بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > شعر و ادبیات

شعر و ادبیات در این قسمت شعر داستان و سایر موارد ادبی دیگر به بحث و گفت و گو گذاشته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
alit00 alit00 آنلاین نیست.
کاربر خوب

سپاسها: : 0
در ماه گذشته یکبار از ایشان سپاسگزاری شده

سخنان حکيمانه

الين چانک : آدم شجاع يکبار مي ميرد ولي ترسو هزار بار .
بازيل : حافظه پرونده تخيل و گنجينه عقل دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است .
بايزيد بسطامي : يا چنان نماي که هستي ، يا چنان باش که مي نمايي .
جبران خليل جبران : قلب شما در سکوت و آرامش ، به اسرار روزها و شبها شناخت مي يابد ولي گوشهايتان در حسرت و آرزويند که آواي چنين شناختي را که بر قلبهايتان فرود مي آيد ، بشنوند .
اُرد بزرگ : راهي جز نرمش و بازي با زندگي نيست .
هانري استانتون : تمام دنياي پهناور را بگرديد ، دري بر روي آدم بي پول گشاده نخواهيد يافت .
بزرگمهر : خرد ، آدمي را گرانبهاترين چيز است ، و خداوند خرد در هر دو جهان کامروا و سرافراز است . و اگر از خلعت خرد محروم بود دانش بجويد ، چه دانشور سرور سروران است . و اگر از آن هم بي بهره بود بايد دلير باشد و در ميدان نبرد بي باک باشد تا در نظر پادشاه گرامي ، و پيوسته شاد و فرمانروا باشد .و اگر اين نيز نداشت ديگر درخور زنده ماندن نيست ، و بهتر است که مرگ وي را دريابد .
ارد بزرگ : رازهاي بزرگ ، در ژرفاي کمي نيست .
هربرت مارکوزه : آزادي تلاش خردمندانه آدمي در جستجوي علت حادثه هاست .
نرمن وينسنت پيل: وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود.
نت رايلي : اگر در کارتان در حال پيشرفت نيستيد و بهتر نمي شويد ، پس داريد بدتر مي شويد.
فردريش نيچه :حرف کساني که مي گويند عشق بري از خودخواهي ست خنده دار است زيرا همه چيز طبق خواست قدرت ما است.
ارد بزرگ : درون ما از نگاه تيزبين خردمندان ، پنهان نيست .
هنري گيلر : انسان بزرگتر از يک جهان و بزرگتر از مجموعه جهانهاست ، در اتحاد جان با تن رازي بيش از راز آفرينش جهان نهفته است .
لويي پاستور: مسرات حقيقي در اثرازدواج بدست ميآيد
اُرد بزرگ : در هر سرنوشتي راز و انديشه اي نهفته است .
اشپنگلر : مردان بزرگ تاريخ سرنوشت ملتها را تعيين مي کنند.
جبران خليل جبران : نصيحت جبران خليل جبران به زوج هاي جوان به هنگام شادي :و همگام نغنمه ساز کنيد و پاي بکوبيد و شادمان باشيد ، اما امان دهيد که هر يک در حريم خلوت خويش آسوده باشد و تنها .
چون تارهاي عود که تنهايند هر کدام ، اما به کار يک ترانه ي واحد در ارتعاش.
بزرگمهر : دانايان روشندل مي دانند که دوران زندگي دراز نيست ، تن آدمي از اين جهان است و روان از سراي ديگر .
جبران خليل جبران : شادماني اسطوره ايست که در جستجويش هستيم.
نيدو کيوبين : هيچ چيز به اندازه تمرکز انرژي روي تعداد محدودي از هدف ها به زندگي تان توان و نيروي بيشتر نمي دهد.
اُرد بزرگ : ديدگاه توده آدميان بهترين پشتيبان برگزيدگان است .
هوراس : وقتي که پرکاهي به چشمتان مي رود ، آن را بيرون مي آوريد . وقتي عادتي بد وارد روح شما مي شود ، مي گوييد : سال ديگر معالجه اش مي کنيم .
لابروير : سخاوت در زياد دادن نيست، در به موقع دادن است.
اُرد بزرگ : در کنارمان دلروبايمان هست و اگر نيست ، رهسپار رسيدن به اويم ، پس تنهاي وجود ندارد .
کاترين پاندر : يکي از عظيم ترين اسرار عشق و محبت اين است که بياموزيد: چگونه آرمان ها و انديشه هاي ناهماهنگ را از ذهن خود بزدائيد و همواره آرزوهايي کنيد که صادقانه مي خواهيد نه آن چرا که فکر مي کنيد شايد بتوان بدست آوريد.
نانسي سيمس :هر روز همان روز را زندگي کن و بدين سان تمامي عمر را زندگي کرده اي.
اُرد بزرگ : کژي و ناراستي ، شکافنده و رخنه گاه انديشه اهريمن خواهد شد .
لقمان: شر با شر خاموش نمي شود چنان که آتش با آتش، بلکه شر را خير فرو مي نشاند و آتش را آب.
بزرگمهر : در آيين خرد در هر کاري انديشه بايد .
اُرد بزرگ : کسي که مي ماند و نمي پرد به يک راز بزرگ آگاه گشته و آن فلسفه پرواز است.
جبران خليل جبران : گنجي که در اعماق نامحدود شما حبس شده است ، در لحظه اي که خود نمي دانيد ، کشف خواهد شد .
هنري وان رايک : حافظه آفريده اي هوس باز و مستبد است . هرگز نمي توانيد بگوييد که از کرانه درياي زندگي چه سنگريزه اي را بر مي گيرد و در گنجينه خود نگاه مي دارد ، يا کدام گل ناشناخته اي را از مزرعه مي چيند ، و به عنوان رمز انديشه هايي که در اعماق قرار گرفته اند و روزي اشک به چشم مي آورند حفظ مي کند . و با اين همه در اين شک ندارم که مهمترين چيزها آنها هستند که بهتر به ياد مي آيند .
لامنه : درسهائي که بر زانوي مادر آموخته شده ، آموزش هايي که پدر داده ، همراه با داستانهاي شيريني که در کنار بخاري به گوش خورده ، يادگارهاي شيريني است که هرگز کاملاً از ياد نمي رود .
ارد بزرگ : کسي که کردار شايسته را زير پا مي گذارد توانايي نمي يابد تا پا بر نخستين پله پيروزي بگذارد
فردريش نيچه :حقيقت مانند آب دريا است چون نمک آب دريا زياد است تشنگي را رفع نمي کند. اگر حقيقت آدمي تحريف شود مثل آب شور دريا خواهد بود که تشنگي اش را رفع نخواهد کرد.
هانري بروکس آدامز :ما با مشکلات مي جنگيم تا آسايش بيابيم ، ولي وقتيکه آسايش يافتيم آن را غير قابل تحمل مي يابيم .
بيلگلد : من در زمان خودم با معدود افرادي مواجه شدم که اشتياق شديدي به کار سخت داشتند. خوشبختانه همه آنها همکاران من بودند.
بيگن : تن درست براي روان ، مهمانخانه ، و براي تن ناسالم بيمارستان است .
اُرد بزرگ : کين خواهي از خاندان يک بدکار ، تنها نشان ترس است ، نه توانايي انسانهاي فرهمند .
سيسرون : آنچه را که با خوشي و لذت آموخته ايم ، هرگز فراموش نمي کنيم .
لايب نيتس : من احساس مي کنم مختارم پس مختارم.
ارد بزرگ : کوششهاي سياسي براي جوانان ، مردابي مرگبار است .
بزرگمهر : در نظر خردمند شاديي که غم به دنبال دارد بي ارزش است .
همر : آغاز و پايان جنگ توسط خون صورت مي گيرد .
لوتر : دروغ مثل برف است که هر چه آنرا بغلتانند بزرگتر مي شود .

ماخذ : روزنامه اعتدال
http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#36634
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

