بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان > روانشناسی

روانشناسی زیر تالار روانشناسی برای مباحث مربوط به این رشته

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-21-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض زندگی بهتر

می خواهید زندگی بهتری داشته باشید ! امتحان کنید
اگر رفتارتان را تغییر دهید، ادراکتان، اعمالتان، و زندگیتان را تغییر داده اید و با تغییر تک تک زندگیها، دنیا تغییر خواهد کرد

۱- هر روز ۱۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده‌روى کنید و به هنگام راه رفتن، لبخند بزنید. این بهترین داروى ضدافسردگى است.
۲- هر روز حداقل ۱۰ دقیقه در یک مکان کاملاً ساکت و بى‌سر و صدا بنشینید.
۳- هرگز از خوابتان نزنید. یک دستگاه ضبط فیلم بخرید و برنامه‌هاى تلویزیونى مورد علاقه‌تان که شبها دیروقت پخش مى‌شوند را ضبط کنید و روز بعد ببینید.
۴- هر روز صبح که از خواب بلند مى‌شوید، جمله زیر را تکمیل کنید: «هدف امروز من ………………….. است.»
۵- با این سه «الف» زندگى کنید: انرژى، اشتیاق، احساس یگانگى.
۶- نسبت به سال قبل کتاب‌هاى بیشترى بخوانید و بازى‌هاى بیشترى بکنید.
۷- هر روز زمانى را براى دعا، مدیتیشن، یوگا و یا نظایر آن بگذارید.
۸- با افراد بالاتر از ۷۰ ساله و نیز افراد کمتر از ۶ ساله وقت بگذرانید.
۹- به هنگام بیدارى، رویاپردازى کنید.
۱۰- بیشتر از میوه‌ها و سبزیجات تغذیه کنید.
۱۱- چاى سبز، مقدارى زیادى آب، کلم، بادام و فندق را در رژیم غذایى روزانه‌تان بگنجانید
۱۲- سعى کنید هر روز بر روى لب حداقل سه نفر لبخند بیاورید.
۱۳- ریخت و پاش و آشفتگى را از خانه، ماشین و میز کارتان دور سازید.
۱۴- انرژى خود را صرف شایعات، موضوعات گذشته، افکار منفى یا چیزهایى که از کنترل شما خارج است نکنید. در عوض، انرژى خود را مصروف جنبه‌هاى مثبت «زمان حاضر» سازید
۱۵- بدانید که زندگى مانند مدرسه است و شما براى یادگیرى به اینجا آمده‌اید. مسائل، جزئى از برنامه درسى است که ظاهر مى‌شوند و از بین مى‌روند، درست مثل مسائل کلاس ریاضى، امّا درس‌هایى که از آن‌ها یاد مى‌گیرید براى همیشه پا برجا مى‌ماند.
۱۶- صبحانه را زیاد، ناهار را متوسط و شام را کم بخورید.
۱۷- خودتان را زیاد جدّى نگیرید. هیچکس دیگر هم این کار را نمى‌کند.
۱۸- لزومى ندارد که در هر بحثى برنده شوید، اختلاف نظرها را بپذیرید.
۱۹- با گذشته خود صلح کنید تا «حال»تان خراب نشود.

۲۰- زندگى خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.
۲۱- هیچکس مسئول شادى و رضایت شما نیست بجز خودتان.
۲۲- هر مصیبت یا ضایعه‌اى که برایتان پیش مى‌آید به خودتان بگوئید: «آیا ۵ سال دیگر، این اتفاق اهمیتى خواهد داشت؟
۲۳- همه را به خاطر همه چیز ببخشید.
۲۴- آنچه دیگران درباره شما فکر مى‌کنند به شما مربوط نیست.
۲۵- هر وضعیتى، چه خوب و چه بد، تغییر خواهد کرد.
۲۶- به هنگام بیمارى، کارتان از شما مراقبت نمى‌کند، دوستانتان از شما مراقبت مى‌کنند. تماس خود را با آن‌ها حفظ کنید.
۲۷- بهترین اتفاق براى شما هنوز روى نداده است.
۲۸- گاهگاهى به افراد خانواده‌تان تلفن کنید و بهشان بگوئید که به فکرشان هستید
۲۹- هر شب قبل از رفتن به رختخواب، جمله زیر را تکمیل کنید. «من امروز به خاطر …………………. خوشحال و سپاسگزارم.
.
.
2 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-21-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

پیش فرض تزئین صابون حمام

ایده هایی برای تزئین صابون حمام

تزئینات بسیار معطر و لوکسی وجود دارند که مخصوص استفاده در حمام هستند و می توانند برای هر کسی به عنوان یک هدیه بسیار دوست داشتنی در نظرگرفته شوند .

صابون های مخصوص
تزئین انواع صابون های معطر و لوکس خانگی با استفاده از عسل ، زنجبیل ، دارچین و ...که درست کردن آنها کاری بسیار راحت و آسان می باشد.
صابون های گیاهی
با استفاده از پاکت شیر یا کارتن آب میوه می توانید این صابون های زیبا و عاشقانه را درست کرده و مهم آن است که در ساخت آنها از انواع دانه های گیاهی استفاده کنید.
صابون های بسته ای
تعداد زیادی صابون های بسته بندی شده که از انواع اشکال و رنگ ها درست شده اند و علاوه بر آنکه عطر و بوی خاصی را به بدن ما منتقل می کنند ، خوش بو کننده ی محیط حمام هم هستند.
قالب های متنوعی از صابون
صابون هایی در رنگ های متنوع ، بافت ها و طرح های بسیار مهیج ، و بوی معطری که از زیبایی خاصی به حمام تان می دهند.
صابون به شکل بسته ی چای
کیسه های چای را با پودرهای صابونی که بوی ملایمی دارند پر کنید ، و سپس جوانه برگ نعناع ، و جوانه های گل بابونه داخل آنها بریزید .
صابون های مرطوب کننده
برای درست کردن این صابون های مرطوب کننده احتیاج به چهار ماده ی غذایی است و اساس آن بر پایه ی شکر و قند می باشد و بزرگی و کوچکی آن بستگی به این دارد که از چه جوانه ها و دانه هایی استفاده می شود.
صابون های کیسه ای
در داخل کیسه های کوچک پودر صابون های معطر و خوشبو بريزید وسپس آنها را با روبان های رنگی تزئین کنید.
صابون هایی مخصوص لب
می توانید ظرف های مخصوص رژ لب تان را بعد از تمام شدن شسته و خشک کنید و در داخل آنها صابون های ریز و پودر شده را بریزید.
صابون به شکل قلب
ار شکلات های قلبی شکل الهام گرفته و صابون ها را مانند این قلب های درست کنید.

