بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-07-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

150 عليه نود: فردوسي پور كم آورد!

پخش شبكه سه براي برنامه نود سقف 150 دقيقه‌اي گذاشت تا برنامه با ابهام در مباحث مطروحه به پايان برسد

سايت گل ـ جنجال هفته گذشته برنامه نود، عليه پخش شبكه سه، در برنامه ديشب نود گريبان مجري و تهيه كننده اين برنامه را گرفت.

در حالي كه اين هفته در كنداكتور برنامه نود اثري از بازي‌هاي ليگ نبود، كش پيداكردن گفت‌وگو با سيدمحمد حسيني مدافع مشهدي ذوب آهن، باعث شد كه فردوسي‌پور در انتهاي برنامه براي نتيجه‌گيري از دو موضوع بسيار مهم دچار كمبود وقت بشود. اين دو موضوع به نتيجه‌گيري در مسأله دوپينگ و مشاركت رضا چلنگر در آن باز مي‌گشت و همچنين بحث قرارداد مخدوش علي دايي و فدراسيون نيز قسمتي از آن بود.

در مسأله دوپينگ، عادل كه دكتر هاشميان رئيس كميته آنتي‌دوپينگ را دعوت كرده بود، سرانجام با اعتراض شديد وي مواجه شد. او كه براي توضيح مقابل دفاعيات چلنگر و حملات شاه‌حسيني رئيس سابق كميته انضباطي، مداركي كافي با خود به برنامه آورده بود. در نهايت موفق نشد حرف‌هاي خود را به طور كامل به زبان بياورد. دكتر هاشميان در اين‌باره به فردوسي‌پور گفت:«شيوه شما اين است كه شبهه‌افكني مي‌كنيد و بعد براي توضيح وقت كافي نمي‌دهيد. من از شما خواهش مي‌كنم كه از اين روش دست برداريد.»

اين جملات در حالي از زبان هاشميان خارج مي‌شد كه فردوسي‌پور در تمام اين لحظات مشغول مذاكره با چشم و ابرو با بچه‌هاي پشت صحنه بود تا بتواند چند دقيقه وقت اضافه بگيرد اما در نهايت تيتراژ نود روي صحبت‌هاي دكتر هاشميان پخش شد و عادل بدون اعلام نتيجه مسابقه اس ام اس مجبور شد برنامه را قطع كند.

سخت‌گيري به برنامه‌اي كه سطح زماني خاصي نداشته به عادل مي‌آموزد كه در دفعات بعد كنداكتور را دقيقا مطابق زمان تنظيم كند. گرچه در مورد اهالي فوتبال عموما وقت كم مي‌آيد.

منبع:سايت گل
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-07-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

رونمایی از "ح.ک" دوپینگی در 90 !

سایت گل- حامد کاویانپور در مصاحبه با برنامه نود، سرانجام اعتراف کرد همان «ح.ک» دوپینگی فوتبال است و به طور رسمی و علنی در مورد اتهاماتی که به او وارد شده صحبت کرد.او که مدت‌ها با نام اختصاری «ح.ک» به عنوان یک بازیکن دوپینگی معرفی می‌شد، تا دیشب هیچ گاه در گفت‌وگو با رسانه‌ها به دفاع از خودش نپرداخته بود، اما سرانجام تصمیم گرفت در گفت‌وگو با برنامه نود، ماجرای محرومیت خود را توضیح دهد.

کاویانپور در این مصاحبه گفت با این‌که تکه‌ای از ناخن داخل نمونه او بوده، افسر دوپینگ به او اجازه نداده نمونه جدید بدهد و به او گفته نگران نباشد و مشکلی برایش پیش نمی‌آید. اما بعد که این افسر دوپینگ گزارش خود را به کمیته ضد دوپینگ می‌دهد، تازه مشکلات کاویانپور شروع می‌شود.

البته در مصاحبه کاویانپور تقریبا هیچ نکته قابل توجه و جدیدی گفته نشد و تنها موضوع مهم این بود که حامد کاویانپور سرانجام حاضر شد جلوی دوربین‌های تلویزیونی آفتابی شود و از مشکلات پیش امده در موضوع دوپینگش بگوید.

منبع:سايت گل
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 09-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

چرا برنامه 90 سانسور شد؟

برخلاف بيشتر برنامه هاي ورزشي شبكه هاي مختلف صدا و سيما ، برنامه تلويزيوني 90 كه دوشنبه شب ها از شبكه 3 پخش مي شود از پخش گفت و گوي انتقادي علي كريمي در پايان بازي استيل آذين مقابل تراكتورسازي ، منع شد.

عادل فردوسي پور ، تهيه كننده و مجري برنامه 90 در هنگام پخش اين برنامه توضيح داد كه آيتم گفت و گوي كريمي آماده شده اما به دلايلي كه او هم از آنها بي خبر است نبايد در شبكه 3 پخش شود.

فردوسي پور اشاره اي به دلايل نكرد با اين حال او هوشمندانه تلاش كرد نشان دهد كه مشكل به سياستهاي كلي سازمان صدا و سيما بر نمي گردد و تنها مختص شبكه 3 است.