بيلگلد : من در زمان خودم با معدود افرادي مواجه شدم که اشتياق شديدي به کار سخت داشتند. خوشبختانه همه آنها همکاران من بودند.
بيگن : تن درست براي روان ، مهمانخانه ، و براي تن ناسالم بيمارستان است .
اُرد بزرگ : کين خواهي از خاندان يک بدکار ، تنها نشان ترس است ، نه توانايي انسانهاي فرهمند .
سيسرون : آنچه را که با خوشي و لذت آموخته ايم ، هرگز فراموش نمي کنيم .
لايب نيتس : من احساس مي کنم مختارم پس مختارم.
ارد بزرگ : کوششهاي سياسي براي جوانان ، مردابي مرگبار است .
بزرگمهر : در نظر خردمند شاديي که غم به دنبال دارد بي ارزش است .
همر : آغاز و پايان جنگ توسط خون صورت مي گيرد .
لوتر : دروغ مثل برف است که هر چه آنرا بغلتانند بزرگتر مي شود .
فردريش نيچه :پاکي نفس جدايي مي آورد.
هربرت اسپنسر : انسان قبل از هر چيز بايد حيوان خوبي باشد .
حکمت هندو : پاداش درستي را در درستي بجوي ، و انگيزه کار نيک را همان نيکي بدان و سود ديگر مخواه اُرد بزرگ : پيش از آنکه با کسي پيماني ببنديد ، دمي درباره توانايي خود در اجراي آن بينديشيد و سپس پاسخ گوييد .
بزرگمهر : خرسندترين آدم کسي است که دل از مهر و موافقت گردان سپهر برگيرد
هرشل : اميد غذاي روزانه بيچارگان است .
حسين بهزاد : هرگز مگذارکه خنده تو باعث گريه ديگري شود .
حافظ : فلک به مردم نادان دهد زمام مراد *** تو اهل دانش و فضلي همين گناهت بس
فردريش نيچه :حقيقت نيازمند نقد است نه ستايش .
ارد بزرگ : پيش نياز رسيدن به دليري و بي باکي ، يافتن آرمان و خواسته اي هويدا است .
جبران خليل جبران : شما چون فصلهاي سال هستيد ، زيرا در زمستان خود بهار را انکار مي کنيد ، در حالي که بهار سرسبز هرگز شما را انکار نمي کند ، بلکه در سنگين ترين خواب غفلت به روي شما لبخند مي زند ، بي آنکه خشمگين شود و يا با شما ستيز کند و صفا و يکرنگي را ناديده بگيرد .
هاولاک اليس : جاييکه در آن خوش بيني بيش از هر جاي ديگر رواج و رونق دارد ، تيمارستان است .
اُرد بزرگ : پيش نياز دلير بودن بدني ورزيده نيست ، گاهي آدمهاي سبکبار، پشت تواناترين مردان را هم به لرزه افکنده اند .
کريستين : براي ازدواج کردن بيش از جنگ رفتن شجاعت لازم است .
اُرد بزرگ : پشتيباني از داشته ديگران ، پشتيباني از داشته خود ماست .
جبران خليل جبران : کامل ترين پاداش براي انسان ، بخششي است که بتواند اميال هستي اش را تغيير دهد و خواستهاي دو لب خشکيده از عطش او را دگرگون سازد و تمام زندگي اش را به چشمه هاي هميشه جوشان و ابدي تبديل کند .
بزرگمهر : چون بخشنده اي با مستحق بخشش و کرم کرد در دل احساس شادي و فرح کند ، و ببالد . اما نيکي کردن به ناسزاوار روا نيست ، چه او هرگز قدر احسان را نمي شناسد و همچنانکه از خار خشک گل نمي رويد ، ارج نهادن به نيکي را نمي داند . اگر از گنگي يا کري چيزي بپرسيم دور نيست که به گونه اي پاسخ گويد ، اما نشدني است که نااهل و ناسزاوار قدر احسان را بشناسد و سپاس گويد .
هرمن کين : هيچکس نميتواند به کارمندان اين دوره انگيزه ببخشد بلکه اين انگيزه ميبايست درون خود افراد وجود داشته باشد
دوکلوس : نفهمي و ناداني سه نوع است : يکي آنکه انسان هيچ نداند ، دوم آنکه آنچه را که لازم است نداند ، و سوم آنکه آنچه را نبايد بداند ، بداند .
دانته :به ياد داشته باش که امروز طلوع ديگري ندارد.
ارد بزرگ : پيران جهان ديده براي گفتگو سدي برپا نمي کنند .
هراس وال پول: کسي که به کسي حسد مي ورزد، دليل بر آن است که به برتري او اعتراف کرده است.
دوکلوس : اگر جوان را از عشق منع کنيد ، چنان است که مريض را از کسالتش سرزنش دهيد .
ارد بزرگ : پرسش روشن شاگرد از پاسخ استاد ارزشمندتر است .
هيوم :خوشبختي پروانه است. اگر او را دنبال کنيد از شما مي گريزد ولي اگر آرام بنشينيد، روي سر شما خواهد نشست. "
اُرد بزرگ : فرومايگان ، بزرگترين پيروزيهاي پيشينه کهن خويش را به ريشخند گرفته اند .
بزرگمهر : خرد در پيکار با ديوان برنده ترين سلاح ها ااست در برابر شمشير تيز ديو ، خرد جوش است و جان بدان روشن .
هانري برگسون : حواس وسيله ي کشف نيست بلکه فقط وسيله ي ارتباط عملي پيدا کردن با عالم خارج است و همين طور عقل .آن همان مايه ي دانشي است که در جانوران ، غريزه و در انسان ، عقل را به وجود مي
آورد . از آن مايه ي دانش در انسان قوه ي اشراقي به وديعه گذاشته شده که در عموم به حال ضعف و ابهام و محو است ، ولي ممکن است که قوت و کمال يابد تا آنجا که شخص متوجه شود که آن اصل اصيل در او نفوذ کرده مانند آتشي که در آهن نفوذ و آنرا سرخ مي کند . به عبارت ديگر اتصال خود را با مبدا در مي يابد و آنش عشق در او افروخته مي شود ، هم تزلزل خاطري که از عقل در انسان رخ کرده مبدل به اطمينان مي گردد ، هم علاقه اش از جزئيات سلب مي شود .
نادر شاه افشار : لحظه پيروزي براي من از آن جهت شيرين است که پيران ، زنان و کودکان کشورم را در آرامش و شادان ببينم .
جبران خليل جبران : همه آنچه در خلقت است ، در درون شماست و هر آنچه درون شماست ، در خلقت است.
دوکلوس : جواني صندوق در بسته اي است که فقط پيران مي دانند درون آن چيست .
اُرد بزرگ : پيران فريبکار، آتش زندگي جوانانند .
کانت: چنان باش که به هر کس بتواني بگويي "مثل من رفتار کن".
جبران خليل جبران : آرامش گهواره اي ست بر دامن خاک و سنگ پله هايي به جانب افلاک .
اُرد بزرگ : پيامد دانايي ، پذيرفتن بايسته هاست .
کارول بيکر : مطيع مرد باشيد; تا شما را بپرستد.
جان اشتنبک : بزرگترين اميد آن است که اميد را به قصد کشت کتک بزنيم .
چارلز کيترنيک : مشکلي که خوب تشريح و حلاجي شده باشد نصفش حل شده است.
فردريش نيچه :تنها بدان خدايي ايمان دارم که رقص بداند.
ارد بزرگ : پرتگاه مي تواند بر آورنده روان و يا کشنده تن باشد .
بزرگمهر : خود رايي و خودبيني ، همه کام و مراد خود طلبيدن و ديگران را نامراد و خوار و زبون خواستن ، راه اهرمن ، و دل به بهي و نيکي سپردن راه يزدان است .
جبران خليل جبران : چه حقير است و کوچک ، زندگي آنکه دستانش را ميان ديده و دنيا قرار داده و هيچ نمي بيند جز خطوط باريک دستانش. در خانه ناداني ، آينه اي نيست که روح خود را در آن به تماشا بنشيند .
نادر شاه افشار : براي اراضي کشورم هيچ وقت گفتگو نمي کنم بلکه آن را با قدرت فرزندان کشورم به دست مي آورم .
جين پورتر : نجيب زادگي بدون تقوي همچون قاب انگشتري زيباست که نگين جواهر نداشته باشد .
جوليا کامرون: خالق بزرگ خلاقيت به ما اعطا کرده است. پيشکش ما نيز به او به کار بردن آن خلاقيت است.
آگارادو : حوادث مشهور دوران گذشته جهان را مروري بکنيد ، تا شما هم مثل من اين حقيقت را بپذيريد که بزرگترين جنايات همه با کوچکترين دستها انجام گرفته است .
ارد بزرگ : پر حرفي در هنگام اندرز ، از اثر آن مي کاهد .
ابوفور : آينده اجتماع در دست مادران است . اگر جهان به مبانجيگري زن گرفتار شود ، تنها اوست که مي تواند آن را نجات دهد .
فردريش نيچه :زندگي بدون موسيقي اشتباه است.
جرجي تايلر : مغرور بودن به دانش خود ، بدترين نوع جهالت است .
جونسون : هيچ چيز غرور مرد را مثل شادي زنش ارضاء نمي کند ، چون هميشه آنرا مربوط به خود مي داند
ارد بزرگ : پشيماني، اولين گام براي پوزش است.
اندرو ماتيوس : شانس هرگز کافي نيست
بزرگمهر : خرد بر سر جان چون افسري تابنده است و مدارا و مهرباني به قدر همسنگ خرد است .
جان اوليور هاينز : مردم اشتباهات زندگي خود را روي هم مي ريزند و از آنها غولي بوجود مي آورند که نامش تقدير است .
نادر شاه افشار : فتح هند افتخاري نبود براي من دستگيري متجاوزين و سرسپردگاني مهم بود که بيست سال کشورم را ويران ساخته و جنايت و غارت را در حد کمال بر مردم سرزمينم روا داشتند . اگر بدنبال افتخار بودم سلاطين اروپا را به بردگي مي گرفتم . که آنهم از جوانمردي و خوي ايراني من بدور بود .
جمالزاده : چون نيک بنگري دنيا و مافيها را چون ترازويي خواهي يافت که سنگش کرسنگي و پاره سنگش شهوت است . پر کردن معده و خالي کردن کيسه شهوت جذر و مد اين قلزم بي نام و ننگ هزار رنگي است که نامش زندگي است .
اُرد بزرگ : پرنده کوچک دلت را براي من در بند مکن .
آنتوان دوسنت اگزوپري : بالاترين لذت ها در شور و شوقي است که انسان را به ماجراجويي ها و پيروزي هاي بزرگ و فعاليتهاي خلاقه وادار مي کند.
ارد بزرگ : پيوند پاک ، پيوندي ابدي است .
آندرو متيوز: تنها راه غلبه بر ترس روبرو شدن با آن است. ما غالبا به طرف حوادثي کشيده مي شويم که از رويارو شدن با آنها وحشت داريم.بنابراين اگر از تنهايي بترسيد تنهايي را براي خود به ارمغان مي آوريد. اگر از بدهکار بودن بترسيد به احتمال زياد با تمام زير و بم آن آشنا خواهيد شد. اگر از دستپاچگي و پريشان حالي واهمه داشته باشيد همان را تجربه خواهيدکرد. اين، روش زندگي براي تشويق ما انسانها به رشد کردن است.
جورج ولز : شيرين ترين سخنان در زندگي ، خوش آمد گويي بي غل و غش زن به شوهر خويش است .
جواد فاضل : آرزوهاي ما ، اميد هاي ما ، عشقها و هوسها و حتي وفاي ما هم موجي بيش نيستند که بر مي خيزند و رشد مي کنند و بالا مي روند و بالاخره نقش زمين مي شوند و در کرانه هاي زندگي لاي شنها و ريگها فرو مي روند .
بزرگمهر : خرد در نظر گاه مردمان آزاده و نيکخو جهان پر از شادي و شکوه مي نمايد . بهره خردمندان و اميد واران هميشه شادکامي است .
فردريش نيچه :زمستان بدون بهار قلب عاشق شکست خورده است.
جبران خليل جبران : به پزشک خود ايمان داشته باشيد و به گفته هايش ، که جز دارويي شفا بخش نيست ، اعتماد کنيد و جرعه تلخ او را با طمانينه و خاطري جمع سرکشيد .
اُرد بزرگ : تاراج و شورش هيج گاه بهانه تاراج و شورش ديگر نيست .
همدون قصار : هر که در سيرت و رفتار پيشينيان نظر کند ، متذکر مي شود تا چه اندازه از همت مردان واپس مانده است .
اُرد بزرگ : تا چيزي از دست ندهي چيز ديگري بدست نخواهي آورد اين يک هنجار هميشگي است .
اميل زولا : بيشتر کساني موفق شده اند که کمتر تعريف شنيده اند .
اُرد بزرگ : تاريکي در زندگي ماندگار و ابدي نيست ، برسان روشنايي .
جان استيل : هميشه به خاطر داشته باشيد که دنيا هرگز مديون شما نيست ، زيرا قبل از شما نيز وجود داشته است .
جورج هورون : يک روزنامه ، تاريخ يک روز جهان است که در آن زندگي مي کنيم و با آن بيش از روزهايي که گذشته و تنها در خاطره ما باقي مانده است سرو کار داريم .
آرنالد بنت : وقتي که شما به بدبيني عادت کنيد ، بدبيني به اندازه خوشبيني مطلوب و دوست داشتني است .
ارد بزرگ : تمناي واپسين آدمي ، شناور شدن در بسامدهاي (امواج) گيتي است.
فردريش نيچه :زيبايي غير از اينکه نعمت خداست. دام شيطان نيز هست.
جي.هيليس ميلر : تنها زماني مي توانيد چيزي را که ريشه هاي عميق در فرهنگ شما دارد به وضوح ببينيد که آن چيز در کار دور شدن از شما و فرو رفتن در دور دست باشد
بزرگمهر : خوشا به حال پيمان منشاني که وجودشان به پيرايه پاکي و شرم آراسته شده .
جان راسکن : حيات آدمي در دنيا همچون حبابي است در سطح دريا .
اگوست کنت : چرا بايد در انتظار بهشت موعود احتمالي باشيم ؟ما خود قادريم يک بهشت واقعي در عرصه زمين به وجود آوريم.
اُرد بزرگ : تنها مادر و پدر خواست هاي فرزند را بي هيچ چشم داشتي بر آورده مي سازند .
کولتون : انسانها با دو چشم و يک زبان به دنيا مي آيند تا دو برابر آنچه مي گويند ببينند ، ولي از طرز سلوکشان اين طور استنباط مي شود که آنه با دو زبان و يک چشم تولد يافته اند ، زيرا همان افرادي که کمتر ديده اند بيشتر حرف مي زنند و آنهاييکه هيچ نديده اند ، درباره همه چيز اظهار نظر مي کنند .

