ناصر حجازی به سرطان ریه، اواخر آذرماه منتشر شد. اما انتشار تصاویری از او پس از آغاز شیمی درمانی در اسفندماه، از وقایع تلخ هفته های آخر سال بود. مسئولین زیادی در بیمارستان به ملاقات او رفتند و وعده های فراوانی برای تقبل مخارج سنگین درمان او داده شد.
مدتی بعد ناصر حجازی در مصاحبه ای گفت: حتی یک ریال هم کمکی از جانب مسئولان نشده. البته من نیز احتیاجی به کمک آقایان ندارم. برای بازیافتن سلامتی ام حتی فرش خانه ام را هم خواهم فروخت. حجازی یک بیت شعر هم خواند:

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم زبی آبی* ولی با خواری و ذلت پی شبنم نمی‌گردم
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-30-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض فيفا با حضور با حجاب دختران ايران مخالفت كرد

فيفا با حضور با حجاب دختران ايران در المپيك سنگاپور مخالفت كرد

نايب رئيس بانوان فدراسيون فوتبال در واكنش به نامه‌ي فيفا مبني بر اين كه تيم دختران نوجوان ايران نمي‌توانند با پوشش اسلامي در بازي هاي المپيك سنگاپور حضور پيدا كند، گفت: نمايندگان فيفا حضور با حجاب تيم ايران را پذيرفته بودند ولي نمي دانم دوباره چه اتفاقي افتاده كه از ما خواسته‌اند با لباس رسمي فيفا مسابقه بدهيم.

سايت گل - فدراسيون جهاني فوتبال دوشنبه با ارسال نامه‌اي به فدراسيون فوتبال ايران اعلام كرد كه تيم زير 15 سال ايران اجازه حضور در بازي‌هاي المپيك نوجوانان سنگاپور را با پوشش اسلامي نخواهد داشت.
فريده شجاعي نايب رييس بانوان فدراسيون فوتبال با تاييد اين خبر گفت: نمايندگان فيفا پيش از اين با حضور با حجاب ايران در المپيك نوجوانان موافقت كرده بودند اما دوشنبه طي نامه‌اي با شركت دختران ايران با پوشش اسلامي مخالفت كردند.
وي ادامه داد: سال گذشته در اردن جلسه‌اي با حضور نمايندگان فيفا برگزار شد. آنها تصور مي‌كردند حجاب اسلامي لباس محلي و رسمي كشور ماست. نمايندگان فيفا به ما گفتند كه اگر با لباس شما موافقت كنيم از اين پس كشورهاي ديگر هم مي‌خواهند با لباس خود بازي ‌كنند. ما آنها را توجيه كرديم كه پوشش اسلامي لباس ملي ما نيست، بلكه لباس مذهبي ماست، آنها صحبت هاي ما را قبول كردند ولي نمي‌دانم كه دوباره چه اتفاقي افتاده كه از ما خواستند با لباس رسمي فيفا بازي كنيم.

پيش از اين قرار بود تيم ملي فوتبال دختران نوجوان ايران به عنوان تنها نماينده‌ي آسيا در مسابقات فوتبال بازي‌هاي المپيك نوجوانان 2010 سنگاپور حضور پيدا كند.
علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال سال گذشته اعلام كرده بود كه فيفا سهميه حضور يك تيم از آسيا در اين بازي‌ها را به ايران داده است.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-31-2010
تیرختور آواتار ها
تیرختور تیرختور آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Wink اخبار تراکتور

با سلام به دوستان عزیز
با توجه به این که تراکتور یکی از پرطرفدارترین تیم های لیگ برتر ایران است بجادیدم که این تایپک رو ارسال کنم تا هرکسی خبر ، مصاحبه و... از این تیم داره در اینجا قرار بده تا دیگران نیز از خبرهای این تیم بزرگ آذربایجان استفاده کنند.
باتشکر از تمام کاربرانp30city
قدیمی 03-31-2010
تیرختور آواتار ها
تازه کار