حروف اول اسم برای تزئین روی دمپایی حمام
علاوه بر صابون شما می توانید دمپایی های حمام را هم تزئین کنید. به عنوان مثال حرف اول نام اعضای خانواده تان را روی دمپایی ها حک کرده یا بدوزید
صابون هایی در قالب های ساده و بزرگ
صابون های کلاسیک و بسیار بزرگ را درون ظروف چینی پایه دار سفید گذاشته و با روبان تزئین کنید.
چند حوله در یک سبد هدیه
یکی دیگر از ایده ها برای تزئین حمام استفاده از حوله های شیک و کلاسیک است. حوله های رنگی را می توانید در درون یک سبد بزرگ و زیبا قرار دهید
صابون های گلدار
صابون هایی که روی آنها طرح هایی از گل های مختلف کار شده است و علاوه بر زیبا بودن بسیار مناسب برای استفاده کردن هم می باشند.

منبع : سيمرغ

.
.
قدیمی 08-24-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

پیش فرض خوشبختی

چهار فاکتور اساسی برای خوشبختی/ نامزدها بخوانند

دوام با نشاط یک زندگی زناشویی نیازمند گذشت و ایثار است، چرا که وقتی همسران ندانند چگونه گذشت کنند، ناراحتی ها انباشت می شوند و دست آخر به یک روابط سرد و ناراحت کننده منجر می شود.

زندگی زناشویی اگر بر اساس محبت و صداقت بنا نهاده شود می تواند خوشبختی و آرامش را برای طرفین درپی داشته باشد. البته اصولی وجود دارد که که رعایت آنها می تواند روند کلی زندگی زناشویی را با موفقیت و شادکامی همراه کند.

در زندگی زناشویی تمرکز روی چیزهای مثبتی که یک رابطه را خوب و زنده نگه می دارد، بسیار مهم است. محققان می گویند برای اینکه یک رابطه به کارکرد خود ادامه دهد، لازم است که نسبت خاصی از خوبی در مقابل بدی وجود داشته باشد واین رقم حیرت آورپنجاه پنجاه نیست بلکه پنج به یک است.در مقابل هر تعامل منفی یا تنش زا باید پنج تعامل مثبت وجود داشته باشد.به برخی از این ابعاد مثبت اشاره می کنیم.

1. دوستی
خصلتی که در صدر لیست زن وشوهرهای خوشبخت به چشم می خورد، دوستی است که شامل سهیم شدن علایق و افکار است. هم فرمول از پیش تعیین شده ای در مورد اینکه همسران چه مدتی را باید با هم صرف فعالیت های مشترک کنند تا یک پیوند زناشویی به تاثیرگذاری خود ادامه دهد، وجود ندارد، اما به طور قطع، واضح است زن وشوهرهایی که علایق مشترکی برای اینکه در مورد آن صحبت کنند دارند، مزیت ویژه ای درخوب نگه داشتن زندگی زناشویی خود دارند.

وقتی زن و شوهر در چیزی غیر از خانه وبچه ها با هم مشترک نیستند، گفتگوهایشان خیلی سریع بر روی مشکلات متمرکز می شود. پدر ومادر نه فقط به عنوان دستیار یکدیگر در تربیت بچه ها بلکه به عنوان یار ومونس همدیگر باید با هم خوش بگذرانند و از وجود یکدیگر لذت ببرند. پدر ومادرهایی که علایق و سرگرمی های مشترک دارند، گفتگو های شاد ودلپذیری برای شنیدن بچه هایشان دارند. به خاطر اینکه این نوع رابطه زناشویی جذاب و با مزه است، احتمالا بچه ها باور”ازدواج یعنی دوستی”را به طرحواره شان وارد می کنند. وارد کردن دوستی وخوشی به زندگی زناشویی منبع تغذیه ای برای زن وشوهر فراهم می کند که آنها را در لحظات دشوار سر پا نگه می دارد و حتی به آنها انگیزه بیشتر برای ادامه تلاش در جهت سرزنده نگه داشتن زندگی زناشویی مان می دهد.

2. سپاسگزاری
زوج های خوشبخت قادرند که احساس خوشبختی همسران خود را با ابراز قدردانی مضاعف کنند. زنان شاغل می گویند که وقتی شوهرانشان از آنها سپاسگزاری می کنند، آن وقت هر کاری “شدنی” است. تنها زمانی که احساس می کنند کسی قدر آنها را نمی داند فشار کار از یک طرف و گرداندن خانه از طرف دیگر موجب آزردگی آنها می شود.

بیشتر پدر ومادرها از اینکه می توانند از وجود یکدیگر در نگهداری بچه ها کمک بگیرند سپاسگزار هستند، اما تعداد کمی از آنها وقتی را برای گفتن این مسئله می گذارند. بچه هایی که در اطراف والدین دلخور و دور از هم هستند می آموزند که رویای”عشق جاوید” فریبی بیش نیست. عدم سپاسگزاری از سوی والدین در بچه ها احساسی از بی ارزشی و ناخوشایندی نسبت به ازدواج ایجاد می کند. بچه هایی که والدینشان قادر هستند همکاری یکدیگر را تصدیق و برای آن ارزش قائل شوند، می بینند که همسرانشان چقدر می توانند برای هم مهم باشند. حسن نیت و اساس مثبتی که از طریق سپاسگزاری به وجود می آید به بچه ها اهمیت تشویق و تحسین را یاد می دهد وبیشتر احتمال دارد که در دادن و دریافت آن در روابطشان با دیگران راحت باشند.