گفته مي شود مصطفي آجورلو ‏، مديرعامل باشگاه استيل آذين كه كريمي بعد از بازي با تراكتورسازي غير مستقيم او را مسبب مشكلات تيم معرفي كرد ، رابطه صميمانه اي با غلامحسين آقازماني ، مدير ورزش شبكه 3 و حسين زكايي ‏، دبير شوراي هماهنگي ورزش صدا و سيما دارد.زكايي يكي از معدود نفرات بانفوذ در شبكه 3 است كه در كنار مهدي هاشمي ‏، تهيه كنندگي بيشتر برنامه هاي ورزشي اين شبكه را به عهده مي گيرد.او و آقازماني از دوستان نزديك سعيد آجورلو ، برادرزاده و مشاور عالي مديرعامل استيل آذين هستند.

در پايان برنامه ديشب 90 ، فردوسي پور بار ديگر ناراحتي اش را از مديران شبكه 3 با مخاطبان برنامه 90 درميان گذاشت.او گفت نه تنها اجازه نداده اند گفت و گوي كريمي را پخش كند ‏،كه با اضافه كردن 10 دقيقه به زمان برنامه اش هم مخالفت شده است.به همين دليل و در حالي كه هنوز دو بازي از بازيهاي هفته هفتم ليگ و نيز گفت وگو با مهدي تاج نايب رئيس ‏، فدراسيون فوتبال پخش نشده بود ، فردوسي پور 7 دقيقه پيش از پايان برنامه ، خداحافظي كرد.

پيش از خداحافظي اما او كار خودش را كرد.تقريبا همه حرفهاي كريمي را كه انتقاد غيرمستقيم از مديريت استيل آذين بود ، تكرار كرد .

حالا ديگر اختلاف فردوسي پور با برخي مديران شبكه 3 آشكار شده است اختلافي كه البته هميشه با حمايت علي اصغر پورمحمدي ، مديرشبكه 3 پاياني خوش براي تهيه كنده 90 داشته است.

سایت حامی دولت خواستار تغییر مجری 90 شد!

سایت رجا نیوز، یکی از وبسایت‏های حامی محمود احمدی نژاد در گزارشی به سیما پیشنهاد می دهد با تغییر مجری 90 تنوع در مجری را دستور کار قرار دهد تا راهگشا باشد. این سایت همچنین با جمله «این موقعیت می‌تواند همانند شمشیری دولبه برای مدیران سیما باشد که در صورت هر اتفاقی چه مثبت چه منفی با واکنش‌هایی رو به رو خواهد شد.» تلویحا از سیما می خواهد واکنشی نسبت به رفتار فردوسی پور نشان دهند. جالب تر از همه آن که فردوسی پور در این گزارش به «فضاسازی کاذب» متهم شده و این گزارش نتیجه می گیرد که فردوسی پور عمدا و برای این که سناریوی تبلیغاتی خود را اجرا کند برنامه اش را پیش از موعد و به قهر به پایان رسانده است.

روابط عمومی استیل آذین: قطع 90 به ما ربطی نداشت

باشگاه استیل آذین هر گونه ارتباط این باشگاه یا مدیرعامل آن با پخش نشدن گفت و گوی علی کریمی در برنامه تلویزیونی 90 را منکر شد.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر احتمال وجود ارتباط بین پخش نشدن مصاحبه کریمی از 90 با رابطه دوستانه مدیران شبکه 3 و مصطفی آجورلو ، مدیرعامل استیل آذین ، مدیر روابط عمومی این باشگاه گفت:«باشگاه استیل آذین و آقای آجورلو هیچ نقشی در اتفاقات دوشنبه شب برنامه 90 نداشته اند.»

محمد جواد پاینده ، تاکید کرد که استیل آذین هیچ گاه با فعالیت آزاد رسانه ها در چارچوب های قانونی مشکلی نداشته و نخواهد داشت :«از نظر ما برنامه 90 برنامه ای است که به فوتبال کمک کرده و در رشد و توسعه فوتبال نقش مثبت داشته.بین مردم هم طرفداران زیادی دارد.هیچ وقت اعمال فشاری از سوی ما بر این برنامه و هیچ برنامه دیگری انجام نشده.رسانه ها در انتشار اخبار فوتبال آزادند و از این گذشته مصاحبه علی کریمی در رسانه های دیگر هم منتشر شده و هیچ تلاشی برای جلوگیری از انتشار آن صورت نگرفته است.این مصاحبه انجام شده و طبیعی است که رسانه ها آن را بازتاب دهند.»

منبع
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 11-12-2010
سالومه آواتار ها
سالومه سالومه آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

17 سپاس در 14 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خبرآنلاین نوشت:

عادل فردوسی پور در برنامه نود کنایه عجیبی به حسین رضا زاده سرپرست فدراسیون وزنه برداری ایران زد.

فردوسی پور زمانی که مشغول پخش آیتم نود درجه بود به انتقاد از حسین رضا زاده پرداخت و با کنایه او را یکی از مقصران در محرومیت مادام العمر سعید علی حسینی از دنیای وزنه برداری دانست!

در این آیتم صحنه ای از علی دایی پخش شد و در آن عادل با اشاره به ممنوع المصاحبه شدن سرمربی پرسپولیس گفت:«کمیته انضباطی دایی را ممنوع المصاحبه کرده است،اما او اگر می خواهد مادام العمر محروم شود سری به همشهری اش بزند!»

