بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-24-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض نخستين همايش سراسري اخلاق علمي در كرمانشاه برگزار شد

نخستين همايش سراسري اخلاق علمي در كرمانشاه برگزار شد
كرمانشاه - نخستين همايش سراسري اخلاق علمي كشور روز پنجشنبه ( 2 تيرماه ) در دانشگاه رازي كرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، رييس دانشگاه رازي كرمانشاه در آغاز اين همايش گفت: جايگاه علم و عالم در دين مبين اسلام بسيار والاست و مسلما علمي از نظر اسلام اهميت ويژه دارد كه چارچوبهايي برايش وجود داشته باشد كه يكي از مهمترين چارچوبها همان اخلاق علمي است.

وي افزود: تلفيق علم و اخلاق مي تواند بسيار ثمربخش باشد و كساني كه مي خواهند فعاليتهاي علمي ، سياسي ، اجتماعي و فرهنگي و غيره داشته باشند بايد به اخلاق توجه كنند و ما كه مسلمان هستيم نسبت به اين مسئله بايد بيشتر حساس باشيم زيرا هدف اصلي رسالت پيامبر اسلام (ص) نيز تكميل اخلاق بوده است.

وي گفت: در سالهاي اخير حركتهاي قابل توجهي در مسايل علمي كشور رخ داده است و اميد است روز به روز شاهد انجام و قوي تر شدن اين حركتها و رشد همه جانبه و پايدار در زمينه علمي باشيم و فقط زماني اين رشد پايدار خواهد بودكه اخلاق بر آن حاكم باشد.

وي در پايان با تاكيد بر ضرورت رعايت اخلاق علمي در ميان دانشمندان ، اساتيد و دانش پژوهان گفت: براي يك محقق ، داده ها و اطلاعات ، ناموس وي محسوب مي شود و بايد با رعايت اخلاق علمي آن را پاس بدارد.

در ادامه ، رييس انجمن كتابداري و اطلاع رساني دانشگاه هاي اصفهان و رازي كرمانشاه و دبيرعلمي اين همايش نيز با اشاره به اهداف برپايي همايش گفت: هدف از اين همايش بيان مجموعه محورهاي مورد بحث در اخلاق علمي به منظور ارتقاي سلامت جامعه علمي كشور است.

' مظفر چشمه سهرابي ' افزود: در حوزه علم هم كجروي و هم ناهنجاري داريم و امروز به اين اميد جمع شده ايم كه بتوانيم بسياري از موازين مقررات اصول و چارچوبهايي را كه در اخلاق علمي بايد بيان شود بيان كنيم تا اساتيد دانشجويان و پژوهشگران ما بيشتر در جريان اين موارد قرار بگيرند و سلامت جامعه علمي مان را بيشتر تضمين كنيم.

وي تصريح كرد: از سال گذشته مقدمات اين همايش فراهم و عناوين و محورها مشخص شد و به دنبال حامي بوديم كه با همكاري دانشگاه رازي اين مهم محقق شد و بسيار خرسنديم كه امروز در اين همايش محورهايي باز شده كه تاكنون در كشور منتشر نشده است و اين همايش زمينه هاي جديدي را در اين محورها براي پژوهش فراهم مي كند.

وي بنيان هاي اخلاق علمي ، اخلاق نقد علمي ، اخلاق داوري علمي ، اخلاق نشر علمي ، اخلاق پژوهش ، اخلاق علمي تطبيقي و بداخلاقي هاي علمي را از مهمترين محورهاي اين همايش يكروزه عنوان كرد.

چشمه سهرابي گفت: 11 مقاله سفارشي به دبيرخانه اين همايش رسيد كه از اين تعداد 9 مقاله در همايش امروز به صورت سخنراني ارايه شد.

وي با اشاره به اينكه اين همايش با همكاري دانشگاه رازي ، علوم پزشكي ، آزاد و انجمن كتابداري و اطلاع رساني كرمانشاه برگزار شد، گفت: حضور چهره هاي شاخص علمي كشور از نقاط قوت اين همايش است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-24-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض مسابقات قرآني دانشجويان پيام نور كشور در كرمانشاه برگزارمي شود

مسابقات قرآني دانشجويان پيام نور كشور در كرمانشاه برگزارمي شود
كرمانشاه - مديرامور فرهنگي دانشجويي دانشگاه پيام نور استان كرمانشاه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، از برگزاري شانزدهمين دوره مسابقات قرآني دانشجويان پيام نور كشور در كرمانشاه خبر داد.