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#36634
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

کانت: چنان باش که به هر کس بتواني بگويي "مثل من رفتار کن".
جبران خليل جبران : آرامش گهواره اي ست بر دامن خاک و سنگ پله هايي به جانب افلاک .
اُرد بزرگ : پيامد دانايي ، پذيرفتن بايسته هاست .
کارول بيکر : مطيع مرد باشيد; تا شما را بپرستد.
جان اشتنبک : بزرگترين اميد آن است که اميد را به قصد کشت کتک بزنيم .
چارلز کيترنيک : مشکلي که خوب تشريح و حلاجي شده باشد نصفش حل شده است.
فردريش نيچه :تنها بدان خدايي ايمان دارم که رقص بداند.
ارد بزرگ : پرتگاه مي تواند بر آورنده روان و يا کشنده تن باشد .
بزرگمهر : خود رايي و خودبيني ، همه کام و مراد خود طلبيدن و ديگران را نامراد و خوار و زبون خواستن ، راه اهرمن ، و دل به بهي و نيکي سپردن راه يزدان است .
جبران خليل جبران : چه حقير است و کوچک ، زندگي آنکه دستانش را ميان ديده و دنيا قرار داده و هيچ نمي بيند جز خطوط باريک دستانش. در خانه ناداني ، آينه اي نيست که روح خود را در آن به تماشا بنشيند .
نادر شاه افشار : براي اراضي کشورم هيچ وقت گفتگو نمي کنم بلکه آن را با قدرت فرزندان کشورم به دست مي آورم .
جين پورتر : نجيب زادگي بدون تقوي همچون قاب انگشتري زيباست که نگين جواهر نداشته باشد .
جوليا کامرون: خالق بزرگ خلاقيت به ما اعطا کرده است. پيشکش ما نيز به او به کار بردن آن خلاقيت است.
آگارادو : حوادث مشهور دوران گذشته جهان را مروري بکنيد ، تا شما هم مثل من اين حقيقت را بپذيريد که بزرگترين جنايات همه با کوچکترين دستها انجام گرفته است .
ارد بزرگ : پر حرفي در هنگام اندرز ، از اثر آن مي کاهد .
ابوفور : آينده اجتماع در دست مادران است . اگر جهان به مبانجيگري زن گرفتار شود ، تنها اوست که مي تواند آن را نجات دهد .
فردريش نيچه :زندگي بدون موسيقي اشتباه است.
جرجي تايلر : مغرور بودن به دانش خود ، بدترين نوع جهالت است .
جونسون : هيچ چيز غرور مرد را مثل شادي زنش ارضاء نمي کند ، چون هميشه آنرا مربوط به خود مي داند
ارد بزرگ : پشيماني، اولين گام براي پوزش است.
اندرو ماتيوس : شانس هرگز کافي نيست
بزرگمهر : خرد بر سر جان چون افسري تابنده است و مدارا و مهرباني به قدر همسنگ خرد است .
جان اوليور هاينز : مردم اشتباهات زندگي خود را روي هم مي ريزند و از آنها غولي بوجود مي آورند که نامش تقدير است .
نادر شاه افشار : فتح هند افتخاري نبود براي من دستگيري متجاوزين و سرسپردگاني مهم بود که بيست سال کشورم را ويران ساخته و جنايت و غارت را در حد کمال بر مردم سرزمينم روا داشتند . اگر بدنبال افتخار بودم سلاطين اروپا را به بردگي مي گرفتم . که آنهم از جوانمردي و خوي ايراني من بدور بود .
جمالزاده : چون نيک بنگري دنيا و مافيها را چون ترازويي خواهي يافت که سنگش کرسنگي و پاره سنگش شهوت است . پر کردن معده و خالي کردن کيسه شهوت جذر و مد اين قلزم بي نام و ننگ هزار رنگي است که نامش زندگي است .
اُرد بزرگ : پرنده کوچک دلت را براي من در بند مکن .
آنتوان دوسنت اگزوپري : بالاترين لذت ها در شور و شوقي است که انسان را به ماجراجويي ها و پيروزي هاي بزرگ و فعاليتهاي خلاقه وادار مي کند.
ارد بزرگ : پيوند پاک ، پيوندي ابدي است .
آندرو متيوز: تنها راه غلبه بر ترس روبرو شدن با آن است. ما غالبا به طرف حوادثي کشيده مي شويم که از رويارو شدن با آنها وحشت داريم.بنابراين اگر از تنهايي بترسيد تنهايي را براي خود به ارمغان مي آوريد. اگر از بدهکار بودن بترسيد به احتمال زياد با تمام زير و بم آن آشنا خواهيد شد. اگر از دستپاچگي و پريشان حالي واهمه داشته باشيد همان را تجربه خواهيدکرد. اين، روش زندگي براي تشويق ما انسانها به رشد کردن است.
جورج ولز : شيرين ترين سخنان در زندگي ، خوش آمد گويي بي غل و غش زن به شوهر خويش است .
جواد فاضل : آرزوهاي ما ، اميد هاي ما ، عشقها و هوسها و حتي وفاي ما هم موجي بيش نيستند که بر مي خيزند و رشد مي کنند و بالا مي روند و بالاخره نقش زمين مي شوند و در کرانه هاي زندگي لاي شنها و ريگها فرو مي روند .
بزرگمهر : خرد در نظر گاه مردمان آزاده و نيکخو جهان پر از شادي و شکوه مي نمايد . بهره خردمندان و اميد واران هميشه شادکامي است .
فردريش نيچه :زمستان بدون بهار قلب عاشق شکست خورده است.
جبران خليل جبران : به پزشک خود ايمان داشته باشيد و به گفته هايش ، که جز دارويي شفا بخش نيست ، اعتماد کنيد و جرعه تلخ او را با طمانينه و خاطري جمع سرکشيد .
اُرد بزرگ : تاراج و شورش هيج گاه بهانه تاراج و شورش ديگر نيست .
همدون قصار : هر که در سيرت و رفتار پيشينيان نظر کند ، متذکر مي شود تا چه اندازه از همت مردان واپس مانده است .
اُرد بزرگ : تا چيزي از دست ندهي چيز ديگري بدست نخواهي آورد اين يک هنجار هميشگي است .
اميل زولا : بيشتر کساني موفق شده اند که کمتر تعريف شنيده اند .
اُرد بزرگ : تاريکي در زندگي ماندگار و ابدي نيست ، برسان روشنايي .
جان استيل : هميشه به خاطر داشته باشيد که دنيا هرگز مديون شما نيست ، زيرا قبل از شما نيز وجود داشته است .
جورج هورون : يک روزنامه ، تاريخ يک روز جهان است که در آن زندگي مي کنيم و با آن بيش از روزهايي که گذشته و تنها در خاطره ما باقي مانده است سرو کار داريم .
آرنالد بنت : وقتي که شما به بدبيني عادت کنيد ، بدبيني به اندازه خوشبيني مطلوب و دوست داشتني است .
جي.هيليس ميلر : تنها زماني مي توانيد چيزي را که ريشه هاي عميق در فرهنگ شما دارد به وضوح ببينيد که آن چيز در کار دور شدن از شما و فرو رفتن در دور دست باشد
اگوست کنت : چرا بايد در انتظار بهشت موعود احتمالي باشيم ؟ما خود قادريم يک بهشت واقعي در عرصه زمين به وجود آوريم.
اُرد بزرگ : تنها مادر و پدر خواست هاي فرزند را بي هيچ چشم داشتي بر آورده مي سازند .
کولتون : انسانها با دو چشم و يک زبان به دنيا مي آيند تا دو برابر آنچه مي گويند ببينند ، ولي از طرز سلوکشان اين طور استنباط مي شود که آنه با دو زبان و يک چشم تولد يافته اند ، زيرا همان افرادي که کمتر ديده اند بيشتر حرف مي زنند و آنهاييکه هيچ نديده اند ، درباره همه چيز اظهار نظر مي کنند .

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#36731
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

