بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض تیم ملی فوتبال هفت نفره كشورمان با درخشش بازیكن كرمانشاهی اردن را شكست داد

تورنمنت بین المللی امارات/

تیم ملی فوتبال هفت نفره كشورمان با درخشش بازیكن كرمانشاهی اردن را شكست داد

كرمانشاه - تیم ملی فوتبال هفت نفره كشورمان با درخشش بازیكن كرمانشاهی خود توانست تیم اردن را با حساب ' چهار بر یك ' شكست دهد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تیم ملی فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولین كشورمان در سومین دیدار خود در تورنمنت بین المللی امارات مقابل اردن توانست با ارایه یك بازی تماشایی به پیروزی پرگلی دست یابد.

'بهنام سهرابی' ورزشكار كرمانشاهی در این دیدار نقش پررنگی را در موفقیت تیم كشورمان ایفا كرد و توانست به تنهایی سه گل از چهار گل ایران را وارد دروازه اردن كند.

' رضا كریم زاده' دیگر گل تیم فوتبال كشورمان را وارد دروازه حریف كرد.

تیم ملی فوتبال هفت نفره كشورمان، فردا (پنجشنبه) به مصاف تیم امارات میزبان این رقابتها می رود.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض داوركرمانشاهی مسابقات انتخابی كشتی فرنگی كشور را قضاوت می كند

داور كرمانشاهی مسابقات انتخابی كشتی فرنگی كشور را قضاوت می كند

كرمانشا - مسابقات انتخابی تیم كشتی فرنگی جوانان ایران در حالی از فردا (پنجشنبه) در سرسرای شهدای هفتم تیر تهران آغاز می شود كه 'منصور كیانی' یكی از داوران خوشنام كرمانشاهی نیز قضاوت این دوره از مسابقات را برعهده دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، مسابقات انتخابی تیم كشتی فرنگی جوانان كشورمان در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری (17 و 18 فروردین) برگزار و طی آن 23 داور درجه یك، دو و سه بین المللی این دوره از مسابقات را قضاوت خواهند كرد.

براین اساس، كیانی كه دارای مدرك درجه دو بین المللی می باشد، در كنار 22 قاضی دیگر، مسابقات این دوره را قضاوت می كند.

نفرات برگزیده این رقابت ها تیم كشورمان را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان در سال 2012 تشكیل می دهند.

عبداله چمن‌گلی از كردستان، سید موسی طباطبایی از مركزی، مجید رمضانی از مازندران، خسرو باقرزاده از تهران و بابك كریم زاده از خوزستان اعضای كمیته فنی این رقابت‌ها هستند و صادق محبوبی به عنوان مشاور حوزه مدیریت تیمهای ملی و امور فنی و حسین تورانیان به عنوان نماینده كمیته مربیان ناظر این مسابقات خواهند بود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بازیكن هرسینی به تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران دعوت شد

بازیكن هرسینی به تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران دعوت شد

كرمانشاه - محمد خسروی هرسین، بازیكن هرسینی ساكن خوزستان به اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران دعوت شد.

به گزارش ایرنا، علی دوستی سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران 26 بازیكن را به منظور شركت در اردوی جدید این تیم، دعوت كرد.

این اردو از 18 تا 23 فروردین در كمپ تیم های ملی برگزار خواهد شد و بازیكنان باید تا ساعت 14 روز جمعه 18 فروردین خودشان را به كادر فنی تیم ملی معرفی كنند.

*اسامی بازیكنان دعوت شده به شرح زیر است:
ساسان جافری، مجتبی مقتدایی، محمد خسروی هرسین، علی هزامی، عرفان وجدانی، رضا كرملا چعب، دانیال كلاه كج، كمیل حق زاده، محمد كنگری، حسین قنواتی، محمد فرزادی، محمد یاسینی(خوزستان) - سید سجاد سید، علی ریگی (خراسان رضوی) - سیدمجید حسینی، سیدمحمد خرم الحسینی، امیر محمد مظلوم، محمد نادری، میلاد ورمزیار،ابوالفضل لك زایی، علی شجاعی(تهران) - محمد رضا رستمی، بهزاد جوزخكار (اصفهان) - نوید مراد خانی - (مازندران) سعید سالمی (قزوین) و آرمین شاهرخی(قم)این اردو از جمعه برگزار می شود.