مرتضي عسگري اظهار داشت: اين مسابقات طي سه مرحله اجرا خواهد شد كه برگزاري اولين مرحله آن تحت عنوان مرحله مقدماتي در آذر ماه سالجاري در كليه مراكز و واحدهاي پيام ‌نور سراسر كشور آغاز مي شود.

وي با بيان اينكه مرحله مقدماتي مسابقات قرآني (حفظ ، ترتيل ، صوت ، تفسير و ترجمه ) اين دوره در 540 واحد و مراكز پيام نور سراسر كشور و مرحله نيمه نهايي آن در دانشگاه هاي پيام نور مركز 31 استان برگزار خواهد شد.

عسگري با تاكيد براين كه برگزيدگان مرحله استاني شانزدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم در دانشگاه‌هاي پيام ‌نور كه شامل نفرات نخست هر رشته مي‌شود، در رقابت كشوري حضور خواهند داشت، اظهار كرد: مرحله كشوري اين دوره مسابقات در ارديبهشت ماه سال آينده در كرمانشاه اجرايي خواهد شد.

مدير امور فرهنگي دانشجويي پيام نور استان كرمانشاه گفت: در پانزدهمين دوره اين مسابقات، حدود شش هزار حافظ و قاري در اين رقابتها شركت كردند و پيش بيني مي شود در شانزدهمين دوره 50 هزار نفر شركت كننده را داشته باشيم.

وي با اشاره به اهداف برگزاري اين مسابقات ، اعتلا دانش ، ايمان و اخلاق ديني دانشگاه ، توسعه فضاي معنوي قرآني در دانشگاه ، زمينه ساز انس و الفت دانشگاهيان با قرآن كريم و سيره معصومين و تدبر و عمل به آن و تنظيم شعاير قرآن را از مهمترين اين اهداف برشمرد.

عسگري گفت: در اين راستا تشويق به انجام فعاليتهاي قرآن و عترت در دانشگاهها و گسترش معارف و پژوهش هاي قرآني از ديگر اهداف مهم و پايه اي برگزاري مسابقات مي باشد.

وي، گسترش اطلاعات و مباحث كاربردي قرآن و تقويت محتواي برنامه ريزي قرآن كريم و گسترش بهره برداري تحقيقات بين رشته ها ، تلاش براي ترويج غيرمستقيم آموزه هاي قرآن و عترت و تعميق اهل هنر به قرآن كريم را از ديگر اهداف برگزاري اين مسابقات عنوان كرد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-24-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض هشت هزار واحد مسكن مهر تا آخر تابستان جاري تحويل مردم داده مي شود

مدير كل تعاون استان كرمانشاه:
هشت هزار واحد مسكن مهر تا آخر تابستان جاري تحويل مردم داده مي شود
كرمانشاه - مدير كل تعاون استان كرمانشاه روز پنجشنبه در همايش تعاونيهاي مسكن مهر استان كه در محل تالار شهيد بهشتي برگزار شد، از تحويل هشت هزار واحد مسكن مهر كه از سوي تعاونيها احداث شده اند، تا آخر شهريور ماه امسال به مردم خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، بهمنيار شيخي، افزود: اكنون كار ساخت 67 هزار واحد مسكن مهر در استان كرمانشاه در حال انجام مي باشد.

وي گفت: در فراخوانهاي اوليه متقاضيان واحدهاي مسكن مهر استان، 120 هزار نفر ثبت نام كرده بودند كه پس از بررسي و پالايشهاي لازم، تعداد 80 هزار نفر از آنان واجد شرايط شناخته شدند.

وي گفت: اين واجدين شرايط در قالب 350 تعاوني كارمندي، كارگري و مشاغل آزاد ساماندهي شدند.

وي گفت: در اين جشنواره از 17 تعاوني برتر كه در زمينه ساخت واحدهاي مسكن مهر توانسته اند به موفقيتهايي دست يابند، تجليل مي شود.