بدون شک و با توجه به محرومیت مادام العمری که برای سعید علی حسینی وزنه بردار جوان کشورمان پیش آمده منظور مجری برنامه نود از همشهری دایی کسی نیست به جز حسین رضا زاده.کسی که به گفته خودش تلاش زیادی کرد تا جلوی این محرومیت را بگیرد اما نتوانست.

قدیمی 01-29-2011
sharareh1 آواتار ها
sharareh1 sharareh1 آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 1,827

1,432 سپاس در 313 نوشته ایشان در یکماه اخیر

از سرگیری نود با عادل فردوسی پور
«توقف بازي هاي ليگ فوتبال» در حالي علت تعطيلي برنامه «90» عنوان شده است كه پيش از اين هر زمان كه قرار بود برنامه «90» با اجرا و تهيه‌ي عادل فردوسي پور با تغييراتي در زمان پخش مواجه شود، اين مساله از سوي عادل فردوسي پور و همچنين شبكه سه سيما اعلام مي شد.
برنامه‌ي «نود» با پايان جام ملت‌هاي آسيا و شروع ليگ برتر از دوشنبه اين هفته مجددا در كنداكتور شبكه سه سيما قرار گرفته است.
به گزارش ايسنا، برنامه «90» شامگاه 13 دي‌ماه بدون اعلام قبلي پخش نشد در حالي كه عادل فردوسي‌پور در آخرين برنامه نود اعلام كرده بود در طول تعطيلات ليگ نيز پخش «نود» با تحليل بازي‌هاي تيم‌ ملي در جام ملت‌هاي آسيا ادامه خواهد داشت، اما اين برنامه با شروع جام ملت‌هاي آسيا به صورت ناگهاني از پخش خارج شد.
علي اصغر پورمحمدي ـ مدير شبكه سه سيما ـ در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به پرسشي درباره‌ي پخش نشدن برنامه «90»، به روي آنتن رفتن اين برنامه را به برگزاري مسابقات ليگ فوتبال كشورمان منوط دانسته و گفته بود: برنامه «90» به دليل تعطيلي ليگ پخش نشد و با آغاز ليگ فوتبال، «90» هم پخش مي شود.
«توقف بازي هاي ليگ فوتبال» در حالي علت تعطيلي برنامه «90» عنوان شده است كه پيش از اين هر زمان كه قرار بود برنامه «90» با اجرا و تهيه‌ي عادل فردوسي پور با تغييراتي در زمان پخش مواجه شود، اين مساله از سوي عادل فردوسي پور و همچنين شبكه سه سيما اعلام مي شد.
حسين آقازماني، مدير گروه ورزش شبكه سه نيز علت توقف برنامه «نود» را «عدم نياز به برنامه نود در طول جام ملت‌هاي آسيا» عنوان كرده و گفته بود: ما براي بازي‌هاي جام ملتها ويژه برنامه فوتبال برتر را مخصوص اين بازي ها برنامه ريزي کرده‌ايم که همان شب و بعد از بازي‌هاي تيم ملي ، بازي‌ها را کارشناسي مي‌کنند و ديگر نيازي به برنامه 90 نبود.

قدیمی 01-30-2011
sharareh1 آواتار ها
کاربر خيلی فعال

ظهار نظر نیکی کریمی در مورد برنامه عادل فردوسی​پور

پارس توریسم نوشت:

نیکی کریمی بازیگر سینمای ایران در گفت وگویی با نازنین قنبری در نشریه پردیس به تمجید از برنامه نود پرداخته است .
او درباره برنامه 90 گفته :به نظرم 90 یک برنامه خوب ودیدنی است و یک جورهایی لازم است که چنین برنامه​ای در حوزه ورزش وجودداشته باشد .
وی درادامه گفته :جذابیت برنامه 90دراین است که در هر قسمت آن تازگی وجوددارد و هربار اتفاقی می​افتد که به جذابیت آن اضافه می​کند .

نیکی کریمی در پاسخ به این پرسش که برخی معتقدند اتفاقات حاشیه ای برنامه 90ممکن است به متوقف شدن آن منجر شود، گفت : فکر می​کنم 90 جایگاه خودش را دارد و نمی​توان این برنامه را متوقف کرد .
فکر می​کنم مجری هر برنامه تلویزیونی روی آن برنامه تاثیر دارد . عادل فردوسی پور هم آدم باهوشی است . او در همه این سال​ها کاری کرده که حسابی دربرنامه و بین مردم جا افتاده است.
قدیمی 02-04-2011
sharareh1 آواتار ها
کاربر خيلی فعال

خاطرات جذاب و شنیدنی فردوسی پور از جام جهانی!!
خاطرات فردوسی پور از جام جهانی

عادل فردوسی*پور یکی از موفق*ترین و بهترین* گزارشگران فوتبال ایران خاطرات جالبی از مسابقات جام جهانی فوتبال دارد.
تهیه کننده برنامه نود تاکنون 9 جام جهانی را پشت سر گذاشته که خاطرات زیبایی از این 9 جام دارد.
فردوسی پور در مجله زندگی ایده آل کدهای خاطرات خود را از 32 سال حضور جام جهانی در زندگی*اش منتشر کرد.