سال 89 براي تراكتور سال خوبي خواهد بود

سرمربي تيم فوتبال تراكتورسازي تبريز گفت: اميدوارم سال 89 نيز همچون سال 88 براي تراكتورسازي سالي خوب توام با موفقيت و پيروزي باشد.فراز كمالوند ضمن تبريك عيد به مردم ايران بخصوص هوادران تراكتورسازي افزود: سالي كه گذشت براي من سال بياد ماندني بود چرا كه در اين سال به همراه هوادران نجيب تيم،موفقيتهاي بزرگي را به دست آورديم.وي با اشاره به حضور پرشور و پر تعداد هوادران تراكتور در تمامي بازيهاي داخلي و خارج از خانه اظهار داشت: با داشتن چنين هوادراني مي توان كارهاي بزرگتر از اينها را هم صورت داد چرا كه در تمام دنيا هواداران در فوتبال سرمايه هاي عظيمي محسوب مي گردند.كمالوند با تاكيد بر تقويت تراكتور در فصل آينده تصريح كرد: فصل آينده تيم تراكتور با بهره گيري از چند مهره موثر ديگر يكي از مدعيان بزرگ قهرماني محسوب خواهد شد و با هدف كسب سهميه جام باشگاههاي آسيا به ميدان خواهيم رفت.وي ادامه داد: سال پيش تنها هدف ما راه يابي به ليگ برتر بود كه خدا را شكر ميسر شد و امسال نيز با هدف حفظ تيم در ليگ به ميدان رفتيم كه با سعي تلاش بازيكنان و حمايت مردم اين هدف نيز محقق گرديد و به دليل اينكه موقعيتمان در ليگ تثبيت شده است همانطور كه قول داده بودم در بازيهاي آينده از جوانان نيز استفاده خواهد شد. سرمربي موفق تيم تراكتورسازي در خصوص بازي برابر ابومسلم گفت: بازي مقابل ابومسلم بازي سختي خواهد بود چراكه اين تيم چيزي براي از دست دادن ندارد و بصورت انتحاري در مقابل ما حاضر خواهد شد زيراكه در صورت باخت مقابل تراكتور تماي اميدهايش براي حفظ خود در ليگ برتر به ياس مبدل خواهد شد.
قدیمی 04-01-2010
زکریا فتاحی آواتار ها
زکریا فتاحی زکریا فتاحی آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 20

120 سپاس در 80 نوشته ایشان در یکماه اخیر
زکریا فتاحی به Yahoo ارسال پیام
جدید اولین بمب خبری سال 89 ترکید:انتقال امتیاز باشگاه پیروزی(پرسپولیس) به بخش خصوصی

اولین بمب خبری سال 89 ترکید:انتقال امتیاز باشگاه پیروزی(پرسپولیس) به بخش خصوصی

تا سال گذشته و حتی همین اواخر کمتر کسی بود که به این قضیه فکر کند که تیمی که هواداران پرسپولیس دارند آن را تشویق می کنند پرسپولیس نیست بلکه پیروزی است. این درست که حتی برخی ها مانند حسن بیادی هم در چند نوبت در سال گذشته صحبت هایی پیرامون همین موضوع داشتند و البته به مذاق هواداران پرسپولیس نیز خوش نیامد اما واقعیت قضیه این است که چنین چیزی صحت دارد و بر اساس آنچه در ثبت شرکتها موجود می باشد، 100% سهام پرسپولیس که به عنوان یک شرکت به ثبت رسیده، متعلق به یک شخص حقیقی به نام اسماعیل وفایی است.
اینکه وفایی در این مدت کجا بوده و چرا تا به حال وارد گود نشده امری است که جای آن در این مقال نیست اما او از امسال با سنبه ای پر زور وارد شده و تیم هایی را در رشته های مختلف ورزشی از رده نونهالان تا بزرگسالان و حتی در قسمت بانوان فعال نموده تا نشان دهد که در سال آینده می خواهد بطور جدی وارد عرصه فوتبال نیز بشود.

آز انجا که حضور تیم پرسپولیس در لیگ برتر مستلزم خرید سهام یکی از باشگاههای لیگ برتری بود، وفایی سعی داشت تا برای اینکه دو دستگی و سرگردانی بین هواداران ایجاد نشود، سهام باشگاه پیروزی که تحت نظر سازمان تربیت بدنی اداره می شود را در اختیار بگیرد به طور قانونی و شرایط مساوی و در یک مزایده. اما سازمان در زمان علی آبادی روی خوشی به این قضیه نشان نداد تا وفایی هم بیانیه معروفش مبنی بر اعلام موجودیت باشگاهی به نام پرسپولیس را بر روی سایت شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس قرار دهد و بعد از آن سیاست سکوت را در پیش گیرد.