شيخي گفت: تكميل با حداقل هزينه و در حداقل زمان، كيفيت بالاي ساخت، اطلاع رساني و احترام به اعضا از جمله شاخصهاي اثرگذار در انتخاب تعاونيهاي برتر مسكن مهر استان مي باشند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-24-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سوختگيري غيراستاندارد، سه مسافر خودروي سواري را راهي بيمارستان كرد

سوختگيري غيراستاندارد، سه مسافر خودروي سواري را راهي بيمارستان كرد
كرمانشاه - سوخت گيري از يك عامل غيرمجاز گاز ' ال پي جي' ، منجر به حريق يك دستگاه سواري مسافربر و سوختگي سه مسافر آن در شهر كرمانشاه شد.

به گزارش ايرنا، پايگاه اطلاع رساني پليس روز جمعه گزارش داد، در پي اعلام مركز فوريتهاي پليسي 110 مبني بر وقوع يك مورد آتش سوزي خودرو در حوالي ميدان امام حسين (ع) شهر كرمانشاه ، بلافاصله ماموران كلانتري 19 اين شهر براي بررسي موضوع به محل اعزام شدند.

بنا براين گزارش، با حضور ماموران در محل حادثه مشاهده شد ، اكيپ اعزامي مركز فوريتهاي پزشكي در حال مداواي دو خانم و يك مرد مي باشد ، اما خودروي گزارش شده در محل يافته نشد.
اين گزارش مي افزايد، بررسيهاي ماموران حاكي از آن بود ، سه مصدوم ذكر شده مسافران يك دستگاه سواري شخصي ' آر دي ' بوده اند كه براي تهيه سوخت گاز ' ال پي جي ' خودرو، به يك عامل غيرمجاز فروش گاز مراجعه كرده است، اما حين سوخت گيري ناگهان خودرو دچار حريق شده و موجب آسيب مسافران شده است.

اين گزارش حاكيست، با پيگيري ماموران دو عامل غيرمجاز فروش كپسول گاز دستگير شده و دستگيري راننده آر دي نيز كه از محل متواري شده است، در دستور كار ماموران قرار دارد

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-26-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تعرفه هاي جديد پزشكي از امروز در استان كرمانشاه اجرايي مي شود

رييس سازمان نظام پزشكي كرمانشاه در گفت و گو با ايرنا:
تعرفه هاي جديد پزشكي از امروز در استان كرمانشاه اجرايي مي شود
كرمانشاه - رييس سازمان نظام پزشكي كرمانشاه از اجرايي شدن تعرفه هاي جديد پزشكي سال 90 از امروز ( شنبه ) در اين استان خبر داد.
دكتر ' فتاح فرخي ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه تعرفه هاي جديد از حدود 10 روز پيش در تهران و برخي از استانهاي ديگر كشور اجرايي شده است، افزود: ميزان جديد تعرفه هاي ، اخيرا' به سازمان نظام پزشكي كرمانشاه بصورت رسمي ابلاغ شده است.

وي گفت: براساس تعرفه هاي جديد طي امسال ويزيت پزشكان عمومي 80 هزار ريال ، پزشكان متخصص 130 هزار، پزشكان روانپزشك و فوق‌ تخصص 160 هزار، فوق تخصص روانپزشكي 180 هزار ريال ، PHD پروانه ‌دار 80 هزار، كارشناس ارشد پروانه ‌دار 70 هزار و كارشناس پروانه ‌دار 55 هزار ريال خواهد بود.

فرخي افزود: در تعرفه هاي جديد ، متوسط زمان ويزيت براي پزشكان عمومي حداقل 15 دقيقه، براي پزشكان متخصص حداقل 20 دقيقه و براي پزشكان فوق تخصص 25 دقيقه و روانپزشكان حداقل 30 دقيقه تعيين شده است.

وي گفت: همچنين براساس اين مصوبه، سقف ضرايب تعرفه‌هاي داخلي 32 هزار ، بيهوشي 160 هزار ، جراحي 360 هزار ، دندانپزشكي چهار هزار و 800 و فيزيوتراپي چهار هزار و 200 ريال تعيين شده است.

رييس سازمان نظام پزشكي كرمانشاه در پايان با بيان اينكه تعرفه هاي جديد طي امروز و فردا در استان كرمانشاه اجرايي خواهند شد ، گفت: اين تعرفه ها بصورت يكسان در سراسر كشور ابلاغ شده و لازم الاجراست.