1978 آرژانتین

4 ساله هستم ....... چیز خاصی یادم نیست ...... فقط نقل قول*هایی از پدر و مادرم که نیمه*های شب آنها را بیدار و مجبورشان کردم فوتبال تماشا کنند ...... تنها چیزی که در خاطراتم باقی*مانده تلویزیون کوچک سیاه و سفیدی است که تشخیص تیم*ها را برایم سخت کرده.
1982 اسپانیا

کم*کم با فوتبال آشنا شدم ........ پخش بازی*های با تأخیر هم برایم جذاب بود ....... بازی آلمان ـ فرانسه و حرکت خشن شوماخر که باتیستون را راهی بیمارستان کرد و پیروزی ناعادلانه آلمان در ضربات پنالتی، نفرتم از تیم ملی آلمان را کلید زد.

1986 مکزیک

جادوی مارادونا، بی*ذوق*ترین آدم را هم عاشق فوتبال می*کرد ....... بازی رویایی برزیل ـ فرانسه و گزارش به یادماندنی بهرام شفیع*زاده، سرآغازی به علاقه*ام به این کار شد ....... شکست برزیل در ضربات پنالتی برابر فرانسه، اولین اشک*های فوتبالی*ام را سرازیر کرد.
1990 ایتالیا

اولین پخش**های زنده فوتبالی پدیده تلویزیون را بیشتر برایم جا انداخت ..... لذت فوتبال دیدن برای فوتبالی*هایی که به دیدن بازی با تأخیر عادت کرده بودند و برای لذت بردن از فوتبال و ندانست نتیجه خود را در محاق خبری قرار می*دادند، تازه معنا پیدا کرده بود ....... اواسط نیمه اول برزیل ـ اسکاتلند ......... همه جا می*لرزد ....... زلزله ........ ولی مگر می*شود از لذت دیدن ضربه آزاد برانکو گذشت؟
1994 آمریکا

اولین شب*نیشینی*های فوتبالی .......... بازی*های ساعت 4 صبح، فوتبال دیدن با رفقا ........ ایراد گرفتن از گزارشگران ......... کلید خوردن تلاش برای گزارشگر شدن ............
1998 فرانسه

به آرزویم رسیدم ........ گزارش بازی افتتاحیه برزیل ـ اسکاتلند .......... انگلیس ـ آرژانتین .......... چه می*کنه این مایکل اوون ....... پیروزی حماسی ایران و شادی مردم در خیابان*ها ........ حسرت جاه*طلب نبودن ایران در دیدار برابر ضعیف*ترین آلمان تاریخ جام جهانی ......... ایویچ، 7 ـ یک، کم*کاری و .........
2002 ژاپن ـ کره

بازی*های وسط روز ........ اجرای ویژه برنامه جام جهانی با رضا جاودانی .......... عشق و علاقه ........ گزارش ........ بینندگان، کیک! ......... گزارش فینال ......... دوباره برزیل.

2006 آلمان

حضور در جام جهانی ....... گزارش از داخل ورزشگاه ....... شور و شوق جهانی بین سیاه و سفید، پیر و جوان، دختر و پسر ......... حذف تلخ ایران .......... خداحافظ جام جهانی، خداحافظ برانکو ایوانکوویچ ........ اخراج دادکان در برلین پس از تساوی برابر آنگولا ......... نشستن کف قطار و محرومیت از دیدن بازی*ها ........ برلین، فینال جام جهانی، زیدان ـ چیپ، زیدان ـ ماتراتزی ........... ایتالیا، فتح جام، جشن قهرمانی باشکوه ....... این کجا و آن کجا.
2010 آفریقای جنوبی

نرفتن ایران به جام جهانی ....... یاس فوتبالی اهالی فوتبال ....... محو شدن لبخند از چهره مردم .......... کلمنته، قطبی، جلالی، ذوالفقارنسب، لابی، دایی، اخراج ....... سکوت ........ هیاهو .......... مایلی کهن، بیانیه، گروهبان قندلی، قطبی، کف دست، نیمه دوم، حسرت ........ خلاء فوتبالی ........ درد مشترک
قدیمی 02-14-2011
sharareh1 آواتار ها
کاربر خيلی فعال

آقای فردوسی*پور!دیکتاتوریعنی خائن
حسین عسگری که آرام آرام با مشکلات مسئولیت جدید آشنا می*شود با انتقاد از فردوسی*پور می*گوید:

«اهانت و اعتراض به داور از جمله مشکلاتی بوده که از گذشته در داوری فوتبال وجود داشته و من سعی کردم فضای مناسبی را برای قضاوت داوران فراهم کنم تا آنها به دور از هرگونه تنشی بتوانند قضاوت قابل قبولی داشته باشند.

برای رسیدن به نقطه مطلوب به حمایت رسانه*ها نیاز داریم اما متاسفانه برخی از آقایان مراقب ادبیات خود نیستند و هر لفظی را در رسانه ملی به زبان می*آورند.