این سکوت هنوز هم ادامه داشت تا اینکه .....
به گزارش خبرگزاری پارس فوتبال، بمب نه چیزی بالاتر از بمب در زمانی که همه در تعطیلات نوروز بودند منفجر شد و خبرش را یکی از نزدیکان دو طرف قضیه اینگونه در اختیار ما قرار داد:

" سازمان تربیت بدنی پس از بررسی ها و رایزنی های متعدد با آقای وفایی و نیز در جهت وارد کردن بخش خصوصی به فوتبال و پس از استعلام از مراجع ذیربط، موافقت خود را با انتقال 100% سهام باشگاه پیروزی به آقای وفایی اعلام و در ضمن این انتقال شرط نمود چنانچه پرسپولیس ظرف 5 سال صاحب مجهزترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نشود و مهمتر از آن به سود دهی نرسد، این معامله فسخ گردد."
این یک خبر خوش برای هوادارانی خواهد بود که نگران آینده پرسپولیس بودند و اینک شخصی وارد میدان شده که گفته می شود برای بودجه سال آینده این تیم رقمی نزدیک به 220 میلیارد ریال(22 میلیارد تومان) کنار گذاشته است.

درمان غم عشق بگویم که چه باشد
وصل است و بهار است و می بربط و چنگ است
....
زنهار مرو هیچ سوی بیشه ی عشاق
چنگال غمش تیزتر از چنگال پلنگ است

----
ئه و روژه ی "مه جنون" له زوخاو نوشی ...مه ینه ت فه وتانی، کفنیان پوشی
من بومه واریس له قه وم و خویشی . . . سپاردی به من ئازاری و ئیشی

قدیمی 04-02-2010
تیرختور آواتار ها
تازه کار

اسامي داوران هفته سی ام رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال اعلام شد
محمود رفیعی ديدار ابومسلم و تراکتورسازی را قضاوت مي‌كند

از سوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال اسامی داوران دیدارهای هفته سی ام مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های اعلام شد که بر این اساس ديدار تیمهای ابومسلم و تراکتور سازی را محمود رفیعی قضاوت خواهد کرد.
رفیعی را در امر قضاوت این دیدار حمید نظری و کیانوش داوود زاده به عنوان کمک داور و .
داور چهارم این دیدار نیزسلمان مرادی و ناظر فدراسیون محمد علی فروغی همراهی می کنند
این دیدار ساعت 16:45 روز یکشنبه 15 فروردین ماه سال جاري در ورزشگاه ثامن مشهد برگزار می شود
قدیمی 04-02-2010
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

رائول از رئال جدا می شود

براساس گزارش نشریه آس، در صورت موافقت مسئولان باشگاه رئال مادرید با فسخ یک سال باقی مانده قرارداد رائول، کاپیتان اسطوره ای سفیدها در تابستان از این تیم جدا خواهد شد.
قرارداد فعلی رائول با رئال در 30 ژوئن 2011 به پایان می رسد و گفته می شود که خینس کاراوال، مدیر برنامه های رائول به خورخه والدانو، مدیر ورزشی باشگاه گفته است که در صورت موافقت باشگاه با فسخ قرارداد، رائول در تابستان این باشگاه را ترک خواهد کرد.
این مهاجم 32 ساله در 719 بازی با پیراهن رئال، 311 بار گلزنی کرده است. او از سال 1994 برای رئال به میدان می رود و در کلکسیون افتخاراتش سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و فتح شش قهرمانی لالیگا دیده می شود. با حضور پیگرینی روی نیمکت رئال، ستاره اقبال رائول نیز رو به افول گذاشت
او در این فصل در 36 بازی که در همه رقابت ها برای رئال به میدان رفت تنها 6 بار موفق به گلزنی شد که بدترین آمار او در 16 فصل حضور در تیم رئال است.

....

----

قدیمی 04-02-2010
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

جدید اعتراض شدید ایران به تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال

اعتراض شدید ایران به تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال

در پی مخالفت فیفا با حضور تیم فوتبال بانوان ایران با پوشش اسلامی در المپیک نوجوانان سنگاپور، مسئولان ورزش کشورمان ضمن اعتراض شدید نسبت به این تصمیم خواستار تجدید نظر فیفا در این زمینه شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالیکه فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پیش از این بطور رسمی از تیم فوتبال بانوان نوجوان ایران برای شرکت در نخستین دوره مسابقات فوتبال المپیک نوجوانان دعوت کرده بود، در تصمیمی جدید و غیرمنتظره با حضور تیم بانوان ایران با حجاب اسلامی در این مسابقات مخالفت کرد.