بزرگمهر : تن به تن آساني و کاهلي نبايد سپرد . کاري باش و از اين راه شادي و آسايش فراهم کن .
فردريش نيچه :آينده از آن کساني است که به استقبالش مي روند .
چارلي چاپلين : خودپسندي زنان بزرگترين علت بد بختي ايشان و زوال خانواده هاست . هيچ چيز به اندازه خودپسندي زنها بناي خانواده ها را ويران نکرده است .
ويکتور کوزن : آزادي حقيقي آن نيست که هرچه ميل داريم انجام بدهيم ، بلکه آن است که آنچه را که حق داريم بکنيم .
فردريش نيچه :توان خواهي مي تواند بر گذشت زمان پيروز شود .
ارد بزرگ : با بردباري همه چيز در چنگ توست .
ولسواني: هر افتادني همان برخاستن است. آن کس که به اين حقيقت ايمان دارد به راستي خردمند است.
اُرد بزرگ : بزرگواري ، بي مهرو دوستي بدست نمي آيد .
جبران خليل جبران : در رنجي که ما مي بريم ، درد نه تنها در زخم هايمان ، که در اعماق قلب طبيعت نيز حضور دارد.در تغيير هر فصل ، کوهها ، درختان و رودها ظاهري دگرگونه مي يابند ، همانگونه که انسان در گذر عمر ، با تجربيات و احساساتش تحول مي يابد. در دل هر زمستان ، تپشي از بهار و در پوشش سياه شب، لبخندي از طلوع نمايان است .
آبراهام لينکلن : کشتن گنجشکها کرکس ها را ادب نمي کند .
اُرد بزرگ : بزرگترين کارخانه نابودي توانمنديها ، آيين آموزشي نادرست است.
شاتو بريان : وقتي انسان آنقدر ثروتمند شد که بتواند هر چه دلش مي خواهد بخرد ، مي بيند معده اش بيمار است و همه چيز را هضم نمي کند .
ارد بزرگ : بزرگترين نابکاري آن است که بپنداريم براي آنکه برترين باشيم بايد دست به ويرانگري چهره ديگران بزنيم .
گراسيان : برتري هميشه منفور بوده است ، و هنگاميکه برتر از همه اي بيشتر منفوري .
فردريش نيچه :تکبر زائيده قدرت مادي است و تواضع زاييده ضعف معنوي.
جبران خليل جبران : جهت الهي شما ، دريايي است پهناور و بي ساحل . ذات الهي شما از ازل پاکيزه بوده است و تا ابد نيز خالص و پاک خواهد ماند .
گولاس: محبت نيرومندترين جادوها است.
جوجيا اوکيف: مهم نيست کجا متولّد شدم و چگونه و کجا زندگي کرده ام. مهم اين است که در آنجا که بوده ام چگونه رفتاري داشته ام.
بزرگمهر : توانگر کسي است که به آنچه خداوند توانا نصيبش کرده خرسند باشد . زيرا شوريده بخت تر و پراکنده خاطرتر از آزمند کسي نيست .
چارلز لويي مونت کيو: بايد زياد مطالعه کنيد تا بدانيد که هيچ نمي دانيد.
ارد بزرگ : براي ربودن دلهاي آدميان بايد بر هم پيشي بگيريم و اين زيباترين آورد (مسابقه) زندگي است .
گاليله : هرگز مردي ولو بسيار نادان را نديدم که از وي چيزي نتوانسته ام بياموزم .
بزرگمهر : پرحرف را که دشمن راستي و خصم روان پاک است هرگز نپذير .
فردريش نيچه :براستي ؛ اي کاش جنون شان را حقيقت نام بود يا وفاداري يا عدالت . اما دريغ که فضيلت شان در خدمت دراز زيستن است و آسودگي نکبت بار.
ارد بزرگ : براي پرش هاي بلند ، گاهي نياز است چند گامي پس رويم .
گاليله: قدرزمان حال را بدانيد که گذشته بر نمي گردد و آينده شايد نيايد.
اُرد بزرگ : براي پويايي و پيشرفت ، گام نخست از پشت درهاي بسته برداشته مي شود .
جبران خليل جبران : به هنگام باز ايستادن تنفس ،نفس از تکرار پي در پي آزاد مي شود و تلاش براي آزادي از زنداني مخوف و اوج گرفتن در فضايي گسترده و پر از آثار حيات به سوي پروردگار ادامه مي يابد ، تا بي پرده به وصال برسد .
گاليله : شما نمي توانيد به يک نفر چيزي را که خودش از قبل نمي داند ياد بدهيد . فقط مي توانيد او را از آنچه مي داند با خبر و آگاه کنيد.
اُرد بزرگ : هيچ گاه دشمن خويش را کوچک مپندار چون او بهترين دوستت نيز هست ، او انگيزه پيشرفت و پويش بيشتر به تو خواهد داد .
گابريل گارسيا مارکز: تو ممکن است در تمام دنيا فقط يک نفر باشي ،ولي براي بعضي افراد تمام دنيا هستي.
اُرد بزرگ : هيچ گاه در برابر فرزند ، همسرتان را بازخواست نکنيد .
سعدي : در ميان دو کس دشمني ميفکن ، که ايشان چون صلح کنند تو در ميانه شرمسار باشي .
فردريش نيچه :براي گله ي انساني تمام نشانه هاي ابرانسان چون نشانه هاي بيماري يا ديوانگي ظاهر مي شوند.
ارد بزرگ : هنگامي که مي خواهي کار و بايسته خويش را انجام دهي از کسي فرمان مگير .
گوليو : حقيقت مي تواند مدتي در حجاب تعويق و تأخير بماند ولي هميشه جوان بوده و خود را معرفي خواهد نمود .
گارفيلد : انديشه ها بزرگترين جنگنده هاي جهانند و جنگي که انديشه اي در دنبال دارد چيزي جز وحشيگري نيست .
جبران خليل جبران : آنگاه مردم را درست مي ببيني که در بلنديهاي سر به آسمان کشيده حضور داشته باشي و نيز در منزلگاههاي دور .
بزرگمهر : چون دل راست انديش و زبان راستگو باشد در کاستي و نادرستي بسته مي شود .
اُرد بزرگ : براي رسيدن به نيکنامي ، گواهي برتر از راستي نيست .
چينگ : هرگز نمي توانيم صفت خوبي را در ديگران بشناسيم مگر اينکه از آن بويي برده باشيم .
چاحيت : اگر امروز حتي يک کلمه از ديروز بيشتر بدانيد مسلماً شخص ديگري هستيد .
هاينه : در اين روزگار ما به خاطر انديشه ها مي جنگيم و روزنامه ها سنگرهاي ما هستند .
ارد بزرگ : موشکافي در شکست ، پيشرفت در پي خواهد داشت .
فردريش نيچه :به سراغ زنان مي روي ؟ تازيانه را فراموش مکن !
هزلت : آنکه از دشمن داشتن مي ترسد ، هرگز دوست واقعي نخواهد داشت .
چايمن : حسد همچون مگس است که همه جاي بدن سالم را رها مي کند و بر روي زخمهاي آن مي نشيند .
ارد بزرگ : براي کامروايي ، هموار نگاهت به راستي باشد و درستي .
جبران خليل جبران : شايد بتوانيد دست و پاي مرا به غل و زنجير کشيد و يا مرا به زنداني تاريک بيافکنيد ولي افکار مرا که آزاد است نمي توانيد به اسارت در آوريد.
هرود : زن کودکي است که با اندک تبسم خندان و با کمترين بي مهري گريان مي شود .
بزرگمهر : چون دانستي که خدا از خاکت آفريده کردنکشي و خود رايي مکن .
چترفيلد : بعضي ها طوري هستند که دوستانشان هرقدر از آنها پايين تر باشند بيشتر دوستشان دارند .
ارد بزرگ : براي دلهره شبانگاهان ، نسيم گرما بخش خرد را همراه کن .
فردريش نيچه :باري ؛ زرتشت در مردم نگريست و حيران بود. سپس چنين گفت :
انسان بندي است بسته ميان حيوان و ابر انسان ؛ بندي بر فراز مغاکي.
فرارفتني ست پر خطر ؛ در - راه - بودني پر خطر ؛ واپس نگريستني پر خطر ؛ لرزيدن و درنگيدني پر خطر.
آنچه در انسان بزرگ است اين است که او پل است نه غايت ؛ آنچه در انسان خوش است اين است که او فراشدي ست و فروشدي.
اوبالديا : جهان را نگه داريد، مي خواهم پياده شوم.
اُرد بزرگ : براي شناخت آدميان ، بجاي کنکاش در انديشه آنها ، بدنبال شناخت پيشواي انگاره (فکر)آنها باشيد .
هيوز: زياد زيستن تقريبا آرزوي همه مي باشد ولي خوب زيستن آرمان يک عده معدود.
اُرد بزرگ : براي بدست آوردن و گسترش خرد ، سختي را بر خود هموار کن .
جبران خليل جبران : عشق هنگامي که شما را مي پرورد شاخ و برگ فاسد شده را هرس مي کند .
ارسطاطاليس : کسيکه پشت الاغ باد به غبغب بيندازد ، چون اسب سوار شود پاک ديوانه خواهد شد .
ارد بزرگ : براي بدست آوردن گنج خموشي ، بارگاه دانش ات را بزرگتر بساز .
چارلز مورگان : هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست که کسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام که مورد محبت کسي هستم, مثل اين بوده است که دست خداوند را بر شانه خويش احساس کرده ام .
بزرگمهر : خردمندي که بخشنده و دانشور و دادگر و نژاده باشد هرگز بد خو نمي شود .
فردريش نيچه :بايد بر فريب حواس خود پيروز شويم .
ارسطا طاليس : حکيمان مال را از براي آن دارند که محتاج لئيمان نگردند .
اُرد بزرگ : براي پاکزاد (مقدس) شمردن ، بيداري و آگاهي باشد .
آرت بوخونواله : تنها علاج عشق ، ازدواج است .
جبران خليل جبران : با سالخوردگان و افراد با تجربه مشورت کنيد که چشمهايشان ، چهره ي سالها را ديده و گوشهايشان ، نواي زندگي را شنيده است .
اُرد بزرگ : براي نزديکي و همگرايي دودمان خويش ، کمک بهم و ستيز با ناداني و ناراستي را در پيش گيريد .
هنري لانگ فلو: کسي که براي خود احترام قائل است، از گزند ديگران در امان است. او کتي را بر بدن دارد که کسي را ياراي پاره کردن آن نيست.
ارد بزرگ : براي ماندگاري ، پنداري جز پاکي روان نداشته باش .
فردريش نيچه :تقريبا هر چيزي که وجود دارد در معرض تاويل است؛ زندگي خود چيزي نيست جز ستيزه و جدال ارزش ها و مبارزه براي تاويل انديشه ها و آرمان ها.
حسن صباح : اگر قدرت نداريد که با نيروي خود مشکل ها را در هم بشکنيد لااقل مرد باشيد که در برابر حوادث بايستيد .
حميد مصدق : در سرزمين هرز سرشاخه هاي سبز نمي رويد
فردريش نيچه :بايد دنبال شادي ها گشت ولي غمها خودشان ما را پيدا مي کنند.
ابوالعلاء معري : زمين نيز مانند ما در جستجوي خوراک است و از اين مردم ميخورد و ميآشامد
بزرگمهر : خردوران هميشه به راه آزادگان و راستان مي روند
ارد بزرگ : براي گردش دوروزه ، توشه اي سه روزه همراه ببر ، و اگر توان رسيدن به خواسته زندگي ات را دو هزار گام مي داني خود را آماده پيمودن سه هزار گام بنما ، چرا که شتاب در هنگام رهسپاري نبايد کم شود .
جبران خليل جبران : طبيعت با آغوشي باز و دستاني گرم ، از ما استقبال کرده و مي خواهد که از زيبايي اش لذت بريم.چرا انسان بايد آنچه در طبيعت ساخته شده است را از بين برد ؟
جبران خليل جبران : چنانکه برگ ناچيز درخت نمي تواند رنگ سبز خود را تغيير دهد و آن را به زردي درآورد ، جز با خواست طينت درخت و نوعي شناخت که در نهاد آن به کار گرفته شده است ، کسي هم که مرتکب گناهي مي شود قادر نيست بدون خواست و اراده ناپيداي شما و نيز بدون آگاهيهاي مرموز دل شما مرتکب بزهکاري شود ، زيرا شما همگي در يک قافله رو به سوي ذات الهي در حرکتيد (راه شماييد و رهروان شما ) .
کريستين : براي ازدواج کردن، بيش از جنگ رفتن، شجاعت لازم است.
بزرگمهر : چون به کسي اجازه دادي که در حضورتو سخن بگويد بر او درشتي و تندي مکن و بمان تا سخنش را به پايان برد
ارد بزرگ : براي آنکه به پايين پرتاب نشويي ، دست گير آدميان شو .
فردريش نيچه :جهان هيولاي انرژيست که آغاز و پايان ندارد وتنها خود را دگرگون مي سازد.
آلن لاکين : برنامه ريزي ، آوردن آينده به زمان حال است تا بتوانيد همين الان کاري براي آن انجام دهيد.
ارد بزرگ : براي آنکه پرواز کني ، پيکر خويش را به حال خود رها مکن .
هنري ترو : از اين نکته مشوق تر نمي توان که بشر داراي داراي قدرت انکار ناپذيري است که مي تواند با يک مجاهدت آزادي زندگي خود را اعتلا دهد اگر کسي در جهت رويا و تخيل هاي خويش راه برود و کوشش کند و آن زندگاني اي را که در عالم خيال براي خود مجسم کرده است فراهم سازد با موفقيتي که در لحظه هاي عادي غير منتظره است مواجه خواهد شد.
ارد بزرگ : براي آنکه فربه شوي ، نخست با خود يکي شو .

