بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام ملتها

جام ملتها مسائل مربوط به جام ملتهای قاره ها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض یک میلیون دلار جایزه برای تیم ملی سوریه

- تیم ملی سوریه در صورت راهیابی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا، جایزه ای به مبلغ یک میلیون دلار دریافت خواهد کرد.
به گزارش گل یحیی الکردی تاجر و سرمایه دار سوری قصد دارد در صورت راهیابی تیم ملی کشورش به نیمه نهایی جام ملت های آسیا، جایزه ای به مبلغ یک میلیون دلار به اعضای تیم هدیه کند.
یحیی الکردی با اشاره به توانایی تیم ملی کشورش بر درخشش طی رقابت های جام ملت های آسیا که امروز جمعه در دوحه پایتخت قطر آغاز خواهد شد، تاکید کرد که اعضای تیم ملی سوریه در صورت راهیابی به نیمه نهایی این بازی ها، جایزه ای یک میلیون دلاری دریافت خواهند کرد.
به گزارش گل الکردی در ادامه افزود: یک میلیون دلار دیگر نیز برای آماده سازی تیم ملی سوریه با هدف راهیابی به جام جهانی 2014 در برزیل اختصاص داده ام و با دیگر سرمایه داران سوری نیز به منظور فراهم سازی جوایزی دیگر، در تماس خواهم بود.
تیم ملی سوریه قرار است نخستین بازی خود را روز یکشنبه آینده در برابر تیم ملی عربستان سعودی برگزار کند و چهار روز بعد، با همتای ژاپنی به میدان خواهد رفت و در هفدهم ماه جاری میلادی نیز به مصاف تیم ملی اردن دیگر تیم عضو این گروه خواهد رفت

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

قطر زیر نورافکن رسانه‌ها

دوحه: جام ملت‌های آسیای 2011 در قطر به طرز فوق‌العاده‌ای توجه رسانه‌های ورزشی را جلب کرده است. در پانزدهمین دوره از بزرگ‌ترین تورنمنت آسیا بیش از دو هزار خبرنگار برای پوشش مسابقات ID کارت دریافت کرده‌اند نمایندگان رسانه‌ها از سراسر آسیا و سایر نقاط جهان به دوحه آمده‌اند تا از تورنمنتی که انتظار می‌رود در تاریخ 55 ساله‌اش از لحاظ برگزاری بهترین دوره باشد، گزارش تهیه کنند. برگزارکنندگان نیز از هیچ هزینه‌ای برای فراهم کردن بهترین امکانات فروگذار نکرده‌اند تا طرفداران فوتبال در سراسر جهان جام ملت‌های آسیا را دنبال کنند.

جوزف دونوهو، مدیر ارتباطات، رسانه و روابط عمومی کمیته برگزاری جام ملت‌ها، در یک جلسه مطبوعاتی پبش از مسابقه افتتاحیه میان قطر و ازبکستان خاطرنشان کرد: «ما برای میزبانی هیجان‌انگیزترین تورنمنت فوتبال آسیا آماده‌ایم، و آماده‌ایم تا برخی از مهیج‌ترین بازی‌های تیمی و مهارت‌های فردی در تاریخ فوتبال آسیا را ببینیم. ما با بهترین استادیوم‌ها و تجهیزات برای بازیکنان،‌ رسانه‌ها و تماشاگران آماده‌ایم.»
دونوهو (عکس) در ادامه تصریح کرد که برگزارکنندگان همه چیز را برای تامین‌ نیازمندی‌های سخت‌گیرانه‌ترین رسانه‌ها مهیا کرده‌اند: «ما با یک مرکز رسانه‌ای آماده این کار شده‌ایم که همه خدمات و امکاناتی را که در حین تورنمنت به آنها نیاز است را دارد. مرکز پخش بین‌المللی ما نیز آماده است تا صدها ساعت پوشش زنده تلویزیونی را برای بینندگان سراسر آسیا و جهان تولید کند.»
جام ملت‌های آسیای 2011 قطر روز جمعه آغاز می‌شود، هنگامی که قطر و ازبکستان در استادیوم خلیفه راس ساعت 19:15 (19:45 به وقت تهران) پس از یک مراسم افتتاحیه به مصاف هم می‌روند.

قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض اخبار گروه اول:قطر-كويت- چين -ازبكستان

سرمربي تيم فوتبال چين : شانسي براي قهرماني نداريم

سرمربي تيم فوتبال چين گفت:اين تيم براي كسب تجربه در جام ملت هاي آسيا به قطر آمده است و شانسي براي قهرماني ندارد .
به گزارش خبرگزاري قطر ، 'هائو جين مي' روز جمعه در نشست خبري كه در مركز رسانه هاي جام ملت هاي آسيا برگزار شد ، افزود:ما با تيمي، جوان به جام ملت هاي آسيا آمده ايم و براي آينده برنامه ريزي كرده ايم. وي درعين حال افزود: من به رغم آنكه بازيكنان خود را به تجربه اندوزي دعوت كرده ام اما از آنها خواسته ام تا بر بازيها تمركز كنند و نتايج خوبي را به دست آورند.
مربي تيم فوتبال چين تاكيد كرد: ديدار با تيم كويت قهرمان مسابقات كشورهاي عربي حاشيه خليج فارس براي تيم جوان چين بسيار سخت است اما ترسي از اين ديدار نداريم. وي با اشاره به اينكه تيمش براي شركت در مسابقات جام ملت هاي آسيا ديدارهاي تداركاتي خوبي را برگزار كرده است ، گفت: رويارويي با كويت براي ما دشوار است زيرا تيم فوتبال كويت دوران طلايي خود را مي گذراند و به عنوان قهرماني مسابقات غرب آسيا دست يافته است و با برخوداري از بازيكنان با تجربه يكي از نامزدهاي قهرماني اين جام است.
وي افزود: از اين مسابقه ها تخصص و تجربه كسب مي شود و من بيشترين تلاشم را مي كنم تا بازيكنانم در زمينه كسب تجربه دست خالي از اين مسابقات نروند. وي افزود: چنانچه تيم هاي قطر ميزبان مسابقات و كويت قهرمان غرب آسيا در گروه ما قرارنداشتند وضعيت ما در جام ملت هاي آسيا بهتر بود.
قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

متسو از فشار میزبانی نگران نیست

دوحه: برونو متسو سرمربی تیم ملی قطر، پیش از بازی افتتاحیه جام ملت‌های آسیای2011 مقابل ازبکستان، این نگرانی را که بازیکنان‌اش از پس فشارهایی که روی تیم میزبان وجو دارد برنخواهند آمد، رد کرد. روی تیم قطر که از زمان اولین حضورشان در جام ملت‌های آسیا 31 سال پیش، تنها یک بار در جام ملت‌های سال 2000 لبنان توانستند از مرحله گروهی صعود کنند، فشار زیادی وجود دارد که در خانه نتیجه خوبی بگیرند.

علاوه بر آن، این رویداد با توجه به اینکه ماه گذشته میزبانی جام جهانی 2022 به قطر اعطا شد، مورد توجه مضاعف رسانه‌های جهان هم قرار خواهد گرفت.
برونو متسو کارنامه‌ افتخارآمیزی در آسیا دارد، چه در عرصه باشگاهی که با باشگاه العین در سال 2003 لیگ قهرمانان آسیا را برد، و چه در عرصه ملی که تیم ملی امارات عربی متحده را در سال 2007 به اولین قهرمانی در جام خلیج فارس رساند.
او حالا به بازیکنان‌اش در تیم ملی قطر ایمان دارد که خودشان را در دوحه اثبات کنند: «تیم میزبان بودن فشار زیادی را به ما می‌آورد، اما ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که این فشار را به حداقل برسانیم و فردا بهترین بازی‌مان را انجام دهیم.»
این مربی فرانسوی در ادامه افزود: «فشار روی تیم ما به این خاطر هم بسیار بالاست که بازیکنان‌مان می‌خواهند خودشان را به قطر و به جهان نشان دهند.»
دوران آماده‌سازی برای جام ملت‌های آسیا برای قطر با پیروزی‌های مقابل استونی و قطر و یک تساوی بدون گل سخت بدست آمده در برابر ایران، به خوبی پیش رفت. سپس متسو جمعه گذشته یک تیم کاملاً متفاوت را در آخرین بازی تدارکاتی مقابل کره شمالی به زمین فرستاد و با اینکه آنها یک بر صفر شکست خوردند، اما این مربی 56 ساله از عملکرد تیم‌اش ابراز رضایت کرد.
اما بدون تردید ازبکستان که رشد یکنواختی در تبدیل شدن به یک قدرت جدید در آسیا دارد و در دو دوره گذشته به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافته، محک سفت و سخت‌‌تری برای مردان متسو خواهد بود. با این حال، و با وجود اینکه متسو تایید کرد که ازبک‌ها حریفان سرسختی خواهند بود، اطمینان دارد که تا زمانی که بازیکنانش بهترین بازی‌شان را انجام دهند، در نهایت تیم برتر خواهند بود: «من فقط روی تیم خودم تمرکز دارم. اگر تیم ما خوب بازی کند، شانس خوبی برای پیروزی دارد. بازیکنان ما باید یک بازی قدرتمندانه و خوب انجام دهند و آنها برای بردن خواهند جنگید.» متسو در ادامه گفت: «من در ماه گذشته با تیم‌ام سخت کار کرده‌ام و آنها کارشان را به خوبی انجام داده‌اند. در فوتبال همه چیز ممکن است و همه تیم‌ها اینجا در آغاز شرایط یکسانی دارند.»

قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

چشم اميد قطري ها به ارنس كوبه آ

Quaye (C)

حسین یاسر، مهاجم تیم قطر، معتقد است که تیم ملی کشورش از وجود لارنس کوآیه در خط میانی بهره زیادی خواهد برد.

لارنس که در تیم ملی زیر 20 ساله های غنا بازی کرده است، به تازگی شرایط بازی در تیم ملی قطر را به دست آورده است. این هافبک 26 ساله در مسابقات دوستانه قبل از شروع بازی ها عملکرد خوبی داشت.
یاسر، مهاجم قطر، در مورد او می گوید: « البته که ما می توانیم از وجود بازیکنی در سطح او در خط میانی بهره زیادی ببریم. او سال های زیادی است که در قطر بازی می کند و ما او را یکی از خودمان می دانیم. امیدوارم که بازی های خوبی انجام دهد و مطمئنم که در این تورنمنت کمک زیادی به تیم ما خواهد کرد».
قطر 23 سال است که در آسیا قهرمان نشده است. اما یاسر معتقد است که با بازی خوب و کسب نتایج مطلوب می توانند به این مهم دست پیدا کنند: « به نظر من ما به آمادگی لازم رسیده ایم. در ماه نوامبر ما در مسابقات گالف کاپ شرکت کردیم و بعد از آن چند بازی تدراکاتی مقابل مصر، کره شمالی، ایران و استونی انجام دادیم. به نظر من تیم ما به اوج آمادگی رسیده و با شرایطی خوب در این مسابقات شرکت می کند. بازیکنان تمرینات خوبی داشته اند و همچنین بازی های خوبی هم کرده اند و من امیدوارم که فردا در برابر ازبکستان بازی خوبی انجام دهیم».
او در مورد حساسیت های بازی اول گفت: « نتیجه اولین بازی در این مسابقات همیشه عملکرد تیم را در باقی بازی ها تحت الشعاع قرار می دهد و بسیار موثر است، مخصوصا اگر تیم پیروز شود. حتی اگر ببازیم یا مساوی کنیم هم باز دو شانس دیگر داریم، اما امیدوارم بازی روز جمعه را با پیروزی پشت سر بگذاریم، چراکه ما در خانه بازی می کنیم و این نعمت بزرگی برای ما است».

قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

هشدار محاجم ازبك به دروازه بان قطر

الکساندر گینریخ، مهاجم تیم ازبکستان، برای بازی امشب تیمش مقابل قطر، به دروازه بان تیم حریف هشدار داد.

گینریخ 26 ساله مدعی شد که ازبکستان بازی خوب و تهاجمی ای را ارائه خواهد داد و دروازه بان قطر باید مراقب باشد: « ما راحت و آرام هستیم و هیچ استرسی نداریم و برای بازی امشب به خوبی آماده شده ایم. بورهان، دروازه بان تیم قطر، یکی از ستاره های این تیم است، اما فردا زندگی برای او به گونه ای دیگر خواهد بود».
گینریخ یکی از مهاجمان گلزن آبراموف است و در کنار ماکسیم شاتسکیخ زوج خوبی را در خط حمله ازبکستان به وجود آورده اند.
گینریخ معتقد است: « قطر تیم بسیار قدرتمندی است، من قبلا در برابر آن ها بازی کرده ام. دفاع خوبی دارند و در حمله ها بسیار سریع هستند. اما ما تمام تلاشمان را می کنیم تا نتیجه مطلوب را به دست آوریم. هیچ بازیکنی در دنیا وجود ندارد که بردن را دوست نداشته باشد».
مهاجم ازبک مهاجم قطر را تهدیدی برای تیمشان دانست: « سباستین سوریا بازیکنی باهوش و گلزن است. ما باید مراقب او باشیم».
بازی ازبکستان و قطر ساعت 19:45 در ورزشگاه خلیفه برگزار می شود.

قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

كويت بدون بر هم مشكلي نخواهد داشت

Kuwaiti midfielder Jarrah Al Atiqi

دوحه: جراح العتیقی هافبک تیم ملی کویت باور دارد که این تیم به اندازه قوی هست که بتواند غیبت احتمالی بدر المطوع، ستاره گلزن تیم را در اولین بازی مقابل چین فردا در جام ملت‌های آسیا پر کند.
المطوع که یکی از نامزدهای بهترین بازیکن آسیا در سال 2010 بود، از وقتی که روز سه‌شنبه مچ پایش پیچ خورد همراه تیم تمرین نکرده و ممکن است به این دیدار در استادیوم الغرافه نرسد.
اما در حالیکه غیبت مهاجم تیم القادسیه ضربه بزرگی به «الازرق» (آبی‌ها) خواهاد زد، العتیقی اطمینان دارد که تیم‌اش به میزان کافی توانایی این را دارد که اگر واقعاً به بازی فردا نرسید، جایش را پر کند.
العتیقی به سایت ای‌اف‌سی گفت: «بدر بسیار مهم است و یک بازی کلیدی برای ما محسوب می‌شود. اما ما یک تیم 23 نفره هستیم، بنابراین زیاد نگران نیستیم اگر کسی نرسد، حتی اگر بازیکن مهمی باشد. به عنوان نمونه او در مرحله گروهی جام خلیج در بازی با عربستان سعودی غایب بود، چون برای شرکت در مراسم بهترین بازیکن آسیا به کوالالامپور رفته بود. با این حال ما در غیاب او هم خیلی خوب بازی کردیم.»
العتیقی در 29 سالگی یکی از مسن‌ترین بازیکنان تیم کویت است. هافبک باشگاه الکویت معتقد است که تیم ملی کویت پس از دو قهرمانی اخیر در مسابقات غرب آسیا و جام خلیج فارس، پتانسیل این را دارد که به موفقیت بزرگی در جام ملت‌های آسیا دست یابد: «همه چیز برای ما به خوبی پیش رفته و روحیه ما بسیار بالاست. تیم ما از ثبات زیادی برخوردار بوده است، چون در دوسال گذشته با گوران توفژیچ کار کرده‌ایم. علاوه بر آن ما در این مدت همان مقامات را داشته‌ایم. برای همین است در سه ماه گذشته دو قهرمانی بدست آوردیم و با اعتمادبه‌نفس پا به جام ملت‌های آسیا گذاشته‌ایم.»
العتیقی در ادامه افزود: «آماده‌سازی ما برای این تورنمنت بسیار خوب بوده است. ما اردوی تمرینی بسیار خوبی داشتیم و توانستیم برنامه‌ها، تاکتیک‌ها و دستوراتی را که مربیان به ما داده‌اند را آزمایش و کامل کنیم.»
او پیش از بازی فردا مقابل چین از گروه A گفت:‌ «امیدوارم بازی خوبی مقابل چین انجام دهیم. ما به حریفان‌مان احترام می‌گذاریم، اما با این بازی طوری برخورد می‌کنیم که یک بازی معمولی است. چنانچه اولین بازی تورنمنت است و اگر نتیجه نگیریم آخر دنیا نخواهد بود.»
قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

هافبک پاختاکور، مدافع ازبکستان

اودیل احمدف آماده است که در قلب خط دفاع برای ازبکستان ایفای نقش کند.