3. خنده و شوخی
توانایی با هم خندیدن نیز به عنوان یکی از مولفه های کلیدی یک زندگی زناشویی سعادتمندانه محسوب می شود. شوخ طبعی می تواند به زوجین کمک کند نگذارند مشکلات پایشان را از گلیمشان دراز تر کنند. البته این بدان معنا نیست که باید از تمام مسائل و اختلافات با مسخره بازی گذشت. زمانی که والدین می توانند با همدیگر بخندند و از شوخی برای پشت سر گذاشتن لحظات دشوار استفاده کنند بچه ها هم از تنشی که در سایر خانواده ها منجر به ایجاد دلهره و نگرانی می شود جان سالم به در می برند.

4. گذشت

علیرغم وجود حسن نیت، زنان وشوهران اغلب یکدیگر را ناامید یا اذیت می کنند. زن وشوهرهایی که قادرند با هم وقتی گفتگویی پیش می آید صحبت کنند و خشمشان را تخلیه کنند، از امتیاز بی نظیری در زندگی شان برخوردارند. دانستن اینکه چگونه گذشت کنیم توانایی در اعتماد کردن به یکدیگر است و باور به اینکه خوبی احیا شدنی است. این امر تنها در صورتی روی می دهد که طرفی که آزرده شده بتواند آزردگی اش را با طرف مقابل مطرح کند که او هم باید به تبع آن، مسئولیت ایجاد این ناراحتی را بر عهده بگیرد. توانایی همکاری کردن برای حل مسائل و باز گرداندن صمیمیت به رابطه به خوبی فرصت پیروزی در زندگی زناشویی را به ما می دهد.

.
.
قدیمی 08-27-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

پیش فرض 10 غذایی که هوش را از بین می‌برد

10 غذایی که هوش را از بین می‌برد

در رژیم غذایی ما برخی از مواد غذایی یافت می‌شوند که ما با خوردن آنها به کند ذهنی و نابودی هوش بیشتر کمک می‌کنیم.
در زندگی انواع مختلفی از مواد غذایی وجود دارند که به نابودی هوش منجر می‌شود، ‌در این مقاله به شرح مواردی از آن می‌پردازیم.
همه ما با آن دسته از مواد‌غذایی که باعث حملات قلبی، چاقی، سرطان و دیگر موارد ذکر نشده‌ای که تند و زننده هستند آشنا هستیم. اما در واقع خوراکی‌هایی وجود دارند که خوردن آنها باعث نابودی هوش می‌شود.
این دسته از مواد غذایی شامل الکل، مواد ‌غذایی کم‌ارزش، قندهای مصنوعی است که باعث بیماری‌های فوق‌الذکر می‌شود.
بنابراین، اساساً آنچه برای باقی‌ماندن در بدن بد است که بخوبی در مغز ذخیره نشود.
گیج کننده است که در زندگی ما هیچ راه فراری از این مواد غذایی وجود ندارد که در این لیست ذکر شده است.
اما به یاد داشته باشید که برای زندگی کردن به صورت سالم در حد اعتدال کلیدی وجود دارد.
اگر ما تعادل بین سالم و ناسالم بودن مواد غذایی را مدیریت کنیم، قطعا به ما اجازه داده می‌شود تا از خوش‌گذرانی‌های گاه به گاه، بیش از حد لذت بریم.

1. الکل
قطعا برای شهرت الکل به عنوان قاتل مغزی خود متعجب نمی‌شویم.
ما معمولاً از پیامدهای مخرب و ویرانگر الکل بر کبد خود آگاهی داریم اما این در حالی است که الکل همچنین می‌تواند صدمات جدی به سلول‌های مغزی نیز وارد کند.
عوارض جانبی شناخته شده از الکل شامل لغزش‌های حافظه و عدم تمرکز است. سوء مصرف طولانی مدت الکل نیز باعث اختلال در قوای شناختی می‌شود.

2. تنقلات
برگرها، سرخ‌کردنی‌ها و چیزهایی شبیه آن ما را دچار وسوسه ‌می‌کند اما خوردن این مواد غذایی باعث انباشته شدن چربی‌ها ‌می‌شود که این امر اعتیاد را بوجود می‌آورد.
مصرف نامحدود تنقلات مانع تولید «دوپامین» می‌شود که ماده شیمیایی «شادی» در بدن ما است و علائمی را به وجود می‌آورد که با نوسان اخلاقی و افسردگی ارتباط دارد.

3. محصولات غذایی غنی از قند
قند‌های ذخیره شده که مسبب مشکلات عصبی است.
مصرف بیش از حد قند منجر به کاهش تولید یک ماده شیمیایی در مغز می‌شود که به عنوان فاکتور نوروتروفیک مشتق شده از مغز شناخته شده است.
نبود این ماده باعث اختلال در یادگیری و همچنین به خاطر سپردن می‌شود. طبیعت اعتیاد‌آور شکر عواقب بلند مدتی بهمراه دارد به طوریکه بر توانایی یادگیری تاثیر می‌گذارد و مهارت‌های شناختی را تضعیف می‌کند.

4. مواد غذایی سرخ شده
مواد غذایی سرخ شده، به سبک پخت جنوبی در جنوب شرقی آمریکا به عنوان «کمربند سکته مغزی» شناخته شده است.