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#36837
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

فردريش نيچه :براي گله ي انساني تمام نشانه هاي ابرانسان چون نشانه هاي بيماري يا ديوانگي ظاهر مي شوند.
ارد بزرگ : هنگامي که مي خواهي کار و بايسته خويش را انجام دهي از کسي فرمان مگير .
گوليو : حقيقت مي تواند مدتي در حجاب تعويق و تأخير بماند ولي هميشه جوان بوده و خود را معرفي خواهد نمود .
گارفيلد : انديشه ها بزرگترين جنگنده هاي جهانند و جنگي که انديشه اي در دنبال دارد چيزي جز وحشيگري نيست .
جبران خليل جبران : آنگاه مردم را درست مي ببيني که در بلنديهاي سر به آسمان کشيده حضور داشته باشي و نيز در منزلگاههاي دور .
بزرگمهر : چون دل راست انديش و زبان راستگو باشد در کاستي و نادرستي بسته مي شود .
اُرد بزرگ : براي رسيدن به نيکنامي ، گواهي برتر از راستي نيست .
چينگ : هرگز نمي توانيم صفت خوبي را در ديگران بشناسيم مگر اينکه از آن بويي برده باشيم .
چاحيت : اگر امروز حتي يک کلمه از ديروز بيشتر بدانيد مسلماً شخص ديگري هستيد .
هاينه : در اين روزگار ما به خاطر انديشه ها مي جنگيم و روزنامه ها سنگرهاي ما هستند .
ارد بزرگ : موشکافي در شکست ، پيشرفت در پي خواهد داشت .
فردريش نيچه :به سراغ زنان مي روي ؟ تازيانه را فراموش مکن !
هزلت : آنکه از دشمن داشتن مي ترسد ، هرگز دوست واقعي نخواهد داشت .
چايمن : حسد همچون مگس است که همه جاي بدن سالم را رها مي کند و بر روي زخمهاي آن مي نشيند .
ارد بزرگ : براي کامروايي ، هموار نگاهت به راستي باشد و درستي .
جبران خليل جبران : شايد بتوانيد دست و پاي مرا به غل و زنجير کشيد و يا مرا به زنداني تاريک بيافکنيد ولي افکار مرا که آزاد است نمي توانيد به اسارت در آوريد.
هرود : زن کودکي است که با اندک تبسم خندان و با کمترين بي مهري گريان مي شود .
بزرگمهر : چون دانستي که خدا از خاکت آفريده کردنکشي و خود رايي مکن .
چترفيلد : بعضي ها طوري هستند که دوستانشان هرقدر از آنها پايين تر باشند بيشتر دوستشان دارند .
ارد بزرگ : براي دلهره شبانگاهان ، نسيم گرما بخش خرد را همراه کن .
فردريش نيچه :باري ؛ زرتشت در مردم نگريست و حيران بود. سپس چنين گفت :
انسان بندي است بسته ميان حيوان و ابر انسان ؛ بندي بر فراز مغاکي.
فرارفتني ست پر خطر ؛ در - راه - بودني پر خطر ؛ واپس نگريستني پر خطر ؛ لرزيدن و درنگيدني پر خطر.
آنچه در انسان بزرگ است اين است که او پل است نه غايت ؛ آنچه در انسان خوش است اين است که او فراشدي ست و فروشدي.
اوبالديا : جهان را نگه داريد، مي خواهم پياده شوم.
اُرد بزرگ : براي شناخت آدميان ، بجاي کنکاش در انديشه آنها ، بدنبال شناخت پيشواي انگاره (فکر)آنها باشيد .
هيوز: زياد زيستن تقريبا آرزوي همه مي باشد ولي خوب زيستن آرمان يک عده معدود.
اُرد بزرگ : براي بدست آوردن و گسترش خرد ، سختي را بر خود هموار کن .
جبران خليل جبران : عشق هنگامي که شما را مي پرورد شاخ و برگ فاسد شده را هرس مي کند .
ارسطاطاليس : کسيکه پشت الاغ باد به غبغب بيندازد ، چون اسب سوار شود پاک ديوانه خواهد شد .
ارد بزرگ : براي بدست آوردن گنج خموشي ، بارگاه دانش ات را بزرگتر بساز .
چارلز مورگان : هيچ چيز در زندگي شيرين تر از اين نيست که کسي انسان را دوست بدارد. من در زندگاني خود هر وقت فهميده ام که مورد محبت کسي هستم, مثل اين بوده است که دست خداوند را بر شانه خويش احساس کرده ام .
بزرگمهر : خردمندي که بخشنده و دانشور و دادگر و نژاده باشد هرگز بد خو نمي شود .
فردريش نيچه :بايد بر فريب حواس خود پيروز شويم .
ارسطا طاليس : حکيمان مال را از براي آن دارند که محتاج لئيمان نگردند .
اُرد بزرگ : براي پاکزاد (مقدس) شمردن ، بيداري و آگاهي باشد .
آرت بوخونواله : تنها علاج عشق ، ازدواج است .
جبران خليل جبران : با سالخوردگان و افراد با تجربه مشورت کنيد که چشمهايشان ، چهره ي سالها را ديده و گوشهايشان ، نواي زندگي را شنيده است .
اُرد بزرگ : براي نزديکي و همگرايي دودمان خويش ، کمک بهم و ستيز با ناداني و ناراستي را در پيش گيريد .
هنري لانگ فلو: کسي که براي خود احترام قائل است، از گزند ديگران در امان است. او کتي را بر بدن دارد که کسي را ياراي پاره کردن آن نيست.
ارد بزرگ : براي ماندگاري ، پنداري جز پاکي روان نداشته باش .
فردريش نيچه :تقريبا هر چيزي که وجود دارد در معرض تاويل است؛ زندگي خود چيزي نيست جز ستيزه و جدال ارزش ها و مبارزه براي تاويل انديشه ها و آرمان ها.
حسن صباح : اگر قدرت نداريد که با نيروي خود مشکل ها را در هم بشکنيد لااقل مرد باشيد که در برابر حوادث بايستيد .
حميد مصدق : در سرزمين هرز سرشاخه هاي سبز نمي رويد
فردريش نيچه :بايد دنبال شادي ها گشت ولي غمها خودشان ما را پيدا مي کنند.
ابوالعلاء معري : زمين نيز مانند ما در جستجوي خوراک است و از اين مردم ميخورد و ميآشامد
بزرگمهر : خردوران هميشه به راه آزادگان و راستان مي روند
ارد بزرگ : براي گردش دوروزه ، توشه اي سه روزه همراه ببر ، و اگر توان رسيدن به خواسته زندگي ات را دو هزار گام مي داني خود را آماده پيمودن سه هزار گام بنما ، چرا که شتاب در هنگام رهسپاري نبايد کم شود .
جبران خليل جبران : طبيعت با آغوشي باز و دستاني گرم ، از ما استقبال کرده و مي خواهد که از زيبايي اش لذت بريم.چرا انسان بايد آنچه در طبيعت ساخته شده است را از بين برد ؟
جبران خليل جبران : چنانکه برگ ناچيز درخت نمي تواند رنگ سبز خود را تغيير دهد و آن را به زردي درآورد ، جز با خواست طينت درخت و نوعي شناخت که در نهاد آن به کار گرفته شده است ، کسي هم که مرتکب گناهي مي شود قادر نيست بدون خواست و اراده ناپيداي شما و نيز بدون آگاهيهاي مرموز دل شما مرتکب بزهکاري شود ، زيرا شما همگي در يک قافله رو به سوي ذات الهي در حرکتيد (راه شماييد و رهروان شما ) .
بزرگمهر : چون به کسي اجازه دادي که در حضورتو سخن بگويد بر او درشتي و تندي مکن و بمان تا سخنش را به پايان برد
فردريش نيچه :جهان هيولاي انرژيست که آغاز و پايان ندارد وتنها خود را دگرگون مي سازد.
آلن لاکين : برنامه ريزي ، آوردن آينده به زمان حال است تا بتوانيد همين الان کاري براي آن انجام دهيد.
هنري ترو : از اين نکته مشوق تر نمي توان که بشر داراي داراي قدرت انکار ناپذيري است که مي تواند با يک مجاهدت آزادي زندگي خود را اعتلا دهد اگر کسي در جهت رويا و تخيل هاي خويش راه برود و کوشش کند و آن زندگاني اي را که در عالم خيال براي خود مجسم کرده است فراهم سازد با موفقيتي که در لحظه هاي عادي غير منتظره است مواجه خواهد شد.