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-26-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بهاي بليت رفت و برگشت كرمانشاه به سليمانيه 175 هزار تومان است

مديركل فرودگاه بين المللي كرمانشاه:
بهاي بليت رفت و برگشت كرمانشاه به سليمانيه 175 هزار تومان است
كرمانشاه - مدير كل فرودگاه بين المللي شهيد اشرفي اصفهاني كرمانشاه روز شنبه در نشست خبري با خبرنگاران، نرخ بليت رفت و برگشت پرواز كرمانشاه به سليمانيه را 175 هزار تومان عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، پيمان شرفائي، افزود: اولين پرواز كرمانشاه به سليمانيه توسط شركت هواپيمايي آسمان، روز نهم تيرماه و همزمان با مبعث پيامبر اسلام (ص) آغاز مي شود.

وي گفت: برخي اين پرواز را پرواز تهران - كرمانشاه - سليمانيه عنوان مي كنند در حاليكه فرودگاه كرمانشاه به عنوان هاب پروازي غرب كشور، آماده پذيرائي از مسافرين به مقصد استان سليمانيه و كردستان عراق از همه نقاط كشور مي باشد بنابراين اين پرواز را بايد پرواز كرمانشاه - سليمانيه و بالعكس دانست.

وي گفت: پرواز مذكور در روزهاي يكشنبه و پنجشنبه هر هفته انجام مي شود و با فعاليتهايي كه در زمينه امور تبليغي انجام شده است، اين انتظار وجود دارد كه از ' لود ' (استقبال مسافر) خوبي برخوردار باشد.

وي در ادامه از امكان ايجاد باشگاه آموزش خلباني در دو بخش تئوريك و عملي در اين فرودگاه خبر داد و افزود: ما اين پيشنهاد را به مسوولين رده بالا ارايه كرده ايم و در صورت موافقت، اولين باشگاه آموزش خلباني كشور را در كرمانشاه خواهيم داشت.

شرفائي گفت: افرادي كه تمايل داشته باشند، مي توانند با حضور در اين دوره هاي آموزشي و پس از اخذ مدرك پروازي اقدام به سفر با هواپيماهاي تك موتوره كه معمولا كمتر از 500 ميليون ريال قيمت دارند، نمايند و از خدمات اين فرودگاه نيز بهره مند شوند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-26-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض دهمين نمايشگاه سراسري 'صنعت ساختمان' در كرمانشاه گشايش يافت

دهمين نمايشگاه سراسري 'صنعت ساختمان' در كرمانشاه گشايش يافت

كرمانشاه - دهمين نمايشگاه سراسري ' صنعت ساختمان، سيستمهاي گرمايشي و سرمايشي، كاشي و سراميك ' عصرشنبه در محل دايمي نمايشگاههاي كرمانشاه گشايش يافت.
مدير روابط عمومي شركت نمايشگاههاي بين المللي استان كرمانشاه در خصوص اين نمايشگاه به خبرنگار ايرنا گفت: در اين نمايشگاه 200 شركت از توليد كنندگان داخلي و خارجي در چهار هزار متر مربع فضاي مفيد، محصولات خود را به نمايش گذاشته اند.

' بنفشه اماميان ' افزود: در نمايشگاه فوق علاوه بر محصولاتي با برندهاي معتبر خارجي، توليد كنندگاني از استانهاي كرمانشاه ، همدان ، شيراز ، تبريز و مشهد برترين محصولات خود در زمينه صنعت ساختمان را ارايه داده اند.

وي با بيان اينكه اجناس اين نمايشگاه با 10 تا 20 درصد تخفيف به خريداران عرضه خواهد شد، بيان داشت: هدف از برپايي اين نمايشگاه بنا به تاكيد استاندار، جذب بهترين محصولات ساختماني براي رونق طرح مسكن مهر در استان كرمانشاه است.

اماميان افزود: دهمين نمايشگاه سراسري ' صنعت ساختمان ' از امروز تا هشتم تيرماه جاري بعد ازظهرها از ساعت 16 تا 21:30 در محل نمايشگاههاي دايمي كرمانشاه واقع در انتهاي بوستان شاهد اين شهر پذيراي عموم است.

گفتني است اين نمايشگاه به همت شركت نمايشگاههاي بين المللي استان كرمانشاه برپا شده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-26-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض پروانه كسب در اتحاديه هاي صنفي استان به صورت اينترنتي صادر مي شود

پروانه كسب در اتحاديه هاي صنفي استان به صورت اينترنتي صادر مي شود
كرمانشاه - صدور پروانه كسب در 260 اتحاديه صنفي استان كرمانشاه به صورت اينترنتي، امكان پذير شده است.
به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي سازمان بازرگاني استان كرمانشاه، صدور پروانه كسب به صورت اينترنتي از طريق سايت اينترنتي WWW.ASNAF.IR در استان راه اندازي شده است.