سطوح بالای چربی و کلسترول موجود در مواد غذایی سرخ شده بر دیواره‌های شریان تامین خون به مغز رسوب می‌کند؛ عدم خون‌رسانی کافی در نهایت باعث سکته مغزی می‌شود.
بنابراین، هنگامی که در رژیم غذایی به طور منظم شامل مواد غذایی سرخ شده باشد، شما بیشتر با دردسر و مشکلات مواجه می‌شوید.

5. وعده‌های غذایی منجمد شده
اکثر افراد در زندگی خود به دلیل زمان کمی که دارند مجبور می‌شوند که غذاهای خود را فریز کنند.
مصرف مواد غذایی یخ زده، به طور منظم می‌تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد و همچنین به زوال عقل که تخریب سلول‌های مغزی در طول زمان است،‌ منتهی شود.

6. محصولات غذایی شور
مواد غذایی شور درست مانند مواد قندی، می‌تواند اعتیاد آور باشد و با عواقب خطرناک همراه باشد.
سدیم در تغییرات فشار خون شناخته شده است اما نکته اینجاست که آیا می‌دانید که این ماده می‌تواند همچنین توانایی‌های تفکر ما را مختل سازد؟
برای هر چیزی پزشکان به ما توصیه نمی‌کنند که مصرف نمک را کم کنیم.
نمک، به عنوان یک ماده نگهدارنده در ترشی‌ها استفاده می‌شود، پس از زیاده‌روی در خوردن آن خودداری کنید.

7. پروتئین‌های فرآوری شده
پروتئین‌ها و چربی‌ها چیزهایی که ما از دوران مدرسه آنها را می‌شناسیم.
زمانی که پروتئین‌ها فرآوری می‌شوند و تبدیل به سوسیس، پپرونی و کالباس، می‌شوند پروئتین‌ها خطرناک می‌شوند.
مواد نگهدارنده، مانند نیترات سدیم، زمانی که در فرآوری گوشت با پروتئین‌ها ترکیب می‌شود بسیار سرطان زا می‌شوند.

8. نیکوتین
نیکوتین زمانی که به میزان بالا مصرف می‌شود به دلیل کاهش عرضه خون و اکسیژن به مغز به عنوان عامل سرطان شناخته می‌شود.
علاوه بر این، سفت ‌شدن مویرگ‌ها و تأثیر بر عملکرد انتقال دهنده‌های عصبی و انتقال مواد شیمیایی در بدن از دیگر عوارض آن به شمار می‌آید.

9. شیرین کننده‌های مصنوعی
بسیاری از ما نسبت به این موضوع که شیرین کننده‌های مصنوعی در زندگی ما فاقد آسیب هستند دارای تصور غلط هستیم.
استفاده از شیرین‌کننده‌های مصنوعی در نهایت به آسیب‌های مغزی منتهی می‌شود.

10. چربی‌های ترانس
چربی‌های ترانس (trans fats) هنگام افزودن هیدروژن به روغن‌های مایع گیاهی (عمل هیدروژنه کردن)، برای بالابردن نقطه ذوب آنها (جامد کردن) جهت افزایش طول عمر و پایداری شان به وجود می‌آیند.
چربی‌های ترانس در روغن‌های شیرینی‌پزی، روغن نباتی جامد، مارگارین‌ها، شیرینی‌ها، غذاهای حاضری، غذاهای سرخ شده مثل پیراشکی و سیب‌زمینی‌ سرخ‌کرده و سایر غذاهایی که با روغن‌های هیدروژنه، پخته یا سرخ شده‌اند، یافت می‌شوند.
مصرف چربی‌های ترانس خطر ابتلا به بیماری کرونر قلبی را افزایش می‌دهد؛ در طی یک دوره، ما را با درد و رنج یک سکته مغزی حساس مواجه می‌سازد.
همچنین، مصرف این نوع چربی سبب کم شدن حجم مغز می‌شود که در نهایت به بیماری آلزایمر منتهی می‌شود.

.
.
3 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 08-27-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

پیش فرض ۶ سوال مهم که زندگیتان را برای همیشه تغییر می‌دهد

۶ سوال مهم که زندگیتان را برای همیشه تغییر می‌دهد

چند سال پیش سردرگم شده بودم. احساس خستگی، ترس، تردید، اضطراب و شکست می‌کردم. در بن‌بست کاری گیر کرده بودم و از انتظارات جامعه به تنگ آمده بودم. نمی‌دانستم واقعاً باید با زندگیم چه کنم.

آنقدر برای خودم ارزش قائل بودم که بخواهم زندگیم را تغییر دهم اما نمی‌دانستم از کجا باید شروع کنم. روزها را با این امید می‌گذراندم که اوضاع تغییر کند--که بتوانم از زندگی که روحم دیگر تحمل آن را نداشت فرار کنم.

بدترین قسمت ماجرا اینجاست که من طوری زندگی می‌کردم که جامعه از من انتظار داشت. اینکه کار مطمئنی پیدا کنم و سخت کار کنم ، پله‌های ترقی را بالا بروم.

نمی‌دانم شما چطور هستید اما درمورد من، این رفتارهای درست، همه لذت زندگی را برایم نابود کرد.

تصور کنید که در وجودی که راضی‌تان نمی‌کند، گیر افتاده باشید. وقت باارزشتان را به انجام کارهایی تلف کنید که واقعاً دوست ندارید. و از اینکه بخواهید این خاص بودنتان را اعلام کنید بترسید. آخرهفته‌ها خوش بگذرانید و از رسیدن هفته بعد واهمه داشته باشید. شاید لازم به تجسم کردنش نباشد؛ شاید زندگی شما هم دقیقاً شبیه به من باشد.

بعد انگار چیزی مثل یک چکش به سرم اصابت کرد. قبلاً هم شنیده بودم اما هیچوقت به آن دقیق نشده بودم. انگار صدایی از اعماق ذهنم خیلی واضح و بلند با من حرف می‌زد.

«خود واقعی‌ات را کشف کن و همه جنبه‌های خاص بودنت را به دنیا نشان بده. اگر می‌خواهی یک زندگی غیرعادی داشته باشی این تنها راه توست.»