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#36947
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

بزرگمهر : بايد پيوسته به پروردگار بي همتا رو آوريم ، در هر کاري او را بينا دانيم و باور کنيم که روزي ده مختار اوست .
جبران خليل جبران : انسان فـرزانه با مشعـل دانش و حکمت، پيش رفته و راه بشريت را روشن مي سازد .
اُرد بزرگ : اگر آغاز زندگي ات با سپيده دم و روز همزاد گشت همواره در جست و جوي چراغ و پناهگاهي براي شبانگاهان باش ، و اگر درشب و سياهي آغاز شد از اميد در خود چراغي بيافروز که پگاه خوشبختي نزديک است.
پلورک :هرگز نبايد چيزي را که نمي توانيد بهتر از آن را جايگزينش سازيد از بين ببريد .
پي يرژانه : اگر عينک عادت نداريد عينک تجربه را به چشم بزنيد و اگر عينک عادت داريد روي آن باز هم عينک تجربه را به چشم بزنيد .
يانگ : آدمي براي شک کردن آفريده نشده ، براي پرسيدن آفريده شده .
اُرد بزرگ : اگر آماده نباشيم بهترين بخت ها را نيز از دست خواهيم داد ، و کسي که آماده نيست کمتر به پيروزي خواهد رسيد ، آمادگي يعني بروز بودن داشته ها و دانش بيشتر در هر پيشه و کاري .
فوربس : کسي به حساب مي آيد که ديگران را به حساب بياورد.
اُرد بزرگ : اگر دربند اکنونتان باشيد نمي توانيد گامي بسوي پيروزي بردارد .
فردريش نيچه :با رنج عميق درون ، آدمي از ديگران جدا مي شود و والا مي گردد.
فن لوبرتيس : وقتي با انگشت به کسي اشاره مي کنيم ، به ياد داشته باشيم که سه انگشت ديگر به طرف خودمان بر گشته اند .
ارد بزرگ : اگر از خودخواهي کسي به تنگ آمده اي او را خوار مساز ، بهترين راه آن است که چند روزي رهايش کني .
بزرگمهر : به بسيار گفتن آبروي خود مبر .
فردريک رايش اول : امر سياست در ايجاد فرصت نيست , بلکه از فرصت اسفاده کردن است
فردريش نيچه :آسودگي مادر هر روانشناسي است. آنگاه آيا هر روانشناسي تباهي است؟
ارد بزرگ : اگر ديگران را با زيباترين منشها بخوانيم چيزي از ارزش ما نمي کاهد بلکه او را دلگرم ساخته ايم آنگونه باشد که ما مي گويم .
فرانسوا کوپه : گريه در روزهاي مصيبت ، چون باران در صحراي سوزان سبب ادامه زندگي مي گردد .
نادر شاه افشار : سکوت شمشيري بوده است که من هميشه از آن بهره جسته ام .
فردريش نيچه :باور چيست ؟ از کجا سرچشمه مي گيرد ؟ هر باور چيزي را حقيقي انگاشتن است.
ارد بزرگ : اگر دشمنت با روي خوش نزديکت شد ، در برابرش خموش باش و تنهايش بگذار .
بيل وگان : هيچ مريضي ، مريضتر از کسي نيست که روز تعطيلش بيمار شده باشد .
جبران خليل جبران : اگر به ديدار روح مرگ مشتاقيد ، هم به جسم زندگي روي نماييد و دروازه هاي دل بدو برگشاييد .
که زندگاني و مرگ ، يگانه اند ، همچنانکه رودخانه و دريا .
بروکتر : آتشي که جسم و جان را مي سوزاند غالباً به دست خودمان روشن شده است .
باب بارکر : بدگمان کسي است که خيال مي کند تمام مردم دنيا به بدي او هستند .
سر والتر اسکات : کسي که شجاعت ندارد ، در او حقيقت نيز موجود نيست و کسي هم که حقيقت ندارد ، صاحب فضيلتي نيست.
ارد بزرگ : اگر دست سرنوشت را فراموش کنيم پس از پيشرفت نيز افسرده و رنجور خواهيم شد .
بزرگمهر : بيزاري بجوي از کسي که دريغش مي آيد که کسي از نيکي و ياري کس ديگر بهره يابد ، نه دانشور است و نه مي خواهد که از دانش ديگران سود جويد .
توماس مان : سعادت آن نيست که انسان خود به خود دوست داشته باشد ، بلکه عبارت از اين است که غرور آميخته با نفرتي اقناع شود . سعادت رسيدن به لحظاتي است که انسان دوست مي دارد در کنار کسي که دوست مي دارد بسر برد .
فردريش نيچه :بايد در تضادهاي دوگانه شک کرد. از کجا معلوم که اين تضادهاي دوگانه اصلا وابسته به هم و يکي نباشند؟ در فلسفه معين ارزشي بيشتر از نامعين دارد همان طور که ارزش نمود کمتر از حقيقت است.
ترنس : هنگاميکه اميد در کسي بميرد کينه و انتقام در او زنده مي گردد ، هرقدر اميد کمتر باشد ، عشق بزرگتر است .
ارد بزرگ : اگر جانت در خطر بود بجاي پنهان شدن بکوش همگان را از گرفتاري خويش آگاه سازي .
توماس فاول باکستون : هر چه بيشتر عمر مي کنم بيشتر اطمينان پيدا مي کنم که تفاوت عمده انسانها ، تفاوتبين انسان ضعيف و قوي ، بين انسان بزرگ و کوچک ميزان توانايي يا اراده استوار و خلل نا پذير آنهاست . به اين معني که انسان قدرتمند هنگامي که هدفي را براي خود مشخص مي کند دو راه بيشتر پيش رو ندارد : يا مرگ يا پيروزي.
فردريش نيچه :بايد از دگم گرايي ها در انديشه فلسفي دوري کرد.
جک لندن: هيچ مي داني فرصتي که از آن بهره نمي گيري، آرزوي ديگران است؟!
ارد بزرگ : اگر مي خواهي دوستيت پا برجا بماند هيچ گاه با دوستت شريک مشو .
جبران خليل جبران : چه زيباست هنگامي که در اوج نشاط و بي نيازي هستي دست به دعا برداري .
فردريش نيچه :بايد در محدوده ي امکانات زميني بيافرينيم، و در آفرينش به زمين وفادار بمانيم .

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#36947
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

توماس کارلايل: هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر مي رسد.
اُرد بزرگ : اگر به سخنتان پايبنديد، نيازي نيست براي آن پوزش بخواهيد .
بزرگمهر : بهترين خو سازش و آشتي خواهي است .
جبران خليل جبران : اگر از دوست خود جدا شدي ، مبادا که بر جدايي اش افسرده و غمين گردي ، زيرا آنچه از وجود او در تو دوستي و مهر برانگيخته است ، اي بسا که در غيابش روشن تر و آشکارتر از دوران حضورش باشد .
توماس جفرسون : صداقت نخستين بخش کتاب عشق است
فردريش نيچه :بدترين خوانندگان کتاب آناني اند که چون "سربازان غارتگر" عمل مي کنند، يعني از هر جا که دستشان برسد تکه يي بر مي دارند.
جواهر لعل نهرو : ميدان جنگ فرصت مطالعه به کسي نمي دهد ، هرکس هر چه مي داند بايد به کار برد .
جيم کتکارت : شما تبديل به هماني مي شويد که تجسم مي کنيد
ارد بزرگ : اگر به يک خردسال ناروايي شديتان ، بي پروا از او پوزش خواه.
اسکاول شين: جايي هست که جز تو هيچ کس آن را پر کند و کاري هست که جز تو هيچ کس قادر به انجامش نيست.
اُرد بزرگ : بدان همواره آنکه براي رسيدن به تو از همه چيزش مي گذرد روزي تنهايت خواهد گذاشت، اين هنجار دردناک زندگي است .
تولستوي : ميان آدميان چيزي نيست جز ديوار هايي که خود ساخته اند .
نادر شاه افشار : گاهي سکوتم ، دشمن را فرسنگها از مرزهاي خودش نيز به عقب مي نشاند .
اُرد بزرگ : بدانديش هميشه ، کارش گره مي خورد و بدخو عمرش کم است .
بزرگمهر : توانگر راستين کسي است که آز در دلش راه نيافته است .
فردريش نيچه :براي بشر بنيادي تر از بررسي حقيقت جستجوي ارزش آن بوده است و متافيزيسين ها همگي به دنبال ارزش گذاري مفاهيم متضاد بوده اند.
جبران خليل جبران : گروهي درياي زيباي حقيقت را به درون خود نهان دارند و زلال آنرا در پياله کوچک کلام نمي کنند .
به گرماي مهربان سينه ي آنان باشد که جان به سکوتي موزون ماوي گزيند .
واشنگتن ايروينگ : زبان يگانه آلت تيزي است که با استعمال زياد تيزتر مي گردد .
اُرد بزرگ : بدبخت کسي است که نمي تواند ناراستي خويش را درست کند .
جان کايزل : باور کردن دروغيکه انسان صد بار شنيده آسان تر از حقيقتي است انسان حتي يکدفعه هم آن را نشنيده است .
جواهر لعل نهرو : به گذشته خود هرگز نمي انديشم مگر آنکه بخواهم از آن نتيجه اي بگيرم .
والتر ليمپن: هنگامي که همه مانند يکديگر مي انديشند، در واقع کسي نمي انديشد.
اُرد بزرگ : با ولخرجي تنها مال نمي رود ، زمان ارزشش فرازتر و برتر است ، و آن هم نابود مي شود .
جبران خليل جبران : آه اين زندگي است که زندگي را مي طلبد ، به توان و اميد ، به اشتياق و شور ، اما به قالب اندامهايي در آمده است که دلواپس مرگند و نگران گور .
در اينجا هيچ گوري نباشد ، هيچ گوري .
فردريش نيچه :بوزينه در برابر انسان چيست ؟ چيزي خنده آور يا چيزي مايهء شرم دردناک.
روزگاري کفران خدا بزرگترين کفران بود. اما خدا مرد و در پي آن اين کفرگويان نيز بمردند.
براستي انسان رودي است آلوده. دريا بايد بود تا رودي آلوده را پذيرا شد و ناپاکي نپذيرفت.
آن ساعت که مي گوييد : چه سود از دادگري ام که خويش را همچون شعله و ذغال نمي بينم . حال آنکه دادگر همچون شعله است و ذغال.
چه سود از رحم ام ؟ مگر رحم همان صليبي نيست که بر آن آن دوستار بشر را ميخکوب کرده اند؟
اما رحم من کجا و به صليب کشيده شدن کجا ...
وتوشن : انسان در موقعيکه تمام دارايي خود را از دست بدهد تمام دوستان از ميان مي روند .
اُرد بزرگ : با ، رفته گان به جهان ديگر، همراه نتوان شد ، که رنج همراهي ، زندگي را بباد مي دهد .
نيچه : آنکه پرنده نيست نبايد بر پرتگاهها آشيان سازد
تاگور : آسمان براي گرفتن ماه تله نمي گذارد ، آزادي ماه است که او را پايبند مي کند.
اُرد بزرگ : با احساس مي شود پند و اندرز داد اما اداره يک کشور نياز به هنجار و چهارچوبي سامان يافته دارد .
والتر پوپ : خشمگين شدن انتقام خطاهاي ديگران را از خود گرفتن است .
فردريش نيچه :بلند پروازي من آنست که در ده جمله چيزي را بگويم که کسي ديگر در يک کتاب مي گويد .
ارد بزرگ : با گذشت ، شما چيزي را از دست نمي دهيد بلکه بدست مي آوريد .
وباهاروف : اي مهر مادري که مقدس ترين محبت ها هستي ، از وصف عظمت آسماني تو زبان زميني ما عاجز است .
جيمز باديد : سعادت را بايد در بين راه پيدا کرد نه انتهاي جاده ، چون در آنجا سفر به پايان رسيده و ديگر دير شده است . وقت براي سعادتمند بودن امروز است نه فردا .
چارلي چاپلين: دنيا آن قدر وسيع است که براي همه ي مخلوقات جايي هست، پس به جاي اينکه جاي کسي را بگيريد تلاش کنيد جاي واقعي خود را بيابيد.
جبران خليل جبران : شکنجه ها عشق به شما روا مي دارد تا به رازي که در دلهايتان نهفته است پي بريد و بدين وسيله جزئي از قبل حيات باشيد .
ارد بزرگ : با ترشرويي به ميان توده رفتن ، تنها از بيماران ساخته است .
فردريش نيچه :برخلاف ‹‹انديشه هاي مدرن›› درباره ي زن و مرد، آموزش واقعي در مورد رابطه ي جنس ها را بايد در فرهنگ هاي شرقي يافت.
واتلي : از ستايش و عيب جويي مردمان ، هيچکدام را نبايد محک حقيقت شمرد ولي از هردوي آنها مي توان به عنوان محک براي شخص خود استفاده کرد .
ويليام آلن وايت : آنان که زندگاني را بستري از گلهاي سرخ مي دانند ، هميشه از خارهاي آن شکايت دارند .
اُرد بزرگ : بازده خرد براي اهل انديشه ، کلام سکرآور است
جبران خليل جبران :اگر مي توانستيد شگفتي هاي دل تان را در برابر معجزه هاي هر روزه زندگي ماندگار سازيد، دردهاي خويش را از شادي هاي تان کمتر شگفت انگيز نمي يافتيد، و اگر فصل هاي دلتان را پذيرا شويد بدانگونه که فصل هاي کشتزارهاي تان را پذيرا هستيد، آنگاه زمستان هاي اندو ه خويش را با خوش دلي به نظاره مي نشستيد.