به کار بردن اصطلاح دیکتاتور از جانب فردوسی*پور در مورد من اصلا کار درستی نبود. دیکتاتور در فرهنگ ما معنی خائن هم می*دهد من فکر می*کنم فردوسی*پور نباید این واژه زشت را در مورد سرپرست کمیته داوران به کار می*برد.»
قدیمی 06-18-2011
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

رازي که در 90 فاش شد: پيشنهاد 1/2ميلياردي به دايي از کجا بود؟

«اگر دنبال پول بودم پيشنهادات ديگرم را قبول مي​کردم. در همين تهران تيمي بود که براي يک فصل يک​ميليارد و 200ميليون تومان به من مي​داد.»

سايت گل- از برنامه پرحاشيه و طولاني 90 دو روز گذشت اما حاشيه​ها و تبعات آن هنوز ادامه دارد و هنوز هم با کنکاش در تک​تک جملاتي که دوشنبه​شب در 90 به کار رفت مي​توان نکات زيادي پيدا کرد.

يکي از نکاتي که علي دايي در لابه​لاي حرف​هايش به آن اشاره کرد و البته به سرعت از آن گذشت ماجراي يک پيشنهاد سنگين از طرف يکي از تيم​هاي ليگ برتري بود. دايي براي اين​که ثابت کند در پرسپوليس پول برايش اهميتي نداشته گفت: «اگر دنبال پول بودم پيشنهادات ديگرم را قبول مي​کردم. در همين تهران تيمي بود که براي يک فصل يک​ميليارد و 200ميليون تومان به من مي​داد.»

به نظر شما تيمي که حاضر بود با پرداخت اين مبلغ دايي را به گران​ترين مربي ليگ برتر تيديل کند کدام تيم بوده؟ با آدرسي که شهريار داده پاسخ به اين سوال کار سختي نيست. به نظر مي​رسد از جوش نخوردن اين معامله هر دو طرف ضرر کرده​اند. هم دايي که اين پول کلان را از دست داد و در پرسپوليس هم روزگار خوشي نداشت، و هم مالک باشگاه مورد نظر که مبلغي در همين حدود (و شايد بيشتر) را به چندين و چند مربي پرداخت کرد و بالاخره هم عاقبت​به​خير نشد

قدیمی 09-27-2011
Mmohamad hosin آواتار ها
Mmohamad hosin Mmohamad hosin آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

6 سپاس در 4 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اخبار برنامـــــــــــه 90

"90" در شبي كه رويانيان تهديد شد!

برنامه اين هفته «90» در حالي از شبكه سوم سيما پخش شد كه موضوع اصلي اين برنامه بررسي انتخاب اعضاي هيات مديره‌هاي جديد دو باشگاه پرسپوليس و استقلال بود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين برنامه كه حدود سه ساعت به طول انجاميد، تعدادي از اعضاي جديد هيات مديره سرخابي‌ها و يك نماينده مجلس شوراي اسلامي در ارتباط‌هاي تلفني جداگانه در بحث برنامه شركت كردند كه از نكات عجيب اين صحبت‌ها درگيري لفظي شديد عليرضا دهقان و محمد رويانيان در برنامه بود؛ جايي كه مدير عامل باشگاه پرسپوليس، خطاب به دهقان گفت: «شمايي كه از نداشتن سابقه ورزشي من انتقاد مي‌كنيد، خودتان چه سابقه‌اي در ورزش داريد، جز اين كه فقط چند سال مجري اخبار ورزشي بوده‌ايد؟» كه اين خطاب رويانيان با واكنش صريح رييس كميته تربيت بدني مجلس شوراي اسلامي روبرو شد كه در طي آن دهقان، مدير عامل جديد پرسپوليس را تهديد كرد كه از اين پس بايد پاسخگوي سوالات نمايندگان مجلس باشد.
روند برنامه دوشنبه شب «90» كه به بحث درباره هيات مديره سرخابي‌ها پرداخت به اين شرح بود:

* در ابتداي برنامه عليرضا دهقان روي خط تلفن برنامه حاضر شد و با اشاره به انتخاب اعضاي جديد هيات مديره سرخابي‌ها اين انتخاب وزارت ورزش و جوانان را « نوعي عقب گرد در مديريت ورزش» توصيف و اظهار كرد: از وزارت ورزش و جوانان انتظار مي‌رفت عملكرد مديرانش با شعارهاي پيش از انتخاب‌شان هم خواني داشته باشد. اين چه برخوردي است كه با جامعه ورزش كشور انجام مي‌شود. نبايد اعضاي هيات مديره و مسئولان يك باشگاه ورزشي بر اساس روابط و دوستي‌ها انتخاب شوند.
وي ادامه داد: وقتي گفته مي‌شود حضور نمايندگان مجلس در هيات مديره‌ها براي كمك به دو باشگاه است، بايد پرسيد مگر اين آقايان مي‌خواهند از جيب خودشان به تيم‌ها كمك كنند؟ اين گونه نيست و اين پول بيت المال است كه قرار است خرج شود، پس چرا براي مديريت اين پول از افراد متخصص استفاده نكنيم. مديران ورزش ما با چه كسي رودربايستي دارند؟ چه كساني پشت اين قضايا هستند كه اين گونه اتفاقات رخ مي‌دهد؟
رييس كميته تربيت بدني مجلس شوراي اسلامي همچنين خاطر نشان كرد: نگراني ما براي انتخاب‌هاي بعدي فدراسيون‌ها است. بايد اين مساله كاملا بررسي شود، چون اصلا اتفاق خوبي نيست و اين گونه انتخاب كردن هيات مديره‌ها توهيني به هواداران فوتبال است. البته تك تك افراد عزيزي كه به عضويت هيات مديره در آمده‌اند محترم هستند، اما بحث ما نحوه انتخاب آن‌ها و مديريت اين دو باشگاه براي رسيدن به اهداف ورزشي است.
دهقان در پايان اين بخش از صحبت‌هايش گفت: متاسفم كه بگويم پس از اعلام اسامي هيات مديره‌ها در ناهارخوري مجلس از زبان فروزنده دهكردي شنيدم كه گفت «روحش هم از اين انتخاب‌ها خبر ندارد!».
پس از صحبت‌هاي دهقان، حميدرضا صدر نيز ميهمان تلفني برنامه شد تا درباره هيات مديره دو باشگاه استقلال و پرسپوليس صحبت كند. وي با تاييد سخنان دهقان اظهار كرد: امروز سوء تعبير بزرگي در تعريف باشگاه و مديريت ورزشي انجام شده است. مديريت موفق از دو جانبه قابل بررسي است، اول از نظر ساختار و ايجاد زير ساخت‌هاي فني و آكادميك و دوم در زمينه قهرماني و نتايج ورزشي.
صدر ادامه داد: در اينجا مي‌خواهم مثالي از باشگاه‌هاي اروپايي بزنم. باشگاه‌ بارسلونا اسپانيا نزديك به 150 هزار عضو دارد كه در سال 100 دلار به عنوان حق عضويت و 200 دلار به عنوان بهاي بليت به باشگاه مي‌دهند. همچنين اين اعضا مدير باشگاه را انتخاب مي‌كنند، اما در ايران دو باشگاه استقلال و پرسپوليس با وجود دارا بودن ميليونها هوادار نتوانسته‌اند از اين پتانسيل براي درآمدزايي استفاده كنند. در واقع بايد بگويم اين اراده در هيچ يك از مديران اين دو باشگاه در طول تاريخ ديده نشده است كه به درآمدزايي روي بياورند و هميشه چشم به بودجه‌هاي دولتي داشته‌اند.
كارشناس فوتبال در ادامه با طرح اين سوال كه آيا دو باشگاه بزرگ ايران قرار نيست درآمدزا شوند؟ گفت: با تيم جديدي كه به عنوان هيات مديره‌ها روي كار آمده اند به نظر مي‌رسند كلا اين بحث منتفي شده باشد، چرا كه اگر قرار است اين دو تيم به صورت دولتي اداره شوند، اين مساله با خصوصي سازي ورزش تناقض دارد. شان طرفداران دو باشگاه بيش از اين است كه در منگنه‌هاي دولتي و مديريتي قرار گيرند.
در ادامه برنامه لطف الله فروزنده دهكردي كه به عنوان يكي از اعضاي هيات مديره پرسپوليس انتخاب شده است، در تماس تلفني برنامه حضور پيدا كرد و گفت: بايد بگويم من هرگز آقاي دهقان را در مجلس نديدم كه بخواهم بگويم «روحم از انتخاب هيات مديره‌ها آگاه نبوده است» و در واقع آقاي دهقان دروغ گفته است. من خود هوادار پرسپوليس هستم و رشته تحصيلي‌ام نيز مديريت است. ما در آينده خواهيم گفت كه برنامه‌هاي‌مان چيست و عملكردمان را نشان خواهيم داد.
وي ادامه داد: ما با ورزش بيگانه نيستيم. ضمن اين كه با رشته فوتبال هم آشنا‌ييم و حتي بازي هم كرده‌ايم. همچنين حضور پروين و پنجعلي در هيات مديره بار فني را بالا مي‌برد، ضمن اين كه باشگاه‌داري فقط مسايل فني نيست‌، مسايل مالي و اداري هم دارد.
فروزنده در ادامه در پاسخ به اين سوال مجري برنامه كه آيا دليل عضويتش در هيات مديره دارا بودن پشتوانه سياسي نيست؟ گفت: اولا راه بسته نيست و اگر كساني باشند كه بتوانند كمك كنند، وزير ورزش آن‌ها را به هيات مديره فرا مي‌خواند و دوم اين كه حضور من در هيات مديره براي كمك به پرسپوليس است و اين كار به من چيزي اضافه نمي‌كند، چون من هم اكنون معاون رييس جمهور هستم.
در ادامه بار ديگر عليرضا دهقان روي خط برنامه آمد تا پاسخ فروزنده را بدهد. وي گفت: من نگفتم كه با فروزنده رودررو شده‌ام و درباره هيات مديره با او صحبت كرده‌ام، بلكه گفتم در ناهار خوري مجلس شنيدم كه گفت «روحش از ماجرا خبر ندارد»، اما چرا او در برنامه «90» پاسخ سوال اصلي را نمي‌دهد و نمي گويد كه انتخابش چگونه انجام شده است؟