از اين پس، متقاضيان دريافت پروانه كسب در مراكز شهرستانها، بخشها و روستاهاي استان كرمانشاه بدون نياز به مراجعه حضوري به اتحاديه هاي صنفي، مي توانند با ورود به پايگاه اينترنتي مذكوراقدام به ثبت تقاضاي خود نموده و با دريافت كد رهگيري، روند رسيدگي به تقاضاي خود را توسط اتحاديه صنفي ذيربط از طريق اينترنتي و بدون نياز به مراجعه حضوري پيگيري نمايند.

معاون توسعه بازرگاني داخلي سازمان بازرگاني استان كرمانشاه، هدف از اجراي اين طرح را كاهش هزينه تردد، تسريع در فرآيند صدور پروانه كسب متقاضيان، نظارت بر حسن اجراي مقررات قانون نظام صنفي و آيين نامه هاي مربوطه، نظارت بر عملكرد هيات مديره اتحاديه ها در خصوص متقاضيان پروانه كسب و ساماندهي واحدهاي صنفي فاقد پروانه كسب عنوان كرد.

علي ملكشاهي، شناسايي مشاغل و رسته هاي جديد، افزايش ميزان اعتماد مردم به خدمات الكترونيكي، شفاف سازي و قابل پيگيري بودن مراحل صدور پروانه كسب و امكان رصد نمودن تعداد و هر گونه تغييرات در پروانه كسب هاي صادره در حوزه اصناف را از ديگر اهداف ايجاد اين سامانه اعلام كرد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 06-26-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بانك ملت شعبه قصرشيرين رتبه اول كشور را كسب كرد

بانك ملت شعبه قصرشيرين رتبه اول كشور را كسب كرد

قصرشيرين - رييس بانك ملت شعبه قصرشيرين از كسب رتبه اول اين بانك در ميان يك هزار و 800 شعبه بانك ملت سراسر كشور خبر داد.
فرشاد تيموري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طي يك برنامه عملياتي و در مقاطع مختلف عملكرد شعب ارزيابي مي شود كه اين ارزيابي شامل 53شاخص مي باشد كه شعبه قصرشيرين با داشتن بهترين عملكرد اين موفقيت را از آن شهرستان كند.

وي گفت: ابتدا بانك ملت قصرشيرين در سطح حوزه و سپس در مرحله بعدي در سطح ناحيه شش كه شامل هفت استان مي باشد، حايز جايگاه نخست شد و بعد در بين نواحي پنج و شش كه بيش از 12 استان را شامل مي شود حايز مقام اول شد و در نهايت رتبه اول در ميان يك هزار و 800 شعبه بانك ملت سراسر كشور را كسب كرد.
وي برخي از شاخصها را وصول مطالبات، سودآوري، جمع منابع، نسبت كارايي، حفظ و ارتقاء جايگاه بانك، بانكداري الكترونيك و ... نام برد.

وي گفت: اين موفقيت حاصل مساعدت خوب مردم و تلاش كاركنان اين شعبه است كه براي شهرستان مرزي قصرشيرين بدست آمده است.

قصرشيرين در غرب كرمانشاه 25 هزار نفر جمعيت دارد.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 06-26-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض در آينده نزديك قادر به صادرات برق به عراق خواهيم بود

مديرعامل برق منطقه اي غرب كشور:
در آينده نزديك قادر به صادرات برق به عراق خواهيم بود
كرمانشاه - مديرعامل برق منطقه اي غرب كشور گفت: با توجه به همجواري استان كرمانشاه با كشورعراق، يكي از دلايل تصويب و احداث نيروگاهها در اين استان فراهم كردن زمينه صادرات برق به كشور عراق است.

عبدالعزيز كريمي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، توليد و انتقال برق را وظيفه اصلي شركت برق منطقه اي غرب دانست و ابراز داشت: شركت برق منطقه اي غرب سه استان كرمانشاه، كردستان و ايلام را زير پوشش دارد و توليد و انتقال برق وظيفه اصلي اين شركت است و تا چند سال قبل مسووليت توزيع برق نيز با شركت برق بود اما بنا به تصميمات اتخاذ شده اين وظيفه به شركت توزيع برق منتقل شد.