در حالی که پست اصلی این بازیکن هافبک میانی است، وادیم آبراموف، سرمربی تیم ملی ازبکستان، تصمیم گرفته که از او به جای بازیکن مصدومش در خط دفاع استفاده کند.
طبق گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، آبراموف مدعی شده که این هافبک 23 ساله به بازی تهاجمی علاقه بیشتری دارد، اما برای کمک به تیم ملی کشورش حاضر است در هر پستی بازی کند.
احمدف گفت: « من به عنوان یک بازیکن حرفه ای باید بتوانم در هر پستی بازی کنم و برای من فرقی نمی کند که در دفاع بازی کنم یا در جای دیگر. اگر مربی از من بخواهد که در دفاع بازی کنم، همین کار را می کنم، اما این به این معنی نیست که همیشه باید دفاع کنم و هروقت شرایط فراهم باشد حمله می کنم».
بازی مقابل قطر، اولین بازی احمدف در رقابت های جام ملت های آسیا خواهد بود و این هافبک 23 ساله تیم پاختاکور معتقد است که این کلیدی ترین بازی ازبکستان در مرحله گروهی است: «این اولین باری است که من در بازی های جام ملت های آسیا بازی می کنم و فکر می کنم که فشار زیادی روی من باشد. البته اولین بازی مرحله گروهی برای هر تیمی بسیار مهم است. بازی با قطر هم همین طور. مخصوصاً که آن ها تیمی بسیار قوی هستند. خط حمله خوبی دارند و در خانه بازی می کنند. این مهم رین بازی مرحله گروهی برای ماست و من معتقدم که ما می توانیم پیروز این میدان باشیم و 3 امتیاز بازی را کسب کنیم».

قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

متسو: جام ملت ها، حرکتی به سوی جام جهانی

برونو متسو، سرمربی تیم ملی قطر، معتقد است که عملکرد این تیم در جام ملت های آسیا تاثیر مستقیم بر روی میزبانی جام جهانی 2022 دارد. متسو، سرمربی فرانسوی تیم ملی قطر، به فاصله یک روز مانده به اولین بازی شاگردانش مقابل ازبکستان گفت: «اگر ما در جام ملت های آسیا خوب کار کنیم، برای آینده فوتبال قطر هم خوب است. من مطمئنم که قطر جام جهانی 2022 را به نحو احسن میزبانی خواهد کرد.ما 11 سال وقت داریم تا تیم آماده و خوبی را روانه مسابقات جام جهانی 2022 کنیم».
قطر که به غیر از میزبانی جام ملت های آسیای سال 2011، به عنوان میزبان جام جهانی سال 2022 هم انتخاب شده است، می خواهد تیم خوبی را برای اولین دوره حضورش در جام جهانی آماده کند. متسو، سرمربی قطر، معتقد است که سرمایه گذاری در فوتبال یکی از پرسودترین سرمایه گذاری هایی است که در دنیا وجود دارد و میزبانی قطر برای خاور میانه هم بسیار مفید است: « به نظر من مردم متعجب می شوند. استادیوم ها برای تماشاگران آماده می شود و بازیکنان فوتبال فوق العاده ای ارائه می دهند. البته هم از لحاظ میزبانی و هم فوتبال، قطر جای زیادی برای پیشرفت و توسعه دارد، اما مردم در سال 2022 متعجب می شوند. تمام تمرکز ما روی ساختن یک تیم قوی است که برای جام جهانی آماده باشد. بازیکنان چیزهایی برای نشان دادن دارند، نه فقط برای قطر، بلکه برای کل دنیا. مخصوصاً در جام جهانی 2022».

قدیمی 01-07-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض اخبار گروه دوم:عربستان سعودي-سوريه-اردن-ژاپن

شینجی کاگاوا: می‌خواهم مانند لیونل مسی باشم؛ تیم‌های عربی به دفاع عمقی رو می‌آورند

– شینجی کاگاوا، ملی‌پوش ژاپنی یکی از درخشان‌ترین ستاره‌های بوندس‌لیگا در فصل جاری بوده و در 17 بازی برای تیمش در این لیگ 8 گل زده است. این بازیکن 21 ساله هنوز از عملکرد خود کاملا راضی نیست و گفته می‌خواهد مانند لیونل مسی، ستاره بارسلونا باشد: «می‌خواهم بازیکن شماره 10 ای باشم که می‌تواند گل هم بزند؛ مانند لیونل مسی برای بارسلونا.» این هافبک تهاجمی درباره جام ملت‌های آسیا 2011 هم صحبت کرد و گفت انتظار دیدارهای دشواری مقابل اردن، سوریه و عربستان را دارد: «به نظرم این تیم‌ها به دفاع عمقی می‌پردازند، اما اگر 90 دقیقه مقابل آنها بردبار باشیم، بی‌تردید موقعیت‌ها خودشان را نشان خواهند داد. ما تمرین کرده‌ایم که چگونه فضا بسازیم. نتظار دارم دیدارهای سختی پیش روی ما باشد اما ما با صبر مبارزه خواهیم کرد. می‌خواهم فاتح جام ملت‌ها شویم و این روند را در بوندس‌لیگا هم ادامه دهم و سالی عالی داشته باشم.»

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)