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#37214
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

اُرد بزرگ : آناني که خويي جانور گونه دارند و تنها در پي زدودن گرفتاريهاي خويشتن و يا گهگاه افزايش قلمروي زميني خويش هستند بزهکاران روزگارند. نشانه آنها بر گيتي هم تراز ريگ کوچکي در کرانه درياي بشري نيز نخواهد بود .
آلبرت انيشتين : در سقوط افراد در چاه عشق، قانون جاذبه تقصيري ندارد.
اُرد بزرگ : آناني که سامان و پويندگي در کيهان را دروغ مي پندارند ، همواره در انديشه کين خواهي و حمله به جهان پيرامون خويش هستند . زندگي خود و نزديکانشان را تباه مي سازند و سرانجام در برآيندي بزرگتر از هستي ناپديد مي شوند .
آلبرت انيشتين : تنها دوراه براي زيستن در زندگي خود داري ،اول اينکه هيچ معجزه اي را باور نکني، وديگر اينکه همه چيز را معجزه بداني.
جبران خليل جبران : زندگي روزمره شما پرستشگاه و نيز ديانت شماست .
پل ورلن: تنها زندگي کردن ،بهتر از رفاقت با نارفيقان است.
فردريش نيچه :اينها ضعفا هستند که اراده به سوي قدرت خودشان را به اين صورت مخفي مي کنند که عالم ديگري بسازند در واقع عالم افلاطوني همين است .
پل رينو : انسان وقتي که بلند حرف بزند صدايش را مي شنوند ، اما وقتي که يواش حرف بزند به گفته اش گوش مي دهند .
اُرد بزرگ : آدم پول دوست راه هاي احساسش ، کم رفت و آمد است
بزرگمهر : بخشنده نيکخوي آن کس است که به بخشش جانش را آراسته گرداند . دور از جوانمردي است که بخشنده بر آن کسي که چيزي به او داده يا خيري رسانده منت نهد .
آلبرت انيشتين : عشق مانند ساعت شني همان طور که قلب را پر مي کند مغز را خالي مي کند.
شوپنهاور: مفاهيم اساسا تفکراتي انتزاعي و تا اندازه اي بي جان هستند. هنرمنداني که پيش از شروع يک کار تمام جزئيات آن را برنامه ريزي مي کنند تنها از انديشه مفهومي سود مي جويند و در نتيجه آثار سست و ملال آوري به وجود مي آورند زيرا خود را از منابع عميقتر الهام يعني ايده ها محروم مي کنند .
اُرد بزرگ : آدم بي مايه ، همه افراد را ابزار رسيدن به خواسته هاي خويش مي سازد .
آلبرت انيشتين : لذت نگرستن و درک طبيعت والاترين نعمت است
ارد بزرگ : آدمي با گرفتن کينه دشمن ، زندگي را بر دوست نيز تنگ مي کند .
فردريش نيچه :ايرانيان راستگوترين و راست تيرانداز ترين قوم تاريخ اند.
توماس مان : در روزگار ما ، سرنوشت آدمي در سياست تحقق يافته است .
پيتراف دروکر : ما در واقع هيچ چيز دربارة انگيزه نميدانيم. همة آنچه ميدانيم نگارش کتابهايي در اين مورد است.
جبران خليل جبران : از يک خود کامه، يک بدکار، يک گستاخ، يا کسي که سرفرازي دروني اش را رها کرده، چشم نيک راي نداشته باش .
پيکاسو: براي جوانمردي و مروتي که به هر کس مي کني انتظار هيچ پاداشي نداسته باش.
بزرگمهر : براي رسيدن به هدف و مقصود بهترين راه آن است که از راه راست رو نگر داند و از گناه بپرهيزد ، بي گمان آرام ، و کام و نام نصيبش مي شود .
اُرد بزرگ : آدم خود بين ، چاره اي جز فرود آمدن ، ندارد .
توماس دوکوئين : هر چه بيشتر بر بار حافظه بيفزاييد ، حافظه تان قوي تر مي گردد و هر چه بيشتر به آن اعتماد کنيد ، قابل اعتمادتر مي گردد .
ارد بزرگ : آدم خودباور ، هيچ گاه براي رسيدن به پول ، ارزشهاي آدمي را زير پا نمي گذارد .
ترولوپ : گمان نکنم کار فکري اي خطرناک تر از خيالبافي وجود داشته باشد،اما من با ترديد از خود پرسيده ام اگر به اين فعاليت فکري نپرداخته بودم،اصلا مي توانستم رمان بنويسم يا نه .از طريق همين خيالبافي بود که ياد گرفتم به داستانهاي خيالي علاقمند شوم، به تفصيل به اثري فکر کنم که آفريده تخيل من است، و در جهاني زندگي کنم که يکسره بيرون از جهان زندگي مادي خود من قرار گرفته است .
ارد بزرگ : آدمي مي تواند بارها و بارها به شيوه هاي گوناگون قهرمان شود .
فردريش نيچه :اين تاج مرد خندان اين تاج گل سرخ را من خود بر سر نهادم . من خود خندهء خويش را مقدس خواندم. بهر چنين کاري هيچ کس ديگر را امروز چندان که بايد نيرومند نيافته ام.
ثوروويک: کارهاي خود را به دو تا سه تا محصور کن و برآن باش که بر تعداد آنها اضافه نشود... حسابهاي خود را مثلا سعي کن از پنج و شش تجاوز نکند تا بتواني با انگشتان حساب کني .... خلاصه تنها چيزي که توصيه و تکرار مي کنم اين است: سادگي ، سادگي ، سادگي
فردريش نيچه :بشر حق انتخاب ندارد چون محکوم و مجبور به سرنوشت است.
آلبرت اينشتين: هيچ کاري براي انسان سخت تر از فکر کردن نيست.
ارد بزرگ : آدميان اميدواراند ، جاودانه باشند که اين هم جز با نيکي و از خودگذشتگي براي ديگر آدميان بدست نمي آيد .
جبران خليل جبران : وقتي حيواني را ذبح مي کني ، در دل خود به قرباني بگو:نيروي که فرمان کشتن تو را به من داد ، نيرويي است که بزودي مرا از پاي در خواهد آورد و هنگامي که لحظه موعد من فرا رسد ، من نيز همانند تو خواهم سوخت ، زيرا قانوني که تو را در مقابل من تسليم کرده است بزودي مرا به دستي قوي تر خواهد سپرد. خون تو و خون من عصاره اي است که از روز ازل براي روياندن درخت آسماني (در آن سويي طبيعت ) آماده شده است.
ثورو ويک : زندگيت هرچه باشد با آن روبرو شو و آن را در آغوش گير ، از آن دوري مکن و به نامهاي سخت و درشتش مخوان .زندگي آنقدر بد نيست که توهستي
تذکره الاولياء : کاش ميدانستم چه کسي مرا غيبت مي کند؟ چه کسي مرا دشمن مي دارد؟ و که بد مي گويد؟ تا او را سيم و زر فرستادمي که چون کار من مي کند از مال من نيز خرج کند

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#37526
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

بزرگمهر: آنچه هستيد شما را بهتر معرفي مي کنيد تا آنچه مي گوييد.
اُرد بزرگ : چه دودماني از بد انديشان برجاست ؟ هيچ .
رومارسس : با انديش? آشفته دانش آموختن در گردباد آتش افروختن است .
اُرد بزرگ : چهار چوب نگاه ما زميني است ، اما برآيند انديشه ما مي تواند آسماني باشد .
روزولت : هر اندازه فداکاري ما در جنگ زيادتر و دشوارتر باشد ، تاج افتخاري که از آن حاصل مي شود باشکوه تر خواهد بود
اُرد بزرگ : کارمندان نابکار ، از دزدان و آشوبگران بيشتر به کشور آسيب مي رسانند.
رنه دکارت : بايد بخواهيم تا بتوانيم!
اُرد بزرگ : کاهلي خشم بدن را در پي دارد و چه زود بدن لرزش و جنبش آن را بروز مي دهد .
رنه دکارت : مي انديشم پس هستم ، هستم چون فکر مي کنم ، و فکر مي کنم چون شک مي کنم .
نادر شاه افشار : وقتي پا در رکاب اسب مي نهي بر بال تاريخ سوار شده اي شمشير و عمل تو ماندگار مي شود چون هزاران فرزند به دنيا نيامده اين سرزمين آزادي اشان را از بازوان و انديشه ما مي خواهند . پس با عمل خود مي آموزانيم که پدرانشان نسبت به آينده آنان بي تفاوت نبوده اند .و آنان خواهند آموخت آزادي اشان را به هيچ قيمت و بهايي نفروشند .
متورمن کولن : بعضي از سخنوران نمي دانند با دستهايشان هنگام صحبت چه کار بکنند . بهتر است جلو دهانشان را بگيرند .
اُرد بزرگ : کردار ناپسند خويش را با زر هم نمي تواني پنهان سازي .
مارسل پيره وو : وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد ، دليلش آن است که شما هم چيز زيادي از او نخواسته ايد .
رسورجن: توهين ها مانند سک? تقلبي اند . ما ناگزيريم آنها را بشنويم ، ولي مجبور نيستيم قبولشان کنيم .
ارد بزرگ : چو گرماي تن مردان کهن به آسمان پر کشيد به گرماي خود ، تن هواخواهان انديشه خويش را گرما دهند .
روچستر : قبل از ازدواج دربار? تربيت اطفال شش نظريه داشتم ، حالا شش فرزند دارم ولي داراي هيچ گونه نظريه اي نيستم
روو : حافظه گنجينه اي است که بايد در آن سرمايه گذاري کنيم تا بتوانيم کمکي را که به آن نياز داريم از آن دريافت کنيم .
راسين : با شلاق اراده مي توان اسبي وحشي و سرکش را رام کرد.
اُرد بزرگ : فرودستان ، در بهترين هنگامه هم ، بهانه هاي فراوان ، براي انجام ندادن بايسته هاي خويش دارند .
رابرت زند : آدم ها فقط در يک چيز مشترکند : متفاوت بودن .
ميکلانژ : تمام وعده و نويدهاي دنيا فريبي بيش نيست و بهترين دستور و بهترين دستور زندگاني اين است که اعتماد به نفس داشته باشي و و در پرتوي سعي و مجاهدت خود به مقامي برسي .
نادر شاه افشار : خردمندان و دانشمندان سرزمينم ، آزادي اراضي کشور با سپاه من و تربيت نسلهاي آينده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهي بخشد ديگر نيازي به شمشير نادرها نخواهد بود .
اُرد بزرگ : فرهنگ هاي همريشه ، انگيزه و موجب همبستگي کشورها در آينده است .
موپاسان : انسان از حشرات هم کوچکتر است ، چون آنها براي کشتن ما فقط نيش مي زنند ، ولي ما براي کشتن آنها تمام وجودشان را له و نابود مي سازيم .