استاد فاضل نظری
2 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 04-07-2012
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر

احسنت به همشهری خودمان
.
.
2 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 04-07-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض همزمان با هفته سلامت / بیماران نیازمند شهرهای غرب استان كرمانشاه بصورت رایگان ویزیت می شوند

همزمان با هفته سلامت /

بیماران نیازمند شهرهای غرب استان كرمانشاه بصورت رایگان ویزیت می شوند

قصرشیرین- بیماران نیازمند ساكن در مناطق شهری و روستایی شهرستانهای قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در قالب طرح معاینه رایگان كه همزمان با هفته سلامت برگزار می شود از سوی پزشكان بصورت رایگان و به مدت یك هفته ویزیت می شوند.

رییس شبكه بهداشت و درمان قصرشیرین روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اجرای طرح ویزیت رایگان بیماران نیازمند این شهرستان، از فردا ( یكشنبه 20 فروردین) آغاز می شود كه تا آخر هفته جاری ادامه دارد و بیماران نیازمند شهری و روستایی با مراجعه به مركز درمانی شماره یك قصرشیرین بصورت رایگان ویزیت می شوند.

دكتر'علی كریمی' با بیان اینكه برای اجرای این طرح دو پزشك عمومی علاوه بر معاینه رایگان بیماران نیازمند بخصوص سالمندان، به آنها مشاوره رایگان نیز ارایه می دهند، از دیگر خدمات ارایه شده به مراجعین در طول این هفته را ارایه برنامه های آموزشی، تست قند خون، BMI و آموزش تعذیه در دوران سالمندی بیان داشت.

وی گفت: پیش بینی می شود در طول هفته سلامت روزانه 100 نفر از بیماران نیازمند و سالمندان این شهرستان برای ویزیت رایگان به این مركز درمانی مراجعه كنند.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان گیلانغرب نیز از انجام ویزیت رایگان در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در محل پارك سلامت خبر داد و گفت: این طرح با حضور دو پزشك عمومی اجرا می شود ضمن اینكه در روز پنجشنبه هفته جاری نیز سه تیم پزشكی متشكل از پزشكان عمومی و ماما به روستاهای محروم و مناطق عشایری این شهرستان مراجعه كرده و نسبت به معاینه و ویزیت رایگان بیماران نیازمند روستایی اقدام خواهند كرد.

دكتر 'كیومرث بهرامی' افزود: پیش بینی می شود كه در این طرح روزانه 500 نفر از بیماران نیازمند این شهرستان بصورت رایگان ویزیت شوند.

رییس شبكه بهداشت و درمان سرپل ذهاب نیز از ویزیت رایگان بیماران در هفته سلامت به مدت پنج روز در محل پارك سلامت این شهرستان توسط دو پزشك عمومی خبر داد.

دكتر 'هوشنگ بهاری' افزود: پیش بینی می شود در راستای اجرای این طرح درمانی روزانه 80 نفر از بیماران و سالمندان نیازمند این شهرستان به این مركز مراجعه كنند تا از خدمات مشاوره و ویزیت رایگان پزشكان عمومی استفاده كنند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نخستین مرحله از كمپ استعدادیابی اسكیت استان كرمانشاه برگزار شد

نخستین مرحله از كمپ استعدادیابی اسكیت استان كرمانشاه برگزار شد

كرمانشاه - نخستین مرحله از كمپ استعدادیابی اسكیت استان كرمانشاه ویژه نونهالان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این مرحله از استعدادیابی در پیست اسكیت مجموعه ورزشی كارگران كرمانشاه برگزار شد.