این توصیه را طوری دنبال کردم که انگار زندگی‌ام به آن وابسته بود. و می‌توانم بگویم که از آن به بعد زندگی‌ام بسیار بهتر شده است.

به جرات می‌توانم بگویم که عاقلانه‌ترین جمله‌‌ای که تابحال شنیده‌ام این بوده است:

اگر می‌خواهی یک زندگی فراعادت داشته باشی، لازم است که بدانی واقعاً که هستی و برای این منظور باید خود واقعی‌ات را کشف کنی.

این ۶ سوال زندگی من را برای همیشه متحول کرد. با اجازه دادن به شما برای کشف خود واقعی‌تان به شما هم کمک می‌کند زندگیتان را تغییر دهید. برای این منظور باید بفهمید چرا به این دنیای بزرگ پا گذاشته‌اید.

منظورمان خودی که دیگران می‌خواهند باشید نیست یا خودی که سعی می‌کنید برای گنجاندن در جامعه آن را تغییر دهید. درمورد خود واقعی‌تان حرف می‌زنیم--خودی که می‌خواهد خصوصیات خاص شما را به دنیا نشان دهد.

با پاسخ دادن به این سوالات علایق، توانایی‌ها، ارزش‌ها، امیال و انگیزه‌های خاص خودتان را پیدا می‌کنید.

شما یک هدف خاص دارید. پیدا کردن پاسخ به این سوالات به شما این امکان را می‌دهد خودتان را با این هدف هماهنگ کنید و جادوی واقعی را وارد زندگی‌تان کنید.

شناخت خود بالاترین دانشی است که می‌توانید به دست آورید. چرا؟ زیرا توانایی شما برای برآوردن امیال خاص درونی‌تان، توانایی شما برای برآوردن قدرت خود را تعیین می‌کند و این درمقابل کیفیت زندگی شما را مشخص می‌کند.
سوالات زیر برای کمک به شناختن عمیق خودتان و پیدا کردن چیزی که واقعاً برایتان مهم است، طراحی شده است. همه ما یک توانایی غیرقابل‌پیش‌بینی داریم؛ این تمرینات برای کمک به شما برای پیدا کردن این توانایی‌ها در خودتان طراحی شده‌اند.

۱. چه چیزی است که من در زندگی واقعاً دوست دارم؟

هر چیزی را که درمورد این جهان و آدمهایی که در زندگی‌تان هستند دوست دارید را لیست کنید. درمورد هر فعالیتی که شما را به هیجان می‌آورد و سرزنده‌ترتان می‌کند فکر کنید. این می‌تواند هر چیزی باشد: موسیقی، ورزش، آشپزی، تدریس، یادگیری، تماشای فیلم و … در عشق شما به این چیزها شوری عمیق نهفته است.

۲. تا اینجا در زندگی چه دستاورهایی داشته‌ام؟

تمام لحظاتی که به آن افتخار می‌کنید و همچنین وقت‌هایی که به موفقیت رسیده‌اید را لیست کنید. برای به دست آوردن این موفقیت‌ها، ممکن است بعضی توانایی‌های اصلی‌تان را استفاده کرده باشید. ببینید می‌توانید بفهمید که دلیل موفقیتتان چه بوده است؟ همچنین، هر فعالیت، سرگرمی یا چیز دیگری که به سادگی انجام می‌دهید را هم لیست کنید. در این فعالیت‌ها بالاترین توانایی‌های شما نهفته است.

۳. اگر می‌دانستم کسی قضاوتم نمی‌کند، چه می‌کردم؟

هر کاری که اگر نمی‌ترسیدید انجام می‌دادید، حتی وحشی‌ترین رویاهایتان را لیست کنید. این به شما کمک می‌کند ارزش‌های عالی خود را کشف کنید.

۴. اگر زندگی‌ام مطلقاً هیچ محدودیتی نداشت و می‌توانستم هر چه که می‌خواهم داشته باشم یا هر کاری که می‌خواهم انجام دهم، چه چیزی را انتخاب می‌کردم یا چه کاری را انجام می‌دادم؟

سبک‌زندگی ایدآل خود را توصیف کنید. بنویسید اگر می‌دانستید که قطعاً موفق می‌شوید چه می‌کردید، چه نوع فردی می‌شدید، چقدر پول درمی‌آوردید و کجا زندگی می‌کردید.

این سوال به شما این امکان را می‌دهد که بفهمید اگر هیچ محدودیتی نداشته باشید، چه نوع انسانی دوست دارید باشید. با منطبق کردن خودتان با این سبک زندگی می‌توانید به سمت زندگی گام بردارید که واقعاً دوست دارید داشته باشید.

۵. اگر صد میلیارد تومان پول داشته باشم چه می‌کردم؟

لیستی از همه کارهایی که دوست دارید با داشتن این همه پول انجام دهید، تهیه کنید. خوب، شاید به سفر دور دنیا بروید، یکی دو خانه بزرگ بخرید و کمی هم پول به خانواده‌تان بدهید. با وقتتان چه می‌کنید؟

این سوال به شما کمک می‌کند بتوانید بدون محدودیت فکر کنید. وقتی بتوانیم محدودیت‌ها و موانع را برداریم، می‌توانیم کاری که واقعاً دوست داریم انجام دهیم را کشف کنیم.

۶. چه کسی را بیشتر از همه در جهان تحسین می‌کنم؟

لیستی از کسانی که از آنها الهام می‌گیرید و خصوصیاتی در آدمها که تحسین می‌کنید، تهیه کنید. به این فکر کنید که واقعاً چه چیزی در این دنیا به شما الهام می‌بخشد. چیزی که در دیگران تحسین می‌کنید درواقع خصوصیتی در خودتان است. باید بدانید که به این دلیل کسی را تحسین می‌کنید که شبیه به خودتان است.