در پی این تصمیم رایزنی‌های فدراسیون فوتبال برای جلب نظر مقامات فیفا آغاز شد. علی کفاشیان طی نامه‌ای به فیفا خواستار تجدیدنظر در این زمینه شده و حضور تیم فوتبال بانوان محجبه ایران در مسابقات بین المللی را در راستای رعایت موازین اسلامی عنوان کرده است.

وی تاکید کرده تیم فوتبال بانوان ایران تنها با حجاب اسلامی در این مسابقات شرکت خواهد کرد و این جزو شروط اصلی و تغییرناپذیر کشورمان است و امید می رود مقامات فیفا به اعتقادات دینی کشورها احترام بگذارند.

همچنین در دیدار هفته گذشته هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با رئیس سازمان تربیت بدنی، علی سعیدلو اعلام کرده پیگیری‌های لازم در این زمینه را از سوی سازمان تربیت بدنی با کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام خواهد داد.

علاوه بر این کمیته ملی المپیک و بهرام افشارزاده نیز مامور شده‌اند از طریق کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا بطور ویژه موضوع حضور بانوان فوتبالیست ایران در المپیک نوجوانان سنگاپور را پیگیری کنند.

تاکنون اظهارنظر رسمی از سوی مقامات فیفا در خصوص موافقت با حضور تیم فوتبال بانوان ایران برای شرکت در المپیک سنگاپور اعلام نشده ولی مسئولان ورزش کشورمان امیدوارند با رایزنی‌های لازم بتوانند نظر مساعد فیفا را برای حضور تیم فوتبال بانوان ایران به عنوان تنها تیم آسیایی در نخستین المپیک نوجوانان جلب کنند.

این درحالی است که تیم‌های ورزشی بانوان ایران در تمامی مسابقات بین المللی با پوشش اسلامی شرکت می کنند و هرگونه مخالفت با حجاب بانوان ورزشکار کشورمان باعث امتناع از حضور در مسابقات خواهد شد.

نخستین دوره مسابقات المپیک نوجوانان تابستان جاری به میزبانی سنگاپور برگزار شود.

....

----

قدیمی 04-06-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

درپي تخلف بازيکنان تراکتورسازي؛ بهروان: نتيجه 3 بر صفر به سود ابومسلم است
عضو ارشد کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: به تخلفات ديدار ناتمام تيمهاي ابومسلم و تراکتور سازي و شناسايي عوامل تحريک کننده در خارج کردن تيم تراکتور از زمين مسابقه از سوي سازمان ليگ رسيدگي خواهد شد.
غلامرضا بهروان در گفتگو با مهر، ضمن تقبيح رفتار بازيکنان تراکتورسازي در ناتمام گذاشتن ديدار با ابومسلم اظهار داشت: دوره اين گونه رفتارها در فوتبال به پايان رسيده و چنين اعمالي برازنده و خوشايند فوتبال ما نيست.
بهروان تصريح کرد: اشتباهات داوري در همه جاي دنيا وجود دارد، ولي اين دليل نمي شود که يک تيم به خاطر اشتباه داور بخواهد بازي را نيمه تمام رها کند.
وي در خصوص نتيجه ديدار ابومسلم و تراکتورسازي اظهار داشت : منتظر گزارش نماينده سازمان ليگ و داور مسابقه هستيم تا پس از بررسي تمامي زواياي کار در مورد نتيجه نهايي مسابقه تصميم گيري کنيم، ولي در شرايط طبيعي نتيجه مسابقه بايد 3 بر صفر به سود ابومسلم اعلام شود.
نايب رئيس کميته داوران در پايان تأکيد کرد: سازمان ليگ به طور ويژه به پرونده ديدار ابومسلم و تراکتورسازي رسيدگي خواهد کرد تا عوامل تحريک کننده و افرادي که باعث بيرون کشيدن تيم از زمين مسابقه شدند را به کميته انضباطي معرفي کند.
بهروان ادامه داد: بيرون کشيدن تيم از زمين مسابقه محروميتهاي سنگيني دارد و بايد تا قبل از روز جمعه و ديدار تراکتورسازي و پرسپوليس درباره وضعيت تيم تراکتورسازي و جرايم انضباطي اين تيم هرچه سريعتر تصميم گيري شود.