در مرحله نخست 28 ورزشكار در رده سنی دختران زیر 10 سال از شهرستانهای كرمانشاه ، صحنه ، پاوه ، جوانرود، سنقر و كنگاور به كمپ نونهالان و نوجوانان اسكیت استان كرمانشاه حضور داشتند.

اسامی نفرات دعوت شده به شرح زیر می باشد: مانیا رستمی، عسل همتی، مانیا شایان، آیسا كرم سیما، تینا سادات حسینی، طهورا پروین، آیناز سادات حسینی آیناز زیوری، راحین جعفری، سایه سلیمی، نازنین رضایی، فاطمه سادات میر معینی،نازنین بهمنی از كرمانشاه، ملینا نعیمی، مریم الیاسی، سایه كرمی، هستی حسن آبادی، كیمیا طاهر پور، نیایش شربتی ، بهار خداویسی كیانا دوآبی، نهال بهرامی از صحنه، مهسا رستمی، آیدا شكر اللهی، آیدا ابراهیمی از پاوه، آرمیتا خان احمدی از جوانرود، هدیه ستاری از سنقروكلیایی و فاطمه شمشادیان از كنگاور.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 130 عنوان كتاب در سال 90 در استان كرمانشاه چاپ شد

130 عنوان كتاب در سال 90 در استان كرمانشاه چاپ شد

كرمانشاه - كارشناس بررسی كتاب اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه گفت: 130 عنوان كتاب در سال 90 در استان كرمانشاه به چاپ رسیده است.

به گزارش ایرنا، پریسا محمدی روز یكشنبه به خبرنگار ما افزود: در سال گذشته 130 عنوان كتاب در استان كرمانشاه به چاپ رسید كه این تعداد مجوز صدور چاپ نسبت به سال 1389 كه 119 عنوان بوده رشد نشان می دهد.

وی در ادامه با بیان اینكه بیشتر كتابهای چاپ شده نویسندگان كرمانشاهی در موضوعات علمی، ادبی و رمان بوده است، گفت: بطور متوسط از هر عنوان كتاب حدود یك هزار نسخه چاپ شده است.

وی گفت: از 130 عنوان مجوز صادر شده چاپ كتاب در استان كرمانشاه 10 عنوان كردی بود كه بیشتر كتابهای كردی در حوزه ادبیات و شعر بوده است.

محمدی تصریح كرد: هم اكنون همه كتابها به جز بومی محلی ها برای بررسی صدور مجوز چاپ به تهران ارسال می شود و زمان طی شده برای صدور مجوز توسط مركز تعیین می شود.

وی در پایان عدم وجود شبكه توزیع كتاب را در استان از مهمترین مشكلات پیش روی حوزه كتاب عنوان كرد و گفت: متاسفانه اكنون باید نویسنده برای توزیع كتابهای خود در كتابفروشی ها اقدام كند كه این روند بسیاری از نویسندگان را با مشكل روبرو كرده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ثبت نام مسابقات ملی مهارت در فنی وحرفه ای كرمانشاه درحال انجام است

ثبت نام مسابقات ملی مهارت در فنی وحرفه ای كرمانشاه درحال انجام است

كرمانشاه - مدیركل آموزش فنی وحرفه ای استان كرمانشاه از ثبت نام جوانان ماهر و علاقه مند متقاضی شركت در سیزدهمین المپیاد ملی مهارت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روابط عمومی فنی و حرفه ای استان كرمانشاه به نقل از فرشید امیری روز یكشنبه افزود: ثبت نام سیزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت جوانان زیر 21 سال همزمان با سراسر كشور از 15 فروردین ماه آغاز شده و تا 15 اردیبهشت ماه سالجاری به مدت یك ماه در مراكز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان ادامه دارد.

وی، كشف استعدادهای جوانان، شناساندن اهمیت آموزشهای مهارتی، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه، ترویج و ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای بین جوانان را از اهداف برگزاری این مسابقات عنوان كرد.

