بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > تلویزیون

تلویزیون در این بخش مباحث مرتبط با تلویزیون قرار خواهند گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-01-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض گفت وگو يي صميمي با بهاره رهنما

گفت وگو يي صميمي با بهاره رهنما

احساس نقشي متفاوت
ساخت سريال هاي مناسبتي چند سالي است که در تلويزيون باب شده است. يکي از بازيگراني که دو سال پيش در يکي از اين سريال هاي مناسبتي کارش مورد توجه قرار گرفت بهاره رهنما و در مجموعه زيرزمين بود. بازيگري که در کارنامه بازيگري اش، هم فيلم هاي هنري چون گاو خوني به چشم مي خورد و هم فيلم هاي پرفروشي چون ده رقمي و دايره زنگي. وي به غير از کار بازيگري به عنوان يک نويسنده نيز مطرح است. بهاره رهنما که متولد 1352 است کار بازيگري را از سال 1369 و از کلاس هاي بازيگري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان آغاز کرد و با ايفاي نقشي کوتاه در فيلم سينمايي افعي در سال 1370 به سينما آمد. اما با حضور در فيلم عاشقانه در کنار همسرش پيمان قاسم خاني مطرح شد. امسال نيز سريال تلويزيوني مامور بدرقه با حضور بهاره رهنما در ايام ماه رمضان در حال پخش از شبکه تهران است. در همين رابطه با اين بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون گفت وگوي کوتاهي داشته ايم که توجه شما را به اين گفت وگو جلب مي کنيم.