برنامه «90» در ادامه سهمي به مدير عامل جديد باشگاه پرسپوليس داد تا از انتخابش به عنوان مدير عامل دفاع كند. وي گفت: به همه مديران سابق پرسپوليس احترام مي گذارم، اما بايد بگويم وقتي حبيب كاشاني و معاونانش از پرسپوليس استعفا دادند، مديران ورزش به اين نتيجه‌ رسيدند كه اين باشگاه بزرگ نمي‌تواند بدون مديريت ادامه كار دهد، بنابراين ما را به عنوان هيات مديره انتخاب كردند.
رويانيان ادامه داد: هنوز هم در حال بررسي هستم و اگر ببينم نمي‌توانم كار كنم، كنار مي روم و اگر كساني مانند دادگان و ديگران اعلام كنند كه آمادگي كار در باشگاه را دارند، تمام تلاشم را مي‌كنم كه اين مسئوليت به آن‌ها برسد. به دهقان هم مي‌گويم مگر خودشان چقدر سابقه ورزشي دارند كه اكنون رييس كميته تربيت بدني مجلس شده‌اند؟ ايشان فقط چند سال مجري اخبار ورزشي بودند.
مدير عامل جديد پرسپوليس در ادامه با رد اين مساله كه انتخابش به عنوان مدير عامل پرسپوليس به اين دليل بوده است كه دولت قصد داشته است او را از مديريت سوخت كشور بركنار كند، گفت: تمام تلاشم را مي‌كنم تا بر اساس مقررات كار كنم و براي همين منظور با مسئولان سازمان بازرسي كل كشور نيز مشورت كرده‌ام.
وي در ادامه با تكذيب خبر اهداي كارت سوخت 500 هزار توماني گفت: من فقط به بازيكنان پول دادم تا آن‌ها براي بازي‌هاي بعد شارژ روحي شوند، حال آن‌ها مي‌خواهند با پولشان هر چه خريده باشند!
رويانيان در پايان با اشاره به حضور چند باره عليرضا دهقان به عنوان مهمان تلفني برنامه با كنايه به فردوسي‌پور گفت: انتخابات مجلس نزديك است و آقايان بايد حواس‌شان را جمع كنند.
صحبت پاياني رويانيان بار ديگر با واكنش عليرضا دهقان روبرو شد. وي در اين رابطه گفت: من ليسانس تربيت بدني و فوق ليسانس مديريت ورزش دارم و 30 سال هم در بطن ورزش بوده‌ام. من واقعا براي آقاي رويانيان متاسفم كه اين گونه صحبت مي‌كند و بايد بگويم، آيا اين افراد مي‌خواهند در ورزش كشور مديريت كنند؟ فكر مي‌كنم با اين حساب بايد وزير ورزش را به مجلس بكشانيم تا به زير دستانش ياد دهد كه چطور صحبت كند! آقاي رويانيان نيز از اين پس بايد پاسخگوي سوالات من و همكارانم باشد.
در اين لحظه فردوسي پور از دهقان پرسيد، آيا اين صحبتش مصداق تهديد است؟ كه او حرف مجري برنامه «90» را تاييد كرد.
در ادامه برنامه نژاد فلاح، عضو هيات مديره پرسپوليس، رسولي نژاد و مقداد نجف نژاد، دو عضو هيات مديره باشگاه استقلال روي خط تلفني برنامه آمدند. رسولي نژاد در صحبت‌هايش از مجري برنامه «90» خواست كه يك جانبه بحث نكند و به مردم براي شركت در مسابقه پيامكي برنامه خط ندهد كه فردوسي‌پور در واكنش به صحبت‌هاي رسولي نژاد گفت: مردم درك و شعور كافي دارند و با شنيدن بحث‌ها تصميم مي‌گيرند كه چه پاسخي به سوال برنامه بدهند.
نجف نژاد نيز در صحبت‌هايش دو تذكر به برنامه «90 » و يك تذكر به عليرضا دهقان داد. وي درباره برنامه «90» گفت: مجري برنامه بايد به درك و شعور مردم اهميت مي‌داد و بايد همان طور كه چهار بار به آقاي دهقان وقت صحبت كردن داد، يك بار هم به ما وقت مي‌داد.
وي همچنين خطاب به مجري برنامه «90» نيز گفت: شما بايد عدالت را چاشني برنامه‌تان كنيد و اين قدر درباره مساله حذف استقلال از ليگ قهرمانان آسيا در زمان مدير عاملي من صحبت نكنيد، چرا كه در آن زمان تمام تقصيرات به گردن فدراسيون فوتبال بود.
نجف نژاد همچنين درباره صحبت‌هاي عليرضا دهقان نيز گفت: ايشان يك هفته است دارند ما را تهديد مي‌كنند. شما بگوييد كه مردم از هيات مديره باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس چه انتظاري دارند؟ آيا ما بايد برويم داخل زمين و بازي كنيم؟ يا سياستگذاري كنيم؟
برنامه اين هفته «90» علاوه بر بحث درباره هيات مديره باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس درباره مسايلي مانند فوتبال ساحلي و مساله تخلف باشگاه سپاهان در بازي با السد قطر و شكست 3 بر صفر اين تيم بر اساس راي AFC نيز بحث كرد.
بر همين اساس مجري برنامه در ارتباط‌هاي تلفني جداگانه با مدير عامل باشگاه سپاهان و مهدي تاج صحبت كرد و در جمله‌اي كنايه آميز گفت: «بهتر است AFC براي ايران استثنايي قائل شود تا بازيكنان دو اخطاره ايراني بتوانند بازي كنند تا از اين گونه مشكلات پيش نيايد».
تاج نيز در گفت‌وگو‌ي تلفني‌اش با برنامه «90» گفت: درباره صحبتي كه يكي از بازيكنان فوتبال ساحلي در برنامه قبلي 90 انجام داده بود، تحقيق كرديم و چون حقيقت داشت، فردي كه تخلف را انجام داده بود را تا اطلاع ثانوي محروم كرده‌ايم. همچنين درباره تيم فوتبال اميد نيز بايد بگويم اعتراض‌مان را به AFC ارسال كرده‌ايم و كنفدراسيون فوتبال آسيا نيز اعتراض ما را پذيرفته است و اميدواريم اين مساله نيز براي فوتبال ما نتيجه‌ خوبي داشته باشد.