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#37421
قدیمی 07-09-2008
alit00 آواتار ها
کاربر خوب

سخنان حکيمانه

ثورو ويک : زندگيت هرچه باشد با آن روبرو شو و آن را در آغوش گير ، از آن دوري مکن و به نامهاي سخت و درشتش مخوان .زندگي آنقدر بد نيست که توهستي
تذکره الاولياء : کاش ميدانستم چه کسي مرا غيبت مي کند؟ چه کسي مرا دشمن مي دارد؟ و که بد مي گويد؟ تا او را سيم و زر فرستادمي که چون کار من مي کند از مال من نيز خرج کند
بزرگمهر : بيهوده گوي در نظر هيچ کس قدر ندارد .
اُرد بزرگ : آدم هاي بزرگ به خوشي هاي کوتاه هنگام تن نمي دهند .
توماس ولف : در دنيا هيچ منظره اي جالب تر از زني که مشغول پختن غذا براي مرد محبوب خويش است وجود ندارد .
پاتريک هنري : يا به من آزادي بدهيد يا مرگ.
فردريش نيچه :بشر به دليل خواست " قدرت " به دنبال شناخت است نه به دليل تشنگي عقل ناب.
شوپنهاور: موسيقي اي اصيل است که در وراي خود بيانگر ايده اي باشد.
پرل بيلي : آنچه اين جهان واقعاً بدان نياز دارد محبت بيشتر و کاغذبازي کمتر است.
اُرد بزرگ : آدم هاي بزرگ و انديشمند ، بسيار اشک مي ريزند .
پنتاگوراس : در ميان آتش و زنها افتادن هر دو يکي است.
جبران خليل جبران : مبادا او که داراي اشتياق و نيرويي فراوان است ، به کم شوق طعنه زند که : "چرا تو تا اين حد خمود و ديررسي؟! " .
زيرا ، اي سوته دل ! فرد صالح هرگز از عريان و لخت نمي پرسد " لباست کو؟! " و از بي پناه سوال نمي کند " خانه ات کجاست ؟! " .
تورو : تا کنون رفيقي پيدا نکرده ام که به اندازه تنهايي قابل رفاقت باشد .
اُرد بزرگ : آدم هاي ماندگار به چيزي جز آرمان نمي انديشند .
تئودور روزوست : در هر جا که هستيد و با هر چه که در اختيار داريد کاري بکنيد.
بزرگمهر : بد نژادان و بدگوهران خطاکار را بايد از درگاه خويش براند تا نيکان از گزندشان در امان بمانند .
ارد بزرگ : آدم هاي پاک نهاد درهاي وجودشان را پس از ناسپاسي مي بندند نه پيش از آن .
فردريش نيچه :بشر را مشتاق زندگي ساده و همراه با رياکاري اخلاق گرايانه مي بينم.
پائولو کوئيلو : در جواني آنگاه که رؤياهايمان با تمام قدرت درما شعله ورند خيلي شجاعيم ولي هنوز راه مبارزه را نمي دانيم، وقتي پس از زحمات فراوان مبارزه را مي آموزيم ديگر شجاعت آن را نداريم.
تناجيو : وقتي در زندگي به داشتني هاي خود فکر مي کنيم خود را خوشبخت و زماني که به نداشته مي انديشيم خود را بدبخت حس مي کنيم . پس خوشبختي ما در تصور خود ماست .
جبران خليل جبران : چه ناچيز است زندگي کسي که با دست هايش چهره خويش را از جهان جدا ساخته و چيزي نمي بيند، جز خطوط باريک انگشتانش را .
نادر شاه افشار :کيست که نداند مردان بزرگ از درون کاخهاي فرو ريخته به قصد انتقام بيرون مي آيند انتقام از خراب کننده و نداي از درونم مي گفت برخيز ايران تو را فراخوانده است و برخواستم .
شوپنهاور :اگر با شخص مباحثه کنيم و تمام قدرت استدلال و بيان خود را به کار اندازيم چقدر تلخ و خشمگين خواهيم شد وقتي که بفهميم طرف نمي خواهد بفهمد و ما با اراده او سر و کار داريم. از اينجاست که منطق بي فايده است.
ارد بزرگ : آدم هاي آرمانگرا هنگاميکه به نادرست بودن آرزويي پي مي برند بر ادامه آن پافشاري نمي کنند يورتن : ديوانگي محض است که کسي براي آنکه ثروتمند بميرد ، زندگي خود را چون فقرا و بيچارگان به سر آورد .
فردريش نيچه :با ديگران بودن آلودگي مي آورد.
توماس براس : ميان انسان و شرافت رشته باريکي وجود دارد و اسم آن قول است .
اُرد بزرگ : آدمياني که با ديگران رو راست نيستند با خود نيز بدين گونه اند .
تنسون : خود را بشناس و بر روح خويش فرمانروايي کن . در اين صورت مي تواني اميدوار باشي که روزي مقتدر و سعادتمند خواهي شد .
بزرگمهر : بيدارترين ، هشيارترين ، و پسنديده ترين کسان ، داناي سالخورده اي باشد که دانش به تجربت آموخته است .
اُرد بزرگ : آب و هوا ، بر جهان بيني ، پبوندهاي توده و انديشه ما تاثيرگذار است .
سارتو : انسان همان جايى است که تصميم مى گيرد باشد.
اُرد بزرگ : آرمان و خواسته خود را در گفتگوهاي روزانه بررسي کنيد اگر در آن پيشرفتي نمي بينيد نيازي بر انجام آن نيز نخواهد بود .
پلو تارک : ستون تمدن , کتاب و مطبوعات است.
پل نيسن: اگر در دل شوق و عشق داري از زندگي خود بهره بسيار به دست آر چون عشق همواره آدمي را به سوي کمال راه مي نمايد.
فردريش نيچه :بشر براي فرار از خدا طبيعت را عامل همه چيز مي داند و قانوني در طبيعت در کار نيست بلکه پديده هاي طبيعي به دليل قدرت به وجود مي آيند.
شان فور : اغلب مردم نيمي از عمر را صرف بدبخت نمودن نيم ديگر مي نمايند .
اُرد بزرگ : آرمان و انگيزه هويدا ، ويژگي آدم کارآمد است .
تراين وادارلز : روزنامه ها دائرةالمعارف هاي زندگي جهانند . همه چيز را از چهار گوشه جهان بريا ما نقل مي کنند .
اُرد بزرگ : آن گاه که سنگ خويشتن را به سينه مي زنيم نبايد اميد داشته باشيم همگان فرمانبردار ما باشند .
بزرگمهر : براي آدمي دشمن دانا از دوست نادان بهتر است .
يک دهقان آفريقايي : هيئت هاي مسيحي وقتيکه به سرزمين ما آمدند داراي آيين مقدس بودند و ما صاحب زمين بوديم ، اکنون آنها مالک زمين هستند و ما داراي آيين مقدس .
جبران خليل جبران : اندوه و نشاط همواره دوشادوش هم سفر کنند و در آن هنگام که يکي بر سفره ي شما نشسته است ، ديگري در رختخوابتان آرميده باشد.شما پيوسته چون ترازوييد بي تکليف در ميانه اندوه و نشاط
ارد بزرگ : آن گاه که شب فرا رسيد و همه پديدگان فرو خُفتند ابردرياها به پا مي خيزند، آيا تو هم بر مي خيزي ؟
فردريش نيچه :بشر امروز در پرستش بتان مي زيد بتان عرصهء اخلاق بتان گستره سياست بتان عرصه فلسفه.خداياني کاملا" باطل که خود آنها را بر ساخته آنگاه پرستيده اند.از اين روي از راه
تئودور وزد : در هر کجا که هستيد و با هر چه که در اختيار داريد کاري بکنيد .
ارد بزرگ : آن گاه که نمي دانم چه مي گويم ، جز راستي چيزي بر زبانم جاري نيست .
نادر شاه افشار : ميدان جنگ مي تواند ميدان دوستي نيز باشد اگر نيروهاي دو طرف ميدان به حقوق خويش اکتفا کنند .
توماس کارلايل : بشر ، حيوان بکار برنده ابزار است . در هيچ نقطه اي او را بدون ابزار نمي توان يافت . با نداشتن ابزار در حکم هيچ است و با داشتن آن همه چيز .
تاگور : زندگي حتي با عشق گم شده نيز شيرين تر از زندگي بي عشق است .
ارد بزرگ : آسودگي آدمي ، به گنج و دينار نيست که به خرد است و روشن بيني .
تي .اس.اليوت : هرکس نبوغي دارد ، اما اغلب فقط براي چند دقيقه
اُرد بزرگ : آسيب ديده هميشه درهاي روياهايش کوچک و کوچکتر مي شود ، مگر با اميد که شرايط ما را دگرگون مي سازد .
جبران خليل جبران : بسياري از دين ها به شيشه پنجره مي مانند.راستي را از پس آنها مي بينيم، اما خود، ما را از راستي جدا مي کنند .
سنت بور : تنها به قصد دست يافتن به امور محال است که بشر مي تواند به بالاترين حد امور ممکن دست يابد

http://www.etedaldaily.ir/pub/1387/K...ge5.html#37526
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)