---
-چطور شد که بازي در سريال مامور بدرقه را پذيرفتيد؟ آيا ويژگي مهمي در اين نقش ديديد که اين کار را پذيرفتيد؟
من خودم به شخصه کارهاي رمضان را دوست دارم. سال پيش بازي در سريال هاي ماه رمضان را به اين دليل قبول نکردم که دوستان بعد از سريال زيرزمين مرتباً گفتند که نقشم تکراري است و کلي از آن نقش ايراد گرفتند. به همين جهت ترجيح دادم سال گذشته در کاري حضور نداشته باشم. اما امسال از ترکيب گروه سازنده فيلم خوشم آمد. هم تهيه کننده و هم کارگردان و هم نويسنده با يکديگر ترکيب بسيار خوب و جالبي را تشکيل داده بودند و اين کار به نسبت پيشنهادهايي که طي اين مدت به من شده بود از بقيه بهتر بود، بنابراين پذيرفتم.
بازيگري که در کارنامه بازيگري اش، هم فيلم هاي هنري چون گاو خوني به چشم مي خورد و هم فيلم هاي پرفروشي چون ده رقمي و دايره زنگي. وي به غير از کار بازيگري به عنوان يک نويسنده نيز مطرح است.
-يعني داستان اين مجموعه شما را به طرف خودش جلب کرد؟
بله، زماني که اين کار به من پيشنهاد شد 9 قسمت از آن در اختيار من گذاشته شد و آن را خواندم و به نظرم جالب آمد، بنابراين بازي در اين کار را پذيرفتم.
-بسياري اين عقيده را دارند که مهشيد در سريال مامور بدرقه به نقش هاي قبلي شما بسيار شبيه است. نظر شما در اين رابطه چيست؟
من فکر مي کنم از اين پيش داوري ها در مملکت ما زياد است و در مورد نقش مهشيد هم در واقع همين اتفاق افتاده است. شايد به خاطر لحن گفتار من باشد. من لحنم جوري است که دوست دارم در فيلم هاي مختلف به همين شکل صحبت کنم. فقط در فيلم ده رقمي لحنم تا حد زيادي متفاوت بود که آن هم نقش مي طلبيد که به آن شکل باشد. اما باز هم مي گويم که مهشيد دختر بسيار ساده يي است و با نقش من در سريال زيرزمين بسيار متفاوت است.
-چه تفاوت هايي بين اين دو نقش وجود دارد؟
من چون خودم اهل تحليل نقش هايم هستم تفاوت هاي عمده يي بين اين دو شخصيت مي بينم. همان طور که گفتم مهشيد خيلي دختر ساده يي است. خصوصاً تا امروز که به قسمت هجدهم اين سريال رسيده ايم بيشتر متوجه اين تفاوت ها خواهيد شد. به طوري که مطمئنم اين فيلم که تمام شد با من تماس خواهيد گرفت و خودتان اذعان خواهيد کرد که اين دو نقش بسيار با يکديگر تفاوت دارند.
-آيا خودتان نقش دخترهاي لوس را مي پذيريد يا انتخاب مي شويد و چاره يي جز اين نداريد؟
البته اين هم بعد ديگر قضيه است. من مرتباً براي نقش هاي رمانتيک انتخاب مي شوم. اين برمي گردد به اينکه خيلي ها اهل ريسک نيستند و بنابراين بازيگران را براي نقش هايي انتخاب مي کنند که از موفقيت آن مطمئن باشند. با اين حال مطمئن باشيد اين نقش من با نقش هاي قبلي متفاوت است. بلند بلند فکر کردن و بسيار ساده بودن از خصوصياتي است که تا به حال در نقش هاي قبلي من شاهدش نبوديد.
-در صحبت هايتان اشاره کرديد زماني که درباره کار قرارداد بستيد فقط 9 قسمت آماده بود. اين براي شما نگران کننده نبود که در آينده ممکن است فيلمنامه به آن شکلي که فکر مي کرديد پيش نرود و شما دچار مشکل شويد؟
من از 17 سالگي در کارهاي هنري بوده ام و سال هاست که با يک نويسنده زندگي مي کنم و در عين حال خودم هم مي نويسم. من با خواندن چند قسمت از يک سريال به خوبي مي توانم تشخيص دهم که اين کار قرار است به چه سمت و سويي پيش برود و بنابراين در مورد اين انتخابم کاملاً مطمئنم.
بهاره رهنما که متولد 1352 است کار بازيگري را از سال 1369 و از کلاس هاي بازيگري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان آغاز کرد و با ايفاي نقشي کوتاه در فيلم سينمايي افعي در سال 1370 به سينما آمد. اما با حضور در فيلم عاشقانه در کنار همسرش پيمان قاسم خاني مطرح شد.
-علت اينکه در برنامه مثلث شيشه يي گفتيد که مي خواهيد مخاطبان را سوپرايز کنيد چه بود؟ آيا بازي در همين سريال بود؟
نه من منظورم نويسندگي براي يک کار تلويزيوني بود که آقاي رشيدپور چون از بازي من در اين سريال آگاه بود فکر کرد خبر غافلگيرکننده من اين موضوع است.
- از کارهايتان در سينما بگوييد. خصوصاً اينکه دو کار اخير شما دايره زنگي و ده رقمي جزء کارهاي بسيار پرفروش سينمايي بوده است. آيا اين به انتخاب هاي شما در سينما مربوط است؟
البته هم کارهاي پرفروشي بودند و هم در تجربيات بازيگري من کارهاي بسيار متفاوتي بوده اند که متاسفانه در مطبوعات اصلاً به اين مسائل توجه نشده بود.
-يعني کسي به متفاوت بودن نقش هايتان هيچ اشاره يي نداشته است؟
متاسفانه در مورد نقد فيلم ها و افراد در کشور ما نوعي نقد فرسايشي وجود دارد. طي اين مدت واقعاً کسي درست اين نقش هاي من را نديد و نقد نکرد.
-تا چه اندازه حضور در اين فيلم ها را آگاهانه انجام داديد؟ آيا از اين به بعد تنها در کارهاي پرفروش حضور خواهيد داشت؟
نه، خيلي مربوط به اين مسائل نمي شود. همان طور که اشاره کردم من چون خودم نويسنده ام فيلمنامه خوب را از بد تشخيص مي دهم. طي تحقيقي هم که در بنياد فارابي در مورد فيلم هاي پرفروش انجام شده است فروش فيلم ها تنها به قصه آنها مربوط است. ما اگر فيلم متفاوت با قصه خوب بسازيم مطمئن باشيد فروش خواهد کرد.
من از 17 سالگي در کارهاي هنري بوده ام و سال هاست که با يک نويسنده زندگي مي کنم و در عين حال خودم هم مي نويسم. من با خواندن چند قسمت از يک سريال به خوبي مي توانم تشخيص دهم که اين کار قرار است به چه سمت و سويي پيش برود و بنابراين در مورد اين انتخابم کاملاً مطمئنم.
-امسال در چند کار سينمايي نقش آفريني کرده ايد؟
امسال اين فرصت را داشتم که در چهار پروژه سينمايي حضور داشته باشم که يکي از آنها کار تله فيلم از سعيد سهيلي و يک کار جدي از سعيد اسديان است که با بسياري از نقش هايي که تا به حال بازي کرده ام متفاوت است.
-گفتيد سال هاست که مي نويسيد. از کارهاي جديدتان در داستان نويسي بگوييد؟
يک مجموعه داستان را براي چاپ به نشر چشمه داده ام به نام چهار چهارشنبه و يک کلاه گيس. با توجه به اينکه برنامه کاري من به شکلي است که در فصل سرما يعني در پاييز و زمستان بيشتر مي نويسم، کارهاي ادبياتي من پس از بازي در مامور بدرقه آغاز خواهد شد. امسال واقعاً مي خواهم کار قبول نکنم و فقط بنويسم. چون يک رمان هم دارم که مدت هاست مشغول کار روي آن هستم.
-از کار تئاتر بگوييد، آيا پروژه جديد تئاتر داشته ايد؟
به محمد حاتمي قول داده ام در يکي از کارهايش حضور داشته باشم که تنها بازيگرانش من و محمد حاتمي هستيم. فکر مي کنم تنها کار من در تئاتر تا پايان امسال همين باشد.
منبع : اعتماد

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)