بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-16-2009
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض درسي از اديسون

درسي از اديسون

اديسون " در سنين پيري پس از كشف لامپ، يكي از ثروتمندان آمريكا به شمار مي رفت و درآمد سرشارش را تمام و كمال، در آزمايشگاه مجهزش كه ساختمان بزرگي بود، هزينه مي كرد.اين آزمايشگاه، بزرگ ترين عشق «اديسون» بود. هر روز اختراعي جديد در آن شكل مي گرفت تا آماده ي بهينه سازي و ورود به بازار شود. همين روزها بود كه نيمه هاي شب، از اداره ي آتش نشاني به پسر «اديسون» اطلاع دادند که آزمايشگاه پدرش در آتش مي سوزد و كاري از دست كسي برنمي آيد و تمام تلاش مأموران، فقط براي جلوگيري از گسترش آتش به ساير ساختمان هاست!

آنان تقاضا داشتند كه موضوع، به نحو قابل قبولي به اطلاع پيرمرد رسانده شود. پسر با خود انديشيد كه به احتمال زياد، پيرمرد با شنيدن اين خبر، سكته مي کند بنابراين از بيدار كردن او منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با کمال تعجب ديد كه پيرمرد در مقابل ساختمان آزمايشگاه، روي يك صندلي نشسته و سوختن حاصل تمام عمرش را تماشا مي كند!

پسر تصميم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او مي انديشيد كه پدر در بدترين شرايط عمرش به سر مي برد. ناگهان پدر سرش را برگرداند و پسر را ديد و با صداي بلند و سرشار از شادي گفت: «پسر تو اين جايي؟ مي بيني چه قدر زيباست؟ رنگ آميزي شعله ها را مي بيني؟ حيرت آور است! من فكر مي كنم كه آن شعله هاي بنفش، به علت سوختن گوگرد در كنار فسفر به وجود آمده است! واي! خداي من، خيلي زيباست! كاش مادرت هم اين جا بود و اين منظره ي زيبا را مي ديد. كمتر كسي در طول عمرش امكان ديدن چنين منظره ي زيبايي را خواهد داشت! نظر تو چيست پسرم؟»

پسر حيران و گيج جواب داد: « پدر، تمام زندگي ات در آتش مي سوزد و تو از زيبايي رنگ شعله ها صحبت مي كني؟ چه طور مي تواني؟ من تمام بدنم مي لرزد و تو خونسرد نشسته اي؟!»پدر گفت: « پسرم از دست من و تو كه كاري برنمي آيد. مأموران هم كه تمام تلاش شان را مي كنند. در اين لحظه بهترين كار، لذت بردن از منظره اي ست كه ديگر تكرار نخواهد شد. در مورد آزمايشگاه و باز سازي يا نو سازي آن، فردا فكر مي كنيم! الآن موقع اين كار نيست! به شعله هاي زيبا نگاه كن كه ديگر چنين امكاني را نخواهي داشت!»
«توماس آلوا اديسون» سال بعد، دوباره در آزمايشگاه جديدش، مشغول به كار بود و همان سال، يكي از بزرگ ترين اختراع هاي بشريت يعني « ضبط صدا» را تقديم جهانيان نمود. او گرامافون را درست يك سال پس از آن واقعه اختراع کرد.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-16-2009
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

خدا خیرش بده
بزرگ مردی بوده

قدیمی 07-18-2009
sina.z آواتار ها
sina.z sina.z آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 3

8 سپاس در 8 نوشته ایشان در یکماه اخیر
sina.z به Yahoo ارسال پیام فرستادن پیام با Skype به sina.z

واقعا بزرگ مردی بودش
قدیمی 04-22-2010
natanaeil آواتار ها
natanaeil natanaeil آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 28

49 سپاس در 24 نوشته ایشان در یکماه اخیر

واقعا خدا اجرش بده ولی من هنوزم واسم سواله
اگه ادیسون برقو اختراع نمی کرد یکی دیگه اختراعش میکرد؟؟؟؟
قدیمی 04-22-2010
آیلین آواتار ها
آیلین آیلین آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

سپاسها: : 0
در ماه گذشته 4 بار در 1 پست سپاسگزاری شده

چهار چيز است كه قابل بازيابي نيست سنگ پس از پرتاب شدن، سخن پس
از گفته شدن، فرصت پس از از دست رفتن، و زمان پس از سپري شدن