وقت گذاشتن برای پاسخ دادن به این سوالات زندگی‌تان را تغییر می‌دهد. هر چه بیشتر توانایی‌ها، ارزش‌ها، علایق، امیال و انگیزه‌های خودتان را کشف کنید، زندگی‌تان شادتر خواهد شد.

می‌توانید درس بخوانید و دکتر، مهندس، وکیل، معلم یا هر چیز دیگری شوید اما اگر دانش شناخت کامل خودتان را به دست نیاورید، زندگی هیچوقت پرمعنا و مفهوم نخواهد شد.

حالا شاید بفهمید که چرا انیشتین می‌گوید، اطلاعات دانش نیست.

باارزش‌ترین دانشی که می‌توانید به دست آورید، درون خودتان است.
.
.
قدیمی 08-28-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

پیش فرض راهنمای ست کردن جواهرات امسال

راهنمای ست کردن جواهرات امسال

جواهرات با قطعات بزرگ و ضخیم، جزو جواهرات سال هستند. قطعات قرار گرفته در این مجموعه ها به صورت غیرمعمول بزرگ و ضخیم هستند ولی در عین حال چیدمان هنرمندانه این قطعات جلوه خاصی به این جواهرات می دهد.
زیباست و گران اما اگر خوب انتخاب نشود نه زیبایی اش به نظر می آید و نه گرانی اش؛
جواهرات را می گوییم که حالا فقط حکم زیبایی ندارند و یک سرمایه دوست داشتنی هم به شمار می آیند. در این مقاله نگاهی داریم به این موضوع؛ خواندنش خالی از لطف نیست حتی اگر نه قصد خرید داشته باشید و نه پول خرید آن را.

جواهر عتیقه و قدیمی
جواهرات قدیمی و عتیقه گرچه در ظاهر منسوخ شده اند ولی امروزه دوباره در رده جواهرات قرار گرفته اند. این جواهرات با ظرافت ها و اشکال زیبایشان از زمان های گذشته سخن می گویند. جواهرات خانوادگی و سنتی هم از این دست جواهرات هستند. به کار بردن قطعه های قدیمی در کنار جواهرات جدید از دیگر کارهایی است که امروزه بسیار محبوب واقع شده اند.

جواهر به شکل گل و حیوان
ساختن جواهرات به شکل گل های الگو گرفته از طبیعت و حتی حیوانات نیز جزو مد امسال است. در بعضی از طراحی ها جواهرات ساخته شده به شکل گل یا حیوان به صورت آویزهایی به گردنبند یا دستبند یا گوشواره متصل می شوند. این مجموعه اگر با سنگ و مروارید همراه شوند مجموعه ای بسیار شیک و زیبا به وجود می آورند که بیشتر موردپسند دختران جوان قرار می گیرند.

سنگ های قیمتی در کنار نگین های کریستالی
در مد امسال سنگ های درشت قیمتی را با نگین های درخشان کریستالی تزیین می کنند و مجموعه های زیبایی پدید می آورند و قطعا قسمت بزرگی از جواهرات سال را به خود اختصاص خواهند داد. تزیین سنگ های زیبا به وسیله نگین ها، جواهرات بسیار درخشنده و جذابی می سازند.

جواهر با طیف های مختلف آبی
تن های مختلف آبی در سنگ ها، واقعا زیبا و دل انگیزند. قرار دادن سنگ هایی با تن های مختلف آبی در کنار هم جزو مد امسال است. ممکن است در یک گردنبند، شما رنگ های فیروزه ای، آبی روشن، آبی کبود، آبی تیره و درخشان و… را در کنار هم ببینید که حس خوبی در انسان ایجاد می کند.

جواهر صلیبی شکل
امسال شکل صلیب بسیار مورد توجه طراحان جواهرات قرار گرفته است. البته جواهرات با شکل صلیب در اندازه های کوچک یا بزرگ، کار شده، ساده یا پرزرق و برق و رنگی از قبل طرفداران زیادی بین مردم داشته و دارد.

جواهر پلاتینی همراه با الماس
قرار گرفتن الماس در کنار پلاتین بسیار پرزرق و برق و باشکوه است. معمولا از این نوع جواهرات در مراسم خاصی مثل ازدواج استفاده می شود مانند حلقه های ازدواج یا نامزدی و سرویس های عروس. البته جواهرات پلاتینی همراه با الماس های درخشان قیمت بالایی دارند و از زمان های گذشته بیشتر موردتوجه خانواده های سلطنتی یا ثروتمند بوده اند.

جواهر دست ساز
جواهرات دست ساز، امسال بسیار پرطرفدار هستند. زیبایی این کارهای هنری و مدرن با قرار گرفتن طلا و نقره در کنار سنگ های قیمتی یا مروارید دوچندان می شود. استفاده از چند رنگ متفاوت در فلزات به کار رفته جلوه خاص و زیبایی منحصربه فردی به این نوع جواهرات می دهد.

جواهر با اشکال بزرگ و ضخیم
جواهرات با قطعات بزرگ و ضخیم، جزو جواهرات سال هستند. قطعات قرار گرفته در این مجموعه ها به صورت غیرمعمول بزرگ و ضخیم هستند ولی در عین حال چیدمان هنرمندانه این قطعات جلوه خاصی به این جواهرات می دهد و معمولا گردنبندهای ساخته شده به این سبک کاملا به گردن می چسبند. این جواهرات از تنوع گسترده ای برخوردارند و علاوه بر مدروز بودن محبوبیت بالایی بین طرفداران مد پیدا کرده اند.

مروارید در کنار منجوق
این جواهرات کاملا از دیگر مجموعه ها متفاوت هستند. استفاده از مروارید در ردیف های رنگارنگ منجوق ها بسیار شگفت انگیز و رمزآلود است. این گروه جواهرات جزو طراحی های مدرن هستند و در مد امسال جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده اند.