وی گفت: شناسایی كمبودهای آموزشی مهارت، ارتقاء سطح استانداردهای آموزش مهارت در كشور، ایجاد انگیزه در جوانان برای كسب مهارت و فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم بین جوانان كشور از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات می باشد.

امیری با بیان اینكه این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و كشوری برگزار می شود، افزود: متولدین 11 دی ماه 1369 به بعد می توانند در این دوره از المپیاد شركت نمایند.

وی ادامه داد : در رشته های ساخت و تولید تیمی و مكاترونیك متولدین 11 دی ماه 1366 به بعد مجاز به ثبت نام هستند.

مدیركل آموزش فنی وحرفه ای استان كرمانشاه اظهار داشت: شركت كنندگان این دوره از مسابقات می توانند در 26 رشته مهارتی از جمله پلی مكانیك، اتوماسیون، شبكه های كابلی، ساخت و تولید، مكاترونیك، طراحی مهندسی مكانیك، فرز و تراش CNC، فناوری اطلاعات، جوشكاری، كاشی كاری دیوار و كف، لوله كشی و گرمایشی شركت كنند.

وی افزود: این مسابقات همچنین در رشته های الكترونیك، طراحی وب، تاسیسات الكتریكی، كنترل صنعتی، آجرچینی، خیاطی، قنادی، آشپزی، اتصالات (درب وپنجره )، رباتیك، كابینت سازی چوبی، نجاری، جواهرسازی، فناوری اتومبیل، صافكاری اتومبیل، نقاشی خودرو، طراحی فضای سبز، برودتی، فناوری اطلاعات كامپیوتر شخصی و فناوری طراحی گرافیك برگزار می شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-08-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بهار و حساسیتهای فصلی

بهار و حساسیتهای فصلی

كرمانشاه - با فرا رسیدن فصل دل انگیز بهار، ابتلا به ' حساسیتهای فصلی' در بسیاری از افراد به اوج خود می رسد و گاه این حساسیتها آنقدر شدید است كه زندگی برخی را مختل می كند.

به گزارش ایرنا، برخی با مشاهده علایم ابتلا به حساسیتهای فصلی به سراغ مصرف دارو می روند در حالیكه طبق یافته های پزشكی می توان با روشهای غیر از مصرف دارو تا حدود زیادی میزان این حساسیتها را كاهش داد.

بعضی ها هم كه به اشتباه ابتلا به حساسیتهای فصلی را با سرماخوردگی اشتباه می گیرند و با بروز كوچكترین علایم مانند عطسه یا آبریزش از بینی به سراغ خوددرمانی و تجویز خودسرانه داروها می روند!

اما اینكه حساسیتهای فصلی چیست و چه علایمی دارد، مقوله ایی است كه بسیاری از ما در مورد آن آگاهی نداریم.

متولیان حوزه سلامت بر این باورند كه در فصل بهار، بارش باران به همراه گرم شدن هوا باعث گرده افشانی بیش از اندازه گیاهان شده كه عامل اصلی بروز آلرژی‌های فصلی است كه از جمله آن‌ها می‌توان به خارش چشم، گرفتگی بینی، آبریزش بینی و مانند آن اشاره كرد.

یك فوق تخصص ریه در این باره گفت: حساسیتهای فصلی معمولا با تظاهرات بالینی بصورت عطسه، آبریزش از بینی، ریزش اشك، خارش چشم ، بروز كهیر پوستی و تنگی نفس و در برخی موارد با سرفه و وجود خلط كم در گلو بروز می كند.

دكتر ' علی معینی ' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استنشاق گرده گیاهان و هوای آلوده به گرد و غبار به دلیل وجود وزشهای مكرر باد در فصل بهار از جمله علل اصلی ایجاد حساسیتهای فصلی هستند.

وی ادامه داد: سیستم ایمنی بدن هر یك از ما نیز بصورت طبیعی به محركها پاسخ می دهد و همین امر در بسیاری از افراد سبب بروز حساسیتهای فصلی بویژه در فصل بهار می شود.