مديرعامل برق منطقه اي غرب كشوردر خصوص تعداد و ظرفيت نيروگاههاي برق در غرب كشور افزود: تا سال گذشته در منطقه غرب دو نيروگاه بيستون و نيروگاه گازي سنندج هر يك با ظرفيت 640 مگاوات فعاليت مي كردند اما با اضافه شدن نيروگاه زاگرس با ظرفيت 640 مگاوات، هم اكنون تعداد نيروگاههاي فعال در منطقه غرب به سه نيروگاه توليد برق با ظرفيت 1920 مگاوات افزايش يافته كه 1280 مگاوات در كرمانشاه و 640 مگاوات در سنندج توليد مي شود.

كريمي با اشاره به طرحهاي در دست اقدام براي افزايش هر چه بيشتر توان برق منطقه اي غرب كشور براي توليد انرژي افزود: در دور اول سفر هيات دولت به استان كرمانشاه مصوب شد كه ظرفيت نيروگاه بيستون به دو برابر افرايش يابد و براين اساس يك نيروگاه معادل نيروگاه بيستون يعني نيروگاه زاگرس احداث شد و چند طرح ديگر هم در استان در دست اقدام است كه از آن جمله مي توان به نيروگاه گازي اسلام آباد غرب با ظرفيت 100 مگاوات، نيروگاه سيكل تركيبي اسلام آباد كه توسط بخش خصوصي در دست احداث است، طرح توسعه نيروگاه بيستون و افزايش ظرفيت اين نيروگاه، نيروگاه توليد برق آبي در شهرستان پاوه با ظرفيت 210 مگاوات و نيز نيروگاه 5/8 مگاواتي در منطقه سرپل زهاب اشاره كرد و با وارد شدن برق توليدي اين نيروگاهها به مدار شاهد توليد 2400 مگاوات برق دراستان كرمانشاه خواهيم بود.

وي تصريح كرد: برخي پروژه ها از جمله نيروگاه سيكل تركيبي اسلام آباد غرب به دليل تغيير صندوق ذخيره ارزي به صندوق توسعه ملي و با توجه به اينكه در حال حاضر اين صندوق راه اندازي نشده است با مشكل ارزي رو به رو است كه اميدواريم به محض راه اندازي صندوق توسعه ملي اين منابع ارزي تامين شوند.

مديرعامل برق منطقه اي غرب كشور در ادامه با اشاره به رشد صنعتي استان كرمانشاه و ديگر استانهاي غربي افزود: ميزان برق توليدي در استان كرمانشاه نه تنها براي تامين صنايع استان كافي خواهد بود حتي با توجه به ميزان زياد توليد مي توانيم استانهاي ديگر را نيز پوشش دهيم.

كريمي گفت: با توجه به شبكه هاي تبادل انرژي در استان، كرمانشاه با همه استانهاي همجوار ارتباط الكتريكي دارد و مي تواند مازاد توليد را به اين استانها منتقل كند و همچنين با توجه به همجواري استان كرمانشاه با كشورعراق، يكي از دلايل تصويب و احداث اين نيروگاهها فراهم كردن زمينه صادرات برق به كشور عراق است.

وي در خصوص ميزان مشاركت بخش خصوصي در توليد انرژي افزود: وزارت نيرو تا حد امكان زمينه را براي حضور سرمايه گذاران در اين عرصه بويژه در زمينه احداث نيروگاههاي كوچك فراهم كرده است و براي اطمينان خاطر سرمايه گذاران با آنها قرارداد تضميني خريد برق امضا مي كند از سوي ديگر بنا بر قانون وزارت نيرو موظف است نيروگاهها را به بخش خصوصي واگذار كند كه براين اساس نيروگاه بيستون به سازمان خصوصي سازي عرضه شده است.

كريمي با اشاره به مصوبات سفرهاي هيات دولت به استان كرمانشاه و اجراي اين مصوبات گفت: در دور اول مصوبه دو برابر شدن ظرفيت نيروگاه بيستون و احداث پست در ثلاث باباجاني را داشتيم كه هر دو اجرا شد و در دور دوم مصوبه اي در خصوص برق منطقه اي نداشتيم و در دور سوم يك مصوبه در خصوص احداث پست دهم شهر كرمانشاه به تصويب هيات دولت رسيد.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)