تارتار: افراد ناشناس تماس گرفتند تا به شاهين ببازيم
سرمربي تيم فوتبال راه آهن گفت: پيش از مسابقه با شاهين بوشهر تلفن هاي مشکوکي از سوي افراد ناشناس شده بود که از بازيکنان راه آهن درخواست تباني و شکست کرده بودند.مهدي تارتار پس از شکست 3 بر يک مقابل شاهين در بوشهر اظهار داشت: اين موضوع از زمان حضور ما در بوشهر اتفاق افتاد و حتي شب پيش از بازي نيز چند تماس مشکوک به بازيکنان ما شده بود و از بازيکنان ما درخواست کرده بودند به گونه اي نتيجه بازي به نفع شاهين شود.وي افزود: نمي گويم اين اتفاق از طرف باشگاه شاهين بوشهر بوده، اما تماسهاي مشکوک از سوي افراد ناشناس صورت گرفته بود.

مروري بر منطقه خطر جدول ليگ برتر
با برگزاري هفته سي ام مسابقات ليگ برتر تغييراتي در انتهاي جدول و منطقه خطر ليگ به وقوع پيوست. از مهم ترين اين اتفاقها نزديک شدن امتيازات ابومسلم با ساير تيمهاي انتهاي جدولي و زنده شدن اميدها براي بقاي تنها نماينده استان خراسان در ليگ برتر است. اين تيم چنانچه با حکم کميته انضباطي سه امتياز را از آن خود کند 27 امتيازي مي شود و با يک امتياز کمتر از استقلال اهواز در قعر جدول مي ايستد و در صورت پيروزي در ديدارهاي باقي مانده مي تواند به ادامه حضور در ليگ برتر اميدوار باشد.
استقلال اهواز پس از باخت در داربي شرايطش قرمزتر شد و احتمال تک نماينده شدن استان خوزستان در ليگ برتر را افزايش داد. شاهين به رغم پيروزي بسيار با ارزشي که بدست آورد همچنان بشدت خطر سقوط را احساس مي کند. اين تيم با سه امتيازي که بدست آورد 33 امتيازي شد و در رده شانزدهم باقي ماند و البته توانست اختلاف امتيازش را با راه آهن به يک امتياز برساند و اين در حالي است که اگر راه آهن سه امتياز بازي مقابل شاهين را به دست مي آورد مي توانست در بوشهر جشن بقا بگيرد و تا ميانه هاي جدول بالا بيايد.
فولاد هم با برد در داربي چهاردهم شد و با يکي، دو برد ديگر مي توان مجيد جلالي را براي دومين بار ناجي فولاد ناميد. مس 35 امتيازي و مقاومت و پاس 36 امتيازي اگر چه حاشيه امنيت بيشتري دارند، اما با توجه به فشردگي امتيازات در پايين جدول اگر غفلت کنند جاي خود را با تيمهاي فانوس به دست عوض خواهند کرد.

افشارزاده: فدراسيون فوتبال بايد پاسخگو باشد
دبيرکل کميته ملي المپيک ايران گفت: تمام مسؤوليتها و تصميم گيريهاي فني در خصوص تيم ملي فوتبال اميد با فدراسيون فوتبال است. هر کادري را که فدراسيون فوتبال براي تيم ملي اميد انتخاب کند ما از آن حمايت مي کنيم.
بهرام افشارزاده در گفتگو با ايسنا، در خصوص قطع همکاري غلامحسين پيرواني با تيم ملي اميد اظهار داشت: ما در طول يک سال گذشته هر کاري از دستمان برمي آمد، انجام داديم و کميته ملي المپيک به تمامي تعهدات خود عمل کرد. دبيرکل کميته ملي المپيک در پاسخ به اين سوال که گفته مي شود، تمايل شما به جذب مربي خارجي باعث عدم توافق تيم اميد با پيرواني شد، تاکيد کرد: از روز اول هم نگفتم که مربي بايد خارجي باشد. همواره معتقد بوده و هستم که يک گروه بايد کار تيم ملي اميد را پيش ببرند. موفقيت تيم ملي اميد کار يکي دو نفر نيست. هنوز هم مي گويم چه مربي داخلي باشد و چه خارجي بايد در کنار مربي، مشاور، آناليزور، مربي بدنساز و روان شناس همکاري کنند تا تيم از لحاظ فني بهتر نتيجه بگيرد.
وي خاطرنشان کرد: از چند ماه پيش از عيد (با توجه به اينکه فدراسيون فوتبال اعلام مي کرد تمام تصميمات فني را خودش مي گيرد) ما نيز تمام اختيارات فني را به فدراسيون فوتبال داديم، به شرط آنکه همه مسؤوليتها را نيز فدراسيون فوتبال برعهده بگيرد. بنابراين فدراسيون فوتبال بايد پاسخگو باشد و کميته ملي المپيک درباره تيم ملي اميد فقط نقش حمايتي دارد.