ویرایش توسط آیلین : 04-22-2010 در ساعت 07:53 PM
قدیمی 04-22-2010
آیلین آواتار ها
آیلین آیلین آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

با با خارجی....
قدیمی 04-22-2010
forrest آواتار ها
forrest forrest آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 35

47 سپاس در 28 نوشته ایشان در یکماه اخیر
forrest به Yahoo ارسال پیام

ادیسون

پند بزرگ این مردی که بیش از هزار اختراع کوچک و بزرگ داشت این بود (کوشش و آزمون)این پند حکمت آمیز که او را شهره جهان کرد,برای مرم سر مشق زندگی است,توماس ادیسون از آن شخصیتهای آمریکایی است که پیش همه جهانیان عزیز و محترم است.او در سال 1874در شهر میلان (اهایو)به دنیا آمد و در کودکی با پدرش به شهر میشیگان کوچید,در آنجا خبرنگار روزنامه ای شد وسپس خود مستقلا دست به انتشار روزنامه ای زد,همه سازمان این روزنامه در کامیونی جا داشت واین کامیون هم آزمایشگاه و چاپخانه وهم اداره روزنامه اش بود.دراین کارگاه متحرک بود که نیروی برق نظرش را جلب کرد و او را به آزمایش و تحقیق وا داشت. چون تلگراف به وجود آمد,همه همت خود را به فرا گرفتن آن مصروف داشت تا آنجا که در این کار به مهارت رسید.ولی درانجا نایستا د وبه کاوش پرداخت تا دستگاهی اختراع کرد که بی واسطه کارگر,اخبار را با سیم دومی به طرف برساند. چندی بعد اخبار را با چهارسیم ارسال می داشت و ضمنا در پی ارتباط تلگرافی با ترنهای متحرک برآمد . به سال 1886کارخانه وآزمایشگاهی درمنزل خود بر پاداشت که بعدها مشهور شد,در آنجا چهل و پنج سال باقی عمررا به تفکر واختراع پرداخت تا آنجا که کمتر وقت برای خورد و خواب می یاف تفونوگراف و میکروفون و میمو گراف از اختراعات مفید او است که در آسان کردن زندگی آدمی اثر فراوان داشته؛اما برتر ازهمه ی اختراعاتش چراغ برق است که سالها بر سرآن رنج فراوان کشید و با همه دشواریهائی که پیش آمد؛دست از طلب و تکاپو بر نداشت آخرالامر درخت کوشش او ببار آمد وبه جهان روشنایی بخشید.کینه توسکوب از ابداعات اوست که نتایج آن سینمابوجودآمد ؛وبا ترکیب فونگرافش با فیلم ؛سینمای صدادار ایجاد شد؛هم اولاستیک مصنوعی درست کرد که امروزه رواج فراوان دارد.این مخترع بزرگ از ناشنوائی در زحمت بود و درکارش نا به سامانی هم پدید می آورد اما خودش شکوه نمی کرد و برای ارضای خود می گفت :این خاموشی به من جمعیت خاطر می بخشد.ادیسون دو بار ازدواج کرد و پنج فرزند به وجود آورد که یکی ازآنها حکمران نیوجرسی شد.این پدر اختراع و روشنائی بخش جهانیان؛خود دراکتبر 1931در تاریکی ابدی فرو رفت.

ویرایش توسط forrest : 04-22-2010 در ساعت 08:25 PM
قدیمی 04-22-2010
آیلین آواتار ها
آیلین آیلین آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

من هفتصد بار اشتباه نكردم. من یك بار اشتباه نكردم من زمانی موفق شدم كه هفتصد راهی را كه موفقیت آمیز نبود اصلاح كردم. هر گاه راهی را كه عمل نمی كرد حذف كردم راهی را پیدا كردم كه كار می كرد.توماس ادیسون
قدیمی 04-22-2010
آیلین آواتار ها
آیلین آیلین آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

قدیمی 04-22-2010
forrest آواتار ها
forrest forrest آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 35

47 سپاس در 28 نوشته ایشان در یکماه اخیر
forrest به Yahoo ارسال پیام

ادیسون 999 بار در ساختن لامپ شکست خورد و بار 1000 ام موفق شد لامپ را بسازد.
او در جواب منتقدان خود گفت:
من 999 بار شکست نخورده ام
من 999 روش یاد گرفتم که چگونه لامپ ساخته نمی شود.

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)