دكتر معینی با بیان اینكه زمینه ابتلا به این نوع آلرژی در برخی از افراد بصورت مادرزادی وجود دارد، تصریح كرد: برخی دیگر از افراد نیز بصورت اكتسابی و در مرور زمان به حساسیتهای فصلی مبتلا می شوند.

وی دوری از عوامل محرك زا مانند قرار گرفتن در هوای آلوده به گرده گیاهان و گرد و غبار را از مهم ترین راههای پیشگیری از ابتلا به این نوع آلرژی در افراد عنوان كرد و گفت: تاكنون هیچگونه درمان قطعی برای جلوگیری از بروز حساسیتهای فصلی در افراد كشف نشده است.

معینی به مبتلایان به حسلاسیتهای فصلی توصیه كرد در وهله اول از قرار گرفتن در معرض هوای آلوده خودداری كنند و در صورت اجبار برای قرار گرفتن در معرض این نوع محركها حتما از ماسك استفاده كنند.

این پزشك كرمانشاهی با تاكید بر اینكه مبتلایان باید برای درمان به پزشك مراجعه كنند، ابراز داشت: عدم درمان بموقع حساسیتهای فصلی سبب می شود سیستم ایمنی بدن در نوبتهای بعدی تماس به محركها به خوبی عمل نكند و میزان حساسیت در افراد افزایش یابد و علایم حساسیت روز به روز تشدید شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-09-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نوه ای كه پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را به قتل رسانده بود، دستگیر شد

نوه ای كه پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را به قتل رسانده بود، دستگیر شد

كرمانشاه - فرمانده انتظامی استان كرمانشاه از دستگیری قاتلی كه پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را در خرداد ماه سال گذشته در محله ' مسكن ' كرمانشاه به قتل رسانده بود، خبر داد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز یكشنبه به نقل از فرمانده انتظامی استان كرمانشاه افزود: پلیس كرمانشاه در 30 خرداد ماه سال گذشته خبری مبنی بر دو فقره قتل عمد زن و شوهری به ترتیب 75 و 87 ساله در شهرك ' مسكن ' دریافت كرد.

وی گفت : این زن و شوهر كه تنها در داخل منزلی سكونت داشتند توسط ضربات متعدد چاقو به قتل می رسند و طلاجات و وجوه نقد آنها به سرقت می رود.

این مقام انتظامی تصریح كرد: كارآگاهان پلیس پس از بررسیهای اولیه متوجه این مساله شدند كه احتمالا متهم یا متهمان از آشنایان مقتولان بوده و هدف از قتل، سرقت بوده است.

فرمانده انتظامی استان كرمانشاه در ادامه اظهار داشت: در این رابطه كارآگاهان پلیس آگاهی، علم رفتار شناسی خویشان و آشنایان مقتولان را در دستور كار خود قرار دادند و در این رابطه از چندین نفر پرس و جو كردند.

سردار كشوری اضافه كرد: پس از روزها بررسی و انجام دادن یكسری آزمایشات dna، كارآگاهان پلیس آگاهی به نوه دختری مقتولین كه جوانی 24 ساله بود مظنون شدند.

فرد مظنون برای بازجویی به اداره آگاهی منتقل و تحت بازجویی قرار گرفت.

وی گفت: متهم ابتدا با خونسردی كامل هرگونه بزه ارتكابی را انكار و با گریه و زاری برای پدر و مادر بزرگ خود، قصد فریب پلیس را داشت.

فرمانده انتظامی استان كرمانشاه ضمن اشاره به توانمندیهای فرد بازجو بیان داشت: متهم پس از ساعت ها بازجویی و استفاده از تكنیك های مختلف نهایتا به عمل مجرمانه خود اقرار كرد.

متهم در بازجویی ها علت به قتل رساندن پدر و مادر بزرگ خود را سرقت طلاجات و وجوه نقدی كه در منزل داشتند اعلام كرد.

سردار كشوری در خاتمه خاطرنشان كرد: صحنه قتل بازسازی و توضیحات متهم با واقعیت تطابق داشت.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)