برنامه اين هفته «90» حاشيه‌هايي نيز داشت.
* فردوسي پور در ابتداي برنامه و در ميان صحبت‌هاي عليرضا دهقان پرسيد، چرا بايد در آستانه انتخابات مجلس تعدادي از نمايندگان وارد هيات مديره سرخابي‌ها شوند و چرا بايد همه اين نماينده‌ها اهل يك منطقه باشند؟

* مجري برنامه «90» همچنين با كنايه به افرادي كه در حذف چند سال پيش استقلال از ليگ قهرمانان آسيا عضو هيات مديره استقلال بودند، گفت: اگر اين اتفاق در ژاپن رخ مي‌داد، مسببينش «هاراگيري» مي‌كردند. ما انتظار اين كار را نداريم اما چرا اين افراد ارتقاي رتبه پيدا كردند!

* در بخش «90 درجه» برنامه اين هفته فردوسي‌پور چندين بار به مديريت رويانيان در پرسپوليس و ارتباط آن با كارت سوخت كنايه زد.

* در ميان صحبت‌هاي دهقان و در جايي كه او از سوابق ورزشي‌اش صحبت مي‌كرد، ارتباطش به يكباره با برنامه قطع شد و نكته جالب اين بود كه ارتباط رويانيان نيز كه همزمان با دهقان صحبت مي‌كرد و صحبت‌هاي‌شان به درگيري لفظي منتهي شده بود، در همان لحظه قطع شد.

* در بخش «از 90 تا 90» برنامه اين هفته به مسايلي مانند عدم تمايل قلعه نويي به صحبت در مسايل داوري، گلايه محمد نوري از انتقاد برخي ليدرهاي پرسپوليس از او و بازي كردنش با پاهاي سوخته، نظر اميررضا واعظ آشتياني درباره «ورود سياسي‌ها به ورزش» و مخالفت او با حضور نمايندگان مجلس در هيات مديره‌ها، حضور هواداران پرسپوليس يك روز پيش از ديدار با فجر سپاسي در كنار ورزشگاه و محروميت دو بازيكن شاهين بوشهر به دليل انجام رفتار غير اخلاقي در بازي با شهرداري تبريز پرداخت.

* همچنين عادل فردوسي پور قصد داشت براي بررسي كار غير اخلاقي ميثم منيعي و صادق كرمي دو بازيكن شاهين بوشهر با افراشته،‌ عضو هيات مديره اين باشگاه صحبت كند كه او تلفنش را جواب نداد.

* در ميان برنامه حاشيه‌هاي بازي‌هاي پرسپوليس و فجر سپاسي پخش شد كه جالب‌ترين بخش آن اعتراض شيرازي‌ها به اختصاص 50 درصد از سكوهاي ورزشگاه حافظيه به تماشاگران پرسپوليس بود.

سيد ايمان موسوي، مهاجم تيم فوتبال نفت تهران كه در پايان هفته هشتم ليگ برتر با بيشترين گل زده در ميان سايرين در صدر جدول گل‌زنان قرار دارد، ميهمان برنامه دوشنبه «90» بود. وي گفت: ما اميدوار هستيم بتوانيم در پايان فصل سهميه ليگ قهرمانان آسيا را كسب كنيم و خودم نيز قصد دارم آقاي گل مسابقات شوم.

در برنامه اين هفته «90» مانند برنامه‌هاي گذشته گزيده‌ بازي‌هاي هفته هشتم ليگ برتر فوتبال و ليگ دسته يك پخش شد. ابراهيم ميرزابيگي كه كارشناس داوري برنامه بود، درباره صحنه‌هاي داوري بازي‌ها صحبت كرد و گفت: گل راه‌آهن به داماش صحيح نبود، گل اول سايپا به استقلال كه روي ضربه كرنر به ثمر رسيد، نيز درست نبود، چون اعلام كرنر توسط داور اشتباه بود و همچنين گل تيم استقلال نيز آفسايد بود.

سوال پيامكي برنامه «90» نيز درباره هيات مديره سرخابي‌ها بود. در اين سوال از بينندگان پرسيده شده بود آيا با تركيب هيات مديره‌ها موافق هستند يا خير؟ كه در پايان برنامه از ميان حدود دو ميليون شركت كننده 21 درصد با اين تركيب‌ها موافق و 79 درصد مخالف بودند.

برنامه «90» اين هفته در ساعت 02:09 بامداد تمام شد.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)