کربکندي: استقلال تيم خسته اي بود
سرمربي صباي قم، پس از پيروزي دو بر يک اين تيم برابر استقلال تهران گفت: استقلال در جام باشگاه ها شرايط خوبي داشت و دو بازي خوب بعد از عيد انجام داد، اما با فشاري که آورد خستگي خود را در نيمه دوم نشان داد.
رسول کربکندي اظهار داشت: ما زمان خوبي به تيم استقلال خورديم. استقلال تيم خسته اي بود و تيم ما هم در حد خودش بازي نکرد. حتي در مورد گلي که خورديم بارها با بچه ها صحبت کردم. ما گل بدي خورديم و بازيکنان ما در حمله کارايي خاصي نداشتند.
وي همچنين در مورد بازي آينده تيم صبا در جام حذفي مقابل تيم مس کرمان، اظهار داشت: جام حذفي بحث جدا از ليگ دارد و بايد در اين بازي برنده باشيد. مس در جام باشگاه هاي آسيا خوب و با هماهنگي بيشتري ظاهر شد، اما خوشبختانه اين بازي در خانه ماست و بازيکنان ما انگيزه هاي لازم را دارند.

مرفاوي: اين فشار را پيش بيني مي کرديم
سرمربي استقلال تهران، پس از شکست تيمش برابر صباي قم گفت: پيش از بازي با الغرافه خواستيم بازيهاي ليگ را عقب بيندازند و اين فشار را پيش بيني مي کرديم؛ اما سازمان ليگ نپذيرفت و مجبور شديم در چهار روز دو بازي بيرون از خانه انجام دهيم.
صمد مرفاوي افزود: شرايط آب و هوايي در قطر و برگشت به تهران و همچنين بازي در شرايط آب و هوايي قم سنگين بود. اين مسأله نه تنها براي ما بلکه براي هر تيمي مشکل بود.
مرفاوي اضافه کرد: هر چه از زمان بازي مي گذشت، به دليل خستگي در وجود بچه ها نتوانستيم کاري را از پيش ببريم و در دقيقه آخر با پنالتي بازي را باختيم.
وي در مورد داوري بازي گفت: در مورد داوري صحبت نمي کنم، چون بايد صحنه ها را ديد و قضاوت در اين شرايط درست نيست و نمي توان گفت داوري خوب بود يا نه. با ديدن فيلم بازي مي توان در مورد صحنه پنالتي و صحنه هاي ديگر صحبت کرد.

سفر مديران فوتبالي به اسپانيا
دومين سفر خارجي مديران فوتبال ايران به همت اتحاديه فوتبال باشگاه هاي کشور ارديبهشت ماه سالجاري ( 8 الي 13 ) به اسپانيا انجام خواهد شد.
اين گروه 26 نفره روز هشتم ارديبهشت ماه تهران را به مقصد اسپانيا ترک و در سفر پنج روزه خود به اين کشور از چند باشگاه مطرح اسپانيايي بازديد خواهند کرد.
سخنگوي اتحاديه فوتبال ضمن تاييد اين خبر به مهر گفت: چهار برنامه اصلي محور اين سفر است که شامل بازديد از فدراسيون فوتبال اسپانيا، بازديد از باشگاه آتلتيکو مادريد ، تماشاي ديدار تيمهاي فوتبال رئال مادريد - اوساسونا و بازديد از باشگاه رئال مادريد مي شود.
صادق درودگر در پايان ابراز اميدواري کرد، اين سفر نيز مانند سفر به ايتاليا از نظر فني و حرفه اي به مديران فوتبال کشورمان کمک قابل توجهي کند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

برچسب ها
فوتبال, مسی, اوباما

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)