جواهر با رنگ روشن
طبقه بندی گسترده ای از سنگ های بسیار روشن به تازگی رواج پیدا کرده است. رنگ های این طبقه از سنگ های متنوع و درخشان هستند. با توجه به رنگ سنگ، رنگ طلای متصل شده به آنها انتخاب می شود. قرار گرفتن رنگ های متفاوتی از سنگ ها در کنار هم فوق العاده و چشم نواز است.

.
.
قدیمی 08-28-2013
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام
Smile توصیه های مفید به خانم های شاغل - فقط خانم ها بخوانند

توصیه های مفید به خانم های شاغل - فقط خانم ها بخوانند
توصیه های مفید و خواندنی به خانم های شاغل
ساعت 7 صبح از خواب بیدار می شوید. با کمی عجله ودلهره از عدم به موقع رسیدن به محل کار، شوهر وکودک تان را از خواب بیدار می کنید. صبحانه را آماده کرده، بعد از صرف صبحانه ظرفها را داخل سینک می گذارید، روی میز را مرتب می کنید.

کودک تان را برای رفتن به مهد حاضر می کنید و به سمت محل کارتان حرکت می کنید. بعد ازظهر از محل کار باز می گردید، لباسهای کثیف را داخل ماشین می اندازید. شام را حاضر می کنید و.......

هر روز همین کارها با استرس خاص خود تکرار می شود، زن در خانه وظایفی دارد که هیچگاه مردان پس از مراجعت به منزل آن را تجربه نمی کنند. جایگاه زنان در زندگی مردان به طور سنتی نقش «مراقب کننده و یاور» است. داشتن چنین خصوصیتی به نوعی وظایف زنان را چه در مقابل خانواده و چه در مقابل کودکان بیشتر می کنید اما برای کاهش این استرس ها و نظم در امور روزمره یک زن شاغل باید چه کارهایی را انجام دهد؟

زنان شاغل معمولا کمتر در کنار کودکانشان هستند.کودکان معمولا در کنار مادران شاغل باید منتظر تعطیلات آخر هفته بمانند تا بتوانند در این زمان لحظاتی به پارک یا باغ وحش بروند.گاهی کودکان در این فرصت ها هم از والدین شان محروم هستند چرا که مادر خانواده معمولا باید غذاهای روزهای آینده را بپزد و معمولا نظم و نظافت خانه را روزهای تعطیل انجام دهد.

برنامه ریزی خوب، شرط اول
زندگی به این شکل علاوه بر اینکه برای مادر شاغل خسته کننده و دلهره آور است، اعضای خانواده را هم کسل می کند. حال آنکه با یک برنامه ریزی خوب افراد خانواده می توانند شب ها و تعطیلات آخر هفته ای پر ماجرا ، شاد همراه با استراحت داشته باشند و در کنار آن به امور خانه هم رسیدگی نمایند. روزهای تعطیل که معمولا پنجشنبه و جمعه است، زنان می توانند یک روز را به مرتب کردن خانه و جمعه ها را به استراحت یا گردش همراه با خانواده اختصاص دهند.

فراهم آوردن مواد غذایی مورد نیاز
مرد خانواده با فراهم آوردن مواد لازم برای طبخ غذا کمک می کند تا زن شاغل غذاهای طول یک هفته و غذای روزانه را تهیه کند. آماده بودن غذای مورد نیاز خانواده به نوعی استرس و نگرانی زن شاغل را در هنگام مراجعت به خانه می کاهد.

شستن لباس ها در طول هفته
یکی از مسائلی که در حال حاضر وجود دارد، مسائل اقتصادی خانواده ها است. این مسئله فعالیتهای زنان در خانه را هم تحت الشعاع قرار داده است. زنان شاغل معمولا بدلیل انباشته شدن لباس ها در آخر هفته به دفعات مکرر از ماشین لباسشویی استفاده می کنند.

این امر ممکن است، قبض برق خانه را افزایش دهد، حال اگر یک یا دو روز خاص در هر هفته برای لباس شستن و کارهای جانبی اختصاص داده شود، با این روش انجام شستشوهای کوتاه در طول هفته، پهن کردن لباسها در صبح و خشک شدن آنها در طول روز باعث صرفه جویی و جلو افتادن در کارها شده و با همکاری سایر اعضای خانواده بخشی از کار انجام می شود.

زنان شاغل باید با همسر و خانواده خود درباره خواسته ها و آرزوها یشان و اهداف کاری شان صحبت کنند،این امر سبب خواهد شد که اعضای خانواده با توجه به این اهداف همسر و مادرشان را یاری دهند

کاهش حواس پرتی در زندگی با برنامه ریزی
یکی از مسائلی که کار در افراد ایجاد می کند، حواس پرتی در امور زندگی است. شخصی که ساعات اصلی زندگی را در محل کار بوده است، به نوعی ذهنش مختص کار می شود. به این دلیل که زن در خانه نقش اصلی را ایفا می کند، اشتغال ذهنی او در امور خانه بی نظمی ایجاد می کند.

حال آنکه یک مرد بدلیل وظایف کمی که در خانه دارد، فراموش کاری اش در زندگی روزمره تاثیری زیادی ندارد. زن شاغل شاید موارد کوچک اما تاثیر گذار را در زندگی فرزند خود فراموش کند ، اما برنامه ریزی منظم می تواند این فراموشی ها را کاهش دهد.

با یک برنامه ریزی خوب افراد خانواده می توانند شب ها و تعطیلات آخر هفته ای پر ماجرا ، شاد همراه با استراحت داشته باشند و در کنار آن به امور خانه هم رسیدگی نمایند

توانایی های اعضای خانواده خود را لیست کنید
زنان شاغل برای اینکه اعضای خانواده هم در زندگی سهمی داشته باشند باید وظایفی را که سایر اعضا توانایی انجام آن را دارند، لیست کنند.
آنها باید با همسر و خانواده خود درباره خواسته ها و آرزوها یشان و اهداف کاری شان صحبت کنند،این امر سبب خواهد شد که اعضای خانواده با توجه به این اهداف همسر و مادرشان را یاری دهند.
این روش کمک می کند تا مباحثه و مذاکره ای صریح و واضح بین اعضای خانوده اتفاق بیافتد.صحبت در مورد موقعیت فعلی خود حتی اهداف آینده خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع:تبیان
قدیمی 08-28-2013
پریشان آواتار ها
پریشان پریشان آنلاین نیست.
کاربر بسيار فعال

سپاسها: : 8,172

4,786 سپاس در 1,493 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض خانم ها کی ورزش کنند؟

از آنجا که روی ورزشکاران زن پژوهش های دقیق و گسترده ای صورت نگرفته است، یک اتفاق نظر و تفاهم کلی درباره سطح عملکرد آنها وجود ندارد.

وجود اختلافات فیزیولوژیک و نیز ساختاری بین جنس زن و مرد هم مزید بر علت شده است. اگرچه بر اساس نظرسنجی ها، اکثر ورزشکاران زن معتقد به افت عملکرد بدنی در دوران قاعدگی هستند، اما از لحاظ فیزیکی زنانی بوده اند که در طی زمان قاعدگی قادر به شکستن رکوردهای جهانی شده اند.

فعالیت ورزشی شدید سبب کاستن سطح استروژن در خون می شود، اما لزوماً بر سطح عملکرد بدنی اثری ندارند.

در تمرینات با شدت یکسان، اختلافی در میزان بروز آسیب های ناشی از ورزش در زن و مرد دیده نمی شود.
قرص های ضدبارداری هر چند ممکن است سبب تغییرات چشمگیر فیزیولوژیک در بدن زن شوند، اما تاثیر عمده ای روی عملکرد فرد نخواهند گذاشت.

حاملگی در دو تا سه ماه اول، اثر منفی روی عملکرد نمی گذارد. لابد می دانید در المپیک سال 1956 ملبورن، سه تن از برندگان مدال طلا حامله بودند. حتی بعد از طی حاملگی اگر وضعیت جسمی به شکل پیش از حاملگی زن بازگردد، مشکلی در رقابت های ورزشی نخواهد داشت.

ورزش سبب بهبود تراکم استخوان زنان نمی شود، بلکه فقط سبب حفظ آن می شود. در صورت مصرف مقادیر کافی کلسیم ، ورزش احتمالاً در شکل گیری استخوان های قوی تر کمک خواهد کرد.

از طرفی هیچ محدودیت سنی برای شرکت در ورزش های استقامتی وجود ندارد، حتی زنان 80 ساله هم توانایی شرکت منظم در دوهای مارتن را دارند، اگر چه مدت زمان طی شده بیشتر خواهد بود. دقیقاً معلوم نیست که آیا زنان سریع تر می دوند یا مردان؟ فقط می دانیم که در ازای هر دهه ی عمر، زنان توانایی سرعت بخشی در دویدن به میزان 14 متر در دقیقه را دارند. در حالی که این رقم برای مردان 7 متر در دقیقه است.

البته با توجه به اختلالات فیزیکی به نظر نمی رسد که زنان توانایی غلبه بر مردان در مسافت های کوتاه را داشته باشند، اما برعکس این موضوع در دوهای با مسافت طولانی صدق می کند که به نظر می رسد به علت چربی بالاتر موجود در بدن زنان است که به عنوان منبع انرژی عمل می کند. به علاوه تعریق در دماهای بالاتر بدن، سبب حفظ و نگهداری بیشتر آب بدن خواهد شد.
اثرات ورزش برای زنان ,ورزشهای مفید برای خانمها, ورزش مناسب برای خانمهافعالیت ورزشی شدید سبب کاستن سطح استروژن در خون می شو اثرات ورزش برای زنان ,ورزشهای مفید برای خانمها, ورزش مناسب برای خانمهافعالیت ورزشی شدید سبب کاستن سطح استروژن در خون می شود
قدیمی 09-02-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

پیش فرض دوخت دمپایی رو فرشی

دوخت دمپایی رو فرشی با شلوار جین کهنه (آموزش تصویری)

چیزایی که لازم داریم

جیب پشت شلوار رو با پارچه زیریش با دقت میبریم

از یه دمپایی واسه کشیدن کفی روفرشی مون استفاده میکنیم...اون رو روی مقوا پیاده میکنیم

مقوا رو روی پارچه میذاریم و یکی دو سانت بزرگتر میبریم

یه مقدار ابر متری رو دور مقوا میگیریم

پارچه رو دورش میذاریم و با دقت میدوزیم...میتونید از دوخت های تزیینی واسه دورش استفده کنید

حالا کفی رو داخل جیب میذاریم و لایه ی زیری رو به کف روفرشی چسب میزنیم

امیدوارم خوشتون اومده باشه

.
.

ویرایش توسط ترنم : 09-02-2013 در ساعت 07:47 PM
قدیمی 09-02-2013
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

پیش فرض اموزش درست کردن چتر برای بستنی و آبمیوه

اموزش درست کردن چتر برای بستنی و آبمیوه در پذیرایی

برای درست کردنش فقط کاغذها یا مقواهای رنگی میخوایم و خلال دندون و چسب و قیچییه دایره به قطر 10-12 سانتیمتر روی کاغذ میکشیم...دورشو میبریم...نقطه وسط دایره رو مشخص میکنیم و یه مثلث کوچولو از توش در میاریم....بعدش باید دو تا لبه رو بذاریم روی هم و چسب بزنیم و خلال دندون یا سیخ های چوبی نازک رو وسطش فرو کنیم .

چتر آماده ست

امیدوارم خوشتون اومده باشه

.
.

ویرایش توسط ترنم : 09-02-2013 در ساعت 07:47 PM
پاسخ

برچسب ها
خانم ها, روانشناسی, شوهر

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)